Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Acasă/Firme/CE.SA. CERAMICA S.R.L.

CE.SA. CERAMICA S.R.L.

CUI 45780038 · SRL· Municipiul Sighetu Marmaţiei

ActivăONRC · 2026-09-03

01

Rezumat

Profilul companiei. Pierdere netă raportată.

CE.SA. CERAMICA S.R.L. are sediul în Municipiul Sighetu Marmaţiei. Ultimul bilanț disponibil este pentru 2025.

Datoriile au scăzut-0%

Datoriile raportate sunt 356,9 K lei în 2025, față de 357 K lei în 2024. Schimbarea singură nu stabilește riscul.

Bilanț 2025

Observațiile descriu datele publicate, nu cauza schimbărilor sau o predicție.

Scor de risc · indicativ
24/ 100
Atenție moderată
0100

Scorul numără numai semnalele observate. 0 nu garantează lipsa riscului; datele lipsă nu adaugă puncte. Nu este rating de credit.

Verificări disponibile 4/6 · date parțiale · BPI neverificatVezi acoperirea →
Cifră de afaceri 2025—Fără an comparabil2022: 394.4222023: 326.4132024: 169.705
Rezultat net 2025-220 lei+99,8% față de anul anterior2022: 8372023: 1.2602024: -96.0192025: -220
Angajați 2025—Fără an comparabil2022: 22023: 12024: 1
Capitaluri proprii 2025-94,1 K lei-0,2% față de anul anterior2022: 8472023: 2.1072024: -93.9122025: -94.132
În acest raport
01Rezumat02Financiar03Risc și verificări04Relații și activitate05Date și surse
02

Performanță financiară

Cum evoluează activitatea și profitabilitatea

Cifră de afaceri

Lei · valori raportate0197 K394 K2022: 394,4 K lei394,4 K20222023: 326,4 K lei326,4 K20232024: 169,7 K lei169,7 K2024—2025

Marjă netă

Rezultat net / cifra de afaceri-56,6%-26,9%2,8%Mediana sectorului (2025): 2,8% · n=28392022: 0,2%0,2%20222023: 0,4%0,4%20232024: -56,6%-56,6%20242025

Cifra de afaceri: Fără an comparabil. Marja netă: —. Valorile sunt din bilanțuri anuale.

Capital și datorii2025 comparat cu 2024
Capitaluri proprii-94,1 K lei-0,2% față de anul anterior
Datorii356,9 K lei-0% față de anul anterior

Bilanț pe ani

Vezi tabelul complet →
Indicator202320242025Ultima variație
Cifră de afaceri326,4 K lei169,7 K lei—Fără an comparabil
Rezultat net1,3 K lei-96 K lei-220 lei+99,8% față de anul anterior
Capitaluri proprii2,1 K lei-93,9 K lei-94,1 K lei-0,2% față de anul anterior
Datorii354,2 K lei357 K lei356,9 K lei-0% față de anul anterior
Creanțe108,3 K lei229,7 K lei229,7 K lei+0% față de anul anterior
Angajați11—Fără an comparabil

Repere financiare derivate

Calcule directe din rubricile bilanțului raportare simplificată. Mediana sectorului folosește firme cu același cod CAEN, an și formular și apare numai pentru minimum 20 de valori comparabile. Sunt repere descriptive, nu rating, probabilitate de insolvență sau limită de credit. Activele folosite aici sunt suma activelor imobilizate și circulante disponibile; duratele folosesc soldul de la sfârșitul anului și cifra de afaceri anuală.

IndicatorFormulaFirma 2025Sector 2025Firma 2024Sector 2024
Marjă netărezultat net / cifra de afaceri—2,8%n=2.839-56,6%2,9%n=4.670
Acoperirea datoriilor cu active circulanteactive circulante / datorii0,72×1,02×n=3.7070,72×1,09×n=5.854
Durata creanțelorcreanțe / cifra de afaceri × 360—44,68 zilen=2.664487,28 zile41,17 zilen=4.341
Cifră de afaceri per angajatcifra de afaceri / numărul mediu de angajați—378.099 lein=2.130169.705 lei360.449 lein=3.666

Istoric financiar complet · 4 ani

Valorile sunt în lei. „—” înseamnă că informația lipsește. Profitul și pierderea folosesc o scară proprie. Formularul de raportare este indicat pentru fiecare an; unele rubrici diferă între sectoare.

