Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Acasă/Firme/CENTRAL DATA SRL

CENTRAL DATA SRL

CUI 14908103 · SRL· Bucureşti Sectorul 6

ActivăONRC · 2026-09-03

01

Rezumat

Vânzări în creștere. Marjă în creștere.

CENTRAL DATA SRL are sediul în Bucureşti Sectorul 6. Ultimul bilanț disponibil este pentru 2025.

Cifra de afaceri a crescut+122%

Cifra de afaceri raportată pentru 2025 este 1,2 mil. lei, față de 544,9 K lei în 2024.

Bilanț 2025
Marja netă a crescut49,2%

Marja netă calculată este 49,2% în 2025, față de 30,5% în 2024.

Calcul din bilanț 2025
Creanțe în creștere+1.769,5%

Soldul creanțelor a crescut față de 2024. Bilanțul nu arată dacă facturile sunt restante sau dacă au fost încasate ulterior.

Bilanț 2025

Observațiile descriu datele publicate, nu cauza schimbărilor sau o predicție.

Scor de risc · indicativ
0/ 100
Niciun semnal confirmat · date parțiale
0100

Scorul numără numai semnalele observate. 0 nu garantează lipsa riscului; datele lipsă nu adaugă puncte. Nu este rating de credit.

Verificări disponibile 5/6 · date parțiale · BPI neverificatVezi acoperirea →
Cifră de afaceri 20251,2 mil. lei+122% față de anul anterior2020: 197.6572021: 232.3672022: 528.9202023: 310.9562024: 544.9062025: 1.209.810
Rezultat net 2025595,7 K lei+258,4% față de anul anterior2020: 61.3462021: 41.5722022: 185.3842023: 75.4022024: 166.1902025: 595.664
Angajați 20251Neschimbat față de anul anterior2020: 12021: 12022: 12023: 12024: 12025: 1
Capitaluri proprii 2025596,3 K lei+257,5% față de anul anterior2020: 157.6262021: 174.1992022: 185.9842023: 176.0022024: 166.7922025: 596.266
În acest raport
01Rezumat02Financiar03Risc și verificări04Relații și activitate05Date și surse
02

Performanță financiară

Cum evoluează activitatea și profitabilitatea

Bilanțul entității juridice · 2025 · raportare simplificată · valori nominale în lei

Cifră de afaceri

Lei · valori raportate0605 K1 mil.2020: 197,7 K lei197,7 K20202021: 232,4 K lei232,4 K20212022: 528,9 K lei528,9 K20222023: 311 K lei311 K20232024: 544,9 K lei544,9 K20242025: 1,2 mil. lei1,2 mil.2025

Marjă netă

Rezultat net / cifra de afaceri0%24,6%49,2%2020: 31%31%20202021: 17,9%17,9%20212022: 35%35%20222023: 24,2%24,2%20232024: 30,5%30,5%20242025: 49,2%49,2%2025Reper 2025: mediana sectorului 14,9% · n=621

Cifra de afaceri: +122% față de anul anterior.Marjă netă 49,2% · +18,7 pp față de 2024

Capital, datorii și lichidități

Solduri la 31 decembrie · barele se compară doar în cadrul fiecărui indicator

Capitaluri proprii

2024166,8 K lei
2025596,3 K lei

Datorii raportate

202438,7 K lei
202587,4 K lei

Disponibilități bănești

202419,2 K lei
202557,5 K lei

Capital de lucru net

2024—
2025—

Capital de lucru net = active circulante − datorii sub un an. Provizioane 2025: —, separat de datorii. Profitul și soldul de numerar nu măsoară fluxul de numerar operațional.

Bilanț pe ani

Vezi tabelul complet →
Indicator202320242025Ultima variație
Cifră de afaceri311 K lei544,9 K lei1,2 mil. lei+122% față de anul anterior
Rezultat net75,4 K lei166,2 K lei595,7 K lei+258,4% față de anul anterior
Capitaluri proprii176 K lei166,8 K lei596,3 K lei+257,5% față de anul anterior
Datorii54,6 K lei38,7 K lei87,4 K lei+125,7% față de anul anterior
Creanțe34,1 K lei24,6 K lei459 K lei+1.769,5% față de anul anterior
Angajați111Neschimbat față de anul anterior

Indicatori financiari · comparație

2025 / 2024

A+B = active imobilizate + circulante, fără cheltuieli în avans. Datoriile nu includ provizioanele. Randamentele folosesc soldurile de la sfârșitul anului.

