Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Acasă/Firme/CENTRUL MEDICAL IPOTEŞTI S.R.L.

CENTRUL MEDICAL IPOTEŞTI S.R.L.

CUI 36218791 · SRL· Sat Ipoteşti, Comuna Ipoteşti

ActivăONRC · 2026-09-03

01

Rezumat

Vânzări în scădere. Marjă în scădere.

CENTRUL MEDICAL IPOTEŞTI S.R.L. are sediul în Sat Ipoteşti, Comuna Ipoteşti. Ultimul bilanț disponibil este pentru 2025.

Cifra de afaceri a scăzut-38,9%

Cifra de afaceri raportată pentru 2025 este 48 K lei, față de 78,5 K lei în 2024.

Bilanț 2025
Marja netă a coborât-14,1%

Marja netă calculată este -14,1% în 2025, față de 8,8% în 2024.

Calcul din bilanț 2025
Datoriile au crescut+24%

Datoriile raportate sunt 408,6 K lei în 2025, față de 329,4 K lei în 2024. Schimbarea singură nu stabilește riscul.

Bilanț 2025

Observațiile descriu datele publicate, nu cauza schimbărilor sau o predicție.

Scor de risc · indicativ
36/ 100
Atenție moderată
0100

Scorul numără numai semnalele observate. 0 nu garantează lipsa riscului; datele lipsă nu adaugă puncte. Nu este rating de credit.

Verificări disponibile 5/6 · date parțiale · BPI neverificatVezi acoperirea →
Cifră de afaceri 202548 K lei-38,9% față de anul anterior2020: 91.6872021: 331.3552022: 986.5772023: 169.2652024: 78.5152025: 48.000
Rezultat net 2025-6,8 K leiTrecere pe pierdere2020: 2.9692021: 294.4522022: 356.1002023: -36.8932024: 6.9202025: -6.757
Angajați 20250Neschimbat față de anul anterior2020: 02021: 02022: 22023: 12024: 02025: 0
Capitaluri proprii 2025-153,8 K leiDeficit de capital majorat cu 463,3%2020: 3.4582021: 297.9102022: 357.6642023: -35.2292024: -27.3092025: -153.823
În acest raport
01Rezumat02Financiar03Risc și verificări04Relații și activitate05Date și surse
02

Performanță financiară

Cum evoluează activitatea și profitabilitatea

Bilanțul entității juridice · 2025 · raportare simplificată · valori nominale în lei

Cifră de afaceri

Lei · valori raportate0493 K987 K2020: 91,7 K lei91,7 K20202021: 331,4 K lei331,4 K20212022: 986,6 K lei986,6 K20222023: 169,3 K lei169,3 K20232024: 78,5 K lei78,5 K20242025: 48 K lei48 K2025

Marjă netă

Rezultat net / cifra de afaceri-21,8%33,5%88,9%2020: 3,2%3,2%20202021: 88,9%88,9%20212022: 36,1%36,1%20222023: -21,8%-21,8%20232024: 8,8%8,8%20242025: -14,1%-14,1%2025Reper 2025: mediana sectorului 39,7% · n=11.211

Cifra de afaceri: -38,9% față de anul anterior.Marjă netă -14,1% · -22,9 pp față de 2024

Capital, datorii și lichidități

Solduri la 31 decembrie · barele se compară doar în cadrul fiecărui indicator

Capitaluri proprii

2024-27,3 K lei
2025-153,8 K lei

Datorii raportate

2024329,4 K lei
2025408,6 K lei

Disponibilități bănești

2024219 lei
2025219 lei

Capital de lucru net

2024—
2025—

Capital de lucru net = active circulante − datorii sub un an. Provizioane 2025: 0 lei, separat de datorii. Profitul și soldul de numerar nu măsoară fluxul de numerar operațional.

