Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Acasă/Firme/CENTRUL MEDICAL SANA SRL

CENTRUL MEDICAL SANA SRL

CUI 15671268 · SRL· Bucureşti Sectorul 1

ActivăONRC · 2026-09-03

01

Rezumat

Vânzări în creștere. Marjă în scădere.

CENTRUL MEDICAL SANA SRL are sediul în Bucureşti Sectorul 1. Ultimul bilanț disponibil este pentru 2025.

Cifra de afaceri a crescut+80,7%

Cifra de afaceri raportată pentru 2025 este 5,6 mil. lei, față de 3,1 mil. lei în 2024.

Bilanț 2025
Marja netă a coborât20,5%

Marja netă calculată este 20,5% în 2025, față de 21,8% în 2024.

Calcul din bilanț 2025
Creanțe în creștere+41,9%

Soldul creanțelor a crescut față de 2024. Bilanțul nu arată dacă facturile sunt restante sau dacă au fost încasate ulterior.

Bilanț 2025

Observațiile descriu datele publicate, nu cauza schimbărilor sau o predicție.

Scor de risc · indicativ
0/ 100
Niciun semnal confirmat · date parțiale
0100

Scorul numără numai semnalele observate. 0 nu garantează lipsa riscului; datele lipsă nu adaugă puncte. Nu este rating de credit.

Verificări disponibile 5/6 · date parțiale · BPI neverificatVezi acoperirea →
Cifră de afaceri 20255,6 mil. lei+80,7% față de anul anterior2020: 1.313.5362021: 585.3212022: 922.2572023: 1.854.1082024: 3.097.1032025: 5.595.438
Rezultat net 20251,1 mil. lei+70,2% față de anul anterior2020: 406.9892021: 91.0212022: 221.8302023: 636.1172024: 674.9362025: 1.148.666
Angajați 202530+57,9% față de anul anterior2020: 12021: 72022: 82023: 122024: 192025: 30
Capitaluri proprii 20251,1 mil. lei+70,1% față de anul anterior2020: 408.2032021: 499.2242022: 721.0542023: 1.157.2062024: 676.1502025: 1.149.880
În acest raport
01Rezumat02Financiar03Risc și verificări04Relații și activitate05Date și surse
02

Performanță financiară

Cum evoluează activitatea și profitabilitatea

Cifră de afaceri

Lei · valori raportate03 mil.6 mil.2020: 1,3 mil. lei1,3 mil.20202021: 585,3 K lei585,3 K20212022: 922,3 K lei922,3 K20222023: 1,9 mil. lei1,9 mil.20232024: 3,1 mil. lei3,1 mil.20242025: 5,6 mil. lei5,6 mil.2025

Marjă netă

Rezultat net / cifra de afaceri0%20,3%40,6%Mediana sectorului (2025): 40,6% · n=23782020: 31%31%20202021: 15,6%15,6%20212022: 24,1%24,1%20222023: 34,3%34,3%20232024: 21,8%21,8%20242025: 20,5%20,5%2025

Cifra de afaceri: +80,7% față de anul anterior. Marja netă: 20,5%. Valorile sunt din bilanțuri anuale.

Capital și datorii2025 comparat cu 2024
Capitaluri proprii1,1 mil. lei+70,1% față de anul anterior
Datorii2,3 mil. lei+108,5% față de anul anterior

Bilanț pe ani

Vezi tabelul complet →
Indicator202320242025Ultima variație
Cifră de afaceri1,9 mil. lei3,1 mil. lei5,6 mil. lei+80,7% față de anul anterior
Rezultat net636,1 K lei674,9 K lei1,1 mil. lei+70,2% față de anul anterior
Capitaluri proprii1,2 mil. lei676,2 K lei1,1 mil. lei+70,1% față de anul anterior
Datorii659,9 K lei1,1 mil. lei2,3 mil. lei+108,5% față de anul anterior
Creanțe1,7 mil. lei1,5 mil. lei2,2 mil. lei+41,9% față de anul anterior
Angajați121930+57,9% față de anul anterior

Repere financiare derivate

Calcule directe din rubricile bilanțului raportare simplificată. Mediana sectorului folosește firme cu același cod CAEN, an și formular și apare numai pentru minimum 20 de valori comparabile. Sunt repere descriptive, nu rating, probabilitate de insolvență sau limită de credit. Activele folosite aici sunt suma activelor imobilizate și circulante disponibile; duratele folosesc soldul de la sfârșitul anului și cifra de afaceri anuală.