Profitabilitate și productivitate

Indicator20252024
Marjă netă49,2%30,5%
Rezultat net / cifra de afaceri

Mediana sectorului: 2025: 14,9% (n=621) · 2024: 13,6% (n=627)

Rezultat / active (A+B)87,1%75,2%
Rezultat net / active la sfârșitul anului

Mediana sectorului: 2025: 8,1% (n=554) · 2024: 5,7% (n=568)

Rezultat / capitaluri proprii99,9%99,6%
Rezultat net / capitaluri proprii pozitive la sfârșitul anului

Mediana sectorului: 2025: 30,5% (n=619) · 2024: 24,4% (n=644)

Vânzări per angajat1.209.810 lei544.906 lei
Cifra de afaceri / numărul mediu de angajați

Mediana sectorului: 2025: 209.733 lei (n=457) · 2024: 203.544 lei (n=476)

Capital și îndatorare

Indicator20252024
Capitaluri proprii / active (A+B)87,2%75,5%
Capitaluri proprii / (active imobilizate + circulante)

Mediana sectorului: 2025: 49,1% (n=555) · 2024: 62,2% (n=569)

Datorii / active (A+B)12,8%17,5%
Datorii raportate / (active imobilizate + circulante)

Mediana sectorului: 2025: 50,3% (n=555) · 2024: 36,5% (n=569)

Ponderea activelor imobilizate1,7%34%
Active imobilizate / (active imobilizate + circulante)

Mediana sectorului: 2025: 21,5% (n=555) · 2024: 20,4% (n=569)

Active circulante / datorii totale7,69×3,77×
Reper de acoperire; nu este lichiditate curentă

Mediana sectorului: 2025: 1,37× (n=774) · 2024: 1,58× (n=803)

Lichiditate și capital de lucru

Indicator20252024
Creanțe în zile de vânzări136,6 zile16,2 zile
Creanțe totale / cifra de afaceri × 360; reper, nu termen efectiv de încasare

Mediana sectorului: 2025: 107,5 zile (n=591) · 2024: 98,9 zile (n=598)

Stocuri în zile de vânzări45,1 zile65,5 zile
Stocuri / cifra de afaceri × 360; nu durata de rotație a stocurilor

Mediana sectorului: 2025: 12,7 zile (n=352) · 2024: 13,9 zile (n=367)

Mediane pentru același CAEN, an și formular; minimum 20 de valori pe indicator.

Istoric financiar complet · 6 ani

Valorile sunt în lei. „—” înseamnă că informația lipsește. Profitul și pierderea folosesc o scară proprie. Formularul de raportare este indicat pentru fiecare an; unele rubrici diferă între sectoare.

2025

raportare simplificată
Cifră de afaceri
1.209.810
Rezultat net
595.664
Angajați
1
Datorii
87.376
Active imobilizate
11.699
Active circulante
671.943
Capitaluri proprii
596.266
Venituri totale
1.227.927
Cheltuieli totale
596.156
Stocuri
151.658
Creanțe
459.036
Casă și conturi la bănci
57.549
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
0
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
500
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2024

raportare simplificată
Cifră de afaceri
544.906
Rezultat net
166.190
Angajați
1
Datorii
38.714
Active imobilizate
75.083
Active circulante
145.943
Capitaluri proprii
166.792
Venituri totale
564.906
Cheltuieli totale
386.827
Stocuri
99.083
Creanțe
24.554
Casă și conturi la bănci
19.156
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
15.520
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
500
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2023

raportare simplificată
Cifră de afaceri
310.956
Rezultat net
75.402
Angajați
1
Datorii
54.561
Active imobilizate
136.679
Active circulante
129.404
Capitaluri proprii
176.002
Venituri totale
330.962
Cheltuieli totale
252.596
Stocuri
80.655
Creanțe
34.087
Casă și conturi la bănci
12.112
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
35.520
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
500
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2022

raportare simplificată
Cifră de afaceri
528.920
Rezultat net
185.384
Angajați
1
Datorii
163.238
Active imobilizate
193.243
Active circulante
211.499
Capitaluri proprii
185.984
Venituri totale
548.920
Cheltuieli totale
358.156
Stocuri
80.013
Creanțe
38.726
Casă și conturi la bănci
90.810
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
55.520
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
500
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2021

raportare simplificată
Cifră de afaceri
232.367
Rezultat net
41.572
Angajați
1
Datorii
117.403
Active imobilizate
257.989
Active circulante
109.133
Capitaluri proprii
174.199
Venituri totale
236.931
Cheltuieli totale
193.037
Stocuri
73.327
Creanțe
26.191
Casă și conturi la bănci
8.265
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
75.520
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
500
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2020

raportare simplificată
Cifră de afaceri
197.657
Rezultat net
61.346
Angajați
1
Datorii
20.463
Active imobilizate
4.706
Active circulante
173.383
Capitaluri proprii
157.626
Venituri totale
197.657
Cheltuieli totale
134.477
Stocuri
72.829
Creanțe
41.982
Casă și conturi la bănci
57.822
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
500
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

