Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Acasă/Firme/CENTRU DE CONSULTANŢĂ ŞI AFACERI ORIENT SRL

CENTRU DE CONSULTANŢĂ ŞI AFACERI ORIENT SRL

CUI 32538416 · SRL· Loc. Miceşti, Municipiul Alba Iulia

ActivăONRC · 2026-09-03

01

Rezumat

Vânzări în scădere. Marjă în scădere.

CENTRU DE CONSULTANŢĂ ŞI AFACERI ORIENT SRL are sediul în Loc. Miceşti, Municipiul Alba Iulia. Ultimul bilanț disponibil este pentru 2025.

Cifra de afaceri a scăzut-38,7%

Cifra de afaceri raportată pentru 2025 este 875,5 K lei, față de 1,4 mil. lei în 2024.

Bilanț 2025
Marja netă a coborât3,7%

Marja netă calculată este 3,7% în 2025, față de 22,2% în 2024.

Calcul din bilanț 2025
Creanțe în creștere+68,5%

Soldul creanțelor a crescut față de 2024. Bilanțul nu arată dacă facturile sunt restante sau dacă au fost încasate ulterior.

Bilanț 2025

Observațiile descriu datele publicate, nu cauza schimbărilor sau o predicție.

Scor de risc · indicativ
24/ 100
Atenție moderată
0100

Scorul numără numai semnalele observate. 0 nu garantează lipsa riscului; datele lipsă nu adaugă puncte. Nu este rating de credit.

Verificări disponibile 4/6 · date parțiale · BPI neverificatVezi acoperirea →
Cifră de afaceri 2025875,5 K lei-38,7% față de anul anterior2020: 1.436.3952021: 2.153.8862022: 1.199.9202023: 925.3202024: 1.428.1792025: 875.489
Rezultat net 202532,2 K lei-89,8% față de anul anterior2020: 277.2002021: 539.0732022: 139.8622023: 282.5182024: 316.6252025: 32.244
Angajați 2025—Fără an comparabil2021: 02022: 02023: 1
Capitaluri proprii 20251,1 mil. lei+3,1% față de anul anterior2020: 552.5282021: 1.064.6012022: 665.3902023: 808.0462024: 1.045.4712025: 1.077.715
În acest raport
01Rezumat02Financiar03Risc și verificări04Relații și activitate05Date și surse
02

Performanță financiară

Cum evoluează activitatea și profitabilitatea

Cifră de afaceri

Lei · valori raportate01 mil.2 mil.2020: 1,4 mil. lei1,4 mil.20202021: 2,2 mil. lei2,2 mil.20212022: 1,2 mil. lei1,2 mil.20222023: 925,3 K lei925,3 K20232024: 1,4 mil. lei1,4 mil.20242025: 875,5 K lei875,5 K2025

Marjă netă

Rezultat net / cifra de afaceri0%15,3%30,5%Mediana sectorului (2025): 13,7% · n=19272020: 19,3%19,3%20202021: 25%25%20212022: 11,7%11,7%20222023: 30,5%30,5%20232024: 22,2%22,2%20242025: 3,7%3,7%2025

Cifra de afaceri: -38,7% față de anul anterior. Marja netă: 3,7%. Valorile sunt din bilanțuri anuale.

Capital și datorii2025 comparat cu 2024
Capitaluri proprii1,1 mil. lei+3,1% față de anul anterior
Datorii263,5 K lei-21,8% față de anul anterior

Bilanț pe ani

Vezi tabelul complet →
Indicator202320242025Ultima variație
Cifră de afaceri925,3 K lei1,4 mil. lei875,5 K lei-38,7% față de anul anterior
Rezultat net282,5 K lei316,6 K lei32,2 K lei-89,8% față de anul anterior
Capitaluri proprii808 K lei1 mil. lei1,1 mil. lei+3,1% față de anul anterior
Datorii97,3 K lei337,2 K lei263,5 K lei-21,8% față de anul anterior
Creanțe155,6 K lei179,1 K lei301,8 K lei+68,5% față de anul anterior
Angajați1——Fără an comparabil

Repere financiare derivate

Calcule directe din rubricile bilanțului raportare simplificată. Mediana sectorului folosește firme cu același cod CAEN, an și formular și apare numai pentru minimum 20 de valori comparabile. Sunt repere descriptive, nu rating, probabilitate de insolvență sau limită de credit. Activele folosite aici sunt suma activelor imobilizate și circulante disponibile; duratele folosesc soldul de la sfârșitul anului și cifra de afaceri anuală.

