Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Acasă/Firme/CEAIURI DIN PLANTE AMEC S.R.L.

CEAIURI DIN PLANTE AMEC S.R.L.

CUI 40752304 · SRL· Oraş Otopeni

radiatăONRC · 2026-09-03

Activitatea sau existența firmei este afectatăradiatăVezi contextul →
01

Rezumat

Vânzări în scădere. Marjă în scădere.

CEAIURI DIN PLANTE AMEC S.R.L. are sediul în Oraş Otopeni. Ultimul bilanț disponibil este pentru 2025.

Activitatea sau existența firmei este afectatăNecesită verificare

radiată

ONRC · 2026-09-03
Cifra de afaceri a scăzut-90,1%

Cifra de afaceri raportată pentru 2025 este 2,9 K lei, față de 28,8 K lei în 2024.

Bilanț 2025
Marja netă a coborât-918,2%

Marja netă calculată este -918,2% în 2025, față de -0,8% în 2024.

Calcul din bilanț 2025

Observațiile descriu datele publicate, nu cauza schimbărilor sau o predicție.

Scor de risc · indicativ
66/ 100
Atenție ridicată
0100

Scorul numără numai semnalele observate. 0 nu garantează lipsa riscului; datele lipsă nu adaugă puncte. Nu este rating de credit.

Verificări disponibile 4/6 · date parțiale · BPI neverificatVezi acoperirea →
Cifră de afaceri 20252,9 K lei-90,1% față de anul anterior2020: 297.9982021: 42.3412022: 22.2412023: 21.9342024: 28.7502025: 2.852
Rezultat net 2025-26,2 K lei-10.676,1% față de anul anterior2020: 120.0312021: -32.3622022: 5.9922023: -1.7012024: -2432025: -26.186
Angajați 2025—Fără an comparabil2020: 12021: 1
Capitaluri proprii 2025-9,5 K lei-157,3% față de anul anterior2020: 120.2312021: 12.5972022: 18.5892023: 16.8882024: 16.6462025: -9.540
În acest raport
01Rezumat02Financiar03Risc și verificări04Relații și activitate05Date și surse
02

Performanță financiară

Cum evoluează activitatea și profitabilitatea

Cifră de afaceri

Lei · valori raportate0149 K298 K2020: 298 K lei298 K20202021: 42,3 K lei42,3 K20212022: 22,2 K lei22,2 K20222023: 21,9 K lei21,9 K20232024: 28,8 K lei28,8 K20242025: 2,9 K lei2,9 K2025

Marjă netă

Rezultat net / cifra de afaceri-918,2%-438,9%40,3%Mediana sectorului (2025): 2,3% · n=26382020: 40,3%40,3%20202021: -76,4%-76,4%20212022: 26,9%26,9%20222023: -7,8%-7,8%20232024: -0,8%-0,8%20242025: -918,2%-918,2%2025

Cifra de afaceri: -90,1% față de anul anterior. Marja netă: -918,2%. Valorile sunt din bilanțuri anuale.

Capital și datorii2025 comparat cu 2024
Capitaluri proprii-9,5 K lei-157,3% față de anul anterior
Datorii11,5 K lei-24,4% față de anul anterior

Bilanț pe ani

Vezi tabelul complet →
Indicator202320242025Ultima variație
Cifră de afaceri21,9 K lei28,8 K lei2,9 K lei-90,1% față de anul anterior
Rezultat net-1,7 K lei-243 lei-26,2 K lei-10.676,1% față de anul anterior
Capitaluri proprii16,9 K lei16,6 K lei-9,5 K lei-157,3% față de anul anterior
Datorii13,4 K lei15,2 K lei11,5 K lei-24,4% față de anul anterior
Creanțe16,9 K lei22,3 K lei—Fără an comparabil
Angajați———Fără an comparabil

Repere financiare derivate

Calcule directe din rubricile bilanțului raportare simplificată. Mediana sectorului folosește firme cu același cod CAEN, an și formular și apare numai pentru minimum 20 de valori comparabile. Sunt repere descriptive, nu rating, probabilitate de insolvență sau limită de credit. Activele folosite aici sunt suma activelor imobilizate și circulante disponibile; duratele folosesc soldul de la sfârșitul anului și cifra de afaceri anuală.

