Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Acasă/Firme/CBC ARMATURI INDUSTRIALE SRL

CBC ARMATURI INDUSTRIALE SRL

CUI 18011096 · SRL· Oraş Bragadiru

ActivăONRC · 2026-09-03

01

Rezumat

Profilul companiei. Pierdere netă raportată.

CBC ARMATURI INDUSTRIALE SRL are sediul în Oraş Bragadiru. Ultimul bilanț disponibil este pentru 2025.

Creanțe în creștere+39,4%

Soldul creanțelor a crescut față de 2024. Bilanțul nu arată dacă facturile sunt restante sau dacă au fost încasate ulterior.

Bilanț 2025
Datoriile au crescut+22.212%

Datoriile raportate sunt 111,6 K lei în 2025, față de 500 lei în 2024. Schimbarea singură nu stabilește riscul.

Bilanț 2025

Observațiile descriu datele publicate, nu cauza schimbărilor sau o predicție.

Scor de risc · indicativ
24/ 100
Atenție moderată
0100

Scorul numără numai semnalele observate. 0 nu garantează lipsa riscului; datele lipsă nu adaugă puncte. Nu este rating de credit.

Verificări disponibile 5/6 · date parțiale · BPI neverificatVezi acoperirea →
Cifră de afaceri 2025—Fără an comparabil2020: 482.9792021: 716.5502022: 420.9982023: 97.9462024: 2.092
Rezultat net 2025-1,4 K lei+94% față de anul anterior2020: -38.8562021: -45.5052022: -72.6922023: 10.6442024: -23.5772025: -1.422
Angajați 2025—Fără an comparabil2020: 22021: 22022: 12023: 12024: 0
Capitaluri proprii 2025-222 lei-100,2% față de anul anterior2020: 233.3102021: 187.8042022: 115.1122023: 125.7562024: 109.8832025: -222
În acest raport
01Rezumat02Financiar03Risc și verificări04Relații și activitate05Date și surse
02

Performanță financiară

Cum evoluează activitatea și profitabilitatea

Cifră de afaceri

Lei · valori raportate0358 K717 K2020: 483 K lei483 K20202021: 716,6 K lei716,6 K20212022: 421 K lei421 K20222023: 97,9 K lei97,9 K20232024: 2,1 K lei2,1 K2024—2025

Marjă netă

Rezultat net / cifra de afaceri-1.127%-558,1%10,9%Mediana sectorului (2025): 5,1% · n=46912020: -8%-8%20202021: -6,4%-6,4%20212022: -17,3%-17,3%20222023: 10,9%10,9%20232024: -1.127%-1.127%20242025

Cifra de afaceri: Fără an comparabil. Marja netă: —. Valorile sunt din bilanțuri anuale.

Capital și datorii2025 comparat cu 2024
Capitaluri proprii-222 lei-100,2% față de anul anterior
Datorii111,6 K lei+22.212% față de anul anterior

Bilanț pe ani

Vezi tabelul complet →
Indicator202320242025Ultima variație
Cifră de afaceri97,9 K lei2,1 K lei—Fără an comparabil
Rezultat net10,6 K lei-23,6 K lei-1,4 K lei+94% față de anul anterior
Capitaluri proprii125,8 K lei109,9 K lei-222 lei-100,2% față de anul anterior
Datorii6,9 K lei500 lei111,6 K lei+22.212% față de anul anterior
Creanțe10,5 K lei21,3 K lei29,7 K lei+39,4% față de anul anterior
Angajați10—Fără an comparabil

Repere financiare derivate

Calcule directe din rubricile bilanțului raportare simplificată. Mediana sectorului folosește firme cu același cod CAEN, an și formular și apare numai pentru minimum 20 de valori comparabile. Sunt repere descriptive, nu rating, probabilitate de insolvență sau limită de credit. Activele folosite aici sunt suma activelor imobilizate și circulante disponibile; duratele folosesc soldul de la sfârșitul anului și cifra de afaceri anuală.