Bilanț pe ani

Vezi tabelul complet →
Indicator202320242025Ultima variație
Cifră de afaceri169,3 K lei78,5 K lei48 K lei-38,9% față de anul anterior
Rezultat net-36,9 K lei6,9 K lei-6,8 K leiTrecere pe pierdere
Capitaluri proprii-35,2 K lei-27,3 K lei-153,8 K leiDeficit de capital majorat cu 463,3%
Datorii325,3 K lei329,4 K lei408,6 K lei+24% față de anul anterior
Creanțe10,2 K lei68,7 K lei58,3 K lei-15,2% față de anul anterior
Angajați100Neschimbat față de anul anterior

Indicatori financiari · comparație

2025 / 2024

A+B = active imobilizate + circulante, fără cheltuieli în avans. Datoriile nu includ provizioanele. Randamentele folosesc soldurile de la sfârșitul anului.

Profitabilitate și productivitate

Indicator20252024
Marjă netă-14,1%8,8%
Rezultat net / cifra de afaceri

Mediana sectorului: 2025: 39,7% (n=11.211) · 2024: 42% (n=10.824)

Rezultat / active (A+B)-2,7%2,3%
Rezultat net / active la sfârșitul anului

Mediana sectorului: 2025: 42% (n=9.065) · 2024: 42,9% (n=8.515)

Capital și îndatorare

Indicator20252024
Capitaluri proprii / active (A+B)-60,4%-9%
Capitaluri proprii / (active imobilizate + circulante)

Mediana sectorului: 2025: 61,4% (n=9.067) · 2024: 69,6% (n=8.517)

Datorii / active (A+B)160,4%109%
Datorii raportate / (active imobilizate + circulante)

Mediana sectorului: 2025: 35,2% (n=9.067) · 2024: 28,4% (n=8.517)

Ponderea activelor imobilizate77%77,2%
Active imobilizate / (active imobilizate + circulante)

Mediana sectorului: 2025: 31,1% (n=9.067) · 2024: 27,8% (n=8.517)

Active circulante / datorii totale0,14×0,21×
Reper de acoperire; nu este lichiditate curentă

Mediana sectorului: 2025: 2,09× (n=11.951) · 2024: 2,76× (n=11.487)

Lichiditate și capital de lucru

Indicator20252024
Creanțe în zile de vânzări437,1 zile315,1 zile
Creanțe totale / cifra de afaceri × 360; reper, nu termen efectiv de încasare

Mediana sectorului: 2025: 98,5 zile (n=10.144) · 2024: 60,5 zile (n=9.273)

Stocuri în zile de vânzări0 zile0 zile
Stocuri / cifra de afaceri × 360; nu durata de rotație a stocurilor

Mediana sectorului: 2025: 2,4 zile (n=3.552) · 2024: 2,4 zile (n=3.375)

Mediane pentru același CAEN, an și formular; minimum 20 de valori pe indicator.

Istoric financiar complet · 6 ani

Valorile sunt în lei. „—” înseamnă că informația lipsește. Profitul și pierderea folosesc o scară proprie. Formularul de raportare este indicat pentru fiecare an; unele rubrici diferă între sectoare.

2025

raportare simplificată
Cifră de afaceri
48.000
Rezultat net
-6.757
Angajați
0
Datorii
408.595
Active imobilizate
196.275
Active circulante
58.497
Capitaluri proprii
-153.823
Venituri totale
48.000
Cheltuieli totale
54.757
Stocuri
0
Creanțe
58.278
Casă și conturi la bănci
219
Cheltuieli în avans
0
Venituri în avans
0
Provizioane
0
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2024

raportare simplificată
Cifră de afaceri
78.515
Rezultat net
6.920
Angajați
0
Datorii
329.383
Active imobilizate
233.140
Active circulante
68.934
Capitaluri proprii
-27.309
Venituri totale
78.910
Cheltuieli totale
70.698
Stocuri
0
Creanțe
68.715
Casă și conturi la bănci
219
Cheltuieli în avans
0
Venituri în avans
0
Provizioane
0
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2023

