Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Acasă/Firme/CERAMICA Y DECORACION ESPANOLA SRL

CERAMICA Y DECORACION ESPANOLA SRL

CUI 28210584 · SRL· Loc. Târgu Neamţ, Oraş Târgu Neamţ

ActivăONRC · 2026-09-03

01

Rezumat

Vânzări în creștere. Marjă în scădere.

CERAMICA Y DECORACION ESPANOLA SRL are sediul în Loc. Târgu Neamţ, Oraş Târgu Neamţ. Ultimul bilanț disponibil este pentru 2025.

Cifra de afaceri a crescut+9,3%

Cifra de afaceri raportată pentru 2025 este 8 mil. lei, față de 7,3 mil. lei în 2024.

Bilanț 2025
Marja netă a coborât0,7%

Marja netă calculată este 0,7% în 2025, față de 2% în 2024.

Calcul din bilanț 2025
Datoriile au crescut+55,2%

Datoriile raportate sunt 603,1 K lei în 2025, față de 388,5 K lei în 2024. Schimbarea singură nu stabilește riscul.

Bilanț 2025

Observațiile descriu datele publicate, nu cauza schimbărilor sau o predicție.

Scor de risc · indicativ
0/ 100
Niciun semnal confirmat · date parțiale
0100

Scorul numără numai semnalele observate. 0 nu garantează lipsa riscului; datele lipsă nu adaugă puncte. Nu este rating de credit.

Verificări disponibile 5/6 · date parțiale · BPI neverificatVezi acoperirea →
Cifră de afaceri 20258 mil. lei+9,3% față de anul anterior2020: 5.611.0992021: 5.535.5342023: 6.762.4342024: 7.343.1142025: 8.024.197
Rezultat net 202558,6 K lei-60,9% față de anul anterior2020: 146.6322021: 135.9972023: 135.8082024: 149.8802025: 58.611
Angajați 202511Neschimbat față de anul anterior2020: 122021: 112023: 112024: 112025: 11
Capitaluri proprii 2025977 K lei-23,5% față de anul anterior2020: 659.1002021: 775.0972023: 1.147.7612024: 1.277.6412025: 977.049
În acest raport
01Rezumat02Financiar03Risc și verificări04Relații și activitate05Date și surse
02

Performanță financiară

Cum evoluează activitatea și profitabilitatea

Bilanțul entității juridice · 2025 · bilanț complet · valori nominale în lei

Cifră de afaceri

Lei · valori raportate04 mil.8 mil.2020: 5,6 mil. lei5,6 mil.20202021: 5,5 mil. lei5,5 mil.20212023: 6,8 mil. lei6,8 mil.20232024: 7,3 mil. lei7,3 mil.20242025: 8 mil. lei8 mil.2025

Marjă netă

Rezultat net / cifra de afaceri0%1,4%2,7%2020: 2,6%2,6%20202021: 2,5%2,5%20212023: 2%2%20232024: 2%2%20242025: 0,7%0,7%2025Reper 2025: mediana sectorului 2,7% · n=2.364

Cifra de afaceri: +9,3% față de anul anterior.Marjă netă 0,7% · -1,3 pp față de 2024

Capital, datorii și lichidități

Solduri la 31 decembrie · barele se compară doar în cadrul fiecărui indicator

Capitaluri proprii

20241,3 mil. lei
2025977 K lei

Datorii raportate

2024388,5 K lei
2025603,1 K lei

Disponibilități bănești

2024217,3 K lei
2025200,2 K lei

Capital de lucru net

2024—
2025—

Capital de lucru net = active circulante − datorii sub un an. Provizioane 2025: —, separat de datorii. Profitul și soldul de numerar nu măsoară fluxul de numerar operațional.

Bilanț pe ani

Vezi tabelul complet →
Indicator202320242025Ultima variație
Cifră de afaceri6,8 mil. lei7,3 mil. lei8 mil. lei+9,3% față de anul anterior
Rezultat net135,8 K lei149,9 K lei58,6 K lei-60,9% față de anul anterior
Capitaluri proprii1,1 mil. lei1,3 mil. lei977 K lei-23,5% față de anul anterior
Datorii342,6 K lei388,5 K lei603,1 K lei+55,2% față de anul anterior
Creanțe264,7 K lei426,5 K lei119,3 K lei-72% față de anul anterior
Angajați111111Neschimbat față de anul anterior

Indicatori financiari · comparație

2025 / 2024

A+B = active imobilizate + circulante, fără cheltuieli în avans. Datoriile nu includ provizioanele. Randamentele folosesc soldurile de la sfârșitul anului.

