Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Acasă/Firme/CERAMICĂ DECORATIVĂ DAVART SRL

CERAMICĂ DECORATIVĂ DAVART SRL

CUI 37755718 · SRL· Sat Cărpiniş, Oraş Simeria

ActivăONRC · 2026-09-03

01

Rezumat

Vânzări în creștere. Marjă în creștere.

CERAMICĂ DECORATIVĂ DAVART SRL are sediul în Sat Cărpiniş, Oraş Simeria. Ultimul bilanț disponibil este pentru 2025.

Cifra de afaceri a crescut+37,2%

Cifra de afaceri raportată pentru 2025 este 92,7 K lei, față de 67,6 K lei în 2024.

Bilanț 2025
Marja netă a crescut29,9%

Marja netă calculată este 29,9% în 2025, față de -22,2% în 2024.

Calcul din bilanț 2025
Datoriile au crescut+38,5%

Datoriile raportate sunt 2,9 K lei în 2025, față de 2,1 K lei în 2024. Schimbarea singură nu stabilește riscul.

Bilanț 2025

Observațiile descriu datele publicate, nu cauza schimbărilor sau o predicție.

Scor de risc · indicativ
0/ 100
Niciun semnal confirmat · date parțiale
0100

Scorul numără numai semnalele observate. 0 nu garantează lipsa riscului; datele lipsă nu adaugă puncte. Nu este rating de credit.

Verificări disponibile 4/6 · date parțiale · BPI neverificatVezi acoperirea →
Cifră de afaceri 202592,7 K lei+37,2% față de anul anterior2020: 99.0352021: 126.5232022: 106.8242023: 107.2102024: 67.6212025: 92.744
Rezultat net 202527,7 K lei+284,3% față de anul anterior2020: 34.0422021: 34.6822022: 12.2242023: 22.4432024: -15.0292025: 27.701
Angajați 20251+0% față de anul anterior2020: 22021: 22022: 22023: 22024: 12025: 1
Capitaluri proprii 202568 K lei+68,7% față de anul anterior2020: 38.6342021: 52.2642022: 32.9092023: 55.3532024: 40.3242025: 68.042
În acest raport
01Rezumat02Financiar03Risc și verificări04Relații și activitate05Date și surse
02

Performanță financiară

Cum evoluează activitatea și profitabilitatea

Cifră de afaceri

Lei · valori raportate063 K127 K2020: 99 K lei99 K20202021: 126,5 K lei126,5 K20212022: 106,8 K lei106,8 K20222023: 107,2 K lei107,2 K20232024: 67,6 K lei67,6 K20242025: 92,7 K lei92,7 K2025

Marjă netă

Rezultat net / cifra de afaceri-22,2%6,1%34,4%Mediana sectorului (2025): 10,2% · n=1132020: 34,4%34,4%20202021: 27,4%27,4%20212022: 11,4%11,4%20222023: 20,9%20,9%20232024: -22,2%-22,2%20242025: 29,9%29,9%2025

Cifra de afaceri: +37,2% față de anul anterior. Marja netă: 29,9%. Valorile sunt din bilanțuri anuale.

Capital și datorii2025 comparat cu 2024
Capitaluri proprii68 K lei+68,7% față de anul anterior
Datorii2,9 K lei+38,5% față de anul anterior

Bilanț pe ani

Vezi tabelul complet →
Indicator202320242025Ultima variație
Cifră de afaceri107,2 K lei67,6 K lei92,7 K lei+37,2% față de anul anterior
Rezultat net22,4 K lei-15 K lei27,7 K lei+284,3% față de anul anterior
Capitaluri proprii55,4 K lei40,3 K lei68 K lei+68,7% față de anul anterior
Datorii-243 lei2,1 K lei2,9 K lei+38,5% față de anul anterior
Creanțe36,9 K lei24,8 K lei26,3 K lei+6% față de anul anterior
Angajați211+0% față de anul anterior

Repere financiare derivate

Calcule directe din rubricile bilanțului raportare simplificată. Mediana sectorului folosește firme cu același cod CAEN, an și formular și apare numai pentru minimum 20 de valori comparabile. Sunt repere descriptive, nu rating, probabilitate de insolvență sau limită de credit. Activele folosite aici sunt suma activelor imobilizate și circulante disponibile; duratele folosesc soldul de la sfârșitul anului și cifra de afaceri anuală.