IndicatorFormulaFirma 2025Sector 2025Firma 2024Sector 2024
Marjă netărezultat net / cifra de afaceri—5,1%n=4.691-1.127%5,7%n=4.985
Capitaluri proprii / activecapitaluri proprii / (active imobilizate + active circulante)-0,2%31,6%n=4.06699,5%36,2%n=4.303
Datorii / activedatorii / (active imobilizate + active circulante)100,2%68,1%n=4.0660,5%63,3%n=4.303
Structura activeloractive imobilizate / (active imobilizate + active circulante)38,3%11%n=4.06638,6%11%n=4.303
Randamentul activelorrezultat net / (active imobilizate + active circulante)-1,3%4,3%n=4.066-21,4%4,6%n=4.303
Randamentul capitalurilor propriirezultat net / capitaluri proprii pozitive—21%n=4.279-21,5%21,1%n=4.534
Acoperirea datoriilor cu active circulanteactive circulante / datorii0,62×1,1×n=5.980135,57×1,15×n=6.413
Durata creanțelorcreanțe / cifra de afaceri × 360—69,22 zilen=4.5543.661,61 zile64,91 zilen=4.770
Durata stocurilorstocuri / cifra de afaceri × 360—67,46 zilen=4.0745.985,95 zile70,02 zilen=4.254

Istoric financiar complet · 6 ani

Valorile sunt în lei. „—” înseamnă că informația lipsește. Profitul și pierderea folosesc o scară proprie. Formularul de raportare este indicat pentru fiecare an; unele rubrici diferă între sectoare.

2025

raportare simplificată
Cifră de afaceri
—
Rezultat net
-1.422
Angajați
—
Datorii
111.560
Active imobilizate
42.600
Active circulante
68.738
Capitaluri proprii
-222
Venituri totale
39.252
Cheltuieli totale
38.704
Stocuri
34.785
Creanțe
29.652
Casă și conturi la bănci
4.301
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
1.000
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2024

raportare simplificată
Cifră de afaceri
2.092
Rezultat net
-23.577
Angajați
0
Datorii
500
Active imobilizate
42.600
Active circulante
67.783
Capitaluri proprii
109.883
Venituri totale
4.474
Cheltuieli totale
28.051
Stocuri
34.785
Creanțe
21.278
Casă și conturi la bănci
11.720
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
1.000
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2023

raportare simplificată
Cifră de afaceri
97.946
Rezultat net
10.644
Angajați
1
Datorii
6.895
Active imobilizate
42.600
Active circulante
90.051
Capitaluri proprii
125.756
Venituri totale
538.809
Cheltuieli totale
524.391
Stocuri
34.785
Creanțe
10.523
Casă și conturi la bănci
44.743
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
1.000
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2022

raportare simplificată
Cifră de afaceri
420.998
Rezultat net
-72.692
Angajați
1
Datorii
349.433
Active imobilizate
417.937
Active circulante
46.608
Capitaluri proprii
115.112
Venituri totale
421.116
Cheltuieli totale
489.597
Stocuri
34.785
Creanțe
3.995
Casă și conturi la bănci
7.828
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
1.000
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2021

raportare simplificată
Cifră de afaceri
716.550
Rezultat net
-45.505
Angajați
2
Datorii
446.076
Active imobilizate
445.518
Active circulante
188.362
Capitaluri proprii
187.804
Venituri totale
729.390
Cheltuieli totale
767.692
Stocuri
34.785
Creanțe
124.004
Casă și conturi la bănci
29.573
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
1.000
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2020

raportare simplificată
Cifră de afaceri
482.979
Rezultat net
-38.856
Angajați
2
Datorii
286.805
Active imobilizate
385.610
Active circulante
134.505
Capitaluri proprii
233.310
Venituri totale
483.480
Cheltuieli totale
517.689
Stocuri
52.388
Creanțe
2.471
Casă și conturi la bănci
79.646
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
1.000
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

Ani disponibili: 2025, 2024, 2023, 2022, 2021, 2020. Cum citești indicatorii →

03

Risc și verificări

Ce știm, ce merită verificat și ce lipsește

24/ 100Atenție moderată
2semnale de urmărit · 0 context
5/ 6verificări disponibile

De urmărit

Capitaluri proprii negative

Bilanțul pentru 2025 raportează capitaluri proprii sub zero.

