Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Acasă/Firme/CAZARE TRAIAN NORD S.R.L.

CAZARE TRAIAN NORD S.R.L.

CUI 40765894 · SRL· Municipiul Galaţi

ActivăONRC · 2026-09-03

01

Rezumat

Vânzări în scădere. Marjă în scădere.

CAZARE TRAIAN NORD S.R.L. are sediul în Municipiul Galaţi. Ultimul bilanț disponibil este pentru 2025.

Cifra de afaceri a scăzut-40,7%

Cifra de afaceri raportată pentru 2025 este 534,9 K lei, față de 901,8 K lei în 2024.

Bilanț 2025
Marja netă a coborât-15,8%

Marja netă calculată este -15,8% în 2025, față de 6,3% în 2024.

Calcul din bilanț 2025
Datoriile au scăzut-13%

Datoriile raportate sunt 620,1 K lei în 2025, față de 713,2 K lei în 2024. Schimbarea singură nu stabilește riscul.

Bilanț 2025

Observațiile descriu datele publicate, nu cauza schimbărilor sau o predicție.

Scor de risc · indicativ
24/ 100
Atenție moderată
0100

Scorul numără numai semnalele observate. 0 nu garantează lipsa riscului; datele lipsă nu adaugă puncte. Nu este rating de credit.

Verificări disponibile 4/6 · date parțiale · BPI neverificatVezi acoperirea →
Cifră de afaceri 2025534,9 K lei-40,7% față de anul anterior2020: 114.5602021: 200.4202022: 376.7432023: 263.0102024: 901.7912025: 534.869
Rezultat net 2025-84,4 K lei-247,8% față de anul anterior2020: 46.8332021: 119.5582022: 302.3582023: 148.9322024: 57.0942025: -84.391
Angajați 20252-33,3% față de anul anterior2020: 12021: 12022: 22023: 22024: 32025: 2
Capitaluri proprii 2025339,8 K lei-19,9% față de anul anterior2020: 102.3402021: 221.8972022: 380.0442023: 419.2752024: 424.1962025: 339.805
În acest raport
01Rezumat02Financiar03Risc și verificări04Relații și activitate05Date și surse
02

Performanță financiară

Cum evoluează activitatea și profitabilitatea

Cifră de afaceri

Lei · valori raportate0451 K902 K2020: 114,6 K lei114,6 K20202021: 200,4 K lei200,4 K20212022: 376,7 K lei376,7 K20222023: 263 K lei263 K20232024: 901,8 K lei901,8 K20242025: 534,9 K lei534,9 K2025

Marjă netă

Rezultat net / cifra de afaceri-15,8%32,2%80,3%Mediana sectorului (2025): 2,8% · n=15942020: 40,9%40,9%20202021: 59,7%59,7%20212022: 80,3%80,3%20222023: 56,6%56,6%20232024: 6,3%6,3%20242025: -15,8%-15,8%2025

Cifra de afaceri: -40,7% față de anul anterior. Marja netă: -15,8%. Valorile sunt din bilanțuri anuale.

Capital și datorii2025 comparat cu 2024
Capitaluri proprii339,8 K lei-19,9% față de anul anterior
Datorii620,1 K lei-13% față de anul anterior

Bilanț pe ani

Vezi tabelul complet →
Indicator202320242025Ultima variație
Cifră de afaceri263 K lei901,8 K lei534,9 K lei-40,7% față de anul anterior
Rezultat net148,9 K lei57,1 K lei-84,4 K lei-247,8% față de anul anterior
Capitaluri proprii419,3 K lei424,2 K lei339,8 K lei-19,9% față de anul anterior
Datorii17,1 K lei713,2 K lei620,1 K lei-13% față de anul anterior
Creanțe321,3 K lei434,6 K lei363,3 K lei-16,4% față de anul anterior
Angajați232-33,3% față de anul anterior

Repere financiare derivate

Calcule directe din rubricile bilanțului raportare simplificată. Mediana sectorului folosește firme cu același cod CAEN, an și formular și apare numai pentru minimum 20 de valori comparabile. Sunt repere descriptive, nu rating, probabilitate de insolvență sau limită de credit. Activele folosite aici sunt suma activelor imobilizate și circulante disponibile; duratele folosesc soldul de la sfârșitul anului și cifra de afaceri anuală.