2025

raportare simplificată
Cifră de afaceri
—
Rezultat net
-220
Angajați
—
Datorii
356.939
Active imobilizate
—
Active circulante
255.395
Capitaluri proprii
-94.132
Venituri totale
0
Cheltuieli totale
220
Stocuri
—
Creanțe
229.704
Casă și conturi la bănci
25.691
Cheltuieli în avans
7.412
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
10
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2024

raportare simplificată
Cifră de afaceri
169.705
Rezultat net
-96.019
Angajați
1
Datorii
357.041
Active imobilizate
—
Active circulante
255.717
Capitaluri proprii
-93.912
Venituri totale
193.199
Cheltuieli totale
288.927
Stocuri
—
Creanțe
229.704
Casă și conturi la bănci
26.013
Cheltuieli în avans
7.412
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
10
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2023

raportare simplificată
Cifră de afaceri
326.413
Rezultat net
1.260
Angajați
1
Datorii
354.238
Active imobilizate
27.390
Active circulante
321.543
Capitaluri proprii
2.107
Venituri totale
335.392
Cheltuieli totale
330.857
Stocuri
192.985
Creanțe
108.288
Casă și conturi la bănci
20.270
Cheltuieli în avans
7.412
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
10
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2022

raportare simplificată
Cifră de afaceri
394.422
Rezultat net
837
Angajați
2
Datorii
373.652
Active imobilizate
82.455
Active circulante
292.044
Capitaluri proprii
847
Venituri totale
401.945
Cheltuieli totale
397.243
Stocuri
211.860
Creanțe
75.229
Casă și conturi la bănci
4.955
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
10
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

Ani disponibili: 2025, 2024, 2023, 2022, 2021, 2020. Cum citești indicatorii →

03

Risc și verificări

Ce știm, ce merită verificat și ce lipsește

24/ 100Atenție moderată
2semnale de urmărit · 0 context
4/ 6verificări disponibile

De urmărit

Capitaluri proprii negative

Bilanțul pentru 2025 raportează capitaluri proprii sub zero.

Ministerul Finanțelor · 2025
Pierdere netă

Rezultatul net raportat pentru 2025 este negativ.

Ministerul Finanțelor · 2025

Starea verificărilor

ONRCActivă2026-09-03
ANAF · inactivitateNu figurează inactivă fiscal2026-10-03
Restanțe ANAFNu apare în lista publicată2026-06-30
BPI · insolvențăNeverificat—
InstanțeNeverificat—

Absența dintr-o listă publică nu dovedește datorii zero sau lipsa altor proceduri. Potrivirile instanțelor sunt după nume și pot privi altă firmă.

Indicele indicativ adună 30 de puncte pentru fiecare semnal critic și 12 pentru fiecare semnal de atenție din regulile afișate, până la 100. Mențiunile de context și lipsa datelor nu adaugă puncte. Calitatea acoperirii este afișată separat. Vezi acoperirea →

Semnale critice 0 × 30 puncteSemnale de atenție 2 × 12 puncteAcoperire afișată separat

Repere recente din surse

2026-09-03Exportul ONRC din profilDate de registru
2026-06-11Sursa bilanțului 2025Date financiare

Verificări fiscale și juridice detaliate

Semnale de risc din date publice

Constatări verificabile, nu un scor de credit sau o predicție. Semnalăm o scădere a cifrei de afaceri de cel puțin 30% față de anul comparabil. Bilanțurile sunt anuale; stările ONRC și ANAF au date de verificare diferite.