IndicatorFormulaFirma 2025Sector 2025Firma 2024Sector 2024
Marjă netărezultat net / cifra de afaceri3,7%13,7%n=1.92722,2%10,7%n=2.101
Capitaluri proprii / activecapitaluri proprii / (active imobilizate + active circulante)80,4%48,4%n=1.46675,6%53%n=1.523
Datorii / activedatorii / (active imobilizate + active circulante)19,6%49,3%n=1.46624,4%44,5%n=1.523
Structura activeloractive imobilizate / (active imobilizate + active circulante)14,5%18,2%n=1.46612,3%16,4%n=1.523
Randamentul activelorrezultat net / (active imobilizate + active circulante)2,4%11,1%n=1.46622,9%7,6%n=1.523
Randamentul capitalurilor propriirezultat net / capitaluri proprii pozitive3%54,1%n=1.82630,3%38,6%n=1.914
Acoperirea datoriilor cu active circulanteactive circulante / datorii4,35×1,42×n=2.4133,59×1,55×n=2.574
Durata creanțelorcreanțe / cifra de afaceri × 360124,1 zile76,52 zilen=1.68545,15 zile72,82 zilen=1.801
Durata stocurilorstocuri / cifra de afaceri × 360107,65 zile11,05 zilen=88926,72 zile12,92 zilen=934

Istoric financiar complet · 6 ani

Valorile sunt în lei. „—” înseamnă că informația lipsește. Profitul și pierderea folosesc o scară proprie. Formularul de raportare este indicat pentru fiecare an; unele rubrici diferă între sectoare.

2025

raportare simplificată
Cifră de afaceri
875.489
Rezultat net
32.244
Angajați
—
Datorii
263.546
Active imobilizate
194.767
Active circulante
1.146.494
Capitaluri proprii
1.077.715
Venituri totale
1.098.598
Cheltuieli totale
1.060.212
Stocuri
261.802
Creanțe
301.800
Casă și conturi la bănci
582.892
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2024

raportare simplificată
Cifră de afaceri
1.428.179
Rezultat net
316.625
Angajați
—
Datorii
337.193
Active imobilizate
170.508
Active circulante
1.212.156
Capitaluri proprii
1.045.471
Venituri totale
1.428.223
Cheltuieli totale
1.068.752
Stocuri
106.009
Creanțe
179.128
Casă și conturi la bănci
927.019
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2023

raportare simplificată
Cifră de afaceri
925.320
Rezultat net
282.518
Angajați
1
Datorii
97.278
Active imobilizate
202.836
Active circulante
702.488
Capitaluri proprii
808.046
Venituri totale
925.337
Cheltuieli totale
592.715
Stocuri
17.219
Creanțe
155.591
Casă și conturi la bănci
529.678
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2022

raportare simplificată
Cifră de afaceri
1.199.920
Rezultat net
139.862
Angajați
0
Datorii
138.387
Active imobilizate
73.509
Active circulante
730.268
Capitaluri proprii
665.390
Venituri totale
1.200.059
Cheltuieli totale
1.024.916
Stocuri
16.939
Creanțe
52.441
Casă și conturi la bănci
660.888
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2021

raportare simplificată
Cifră de afaceri
2.153.886
Rezultat net
539.073
Angajați
0
Datorii
108.558
Active imobilizate
124.785
Active circulante
1.048.374
Capitaluri proprii
1.064.601
Venituri totale
2.192.848
Cheltuieli totale
1.596.139
Stocuri
16.939
Creanțe
285.772
Casă și conturi la bănci
745.663
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
0
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2020

raportare simplificată
Cifră de afaceri
1.436.395
Rezultat net
277.200
Angajați
—
Datorii
69.425
Active imobilizate
7.926
Active circulante
623.706
Capitaluri proprii
552.528
Venituri totale
1.436.399
Cheltuieli totale
1.116.107
Stocuri
16.939
Creanțe
48.006
Casă și conturi la bănci
558.761
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
9.679
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

Ani disponibili: 2025, 2024, 2023, 2022, 2021, 2020. Cum citești indicatorii →

03

Risc și verificări

Ce știm, ce merită verificat și ce lipsește

24/ 100Atenție moderată
2semnale de urmărit · 0 context
4/ 6verificări disponibile

De urmărit

Reactivată după inactivitate fiscală

ANAF publică o perioadă de inactivitate începută la 2021-07-08; reactivare la 2021-08-04. Firma nu era marcată inactivă la ultima verificare.