IndicatorFormulaFirma 2025Sector 2025Firma 2024Sector 2024
Marjă netărezultat net / cifra de afaceri20,5%40,6%n=2.37821,8%42,2%n=2.459
Capitaluri proprii / activecapitaluri proprii / (active imobilizate + active circulante)33,4%60,5%n=2.07938,3%74,7%n=2.140
Datorii / activedatorii / (active imobilizate + active circulante)66,6%29,4%n=2.07962,3%23,9%n=2.140
Structura activeloractive imobilizate / (active imobilizate + active circulante)0,6%32,8%n=2.0790,4%21,9%n=2.140
Randamentul activelorrezultat net / (active imobilizate + active circulante)33,4%46,2%n=2.07938,2%49,9%n=2.140
Randamentul capitalurilor propriirezultat net / capitaluri proprii pozitive99,9%99,3%n=2.29499,8%97,4%n=2.399
Acoperirea datoriilor cu active circulanteactive circulante / datorii1,49×2,06×n=2.5571,6×2,82×n=2.654
Durata creanțelorcreanțe / cifra de afaceri × 360138,59 zile99,6 zilen=2.230176,46 zile66,68 zilen=2.273
Durata stocurilorstocuri / cifra de afaceri × 3600,22 zile1,68 zilen=8620,28 zile1,73 zilen=841
Cifră de afaceri per angajatcifra de afaceri / numărul mediu de angajați186.515 lei233.475 lein=2.053163.005 lei222.330 lein=2.133

Istoric financiar complet · 6 ani

Valorile sunt în lei. „—” înseamnă că informația lipsește. Profitul și pierderea folosesc o scară proprie. Formularul de raportare este indicat pentru fiecare an; unele rubrici diferă între sectoare.

2025

raportare simplificată
Cifră de afaceri
5.595.438
Rezultat net
1.148.666
Angajați
30
Datorii
2.293.860
Active imobilizate
19.485
Active circulante
3.422.335
Capitaluri proprii
1.149.880
Venituri totale
5.599.222
Cheltuieli totale
4.226.354
Stocuri
3.453
Creanțe
2.154.015
Casă și conturi la bănci
1.264.867
Cheltuieli în avans
1.920
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
1.000
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2024

raportare simplificată
Cifră de afaceri
3.097.103
Rezultat net
674.936
Angajați
19
Datorii
1.100.228
Active imobilizate
6.218
Active circulante
1.760.318
Capitaluri proprii
676.150
Venituri totale
3.097.401
Cheltuieli totale
2.328.416
Stocuri
2.380
Creanțe
1.518.067
Casă și conturi la bănci
239.871
Cheltuieli în avans
9.842
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
1.000
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2023

raportare simplificată
Cifră de afaceri
1.854.108
Rezultat net
636.117
Angajați
12
Datorii
659.879
Active imobilizate
2.067
Active circulante
1.814.608
Capitaluri proprii
1.157.206
Venituri totale
1.855.106
Cheltuieli totale
1.200.442
Stocuri
—
Creanțe
1.685.235
Casă și conturi la bănci
129.373
Cheltuieli în avans
410
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
1.000
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2022

raportare simplificată
Cifră de afaceri
922.257
Rezultat net
221.830
Angajați
8
Datorii
1.107.995
Active imobilizate
2.734
Active circulante
1.825.430
Capitaluri proprii
721.054
Venituri totale
924.858
Cheltuieli totale
695.872
Stocuri
—
Creanțe
1.448.826
Casă și conturi la bănci
376.604
Cheltuieli în avans
885
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
1.000
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2021

raportare simplificată
Cifră de afaceri
585.321
Rezultat net
91.021
Angajați
7
Datorii
1.109.309
Active imobilizate
560
Active circulante
1.607.783
Capitaluri proprii
499.224
Venituri totale
587.546
Cheltuieli totale
490.652
Stocuri
—
Creanțe
1.466.732
Casă și conturi la bănci
141.051
Cheltuieli în avans
190
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
1.000
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2020

raportare simplificată
Cifră de afaceri
1.313.536
Rezultat net
406.989
Angajați
1
Datorii
1.042.712
Active imobilizate
2.715
Active circulante
1.447.368
Capitaluri proprii
408.203
Venituri totale
1.320.764
Cheltuieli totale
902.249
Stocuri
—
Creanțe
1.442.078
Casă și conturi la bănci
5.290
Cheltuieli în avans
832
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
1.000
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

Ani disponibili: 2025, 2024, 2023, 2022, 2021, 2020. Cum citești indicatorii →

03

Risc și verificări

Ce știm, ce merită verificat și ce lipsește

0/ 100Niciun semnal confirmat · date parțiale
0semnale de urmărit · 0 context
5/ 6verificări disponibile

De urmărit

Nu sunt semnale din regulile afișate în datele disponibile. Acest lucru nu confirmă absența riscului.

