Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Acasă/Firme/CERCEL SRL

CERCEL SRL

CUI 4043039 · SRL· Sat Puieşti, Comuna Puieşti

ActivăONRC · 2026-09-03

01

Rezumat

Vânzări în creștere. Marjă în scădere.

CERCEL SRL are sediul în Sat Puieşti, Comuna Puieşti. Ultimul bilanț disponibil este pentru 2025.

Cifra de afaceri a crescut+67,2%

Cifra de afaceri raportată pentru 2025 este 127,7 K lei, față de 76,4 K lei în 2024.

Bilanț 2025
Marja netă a coborât-15,1%

Marja netă calculată este -15,1% în 2025, față de 5,8% în 2024.

Calcul din bilanț 2025
Creanțe în creștere+153,6%

Soldul creanțelor a crescut față de 2024. Bilanțul nu arată dacă facturile sunt restante sau dacă au fost încasate ulterior.

Bilanț 2025

Observațiile descriu datele publicate, nu cauza schimbărilor sau o predicție.

Scor de risc · indicativ
12/ 100
Semnal de atenție
0100

Scorul numără numai semnalele observate. 0 nu garantează lipsa riscului; datele lipsă nu adaugă puncte. Nu este rating de credit.

Verificări disponibile 5/6 · date parțiale · BPI neverificatVezi acoperirea →
Cifră de afaceri 2025127,7 K lei+67,2% față de anul anterior2020: 94.0962021: 98.1332022: 65.8622023: 104.6262024: 76.3732025: 127.725
Rezultat net 2025-19,2 K leiTrecere pe pierdere2020: -10.1342021: 28.0802022: 12.7102023: -20.3992024: 4.4642025: -19.241
Angajați 20251Neschimbat față de anul anterior2020: 12021: 12022: 12023: 12024: 12025: 1
Capitaluri proprii 202514,8 K lei-56,1% față de anul anterior2020: 8.8722021: 36.9522022: 49.6622023: 29.2632024: 33.7272025: 14.815
În acest raport
01Rezumat02Financiar03Risc și verificări04Relații și activitate05Date și surse
02

Performanță financiară

Cum evoluează activitatea și profitabilitatea

Bilanțul entității juridice · 2025 · raportare simplificată · valori nominale în lei

Cifră de afaceri

Lei · valori raportate064 K128 K2020: 94,1 K lei94,1 K20202021: 98,1 K lei98,1 K20212022: 65,9 K lei65,9 K20222023: 104,6 K lei104,6 K20232024: 76,4 K lei76,4 K20242025: 127,7 K lei127,7 K2025

Marjă netă

Rezultat net / cifra de afaceri-19,5%4,6%28,6%2020: -10,8%-10,8%20202021: 28,6%28,6%20212022: 19,3%19,3%20222023: -19,5%-19,5%20232024: 5,8%5,8%20242025: -15,1%-15,1%2025Reper 2025: mediana sectorului 2% · n=29.731

Cifra de afaceri: +67,2% față de anul anterior.Marjă netă -15,1% · -20,9 pp față de 2024

Capital, datorii și lichidități

Solduri la 31 decembrie · barele se compară doar în cadrul fiecărui indicator

Capitaluri proprii

202433,7 K lei
202514,8 K lei

Datorii raportate

20246,5 K lei
202512 K lei

Disponibilități bănești

20241 K lei
2025708 lei

Capital de lucru net

2024—
2025—

Capital de lucru net = active circulante − datorii sub un an. Provizioane 2025: —, separat de datorii. Profitul și soldul de numerar nu măsoară fluxul de numerar operațional.

Bilanț pe ani

Vezi tabelul complet →
Indicator202320242025Ultima variație
Cifră de afaceri104,6 K lei76,4 K lei127,7 K lei+67,2% față de anul anterior
Rezultat net-20,4 K lei4,5 K lei-19,2 K leiTrecere pe pierdere
Capitaluri proprii29,3 K lei33,7 K lei14,8 K lei-56,1% față de anul anterior
Datorii23,7 K lei6,5 K lei12 K lei+86,3% față de anul anterior
Creanțe—422 lei1,1 K lei+153,6% față de anul anterior
Angajați111Neschimbat față de anul anterior

Indicatori financiari · comparație

2025 / 2024

A+B = active imobilizate + circulante, fără cheltuieli în avans. Datoriile nu includ provizioanele. Randamentele folosesc soldurile de la sfârșitul anului.