Profitabilitate și productivitate

Indicator20252024
Marjă netă0,7%2%
Rezultat net / cifra de afaceri

Mediana sectorului: 2025: 2,7% (n=2.364) · 2024: 2,8% (n=2.780)

Rezultat / active (A+B)3,7%9%
Rezultat net / active la sfârșitul anului

Mediana sectorului: 2025: 6,1% (n=2.103) · 2024: 6,9% (n=2.382)

Rezultat / capitaluri proprii6%11,7%
Rezultat net / capitaluri proprii pozitive la sfârșitul anului

Mediana sectorului: 2025: 17,9% (n=2.118) · 2024: 18,6% (n=2.445)

Vânzări per angajat729.472 lei667.556 lei
Cifra de afaceri / numărul mediu de angajați

Mediana sectorului: 2025: 500.728 lei (n=1.901) · 2024: 443.156 lei (n=2.187)

Capital și îndatorare

Indicator20252024
Capitaluri proprii / active (A+B)61,8%77%
Capitaluri proprii / (active imobilizate + circulante)

Mediana sectorului: 2025: 37,5% (n=2.104) · 2024: 38,9% (n=2.387)

Datorii / active (A+B)38,2%23,4%
Datorii raportate / (active imobilizate + circulante)

Mediana sectorului: 2025: 61,9% (n=2.104) · 2024: 61,1% (n=2.387)

Ponderea activelor imobilizate21,3%0,6%
Active imobilizate / (active imobilizate + circulante)

Mediana sectorului: 2025: 27,9% (n=2.104) · 2024: 27,2% (n=2.387)

Active circulante / datorii totale2,06×4,25×
Reper de acoperire; nu este lichiditate curentă

Mediana sectorului: 2025: 1,03× (n=2.722) · 2024: 1,06× (n=3.241)

Lichiditate și capital de lucru

Indicator20252024
Creanțe în zile de vânzări5,4 zile20,9 zile
Creanțe totale / cifra de afaceri × 360; reper, nu termen efectiv de încasare

Mediana sectorului: 2025: 9 zile (n=2.128) · 2024: 6,6 zile (n=2.410)

Stocuri în zile de vânzări41,5 zile49,3 zile
Stocuri / cifra de afaceri × 360; nu durata de rotație a stocurilor

Mediana sectorului: 2025: 45,4 zile (n=2.263) · 2024: 44,4 zile (n=2.643)

Mediane pentru același CAEN, an și formular; minimum 20 de valori pe indicator.

Istoric financiar complet · 5 ani

Valorile sunt în lei. „—” înseamnă că informația lipsește. Profitul și pierderea folosesc o scară proprie. Formularul de raportare este indicat pentru fiecare an; unele rubrici diferă între sectoare.

2025

bilanț complet
Cifră de afaceri
8.024.197
Rezultat net
58.611
Angajați
11
Datorii
603.055
Active imobilizate
336.545
Active circulante
1.243.559
Capitaluri proprii
977.049
Venituri totale
8.110.614
Cheltuieli totale
8.039.179
Stocuri
924.026
Creanțe
119.312
Casă și conturi la bănci
200.221
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
100.000
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2024

bilanț complet
Cifră de afaceri
7.343.114
Rezultat net
149.880
Angajați
11
Datorii
388.544
Active imobilizate
9.513
Active circulante
1.649.643
Capitaluri proprii
1.277.641
Venituri totale
7.408.946
Cheltuieli totale
7.234.504
Stocuri
1.005.841
Creanțe
426.471
Casă și conturi la bănci
217.331
Cheltuieli în avans
7.029
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
100.000
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2023

bilanț complet
Cifră de afaceri
6.762.434
Rezultat net
135.808
Angajați
11
Datorii
342.610
Active imobilizate
1.462
Active circulante
1.488.909
Capitaluri proprii
1.147.761
Venituri totale
6.785.179
Cheltuieli totale
6.627.116
Stocuri
834.610
Creanțe
264.717
Casă și conturi la bănci
389.582
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
100.000
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2021

bilanț complet
Cifră de afaceri
5.535.534
Rezultat net
135.997
Angajați
11
Datorii
126.028
Active imobilizate
24.364
Active circulante
876.761
Capitaluri proprii
775.097
Venituri totale
5.536.262
Cheltuieli totale
5.377.293
Stocuri
599.875
Creanțe
35.046
Casă și conturi la bănci
241.840
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
100.000
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2020

bilanț complet
Cifră de afaceri
5.611.099
Rezultat net
146.632
Angajați
12
Datorii
282.565
Active imobilizate
47.988
Active circulante
893.677
Capitaluri proprii
659.100
Venituri totale
5.611.695
Cheltuieli totale
5.439.625
Stocuri
808.309
Creanțe
22.851
Casă și conturi la bănci
62.517
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
100.000
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

Ani disponibili: 2025, 2024, 2023, 2022, 2021, 2020. Cum citești indicatorii →

03

Risc și verificări

Ce știm, ce merită verificat și ce lipsește

0/ 100Niciun semnal confirmat · date parțiale
0semnale de urmărit · 0 context
5/ 6verificări disponibile

De urmărit

Nu sunt semnale din regulile afișate în datele disponibile. Acest lucru nu confirmă absența riscului.

