Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Acasă/Firme/CEREAL DOCKS EAST EUROPE S.A.

CEREAL DOCKS EAST EUROPE S.A.

CUI 34805480 · SA· Sat Orţisoara, Comuna Orţisoara

ActivăONRC · 2026-09-03

01

Rezumat

Vânzări în creștere. Marjă în creștere.

CEREAL DOCKS EAST EUROPE S.A. are sediul în Sat Orţisoara, Comuna Orţisoara. Ultimul bilanț disponibil este pentru 2025.

Cifra de afaceri a crescut+12,4%

Cifra de afaceri raportată pentru 2025 este 229,4 mil. lei, față de 204 mil. lei în 2024.

Bilanț 2025
Marja netă a crescut0%

Marja netă calculată este 0% în 2025, față de 0% în 2024.

Calcul din bilanț 2025
Datoriile au scăzut-80,1%

Datoriile raportate sunt 9,6 mil. lei în 2025, față de 48 mil. lei în 2024. Schimbarea singură nu stabilește riscul.

Bilanț 2025

Observațiile descriu datele publicate, nu cauza schimbărilor sau o predicție.

Scor de risc · indicativ
0/ 100
Niciun semnal confirmat · date parțiale
0100

Scorul numără numai semnalele observate. 0 nu garantează lipsa riscului; datele lipsă nu adaugă puncte. Nu este rating de credit.

Verificări disponibile 4/6 · date parțiale · BPI neverificatVezi acoperirea →
Cifră de afaceri 2025229,4 mil. lei+12,4% față de anul anterior2020: 65.791.4752021: 120.621.4252022: 310.222.7972023: 256.116.7442024: 203.985.9102025: 229.377.065
Rezultat net 20250 leiFără an comparabil2020: -4.610.7862021: 02022: 02023: 02024: 02025: 0
Angajați 2025—Fără an comparabil2020: 92021: 102022: 152023: 162024: 18
Capitaluri proprii 202585,6 mil. lei+4,7% față de anul anterior2020: 14.181.8302021: 20.476.4432022: 64.895.0212023: 74.641.4702024: 81.782.6692025: 85.634.103
În acest raport
01Rezumat02Financiar03Risc și verificări04Relații și activitate05Date și surse
02

Performanță financiară

Cum evoluează activitatea și profitabilitatea

Cifră de afaceri

Lei · valori raportate0155 mil.310 mil.2020: 65,8 mil. lei65,8 mil.20202021: 120,6 mil. lei120,6 mil.20212022: 310,2 mil. lei310,2 mil.20222023: 256,1 mil. lei256,1 mil.20232024: 204 mil. lei204 mil.20242025: 229,4 mil. lei229,4 mil.2025

Marjă netă

Rezultat net / cifra de afaceri-7%-3%1%Mediana sectorului (2025): 0% · n=4132020: -7%-7%20202021: 0%0%20212022: 0%0%20222023: 0%0%20232024: 0%0%20242025: 0%0%2025

Cifra de afaceri: +12,4% față de anul anterior. Marja netă: 0%. Valorile sunt din bilanțuri anuale.

Capital și datorii2025 comparat cu 2024
Capitaluri proprii85,6 mil. lei+4,7% față de anul anterior
Datorii9,6 mil. lei-80,1% față de anul anterior

Bilanț pe ani

Vezi tabelul complet →
Indicator202320242025Ultima variație
Cifră de afaceri256,1 mil. lei204 mil. lei229,4 mil. lei+12,4% față de anul anterior
Rezultat net0 lei0 lei0 leiFără an comparabil
Capitaluri proprii74,6 mil. lei81,8 mil. lei85,6 mil. lei+4,7% față de anul anterior
Datorii56,4 mil. lei48 mil. lei9,6 mil. lei-80,1% față de anul anterior
Creanțe22,3 mil. lei7,5 mil. lei8 mil. lei+6,3% față de anul anterior
Angajați1618—Fără an comparabil

Repere financiare derivate

Calcule directe din rubricile bilanțului bilanț complet. Mediana sectorului folosește firme cu același cod CAEN, an și formular și apare numai pentru minimum 20 de valori comparabile. Sunt repere descriptive, nu rating, probabilitate de insolvență sau limită de credit. Activele folosite aici sunt suma activelor imobilizate și circulante disponibile; duratele folosesc soldul de la sfârșitul anului și cifra de afaceri anuală.