IndicatorFormulaFirma 2025Sector 2025Firma 2024Sector 2024
Marjă netărezultat net / cifra de afaceri29,9%10,2%n=113-22,2%10,4%n=108
Capitaluri proprii / activecapitaluri proprii / (active imobilizate + active circulante)57,2%34,1%n=11236,9%25,1%n=112
Datorii / activedatorii / (active imobilizate + active circulante)2,4%50,1%n=1121,9%45,6%n=112
Structura activeloractive imobilizate / (active imobilizate + active circulante)38,5%37,8%n=11258,6%37,6%n=112
Randamentul activelorrezultat net / (active imobilizate + active circulante)23,3%3,2%n=112-13,8%0%n=112
Randamentul capitalurilor propriirezultat net / capitaluri proprii pozitive40,7%36%n=100-37,3%16,7%n=94
Acoperirea datoriilor cu active circulanteactive circulante / datorii25,47×0,97×n=16021,81×0,99×n=156
Durata creanțelorcreanțe / cifra de afaceri × 360102,08 zile40,29 zilen=101132,04 zile71,27 zilen=99
Durata stocurilorstocuri / cifra de afaceri × 36037,22 zile36,65 zilen=800 zile32,91 zilen=80
Cifră de afaceri per angajatcifra de afaceri / numărul mediu de angajați92.744 lei120.962 lein=6667.621 lei109.368 lein=68

Istoric financiar complet · 6 ani

Valorile sunt în lei. „—” înseamnă că informația lipsește. Profitul și pierderea folosesc o scară proprie. Formularul de raportare este indicat pentru fiecare an; unele rubrici diferă între sectoare.

2025

raportare simplificată
Cifră de afaceri
92.744
Rezultat net
27.701
Angajați
1
Datorii
2.872
Active imobilizate
45.811
Active circulante
73.143
Capitaluri proprii
68.042
Venituri totale
111.508
Cheltuieli totale
82.925
Stocuri
9.589
Creanțe
26.297
Casă și conturi la bănci
37.257
Cheltuieli în avans
0
Venituri în avans
48.040
Provizioane
0
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2024

raportare simplificată
Cifră de afaceri
67.621
Rezultat net
-15.029
Angajați
1
Datorii
2.074
Active imobilizate
63.976
Active circulante
45.226
Capitaluri proprii
40.324
Venituri totale
77.761
Cheltuieli totale
92.215
Stocuri
0
Creanțe
24.801
Casă și conturi la bănci
20.425
Cheltuieli în avans
0
Venituri în avans
66.804
Provizioane
0
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2023

raportare simplificată
Cifră de afaceri
107.210
Rezultat net
22.443
Angajați
2
Datorii
-243
Active imobilizate
82.141
Active circulante
66.451
Capitaluri proprii
55.353
Venituri totale
131.898
Cheltuieli totale
108.544
Stocuri
10.755
Creanțe
36.867
Casă și conturi la bănci
18.829
Cheltuieli în avans
0
Venituri în avans
93.482
Provizioane
0
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2022

raportare simplificată
Cifră de afaceri
106.824
Rezultat net
12.224
Angajați
2
Datorii
1.176
Active imobilizate
100.305
Active circulante
45.427
Capitaluri proprii
32.909
Venituri totale
124.991
Cheltuieli totale
111.837
Stocuri
2.040
Creanțe
35.042
Casă și conturi la bănci
8.345
Cheltuieli în avans
0
Venituri în avans
111.647
Provizioane
0
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2021

raportare simplificată
Cifră de afaceri
126.523
Rezultat net
34.682
Angajați
2
Datorii
-38
Active imobilizate
118.470
Active circulante
63.568
Capitaluri proprii
52.264
Venituri totale
144.689
Cheltuieli totale
108.894
Stocuri
644
Creanțe
46.073
Casă și conturi la bănci
16.851
Cheltuieli în avans
0
Venituri în avans
129.812
Provizioane
0
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2020

raportare simplificată
Cifră de afaceri
99.035
Rezultat net
34.042
Angajați
2
Datorii
-344
Active imobilizate
136.635
Active circulante
49.632
Capitaluri proprii
38.634
Venituri totale
129.442
Cheltuieli totale
94.480
Stocuri
1.689
Creanțe
30.312
Casă și conturi la bănci
17.631
Cheltuieli în avans
0
Venituri în avans
147.977
Provizioane
0
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

Ani disponibili: 2025, 2024, 2023, 2022, 2021, 2020. Cum citești indicatorii →

03

Risc și verificări

Ce știm, ce merită verificat și ce lipsește

0/ 100Niciun semnal confirmat · date parțiale
0semnale de urmărit · 0 context
4/ 6verificări disponibile

De urmărit

Nu sunt semnale din regulile afișate în datele disponibile. Acest lucru nu confirmă absența riscului.

