Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Acasă/Firme/CENTRUL MEDICAL MASAYA SRL

CENTRUL MEDICAL MASAYA SRL

CUI 35783380 · SRL· Oraş Popeşti Leordeni

ActivăONRC · 2026-09-03

01

Rezumat

Vânzări în creștere. Marjă în creștere.

CENTRUL MEDICAL MASAYA SRL are sediul în Oraş Popeşti Leordeni. Ultimul bilanț disponibil este pentru 2025.

Cifra de afaceri a crescut+14,5%

Cifra de afaceri raportată pentru 2025 este 4,4 mil. lei, față de 3,8 mil. lei în 2024.

Bilanț 2025
Marja netă a crescut41,3%

Marja netă calculată este 41,3% în 2025, față de 13,2% în 2024.

Calcul din bilanț 2025
Creanțe în creștere+68%

Soldul creanțelor a crescut față de 2024. Bilanțul nu arată dacă facturile sunt restante sau dacă au fost încasate ulterior.

Bilanț 2025

Observațiile descriu datele publicate, nu cauza schimbărilor sau o predicție.

Scor de risc · indicativ
0/ 100
Niciun semnal confirmat · date parțiale
0100

Scorul numără numai semnalele observate. 0 nu garantează lipsa riscului; datele lipsă nu adaugă puncte. Nu este rating de credit.

Verificări disponibile 4/6 · date parțiale · BPI neverificatVezi acoperirea →
Cifră de afaceri 20254,4 mil. lei+14,5% față de anul anterior2020: 1.156.8352021: 2.926.9912022: 3.867.2342023: 3.806.4152024: 3.848.6682025: 4.405.346
Rezultat net 20251,8 mil. lei+257,3% față de anul anterior2020: 456.1262021: 2.004.0312022: 2.995.9062023: 2.196.8742024: 508.8182025: 1.817.818
Angajați 20257+16,7% față de anul anterior2020: 32021: 52022: 52023: 62024: 62025: 7
Capitaluri proprii 20251,8 mil. lei+257,2% față de anul anterior2020: 456.3662021: 2.040.3972022: 2.996.1462023: 3.182.8302024: 509.0582025: 1.818.430
În acest raport
01Rezumat02Financiar03Risc și verificări04Relații și activitate05Date și surse
02

Performanță financiară

Cum evoluează activitatea și profitabilitatea

Cifră de afaceri

Lei · valori raportate02 mil.4 mil.2020: 1,2 mil. lei1,2 mil.20202021: 2,9 mil. lei2,9 mil.20212022: 3,9 mil. lei3,9 mil.20222023: 3,8 mil. lei3,8 mil.20232024: 3,8 mil. lei3,8 mil.20242025: 4,4 mil. lei4,4 mil.2025

Marjă netă

Rezultat net / cifra de afaceri0%38,7%77,5%Mediana sectorului (2025): 39,7% · n=112112020: 39,4%39,4%20202021: 68,5%68,5%20212022: 77,5%77,5%20222023: 57,7%57,7%20232024: 13,2%13,2%20242025: 41,3%41,3%2025

Cifra de afaceri: +14,5% față de anul anterior. Marja netă: 41,3%. Valorile sunt din bilanțuri anuale.

Capital și datorii2025 comparat cu 2024
Capitaluri proprii1,8 mil. lei+257,2% față de anul anterior
Datorii1,7 mil. lei+9,9% față de anul anterior

Bilanț pe ani

Vezi tabelul complet →
Indicator202320242025Ultima variație
Cifră de afaceri3,8 mil. lei3,8 mil. lei4,4 mil. lei+14,5% față de anul anterior
Rezultat net2,2 mil. lei508,8 K lei1,8 mil. lei+257,3% față de anul anterior
Capitaluri proprii3,2 mil. lei509,1 K lei1,8 mil. lei+257,2% față de anul anterior
Datorii266,9 K lei1,5 mil. lei1,7 mil. lei+9,9% față de anul anterior
Creanțe2,6 mil. lei1,6 mil. lei2,7 mil. lei+68% față de anul anterior
Angajați667+16,7% față de anul anterior

Repere financiare derivate

Calcule directe din rubricile bilanțului raportare simplificată. Mediana sectorului folosește firme cu același cod CAEN, an și formular și apare numai pentru minimum 20 de valori comparabile. Sunt repere descriptive, nu rating, probabilitate de insolvență sau limită de credit. Activele folosite aici sunt suma activelor imobilizate și circulante disponibile; duratele folosesc soldul de la sfârșitul anului și cifra de afaceri anuală.