IndicatorFormulaFirma 2025Sector 2025Firma 2024Sector 2024
Marjă netărezultat net / cifra de afaceri-15,8%2,8%n=1.5946,3%5,4%n=1.690
Capitaluri proprii / activecapitaluri proprii / (active imobilizate + active circulante)35,4%36,1%n=1.60737,3%42,3%n=1.725
Datorii / activedatorii / (active imobilizate + active circulante)64,6%58,1%n=1.60762,7%51,7%n=1.725
Structura activeloractive imobilizate / (active imobilizate + active circulante)47,1%63,4%n=1.60756%63%n=1.725
Randamentul activelorrezultat net / (active imobilizate + active circulante)-8,8%0,3%n=1.6065%1,1%n=1.724
Randamentul capitalurilor propriirezultat net / capitaluri proprii pozitive-24,8%4,6%n=1.42113,5%8,1%n=1.549
Acoperirea datoriilor cu active circulanteactive circulante / datorii0,82×0,59×n=1.9650,7×0,7×n=2.100
Durata creanțelorcreanțe / cifra de afaceri × 360244,54 zile39,56 zilen=1.481173,48 zile39,05 zilen=1.550
Durata stocurilorstocuri / cifra de afaceri × 36049,74 zile19,73 zilen=1.01113,85 zile19,15 zilen=1.042
Cifră de afaceri per angajatcifra de afaceri / numărul mediu de angajați267.435 lei160.046 lein=1.111300.597 lei159.650 lein=1.227

Istoric financiar complet · 6 ani

Valorile sunt în lei. „—” înseamnă că informația lipsește. Profitul și pierderea folosesc o scară proprie. Formularul de raportare este indicat pentru fiecare an; unele rubrici diferă între sectoare.

2025

raportare simplificată
Cifră de afaceri
534.869
Rezultat net
-84.391
Angajați
2
Datorii
620.094
Active imobilizate
451.897
Active circulante
508.002
Capitaluri proprii
339.805
Venituri totale
535.535
Cheltuieli totale
606.615
Stocuri
73.902
Creanțe
363.325
Casă și conturi la bănci
70.775
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2024

raportare simplificată
Cifră de afaceri
901.791
Rezultat net
57.094
Angajați
3
Datorii
713.160
Active imobilizate
637.305
Active circulante
500.051
Capitaluri proprii
424.196
Venituri totale
901.791
Cheltuieli totale
818.689
Stocuri
34.693
Creanțe
434.566
Casă și conturi la bănci
30.792
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2023

raportare simplificată
Cifră de afaceri
263.010
Rezultat net
148.932
Angajați
2
Datorii
17.070
Active imobilizate
30.594
Active circulante
405.751
Capitaluri proprii
419.275
Venituri totale
263.010
Cheltuieli totale
111.483
Stocuri
35.270
Creanțe
321.312
Casă și conturi la bănci
49.169
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2022

raportare simplificată
Cifră de afaceri
376.743
Rezultat net
302.358
Angajați
2
Datorii
33.876
Active imobilizate
22.828
Active circulante
391.092
Capitaluri proprii
380.044
Venituri totale
376.743
Cheltuieli totale
69.762
Stocuri
12.500
Creanțe
261.905
Casă și conturi la bănci
116.687
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2021

raportare simplificată
Cifră de afaceri
200.420
Rezultat net
119.558
Angajați
1
Datorii
23.397
Active imobilizate
26.450
Active circulante
218.844
Capitaluri proprii
221.897
Venituri totale
200.420
Cheltuieli totale
78.898
Stocuri
12.500
Creanțe
112.660
Casă și conturi la bănci
93.684
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2020

raportare simplificată
Cifră de afaceri
114.560
Rezultat net
46.833
Angajați
1
Datorii
28.508
Active imobilizate
30.070
Active circulante
100.778
Capitaluri proprii
102.340
Venituri totale
114.560
Cheltuieli totale
66.608
Stocuri
6.543
Creanțe
19.908
Casă și conturi la bănci
74.327
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

Ani disponibili: 2025, 2024, 2023, 2022, 2021, 2020. Cum citești indicatorii →

03

Risc și verificări

Ce știm, ce merită verificat și ce lipsește

24/ 100Atenție moderată
2semnale de urmărit · 0 context
4/ 6verificări disponibile

De urmărit

Pierdere netă

Rezultatul net raportat pentru 2025 este negativ.

Ministerul Finanțelor · 2025
Cifra de afaceri a scăzut

Scădere de 41% față de 2024.

Ministerul Finanțelor · 2025

Starea verificărilor

ONRCActivă2026-09-03
ANAF · inactivitateNu figurează inactivă fiscal2026-10-03
Restanțe ANAFNu apare în lista publicată2026-06-30
BPI · insolvențăNeverificat—
InstanțeNeverificat—

Absența dintr-o listă publică nu dovedește datorii zero sau lipsa altor proceduri. Potrivirile instanțelor sunt după nume și pot privi altă firmă.