IndicatorFormulaFirma 2025Sector 2025Firma 2024Sector 2024
Marjă netărezultat net / cifra de afaceri0%0%n=4130%0%n=416
Capitaluri proprii / activecapitaluri proprii / (active imobilizate + active circulante)81,7%18,6%n=38958,4%21,7%n=404
Datorii / activedatorii / (active imobilizate + active circulante)9,1%72,3%n=38934,3%70,1%n=404
Structura activeloractive imobilizate / (active imobilizate + active circulante)70,4%23,5%n=38948,3%22,6%n=404
Randamentul activelorrezultat net / (active imobilizate + active circulante)0%0%n=3880%0%n=400
Randamentul capitalurilor propriirezultat net / capitaluri proprii pozitive0%0%n=3580%0%n=388
Acoperirea datoriilor cu active circulanteactive circulante / datorii3,25×1,03×n=4421,51×1,05×n=461
Durata creanțelorcreanțe / cifra de afaceri × 36012,54 zile47,41 zilen=40813,26 zile54,66 zilen=411
Durata stocurilorstocuri / cifra de afaceri × 36034,34 zile34,35 zilen=388105,12 zile39,7 zilen=394
Cifră de afaceri per angajatcifra de afaceri / numărul mediu de angajați—3.936.154 lein=36711.332.551 lei3.515.138 lein=379

Istoric financiar complet · 6 ani

Valorile sunt în lei. „—” înseamnă că informația lipsește. Profitul și pierderea folosesc o scară proprie. Formularul de raportare este indicat pentru fiecare an; unele rubrici diferă între sectoare.

2025

bilanț complet
Cifră de afaceri
229.377.065
Rezultat net
0
Angajați
—
Datorii
9.554.911
Active imobilizate
73.850.960
Active circulante
31.009.014
Capitaluri proprii
85.634.103
Venituri totale
232.473.620
Cheltuieli totale
227.579.462
Stocuri
21.878.470
Creanțe
7.991.807
Casă și conturi la bănci
658.548
Cheltuieli în avans
319.624
Venituri în avans
9.990.584
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
69.687.981
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2024

bilanț complet
Cifră de afaceri
203.985.910
Rezultat net
0
Angajați
18
Datorii
48.043.609
Active imobilizate
67.622.526
Active circulante
72.330.716
Capitaluri proprii
81.782.669
Venituri totale
191.911.521
Cheltuieli totale
184.853.182
Stocuri
59.562.933
Creanțe
7.516.090
Casă și conturi la bănci
5.251.693
Cheltuieli în avans
419.898
Venituri în avans
10.546.862
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
69.687.981
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2023

bilanț complet
Cifră de afaceri
256.116.744
Rezultat net
0
Angajați
16
Datorii
56.421.061
Active imobilizate
71.262.164
Active circulante
70.720.873
Capitaluri proprii
74.641.470
Venituri totale
243.209.350
Cheltuieli totale
232.449.895
Stocuri
45.556.305
Creanțe
22.314.286
Casă și conturi la bănci
2.850.282
Cheltuieli în avans
182.634
Venituri în avans
11.103.140
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
69.687.981
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2022

bilanț complet
Cifră de afaceri
310.222.797
Rezultat net
0
Angajați
15
Datorii
122.746.338
Active imobilizate
71.770.703
Active circulante
127.389.507
Capitaluri proprii
64.895.021
Venituri totale
325.512.022
Cheltuieli totale
315.304.656
Stocuri
86.365.501
Creanțe
40.404.379
Casă și conturi la bănci
619.627
Cheltuieli în avans
140.566
Venituri în avans
11.659.417
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
69.687.981
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2021