IndicatorFormulaFirma 2025Sector 2025Firma 2024Sector 2024
Marjă netărezultat net / cifra de afaceri41,3%39,7%n=11.21113,2%42%n=10.824
Capitaluri proprii / activecapitaluri proprii / (active imobilizate + active circulante)51,7%61,4%n=9.06724,9%69,6%n=8.517
Datorii / activedatorii / (active imobilizate + active circulante)48,3%35,2%n=9.06775,6%28,4%n=8.517
Structura activeloractive imobilizate / (active imobilizate + active circulante)5,5%31,1%n=9.06712,5%27,8%n=8.517
Randamentul activelorrezultat net / (active imobilizate + active circulante)51,7%42%n=9.06524,9%42,9%n=8.515
Randamentul capitalurilor propriirezultat net / capitaluri proprii pozitive100%99,2%n=10.683100%97,8%n=10.301
Acoperirea datoriilor cu active circulanteactive circulante / datorii1,96×2,09×n=11.9511,16×2,76×n=11.487
Durata creanțelorcreanțe / cifra de afaceri × 360219,11 zile98,48 zilen=10.144149,25 zile60,53 zilen=9.273
Durata stocurilorstocuri / cifra de afaceri × 3600,02 zile2,42 zilen=3.5520,09 zile2,36 zilen=3.375
Cifră de afaceri per angajatcifra de afaceri / numărul mediu de angajați629.335 lei256.476 lein=8.361641.445 lei232.116 lein=8.069

Istoric financiar complet · 6 ani

Valorile sunt în lei. „—” înseamnă că informația lipsește. Profitul și pierderea folosesc o scară proprie. Formularul de raportare este indicat pentru fiecare an; unele rubrici diferă între sectoare.

2025

raportare simplificată
Cifră de afaceri
4.405.346
Rezultat net
1.817.818
Angajați
7
Datorii
1.698.576
Active imobilizate
192.164
Active circulante
3.322.296
Capitaluri proprii
1.818.430
Venituri totale
4.468.543
Cheltuieli totale
2.356.454
Stocuri
250
Creanțe
2.681.315
Casă și conturi la bănci
640.731
Cheltuieli în avans
2.546
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2024

raportare simplificată
Cifră de afaceri
3.848.668
Rezultat net
508.818
Angajați
6
Datorii
1.545.626
Active imobilizate
255.079
Active circulante
1.788.549
Capitaluri proprii
509.058
Venituri totale
3.848.717
Cheltuieli totale
3.240.100
Stocuri
975
Creanțe
1.595.628
Casă și conturi la bănci
191.946
Cheltuieli în avans
11.056
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2023

raportare simplificată
Cifră de afaceri
3.806.415
Rezultat net
2.196.874
Angajați
6
Datorii
266.925
Active imobilizate
324.549
Active circulante
3.123.297
Capitaluri proprii
3.182.830
Venituri totale
3.806.516
Cheltuieli totale
1.510.127
Stocuri
—
Creanțe
2.645.495
Casă și conturi la bănci
477.802
Cheltuieli în avans
1.909
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2022

raportare simplificată
Cifră de afaceri
3.867.234
Rezultat net
2.995.906
Angajați
5
Datorii
884.170
Active imobilizate
214.816
Active circulante
3.663.821
Capitaluri proprii
2.996.146
Venituri totale
3.885.913
Cheltuieli totale
851.926
Stocuri
—
Creanțe
2.732.980
Casă și conturi la bănci
930.841
Cheltuieli în avans
1.679
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2021

raportare simplificată
Cifră de afaceri
2.926.991
Rezultat net
2.004.031
Angajați
5
Datorii
27.873
Active imobilizate
123.173
Active circulante
1.943.395
Capitaluri proprii
2.040.397
Venituri totale
2.933.998
Cheltuieli totale
904.119
Stocuri
329
Creanțe
649.497
Casă și conturi la bănci
1.293.569
Cheltuieli în avans
1.702
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2020

raportare simplificată
Cifră de afaceri
1.156.835
Rezultat net
456.126
Angajați
3
Datorii
31.340
Active imobilizate
134.493
Active circulante
353.213
Capitaluri proprii
456.366
Venituri totale
1.156.856
Cheltuieli totale
689.623
Stocuri
—
Creanțe
167.218
Casă și conturi la bănci
185.995
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

Ani disponibili: 2025, 2024, 2023, 2022, 2021, 2020. Cum citești indicatorii →

03

Risc și verificări

Ce știm, ce merită verificat și ce lipsește

0/ 100Niciun semnal confirmat · date parțiale
0semnale de urmărit · 0 context
4/ 6verificări disponibile

De urmărit

Nu sunt semnale din regulile afișate în datele disponibile. Acest lucru nu confirmă absența riscului.

