Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Acasă/Firme/CATOMA PROPERTY MANAGEMENT S.R.L.

CATOMA PROPERTY MANAGEMENT S.R.L.

CUI 39978759 · SRL· Bucureşti Sectorul 1

ActivăONRC · 2026-09-03

01

Rezumat

Vânzări în scădere. Marjă în scădere.

CATOMA PROPERTY MANAGEMENT S.R.L. are sediul în Bucureşti Sectorul 1. Ultimul bilanț disponibil este pentru 2025.

Cifra de afaceri a scăzut-61,3%

Cifra de afaceri raportată pentru 2025 este 158,7 K lei, față de 410,6 K lei în 2024.

Bilanț 2025
Marja netă a coborât-43,7%

Marja netă calculată este -43,7% în 2025, față de 46,6% în 2024.

Calcul din bilanț 2025
Datoriile au crescut+292,6%

Datoriile raportate sunt 98,2 K lei în 2025, față de 25 K lei în 2024. Schimbarea singură nu stabilește riscul.

Bilanț 2025

Observațiile descriu datele publicate, nu cauza schimbărilor sau o predicție.

Scor de risc · indicativ
36/ 100
Atenție moderată
0100

Scorul numără numai semnalele observate. 0 nu garantează lipsa riscului; datele lipsă nu adaugă puncte. Nu este rating de credit.

Verificări disponibile 4/6 · date parțiale · BPI neverificatVezi acoperirea →
Cifră de afaceri 2025158,7 K lei-61,3% față de anul anterior2020: 184.4842021: 421.1642022: 338.3282023: 189.2642024: 410.5932025: 158.705
Rezultat net 2025-69,3 K lei-136,2% față de anul anterior2020: 114.9452021: 146.2172022: 88.8232023: 22.6072024: 191.3152025: -69.283
Angajați 20251+0% față de anul anterior2022: 12023: 12024: 12025: 1
Capitaluri proprii 202516,6 K lei-91,3% față de anul anterior2020: 159.0532021: 190.2702022: 89.3202023: 23.1042024: 191.5552025: 16.638
În acest raport
01Rezumat02Financiar03Risc și verificări04Relații și activitate05Date și surse
02

Performanță financiară

Cum evoluează activitatea și profitabilitatea

Cifră de afaceri

Lei · valori raportate0211 K421 K2020: 184,5 K lei184,5 K20202021: 421,2 K lei421,2 K20212022: 338,3 K lei338,3 K20222023: 189,3 K lei189,3 K20232024: 410,6 K lei410,6 K20242025: 158,7 K lei158,7 K2025

Marjă netă

Rezultat net / cifra de afaceri-43,7%9,3%62,3%Mediana sectorului (2025): 16,5% · n=59292020: 62,3%62,3%20202021: 34,7%34,7%20212022: 26,3%26,3%20222023: 11,9%11,9%20232024: 46,6%46,6%20242025: -43,7%-43,7%2025

Cifra de afaceri: -61,3% față de anul anterior. Marja netă: -43,7%. Valorile sunt din bilanțuri anuale.

Capital și datorii2025 comparat cu 2024
Capitaluri proprii16,6 K lei-91,3% față de anul anterior
Datorii98,2 K lei+292,6% față de anul anterior

Bilanț pe ani

Vezi tabelul complet →
Indicator202320242025Ultima variație
Cifră de afaceri189,3 K lei410,6 K lei158,7 K lei-61,3% față de anul anterior
Rezultat net22,6 K lei191,3 K lei-69,3 K lei-136,2% față de anul anterior
Capitaluri proprii23,1 K lei191,6 K lei16,6 K lei-91,3% față de anul anterior
Datorii79 K lei25 K lei98,2 K lei+292,6% față de anul anterior
Creanțe34,9 K lei149,3 K lei57,8 K lei-61,3% față de anul anterior
Angajați111+0% față de anul anterior

Repere financiare derivate

Calcule directe din rubricile bilanțului raportare simplificată. Mediana sectorului folosește firme cu același cod CAEN, an și formular și apare numai pentru minimum 20 de valori comparabile. Sunt repere descriptive, nu rating, probabilitate de insolvență sau limită de credit. Activele folosite aici sunt suma activelor imobilizate și circulante disponibile; duratele folosesc soldul de la sfârșitul anului și cifra de afaceri anuală.