Ani disponibili: 2025, 2024, 2023, 2022, 2021, 2020. Cum citești indicatorii →

03

Risc și verificări

Ce știm, ce merită verificat și ce lipsește

0/ 100Niciun semnal confirmat · date parțiale
0semnale de urmărit · 0 context
5/ 6verificări disponibile

De urmărit

Nu sunt semnale din regulile afișate în datele disponibile. Acest lucru nu confirmă absența riscului.

Starea verificărilor

ONRCActivă2026-09-03
ANAF · inactivitateNu figurează inactivă fiscal2026-11-06
Restanțe ANAFNu apare în lista publicată2026-06-30
BPI · insolvențăNeverificat—
InstanțeFără potriviri exacte de nume2026-10-03

Absența dintr-o listă publică nu dovedește datorii zero sau lipsa altor proceduri. Potrivirile instanțelor sunt după nume și pot privi altă firmă.

Indicele indicativ adună 30 de puncte pentru fiecare semnal critic și 12 pentru fiecare semnal de atenție din regulile afișate, până la 100. Mențiunile de context și lipsa datelor nu adaugă puncte. Calitatea acoperirii este afișată separat. Vezi acoperirea →

Semnale critice 0 × 30 puncteSemnale de atenție 0 × 12 puncteAcoperire afișată separat

Repere recente din surse

2026-09-03Exportul ONRC din profilDate de registru
2026-06-11Sursa bilanțului 2025Date financiare
2024-06-04Cea mai recentă înregistrare de achiziție din profilAchiziții

Verificări fiscale și juridice detaliate

Semnale de risc din date publice

Constatări verificabile, nu un scor de credit sau o predicție. Semnalăm o scădere a cifrei de afaceri de cel puțin 30% față de anul comparabil. Bilanțurile sunt anuale; stările ONRC și ANAF au date de verificare diferite.

Nu apar semnalele de mai sus în datele disponibile. Acest lucru nu confirmă absența riscului.

Acoperire: ONRC 2026-09-03 · evidență fiscală MF 2002-09-27 · ANAF 2026-11-06 · restanțe ANAF 2026-06-30 · conformare ANAF 2026-06-30 · categorie ANAF nepublicată pentru firmă · BPI neverificat · RNPM necolectată · bilanț 2025.

Firma nu apare în lista obligațiilor restante publicată pentru 2026-06-30. Lista are praguri legale de publicare, deci absența nu înseamnă datorii zero.

Lipsa datelor din profil nu confirmă absența datoriilor sau a procedurilor de insolvență.

Dosare în instanță

Colectorul verifică automat ultimii cinci ani. Înregistrările verificate înaintea extinderii păstrează intervalul lor inițial până la următoarea actualizare. Potrivirea se face după numele normalizat, deoarece serviciul public nu furnizează CUI. Un dosar asociat numelui poate privi altă firmă; apariția într-un dosar nu dovedește datorie sau culpă.

Nu au fost găsite potriviri exacte de nume · 2021-10-02–2026-10-03 · verificat 2026-10-03.

Nume de administratori menționate alături de firmă

Arătăm numai dosare civile sau comerciale în care apar atât numele normalizat al firmei, cât și un nume de administrator publicat de ONRC. Coincidența numelor în același dosar nu verifică identitatea persoanei ori a firmei și nu dovedește culpă.

Nu au fost găsite mențiuni comune ale numelor în dosarele returnate pentru această firmă.

04

Relații și activitate

Cine este conectat la companie și unde apare în date publice

Persoane și relații declarate

1 calități publicate de ONRC.

Vezi identitatea și persoanele →

Achiziții publice

1 înregistrări

Rânduri publicate în care firma apare ca ofertant câștigător. Nu confirmă livrarea sau plata.

