Cifra de afaceri raportată pentru 2025 este 2,4 mil. lei, față de 2,5 mil. lei în 2024.
Bilanț 2025CENTRUL MEDICAL ALEXIS SRL
ActivăONRC · 2026-09-03
Rezumat
Vânzări în scădere. Marjă în creștere.
CENTRUL MEDICAL ALEXIS SRL are sediul în Bucureşti Sectorul 2. Ultimul bilanț disponibil este pentru 2025.
Marja netă calculată este 0% în 2025, față de 0% în 2024.
Calcul din bilanț 2025Datoriile raportate sunt 280 K lei în 2025, față de 467,2 K lei în 2024. Schimbarea singură nu stabilește riscul.
Bilanț 2025Observațiile descriu datele publicate, nu cauza schimbărilor sau o predicție.
Scorul numără numai semnalele observate. 0 nu garantează lipsa riscului; datele lipsă nu adaugă puncte. Nu este rating de credit.
Performanță financiară
Cum evoluează activitatea și profitabilitatea
Cifră de afaceri
Lei · valori raportateMarjă netă
Rezultat net / cifra de afaceriCifra de afaceri: -5% față de anul anterior. Marja netă: 0%. Valorile sunt din bilanțuri anuale.
Bilanț pe ani
Vezi tabelul complet →| Indicator | 2023 | 2024 | 2025 | Ultima variație |
|---|---|---|---|---|
| Cifră de afaceri | 2,4 mil. lei | 2,5 mil. lei | 2,4 mil. lei | -5% față de anul anterior |
| Rezultat net | 0 lei | 0 lei | 0 lei | Fără an comparabil |
| Capitaluri proprii | 439 K lei | 897,9 K lei | 843,3 K lei | -6,1% față de anul anterior |
| Datorii | 482,4 K lei | 467,2 K lei | 280 K lei | -40,1% față de anul anterior |
| Creanțe | 440,3 K lei | 610,8 K lei | 562,4 K lei | -7,9% față de anul anterior |
| Angajați | 12 | 7 | 7 | +0% față de anul anterior |
Repere financiare derivate
Calcule directe din rubricile bilanțului bilanț complet. Mediana sectorului folosește firme cu același cod CAEN, an și formular și apare numai pentru minimum 20 de valori comparabile. Sunt repere descriptive, nu rating, probabilitate de insolvență sau limită de credit. Activele folosite aici sunt suma activelor imobilizate și circulante disponibile; duratele folosesc soldul de la sfârșitul anului și cifra de afaceri anuală.
| Indicator | Formula | Firma 2025 | Sector 2025 | Firma 2024 | Sector 2024 |
|---|---|---|---|---|---|
| Marjă netă | rezultat net / cifra de afaceri | 0% | 0%n=122 | 0% | 0%n=258 |
| Capitaluri proprii / active | capitaluri proprii / (active imobilizate + active circulante) | 75,1% | 45,4%n=115 | 65,8% | 50,2%n=243 |
| Datorii / active | datorii / (active imobilizate + active circulante) | 24,9% | 47,3%n=115 | 34,2% | 47,6%n=243 |
| Structura activelor | active imobilizate / (active imobilizate + active circulante) | 28,7% | 46,5%n=115 | 25,2% | 46,2%n=243 |
| Randamentul activelor | rezultat net / (active imobilizate + active circulante) | 0% | 0%n=113 | 0% | 0%n=240 |
| Randamentul capitalurilor proprii | rezultat net / capitaluri proprii pozitive | 0% | 0%n=117 | 0% | 0%n=243 |
| Acoperirea datoriilor cu active circulante | active circulante / datorii | 2,86× | 1,2×n=140 | 2,19× | 1,04×n=289 |
| Durata creanțelor | creanțe / cifra de afaceri × 360 | 85,96 zile | 45,16 zilen=113 | 88,65 zile | 36,96 zilen=231 |
| Cifră de afaceri per angajat | cifra de afaceri / numărul mediu de angajați | 336.479 lei | 270.107 lein=103 | 354.340 lei | 256.506 lein=210 |
Istoric financiar complet · 6 ani
Valorile sunt în lei. „—” înseamnă că informația lipsește. Profitul și pierderea folosesc o scară proprie. Formularul de raportare este indicat pentru fiecare an; unele rubrici diferă între sectoare.