ANAF · 2021-08-04
Cifra de afaceri a scăzut

Scădere de 39% față de 2024.

Ministerul Finanțelor · 2025

Starea verificărilor

ONRCActivă2026-09-03
ANAF · inactivitateNu figurează inactivă fiscal2026-10-03
Restanțe ANAFNu apare în lista publicată2026-06-30
BPI · insolvențăNeverificat—
InstanțeNeverificat—

Absența dintr-o listă publică nu dovedește datorii zero sau lipsa altor proceduri. Potrivirile instanțelor sunt după nume și pot privi altă firmă.

Indicele indicativ adună 30 de puncte pentru fiecare semnal critic și 12 pentru fiecare semnal de atenție din regulile afișate, până la 100. Mențiunile de context și lipsa datelor nu adaugă puncte. Calitatea acoperirii este afișată separat. Vezi acoperirea →

Semnale critice 0 × 30 puncteSemnale de atenție 2 × 12 puncteAcoperire afișată separat

Repere recente din surse

2026-09-03Exportul ONRC din profilDate de registru
2026-06-17Cea mai recentă înregistrare de achiziție din profilAchiziții
2026-06-11Sursa bilanțului 2025Date financiare

Verificări fiscale și juridice detaliate

Semnale de risc din date publice

Constatări verificabile, nu un scor de credit sau o predicție. Semnalăm o scădere a cifrei de afaceri de cel puțin 30% față de anul comparabil. Bilanțurile sunt anuale; stările ONRC și ANAF au date de verificare diferite.

Reactivată după inactivitate fiscală

ANAF publică o perioadă de inactivitate începută la 2021-07-08; reactivare la 2021-08-04. Firma nu era marcată inactivă la ultima verificare.

ANAF · 2021-08-04
Cifra de afaceri a scăzut

Scădere de 39% față de 2024.

Ministerul Finanțelor · 2025
Reactivări fiscale

Acoperire: ONRC 2026-09-03 · evidență fiscală MF 2013-12-02 · ANAF 2026-10-03 · restanțe ANAF 2026-06-30 · conformare ANAF 2026-06-30 · categorie ANAF nepublicată pentru firmă · BPI neverificat · RNPM necolectată · bilanț 2025.

Firma nu apare în lista obligațiilor restante publicată pentru 2026-06-30. Lista are praguri legale de publicare, deci absența nu înseamnă datorii zero.

Lipsa datelor din profil nu confirmă absența datoriilor sau a procedurilor de insolvență.

Dosare în instanță

Colectorul verifică automat ultimii cinci ani. Înregistrările verificate înaintea extinderii păstrează intervalul lor inițial până la următoarea actualizare. Potrivirea se face după numele normalizat, deoarece serviciul public nu furnizează CUI. Un dosar asociat numelui poate privi altă firmă; apariția într-un dosar nu dovedește datorie sau culpă.

Datele acestei firme sunt în curs de colectare automată.

04

Relații și activitate

Cine este conectat la companie și unde apare în date publice

Persoane și relații declarate

1 calități publicate de ONRC.

Vezi identitatea și persoanele →

Achiziții publice

24 înregistrări

Rânduri publicate în care firma apare ca ofertant câștigător. Nu confirmă livrarea sau plata.

Explorează înregistrările →

Identitate, contacte și persoane

Date de identificare

CUI
32538416
Număr de înregistrare
J1/749/2013
Înmatriculare
2 decembrie 2013
EUID
ROONRC.J1/749/2013
Formă juridică
SRL
Sediu social
BECLEAN 28 Loc. Miceşti, Municipiul Alba Iulia Alba
Adresă fiscală
Str. BECLEAN 28 Miceşti ALBA
TVA
Înregistrată în scopuri de TVA
Tip unitate fiscală
Sediu central
Tip contribuabil
Persoană juridică (PJ)
Stare în evidența fiscală
INREGISTRAT
Data stării fiscale
2 decembrie 2013
Înregistrare fiscală
14 aprilie 2025

Reprezentanți legali publicați de ONRC

Numele și calitățile provin din exportul ONRC 2026-09-03. Reprezentarea nu dovedește calitatea de asociat sau beneficiar real. Nu sunt afișate date de naștere sau adrese personale.

administrator
MAIER ION COSMIN

Date fiscale și de contact actualizate

Situație interogată pentru 3 octombrie 2026; ultima verificare: 3 octombrie 2026. Datele de înmatriculare și bilanțurile din profil sunt evidențe separate.