Starea verificărilor

ONRCActivă2026-09-03
ANAF · inactivitateNu figurează inactivă fiscal2026-10-03
Restanțe ANAFNu apare în lista publicată2026-06-30
BPI · insolvențăNeverificat—
InstanțePotriviri după nume · necesită confirmare2026-10-04

Absența dintr-o listă publică nu dovedește datorii zero sau lipsa altor proceduri. Potrivirile instanțelor sunt după nume și pot privi altă firmă.

Indicele indicativ adună 30 de puncte pentru fiecare semnal critic și 12 pentru fiecare semnal de atenție din regulile afișate, până la 100. Mențiunile de context și lipsa datelor nu adaugă puncte. Calitatea acoperirii este afișată separat. Vezi acoperirea →

Semnale critice 0 × 30 puncteSemnale de atenție 0 × 12 puncteAcoperire afișată separat

Repere recente din surse

2026-09-03Exportul ONRC din profilDate de registru
2026-06-11Sursa bilanțului 2025Date financiare

Verificări fiscale și juridice detaliate

Semnale de risc din date publice

Constatări verificabile, nu un scor de credit sau o predicție. Semnalăm o scădere a cifrei de afaceri de cel puțin 30% față de anul comparabil. Bilanțurile sunt anuale; stările ONRC și ANAF au date de verificare diferite.

Nu apar semnalele de mai sus în datele disponibile. Acest lucru nu confirmă absența riscului.

Acoperire: ONRC 2026-09-03 · evidență fiscală MF 2003-08-15 · ANAF 2026-10-03 · restanțe ANAF 2026-06-30 · conformare ANAF 2026-06-30 · categorie ANAF nepublicată pentru firmă · BPI neverificat · RNPM necolectată · bilanț 2025.

Firma nu apare în lista obligațiilor restante publicată pentru 2026-06-30. Lista are praguri legale de publicare, deci absența nu înseamnă datorii zero.

Lipsa datelor din profil nu confirmă absența datoriilor sau a procedurilor de insolvență.

Dosare în instanță

Colectorul verifică automat ultimii cinci ani. Înregistrările verificate înaintea extinderii păstrează intervalul lor inițial până la următoarea actualizare. Potrivirea se face după numele normalizat, deoarece serviciul public nu furnizează CUI. Un dosar asociat numelui poate privi altă firmă; apariția într-un dosar nu dovedește datorie sau culpă.

2 dosare cu nume identic · 2021-10-03–2026-10-04 · verificat 2026-10-04.

Dosar 7545/3/20262026-03-02 · Tribunalul BUCURESTI · Pârât

calcul drepturi salariale · Fond

1 termen · ultima soluție: indisponibilă

2026-10-19 · 09:00

Soluție indisponibilă

Dosar 16742/3/20232023-05-30 · Tribunalul BUCURESTI · Pârât

calcul drepturi salariale · Fond

2 termene · ultima soluție: Admite in parte cererea

2023-10-26 · 10:00

Admite in parte cererea

Admite in parte cererea de chemare in judecata. Obliga parata sa plateasca reclamantului suma de 1520 lei net, reprezentand drepturile salariale neachitate aferente a 9 zile lucratoare si compensarea unei zile din concediul de odihna neefectuat, actualizata cu indicele de inflatie la data platii. Respinge cererea avand ca obiect plata a 3 ore lucrate in ziua de 23.02.2023 precum si plata cheltuielilor de transport ca neintemeiata. Oblige parata sa plateasca reclamantului suma de 3500 lei cheltuielile de judecata partiale. Cu apel in 10 zile de la comunicare, care se depune la Tribunalul Bucuresti, sectia a VIII-a. Pronunţată astăzi 26.10.2023 prin punerea solutiei la dispozitia partilor prin intermediul grefei instantei.