2025
bilanț complet- Cifră de afaceri
- 2.355.352
- Rezultat net
- 0
- Angajați
- 7
- Datorii
- 280.019
- Active imobilizate
- 322.036
- Active circulante
- 801.248
- Capitaluri proprii
- 843.265
- Venituri totale
- 2.355.354
- Cheltuieli totale
- 2.013.835
- Stocuri
- —
- Creanțe
- 562.384
- Casă și conturi la bănci
- 238.864
- Cheltuieli în avans
- —
- Venituri în avans
- —
- Provizioane
- —
- Capital subscris vărsat
- 11.000
- Datorii sub un an
- —
- Datorii peste un an
- —
2024
bilanț complet- Cifră de afaceri
- 2.480.381
- Rezultat net
- 0
- Angajați
- 7
- Datorii
- 467.222
- Active imobilizate
- 343.539
- Active circulante
- 1.021.585
- Capitaluri proprii
- 897.902
- Venituri totale
- 2.480.457
- Cheltuieli totale
- 1.343.118
- Stocuri
- —
- Creanțe
- 610.786
- Casă și conturi la bănci
- 410.799
- Cheltuieli în avans
- —
- Venituri în avans
- —
- Provizioane
- —
- Capital subscris vărsat
- 11.000
- Datorii sub un an
- —
- Datorii peste un an
- —
2023
bilanț complet- Cifră de afaceri
- 2.358.955
- Rezultat net
- 0
- Angajați
- 12
- Datorii
- 482.424
- Active imobilizate
- 332.172
- Active circulante
- 589.258
- Capitaluri proprii
- 439.006
- Venituri totale
- 2.437.829
- Cheltuieli totale
- 2.035.815
- Stocuri
- —
- Creanțe
- 440.297
- Casă și conturi la bănci
- 148.961
- Cheltuieli în avans
- —
- Venituri în avans
- —
- Provizioane
- —
- Capital subscris vărsat
- 11.000
- Datorii sub un an
- —
- Datorii peste un an
- —
2022
bilanț complet- Cifră de afaceri
- 2.980.548
- Rezultat net
- 0
- Angajați
- 11
- Datorii
- 499.115
- Active imobilizate
- 394.711
- Active circulante
- 649.521
- Capitaluri proprii
- 545.117
- Venituri totale
- 2.980.580
- Cheltuieli totale
- 2.488.609
- Stocuri
- —
- Creanțe
- 594.765
- Casă și conturi la bănci
- 54.756
- Cheltuieli în avans
- —
- Venituri în avans
- —
- Provizioane
- —
- Capital subscris vărsat
- 11.000
- Datorii sub un an
- —
- Datorii peste un an
- —
2021
bilanț complet- Cifră de afaceri
- 2.826.261
- Rezultat net
- 0
- Angajați
- 11
- Datorii
- 953.771
- Active imobilizate
- 513.252
- Active circulante
- 835.931
- Capitaluri proprii
- 395.412
- Venituri totale
- 2.826.264
- Cheltuieli totale
- 2.409.510
- Stocuri
- 1.805
- Creanțe
- 654.015
- Casă și conturi la bănci
- 180.111
- Cheltuieli în avans
- —
- Venituri în avans
- —
- Provizioane
- —
- Capital subscris vărsat
- 11.000
- Datorii sub un an
- —
- Datorii peste un an
- —
2020
bilanț complet- Cifră de afaceri
- 2.368.509
- Rezultat net
- 0
- Angajați
- 10
- Datorii
- 820.146
- Active imobilizate
- 399.558
- Active circulante
- 668.555
- Capitaluri proprii
- 247.967
- Venituri totale
- 2.379.398
- Cheltuieli totale
- 2.325.568
- Stocuri
- 32.129
- Creanțe
- 490.410
- Casă și conturi la bănci
- 146.016
- Cheltuieli în avans
- —
- Venituri în avans
- —
- Provizioane
- —
- Capital subscris vărsat
- 11.000
- Datorii sub un an
- —
- Datorii peste un an
- —
Ani disponibili: 2025, 2024, 2023, 2022, 2021, 2020. Cum citești indicatorii →
Risc și verificări
Ce știm, ce merită verificat și ce lipsește
De urmărit
Nu sunt semnale din regulile afișate în datele disponibile. Acest lucru nu confirmă absența riscului.
