Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Acasă/Firme/CDA BUSINESS EVENTS VENTURES S.R.L.

CDA BUSINESS EVENTS VENTURES S.R.L.

CUI 47956085 · SRL· Oraş Geoagiu

ActivăONRC · 2026-09-03

01

Rezumat

Vânzări în creștere. Marjă în creștere.

CDA BUSINESS EVENTS VENTURES S.R.L. are sediul în Oraş Geoagiu. Ultimul bilanț disponibil este pentru 2025.

Cifra de afaceri a crescut+10,7%

Cifra de afaceri raportată pentru 2025 este 296,8 K lei, față de 268,1 K lei în 2024.

Bilanț 2025
Marja netă a crescut6,9%

Marja netă calculată este 6,9% în 2025, față de 5,6% în 2024.

Calcul din bilanț 2025
Creanțe în creștere+398,7%

Soldul creanțelor a crescut față de 2024. Bilanțul nu arată dacă facturile sunt restante sau dacă au fost încasate ulterior.

Bilanț 2025

Observațiile descriu datele publicate, nu cauza schimbărilor sau o predicție.

Scor de risc · indicativ
0/ 100
Niciun semnal confirmat · date parțiale
0100

Scorul numără numai semnalele observate. 0 nu garantează lipsa riscului; datele lipsă nu adaugă puncte. Nu este rating de credit.

Verificări disponibile 4/6 · date parțiale · BPI neverificatVezi acoperirea →
Cifră de afaceri 2025296,8 K lei+10,7% față de anul anterior2023: 86.3192024: 268.1112025: 296.826
Rezultat net 202520,4 K lei+34,9% față de anul anterior2023: 5.8142024: 15.1082025: 20.380
Angajați 20251+0% față de anul anterior2023: 12024: 12025: 1
Capitaluri proprii 202541,5 K lei+96,5% față de anul anterior2023: 6.0142024: 21.1222025: 41.502
În acest raport
01Rezumat02Financiar03Risc și verificări04Relații și activitate05Date și surse
02

Performanță financiară

Cum evoluează activitatea și profitabilitatea

Cifră de afaceri

Lei · valori raportate0148 K297 K2023: 86,3 K lei86,3 K20232024: 268,1 K lei268,1 K20242025: 296,8 K lei296,8 K2025

Marjă netă

Rezultat net / cifra de afaceri0%3,4%6,9%Mediana sectorului (2025): 2,6% · n=31342023: 6,7%6,7%20232024: 5,6%5,6%20242025: 6,9%6,9%2025

Cifra de afaceri: +10,7% față de anul anterior. Marja netă: 6,9%. Valorile sunt din bilanțuri anuale.

Capital și datorii2025 comparat cu 2024
Capitaluri proprii41,5 K lei+96,5% față de anul anterior
Datorii5 K lei-76,2% față de anul anterior

Bilanț pe ani

Vezi tabelul complet →
Indicator202320242025Ultima variație
Cifră de afaceri86,3 K lei268,1 K lei296,8 K lei+10,7% față de anul anterior
Rezultat net5,8 K lei15,1 K lei20,4 K lei+34,9% față de anul anterior
Capitaluri proprii6 K lei21,1 K lei41,5 K lei+96,5% față de anul anterior
Datorii16,8 K lei21,2 K lei5 K lei-76,2% față de anul anterior
Creanțe134 lei226 lei1,1 K lei+398,7% față de anul anterior
Angajați111+0% față de anul anterior

Repere financiare derivate

Calcule directe din rubricile bilanțului raportare simplificată. Mediana sectorului folosește firme cu același cod CAEN, an și formular și apare numai pentru minimum 20 de valori comparabile. Sunt repere descriptive, nu rating, probabilitate de insolvență sau limită de credit. Activele folosite aici sunt suma activelor imobilizate și circulante disponibile; duratele folosesc soldul de la sfârșitul anului și cifra de afaceri anuală.

IndicatorFormulaFirma 2025Sector 2025Firma 2024Sector 2024
Marjă netărezultat net / cifra de afaceri6,9%2,6%n=3.1345,6%2,7%n=4.694
Randamentul capitalurilor propriirezultat net / capitaluri proprii pozitive49,1%14,7%n=2.51671,5%19%n=3.718
Acoperirea datoriilor cu active circulanteactive circulante / datorii9,23×1,05×n=3.6532×1,08×n=5.398
Durata creanțelorcreanțe / cifra de afaceri × 3601,37 zile20,4 zilen=2.8440,3 zile18,66 zilen=4.144
Durata stocurilorstocuri / cifra de afaceri × 36028,88 zile82,15 zilen=2.94424,56 zile82,55 zilen=4.354
Cifră de afaceri per angajatcifra de afaceri / numărul mediu de angajați296.826 lei304.321 lein=2.272268.111 lei296.550 lein=3.484

Istoric financiar complet · 3 ani

Valorile sunt în lei. „—” înseamnă că informația lipsește. Profitul și pierderea folosesc o scară proprie. Formularul de raportare este indicat pentru fiecare an; unele rubrici diferă între sectoare.