Starea verificărilor

ONRCActivă2026-09-03
ANAF · inactivitateNu figurează inactivă fiscal2026-10-03
Restanțe ANAFNu apare în lista publicată2026-06-30
BPI · insolvențăNeverificat—
InstanțeFără potriviri exacte de nume2026-10-14

Absența dintr-o listă publică nu dovedește datorii zero sau lipsa altor proceduri. Potrivirile instanțelor sunt după nume și pot privi altă firmă.

Indicele indicativ adună 30 de puncte pentru fiecare semnal critic și 12 pentru fiecare semnal de atenție din regulile afișate, până la 100. Mențiunile de context și lipsa datelor nu adaugă puncte. Calitatea acoperirii este afișată separat. Vezi acoperirea →

Semnale critice 0 × 30 puncteSemnale de atenție 0 × 12 puncteAcoperire afișată separat

Repere recente din surse

2026-09-03Exportul ONRC din profilDate de registru
2026-06-11Sursa bilanțului 2025Date financiare

Verificări fiscale și juridice detaliate

Semnale de risc din date publice

Constatări verificabile, nu un scor de credit sau o predicție. Semnalăm o scădere a cifrei de afaceri de cel puțin 30% față de anul comparabil. Bilanțurile sunt anuale; stările ONRC și ANAF au date de verificare diferite.

Nu apar semnalele de mai sus în datele disponibile. Acest lucru nu confirmă absența riscului.

Acoperire: ONRC 2026-09-03 · evidență fiscală MF 2011-03-18 · ANAF 2026-10-03 · restanțe ANAF 2026-06-30 · conformare ANAF 2026-06-30 · categorie ANAF nepublicată pentru firmă · BPI neverificat · RNPM necolectată · bilanț 2025.

Firma nu apare în lista obligațiilor restante publicată pentru 2026-06-30. Lista are praguri legale de publicare, deci absența nu înseamnă datorii zero.

Lipsa datelor din profil nu confirmă absența datoriilor sau a procedurilor de insolvență.

Dosare în instanță

Colectorul verifică automat ultimii cinci ani. Înregistrările verificate înaintea extinderii păstrează intervalul lor inițial până la următoarea actualizare. Potrivirea se face după numele normalizat, deoarece serviciul public nu furnizează CUI. Un dosar asociat numelui poate privi altă firmă; apariția într-un dosar nu dovedește datorie sau culpă.

Nu au fost găsite potriviri exacte de nume · 2021-10-13–2026-10-14 · verificat 2026-10-14.

Nume de administratori menționate alături de firmă

Arătăm numai dosare civile sau comerciale în care apar atât numele normalizat al firmei, cât și un nume de administrator publicat de ONRC. Coincidența numelor în același dosar nu verifică identitatea persoanei ori a firmei și nu dovedește culpă.

Nu au fost găsite mențiuni comune ale numelor în dosarele returnate pentru această firmă.

04

Relații și activitate

Cine este conectat la companie și unde apare în date publice

Persoane și relații declarate

1 calități publicate de ONRC.

Vezi identitatea și persoanele →

Achiziții publice

0 înregistrări

Rânduri publicate în care firma apare ca ofertant câștigător. Nu confirmă livrarea sau plata.

Explorează înregistrările →

Identitate, contacte și persoane

Date de identificare

CUI
28210584
Număr de înregistrare
J2011000203272
Înmatriculare
18 martie 2011
EUID
ROONRC.J2011000203272
Formă juridică
SRL
Sediu social
Str. CUZA VODĂ 96 Loc. Târgu Neamţ, Oraş Târgu Neamţ Neamţ · Firme la aceeași adresă
Adresă fiscală
Str. CUZA VODĂ 96 Târgu Neamţ NEAMŢ
TVA
Înregistrată în scopuri de TVA
Tip unitate fiscală
Sediu central
Tip contribuabil
Persoană juridică (PJ)
Stare în evidența fiscală
INREGISTRAT
Data stării fiscale
18 martie 2011
Înregistrare fiscală
23 septembrie 2025
Telefon
0745636883 · Firme cu același număr

Reprezentanți legali publicați de ONRC

Numele și calitățile provin din exportul ONRC 2026-09-03. Reprezentarea nu dovedește calitatea de asociat sau beneficiar real. Nu sunt afișate date de naștere sau adrese personale.

administrator
ANDRUŞCĂ MARINELA-PETRONELA

Date fiscale și de contact actualizate

Situație interogată pentru 3 octombrie 2026; ultima verificare: 3 octombrie 2026. Datele de înmatriculare și bilanțurile din profil sunt evidențe separate.