IndicatorFormulaFirma 2025Sector 2025Firma 2024Sector 2024
Marjă netărezultat net / cifra de afaceri-43,7%16,5%n=5.92946,6%19,4%n=6.082
Capitaluri proprii / activecapitaluri proprii / (active imobilizate + active circulante)14,5%38,7%n=4.75688,5%48,6%n=4.907
Datorii / activedatorii / (active imobilizate + active circulante)85,6%61%n=4.75611,6%51,1%n=4.907
Structura activeloractive imobilizate / (active imobilizate + active circulante)47,6%31%n=4.75630,7%26,1%n=4.907
Randamentul activelorrezultat net / (active imobilizate + active circulante)-60,4%3,6%n=4.75688,4%2,8%n=4.907
Randamentul capitalurilor propriirezultat net / capitaluri proprii pozitive-416,4%44%n=5.57399,9%33,9%n=5.865
Acoperirea datoriilor cu active circulanteactive circulante / datorii0,61×1,02×n=7.9346×1,18×n=8.216
Durata creanțelorcreanțe / cifra de afaceri × 360131,05 zile70,84 zilen=5.133130,88 zile62,5 zilen=5.147
Cifră de afaceri per angajatcifra de afaceri / numărul mediu de angajați158.705 lei150.574 lein=3.313410.593 lei138.080 lein=3.479

Istoric financiar complet · 6 ani

Valorile sunt în lei. „—” înseamnă că informația lipsește. Profitul și pierderea folosesc o scară proprie. Formularul de raportare este indicat pentru fiecare an; unele rubrici diferă între sectoare.

2025

raportare simplificată
Cifră de afaceri
158.705
Rezultat net
-69.283
Angajați
1
Datorii
98.237
Active imobilizate
54.682
Active circulante
60.085
Capitaluri proprii
16.638
Venituri totale
158.703
Cheltuieli totale
226.637
Stocuri
—
Creanțe
57.775
Casă și conturi la bănci
2.310
Cheltuieli în avans
108
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2024

raportare simplificată
Cifră de afaceri
410.593
Rezultat net
191.315
Angajați
1
Datorii
25.023
Active imobilizate
66.440
Active circulante
150.030
Capitaluri proprii
191.555
Venituri totale
410.593
Cheltuieli totale
210.330
Stocuri
—
Creanțe
149.279
Casă și conturi la bănci
751
Cheltuieli în avans
108
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2023

raportare simplificată
Cifră de afaceri
189.264
Rezultat net
22.607
Angajați
1
Datorii
78.957
Active imobilizate
63.731
Active circulante
37.680
Capitaluri proprii
23.104
Venituri totale
189.261
Cheltuieli totale
164.799
Stocuri
—
Creanțe
34.897
Casă și conturi la bănci
2.783
Cheltuieli în avans
650
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2022

raportare simplificată
Cifră de afaceri
338.328
Rezultat net
88.823
Angajați
1
Datorii
116.082
Active imobilizate
75.016
Active circulante
130.309
Capitaluri proprii
89.320
Venituri totale
338.328
Cheltuieli totale
239.557
Stocuri
—
Creanțe
125.263
Casă și conturi la bănci
5.046
Cheltuieli în avans
77
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2021

raportare simplificată
Cifră de afaceri
421.164
Rezultat net
146.217
Angajați
—
Datorii
13.070
Active imobilizate
85.421
Active circulante
117.842
Capitaluri proprii
190.270
Venituri totale
421.164
Cheltuieli totale
262.565
Stocuri
—
Creanțe
26.288
Casă și conturi la bănci
91.554
Cheltuieli în avans
77
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2020

raportare simplificată
Cifră de afaceri
184.484
Rezultat net
114.945
Angajați
—
Datorii
4.729
Active imobilizate
10.465
Active circulante
153.317
Capitaluri proprii
159.053
Venituri totale
184.484
Cheltuieli totale
64.170
Stocuri
—
Creanțe
27.921
Casă și conturi la bănci
125.396
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

Ani disponibili: 2025, 2024, 2023, 2022, 2021, 2020. Cum citești indicatorii →

03

Risc și verificări

Ce știm, ce merită verificat și ce lipsește

36/ 100Atenție moderată
3semnale de urmărit · 0 context
4/ 6verificări disponibile

De urmărit

Reactivată după inactivitate fiscală

ANAF publică o perioadă de inactivitate începută la 2022-05-20; reactivare la 2022-07-28. Firma nu era marcată inactivă la ultima verificare.

ANAF · 2022-07-28
Pierdere netă

Rezultatul net raportat pentru 2025 este negativ.

Ministerul Finanțelor · 2025
Cifra de afaceri a scăzut

Scădere de 61% față de 2024.