Ministerul Finanțelor · 2025
Pierdere netă

Rezultatul net raportat pentru 2025 este negativ.

Ministerul Finanțelor · 2025

Starea verificărilor

ONRCActivă2026-09-03
ANAF · inactivitateNu figurează inactivă fiscal2026-10-03
Restanțe ANAFNu apare în lista publicată2026-06-30
BPI · insolvențăNeverificat—
InstanțePotriviri după nume · necesită confirmare2026-10-06

Absența dintr-o listă publică nu dovedește datorii zero sau lipsa altor proceduri. Potrivirile instanțelor sunt după nume și pot privi altă firmă.

Indicele indicativ adună 30 de puncte pentru fiecare semnal critic și 12 pentru fiecare semnal de atenție din regulile afișate, până la 100. Mențiunile de context și lipsa datelor nu adaugă puncte. Calitatea acoperirii este afișată separat. Vezi acoperirea →

Semnale critice 0 × 30 puncteSemnale de atenție 2 × 12 puncteAcoperire afișată separat

Repere recente din surse

2026-09-03Exportul ONRC din profilDate de registru
2026-06-11Sursa bilanțului 2025Date financiare

Verificări fiscale și juridice detaliate

Semnale de risc din date publice

Constatări verificabile, nu un scor de credit sau o predicție. Semnalăm o scădere a cifrei de afaceri de cel puțin 30% față de anul comparabil. Bilanțurile sunt anuale; stările ONRC și ANAF au date de verificare diferite.

Capitaluri proprii negative

Bilanțul pentru 2025 raportează capitaluri proprii sub zero.

Ministerul Finanțelor · 2025
Pierdere netă

Rezultatul net raportat pentru 2025 este negativ.

Ministerul Finanțelor · 2025
Alte firme cu capitaluri negativeAlte firme cu pierderi

Acoperire: ONRC 2026-09-03 · evidență fiscală MF 2015-12-18 · ANAF 2026-10-03 · restanțe ANAF 2026-06-30 · conformare ANAF 2026-06-30 · categorie ANAF nepublicată pentru firmă · BPI neverificat · RNPM necolectată · bilanț 2025.

Firma nu apare în lista obligațiilor restante publicată pentru 2026-06-30. Lista are praguri legale de publicare, deci absența nu înseamnă datorii zero.

Lipsa datelor din profil nu confirmă absența datoriilor sau a procedurilor de insolvență.

Dosare în instanță

Colectorul verifică automat ultimii cinci ani. Înregistrările verificate înaintea extinderii păstrează intervalul lor inițial până la următoarea actualizare. Potrivirea se face după numele normalizat, deoarece serviciul public nu furnizează CUI. Un dosar asociat numelui poate privi altă firmă; apariția într-un dosar nu dovedește datorie sau culpă.

1 dosare cu nume identic · 2021-10-05–2026-10-06 · verificat 2026-10-06.

Dosar 1871/303/20232023-02-06 · Judecătoria SECTORUL6BUCURESTI · Reclamant

obligaţie de a face · Fond

2 termene · ultima soluție: Ia act de renunţare la judecată

2023-10-04 · 09:00

Ia act de renunţare la judecată

Ia act de renunţarea la judecată. Cu drept de recurs în termen de 30 de zile de la comunicare. Cererea de recurs se depune la Judecătoria Sectorului 6 Bucureşti. Pronunţată astăzi, 04.10.2023, prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor prin mijlocirea grefei instanţei.