2025

raportare simplificată
Cifră de afaceri
296.826
Rezultat net
20.380
Angajați
1
Datorii
5.043
Active imobilizate
—
Active circulante
46.545
Capitaluri proprii
41.502
Venituri totale
296.828
Cheltuieli totale
273.049
Stocuri
23.809
Creanțe
1.127
Casă și conturi la bănci
21.609
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2024

raportare simplificată
Cifră de afaceri
268.111
Rezultat net
15.108
Angajați
1
Datorii
21.154
Active imobilizate
—
Active circulante
42.276
Capitaluri proprii
21.122
Venituri totale
268.118
Cheltuieli totale
250.535
Stocuri
18.291
Creanțe
226
Casă și conturi la bănci
23.759
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2023

raportare simplificată
Cifră de afaceri
86.319
Rezultat net
5.814
Angajați
1
Datorii
16.782
Active imobilizate
—
Active circulante
22.796
Capitaluri proprii
6.014
Venituri totale
86.319
Cheltuieli totale
79.640
Stocuri
13.730
Creanțe
134
Casă și conturi la bănci
8.932
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

Ani disponibili: 2025, 2024, 2023, 2022, 2021, 2020. Cum citești indicatorii →

03

Risc și verificări

Ce știm, ce merită verificat și ce lipsește

0/ 100Niciun semnal confirmat · date parțiale
0semnale de urmărit · 0 context
4/ 6verificări disponibile

De urmărit

Nu sunt semnale din regulile afișate în datele disponibile. Acest lucru nu confirmă absența riscului.

Starea verificărilor

ONRCActivă2026-09-03
ANAF · inactivitateNu figurează inactivă fiscal2026-10-03
Restanțe ANAFNu apare în lista publicată2026-06-30
BPI · insolvențăNeverificat—
InstanțeNeverificat—

Absența dintr-o listă publică nu dovedește datorii zero sau lipsa altor proceduri. Potrivirile instanțelor sunt după nume și pot privi altă firmă.

Indicele indicativ adună 30 de puncte pentru fiecare semnal critic și 12 pentru fiecare semnal de atenție din regulile afișate, până la 100. Mențiunile de context și lipsa datelor nu adaugă puncte. Calitatea acoperirii este afișată separat. Vezi acoperirea →

Semnale critice 0 × 30 puncteSemnale de atenție 0 × 12 puncteAcoperire afișată separat

Repere recente din surse

2026-09-03Exportul ONRC din profilDate de registru
2026-06-11Sursa bilanțului 2025Date financiare
2025-10-08Cea mai recentă înregistrare de achiziție din profilAchiziții

Verificări fiscale și juridice detaliate

Semnale de risc din date publice

Constatări verificabile, nu un scor de credit sau o predicție. Semnalăm o scădere a cifrei de afaceri de cel puțin 30% față de anul comparabil. Bilanțurile sunt anuale; stările ONRC și ANAF au date de verificare diferite.

Nu apar semnalele de mai sus în datele disponibile. Acest lucru nu confirmă absența riscului.

Acoperire: ONRC 2026-09-03 · evidență fiscală MF 2023-04-06 · ANAF 2026-10-03 · restanțe ANAF 2026-06-30 · conformare ANAF 2026-06-30 · categorie ANAF nepublicată pentru firmă · BPI neverificat · RNPM necolectată · bilanț 2025.

Firma nu apare în lista obligațiilor restante publicată pentru 2026-06-30. Lista are praguri legale de publicare, deci absența nu înseamnă datorii zero.

Lipsa datelor din profil nu confirmă absența datoriilor sau a procedurilor de insolvență.

Dosare în instanță

Colectorul verifică automat ultimii cinci ani. Înregistrările verificate înaintea extinderii păstrează intervalul lor inițial până la următoarea actualizare. Potrivirea se face după numele normalizat, deoarece serviciul public nu furnizează CUI. Un dosar asociat numelui poate privi altă firmă; apariția într-un dosar nu dovedește datorie sau culpă.

Datele acestei firme sunt în curs de colectare automată.

04

Relații și activitate

Cine este conectat la companie și unde apare în date publice

Persoane și relații declarate

1 calități publicate de ONRC.

Vezi identitatea și persoanele →

Achiziții publice

7 înregistrări

Rânduri publicate în care firma apare ca ofertant câștigător. Nu confirmă livrarea sau plata.

