Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Acasă/Firme/CENTRUL MEDICAL BETHESDA SRL

CENTRUL MEDICAL BETHESDA SRL

CUI 77802 · SRL· Municipiul Oradea

ActivăONRC · 2026-09-03

01

Rezumat

Vânzări în creștere. Marjă în creștere.

CENTRUL MEDICAL BETHESDA SRL are sediul în Municipiul Oradea. Ultimul bilanț disponibil este pentru 2025.

Cifra de afaceri a crescut+38,6%

Cifra de afaceri raportată pentru 2025 este 48,8 K lei, față de 35,2 K lei în 2024.

Bilanț 2025
Marja netă a crescut37,9%

Marja netă calculată este 37,9% în 2025, față de 20,4% în 2024.

Calcul din bilanț 2025
Datoriile au crescut+11,5%

Datoriile raportate sunt 18,5 K lei în 2025, față de 16,6 K lei în 2024. Schimbarea singură nu stabilește riscul.

Bilanț 2025

Observațiile descriu datele publicate, nu cauza schimbărilor sau o predicție.

Scor de risc · indicativ
12/ 100
Niciun semnal confirmat · date parțiale
0100

Scorul numără numai semnalele observate. 0 nu garantează lipsa riscului; datele lipsă nu adaugă puncte. Nu este rating de credit.

Verificări disponibile 4/6 · date parțiale · BPI neverificatVezi acoperirea →
Cifră de afaceri 202548,8 K lei+38,6% față de anul anterior2020: 35.0252021: 35.5002022: 31.4752023: 42.9502024: 35.2002025: 48.800
Rezultat net 202518,5 K lei+157,8% față de anul anterior2020: -5.3312021: -4.2522022: -15.0792023: 8.4892024: 7.1742025: 18.495
Angajați 20251+0% față de anul anterior2020: 22021: 22022: 12023: 12024: 12025: 1
Capitaluri proprii 202512,8 K lei+324,1% față de anul anterior2020: -2.0382021: -6.2902022: -21.3702023: -12.8822024: -5.7072025: 12.788
În acest raport
01Rezumat02Financiar03Risc și verificări04Relații și activitate05Date și surse
02

Performanță financiară

Cum evoluează activitatea și profitabilitatea

Cifră de afaceri

Lei · valori raportate024 K49 K2020: 35 K lei35 K20202021: 35,5 K lei35,5 K20212022: 31,5 K lei31,5 K20222023: 43 K lei43 K20232024: 35,2 K lei35,2 K20242025: 48,8 K lei48,8 K2025

Marjă netă

Rezultat net / cifra de afaceri-47,9%-3,6%40,6%Mediana sectorului (2025): 40,6% · n=23782020: -15,2%-15,2%20202021: -12%-12%20212022: -47,9%-47,9%20222023: 19,8%19,8%20232024: 20,4%20,4%20242025: 37,9%37,9%2025

Cifra de afaceri: +38,6% față de anul anterior. Marja netă: 37,9%. Valorile sunt din bilanțuri anuale.

Capital și datorii2025 comparat cu 2024
Capitaluri proprii12,8 K lei+324,1% față de anul anterior
Datorii18,5 K lei+11,5% față de anul anterior

Bilanț pe ani

Vezi tabelul complet →
Indicator202320242025Ultima variație
Cifră de afaceri43 K lei35,2 K lei48,8 K lei+38,6% față de anul anterior
Rezultat net8,5 K lei7,2 K lei18,5 K lei+157,8% față de anul anterior
Capitaluri proprii-12,9 K lei-5,7 K lei12,8 K lei+324,1% față de anul anterior
Datorii18 K lei16,6 K lei18,5 K lei+11,5% față de anul anterior
Creanțe1,4 K lei1,4 K lei1,4 K lei+0% față de anul anterior
Angajați111+0% față de anul anterior

Repere financiare derivate

Calcule directe din rubricile bilanțului raportare simplificată. Mediana sectorului folosește firme cu același cod CAEN, an și formular și apare numai pentru minimum 20 de valori comparabile. Sunt repere descriptive, nu rating, probabilitate de insolvență sau limită de credit. Activele folosite aici sunt suma activelor imobilizate și circulante disponibile; duratele folosesc soldul de la sfârșitul anului și cifra de afaceri anuală.