Capitaluri proprii negative

Bilanțul pentru 2025 raportează capitaluri proprii sub zero.

Ministerul Finanțelor · 2025
Pierdere netă

Rezultatul net raportat pentru 2025 este negativ.

Ministerul Finanțelor · 2025
Alte firme cu capitaluri negativeAlte firme cu pierderi

Acoperire: ONRC 2026-09-03 · evidență fiscală MF 2022-03-10 · ANAF 2026-10-03 · restanțe ANAF 2026-06-30 · conformare ANAF 2026-06-30 · categorie ANAF nepublicată pentru firmă · BPI neverificat · RNPM necolectată · bilanț 2025.

Firma nu apare în lista obligațiilor restante publicată pentru 2026-06-30. Lista are praguri legale de publicare, deci absența nu înseamnă datorii zero.

Lipsa datelor din profil nu confirmă absența datoriilor sau a procedurilor de insolvență.

Dosare în instanță

Colectorul verifică automat ultimii cinci ani. Înregistrările verificate înaintea extinderii păstrează intervalul lor inițial până la următoarea actualizare. Potrivirea se face după numele normalizat, deoarece serviciul public nu furnizează CUI. Un dosar asociat numelui poate privi altă firmă; apariția într-un dosar nu dovedește datorie sau culpă.

Datele acestei firme sunt în curs de colectare automată.

04

Relații și activitate

Cine este conectat la companie și unde apare în date publice

Persoane și relații declarate

1 calități publicate de ONRC.

Vezi identitatea și persoanele →

Achiziții publice

0 înregistrări

Rânduri publicate în care firma apare ca ofertant câștigător. Nu confirmă livrarea sau plata.

Explorează înregistrările →

Identitate, contacte și persoane

Date de identificare

CUI
45780038
Număr de înregistrare
J24/394/2022
Înmatriculare
10 martie 2022
EUID
ROONRC.J24/394/2022
Formă juridică
SRL
Sediu social
BOGDAN VODĂ 163 Municipiul Sighetu Marmaţiei Maramureş · Firme la aceeași adresă
Adresă fiscală
Str. BOGDAN VODĂ 163 Sighetu Marmaţiei MARAMUREŞ · Firme la aceeași adresă
TVA
Înregistrată în scopuri de TVA
Tip unitate fiscală
Sediu central
Tip contribuabil
Persoană juridică (PJ)
Stare în evidența fiscală
INREGISTRAT
Data stării fiscale
10 martie 2022
Înregistrare fiscală
16 august 2024

Reprezentanți legali publicați de ONRC

Numele și calitățile provin din exportul ONRC 2026-09-03. Reprezentarea nu dovedește calitatea de asociat sau beneficiar real. Nu sunt afișate date de naștere sau adrese personale.

administrator
DIACONU ŞTEFAN

Date fiscale și de contact actualizate

Situație interogată pentru 3 octombrie 2026; ultima verificare: 3 octombrie 2026. Datele de înmatriculare și bilanțurile din profil sunt evidențe separate.

Identitate fiscală

Denumire în evidența fiscală
CE.SA. CERAMICA S.R.L.
Stare de înregistrare
INREGISTRAT din data 10.03.2022
Înregistrare fiscală
10 martie 2022
Număr registrul comerțului
J24/394/2022
Cod CAEN
4673
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Formă de organizare
PERSOANA JURIDICA
Formă de proprietate
PROPR.PRIVATA-CAPITAL PRIVAT AUTOHTON
Organ fiscal competent
Unitatea Fiscală Municipală Sighetu Marmatiei

Contact și adrese

Domiciliu fiscal
JUD. MARAMUREŞ, MUN. SIGHETU MARMAŢIEI, STR. BOGDAN VODĂ, NR.163
Cod poștal fiscal
435500
Strada sediului
Str. Bogdan Vodă
Numărul sediului
163
Localitatea sediului
Mun. Sighetu Marmaţiei
Județul sediului
MARAMUREŞ
Codul poștal al sediului
435500
Strada domiciliului fiscal
Str. Bogdan Vodă
Numărul domiciliului fiscal
163
Localitatea domiciliului fiscal
Mun. Sighetu Marmaţiei
Județul domiciliului fiscal
MARAMUREŞ
Cod poștal domiciliu fiscal
435500