Starea verificărilor
Absența dintr-o listă publică nu dovedește datorii zero sau lipsa altor proceduri. Potrivirile instanțelor sunt după nume și pot privi altă firmă.
Indicele indicativ adună 30 de puncte pentru fiecare semnal critic și 12 pentru fiecare semnal de atenție din regulile afișate, până la 100. Mențiunile de context și lipsa datelor nu adaugă puncte. Calitatea acoperirii este afișată separat. Vezi acoperirea →
Repere recente din surse
Verificări fiscale și juridice detaliate
Semnale de risc din date publice
Constatări verificabile, nu un scor de credit sau o predicție. Semnalăm o scădere a cifrei de afaceri de cel puțin 30% față de anul comparabil. Bilanțurile sunt anuale; stările ONRC și ANAF au date de verificare diferite.
Nu apar semnalele de mai sus în datele disponibile. Acest lucru nu confirmă absența riscului.
Acoperire: ONRC 2026-09-03 · evidență fiscală MF 2005-01-26 · ANAF 2026-10-03 · restanțe ANAF 2026-06-30 · conformare ANAF 2026-06-30 · categorie ANAF nepublicată pentru firmă · BPI neverificat · RNPM necolectată · bilanț 2025.
Firma nu apare în lista obligațiilor restante publicată pentru 2026-06-30. Lista are praguri legale de publicare, deci absența nu înseamnă datorii zero.
Lipsa datelor din profil nu confirmă absența datoriilor sau a procedurilor de insolvență.
Conformare fiscală publicată
Firma apare în lista ANAF pentru 2026-06-30 a contribuabililor persoane juridice fără obligații restante.
Publicarea indică faptul că declarațiile fiscale cerute au fost depuse, obligațiile principale și accesorii din trimestru au fost achitate la scadență, iar la întocmirea listei nu existau obligații bugetare restante. Situația este o observație trimestrială și nu reprezintă o garanție pentru perioadele ulterioare.
Dosare în instanță
Colectorul verifică automat ultimii cinci ani. Înregistrările verificate înaintea extinderii păstrează intervalul lor inițial până la următoarea actualizare. Potrivirea se face după numele normalizat, deoarece serviciul public nu furnizează CUI. Un dosar asociat numelui poate privi altă firmă; apariția într-un dosar nu dovedește datorie sau culpă.
4 dosare cu nume identic · 2021-10-03–2026-10-04 · verificat 2026-10-04.
contestaţie · Apel
1 termen · ultima soluție: Nefondat
Nefondat
Respinge apelul ca nefondat. Definitivă. Pronunţată azi, 31.03.2026, şi pusă la dispoziţia părţilor prin grefa instanţei.
Document: _Hotarare 594/2026 · 2026-03-31
Căi de atac declarate: Apel · 2026-01-30
contestaţie împotriva măsurilor administratorului/lichidatorului judiciar imp.refuzului adm.judiciar de a proceda la distribuirea fondurilor rezultate din valorificarea bunurilor debitoarei (CEC BANK SA) · Fond
1 termen · ultima soluție: Anulează cererea
Anulează cererea
Admite excepţia netimbrării cererii. Anulează cererea ca netimbrată. Cu drept de apel în termen de 7 zile de la comunicare prin BPI. Cererea de apel se va depune la Tribunalul Bucureşti. Pronunţată prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor prin mijlocirea grefei instanţei azi, 02.12.2025.