Starea verificărilor

ONRCActivă2026-09-03
ANAF · inactivitateNu figurează inactivă fiscal2026-10-03
Restanțe ANAFNu apare în lista publicată2026-06-30
BPI · insolvențăNeverificat—
InstanțeNeverificat—

Absența dintr-o listă publică nu dovedește datorii zero sau lipsa altor proceduri. Potrivirile instanțelor sunt după nume și pot privi altă firmă.

Indicele indicativ adună 30 de puncte pentru fiecare semnal critic și 12 pentru fiecare semnal de atenție din regulile afișate, până la 100. Mențiunile de context și lipsa datelor nu adaugă puncte. Calitatea acoperirii este afișată separat. Vezi acoperirea →

Semnale critice 0 × 30 puncteSemnale de atenție 0 × 12 puncteAcoperire afișată separat

Repere recente din surse

2026-09-03Exportul ONRC din profilDate de registru
2026-06-11Sursa bilanțului 2025Date financiare

Verificări fiscale și juridice detaliate

Semnale de risc din date publice

Constatări verificabile, nu un scor de credit sau o predicție. Semnalăm o scădere a cifrei de afaceri de cel puțin 30% față de anul comparabil. Bilanțurile sunt anuale; stările ONRC și ANAF au date de verificare diferite.

Nu apar semnalele de mai sus în datele disponibile. Acest lucru nu confirmă absența riscului.

Acoperire: ONRC 2026-09-03 · evidență fiscală MF 2017-06-14 · ANAF 2026-10-03 · restanțe ANAF 2026-06-30 · conformare ANAF 2026-06-30 · categorie ANAF nepublicată pentru firmă · BPI neverificat · RNPM necolectată · bilanț 2025.

Firma nu apare în lista obligațiilor restante publicată pentru 2026-06-30. Lista are praguri legale de publicare, deci absența nu înseamnă datorii zero.

Lipsa datelor din profil nu confirmă absența datoriilor sau a procedurilor de insolvență.

Dosare în instanță

Colectorul verifică automat ultimii cinci ani. Înregistrările verificate înaintea extinderii păstrează intervalul lor inițial până la următoarea actualizare. Potrivirea se face după numele normalizat, deoarece serviciul public nu furnizează CUI. Un dosar asociat numelui poate privi altă firmă; apariția într-un dosar nu dovedește datorie sau culpă.

Datele acestei firme sunt în curs de colectare automată.

04

Relații și activitate

Cine este conectat la companie și unde apare în date publice

Persoane și relații declarate

1 calități publicate de ONRC.

Vezi identitatea și persoanele →

Achiziții publice

0 înregistrări

Rânduri publicate în care firma apare ca ofertant câștigător. Nu confirmă livrarea sau plata.

Explorează înregistrările →

Identitate, contacte și persoane

Date de identificare

CUI
37755718
Număr de înregistrare
J20/898/2017
Înmatriculare
14 iunie 2017
EUID
ROONRC.J20/898/2017
Formă juridică
SRL
Sediu social
CĂRPINIŞ 24 Sat Cărpiniş, Oraş Simeria Hunedoara · Firme la aceeași adresă
Adresă fiscală
CĂRPINIŞ 24 Cărpiniş HUNEDOARA
TVA
Neînregistrată în scopuri de TVA
Tip unitate fiscală
Sediu central
Tip contribuabil
Persoană juridică (PJ)
Stare în evidența fiscală
INREGISTRAT
Data stării fiscale
14 iunie 2017
Înregistrare fiscală
6 august 2018
Telefon
0745614532 · Firme cu același număr

Reprezentanți legali publicați de ONRC

Numele și calitățile provin din exportul ONRC 2026-09-03. Reprezentarea nu dovedește calitatea de asociat sau beneficiar real. Nu sunt afișate date de naștere sau adrese personale.

administrator
DAVID MARIA

Date fiscale și de contact actualizate

Situație interogată pentru 3 octombrie 2026; ultima verificare: 3 octombrie 2026. Datele de înmatriculare și bilanțurile din profil sunt evidențe separate.