Explorează înregistrările →

Identitate, contacte și persoane

Date de identificare

CUI
14908103
Număr de înregistrare
J2002009587401
Înmatriculare
27 septembrie 2002
EUID
ROONRC.J2002009587401
Formă juridică
SRL
Sediu social
Str. VALEA ARGESULUI 2A 523 Bucureşti Sectorul 6 Bucureşti · Firme la aceeași adresă
Adresă fiscală
Str. VALEA ARGESULUI 2A BUCURESTI MUNICIPIUL BUCUREŞTI · Firme la aceeași adresă
TVA
Înregistrată în scopuri de TVA
Tip unitate fiscală
Sediu central
Tip contribuabil
Persoană juridică (PJ)
Stare în evidența fiscală
INREGISTRAT
Data stării fiscale
27 septembrie 2002
Înregistrare fiscală
29 martie 2026
Telefon
0722269413 · Firme cu același număr

Reprezentanți legali publicați de ONRC

Numele și calitățile provin din exportul ONRC 2026-09-03. Reprezentarea nu dovedește calitatea de asociat sau beneficiar real. Nu sunt afișate date de naștere sau adrese personale.

administrator
IGNAT DAN ALEXANDRU

Date fiscale și de contact actualizate

Situație interogată pentru 6 noiembrie 2026; ultima verificare: 6 noiembrie 2026. Datele de înmatriculare și bilanțurile din profil sunt evidențe separate.

Identitate fiscală

Denumire în evidența fiscală
CENTRAL DATA SRL
Stare de înregistrare
INREGISTRAT din data 27.09.2002
Înregistrare fiscală
27 septembrie 2002
Număr registrul comerțului
J2002009587401
Cod CAEN
6110
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Formă de organizare
PERSOANA JURIDICA
Formă de proprietate
PROPR.PRIVATA-CAPITAL PRIVAT AUTOHTON
Organ fiscal competent
Administraţia Sector 6 a Finanţelor Publice

Contact și adrese

Telefon
0722269413 · Firme cu același număr
Domiciliu fiscal
MUNICIPIUL BUCUREŞTI, SECTOR 6, STR. VALEA ARGESULUI, NR.2A, BL.523, SC.1, ET.7, AP.29
Strada sediului
Int. 9 Mai
Numărul sediului
2A
Localitatea sediului
Sector 6 Mun. Bucureşti
Județul sediului
MUNICIPIUL BUCUREŞTI
Strada domiciliului fiscal
Int. 9 Mai
Numărul domiciliului fiscal
2A
Localitatea domiciliului fiscal
Sector 6 Mun. Bucureşti
Județul domiciliului fiscal
MUNICIPIUL BUCUREŞTI

TVA și facturare

Înregistrată în scopuri de TVA
Da
TVA de la
1 octombrie 2002
TVA la încasare
Da
TVA la încasare de la
1 ianuarie 2013
Actualizare TVA la încasare
27 decembrie 2012
Publicare TVA la încasare
28 decembrie 2012
Tip act TVA la încasare
Inregistrare
În registrul RO e-Factura
Nu
Plată defalcată TVA
Nu

Inactivitate fiscală

Inactivă fiscal
Nu

Achiziții publice

Explorează toate (1) →

Înregistrări în care firma apare ca ofertant câștigător. Acoperire: T2 2026, T1 2026, T4 2025, T3 2025, T2 2025, T1 2025, T4 2024, T3 2024, T2 2024, T1 2024.

Autorități cu cele mai multe înregistrări

ORASUL TOPOLOVENI1 din 1 înregistrări (100%) · Vezi relația

Categorii CPV frecvente

Servicii de control tehnic (Rev.2)1 din 1 înregistrări (100%) · Vezi selecția

Ponderile folosesc numărul de rânduri publicate, nu valoarea lor. Nu indică dependență economică, favoritism, livrare sau plată; loturile și câștigătorii pot produce rânduri separate.

4 iunie 2024Achiziție directă

Servicii de evaluare tehnica IT, sisteme de supraveghere CCTV,

Autoritate: ORASUL TOPOLOVENI

CPV 71356100-9 — Servicii de control tehnic (Rev.2)

T2 2024 · Achiziție directă · Alte achiziții CPV 71356100-9

Vezi detaliile atribuirii →
8.000 leiValoare publicată

Atribuirea nu confirmă livrarea sau plata. Lipsa înregistrărilor nu înseamnă că firma nu a avut contracte publice în alte perioade.

Vezi notificările și anunțurile legate de firmă →

Activități, finanțări, sedii și alte înregistrări

Activități autorizate

Codurile includ activități secundare. Reviziile CAEN pot avea definiții diferite; sunt păstrate separat.

40 activități autorizate

CAEN 1820 Rev. 3Reproducerea înregistrărilor

CAEN 4100 Rev. 3Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale

CAEN 4299 Rev. 3Lucrări de construcții ale altor proiecte inginerești n.c.a

CAEN 4321 Rev. 3Lucrări de instalații electrice

CAEN 4322 Rev. 3Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat

CAEN 4324 Rev. 3Alte lucrări de instalații pentru construcții

CAEN 4399 Rev. 3Alte lucrări speciale de construcții n.c.a.