bilanț complet
Cifră de afaceri
120.621.425
Rezultat net
0
Angajați
10
Datorii
93.518.221
Active imobilizate
47.321.042
Active circulante
78.623.877
Capitaluri proprii
20.476.443
Venituri totale
143.072.928
Cheltuieli totale
136.778.315
Stocuri
51.406.705
Creanțe
18.656.217
Casă și conturi la bănci
8.560.955
Cheltuieli în avans
86.307
Venituri în avans
12.036.562
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
35.046.180
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2020

bilanț complet
Cifră de afaceri
65.791.475
Rezultat net
-4.610.786
Angajați
9
Datorii
37.171.321
Active imobilizate
45.252.500
Active circulante
18.235.018
Capitaluri proprii
14.181.830
Venituri totale
66.496.275
Cheltuieli totale
71.107.061
Stocuri
8.170.790
Creanțe
9.616.339
Casă și conturi la bănci
447.889
Cheltuieli în avans
58.348
Venituri în avans
12.192.715
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
35.046.180
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

Ani disponibili: 2025, 2024, 2023, 2022, 2021, 2020. Cum citești indicatorii →

03

Risc și verificări

Ce știm, ce merită verificat și ce lipsește

0/ 100Niciun semnal confirmat · date parțiale
0semnale de urmărit · 0 context
4/ 6verificări disponibile

De urmărit

Nu sunt semnale din regulile afișate în datele disponibile. Acest lucru nu confirmă absența riscului.

Starea verificărilor

ONRCActivă2026-09-03
ANAF · inactivitateNu figurează inactivă fiscal2026-10-03
Restanțe ANAFNu apare în lista publicată2026-06-30
BPI · insolvențăNeverificat—
InstanțeNeverificat—

Absența dintr-o listă publică nu dovedește datorii zero sau lipsa altor proceduri. Potrivirile instanțelor sunt după nume și pot privi altă firmă.

Indicele indicativ adună 30 de puncte pentru fiecare semnal critic și 12 pentru fiecare semnal de atenție din regulile afișate, până la 100. Mențiunile de context și lipsa datelor nu adaugă puncte. Calitatea acoperirii este afișată separat. Vezi acoperirea →

Semnale critice 0 × 30 puncteSemnale de atenție 0 × 12 puncteAcoperire afișată separat

Repere recente din surse

2026-09-03Exportul ONRC din profilDate de registru
2026-06-11Sursa bilanțului 2025Date financiare

Verificări fiscale și juridice detaliate

Semnale de risc din date publice

Constatări verificabile, nu un scor de credit sau o predicție. Semnalăm o scădere a cifrei de afaceri de cel puțin 30% față de anul comparabil. Bilanțurile sunt anuale; stările ONRC și ANAF au date de verificare diferite.

Nu apar semnalele de mai sus în datele disponibile. Acest lucru nu confirmă absența riscului.

Acoperire: ONRC 2026-09-03 · evidență fiscală MF 2015-07-22 · ANAF 2026-10-03 · restanțe ANAF 2026-06-30 · conformare ANAF 2026-06-30 · categorie ANAF 2024-07-01 · BPI neverificat · RNPM necolectată · bilanț 2025.

Firma nu apare în lista obligațiilor restante publicată pentru 2026-06-30. Lista are praguri legale de publicare, deci absența nu înseamnă datorii zero.

Lipsa datelor din profil nu confirmă absența datoriilor sau a procedurilor de insolvență.

Conformare fiscală publicată

Firma apare în lista ANAF pentru 2026-06-30 a contribuabililor persoane juridice fără obligații restante.

Publicarea indică faptul că declarațiile fiscale cerute au fost depuse, obligațiile principale și accesorii din trimestru au fost achitate la scadență, iar la întocmirea listei nu existau obligații bugetare restante. Situația este o observație trimestrială și nu reprezintă o garanție pentru perioadele ulterioare.