Ministerul Finanțelor · 2025

Starea verificărilor

ONRCActivă2026-09-03
ANAF · inactivitateNu figurează inactivă fiscal2026-10-03
Restanțe ANAFNu apare în lista publicată2026-06-30
BPI · insolvențăNeverificat—
InstanțeNeverificat—

Absența dintr-o listă publică nu dovedește datorii zero sau lipsa altor proceduri. Potrivirile instanțelor sunt după nume și pot privi altă firmă.

Indicele indicativ adună 30 de puncte pentru fiecare semnal critic și 12 pentru fiecare semnal de atenție din regulile afișate, până la 100. Mențiunile de context și lipsa datelor nu adaugă puncte. Calitatea acoperirii este afișată separat. Vezi acoperirea →

Semnale critice 0 × 30 puncteSemnale de atenție 3 × 12 puncteAcoperire afișată separat

Repere recente din surse

2026-09-03Exportul ONRC din profilDate de registru
2026-06-11Sursa bilanțului 2025Date financiare

Verificări fiscale și juridice detaliate

Semnale de risc din date publice

Constatări verificabile, nu un scor de credit sau o predicție. Semnalăm o scădere a cifrei de afaceri de cel puțin 30% față de anul comparabil. Bilanțurile sunt anuale; stările ONRC și ANAF au date de verificare diferite.

Reactivată după inactivitate fiscală

ANAF publică o perioadă de inactivitate începută la 2022-05-20; reactivare la 2022-07-28. Firma nu era marcată inactivă la ultima verificare.

ANAF · 2022-07-28
Pierdere netă

Rezultatul net raportat pentru 2025 este negativ.

Ministerul Finanțelor · 2025
Cifra de afaceri a scăzut

Scădere de 61% față de 2024.

Ministerul Finanțelor · 2025
Alte firme cu pierderiReactivări fiscale

Acoperire: ONRC 2026-09-03 · evidență fiscală MF 2018-10-10 · ANAF 2026-10-03 · restanțe ANAF 2026-06-30 · conformare ANAF 2026-06-30 · categorie ANAF nepublicată pentru firmă · BPI neverificat · RNPM necolectată · bilanț 2025.

Firma nu apare în lista obligațiilor restante publicată pentru 2026-06-30. Lista are praguri legale de publicare, deci absența nu înseamnă datorii zero.

Lipsa datelor din profil nu confirmă absența datoriilor sau a procedurilor de insolvență.

Dosare în instanță

Colectorul verifică automat ultimii cinci ani. Înregistrările verificate înaintea extinderii păstrează intervalul lor inițial până la următoarea actualizare. Potrivirea se face după numele normalizat, deoarece serviciul public nu furnizează CUI. Un dosar asociat numelui poate privi altă firmă; apariția într-un dosar nu dovedește datorie sau culpă.

Datele acestei firme sunt în curs de colectare automată.

04

Relații și activitate

Cine este conectat la companie și unde apare în date publice

Persoane și relații declarate

1 calități publicate de ONRC.

Vezi identitatea și persoanele →

Achiziții publice

0 înregistrări

Rânduri publicate în care firma apare ca ofertant câștigător. Nu confirmă livrarea sau plata.

Explorează înregistrările →

Identitate, contacte și persoane

Date de identificare

CUI
39978759
Număr de înregistrare
J2018014523404
Înmatriculare
10 octombrie 2018
EUID
ROONRC.J2018014523404
Formă juridică
SRL
Sediu social
JANDARMERIEI 13F Bucureşti Sectorul 1 Bucureşti · Firme la aceeași adresă
Adresă fiscală
Str. JANDARMERIEI 13F Bucureşti MUNICIPIUL BUCUREŞTI · Firme la aceeași adresă
TVA
Înregistrată în scopuri de TVA
Tip unitate fiscală
Sediu central
Tip contribuabil
Persoană juridică (PJ)
Stare în evidența fiscală
INREGISTRAT
Data stării fiscale
10 octombrie 2018
Înregistrare fiscală
26 ianuarie 2026

Reprezentanți legali publicați de ONRC

Numele și calitățile provin din exportul ONRC 2026-09-03. Reprezentarea nu dovedește calitatea de asociat sau beneficiar real. Nu sunt afișate date de naștere sau adrese personale.

administrator
TOMA FLORIN MARIUS

Date fiscale și de contact actualizate

Situație interogată pentru 3 octombrie 2026; ultima verificare: 3 octombrie 2026. Datele de înmatriculare și bilanțurile din profil sunt evidențe separate.