IndicatorFormulaFirma 2025Sector 2025Firma 2024Sector 2024
Marjă netărezultat net / cifra de afaceri37,9%40,6%n=2.37820,4%42,2%n=2.459
Randamentul capitalurilor propriirezultat net / capitaluri proprii pozitive144,6%99,3%n=2.294—97,4%n=2.399
Acoperirea datoriilor cu active circulanteactive circulante / datorii1,91×2,06×n=2.5570,66×2,82×n=2.654
Durata creanțelorcreanțe / cifra de afaceri × 36010 zile99,6 zilen=2.23013,86 zile66,68 zilen=2.273
Cifră de afaceri per angajatcifra de afaceri / numărul mediu de angajați48.800 lei233.475 lein=2.05335.200 lei222.330 lein=2.133

Istoric financiar complet · 6 ani

Valorile sunt în lei. „—” înseamnă că informația lipsește. Profitul și pierderea folosesc o scară proprie. Formularul de raportare este indicat pentru fiecare an; unele rubrici diferă între sectoare.

2025

raportare simplificată
Cifră de afaceri
48.800
Rezultat net
18.495
Angajați
1
Datorii
18.541
Active imobilizate
—
Active circulante
35.329
Capitaluri proprii
12.788
Venituri totale
48.800
Cheltuieli totale
26.866
Stocuri
—
Creanțe
1.355
Casă și conturi la bănci
33.974
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
4.000
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2024

raportare simplificată
Cifră de afaceri
35.200
Rezultat net
7.174
Angajați
1
Datorii
16.625
Active imobilizate
—
Active circulante
10.918
Capitaluri proprii
-5.707
Venituri totale
35.200
Cheltuieli totale
26.659
Stocuri
—
Creanțe
1.355
Casă și conturi la bănci
9.563
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2023

raportare simplificată
Cifră de afaceri
42.950
Rezultat net
8.489
Angajați
1
Datorii
18.004
Active imobilizate
—
Active circulante
5.122
Capitaluri proprii
-12.882
Venituri totale
42.950
Cheltuieli totale
32.844
Stocuri
—
Creanțe
1.355
Casă și conturi la bănci
3.767
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2022

raportare simplificată
Cifră de afaceri
31.475
Rezultat net
-15.079
Angajați
1
Datorii
23.889
Active imobilizate
—
Active circulante
2.519
Capitaluri proprii
-21.370
Venituri totale
47.549
Cheltuieli totale
62.261
Stocuri
—
Creanțe
1.355
Casă și conturi la bănci
1.164
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2021

raportare simplificată
Cifră de afaceri
35.500
Rezultat net
-4.252
Angajați
2
Datorii
11.600
Active imobilizate
—
Active circulante
5.310
Capitaluri proprii
-6.290
Venituri totale
77.469
Cheltuieli totale
81.721
Stocuri
—
Creanțe
4.334
Casă și conturi la bănci
976
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2020

raportare simplificată
Cifră de afaceri
35.025
Rezultat net
-5.331
Angajați
2
Datorii
12.036
Active imobilizate
—
Active circulante
9.998
Capitaluri proprii
-2.038
Venituri totale
77.414
Cheltuieli totale
82.029
Stocuri
—
Creanțe
4.281
Casă și conturi la bănci
5.717
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

Ani disponibili: 2025, 2024, 2023, 2022, 2021, 2020. Cum citești indicatorii →

03

Risc și verificări

Ce știm, ce merită verificat și ce lipsește

12/ 100Niciun semnal confirmat · date parțiale
1semnale de urmărit · 0 context
4/ 6verificări disponibile

De urmărit

Reactivată după inactivitate fiscală

ANAF publică o perioadă de inactivitate începută la 2025-09-02; reactivare la 2025-10-13. Firma nu era marcată inactivă la ultima verificare.