Identitate fiscală

Denumire în evidența fiscală
CERAMICA Y DECORACION ESPANOLA SRL
Stare de înregistrare
INREGISTRAT din data 18.03.2011
Înregistrare fiscală
21 martie 2011
Număr registrul comerțului
J2011000203272
Cod CAEN
4711
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Formă de organizare
PERSOANA JURIDICA
Formă de proprietate
PROPR.PRIVATA-CAPITAL PRIVAT AUTOHTON
Organ fiscal competent
Unitatea Fiscală Orăşenească TÂRGU NEAMŢ

Contact și adrese

Telefon
0745636883 · Firme cu același număr
Domiciliu fiscal
JUD. NEAMŢ, ORŞ. TÂRGU NEAMŢ, STR. CUZA VODĂ, NR.96
Cod poștal fiscal
615200
Strada sediului
Str. Cuza Vodă
Numărul sediului
96
Localitatea sediului
Orş. Târgu Neamţ
Județul sediului
NEAMŢ
Codul poștal al sediului
615200
Strada domiciliului fiscal
Str. Cuza Vodă
Numărul domiciliului fiscal
96
Localitatea domiciliului fiscal
Orş. Târgu Neamţ
Județul domiciliului fiscal
NEAMŢ
Cod poștal domiciliu fiscal
615200

TVA și facturare

Înregistrată în scopuri de TVA
Da
TVA de la
23 martie 2011
TVA la încasare
Nu
TVA la încasare de la
1 ianuarie 2013
TVA la încasare până la
1 ianuarie 2018
Actualizare TVA la încasare
12 octombrie 2017
Publicare TVA la încasare
13 octombrie 2017
Tip act TVA la încasare
Radiere
În registrul RO e-Factura
Nu
Plată defalcată TVA
Nu

Inactivitate fiscală

Inactivă fiscal
Nu

Achiziții publice

Înregistrări în care firma apare ca ofertant câștigător. Acoperire: T2 2026, T1 2026, T4 2025, T3 2025, T2 2025, T1 2025, T4 2024, T3 2024, T2 2024, T1 2024.

Nu am găsit înregistrări pentru această selecție în perioadele disponibile.

Atribuirea nu confirmă livrarea sau plata. Lipsa înregistrărilor nu înseamnă că firma nu a avut contracte publice în alte perioade.

Vezi notificările și anunțurile legate de firmă →

Activități, finanțări, sedii și alte înregistrări

Activități autorizate

Codurile includ activități secundare. Reviziile CAEN pot avea definiții diferite; sunt păstrate separat.

10 activități autorizate

CAEN 4711 Rev. 3Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun

CAEN 4712 Rev. 3Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse nealimentare

CAEN 4721 Rev. 3Comerț cu amănuntul al fructelor și legumelor proaspete

CAEN 4722 Rev. 3Comerț cu amănuntul al cărnii și al produselor din carne

CAEN 4724 Rev. 3Comerț cu amănuntul al pâinii, produselor de patiserie și produselor zaharoase

CAEN 4725 Rev. 3Comerț cu amănuntul al băuturilor

CAEN 4727 Rev. 3Comerț cu amănuntul al altor produse alimentare

CAEN 4775 Rev. 3Comerț cu amănuntul al produselor cosmetice și de parfumerie

CAEN 5611 Rev. 3Restaurante

CAEN 5630 Rev. 3Baruri și alte activități de servire a băuturilor

Codul principal afișat provine din raportarea financiară 2025. Revizia nu este specificată în acel export.

05

Date și surse

Perioade, ultime verificări și limitele acoperirii

SursăPerioadăData surseiUltima verificareStare
ONRCRegistrul comerțului2026-09-03—Disponibil
Ministerul Finanțelor2020–20252026-06-11—Disponibil
ANAFStare fiscală—2026-10-03Verificat
Restanțe ANAFListă publicată2026-06-30—Disponibil
BPIProceduri de insolvență——Neverificat
RNPMAvize după CUI——Neverificat
InstanțePotrivire după nume—2026-10-14Verificat
Achiziții publiceT1 2024–T2 2026——Fără înregistrări în acoperire

Datele din surse au ritmuri diferite. Data raportării, data publicării și ultima verificare nu sunt interschimbabile. „—” indică o dată indisponibilă.

Cum sunt colectate și verificate sursele →

ExploreazăJudețul NeamţLoc. Târgu Neamţ, Oraş Târgu NeamţStrada Cuza VodăCAEN 4711
Semnalează o neconcordanță
DupaCUI.

Date publice, mai ușor de înțeles.

Listă firmeAchiziții publiceAnunțuri și proceduriInstituții publiceLocalitățiLicențe utilitățiProiecte europeneServicii socialeGlosarCorecturiDespreAtribuiri
© 2026 DupaCUI