IndicatorFormulaFirma 2025Sector 2025Firma 2024Sector 2024
Marjă netărezultat net / cifra de afaceri-918,2%2,3%n=2.638-0,8%1,8%n=2.652
Capitaluri proprii / activecapitaluri proprii / (active imobilizate + active circulante)—13,9%n=1.65852,4%18,8%n=1.650
Datorii / activedatorii / (active imobilizate + active circulante)—85,3%n=1.65847,6%80,7%n=1.650
Structura activeloractive imobilizate / (active imobilizate + active circulante)—15%n=1.65810,9%13,8%n=1.650
Randamentul activelorrezultat net / (active imobilizate + active circulante)—2,1%n=1.656-0,8%1,4%n=1.648
Randamentul capitalurilor propriirezultat net / capitaluri proprii pozitive—33,2%n=1.755-1,5%26,1%n=1.760
Acoperirea datoriilor cu active circulanteactive circulante / datorii0,17×0,85×n=3.1321,87×0,88×n=3.138
Durata creanțelorcreanțe / cifra de afaceri × 360—10,51 zilen=2.135278,61 zile10,14 zilen=2.102
Durata stocurilorstocuri / cifra de afaceri × 360—52,88 zilen=2.39343,56 zile57,89 zilen=2.381

Istoric financiar complet · 6 ani

Valorile sunt în lei. „—” înseamnă că informația lipsește. Profitul și pierderea folosesc o scară proprie. Formularul de raportare este indicat pentru fiecare an; unele rubrici diferă între sectoare.

2025

raportare simplificată
Cifră de afaceri
2.852
Rezultat net
-26.186
Angajați
—
Datorii
11.456
Active imobilizate
—
Active circulante
1.916
Capitaluri proprii
-9.540
Venituri totale
11.852
Cheltuieli totale
38.038
Stocuri
—
Creanțe
—
Casă și conturi la bănci
1.916
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2024

raportare simplificată
Cifră de afaceri
28.750
Rezultat net
-243
Angajați
—
Datorii
15.150
Active imobilizate
3.463
Active circulante
28.333
Capitaluri proprii
16.646
Venituri totale
28.750
Cheltuieli totale
28.993
Stocuri
3.479
Creanțe
22.250
Casă și conturi la bănci
2.604
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2023

raportare simplificată
Cifră de afaceri
21.934
Rezultat net
-1.701
Angajați
—
Datorii
13.387
Active imobilizate
3.862
Active circulante
26.413
Capitaluri proprii
16.888
Venituri totale
21.934
Cheltuieli totale
23.635
Stocuri
6.134
Creanțe
16.923
Casă și conturi la bănci
3.356
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2022

raportare simplificată
Cifră de afaceri
22.241
Rezultat net
5.992
Angajați
—
Datorii
12.752
Active imobilizate
4.546
Active circulante
26.795
Capitaluri proprii
18.589
Venituri totale
22.241
Cheltuieli totale
15.582
Stocuri
2.757
Creanțe
12.023
Casă și conturi la bănci
12.015
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2021

raportare simplificată
Cifră de afaceri
42.341
Rezultat net
-32.362
Angajați
1
Datorii
12.615
Active imobilizate
6.163
Active circulante
19.049
Capitaluri proprii
12.597
Venituri totale
42.360
Cheltuieli totale
73.451
Stocuri
6.428
Creanțe
8.133
Casă și conturi la bănci
4.488
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2020

raportare simplificată
Cifră de afaceri
297.998
Rezultat net
120.031
Angajați
1
Datorii
15.404
Active imobilizate
7.780
Active circulante
127.855
Capitaluri proprii
120.231
Venituri totale
298.646
Cheltuieli totale
175.857
Stocuri
—
Creanțe
48.960
Casă și conturi la bănci
78.895
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

Ani disponibili: 2025, 2024, 2023, 2022, 2021, 2020. Cum citești indicatorii →

03

Risc și verificări

Ce știm, ce merită verificat și ce lipsește

66/ 100Atenție ridicată
4semnale de urmărit · 0 context
4/ 6verificări disponibile

De urmărit

Activitatea sau existența firmei este afectată

radiată

ONRC · 2026-09-03
Capitaluri proprii negative

Bilanțul pentru 2025 raportează capitaluri proprii sub zero.