Profitabilitate și productivitate

Indicator20252024
Marjă netă-15,1%5,8%
Rezultat net / cifra de afaceri

Mediana sectorului: 2025: 2% (n=29.731) · 2024: 1,9% (n=32.263)

Rezultat / active (A+B)-71,6%11,1%
Rezultat net / active la sfârșitul anului

Mediana sectorului: 2025: 2,2% (n=20.723) · 2024: 1,9% (n=22.355)

Rezultat / capitaluri proprii-129,9%13,2%
Rezultat net / capitaluri proprii pozitive la sfârșitul anului

Mediana sectorului: 2025: 17,7% (n=21.632) · 2024: 16% (n=23.418)

Vânzări per angajat127.725 lei76.373 lei
Cifra de afaceri / numărul mediu de angajați

Mediana sectorului: 2025: 259.175 lei (n=21.783) · 2024: 242.354 lei (n=24.014)

Capital și îndatorare

Indicator20252024
Capitaluri proprii / active (A+B)55,2%83,9%
Capitaluri proprii / (active imobilizate + circulante)

Mediana sectorului: 2025: 22,4% (n=20.741) · 2024: 24% (n=22.373)

Datorii / active (A+B)44,8%16,1%
Datorii raportate / (active imobilizate + circulante)

Mediana sectorului: 2025: 77,8% (n=20.741) · 2024: 76,2% (n=22.373)

Ponderea activelor imobilizate46,7%35,5%
Active imobilizate / (active imobilizate + circulante)

Mediana sectorului: 2025: 15,6% (n=20.741) · 2024: 14,9% (n=22.373)

Active circulante / datorii totale1,19×4,01×
Reper de acoperire; nu este lichiditate curentă

Mediana sectorului: 2025: 0,95× (n=35.415) · 2024: 0,95× (n=38.825)

Lichiditate și capital de lucru

Indicator20252024
Creanțe în zile de vânzări3 zile2 zile
Creanțe totale / cifra de afaceri × 360; reper, nu termen efectiv de încasare

Mediana sectorului: 2025: 8 zile (n=26.828) · 2024: 6,9 zile (n=28.302)

Stocuri în zile de vânzări35,3 zile115,4 zile
Stocuri / cifra de afaceri × 360; nu durata de rotație a stocurilor

Mediana sectorului: 2025: 63 zile (n=27.389) · 2024: 65,5 zile (n=29.567)

Mediane pentru același CAEN, an și formular; minimum 20 de valori pe indicator.

Istoric financiar complet · 6 ani

Valorile sunt în lei. „—” înseamnă că informația lipsește. Profitul și pierderea folosesc o scară proprie. Formularul de raportare este indicat pentru fiecare an; unele rubrici diferă între sectoare.

2025

raportare simplificată
Cifră de afaceri
127.725
Rezultat net
-19.241
Angajați
1
Datorii
12.040
Active imobilizate
12.538
Active circulante
14.317
Capitaluri proprii
14.815
Venituri totale
128.118
Cheltuieli totale
146.103
Stocuri
12.539
Creanțe
1.070
Casă și conturi la bănci
708
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
105.400
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2024

raportare simplificată
Cifră de afaceri
76.373
Rezultat net
4.464
Angajați
1
Datorii
6.463
Active imobilizate
14.248
Active circulante
25.942
Capitaluri proprii
33.727
Venituri totale
111.473
Cheltuieli totale
105.916
Stocuri
24.478
Creanțe
422
Casă și conturi la bănci
1.042
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
105.400
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2023

raportare simplificată
Cifră de afaceri
104.626
Rezultat net
-20.399
Angajați
1
Datorii
23.708
Active imobilizate
15.957
Active circulante
37.014
Capitaluri proprii
29.263
Venituri totale
104.859
Cheltuieli totale
124.230
Stocuri
35.103
Creanțe
—
Casă și conturi la bănci
1.911
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
105.400
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2022

raportare simplificată
Cifră de afaceri
65.862
Rezultat net
12.710
Angajați
1
Datorii
14.500
Active imobilizate
17.667
Active circulante
46.495
Capitaluri proprii
49.662
Venituri totale
98.838
Cheltuieli totale
85.160
Stocuri
45.325
Creanțe
—
Casă și conturi la bănci
1.170
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
105.400
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2021

raportare simplificată
Cifră de afaceri
98.133
Rezultat net
28.080
Angajați
1
Datorii
4.184
Active imobilizate
19.386
Active circulante
21.750
Capitaluri proprii
36.952
Venituri totale
134.357
Cheltuieli totale
104.972
Stocuri
17.293
Creanțe
—
Casă și conturi la bănci
4.457
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
105.400
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2020

raportare simplificată
Cifră de afaceri
94.096
Rezultat net
-10.134
Angajați
1
Datorii
37.487
Active imobilizate
21.095
Active circulante
25.264
Capitaluri proprii
8.872
Venituri totale
94.096
Cheltuieli totale
103.368
Stocuri
24.597
Creanțe
—
Casă și conturi la bănci
667
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
105.400
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

Ani disponibili: 2025, 2024, 2023, 2022, 2021, 2020. Cum citești indicatorii →

03

Risc și verificări

Ce știm, ce merită verificat și ce lipsește

12/ 100Semnal de atenție
1semnale de urmărit · 0 context
5/ 6verificări disponibile

De urmărit

Pierdere netă

Rezultatul net raportat pentru 2025 este negativ.