Identitate fiscală

Denumire în evidența fiscală
CENTRU DE CONSULTANŢĂ ŞI AFACERI ORIENT SRL
Stare de înregistrare
INREGISTRAT din data 02.12.2013
Înregistrare fiscală
2 decembrie 2013
Număr registrul comerțului
J2013000749011
Cod CAEN
7020
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Formă de organizare
PERSOANA JURIDICA
Formă de proprietate
PROPR.PRIVATA-CAPITAL PRIVAT AUTOHTON
Organ fiscal competent
Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Alba

Contact și adrese

Domiciliu fiscal
JUD. ALBA, LOC. MICEŞTI MUN. ALBA IULIA, STR. BECLEAN, NR.28
Cod poștal fiscal
510002
Strada sediului
Str. Beclean
Numărul sediului
28
Localitatea sediului
Loc. Miceşti Mun. Alba Iulia
Județul sediului
ALBA
Codul poștal al sediului
510002
Strada domiciliului fiscal
Str. Beclean
Numărul domiciliului fiscal
28
Localitatea domiciliului fiscal
Loc. Miceşti Mun. Alba Iulia
Județul domiciliului fiscal
ALBA
Cod poștal domiciliu fiscal
510002

TVA și facturare

Înregistrată în scopuri de TVA
Da
Perioada 1: TVA de la
5 august 2021
Perioada 2: TVA de la
1 decembrie 2014
Perioada 2: TVA până la
8 iulie 2021
Perioada 2: Anulare operată la
13 iulie 2021
Perioada 2: Motivul anulării
Anularea înregistrarii în scopuri de TVA a fost efectuata din oficiu, potrivit dispozitiilor Art.316 alin.(11) lit.a) din Legea nr.227/2015 privind Codul fiscal, cu modificarile si completarile ulterioare
TVA la încasare
Nu
În registrul RO e-Factura
Nu
Plată defalcată TVA
Nu

Inactivitate fiscală

Inactivă fiscal
Nu
Inactivare
8 iulie 2021
Reactivare
4 august 2021
Publicarea deciziei
13 iulie 2021

Achiziții publice

Explorează toate (24) →

Înregistrări în care firma apare ca ofertant câștigător. Acoperire: T2 2026, T1 2026, T4 2025, T3 2025, T2 2025, T1 2025, T4 2024, T3 2024, T2 2024, T1 2024.

Autorități cu cele mai multe înregistrări

Inspectoratul de Jandarmi Judetean Alba7 din 24 înregistrări (29,2%) · Vezi relația

G.P.P.NR.136 din 24 înregistrări (25%) · Vezi relația

Universitatea 1 Decembrie 1918 Alba Iulia5 din 24 înregistrări (20,8%) · Vezi relația

ASOCIAȚIA PROUNIVERSITATEA “1 DECEMBRIE 1918” din ALBA IULIA3 din 24 înregistrări (12,5%) · Vezi relația

COMUNA IGHIU (CONSILIUL LOCAL IGHIU)2 din 24 înregistrări (8,3%) · Vezi relația

Categorii CPV frecvente

Lucrari de reparatii generale si de renovare (Rev.2)6 din 24 înregistrări (25%) · Vezi selecția

Aparatura de iluminat si lampi electrice (Rev.2)5 din 24 înregistrări (20,8%) · Vezi selecția

Lucrari de montare de acoperitoare de podea (Rev.2)4 din 24 înregistrări (16,7%) · Vezi selecția

Lucrari de instalare de garduri, de balustrade si de dispozitive de siguranta (Rev.2)2 din 24 înregistrări (8,3%) · Vezi selecția

Panouri prefabricate pentru garduri (Rev.2)1 din 24 înregistrări (4,2%) · Vezi selecția

Ponderile folosesc numărul de rânduri publicate, nu valoarea lor. Nu indică dependență economică, favoritism, livrare sau plată; loturile și câștigătorii pot produce rânduri separate.