Ministerul Finanțelor · 2025
Pierdere netă

Rezultatul net raportat pentru 2025 este negativ.

Ministerul Finanțelor · 2025
Cifra de afaceri a scăzut

Scădere de 90% față de 2024.

Ministerul Finanțelor · 2025

Starea verificărilor

ONRCradiată2026-09-03
ANAF · inactivitateNu figurează inactivă fiscal2026-10-03
Restanțe ANAFNu apare în lista publicată2026-06-30
BPI · insolvențăNeverificat—
InstanțeNeverificat—

Absența dintr-o listă publică nu dovedește datorii zero sau lipsa altor proceduri. Potrivirile instanțelor sunt după nume și pot privi altă firmă.

Indicele indicativ adună 30 de puncte pentru fiecare semnal critic și 12 pentru fiecare semnal de atenție din regulile afișate, până la 100. Mențiunile de context și lipsa datelor nu adaugă puncte. Calitatea acoperirii este afișată separat. Vezi acoperirea →

Semnale critice 1 × 30 puncteSemnale de atenție 3 × 12 puncteAcoperire afișată separat

Repere recente din surse

2026-09-03Exportul ONRC din profilDate de registru
2026-06-11Sursa bilanțului 2025Date financiare

Verificări fiscale și juridice detaliate

Semnale de risc din date publice

Constatări verificabile, nu un scor de credit sau o predicție. Semnalăm o scădere a cifrei de afaceri de cel puțin 30% față de anul comparabil. Bilanțurile sunt anuale; stările ONRC și ANAF au date de verificare diferite.

Activitatea sau existența firmei este afectată

radiată

ONRC · 2026-09-03T09:50:03.316945
Capitaluri proprii negative

Bilanțul pentru 2025 raportează capitaluri proprii sub zero.

Ministerul Finanțelor · 2025
Pierdere netă

Rezultatul net raportat pentru 2025 este negativ.

Ministerul Finanțelor · 2025
Cifra de afaceri a scăzut

Scădere de 90% față de 2024.

Ministerul Finanțelor · 2025
Alte firme cu capitaluri negativeAlte firme cu pierderi

Acoperire: ONRC 2026-09-03 · evidență fiscală MF indisponibilă · ANAF 2026-10-03 · restanțe ANAF 2026-06-30 · conformare ANAF 2026-06-30 · categorie ANAF nepublicată pentru firmă · BPI neverificat · RNPM necolectată · bilanț 2025.

Firma nu apare în lista obligațiilor restante publicată pentru 2026-06-30. Lista are praguri legale de publicare, deci absența nu înseamnă datorii zero.

Lipsa datelor din profil nu confirmă absența datoriilor sau a procedurilor de insolvență.

Dosare în instanță

Colectorul verifică automat ultimii cinci ani. Înregistrările verificate înaintea extinderii păstrează intervalul lor inițial până la următoarea actualizare. Potrivirea se face după numele normalizat, deoarece serviciul public nu furnizează CUI. Un dosar asociat numelui poate privi altă firmă; apariția într-un dosar nu dovedește datorie sau culpă.

Datele acestei firme sunt în curs de colectare automată.

04

Relații și activitate

Cine este conectat la companie și unde apare în date publice

Persoane și relații declarate

2 calități publicate de ONRC.

Vezi identitatea și persoanele →

Achiziții publice

0 înregistrări

Rânduri publicate în care firma apare ca ofertant câștigător. Nu confirmă livrarea sau plata.

Explorează înregistrările →

Identitate, contacte și persoane

Date de identificare

CUI
40752304
Număr de înregistrare
J23/1080/2019
Înmatriculare
7 martie 2019
EUID
ROONRC.J23/1080/2019
Formă juridică
SRL
Sediu social
MARAMUREŞ 22 Oraş Otopeni Ilfov · Firme la aceeași adresă
Adresă fiscală
—
TVA
Necunoscut

Reprezentanți legali publicați de ONRC

Numele și calitățile provin din exportul ONRC 2026-09-03. Reprezentarea nu dovedește calitatea de asociat sau beneficiar real. Nu sunt afișate date de naștere sau adrese personale.

administrator
GIUREA MARIN
administrator
PAUL VIRGIL ADRIAN

Date fiscale și de contact actualizate

Situație interogată pentru 3 octombrie 2026; ultima verificare: 3 octombrie 2026. Datele de înmatriculare și bilanțurile din profil sunt evidențe separate.