Explorează înregistrările →

Identitate, contacte și persoane

Date de identificare

CUI
47956085
Număr de înregistrare
J2023000442203
Înmatriculare
6 aprilie 2023
EUID
ROONRC.J2023000442203
Formă juridică
SRL
Sediu social
PROGRESULUI 49 Oraş Geoagiu Hunedoara
Adresă fiscală
Str PROGRESULUI 49 Oraş Geoagiu HUNEDOARA
TVA
Neînregistrată în scopuri de TVA
Tip unitate fiscală
Sediu central
Tip contribuabil
Persoană juridică (PJ)
Stare în evidența fiscală
INREGISTRAT
Data stării fiscale
6 aprilie 2023
Înregistrare fiscală
25 iunie 2025
Telefon
0754439744 · Firme cu același număr

Reprezentanți legali publicați de ONRC

Numele și calitățile provin din exportul ONRC 2026-09-03. Reprezentarea nu dovedește calitatea de asociat sau beneficiar real. Nu sunt afișate date de naștere sau adrese personale.

administrator
CIMPOEȘU DUMITRU-ALEXANDRU

Date fiscale și de contact actualizate

Situație interogată pentru 3 octombrie 2026; ultima verificare: 3 octombrie 2026. Datele de înmatriculare și bilanțurile din profil sunt evidențe separate.

Identitate fiscală

Denumire în evidența fiscală
CDA BUSINESS EVENTS VENTURES S.R.L.
Stare de înregistrare
INREGISTRAT din data 06.04.2023
Înregistrare fiscală
6 aprilie 2023
Număr registrul comerțului
J2023000442203
Cod CAEN
4782
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Formă de organizare
PERSOANA JURIDICA
Formă de proprietate
PROPR.PRIVATA-CAPITAL PRIVAT AUTOHTON
Organ fiscal competent
Unitatea Fiscală Municipală Orăştie

Contact și adrese

Telefon
0754439744 · Firme cu același număr
Domiciliu fiscal
JUD. HUNEDOARA, ORŞ. GEOAGIU, STR. PROGRESULUI, NR.49
Cod poștal fiscal
335400
Strada sediului
Str. Progresului
Numărul sediului
49
Localitatea sediului
Orş. Geoagiu
Județul sediului
HUNEDOARA
Codul poștal al sediului
335400
Strada domiciliului fiscal
Str. Progresului
Numărul domiciliului fiscal
49
Localitatea domiciliului fiscal
Orş. Geoagiu
Județul domiciliului fiscal
HUNEDOARA
Cod poștal domiciliu fiscal
335400

TVA și facturare

Înregistrată în scopuri de TVA
Nu
TVA la încasare
Nu
În registrul RO e-Factura
Nu
Plată defalcată TVA
Nu

Inactivitate fiscală

Inactivă fiscal
Nu

Achiziții publice

Explorează toate (7) →

Înregistrări în care firma apare ca ofertant câștigător. Acoperire: T2 2026, T1 2026, T4 2025, T3 2025, T2 2025, T1 2025, T4 2024, T3 2024, T2 2024, T1 2024.

Autorități cu cele mai multe înregistrări

LICEUL TEHNOLOGIC AGRICOL ,,ALEXANDRU BORZA" GEOAGIU7 din 7 înregistrări (100%) · Vezi relația

Categorii CPV frecvente

Piese si accesorii pentru vehicule si pentru motoare de vehicule (Rev.2)7 din 7 înregistrări (100%) · Vezi selecția

Ponderile folosesc numărul de rânduri publicate, nu valoarea lor. Nu indică dependență economică, favoritism, livrare sau plată; loturile și câștigătorii pot produce rânduri separate.

8 octombrie 2025Achiziție directă

PACHET CONSUMABILE AUTO

Autoritate: LICEUL TEHNOLOGIC AGRICOL ,,ALEXANDRU BORZA" GEOAGIU

CPV 34300000-0 — Piese si accesorii pentru vehicule si pentru motoare de vehicule (Rev.2)

T4 2025 · Achiziție directă · Alte achiziții CPV 34300000-0

Vezi detaliile atribuirii →
252 leiValoare publicată
11 februarie 2025Achiziție directă

PACHET CONSUMABILE AUTO

Autoritate: LICEUL TEHNOLOGIC AGRICOL ,,ALEXANDRU BORZA" GEOAGIU

CPV 34300000-0 — Piese si accesorii pentru vehicule si pentru motoare de vehicule (Rev.2)

T1 2025 · Achiziție directă · Alte achiziții CPV 34300000-0

Vezi detaliile atribuirii →
1.640 leiValoare publicată
5 decembrie 2024Achiziție directă