raportare simplificată
Cifră de afaceri
169.265
Rezultat net
-36.893
Angajați
1
Datorii
325.261
Active imobilizate
276.029
Active circulante
12.785
Capitaluri proprii
-35.229
Venituri totale
170.602
Cheltuieli totale
206.162
Stocuri
0
Creanțe
10.190
Casă și conturi la bănci
3.300
Cheltuieli în avans
1.218
Venituri în avans
0
Provizioane
0
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2022

raportare simplificată
Cifră de afaceri
986.577
Rezultat net
356.100
Angajați
2
Datorii
413.580
Active imobilizate
312.894
Active circulante
457.132
Capitaluri proprii
357.664
Venituri totale
986.577
Cheltuieli totale
622.269
Stocuri
1.240
Creanțe
411.201
Casă și conturi la bănci
43.471
Cheltuieli în avans
1.218
Venituri în avans
0
Provizioane
0
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2021

raportare simplificată
Cifră de afaceri
331.355
Rezultat net
294.452
Angajați
0
Datorii
320.636
Active imobilizate
142.570
Active circulante
474.759
Capitaluri proprii
297.910
Venituri totale
331.355
Cheltuieli totale
34.651
Stocuri
475
Creanțe
197.889
Casă și conturi la bănci
276.395
Cheltuieli în avans
1.217
Venituri în avans
0
Provizioane
0
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2020

raportare simplificată
Cifră de afaceri
91.687
Rezultat net
2.969
Angajați
0
Datorii
809
Active imobilizate
0
Active circulante
4.267
Capitaluri proprii
3.458
Venituri totale
91.687
Cheltuieli totale
86.452
Stocuri
0
Creanțe
0
Casă și conturi la bănci
4.267
Cheltuieli în avans
0
Venituri în avans
0
Provizioane
0
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

Ani disponibili: 2025, 2024, 2023, 2022, 2021, 2020. Cum citești indicatorii →

03

Risc și verificări

Ce știm, ce merită verificat și ce lipsește

36/ 100Atenție moderată
3semnale de urmărit · 0 context
5/ 6verificări disponibile

De urmărit

Capitaluri proprii negative

Bilanțul pentru 2025 raportează capitaluri proprii sub zero.

Ministerul Finanțelor · 2025
Pierdere netă

Rezultatul net raportat pentru 2025 este negativ.

Ministerul Finanțelor · 2025
Cifra de afaceri a scăzut

Scădere de 39% față de 2024.

Ministerul Finanțelor · 2025

Starea verificărilor

ONRCActivă2026-09-03
ANAF · inactivitateNu figurează inactivă fiscal2026-10-03
Restanțe ANAFNu apare în lista publicată2026-06-30
BPI · insolvențăNeverificat—
InstanțeFără potriviri exacte de nume2026-10-20

Absența dintr-o listă publică nu dovedește datorii zero sau lipsa altor proceduri. Potrivirile instanțelor sunt după nume și pot privi altă firmă.

Indicele indicativ adună 30 de puncte pentru fiecare semnal critic și 12 pentru fiecare semnal de atenție din regulile afișate, până la 100. Mențiunile de context și lipsa datelor nu adaugă puncte. Calitatea acoperirii este afișată separat. Vezi acoperirea →

Semnale critice 0 × 30 puncteSemnale de atenție 3 × 12 puncteAcoperire afișată separat

Repere recente din surse

2026-09-03Exportul ONRC din profilDate de registru
2026-06-11Sursa bilanțului 2025Date financiare

Verificări fiscale și juridice detaliate

Semnale de risc din date publice

Constatări verificabile, nu un scor de credit sau o predicție. Semnalăm o scădere a cifrei de afaceri de cel puțin 30% față de anul comparabil. Bilanțurile sunt anuale; stările ONRC și ANAF au date de verificare diferite.

Capitaluri proprii negative

Bilanțul pentru 2025 raportează capitaluri proprii sub zero.

Ministerul Finanțelor · 2025
Pierdere netă

Rezultatul net raportat pentru 2025 este negativ.

Ministerul Finanțelor · 2025
Cifra de afaceri a scăzut

Scădere de 39% față de 2024.