Document: _Hotarare 5469/2025 · 2025-12-02
contestaţie împotriva hotărârii comitetului/adunarii creditorilor imp.hotararii adunarii creditorilor din 5.8.2025 (Bucur Obor SA) · Fond
2 termene · ultima soluție: Încheiere
Încheiere
Eroare. Dosarul se soluţionează în Camera de Consiliu
Document: _IncheiereFinalaDezinvestire · 2025-11-18
Respinge cererea
Respinge contestaţia ca neîntemeiată. Cu drept de apel în termen de 7 zile de la comunicare prin BPI. Cererea de apel se va depune la Tribunalul Bucureşti. Pronunţată prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor prin mijlocirea grefei instanţei azi, 18.11.2025.
Document: _Hotarare 4899/2025 · 2025-11-18
Căi de atac declarate: Apel · 2026-01-30
procedura insolvenţei – societăţi cu răspundere limitată · Fond
6 termene · ultima soluție: indisponibilă
Soluție indisponibilă
Amână cauza
În baza dispoziţiilor art. 59 alin. 3 din Legea nr. 85/2014, analizând stadiul continuării procedurii debitorului Pharma 1 Health Concept SRL, aflat în perioada de observaţie, dispune: Pune în sarcina administratorului judiciar Turmac Insolvency SPRL, următoarele măsuri, sub sancţiunea aplicării dispoziţiilor art. 60, alin. 2 din Legea nr. 85/2014: - să întocmească şi să depună rapoarte lunare cuprinzând descrierea modului în care şi-a îndeplinit atribuţiile, justificarea cheltuielilor efectuate cu administrarea procedurii sau a altor cheltuieli efectuate din fondurile existente în averea debitorului, precum şi, dacă este cazul, stadiul efectuării inventarierii; în raport se vor include informaţii privind respectarea obligaţiilor fiscale, referitoare la obţinerea sau necesitatea actualizării autorizărilor/autorizaţiilor pentru desfăşurarea activităţii, a actelor de control încheiate de organe de control şi onorariul încasat al lichidatorului judiciar, cu precizarea modalităţii de calcul al acestuia (conform disp. art. 63 rap. la art. 59 alin. 1 din Legea nr. 85/2014); - să facă demersuri pentru valorificarea bunurilor debitoarei, potrivit hotărârii adunării creditorilor convocată în acest sens şi să depună dovezi în acest sens la dosar, respectiv să depună publicaţiile de vânzare şi procesele-verbale de licitaţie şi dovezile cu publicitatea făcută; - să întocmească şi să depună la dosar raport asupra fondurilor obţinute din lichidare şi din încasarea de creanţe, precum şi plan de distribuire între creditori, dacă este cazul; raportul şi planul se înregistrează la grefa tribunalului şi se publică în Buletinul procedurilor de insolvenţă; raportul va prevedea şi plata onorariului lichidatorului judiciar şi a celorlalte cheltuieli prevăzute la art. 159 alin. 1 pct. 1 sau art. 161 pct. 1, după caz; - dispune emiterea unor adrese către Unicredit Bank, Raiffeisen Bank şi CEC Bank cu menţiunea să transmită un răspuns către lichidatorul judiciar, faţă de adresele transmise de acesta, sub sancţiunea aplicării unei amenzi judiciare. Acordă un termen administrativ în data de 10.11.2026 administrativ.