Identitate fiscală

Denumire în evidența fiscală
CATOMA PROPERTY MANAGEMENT S.R.L.
Stare de înregistrare
INREGISTRAT din data 10.10.2018
Înregistrare fiscală
10 octombrie 2018
Număr registrul comerțului
J2018014523404
Cod CAEN
6831
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Formă de organizare
PERSOANA JURIDICA
Formă de proprietate
PROPR.PRIVATA-CAPITAL PRIVAT AUTOHTON
Organ fiscal competent
Administraţia Sector 1 a Finanţelor Publice

Contact și adrese

Domiciliu fiscal
MUNICIPIUL BUCUREŞTI, SECTOR 1, STR JANDARMERIEI, NR.13F, ET.4, AP.10
Strada sediului
Str. Jandarmeriei
Numărul sediului
13F
Localitatea sediului
Sector 1 Mun. Bucureşti
Județul sediului
MUNICIPIUL BUCUREŞTI
Strada domiciliului fiscal
Str. Jandarmeriei
Numărul domiciliului fiscal
13F
Localitatea domiciliului fiscal
Sector 1 Mun. Bucureşti
Județul domiciliului fiscal
MUNICIPIUL BUCUREŞTI

TVA și facturare

Înregistrată în scopuri de TVA
Da
Perioada 1: TVA de la
4 august 2022
Perioada 2: TVA de la
1 noiembrie 2021
Perioada 2: TVA până la
20 mai 2022
Perioada 2: Anulare operată la
20 mai 2022
Perioada 2: Motivul anulării
Anularea înregistrarii în scopuri de TVA a fost efectuata din oficiu, potrivit dispozitiilor Art.316 alin.(11) lit.a) din Legea nr.227/2015 privind Codul fiscal, cu modificarile si completarile ulterioare
TVA la încasare
Nu
TVA la încasare de la
1 noiembrie 2021
TVA la încasare până la
20 mai 2022
Actualizare TVA la încasare
1 noiembrie 2022
Publicare TVA la încasare
2 noiembrie 2022
Tip act TVA la încasare
Radiere
În registrul RO e-Factura
Nu
Plată defalcată TVA
Nu

Inactivitate fiscală

Inactivă fiscal
Nu
Inactivare
20 mai 2022
Reactivare
28 iulie 2022
Publicarea deciziei
20 mai 2022

Achiziții publice

Înregistrări în care firma apare ca ofertant câștigător. Acoperire: T2 2026, T1 2026, T4 2025, T3 2025, T2 2025, T1 2025, T4 2024, T3 2024, T2 2024, T1 2024.

Nu am găsit înregistrări pentru această selecție în perioadele disponibile.

Atribuirea nu confirmă livrarea sau plata. Lipsa înregistrărilor nu înseamnă că firma nu a avut contracte publice în alte perioade.

Vezi notificările și anunțurile legate de firmă →

Activități, finanțări, sedii și alte înregistrări

Activități autorizate

Codurile includ activități secundare. Reviziile CAEN pot avea definiții diferite; sunt păstrate separat.

4 activități autorizate

CAEN 6810 Rev. 2Cumpărarea și vânzarea de bunuri imobiliare proprii

CAEN 6820 Rev. 2Închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate

CAEN 6831 Rev. 2Agenții imobiliare

CAEN 6832 Rev. 2Administrarea imobilelor pe bază de comision sau contract

Codul principal afișat provine din raportarea financiară 2025. Revizia nu este specificată în acel export.

05

Date și surse

Perioade, ultime verificări și limitele acoperirii

SursăPerioadăData surseiUltima verificareStare
ONRCRegistrul comerțului2026-09-03—Disponibil
Ministerul Finanțelor2020–20252026-06-11—Disponibil
ANAFStare fiscală—2026-10-03Verificat
Restanțe ANAFListă publicată2026-06-30—Disponibil
BPIProceduri de insolvență——Neverificat
RNPMAvize după CUI——Neverificat
InstanțePotrivire după nume——Neverificat
Achiziții publiceT1 2024–T2 2026——Fără înregistrări în acoperire

Datele din surse au ritmuri diferite. Data raportării, data publicării și ultima verificare nu sunt interschimbabile. „—” indică o dată indisponibilă.

Cum sunt colectate și verificate sursele →

ExploreazăJudețul BucureştiBucureşti Sectorul 1CAEN 6831
Semnalează o neconcordanță
DupaCUI.

Date publice, mai ușor de înțeles.

Listă firmeAchiziții publiceAnunțuri și proceduriInstituții publiceLocalitățiLicențe utilitățiProiecte europeneServicii socialeGlosarCorecturiDespreAtribuiri
© 2026 DupaCUI