Indicele indicativ adună 30 de puncte pentru fiecare semnal critic și 12 pentru fiecare semnal de atenție din regulile afișate, până la 100. Mențiunile de context și lipsa datelor nu adaugă puncte. Calitatea acoperirii este afișată separat. Vezi acoperirea →

Semnale critice 0 × 30 puncteSemnale de atenție 2 × 12 puncteAcoperire afișată separat

Repere recente din surse

2026-09-03Exportul ONRC din profilDate de registru
2026-06-11Sursa bilanțului 2025Date financiare
2026-06-09Cea mai recentă înregistrare de achiziție din profilAchiziții

Verificări fiscale și juridice detaliate

Semnale de risc din date publice

Constatări verificabile, nu un scor de credit sau o predicție. Semnalăm o scădere a cifrei de afaceri de cel puțin 30% față de anul comparabil. Bilanțurile sunt anuale; stările ONRC și ANAF au date de verificare diferite.

Pierdere netă

Rezultatul net raportat pentru 2025 este negativ.

Ministerul Finanțelor · 2025
Cifra de afaceri a scăzut

Scădere de 41% față de 2024.

Ministerul Finanțelor · 2025
Alte firme cu pierderi

Acoperire: ONRC 2026-09-03 · evidență fiscală MF 2019-03-11 · ANAF 2026-10-03 · restanțe ANAF 2026-06-30 · conformare ANAF 2026-06-30 · categorie ANAF nepublicată pentru firmă · BPI neverificat · RNPM necolectată · bilanț 2025.

Firma nu apare în lista obligațiilor restante publicată pentru 2026-06-30. Lista are praguri legale de publicare, deci absența nu înseamnă datorii zero.

Lipsa datelor din profil nu confirmă absența datoriilor sau a procedurilor de insolvență.

Dosare în instanță

Colectorul verifică automat ultimii cinci ani. Înregistrările verificate înaintea extinderii păstrează intervalul lor inițial până la următoarea actualizare. Potrivirea se face după numele normalizat, deoarece serviciul public nu furnizează CUI. Un dosar asociat numelui poate privi altă firmă; apariția într-un dosar nu dovedește datorie sau culpă.

Datele acestei firme sunt în curs de colectare automată.

04

Relații și activitate

Cine este conectat la companie și unde apare în date publice

Persoane și relații declarate

1 calități publicate de ONRC.

Vezi identitatea și persoanele →

Achiziții publice

1 înregistrări

Rânduri publicate în care firma apare ca ofertant câștigător. Nu confirmă livrarea sau plata.

Explorează înregistrările →

Identitate, contacte și persoane

Date de identificare

CUI
40765894
Număr de înregistrare
J2019000623175
Înmatriculare
11 martie 2019
EUID
ROONRC.J2019000623175
Formă juridică
SRL
Sediu social
TRAIAN 437 Municipiul Galaţi Galaţi · Firme la aceeași adresă
Adresă fiscală
Str TRAIAN 437 Galaţi GALAŢI · Firme la aceeași adresă
TVA
Înregistrată în scopuri de TVA
Tip unitate fiscală
Sediu central
Tip contribuabil
Persoană juridică (PJ)
Stare în evidența fiscală
INREGISTRAT
Data stării fiscale
11 martie 2019
Înregistrare fiscală
2 iunie 2026
Telefon
0730589908 · Firme cu același număr

Reprezentanți legali publicați de ONRC

Numele și calitățile provin din exportul ONRC 2026-09-03. Reprezentarea nu dovedește calitatea de asociat sau beneficiar real. Nu sunt afișate date de naștere sau adrese personale.

administrator
DUMITRU NECULAI

Date fiscale și de contact actualizate

Situație interogată pentru 3 octombrie 2026; ultima verificare: 3 octombrie 2026. Datele de înmatriculare și bilanțurile din profil sunt evidențe separate.