17 iunie 2026Achiziție directă

Furnizare si montaj element de beton placa de gard SALA DE SPORT

Autoritate: Universitatea 1 Decembrie 1918 Alba Iulia

CPV 44231000-8 — Panouri prefabricate pentru garduri (Rev.2)

T2 2026 · Achiziție directă · Alte achiziții CPV 44231000-8

Vezi detaliile atribuirii →
3.300 leiValoare publicată
24 februarie 2026Achiziție directă

Lucrari de igienizare și reabilitare spațiu – Punct Unic de Acces PEO 324879

Autoritate: Universitatea 1 Decembrie 1918 Alba Iulia

CPV 45453000-7 — Lucrari de reparatii generale si de renovare (Rev.2)

T1 2026 · Achiziție directă · Alte achiziții CPV 45453000-7

Vezi detaliile atribuirii →
49.561 leiValoare publicată
21 ianuarie 2026Achiziție directă

Servicii de inchiriere autoncacela cu operatori

Autoritate: Universitatea 1 Decembrie 1918 Alba Iulia

CPV 51511300-0 — Servicii de instalare de nacele de curatare a fatadelor (Rev.2)

T1 2026 · Achiziție directă · Alte achiziții CPV 51511300-0

Vezi detaliile atribuirii →
6.653 leiValoare publicată
20 octombrie 2025Achiziție directă

Lucrari de montaj Covor PVC Tarkett LMP Bucium

Autoritate: Comuna Bucium (Primaria Bucium Alba)

CPV 45432100-5 — Lucrari de montare de acoperitoare de podea (Rev.2)

T4 2025 · Achiziție directă · Alte achiziții CPV 45432100-5

Vezi detaliile atribuirii →
7.024 leiValoare publicată
15 octombrie 2025Achiziție directă

Lucrari de reparatii generale si de renovare

Autoritate: Universitatea 1 Decembrie 1918 Alba Iulia

CPV 45453000-7 — Lucrari de reparatii generale si de renovare (Rev.2)

T4 2025 · Achiziție directă · Alte achiziții CPV 45453000-7

Vezi detaliile atribuirii →
39.832 leiValoare publicată
27 august 2025Achiziție directă

Lucrari de Reparatii si zugraveli

Autoritate: ASOCIAȚIA PROUNIVERSITATEA “1 DECEMBRIE 1918” din ALBA IULIA

CPV 45453000-7 — Lucrari de reparatii generale si de renovare (Rev.2)

T3 2025 · Achiziție directă · Alte achiziții CPV 45453000-7

Vezi detaliile atribuirii →
7.323 leiValoare publicată

Atribuirea nu confirmă livrarea sau plata. Lipsa înregistrărilor nu înseamnă că firma nu a avut contracte publice în alte perioade.

Vezi notificările și anunțurile legate de firmă →

Activități, finanțări, sedii și alte înregistrări

Activități autorizate

Codurile includ activități secundare. Reviziile CAEN pot avea definiții diferite; sunt păstrate separat.

7 activități autorizate

CAEN 4120 Rev. 2Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale

CAEN 4321 Rev. 2Lucrări de instalații electrice

CAEN 4333 Rev. 2Lucrări de pardosire și placare a pereților

CAEN 4334 Rev. 2Lucrări de vopsitorie, zugrăveli și montări de geamuri

CAEN 4339 Rev. 2Alte lucrări de finisare

CAEN 7022 Rev. 2Activități de consultanță pentru afaceri și management

CAEN 8559 Rev. 2Alte forme de învățământ n.c.a.

Codul principal afișat provine din raportarea financiară 2025. Revizia nu este specificată în acel export.

05

Date și surse

Perioade, ultime verificări și limitele acoperirii

SursăPerioadăData surseiUltima verificareStare
ONRCRegistrul comerțului2026-09-03—Disponibil
Ministerul Finanțelor2020–20252026-06-11—Disponibil
ANAFStare fiscală—2026-10-03Verificat
Restanțe ANAFListă publicată2026-06-30—Disponibil
BPIProceduri de insolvență——Neverificat
RNPMAvize după CUI——Neverificat
InstanțePotrivire după nume——Neverificat
Achiziții publiceT1 2024–T2 2026——Înregistrări disponibile

Datele din surse au ritmuri diferite. Data raportării, data publicării și ultima verificare nu sunt interschimbabile. „—” indică o dată indisponibilă.

Cum sunt colectate și verificate sursele →

ExploreazăJudețul AlbaLoc. Miceşti, Municipiul Alba IuliaCAEN 4333
Semnalează o neconcordanță
DupaCUI.

Date publice, mai ușor de înțeles.

Listă firmeAchiziții publiceAnunțuri și proceduriInstituții publiceLocalitățiLicențe utilitățiProiecte europeneServicii socialeGlosarCorecturiDespreAtribuiri
© 2026 DupaCUI