Document: Rezolutie · 2026-04-28
Admite cererea
În temeiul art. 97 din Legea nr. 85/2014 aprobă concluziile raportului administratorului judiciar. În temeiul art. 97 alin. 5 raportat la art. 145 alin. 1 lit. D din Legea nr. 85/2014 dispune intrarea în faliment prin procedura generală a debitoarei Pharma 1 Health Concept S.R.L. În temeiul art. 145 alin. 2 din Legea nr. 85/2014 dispune dizolvarea societăţii debitoare. Dispune sigilarea bunurilor din averea debitoarei, în sarcina lichidatorului judiciar. Stabileşte termen de maxim 5 zile de la data notificării deschiderii procedurii falimentului, de predare a gestiunii averii de la debitor/administratorul judiciar către lichidatorul judiciar, împreună cu lista actelor şi operaţiunilor efectuate după deschiderea procedurii prevăzute la art. 84 alin. 2 din Legea nr. 85/2014. Dispune întocmirea şi predarea de către administratorul judiciar sau de administratorul special, după caz, către lichidatorul judiciar, în termen de maxim 5 zile de la intrarea în faliment, a unei liste cuprinzând numele şi adresele creditorilor şi toate creanţele acestora la data intrării în faliment, cu indicarea celor născute după data deschiderii procedurii, a tabelului definitiv al creanţelor şi a oricăror alte tabele întocmite în procedură, a oricăror rapoarte de distribuţie, a listei actelor şi operaţiunilor efectuate după data deschiderii procedurii.. Fixează următoarele termene limită: a) termenul limită pentru înregistrarea cererii de admitere a creanţelor prevăzut la art. 146 alin. 3 din Legea nr. 85/2014, în vederea întocmirii tabelului suplimentar – 16.01.2026; b) termenul de verificare a creanţelor menţionate la art. 146 alin. 3 din lege, de întocmire şi publicare a tabelului suplimentar al acestora – 16.02.2026; c) termenul de depunere la tribunal a contestaţiilor – 7 zile de la publicarea tabelului suplimentar în Buletinul procedurilor de insolvenţă; d) termenul de întocmire a tabelului definitiv consolidat – 18.03.2026. Numeşte în calitate de lichidator judiciar provizoriu Turmac Insolvency SPRL, care va îndeplini atribuţiile prevăzute de art. 64 din Legea nr. 85/2014 şi stabileşte onorariu de 5000 de lei din averea debitoarei. În temeiul art. 146, alin. (1) şi (2) din Legea nr. 85/2014, dispune ca lichidatorul judiciar să trimită o notificare, în condiţiile art. 99 alin. 3 din aceiaşi lege, privind intrarea debitorului în procedura falimentului prin procedura generală, ridicarea dreptului de administrare şi dizolvarea acestuia, tuturor creditorilor menţionaţi în lista depusă de debitor/administratorul judiciar, menţionată la art. 145 alin. 2, lit. e), debitorului şi oficiului registrului unde debitorul este înmatriculat, pentru efectuarea menţiunii. Pune în vedere lichidatorului judiciar prevederile art. 252 din Legea nr. 31/1990, republicată şi dispune îndeplinirea formalităţilor privind menţionarea la registrul comerţului a reprezentanţilor permanenţi ai săi. Pune în vedere lichidatorului judiciar să depună lunar la dosar raportul prevăzut de art. 59 alin. 1 din Legea nr. 85/2014. Fixează termen administrativ de control 28.04.2026. Executorie. Cu apel, în termen de 7 zile de la comunicarea hotărârii prin publicare în Buletinul Procedurilor de Insolvenţă, ce va fi depus la Tribunalul Bucureşti Secţia a VII-a Civilă. Pronunţată prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor prin mijlocirea grefei instanţei azi, 02.12.2025.
Document: Hotarareintermediara 5468/2025 · 2025-12-02
Alte soluţii
În temeiul Hotărârii Adunării Generale a Judecătorilor din cadrul Tribunalului Bucureşti nr. 3/26.08.2025, dispune amânarea judecării prezentei cauze până la data reluării activităţii de judecată.
Document: Rezolutie · 2025-10-07
Admite cererea
Admite cererea administratorului judiciar. În baza art. 97 alin. 1 din Legea nr. 85/2014, dispune majorarea termenului de întocmire a raportului asupra cauzelor cu 40 de zile. Cu apel în 7 zile de la comunicare ce va fi depus la Tribunalul Bucureşti Secţia a VII-a civilă. Pronunţată prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor prin mijlocirea grefei instanţei, azi 15.07.2025.