Document: Hotarare 5900/2023 · 2023-10-04

2023-06-21 · 09:00

Amână cauza

Având în vedere Hotărârea nr. 3/20.06.2023 a Adunării Generale a Judecătoriei Sectorului 6 Bucure?ti, acordă un nou termen de judecată.

Document: incheieredesedinta · 2023-06-21

Nume de administratori menționate alături de firmă

Arătăm numai dosare civile sau comerciale în care apar atât numele normalizat al firmei, cât și un nume de administrator publicat de ONRC. Coincidența numelor în același dosar nu verifică identitatea persoanei ori a firmei și nu dovedește culpă.

Nu au fost găsite mențiuni comune ale numelor în dosarele returnate pentru această firmă.

04

Relații și activitate

Cine este conectat la companie și unde apare în date publice

Persoane și relații declarate

1 calități publicate de ONRC.

Vezi identitatea și persoanele →

Achiziții publice

0 înregistrări

Rânduri publicate în care firma apare ca ofertant câștigător. Nu confirmă livrarea sau plata.

Explorează înregistrările →

Identitate, contacte și persoane

Date de identificare

CUI
18011096
Număr de înregistrare
J23/4513/2015
Înmatriculare
21 decembrie 2015
EUID
ROONRC.J23/4513/2015
Formă juridică
SRL
Sediu social
GLADIOLELOR 27E Oraş Bragadiru Ilfov
Adresă fiscală
Str. GLADIOLELOR 27E Oraş Bragadiru ILFOV
TVA
Înregistrată în scopuri de TVA
Tip unitate fiscală
Sediu central
Tip contribuabil
Persoană juridică (PJ)
Stare în evidența fiscală
TRANSFER(SOSIRE)
Data stării fiscale
18 decembrie 2015
Înregistrare fiscală
14 ianuarie 2026
Telefon
0723248717 · Firme cu același număr

Reprezentanți legali publicați de ONRC

Numele și calitățile provin din exportul ONRC 2026-09-03. Reprezentarea nu dovedește calitatea de asociat sau beneficiar real. Nu sunt afișate date de naștere sau adrese personale.

administrator
GRIGORIU CĂLIN - VASILE

Date fiscale și de contact actualizate

Situație interogată pentru 3 octombrie 2026; ultima verificare: 3 octombrie 2026. Datele de înmatriculare și bilanțurile din profil sunt evidențe separate.

Identitate fiscală

Denumire în evidența fiscală
CBC ARMATURI INDUSTRIALE SRL
Stare de înregistrare
TRANSFER(SOSIRE) din data 18.12.2015
Înregistrare fiscală
4 octombrie 2005
Număr registrul comerțului
J23/4513/2015
Cod CAEN
4690
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Formă de organizare
PERSOANA JURIDICA
Formă de proprietate
PROPR.PRIVATA-CAPITAL PRIVAT AUTOHTON
Organ fiscal competent
Unitatea Fiscală Orăşenească Bragadiru

Contact și adrese

Telefon
0723248717 · Firme cu același număr
Domiciliu fiscal
JUD. ILFOV, ORŞ. BRAGADIRU, STR. GLADIOLELOR, NR.27E, CONSTRUCTIE P+1
Cod poștal fiscal
77025
Strada sediului
Str. Gladiolelor
Numărul sediului
27E
Localitatea sediului
Orş. Bragadiru
Județul sediului
ILFOV
Codul poștal al sediului
77025
Detalii sediu
CONSTRUCTIE P+1
Strada domiciliului fiscal
Str. Gladiolelor
Numărul domiciliului fiscal
27E
Localitatea domiciliului fiscal
Orş. Bragadiru
Județul domiciliului fiscal
ILFOV
Cod poștal domiciliu fiscal
77025
Detalii domiciliu fiscal
CONSTRUCTIE P+1