Ministerul Finanțelor · 2025
Alte firme cu capitaluri negativeAlte firme cu pierderi

Acoperire: ONRC 2026-09-03 · evidență fiscală MF 2016-06-17 · ANAF 2026-10-03 · restanțe ANAF 2026-06-30 · conformare ANAF 2026-06-30 · categorie ANAF nepublicată pentru firmă · BPI neverificat · RNPM necolectată · bilanț 2025.

Firma nu apare în lista obligațiilor restante publicată pentru 2026-06-30. Lista are praguri legale de publicare, deci absența nu înseamnă datorii zero.

Lipsa datelor din profil nu confirmă absența datoriilor sau a procedurilor de insolvență.

Conformare fiscală publicată

Firma apare în lista ANAF pentru 2026-06-30 a contribuabililor persoane juridice fără obligații restante.

Publicarea indică faptul că declarațiile fiscale cerute au fost depuse, obligațiile principale și accesorii din trimestru au fost achitate la scadență, iar la întocmirea listei nu existau obligații bugetare restante. Situația este o observație trimestrială și nu reprezintă o garanție pentru perioadele ulterioare.

Dosare în instanță

Colectorul verifică automat ultimii cinci ani. Înregistrările verificate înaintea extinderii păstrează intervalul lor inițial până la următoarea actualizare. Potrivirea se face după numele normalizat, deoarece serviciul public nu furnizează CUI. Un dosar asociat numelui poate privi altă firmă; apariția într-un dosar nu dovedește datorie sau culpă.

Nu au fost găsite potriviri exacte de nume · 2021-10-19–2026-10-20 · verificat 2026-10-20.

Nume de administratori menționate alături de firmă

Arătăm numai dosare civile sau comerciale în care apar atât numele normalizat al firmei, cât și un nume de administrator publicat de ONRC. Coincidența numelor în același dosar nu verifică identitatea persoanei ori a firmei și nu dovedește culpă.

Nu au fost găsite mențiuni comune ale numelor în dosarele returnate pentru această firmă.

04

Relații și activitate

Cine este conectat la companie și unde apare în date publice

Persoane și relații declarate

1 calități publicate de ONRC.

Vezi identitatea și persoanele →

Achiziții publice

0 înregistrări

Rânduri publicate în care firma apare ca ofertant câștigător. Nu confirmă livrarea sau plata.

Explorează înregistrările →

Identitate, contacte și persoane

Date de identificare

CUI
36218791
Număr de înregistrare
J33/833/2016
Înmatriculare
17 iunie 2016
EUID
ROONRC.J33/833/2016
Formă juridică
SRL
Sediu social
STR. ŞTEFAN CEL MARE 1079 Sat Ipoteşti, Comuna Ipoteşti Suceava · Firme la aceeași adresă
Adresă fiscală
STR. ŞTEFAN CEL MARE 1079 Ipoteşti SUCEAVA · Firme la aceeași adresă
TVA
Neînregistrată în scopuri de TVA
Tip unitate fiscală
Sediu central
Tip contribuabil
Persoană juridică (PJ)
Stare în evidența fiscală
INREGISTRAT
Data stării fiscale
17 iunie 2016
Înregistrare fiscală
12 februarie 2025

Reprezentanți legali publicați de ONRC

Numele și calitățile provin din exportul ONRC 2026-09-03. Reprezentarea nu dovedește calitatea de asociat sau beneficiar real. Nu sunt afișate date de naștere sau adrese personale.

administrator
MELINTE-POPESCU MARIAN-GEORGE

Date fiscale și de contact actualizate

Situație interogată pentru 3 octombrie 2026; ultima verificare: 3 octombrie 2026. Datele de înmatriculare și bilanțurile din profil sunt evidențe separate.