Document: incheieredesedinta · 2025-07-15
Admite cererea
Admite cererile formulate de creditoarele Bucur Obor SA, Green Power Distribution SRL, Impact Properties SLR şi Vision Trading Grup SRL. În temeiul art. 72 alin. 6 din Legea nr. 85/2014 privind procedurile de prevenire a insolvenţei şi de insolvenţă deschide procedura generală a insolvenţei împotriva debitoarei Pharma 1 Health Concept SRL. Califică cererile formulate de creditoarele Enoiu Elena, Europharm Holding SA, Europharm Logistica SRL, Farmacia Revitalia SRL, Pharmnet Plus SRL ca declaraţii de creanţă, ce vor fi analizate de administratorul judiciar. În cazul în care debitoarea nu depune la dosar, în termen de 10 zile de la pronunţarea prezentei hotărâri, o declaraţie prin care să-şi manifeste intenţia de reorganizare, în temeiul art. 85 alin. 1 raportat la art. 74 şi art. 67 alin. 1 lit. g din Legea nr. 85/2014, urmează a opera ridicarea de drept a dreptului de administrare – constând în dreptul de a-şi conduce activitatea, de a-şi administra bunurile din avere şi de a dispune de acestea, situaţie în care conducerea integrală a activităţii debitoarei revine administratorului judiciar. Dă dispoziţie tuturor băncilor la care debitoarea are disponibil în conturi să nu dispună de acestea fără un ordin al judecătorului sindic sau al administratorului judiciar, obligaţia de înştiinţare a băncilor revenindu-i administratorului judiciar, în cazul în care operează ridicarea de drept a dreptului de administrare. Pune în vedere debitoarei că este obligată să depună în 10 zile de la pronunţarea prezentei hotărâri, la dosarul cauzei, actele şi informaţiile prevăzute la art. 67 alin. 1 din Legea nr. 85/2014. În cazul în care debitoarea nu va depune actele şi informaţiile arătate devin aplicabile dispoziţiile art. 82 alin. 2 şi art. 169 alin. 1 lit. d din Legea nr. 85/2014. Fixează următoarele termene limită: b) termenul limită pentru înregistrarea cererii de admitere a creanţelor asupra averii debitorului – 11.07.2025; c) termenul de verificare a creanţelor, de întocmire şi publicare în Buletinul Procedurilor de Insolvenţă a tabelului preliminar de creanţe – 31.07.2025; d) termenul de definitivare a tabelului creanţelor – 25.08.2025; e) data primei şedinţe a adunării generale a creditorilor – 05.08.2025. Numeşte administrator judiciar provizoriu pe Turmac Insolvency SPRL cu o remuneraţie de 5000 lei din averea debitoarei, care va îndeplini atribuţiile prevăzute de art. 58 din Legea nr. 85/2014. În temeiul art. 71 alin. 2 din Legea nr. 85/2014, dispune ca administratorul judiciar să trimită o notificare, în condiţiile art. 99 alin. 3 din lege, privind deschiderea procedurii generale împotriva debitorului, debitoarei şi administratorului statutar al debitoarei (după verificarea prealabilă a domiciliului actual la Evidenţa Populaţiei) şi oficiului registrului comerţului, pentru efectuarea menţiunii, instanţelor judecătoreşti în a căror jurisdicţie se află sediul declarat la registrul comerţului, în ziar şi tuturor băncilor unde debitorul are deschise conturi, în vederea aplicării prevederilor art. 75 din Legea nr.85/2014. Pune în vedere administratorului judiciar să convoace, în temeiul art. 53 alin. 1 din legea nr. 85/2014, adunarea generală a acţionarilor, asociaţilor sau membrilor persoanei juridice pentru desemnarea administratorului special, în termen de maximum 10 zile de la notificarea deschiderii procedurii de către administratorul judiciar provizoriu. Pune în vedere administratorului judiciar să efectueze în 60 de zile de la data pronunţării prezentei hotărâri inventarierea bunurilor debitorului, să întocmească şi să depună la dosar, în termen de 20 de zile de la desemnare, raportul prevăzut la art. 92 alin. 1 din Legea nr. 85/2014, şi, în termen de 40 de zile de la desemnare, raportul prevăzut la art. 97 din aceiaşi lege. În măsura în care administratorul judiciar nu va formula cerere de atragere a răspunderii, potrivit art. 169 din legea nr. 85/2014, va convoca adunarea creditorilor şi le va pune acestora în discuţie opo
Document: Hotarareintermediara 2979/2025 · 2025-05-27
Nume de administratori menționate alături de firmă
Arătăm numai dosare civile sau comerciale în care apar atât numele normalizat al firmei, cât și un nume de administrator publicat de ONRC. Coincidența numelor în același dosar nu verifică identitatea persoanei ori a firmei și nu dovedește culpă.