PACHET CONSUMABILE AUTO

Autoritate: LICEUL TEHNOLOGIC AGRICOL ,,ALEXANDRU BORZA" GEOAGIU

CPV 34300000-0 — Piese si accesorii pentru vehicule si pentru motoare de vehicule (Rev.2)

T4 2024 · Achiziție directă · Alte achiziții CPV 34300000-0

Vezi detaliile atribuirii →
3.909 leiValoare publicată
13 iunie 2024Achiziție directă

PACHET CONSUMABILE UTILAJE

Autoritate: LICEUL TEHNOLOGIC AGRICOL ,,ALEXANDRU BORZA" GEOAGIU

CPV 34300000-0 — Piese si accesorii pentru vehicule si pentru motoare de vehicule (Rev.2)

T2 2024 · Achiziție directă · Alte achiziții CPV 34300000-0

Vezi detaliile atribuirii →
766 leiValoare publicată
1 aprilie 2024Achiziție directă

PACHET INTRETINERE AUTOBUZ SCOLAR

Autoritate: LICEUL TEHNOLOGIC AGRICOL ,,ALEXANDRU BORZA" GEOAGIU

CPV 34300000-0 — Piese si accesorii pentru vehicule si pentru motoare de vehicule (Rev.2)

T2 2024 · Achiziție directă · Alte achiziții CPV 34300000-0

Vezi detaliile atribuirii →
686 leiValoare publicată
21 martie 2024Achiziție directă

Set Revizie Ford Transit

Autoritate: LICEUL TEHNOLOGIC AGRICOL ,,ALEXANDRU BORZA" GEOAGIU

CPV 34300000-0 — Piese si accesorii pentru vehicule si pentru motoare de vehicule (Rev.2)

T1 2024 · Achiziție directă · Alte achiziții CPV 34300000-0

Vezi detaliile atribuirii →
479 leiValoare publicată

Atribuirea nu confirmă livrarea sau plata. Lipsa înregistrărilor nu înseamnă că firma nu a avut contracte publice în alte perioade.

Vezi notificările și anunțurile legate de firmă →

Activități, finanțări, sedii și alte înregistrări

Activități autorizate

Codurile includ activități secundare. Reviziile CAEN pot avea definiții diferite; sunt păstrate separat.

13 activități autorizate

CAEN 4618 Rev. 3Intermedieri în comerțul specializat în vânzarea produselor cu caracter specific, n.c.a.

CAEN 4672 Rev. 3Comerț cu ridicata al pieselor și accesoriilor pentru autovehicule

CAEN 4712 Rev. 3Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse nealimentare

CAEN 4782 Rev. 3Comerț cu amănuntul al pieselor și accesoriilor pentru autovehicule

CAEN 4791 Rev. 3Intermedieri în comerțul cu amănuntul nespecializat

CAEN 4941 Rev. 3Transporturi rutiere de mărfuri

CAEN 5224 Rev. 3Manipulări

CAEN 8425 Rev. 3Activități de luptă împotriva incendiilor și de prevenire a acestora

CAEN 9039 Rev. 3Alte activități suport pentru creație și interpretare artistică

CAEN 9311 Rev. 3Activități ale bazelor sportive

CAEN 9312 Rev. 3Activități ale cluburilor sportive

CAEN 9319 Rev. 3Alte activități sportive n.c.a

CAEN 9329 Rev. 3Alte activități recreative și distractive n.c.a.

Codul principal afișat provine din raportarea financiară 2025. Revizia nu este specificată în acel export.

05

Date și surse

Perioade, ultime verificări și limitele acoperirii

SursăPerioadăData surseiUltima verificareStare
ONRCRegistrul comerțului2026-09-03—Disponibil
Ministerul Finanțelor2023–20252026-06-11—Disponibil
ANAFStare fiscală—2026-10-03Verificat
Restanțe ANAFListă publicată2026-06-30—Disponibil
BPIProceduri de insolvență——Neverificat
RNPMAvize după CUI——Neverificat
InstanțePotrivire după nume——Neverificat
Achiziții publiceT1 2024–T2 2026——Înregistrări disponibile

Datele din surse au ritmuri diferite. Data raportării, data publicării și ultima verificare nu sunt interschimbabile. „—” indică o dată indisponibilă.

Cum sunt colectate și verificate sursele →

ExploreazăJudețul HunedoaraOraş GeoagiuCAEN 4532
Semnalează o neconcordanță
DupaCUI.

Date publice, mai ușor de înțeles.

Listă firmeAchiziții publiceAnunțuri și proceduriInstituții publiceLocalitățiLicențe utilitățiProiecte europeneServicii socialeGlosarCorecturiDespreAtribuiri
© 2026 DupaCUI