Identitate fiscală

Denumire în evidența fiscală
CERAMICĂ DECORATIVĂ DAVART SRL
Stare de înregistrare
INREGISTRAT din data 14.06.2017
Înregistrare fiscală
14 iunie 2017
Număr registrul comerțului
J2017000898201
Cod CAEN
2341
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Formă de organizare
PERSOANA JURIDICA
Formă de proprietate
PROPR.PRIVATA-CAPITAL PRIVAT AUTOHTON
Organ fiscal competent
Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Hunedoara

Contact și adrese

Telefon
0745614532 · Firme cu același număr
Domiciliu fiscal
JUD. HUNEDOARA, SAT CĂRPINIŞ ORŞ. SIMERIA, CĂRPINIŞ, NR.24
Cod poștal fiscal
335902
Strada sediului
CĂRPINIŞ
Numărul sediului
24
Localitatea sediului
Sat Cărpiniş Orş. Simeria
Județul sediului
HUNEDOARA
Codul poștal al sediului
335902
Strada domiciliului fiscal
CĂRPINIŞ
Numărul domiciliului fiscal
24
Localitatea domiciliului fiscal
Sat Cărpiniş Orş. Simeria
Județul domiciliului fiscal
HUNEDOARA
Cod poștal domiciliu fiscal
335902

TVA și facturare

Înregistrată în scopuri de TVA
Nu
TVA la încasare
Nu
În registrul RO e-Factura
Nu
Plată defalcată TVA
Nu

Inactivitate fiscală

Inactivă fiscal
Nu

Achiziții publice

Înregistrări în care firma apare ca ofertant câștigător. Acoperire: T2 2026, T1 2026, T4 2025, T3 2025, T2 2025, T1 2025, T4 2024, T3 2024, T2 2024, T1 2024.

Nu am găsit înregistrări pentru această selecție în perioadele disponibile.

Atribuirea nu confirmă livrarea sau plata. Lipsa înregistrărilor nu înseamnă că firma nu a avut contracte publice în alte perioade.

Vezi notificările și anunțurile legate de firmă →

Activități, finanțări, sedii și alte înregistrări

Activități autorizate

Codurile includ activități secundare. Reviziile CAEN pot avea definiții diferite; sunt păstrate separat.

9 activități autorizate

CAEN 2341 Rev. 2Fabricarea articolelor ceramice pentru uz gospodăresc și ornamental

CAEN 4619 Rev. 2Intermedieri în comerțul cu produse diverse

CAEN 4690 Rev. 2Comerț cu ridicata nespecializat

CAEN 4778 Rev. 2Comerț cu amănuntul al altor bunuri noi, în magazine specializate

CAEN 4789 Rev. 2Comerț cu amănuntul prin standuri, chioșcuri și piețe al altor produse

CAEN 4791 Rev. 2Comerț cu amănuntul prin intermediul caselor de comenzi sau prin Internet

CAEN 4799 Rev. 2Comerț cu amănuntul efectuat în afara magazinelor, standurilor, chioșcurilor și piețelor

CAEN 4941 Rev. 2Transporturi rutiere de mărfuri

CAEN 5210 Rev. 2Depozitări

Codul principal afișat provine din raportarea financiară 2025. Revizia nu este specificată în acel export.

05

Date și surse

Perioade, ultime verificări și limitele acoperirii

SursăPerioadăData surseiUltima verificareStare
ONRCRegistrul comerțului2026-09-03—Disponibil
Ministerul Finanțelor2020–20252026-06-11—Disponibil
ANAFStare fiscală—2026-10-03Verificat
Restanțe ANAFListă publicată2026-06-30—Disponibil
BPIProceduri de insolvență——Neverificat
RNPMAvize după CUI——Neverificat
InstanțePotrivire după nume——Neverificat
Achiziții publiceT1 2024–T2 2026——Fără înregistrări în acoperire

Datele din surse au ritmuri diferite. Data raportării, data publicării și ultima verificare nu sunt interschimbabile. „—” indică o dată indisponibilă.

Cum sunt colectate și verificate sursele →

ExploreazăJudețul HunedoaraSat Cărpiniş, Oraş SimeriaCAEN 2341
Semnalează o neconcordanță
DupaCUI.

Date publice, mai ușor de înțeles.

Listă firmeAchiziții publiceAnunțuri și proceduriInstituții publiceLocalitățiLicențe utilitățiProiecte europeneServicii socialeGlosarCorecturiDespreAtribuiri
© 2026 DupaCUI