ANAF · 2025-10-13

Starea verificărilor

ONRCActivă2026-09-03
ANAF · inactivitateNu figurează inactivă fiscal2026-10-04
Restanțe ANAFNu apare în lista publicată2026-06-30
BPI · insolvențăNeverificat—
InstanțeNeverificat—

Absența dintr-o listă publică nu dovedește datorii zero sau lipsa altor proceduri. Potrivirile instanțelor sunt după nume și pot privi altă firmă.

Indicele indicativ adună 30 de puncte pentru fiecare semnal critic și 12 pentru fiecare semnal de atenție din regulile afișate, până la 100. Mențiunile de context și lipsa datelor nu adaugă puncte. Calitatea acoperirii este afișată separat. Vezi acoperirea →

Semnale critice 0 × 30 puncteSemnale de atenție 1 × 12 puncteAcoperire afișată separat

Repere recente din surse

2026-09-03Exportul ONRC din profilDate de registru
2026-06-11Sursa bilanțului 2025Date financiare

Verificări fiscale și juridice detaliate

Semnale de risc din date publice

Constatări verificabile, nu un scor de credit sau o predicție. Semnalăm o scădere a cifrei de afaceri de cel puțin 30% față de anul comparabil. Bilanțurile sunt anuale; stările ONRC și ANAF au date de verificare diferite.

Reactivată după inactivitate fiscală

ANAF publică o perioadă de inactivitate începută la 2025-09-02; reactivare la 2025-10-13. Firma nu era marcată inactivă la ultima verificare.

ANAF · 2025-10-13
Reactivări fiscale

Acoperire: ONRC 2026-09-03 · evidență fiscală MF 2022-12-27 · ANAF 2026-10-04 · restanțe ANAF 2026-06-30 · conformare ANAF 2026-06-30 · categorie ANAF nepublicată pentru firmă · BPI neverificat · RNPM necolectată · bilanț 2025.

Firma nu apare în lista obligațiilor restante publicată pentru 2026-06-30. Lista are praguri legale de publicare, deci absența nu înseamnă datorii zero.

Lipsa datelor din profil nu confirmă absența datoriilor sau a procedurilor de insolvență.

Dosare în instanță

Colectorul verifică automat ultimii cinci ani. Înregistrările verificate înaintea extinderii păstrează intervalul lor inițial până la următoarea actualizare. Potrivirea se face după numele normalizat, deoarece serviciul public nu furnizează CUI. Un dosar asociat numelui poate privi altă firmă; apariția într-un dosar nu dovedește datorie sau culpă.

Datele acestei firme sunt în curs de colectare automată.

04

Relații și activitate

Cine este conectat la companie și unde apare în date publice

Persoane și relații declarate

3 calități publicate de ONRC.

Vezi identitatea și persoanele →

Achiziții publice

0 înregistrări

Rânduri publicate în care firma apare ca ofertant câștigător. Nu confirmă livrarea sau plata.

Explorează înregistrările →

Identitate, contacte și persoane

Date de identificare

CUI
77802
Număr de înregistrare
J1992000982059
Înmatriculare
27 martie 1992
EUID
ROONRC.J1992000982059
Formă juridică
SRL
Sediu social
Aleea EMANOIL GOJDU 5 Municipiul Oradea Bihor
Adresă fiscală
Aleea EMANOIL GOJDU 5 Oradea BIHOR · Firme la aceeași adresă
TVA
Neînregistrată în scopuri de TVA
Tip unitate fiscală
Sediu central
Tip contribuabil
Persoană juridică (PJ)
Stare în evidența fiscală
RELUARE ACTIVITATE
Data stării fiscale
27 decembrie 2022
Înregistrare fiscală
18 septembrie 2025
Telefon
0751050391 · Firme cu același număr

Reprezentanți legali publicați de ONRC

Numele și calitățile provin din exportul ONRC 2026-09-03. Reprezentarea nu dovedește calitatea de asociat sau beneficiar real. Nu sunt afișate date de naștere sau adrese personale.

administrator
MATEAȘ CRINA
administrator
TIUTIN CLAUDIA ANA
administrator
TOMA MARIA-CONSUELA

Date fiscale și de contact actualizate

Situație interogată pentru 4 octombrie 2026; ultima verificare: 4 octombrie 2026. Datele de înmatriculare și bilanțurile din profil sunt evidențe separate.