Starea verificărilor

ONRCActivă2026-09-03
ANAF · inactivitateNu figurează inactivă fiscal2026-10-03
Restanțe ANAFNu apare în lista publicată2026-06-30
BPI · insolvențăNeverificat—
InstanțeNeverificat—

Absența dintr-o listă publică nu dovedește datorii zero sau lipsa altor proceduri. Potrivirile instanțelor sunt după nume și pot privi altă firmă.

Indicele indicativ adună 30 de puncte pentru fiecare semnal critic și 12 pentru fiecare semnal de atenție din regulile afișate, până la 100. Mențiunile de context și lipsa datelor nu adaugă puncte. Calitatea acoperirii este afișată separat. Vezi acoperirea →

Semnale critice 0 × 30 puncteSemnale de atenție 0 × 12 puncteAcoperire afișată separat

Repere recente din surse

2026-09-03Exportul ONRC din profilDate de registru
2026-06-11Sursa bilanțului 2025Date financiare

Verificări fiscale și juridice detaliate

Semnale de risc din date publice

Constatări verificabile, nu un scor de credit sau o predicție. Semnalăm o scădere a cifrei de afaceri de cel puțin 30% față de anul comparabil. Bilanțurile sunt anuale; stările ONRC și ANAF au date de verificare diferite.

Nu apar semnalele de mai sus în datele disponibile. Acest lucru nu confirmă absența riscului.

Acoperire: ONRC 2026-09-03 · evidență fiscală MF 2016-03-10 · ANAF 2026-10-03 · restanțe ANAF 2026-06-30 · conformare ANAF 2026-06-30 · categorie ANAF nepublicată pentru firmă · BPI neverificat · RNPM necolectată · bilanț 2025.

Firma nu apare în lista obligațiilor restante publicată pentru 2026-06-30. Lista are praguri legale de publicare, deci absența nu înseamnă datorii zero.

Lipsa datelor din profil nu confirmă absența datoriilor sau a procedurilor de insolvență.

Conformare fiscală publicată

Firma apare în lista ANAF pentru 2026-06-30 a contribuabililor persoane juridice fără obligații restante.

Publicarea indică faptul că declarațiile fiscale cerute au fost depuse, obligațiile principale și accesorii din trimestru au fost achitate la scadență, iar la întocmirea listei nu existau obligații bugetare restante. Situația este o observație trimestrială și nu reprezintă o garanție pentru perioadele ulterioare.

Dosare în instanță

Colectorul verifică automat ultimii cinci ani. Înregistrările verificate înaintea extinderii păstrează intervalul lor inițial până la următoarea actualizare. Potrivirea se face după numele normalizat, deoarece serviciul public nu furnizează CUI. Un dosar asociat numelui poate privi altă firmă; apariția într-un dosar nu dovedește datorie sau culpă.

Datele acestei firme sunt în curs de colectare automată.

04

Relații și activitate

Cine este conectat la companie și unde apare în date publice

Persoane și relații declarate

1 calități publicate de ONRC.

Vezi identitatea și persoanele →

Achiziții publice

0 înregistrări

Rânduri publicate în care firma apare ca ofertant câștigător. Nu confirmă livrarea sau plata.

Explorează înregistrările →

Identitate, contacte și persoane

Date de identificare

CUI
35783380
Număr de înregistrare
J2016001020231
Înmatriculare
10 martie 2016
EUID
ROONRC.J2016001020231
Formă juridică
SRL
Sediu social
SFÂNTU GHEORGHE 28A Oraş Popeşti Leordeni Ilfov
Adresă fiscală
Str SFÂNTU GHEORGHE 28A Oraş Popeşti Leordeni ILFOV
TVA
Neînregistrată în scopuri de TVA
Tip unitate fiscală
Sediu central
Tip contribuabil
Persoană juridică (PJ)
Stare în evidența fiscală
INREGISTRAT
Data stării fiscale
10 martie 2016
Înregistrare fiscală
7 februarie 2025

Reprezentanți legali publicați de ONRC

Numele și calitățile provin din exportul ONRC 2026-09-03. Reprezentarea nu dovedește calitatea de asociat sau beneficiar real. Nu sunt afișate date de naștere sau adrese personale.

administrator
NAZER TAREK

Date fiscale și de contact actualizate

Situație interogată pentru 3 octombrie 2026; ultima verificare: 3 octombrie 2026. Datele de înmatriculare și bilanțurile din profil sunt evidențe separate.