TVA și facturare

Înregistrată în scopuri de TVA
Da
TVA de la
1 aprilie 2022
TVA la încasare
Nu
În registrul RO e-Factura
Nu
Plată defalcată TVA
Nu

Inactivitate fiscală

Inactivă fiscal
Nu

Achiziții publice

Înregistrări în care firma apare ca ofertant câștigător. Acoperire: T2 2026, T1 2026, T4 2025, T3 2025, T2 2025, T1 2025, T4 2024, T3 2024, T2 2024, T1 2024.

Nu am găsit înregistrări pentru această selecție în perioadele disponibile.

Atribuirea nu confirmă livrarea sau plata. Lipsa înregistrărilor nu înseamnă că firma nu a avut contracte publice în alte perioade.

Vezi notificările și anunțurile legate de firmă →

Activități, finanțări, sedii și alte înregistrări

Activități autorizate

Codurile includ activități secundare. Reviziile CAEN pot avea definiții diferite; sunt păstrate separat.

11 activități autorizate

CAEN 2331 Rev. 2Fabricarea plăcilor și dalelor din ceramică

CAEN 2349 Rev. 2Fabricarea altor produse ceramice n.c.a.

CAEN 4644 Rev. 2Comerț cu ridicata al produselor din ceramică, sticlărie, și produse de întreținere

CAEN 4673 Rev. 2Comerț cu ridicata al materialului lemnos și al materialelor de construcții și echipamentelor sanitare

CAEN 4690 Rev. 2Comerț cu ridicata nespecializat

CAEN 4752 Rev. 2Comerț cu amănuntul al articolelor de fierărie, al articolelor din sticlă și a celor pentru vopsit, în magazine specializate

CAEN 4753 Rev. 2Comerț cu amănuntul al covoarelor, carpetelor, tapetelor și a altor acoperitoare de podea, în magazine specializate

CAEN 4759 Rev. 2Comerț cu amănuntul al mobilei, al articolelor de iluminat și al articolelor de uz casnic n.c.a., în magazine specializate

CAEN 4778 Rev. 2Comerț cu amănuntul al altor bunuri noi, în magazine specializate

CAEN 4799 Rev. 2Comerț cu amănuntul efectuat în afara magazinelor, standurilor, chioșcurilor și piețelor

CAEN 4941 Rev. 2Transporturi rutiere de mărfuri

Codul principal afișat provine din raportarea financiară 2025. Revizia nu este specificată în acel export.

05

Date și surse

Perioade, ultime verificări și limitele acoperirii

SursăPerioadăData surseiUltima verificareStare
ONRCRegistrul comerțului2026-09-03—Disponibil
Ministerul Finanțelor2022–20252026-06-11—Disponibil
ANAFStare fiscală—2026-10-03Verificat
Restanțe ANAFListă publicată2026-06-30—Disponibil
BPIProceduri de insolvență——Neverificat
RNPMAvize după CUI——Neverificat
InstanțePotrivire după nume——Neverificat
Achiziții publiceT1 2024–T2 2026——Fără înregistrări în acoperire

Datele din surse au ritmuri diferite. Data raportării, data publicării și ultima verificare nu sunt interschimbabile. „—” indică o dată indisponibilă.

Cum sunt colectate și verificate sursele →

ExploreazăJudețul MaramureşMunicipiul Sighetu MarmaţieiCAEN 4673
Semnalează o neconcordanță
DupaCUI.

Date publice, mai ușor de înțeles.

Listă firmeAchiziții publiceAnunțuri și proceduriInstituții publiceLocalitățiLicențe utilitățiProiecte europeneServicii socialeGlosarCorecturiDespreAtribuiri
© 2026 DupaCUI