CAEN 4650 Rev. 3Comerț cu ridicata al echipamentului informatic și de telecomunicații

CAEN 4712 Rev. 3Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse nealimentare

CAEN 4740 Rev. 3Comerț cu amănuntul al echipamentului informatic și de telecomunicații

CAEN 4754 Rev. 3Comerț cu amănuntul al articolelor și aparatelor electrocasnice

CAEN 4755 Rev. 3Comerț cu amănuntul al mobilei, al articolelor de iluminat și al altor articole de uz casnic n.c.a.

CAEN 4778 Rev. 3Comerț cu amănuntul al altor bunuri noi

CAEN 4779 Rev. 3Comerț cu amănuntul al bunurilor de ocazie

CAEN 5819 Rev. 3Alte activități de editare

CAEN 5829 Rev. 3Activități de editare a altor produse software

CAEN 5911 Rev. 3Activități de producție cinematografică, video și de programe de televiziune

CAEN 5912 Rev. 3Activități post-producție cinematografică, video și de programe de televiziune

CAEN 5920 Rev. 3Activități de realizare a înregistrărilor audio și activități de editare muzicală

CAEN 6110 Rev. 3Activități de telecomunicații prin rețele cu cablu, prin rețele fără cablu și prin satelit

CAEN 6120 Rev. 3Activități de revânzare a serviciilor de telecomunicații și servicii de intermediere pentru telecomunicații

CAEN 6190 Rev. 3Alte activități de telecomunicații

CAEN 6210 Rev. 3Activități de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client)

CAEN 6220 Rev. 3Activități de consultanță în tehnologia informației și de management (gestiune și exploatare) a mijloacelor de calcul

CAEN 6310 Rev. 3Prelucrarea datelor, administrarea paginilor web și activități conexe

CAEN 6391 Rev. 3Activități ale portalurilor web

CAEN 6392 Rev. 3Alte activități de servicii informaționale n.c. a

CAEN 7112 Rev. 3Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea

CAEN 7120 Rev. 3Activități de testări și analize tehnice

CAEN 7311 Rev. 3Activități ale agențiilor de publicitate

CAEN 7312 Rev. 3Servicii de reprezentare media

CAEN 7330 Rev. 3Activități în domeniul relațiilor publice și al comunicării

CAEN 7414 Rev. 3Alte activități de design specializat

CAEN 7420 Rev. 3Activități fotografice

CAEN 7499 Rev. 3Alte activități profesionale, stiințifice și tehnice n.c.a.

CAEN 8009 Rev. 3Alte activități de protecție n.c.a.

CAEN 8110 Rev. 3Activități de servicii suport combinate

CAEN 9510 Rev. 3Repararea și întreținerea calculatoarelor și a echipamentelor de comunicații

CAEN 9521 Rev. 3Repararea și întreținerea aparatelor electronice de uz casnic

CAEN 9522 Rev. 3Repararea și întreținerea dispozitivelor de uz gospodăresc și a echipamentelor pentru casă și grădină

Codul principal afișat provine din raportarea financiară 2025. Revizia nu este specificată în acel export.

05

Date și surse

Perioade, ultime verificări și limitele acoperirii

SursăPerioadăData surseiUltima verificareStare
ONRCRegistrul comerțului2026-09-03—Disponibil
Ministerul Finanțelor2020–20252026-06-11—Disponibil
ANAFStare fiscală—2026-11-06Verificat
Restanțe ANAFListă publicată2026-06-30—Disponibil
BPIProceduri de insolvență——Neverificat
RNPMAvize după CUI——Neverificat
InstanțePotrivire după nume—2026-10-03Verificat
Achiziții publiceT1 2024–T2 2026——Înregistrări disponibile

Datele din surse au ritmuri diferite. Data raportării, data publicării și ultima verificare nu sunt interschimbabile. „—” indică o dată indisponibilă.

Cum sunt colectate și verificate sursele →

ExploreazăJudețul BucureştiBucureşti Sectorul 6Strada Valea ArgesuluiCAEN 6110
Semnalează o neconcordanță
DupaCUI.

Date publice, mai ușor de înțeles.

Listă firmeAchiziții publiceAnunțuri și proceduriInstituții publiceLocalitățiLicențe utilitățiProiecte europeneServicii socialeGlosarCorecturiDespreAtribuiri
© 2026 DupaCUI