Document: Hotarare 5972/2023 · 2023-10-26

2023-09-28 · 10:00

Încheiere

administrarea probelor propuse

Document: incheieredesedinta · 2023-09-28

Nume de administratori menționate alături de firmă

Arătăm numai dosare civile sau comerciale în care apar atât numele normalizat al firmei, cât și un nume de administrator publicat de ONRC. Coincidența numelor în același dosar nu verifică identitatea persoanei ori a firmei și nu dovedește culpă.

Nu au fost găsite mențiuni comune ale numelor în dosarele returnate pentru această firmă.

04

Relații și activitate

Cine este conectat la companie și unde apare în date publice

Persoane și relații declarate

1 calități publicate de ONRC.

Vezi identitatea și persoanele →

Achiziții publice

0 înregistrări

Rânduri publicate în care firma apare ca ofertant câștigător. Nu confirmă livrarea sau plata.

Explorează înregistrările →

Identitate, contacte și persoane

Date de identificare

CUI
15671268
Număr de înregistrare
J2003011222401
Înmatriculare
15 august 2003
EUID
ROONRC.J2003011222401
Formă juridică
SRL
Sediu social
DR. SERGIU DUMITRU 3 Bucureşti Sectorul 1 Bucureşti
Adresă fiscală
DR. SERGIU DUMITRU 3 Bucureşti MUNICIPIUL BUCUREŞTI
TVA
Neînregistrată în scopuri de TVA
Tip unitate fiscală
Sediu central
Tip contribuabil
Persoană juridică (PJ)
Stare în evidența fiscală
INREGISTRAT
Data stării fiscale
15 august 2003
Înregistrare fiscală
31 ianuarie 2025
Telefon
0212128163 · Firme cu același număr

Reprezentanți legali publicați de ONRC

Numele și calitățile provin din exportul ONRC 2026-09-03. Reprezentarea nu dovedește calitatea de asociat sau beneficiar real. Nu sunt afișate date de naștere sau adrese personale.

administrator
SÂRBU ADRIAN

Date fiscale și de contact actualizate

Situație interogată pentru 3 octombrie 2026; ultima verificare: 3 octombrie 2026. Datele de înmatriculare și bilanțurile din profil sunt evidențe separate.

Identitate fiscală

Denumire în evidența fiscală
CENTRUL MEDICAL SANA SRL
Stare de înregistrare
INREGISTRAT din data 15.08.2003
Înregistrare fiscală
15 august 2003
Număr registrul comerțului
J2003011222401
Cod CAEN
8621
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Formă de organizare
PERSOANA JURIDICA
Formă de proprietate
PROPR.PRIVATA-CAPITAL PRIVAT AUTOHTON
Organ fiscal competent
Administraţia Sector 1 a Finanţelor Publice

Contact și adrese

Telefon
0213109061 · Firme cu același număr
Domiciliu fiscal
MUNICIPIUL BUCUREŞTI, SECTOR 1, STR. DR. SERGIU DUMITRU, NR.3, ET.1, AP.2
Cod poștal fiscal
11025
Strada sediului
DR. SERGIU DUMITRU
Numărul sediului
3
Localitatea sediului
Sector 1 Mun. Bucureşti
Județul sediului
MUNICIPIUL BUCUREŞTI
Detalii sediu
SUBSOL SI MANSARDA
Strada domiciliului fiscal
Str. Dr. Sergiu Dumitru
Numărul domiciliului fiscal
3
Localitatea domiciliului fiscal
Sector 1 Mun. Bucureşti
Județul domiciliului fiscal
MUNICIPIUL BUCUREŞTI
Cod poștal domiciliu fiscal
11025

TVA și facturare

Înregistrată în scopuri de TVA
Nu
TVA de la
15 august 2003
TVA până la
31 decembrie 2003
Motivul anulării
Anularea înregistrarii în scopuri de TVA a fost efectuata la cererea persoanei impozabile, potrivit dispozitiilor din Legea nr.571/2003 privind Codul fiscal, cu modificarile si completarile ulterioare
TVA la încasare
Nu
În registrul RO e-Factura
Nu
Plată defalcată TVA
Nu

Inactivitate fiscală

Inactivă fiscal
Nu

Achiziții publice

Înregistrări în care firma apare ca ofertant câștigător. Acoperire: T2 2026, T1 2026, T4 2025, T3 2025, T2 2025, T1 2025, T4 2024, T3 2024, T2 2024, T1 2024.