Ministerul Finanțelor · 2025

Starea verificărilor

ONRCActivă2026-09-03
ANAF · inactivitateNu figurează inactivă fiscal2026-11-06
Restanțe ANAFNu apare în lista publicată2026-06-30
BPI · insolvențăNeverificat—
InstanțeFără potriviri exacte de nume2026-10-23

Absența dintr-o listă publică nu dovedește datorii zero sau lipsa altor proceduri. Potrivirile instanțelor sunt după nume și pot privi altă firmă.

Indicele indicativ adună 30 de puncte pentru fiecare semnal critic și 12 pentru fiecare semnal de atenție din regulile afișate, până la 100. Mențiunile de context și lipsa datelor nu adaugă puncte. Calitatea acoperirii este afișată separat. Vezi acoperirea →

Semnale critice 0 × 30 puncteSemnale de atenție 1 × 12 puncteAcoperire afișată separat

Repere recente din surse

2026-09-03Exportul ONRC din profilDate de registru
2026-06-11Sursa bilanțului 2025Date financiare

Verificări fiscale și juridice detaliate

Semnale de risc din date publice

Constatări verificabile, nu un scor de credit sau o predicție. Semnalăm o scădere a cifrei de afaceri de cel puțin 30% față de anul comparabil. Bilanțurile sunt anuale; stările ONRC și ANAF au date de verificare diferite.

Pierdere netă

Rezultatul net raportat pentru 2025 este negativ.

Ministerul Finanțelor · 2025
Alte firme cu pierderi

Acoperire: ONRC 2026-09-03 · evidență fiscală MF 1993-06-02 · ANAF 2026-11-06 · restanțe ANAF 2026-06-30 · conformare ANAF 2026-06-30 · categorie ANAF nepublicată pentru firmă · BPI neverificat · RNPM necolectată · bilanț 2025.

Firma nu apare în lista obligațiilor restante publicată pentru 2026-06-30. Lista are praguri legale de publicare, deci absența nu înseamnă datorii zero.

Lipsa datelor din profil nu confirmă absența datoriilor sau a procedurilor de insolvență.

Dosare în instanță

Colectorul verifică automat ultimii cinci ani. Înregistrările verificate înaintea extinderii păstrează intervalul lor inițial până la următoarea actualizare. Potrivirea se face după numele normalizat, deoarece serviciul public nu furnizează CUI. Un dosar asociat numelui poate privi altă firmă; apariția într-un dosar nu dovedește datorie sau culpă.

Nu au fost găsite potriviri exacte de nume · 2021-10-22–2026-10-23 · verificat 2026-10-23.

Nume de administratori menționate alături de firmă

Arătăm numai dosare civile sau comerciale în care apar atât numele normalizat al firmei, cât și un nume de administrator publicat de ONRC. Coincidența numelor în același dosar nu verifică identitatea persoanei ori a firmei și nu dovedește culpă.

Nu au fost găsite mențiuni comune ale numelor în dosarele returnate pentru această firmă.

04

Relații și activitate

Cine este conectat la companie și unde apare în date publice

Persoane și relații declarate

1 calități publicate de ONRC.

Vezi identitatea și persoanele →

Achiziții publice

0 înregistrări

Rânduri publicate în care firma apare ca ofertant câștigător. Nu confirmă livrarea sau plata.

Explorează înregistrările →

Identitate, contacte și persoane

Date de identificare

CUI
4043039
Număr de înregistrare
J1993000523376
Înmatriculare
24 mai 1993
EUID
ROONRC.J1993000523376
Formă juridică
SRL
Sediu social
Sat Puieşti, Comuna Puieşti Vaslui
Adresă fiscală
Puiesti VASLUI
TVA
Neînregistrată în scopuri de TVA
Tip unitate fiscală
Sediu central
Tip contribuabil
Persoană juridică (PJ)
Stare în evidența fiscală
INREGISTRAT
Data stării fiscale
2 iunie 1993
Înregistrare fiscală
6 iulie 2018
Telefon
415777

Reprezentanți legali publicați de ONRC

Numele și calitățile provin din exportul ONRC 2026-09-03. Reprezentarea nu dovedește calitatea de asociat sau beneficiar real. Nu sunt afișate date de naștere sau adrese personale.

administrator
MORARU VIOREL

Date fiscale și de contact actualizate

Situație interogată pentru 6 noiembrie 2026; ultima verificare: 6 noiembrie 2026. Datele de înmatriculare și bilanțurile din profil sunt evidențe separate.