Identitate fiscală

Denumire în evidența fiscală
CEAIURI DIN PLANTE AMEC S.R.L.
Stare de înregistrare
RADIERE din data 04.06.2026
Înregistrare fiscală
7 martie 2019
Număr registrul comerțului
J23/1080/2019
Cod CAEN
4776
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Formă de organizare
PERSOANA JURIDICA
Formă de proprietate
PROPR.PRIVATA-CAPITAL PRIVAT AUTOHTON
Organ fiscal competent
Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Ilfov

Contact și adrese

Domiciliu fiscal
JUD. ILFOV, ORŞ. OTOPENI, STR. MARAMUREŞ, NR.22, PARTER, AP.3
Cod poștal fiscal
75100
Strada sediului
Str. Maramureş
Numărul sediului
22
Localitatea sediului
Orş. Otopeni
Județul sediului
ILFOV
Codul poștal al sediului
75100
Detalii sediu
parter
Strada domiciliului fiscal
Str. Maramureş
Numărul domiciliului fiscal
22
Localitatea domiciliului fiscal
Orş. Otopeni
Județul domiciliului fiscal
ILFOV
Cod poștal domiciliu fiscal
75100
Detalii domiciliu fiscal
parter

TVA și facturare

Înregistrată în scopuri de TVA
Nu
TVA la încasare
Nu
În registrul RO e-Factura
Nu
Plată defalcată TVA
Nu

Inactivitate fiscală

Inactivă fiscal
Nu

Achiziții publice

Înregistrări în care firma apare ca ofertant câștigător. Acoperire: T2 2026, T1 2026, T4 2025, T3 2025, T2 2025, T1 2025, T4 2024, T3 2024, T2 2024, T1 2024.

Nu am găsit înregistrări pentru această selecție în perioadele disponibile.

Atribuirea nu confirmă livrarea sau plata. Lipsa înregistrărilor nu înseamnă că firma nu a avut contracte publice în alte perioade.

Vezi notificările și anunțurile legate de firmă →

Activități, finanțări, sedii și alte înregistrări

Activități autorizate

Codurile includ activități secundare. Reviziile CAEN pot avea definiții diferite; sunt păstrate separat.

3 activități autorizate

CAEN 4776 Rev. 2Comerț cu amănuntul al florilor, plantelor și semințelor; comerț cu amănuntul al animalelor de companie și a hranei pentru acestea, în magazine specializate

CAEN 4791 Rev. 2Comerț cu amănuntul prin intermediul caselor de comenzi sau prin Internet

CAEN 8230 Rev. 2Activități de organizare a expozițiilor, târgurilor și congreselor

Codul principal afișat provine din raportarea financiară 2025. Revizia nu este specificată în acel export.

05

Date și surse

Perioade, ultime verificări și limitele acoperirii

SursăPerioadăData surseiUltima verificareStare
ONRCRegistrul comerțului2026-09-03—Disponibil
Ministerul Finanțelor2020–20252026-06-11—Disponibil
ANAFStare fiscală—2026-10-03Verificat
Restanțe ANAFListă publicată2026-06-30—Disponibil
BPIProceduri de insolvență——Neverificat
RNPMAvize după CUI——Neverificat
InstanțePotrivire după nume——Neverificat
Achiziții publiceT1 2024–T2 2026——Fără înregistrări în acoperire

Datele din surse au ritmuri diferite. Data raportării, data publicării și ultima verificare nu sunt interschimbabile. „—” indică o dată indisponibilă.

Cum sunt colectate și verificate sursele →

ExploreazăJudețul IlfovOraş OtopeniCAEN 4776
Semnalează o neconcordanță
DupaCUI.

Date publice, mai ușor de înțeles.

Listă firmeAchiziții publiceAnunțuri și proceduriInstituții publiceLocalitățiLicențe utilitățiProiecte europeneServicii socialeGlosarCorecturiDespreAtribuiri
© 2026 DupaCUI