TVA și facturare

Înregistrată în scopuri de TVA
Da
TVA de la
7 octombrie 2005
TVA la încasare
Da
TVA la încasare de la
1 ianuarie 2013
Actualizare TVA la încasare
27 decembrie 2012
Publicare TVA la încasare
28 decembrie 2012
Tip act TVA la încasare
Inregistrare
În registrul RO e-Factura
Nu
Plată defalcată TVA
Nu

Inactivitate fiscală

Inactivă fiscal
Nu

Achiziții publice

Înregistrări în care firma apare ca ofertant câștigător. Acoperire: T2 2026, T1 2026, T4 2025, T3 2025, T2 2025, T1 2025, T4 2024, T3 2024, T2 2024, T1 2024.

Nu am găsit înregistrări pentru această selecție în perioadele disponibile.

Atribuirea nu confirmă livrarea sau plata. Lipsa înregistrărilor nu înseamnă că firma nu a avut contracte publice în alte perioade.

Vezi notificările și anunțurile legate de firmă →

Activități, finanțări, sedii și alte înregistrări

Activități autorizate

Codurile includ activități secundare. Reviziile CAEN pot avea definiții diferite; sunt păstrate separat.

17 activități autorizate

CAEN 4619 Rev. 2Intermedieri în comerțul cu produse diverse

CAEN 4669 Rev. 2Comerț cu ridicata al altor mașini și echipamente

CAEN 4690 Rev. 2Comerț cu ridicata nespecializat

CAEN 5920 Rev. 2Activități de realizare a înregistrărilor audio și activități de editare muzicală

CAEN 6201 Rev. 2Activități de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client)

CAEN 6209 Rev. 2Alte activități de servicii privind tehnologia informației

CAEN 6399 Rev. 2Alte activități de servicii informaționale n.c.a.

CAEN 6820 Rev. 2Închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate

CAEN 7111 Rev. 2Activități de arhitectură

CAEN 7112 Rev. 2Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea

CAEN 7410 Rev. 2Activități de design specializat

CAEN 7490 Rev. 2Alte activități profesionale, științifice și tehnice n.c.a.

CAEN 7740 Rev. 2Leasing cu bunuri intangibile (exclusiv financiare)

CAEN 8230 Rev. 2Activități de organizare a expozițiilor, târgurilor și congreselor

CAEN 8291 Rev. 2Activități ale agențiilor de colectare și a birourilor (oficiilor) de raportare a creditului

CAEN 8299 Rev. 2Alte activități de servicii suport pentru întreprinderi n.c.a.

CAEN 9511 Rev. 2Repararea calculatoarelor și a echipamentelor periferice

Codul principal afișat provine din raportarea financiară 2025. Revizia nu este specificată în acel export.

05

Date și surse

Perioade, ultime verificări și limitele acoperirii

SursăPerioadăData surseiUltima verificareStare
ONRCRegistrul comerțului2026-09-03—Disponibil
Ministerul Finanțelor2020–20252026-06-11—Disponibil
ANAFStare fiscală—2026-10-03Verificat
Restanțe ANAFListă publicată2026-06-30—Disponibil
BPIProceduri de insolvență——Neverificat
RNPMAvize după CUI——Neverificat
InstanțePotrivire după nume—2026-10-06Verificat
Achiziții publiceT1 2024–T2 2026——Fără înregistrări în acoperire

Datele din surse au ritmuri diferite. Data raportării, data publicării și ultima verificare nu sunt interschimbabile. „—” indică o dată indisponibilă.

Cum sunt colectate și verificate sursele →

ExploreazăJudețul IlfovOraş BragadiruCAEN 4690
Semnalează o neconcordanță
DupaCUI.

Date publice, mai ușor de înțeles.

Listă firmeAchiziții publiceAnunțuri și proceduriInstituții publiceLocalitățiLicențe utilitățiProiecte europeneServicii socialeGlosarCorecturiDespreAtribuiri
© 2026 DupaCUI