Identitate fiscală

Denumire în evidența fiscală
CENTRUL MEDICAL BETHESDA SRL
Stare de înregistrare
RELUARE ACTIVITATE din data 27.12.2022
Înregistrare fiscală
26 noiembrie 1992
Număr registrul comerțului
J1992000982059
Cod CAEN
8621
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Formă de organizare
PERSOANA JURIDICA
Formă de proprietate
PROPR.PRIVATA-CAPITAL PRIVAT AUTOHTON
Organ fiscal competent
Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Bihor

Contact și adrese

Telefon
0751050391 · Firme cu același număr
Domiciliu fiscal
JUD. BIHOR, MUN. ORADEA, ALEEA EMANUIL GOJDU, NR.5
Cod poștal fiscal
410066
Strada sediului
Aleea Emanuil Gojdu
Numărul sediului
5
Localitatea sediului
Mun. Oradea
Județul sediului
BIHOR
Codul poștal al sediului
410066
Strada domiciliului fiscal
Aleea Emanuil Gojdu
Numărul domiciliului fiscal
5
Localitatea domiciliului fiscal
Mun. Oradea
Județul domiciliului fiscal
BIHOR
Cod poștal domiciliu fiscal
410066

TVA și facturare

Înregistrată în scopuri de TVA
Nu
TVA la încasare
Nu
În registrul RO e-Factura
Nu
Plată defalcată TVA
Nu

Inactivitate fiscală

Inactivă fiscal
Nu
Inactivare
2 septembrie 2025
Reactivare
13 octombrie 2025
Publicarea deciziei
2 septembrie 2025

Achiziții publice

Înregistrări în care firma apare ca ofertant câștigător. Acoperire: T2 2026, T1 2026, T4 2025, T3 2025, T2 2025, T1 2025, T4 2024, T3 2024, T2 2024, T1 2024.

Nu am găsit înregistrări pentru această selecție în perioadele disponibile.

Atribuirea nu confirmă livrarea sau plata. Lipsa înregistrărilor nu înseamnă că firma nu a avut contracte publice în alte perioade.

Vezi notificările și anunțurile legate de firmă →

Activități, finanțări, sedii și alte înregistrări

Activități autorizate

Codurile includ activități secundare. Reviziile CAEN pot avea definiții diferite; sunt păstrate separat.

4 activități autorizate

CAEN 8621 Rev. 3Activități de asistență medicală generală

CAEN 8622 Rev. 3Activități de asistență medicală specializată

CAEN 8623 Rev. 3Activități de asistență stomatologică

CAEN 8699 Rev. 3Alte activități referitoare la sănătatea umană n.c.a.

Codul principal afișat provine din raportarea financiară 2025. Revizia nu este specificată în acel export.

05

Date și surse

Perioade, ultime verificări și limitele acoperirii

SursăPerioadăData surseiUltima verificareStare
ONRCRegistrul comerțului2026-09-03—Disponibil
Ministerul Finanțelor2020–20252026-06-11—Disponibil
ANAFStare fiscală—2026-10-04Verificat
Restanțe ANAFListă publicată2026-06-30—Disponibil
BPIProceduri de insolvență——Neverificat
RNPMAvize după CUI——Neverificat
InstanțePotrivire după nume——Neverificat
Achiziții publiceT1 2024–T2 2026——Fără înregistrări în acoperire

Datele din surse au ritmuri diferite. Data raportării, data publicării și ultima verificare nu sunt interschimbabile. „—” indică o dată indisponibilă.

Cum sunt colectate și verificate sursele →

ExploreazăJudețul BihorMunicipiul OradeaAleea Emanoil GojduCAEN 8621
Semnalează o neconcordanță
DupaCUI.

Date publice, mai ușor de înțeles.

Listă firmeAchiziții publiceAnunțuri și proceduriInstituții publiceLocalitățiLicențe utilitățiProiecte europeneServicii socialeGlosarCorecturiDespreAtribuiri
© 2026 DupaCUI