Nu am găsit înregistrări pentru această selecție în perioadele disponibile.

Atribuirea nu confirmă livrarea sau plata. Lipsa înregistrărilor nu înseamnă că firma nu a avut contracte publice în alte perioade.

Vezi notificările și anunțurile legate de firmă →

Activități, finanțări, sedii și alte înregistrări

Ajutoare de stat publicate

Înregistrări asociate exact prin CUI în registrul național de transparență, colectate la 1 octombrie 2026. Acordarea unui ajutor este context economic, nu restanță, sancțiune sau semnal de insolvență. Totalul însumează valoarea publicată pentru fiecare rând și nu reprezintă neapărat suma încasată.

1 înregistrare · valoare publicată 1.626.047 lei · 22 decembrie 2025

Ajutor de stat - Dispozitia 28/2024 - Schema de ajutor de sprijin constând în acordarea unor ajutoare de stat regionale şi ajutoare de minimis în scopul dezvoltării microîntreprinderilor, întreprinderilor mici şi mijlocii în cadrul Programului Regional Sud Muntenia 2021-202722 decembrie 2025 · SA.119827/2025 · 1.626.047 lei

ajutoare regionale pentru investiții (articolul 14)

fonduri nerambursabile · Agentia pentru Dezvoltare Regionala Sud Muntenia

Intensitate publicată: 70% · Activități finanțate: 8690

Proiecte europene ale firmei

Legăturile folosesc CUI-ul beneficiarului când este publicat; în rest, numele și județul trebuie să indice o singură firmă.

Investitii in dezvoltarea societatii CENTRUL MEDICAL SANA SRL2021-2027 · Program Regional Sud Muntenia · MySMIS 330692 · CONTRACT SEMNAT

Activități autorizate

Codurile includ activități secundare. Reviziile CAEN pot avea definiții diferite; sunt păstrate separat.

12 activități autorizate

CAEN 7210 Rev. 3Cercetare-dezvoltare în științe naturale și inginerie

CAEN 7220 Rev. 3Cercetare-dezvoltare în științe sociale și umaniste

CAEN 8610 Rev. 3Activități de asistență spitalicească

CAEN 8621 Rev. 3Activități de asistență medicală generală

CAEN 8622 Rev. 3Activități de asistență medicală specializată

CAEN 8623 Rev. 3Activități de asistență stomatologică

CAEN 8691 Rev. 3Servicii de diagnostic imagistic și activități ale laboratoarelor medicale

CAEN 8692 Rev. 3Transportul pacienților cu ambulanța

CAEN 8694 Rev. 3Activități ale infirmierelor și moașelor

CAEN 8695 Rev. 3Activități de fizioterapie

CAEN 8696 Rev. 3Activități de medicină tradițională, complementară și alternativă

CAEN 8699 Rev. 3Alte activități referitoare la sănătatea umană n.c.a.

Codul principal afișat provine din raportarea financiară 2025. Revizia nu este specificată în acel export.

05

Date și surse

Perioade, ultime verificări și limitele acoperirii

SursăPerioadăData surseiUltima verificareStare
ONRCRegistrul comerțului2026-09-03—Disponibil
Ministerul Finanțelor2020–20252026-06-11—Disponibil
ANAFStare fiscală—2026-10-03Verificat
Restanțe ANAFListă publicată2026-06-30—Disponibil
BPIProceduri de insolvență——Neverificat
RNPMAvize după CUI——Neverificat
InstanțePotrivire după nume—2026-10-04Verificat
Achiziții publiceT1 2024–T2 2026——Fără înregistrări în acoperire

Datele din surse au ritmuri diferite. Data raportării, data publicării și ultima verificare nu sunt interschimbabile. „—” indică o dată indisponibilă.

Cum sunt colectate și verificate sursele →

ExploreazăJudețul BucureştiBucureşti Sectorul 1Drumul Sergiu DumitruCAEN 8621
Semnalează o neconcordanță
DupaCUI.

Date publice, mai ușor de înțeles.

Listă firmeAchiziții publiceAnunțuri și proceduriInstituții publiceLocalitățiLicențe utilitățiProiecte europeneServicii socialeGlosarCorecturiDespreAtribuiri
© 2026 DupaCUI