Nu au fost găsite mențiuni comune ale numelor în dosarele returnate pentru această firmă.
Relații și activitate
Cine este conectat la companie și unde apare în date publice
Achiziții publice
13 înregistrăriRânduri publicate în care firma apare ca ofertant câștigător. Nu confirmă livrarea sau plata.
Explorează înregistrările →Identitate, contacte și persoane
Date de identificare
- CUI
- 16029216
- Număr de înregistrare
- J2004000098401
- Înmatriculare
- 6 ianuarie 2004
- EUID
- ROONRC.J2004000098401
- Formă juridică
- SRL
- Sediu social
- JEAN LOUIS CALDERON 45 Bucureşti Sectorul 2 Bucureşti · Firme la aceeași adresă
- Adresă fiscală
- Str JEAN LOUIS CALDERON 45 Bucureşti MUNICIPIUL BUCUREŞTI · Firme la aceeași adresă
- TVA
- Neînregistrată în scopuri de TVA
- Tip unitate fiscală
- Sediu central
- Tip contribuabil
- Persoană juridică (PJ)
- Stare în evidența fiscală
- INREGISTRAT
- Data stării fiscale
- 26 ianuarie 2005
- Înregistrare fiscală
- 12 februarie 2025
- Telefon
- 0756049956 · Firme cu același număr
Reprezentanți legali publicați de ONRC
Numele și calitățile provin din exportul ONRC 2026-09-03. Reprezentarea nu dovedește calitatea de asociat sau beneficiar real. Nu sunt afișate date de naștere sau adrese personale.
- administrator
- ALEXANDRU MAGDALENA
- administrator
- MUNTEANU GEANINA MARIA
Date fiscale și de contact actualizate
Situație interogată pentru 3 octombrie 2026; ultima verificare: 3 octombrie 2026. Datele de înmatriculare și bilanțurile din profil sunt evidențe separate.
Identitate fiscală
- Denumire în evidența fiscală
- CENTRUL MEDICAL ALEXIS SRL
- Stare de înregistrare
- INREGISTRAT din data 26.01.2005
- Înregistrare fiscală
- 6 ianuarie 2004
- Număr registrul comerțului
- J2004000098401
- Cod CAEN
- 8699
- Formă juridică
- SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
- Formă de organizare
- PERSOANA JURIDICA
- Formă de proprietate
- PROPR.PRIVATA-CAPITAL PRIVAT AUTOHTON
- Organ fiscal competent
- Administraţia Sector 2 a Finanţelor Publice
Contact și adrese
- Telefon
- 0756049956 · Firme cu același număr
- Domiciliu fiscal
- MUNICIPIUL BUCUREŞTI, SECTOR 2, STR JEAN LOUIS CALDERON, NR.45, AP.1
- Cod poștal fiscal
- 20033
- Strada sediului
- Str. Jean Louis Calderon
- Numărul sediului
- 45
- Localitatea sediului
- Sector 2 Mun. Bucureşti
- Județul sediului
- MUNICIPIUL BUCUREŞTI
- Codul poștal al sediului
- 20033
- Strada domiciliului fiscal
- Str. Jean Louis Calderon
- Numărul domiciliului fiscal
- 45
- Localitatea domiciliului fiscal
- Sector 2 Mun. Bucureşti
- Județul domiciliului fiscal
- MUNICIPIUL BUCUREŞTI
- Cod poștal domiciliu fiscal
- 20033
TVA și facturare
- Înregistrată în scopuri de TVA
- Nu
- TVA la încasare
- Nu
- În registrul RO e-Factura
- Nu
- Plată defalcată TVA
- Nu
Inactivitate fiscală
- Inactivă fiscal
- Nu
Achiziții publice
Explorează toate (13) →Înregistrări în care firma apare ca ofertant câștigător. Acoperire: T2 2026, T1 2026, T4 2025, T3 2025, T2 2025, T1 2025, T4 2024, T3 2024, T2 2024, T1 2024.