Identitate fiscală

Denumire în evidența fiscală
CENTRUL MEDICAL IPOTEŞTI S.R.L.
Stare de înregistrare
INREGISTRAT din data 17.06.2016
Înregistrare fiscală
17 iunie 2016
Număr registrul comerțului
J2016000833333
Cod CAEN
8622
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Formă de organizare
PERSOANA JURIDICA
Formă de proprietate
PROPR.PRIVATA-CAPITAL PRIVAT AUTOHTON
Organ fiscal competent
Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Suceava

Contact și adrese

Domiciliu fiscal
JUD. SUCEAVA, SAT IPOTEŞTI COM. IPOTEŞTI, STR. ŞTEFAN CEL MARE, NR.1079
Cod poștal fiscal
727325
Strada sediului
STR. ŞTEFAN CEL MARE
Numărul sediului
1079
Localitatea sediului
Sat Ipoteşti Com. Ipoteşti
Județul sediului
SUCEAVA
Codul poștal al sediului
727325
Strada domiciliului fiscal
STR. ŞTEFAN CEL MARE
Numărul domiciliului fiscal
1079
Localitatea domiciliului fiscal
Sat Ipoteşti Com. Ipoteşti
Județul domiciliului fiscal
SUCEAVA
Cod poștal domiciliu fiscal
727325

TVA și facturare

Înregistrată în scopuri de TVA
Nu
TVA de la
1 septembrie 2022
TVA până la
10 aprilie 2024
Anulare operată la
10 aprilie 2024
Motivul anulării
Anularea înregistrarii în scopuri de TVA a fost efectuata la cererea persoanei impozabile, potrivit dispozitiilor din Legea nr.227/2015 privind Codul fiscal, cu modificarile si completarile ulterioare
TVA la încasare
Nu
În registrul RO e-Factura
Nu
Plată defalcată TVA
Nu

Inactivitate fiscală

Inactivă fiscal
Nu

Achiziții publice

Înregistrări în care firma apare ca ofertant câștigător. Acoperire: T2 2026, T1 2026, T4 2025, T3 2025, T2 2025, T1 2025, T4 2024, T3 2024, T2 2024, T1 2024.

Nu am găsit înregistrări pentru această selecție în perioadele disponibile.

Atribuirea nu confirmă livrarea sau plata. Lipsa înregistrărilor nu înseamnă că firma nu a avut contracte publice în alte perioade.

Vezi notificările și anunțurile legate de firmă →

Activități, finanțări, sedii și alte înregistrări

Activități autorizate

Codurile includ activități secundare. Reviziile CAEN pot avea definiții diferite; sunt păstrate separat.

2 activități autorizate

CAEN 8622 Rev. 2Activități de asistență medicală specializată

CAEN 8690 Rev. 2Alte activități referitoare la sănătatea umană

Codul principal afișat provine din raportarea financiară 2025. Revizia nu este specificată în acel export.

05

Date și surse

Perioade, ultime verificări și limitele acoperirii

SursăPerioadăData surseiUltima verificareStare
ONRCRegistrul comerțului2026-09-03—Disponibil
Ministerul Finanțelor2020–20252026-06-11—Disponibil
ANAFStare fiscală—2026-10-03Verificat
Restanțe ANAFListă publicată2026-06-30—Disponibil
BPIProceduri de insolvență——Neverificat
RNPMAvize după CUI——Neverificat
InstanțePotrivire după nume—2026-10-20Verificat
Achiziții publiceT1 2024–T2 2026——Fără înregistrări în acoperire

Datele din surse au ritmuri diferite. Data raportării, data publicării și ultima verificare nu sunt interschimbabile. „—” indică o dată indisponibilă.

Cum sunt colectate și verificate sursele →

ExploreazăJudețul SuceavaSat Ipoteşti, Comuna IpoteştiStrada Ştefan Cel MareCAEN 8622
Semnalează o neconcordanță
DupaCUI.

Date publice, mai ușor de înțeles.

Listă firmeAchiziții publiceAnunțuri și proceduriInstituții publiceLocalitățiLicențe utilitățiProiecte europeneServicii socialeGlosarCorecturiDespreAtribuiri
© 2026 DupaCUI