Identitate fiscală

Denumire în evidența fiscală
CERCEL SRL
Stare de înregistrare
INREGISTRAT din data 02.06.1993
Înregistrare fiscală
2 iunie 1993
Număr registrul comerțului
J1993000523376
Cod CAEN
4711
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Formă de organizare
PERSOANA JURIDICA
Formă de proprietate
PROPR.PRIVATA-CAPITAL PRIVAT AUTOHTON
Organ fiscal competent
Unitatea Fiscală Municipală Bârlad

Contact și adrese

Domiciliu fiscal
JUD. VASLUI, SAT PUIEŞTI COM. PUIEŞTI,
Localitatea sediului
Sat Puieşti Com. Puieşti
Județul sediului
VASLUI
Localitatea domiciliului fiscal
Sat Puieşti Com. Puieşti
Județul domiciliului fiscal
VASLUI

TVA și facturare

Înregistrată în scopuri de TVA
Nu
Perioada 1: TVA de la
1 noiembrie 2007
Perioada 1: TVA până la
6 iulie 2018
Perioada 1: Anulare operată la
6 iulie 2018
Perioada 1: Motivul anulării
Anularea înregistrarii în scopuri de TVA a fost efectuata la cererea persoanei impozabile, potrivit dispozitiilor din Legea nr.227/2015 privind Codul fiscal, cu modificarile si completarile ulterioare
Perioada 2: TVA de la
1 august 1998
Perioada 2: TVA până la
31 august 2002
Perioada 2: Motivul anulării
Anularea înregistrarii în scopuri de TVA a fost efectuata la cererea persoanei impozabile, potrivit dispozitiilor din Legea nr.571/2003 privind Codul fiscal, cu modificarile si completarile ulterioare
TVA la încasare
Nu
TVA la încasare de la
1 ianuarie 2013
TVA la încasare până la
1 aprilie 2014
Actualizare TVA la încasare
30 ianuarie 2014
Publicare TVA la încasare
31 ianuarie 2014
Tip act TVA la încasare
Radiere
În registrul RO e-Factura
Nu
Plată defalcată TVA
Nu

Inactivitate fiscală

Inactivă fiscal
Nu

Achiziții publice

Înregistrări în care firma apare ca ofertant câștigător. Acoperire: T2 2026, T1 2026, T4 2025, T3 2025, T2 2025, T1 2025, T4 2024, T3 2024, T2 2024, T1 2024.

Nu am găsit înregistrări pentru această selecție în perioadele disponibile.

Atribuirea nu confirmă livrarea sau plata. Lipsa înregistrărilor nu înseamnă că firma nu a avut contracte publice în alte perioade.

Vezi notificările și anunțurile legate de firmă →

Activități, finanțări, sedii și alte înregistrări

Activități autorizate

Codurile includ activități secundare. Reviziile CAEN pot avea definiții diferite; sunt păstrate separat.

3 activități autorizate

CAEN 1561 Rev. 1Fabricarea produselor de morărit

CAEN 1562 Rev. 1Fabricarea amidonului și a produselor din amidon

CAEN 1571 Rev. 1Fabricarea produselor pentru hrana animalelor de fermă

Codul principal afișat provine din raportarea financiară 2025. Revizia nu este specificată în acel export.

05

Date și surse

Perioade, ultime verificări și limitele acoperirii

SursăPerioadăData surseiUltima verificareStare
ONRCRegistrul comerțului2026-09-03—Disponibil
Ministerul Finanțelor2020–20252026-06-11—Disponibil
ANAFStare fiscală—2026-11-06Verificat
Restanțe ANAFListă publicată2026-06-30—Disponibil
BPIProceduri de insolvență——Neverificat
RNPMAvize după CUI——Neverificat
InstanțePotrivire după nume—2026-10-23Verificat
Achiziții publiceT1 2024–T2 2026——Fără înregistrări în acoperire

Datele din surse au ritmuri diferite. Data raportării, data publicării și ultima verificare nu sunt interschimbabile. „—” indică o dată indisponibilă.

Cum sunt colectate și verificate sursele →

ExploreazăJudețul VasluiSat Puieşti, Comuna PuieştiCAEN 4711
Semnalează o neconcordanță
DupaCUI.

Date publice, mai ușor de înțeles.

Listă firmeAchiziții publiceAnunțuri și proceduriInstituții publiceLocalitățiLicențe utilitățiProiecte europeneServicii socialeGlosarCorecturiDespreAtribuiri
© 2026 DupaCUI