Autorități cu cele mai multe înregistrări
MINISTERUL EDUCATIEI1 din 13 înregistrări (7,7%) · Vezi relația
INSTITUTUL DE STIINTE POLITICE SI RELATII INTERNATIONALE "ION I. C. BRATIANU'1 din 13 înregistrări (7,7%) · Vezi relația
SCOALA GIMNAZIALA NR.1781 din 13 înregistrări (7,7%) · Vezi relația
Teatrul de revista "CONSTANTIN TANASE"1 din 13 înregistrări (7,7%) · Vezi relația
FILARMONICA GEORGE ENESCU1 din 13 înregistrări (7,7%) · Vezi relația
Categorii CPV frecvente
Servicii de medicina muncii (Rev.2)13 din 13 înregistrări (100%) · Vezi selecția
Ponderile folosesc numărul de rânduri publicate, nu valoarea lor. Nu indică dependență economică, favoritism, livrare sau plată; loturile și câștigătorii pot produce rânduri separate.
SERVICII MEDICINA MUNCII FILARMONICA GEORGE ENESCU
Autoritate: FILARMONICA GEORGE ENESCU
CPV 85147000-1 — Servicii de medicina muncii (Rev.2)
Vezi detaliile atribuirii →SERVICII MEDICINA MUNCII CADRU DIDACTIC
Autoritate: SCOALA GIMNAZIALA NR.178
CPV 85147000-1 — Servicii de medicina muncii (Rev.2)
Vezi detaliile atribuirii →SERVICII MEDICINA MUNCII PERSONAL TESA /FUNCTIE DE DECIZIE
Autoritate: INSTITUTUL DE STIINTE POLITICE SI RELATII INTERNATIONALE "ION I. C. BRATIANU'
CPV 85147000-1 — Servicii de medicina muncii (Rev.2)
Vezi detaliile atribuirii →SERVICII MEDICINA MUNCII centrul de transfuzie sanguina Bucuresti
Autoritate: Centrul de Transfuzie Sanguina a Mun.Bucuresti
CPV 85147000-1 — Servicii de medicina muncii (Rev.2)
Vezi detaliile atribuirii →SERVICII MEDICINA MUNCII TEATRUL CONSTANTIN TANASE
Autoritate: Teatrul de revista "CONSTANTIN TANASE"
CPV 85147000-1 — Servicii de medicina muncii (Rev.2)
Vezi detaliile atribuirii →servicii medicina muncii GRADINITA 236
Autoritate: Gradinita de Copii Nr.236
CPV 85147000-1 — Servicii de medicina muncii (Rev.2)
Vezi detaliile atribuirii →Atribuirea nu confirmă livrarea sau plata. Lipsa înregistrărilor nu înseamnă că firma nu a avut contracte publice în alte perioade.
Activități, finanțări, sedii și alte înregistrări
Activități autorizate
Codurile includ activități secundare. Reviziile CAEN pot avea definiții diferite; sunt păstrate separat.
3 activități autorizate
CAEN 8621 Rev. 3Activități de asistență medicală generală
CAEN 8622 Rev. 3Activități de asistență medicală specializată
CAEN 8699 Rev. 3Alte activități referitoare la sănătatea umană n.c.a.
Codul principal afișat provine din raportarea financiară 2025. Revizia nu este specificată în acel export.
Date și surse
Perioade, ultime verificări și limitele acoperirii
| Sursă | Perioadă | Data sursei | Ultima verificare | Stare |
|---|---|---|---|---|
| ONRC | Registrul comerțului | 2026-09-03 | — | Disponibil |
| Ministerul Finanțelor | 2020–2025 | 2026-06-11 | — | Disponibil |
| ANAF | Stare fiscală | — | 2026-10-03 | Verificat |
| Restanțe ANAF | Listă publicată | 2026-06-30 | — | Disponibil |
| BPI | Proceduri de insolvență | — | — | Neverificat |
| RNPM | Avize după CUI | — | — | Neverificat |
| Instanțe | Potrivire după nume | — | 2026-10-04 | Verificat |
| Achiziții publice | T1 2024–T2 2026 | — | — | Înregistrări disponibile |
Datele din surse au ritmuri diferite. Data raportării, data publicării și ultima verificare nu sunt interschimbabile. „—” indică o dată indisponibilă.