Identitate fiscală

Denumire în evidența fiscală
CENTRUL MEDICAL MASAYA SRL
Stare de înregistrare
INREGISTRAT din data 10.03.2016
Înregistrare fiscală
10 martie 2016
Număr registrul comerțului
J23/1020/2016
Cod CAEN
8622
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Formă de organizare
PERSOANA JURIDICA
Formă de proprietate
PROPR.PRIVATA-CAPITAL PRIVAT AUTOHTON
Organ fiscal competent
Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Ilfov

Contact și adrese

Domiciliu fiscal
JUD. ILFOV, ORŞ. POPEŞTI-LEORDENI, STR SFÂNTU GHEORGHE, NR.28A, PARTER. CAMERA NR.1
Cod poștal fiscal
77160
Strada sediului
Str SFÂNTU GHEORGHE
Numărul sediului
28A
Localitatea sediului
Orş. Popeşti-Leordeni
Județul sediului
ILFOV
Codul poștal al sediului
77160
Detalii sediu
PARTER. CAMERA NR.1
Strada domiciliului fiscal
Str SFÂNTU GHEORGHE
Numărul domiciliului fiscal
28A
Localitatea domiciliului fiscal
Orş. Popeşti-Leordeni
Județul domiciliului fiscal
ILFOV
Cod poștal domiciliu fiscal
77160
Detalii domiciliu fiscal
PARTER. CAMERA NR.1

TVA și facturare

Înregistrată în scopuri de TVA
Nu
TVA la încasare
Nu
În registrul RO e-Factura
Nu
Plată defalcată TVA
Nu

Inactivitate fiscală

Inactivă fiscal
Nu

Achiziții publice

Înregistrări în care firma apare ca ofertant câștigător. Acoperire: T2 2026, T1 2026, T4 2025, T3 2025, T2 2025, T1 2025, T4 2024, T3 2024, T2 2024, T1 2024.

Nu am găsit înregistrări pentru această selecție în perioadele disponibile.

Atribuirea nu confirmă livrarea sau plata. Lipsa înregistrărilor nu înseamnă că firma nu a avut contracte publice în alte perioade.

Vezi notificările și anunțurile legate de firmă →

Activități, finanțări, sedii și alte înregistrări

Activități autorizate

Codurile includ activități secundare. Reviziile CAEN pot avea definiții diferite; sunt păstrate separat.

8 activități autorizate

CAEN 8610 Rev. 3Activități de asistență spitalicească

CAEN 8622 Rev. 3Activități de asistență medicală specializată

CAEN 8691 Rev. 3Servicii de diagnostic imagistic și activități ale laboratoarelor medicale

CAEN 8693 Rev. 3Activități ale psihologilor și psihoterapeuților, cu excepția medicilor

CAEN 8694 Rev. 3Activități ale infirmierelor și moașelor

CAEN 8695 Rev. 3Activități de fizioterapie

CAEN 8696 Rev. 3Activități de medicină tradițională, complementară și alternativă

CAEN 8699 Rev. 3Alte activități referitoare la sănătatea umană n.c.a.

Codul principal afișat provine din raportarea financiară 2025. Revizia nu este specificată în acel export.

05

Date și surse

Perioade, ultime verificări și limitele acoperirii

SursăPerioadăData surseiUltima verificareStare
ONRCRegistrul comerțului2026-09-03—Disponibil
Ministerul Finanțelor2020–20252026-06-11—Disponibil
ANAFStare fiscală—2026-10-03Verificat
Restanțe ANAFListă publicată2026-06-30—Disponibil
BPIProceduri de insolvență——Neverificat
RNPMAvize după CUI——Neverificat
InstanțePotrivire după nume——Neverificat
Achiziții publiceT1 2024–T2 2026——Fără înregistrări în acoperire

Datele din surse au ritmuri diferite. Data raportării, data publicării și ultima verificare nu sunt interschimbabile. „—” indică o dată indisponibilă.

Cum sunt colectate și verificate sursele →

ExploreazăJudețul IlfovOraş Popeşti LeordeniCAEN 8622
Semnalează o neconcordanță
DupaCUI.

Date publice, mai ușor de înțeles.

Listă firmeAchiziții publiceAnunțuri și proceduriInstituții publiceLocalitățiLicențe utilitățiProiecte europeneServicii socialeGlosarCorecturiDespreAtribuiri
© 2026 DupaCUI