Identitate fiscală

Denumire în evidența fiscală
CAZARE TRAIAN NORD S.R.L.
Stare de înregistrare
INREGISTRAT din data 11.03.2019
Înregistrare fiscală
11 martie 2019
Număr registrul comerțului
J2019000623175
Cod CAEN
5590
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Formă de organizare
PERSOANA JURIDICA
Formă de proprietate
PROPR.PRIVATA-CAPITAL PRIVAT AUTOHTON
Organ fiscal competent
Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Galaţi

Contact și adrese

Telefon
0730589908 · Firme cu același număr
Domiciliu fiscal
JUD. GALAŢI, MUN. GALAŢI, STR. TRAIAN, NR.437, CORPUL C26. BIROUL 3
Cod poștal fiscal
800179
Strada sediului
Str. Traian
Numărul sediului
437
Localitatea sediului
Mun. Galaţi
Județul sediului
GALAŢI
Codul poștal al sediului
800179
Detalii sediu
corpul C26. BIROUL 3
Strada domiciliului fiscal
Str. Traian
Numărul domiciliului fiscal
437
Localitatea domiciliului fiscal
Mun. Galaţi
Județul domiciliului fiscal
GALAŢI
Cod poștal domiciliu fiscal
800179
Detalii domiciliu fiscal
corpul C26. BIROUL 3

TVA și facturare

Înregistrată în scopuri de TVA
Da
TVA de la
1 ianuarie 2023
TVA la încasare
Da
TVA la încasare de la
1 ianuarie 2023
Actualizare TVA la încasare
9 decembrie 2022
Publicare TVA la încasare
10 decembrie 2022
Tip act TVA la încasare
Inregistrare
În registrul RO e-Factura
Nu
Plată defalcată TVA
Nu

Inactivitate fiscală

Inactivă fiscal
Nu

Achiziții publice

Explorează toate (1) →

Înregistrări în care firma apare ca ofertant câștigător. Acoperire: T2 2026, T1 2026, T4 2025, T3 2025, T2 2025, T1 2025, T4 2024, T3 2024, T2 2024, T1 2024.

Autorități cu cele mai multe înregistrări

Clubul Sportiv Muncitoresc Resita1 din 1 înregistrări (100%) · Vezi relația

Categorii CPV frecvente

Servicii de cazare la hotel (Rev.2)1 din 1 înregistrări (100%) · Vezi selecția

Ponderile folosesc numărul de rânduri publicate, nu valoarea lor. Nu indică dependență economică, favoritism, livrare sau plată; loturile și câștigătorii pot produce rânduri separate.

9 iunie 2026Achiziție directă

Servicii cazare

Autoritate: Clubul Sportiv Muncitoresc Resita

CPV 55110000-4 — Servicii de cazare la hotel (Rev.2)

T2 2026 · Achiziție directă · Alte achiziții CPV 55110000-4

Vezi detaliile atribuirii →
21.000 leiValoare publicată

Atribuirea nu confirmă livrarea sau plata. Lipsa înregistrărilor nu înseamnă că firma nu a avut contracte publice în alte perioade.

Vezi notificările și anunțurile legate de firmă →

Activități, finanțări, sedii și alte înregistrări

Activități autorizate

Codurile includ activități secundare. Reviziile CAEN pot avea definiții diferite; sunt păstrate separat.

8 activități autorizate

CAEN 5510 Rev. 3Hoteluri și alte facilități de cazare similare

CAEN 5520 Rev. 3Facilități de cazare pentru vacanțe și perioade de scurtă durată

CAEN 5590 Rev. 3Alte servicii de cazare

CAEN 5611 Rev. 3Restaurante

CAEN 5621 Rev. 3Activități de alimentație (catering) pentru evenimente

CAEN 5630 Rev. 3Baruri și alte activități de servire a băuturilor

CAEN 6820 Rev. 3închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate

CAEN 9699 Rev. 3Alte servicii personale n.c.a.

Codul principal afișat provine din raportarea financiară 2025. Revizia nu este specificată în acel export.

05

Date și surse

Perioade, ultime verificări și limitele acoperirii

SursăPerioadăData surseiUltima verificareStare
ONRCRegistrul comerțului2026-09-03—Disponibil
Ministerul Finanțelor2020–20252026-06-11—Disponibil
ANAFStare fiscală—2026-10-03Verificat
Restanțe ANAFListă publicată2026-06-30—Disponibil
BPIProceduri de insolvență——Neverificat
RNPMAvize după CUI——Neverificat
InstanțePotrivire după nume——Neverificat
Achiziții publiceT1 2024–T2 2026——Înregistrări disponibile

Datele din surse au ritmuri diferite. Data raportării, data publicării și ultima verificare nu sunt interschimbabile. „—” indică o dată indisponibilă.

Cum sunt colectate și verificate sursele →

ExploreazăJudețul GalaţiMunicipiul GalaţiCAEN 5590
Semnalează o neconcordanță
DupaCUI.

Date publice, mai ușor de înțeles.

Listă firmeAchiziții publiceAnunțuri și proceduriInstituții publiceLocalitățiLicențe utilitățiProiecte europeneServicii socialeGlosarCorecturiDespreAtribuiri
© 2026 DupaCUI