Dosare în instanță

Colectorul verifică automat ultimii cinci ani. Înregistrările verificate înaintea extinderii păstrează intervalul lor inițial până la următoarea actualizare. Potrivirea se face după numele normalizat, deoarece serviciul public nu furnizează CUI. Un dosar asociat numelui poate privi altă firmă; apariția într-un dosar nu dovedește datorie sau culpă.

Datele acestei firme sunt în curs de colectare automată.

04

Relații și activitate

Cine este conectat la companie și unde apare în date publice

Persoane și relații declarate

6 calități publicate de ONRC.

Vezi identitatea și persoanele →

Achiziții publice

0 înregistrări

Rânduri publicate în care firma apare ca ofertant câștigător. Nu confirmă livrarea sau plata.

Explorează înregistrările →

Identitate, contacte și persoane

Date de identificare

CUI
34805480
Număr de înregistrare
J2015001785351
Înmatriculare
22 iulie 2015
EUID
ROONRC.J2015001785351
Formă juridică
SA
Sediu social
699 Sat Orţisoara, Comuna Orţisoara Timiş
Adresă fiscală
699 Orţisoara TIMIŞ
TVA
Înregistrată în scopuri de TVA
Tip unitate fiscală
Sediu central
Tip contribuabil
Persoană juridică (PJ)
Stare în evidența fiscală
INREGISTRAT
Data stării fiscale
22 iulie 2015
Înregistrare fiscală
11 septembrie 2025

Reprezentanți legali publicați de ONRC

Numele și calitățile provin din exportul ONRC 2026-09-03. Reprezentarea nu dovedește calitatea de asociat sau beneficiar real. Nu sunt afișate date de naștere sau adrese personale.

administrator
BASSO ALBERTO
administrator
CANZIAN ANTONIO
administrator
FANIN GIOVANNI
administrator
FANIN PAOLO
administrator
TĂTUŢ MIHĂIŢĂ-ADRIAN
reprezentant al persoanei juridice
GIOVANNINI CAMILLO

Date fiscale și de contact actualizate

Situație interogată pentru 3 octombrie 2026; ultima verificare: 3 octombrie 2026. Datele de înmatriculare și bilanțurile din profil sunt evidențe separate.

Identitate fiscală

Denumire în evidența fiscală
CEREAL DOCKS EAST EUROPE S.A.
Stare de înregistrare
INREGISTRAT din data 22.07.2015
Înregistrare fiscală
22 iulie 2015
Număr registrul comerțului
J2015001785351
Cod CAEN
4621
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ PE ACŢIUNI
Formă de organizare
PERSOANA JURIDICA
Formă de proprietate
PROPR.PRIVATA-CAPITAL PRIVAT STRAIN
Organ fiscal competent
Direcţia Generală de Administrare a Marilor Contribuabili

Contact și adrese

Domiciliu fiscal
JUD. TIMIŞ, SAT ORTIŞOARA COM. ORTIŞOARA, , NR.699
Cod poștal fiscal
307305
Numărul sediului
699
Localitatea sediului
Sat Ortişoara Com. Ortişoara
Județul sediului
TIMIŞ
Codul poștal al sediului
307305
Numărul domiciliului fiscal
699
Localitatea domiciliului fiscal
Sat Ortişoara Com. Ortişoara
Județul domiciliului fiscal
TIMIŞ
Cod poștal domiciliu fiscal
307305

TVA și facturare

Înregistrată în scopuri de TVA
Da
TVA de la
1 octombrie 2015
TVA la încasare
Nu
În registrul RO e-Factura
Da
Înscriere RO e-Factura
1 iunie 2024
Plată defalcată TVA
Nu

Inactivitate fiscală

Inactivă fiscal
Nu

Achiziții publice

Înregistrări în care firma apare ca ofertant câștigător. Acoperire: T2 2026, T1 2026, T4 2025, T3 2025, T2 2025, T1 2025, T4 2024, T3 2024, T2 2024, T1 2024.

Nu am găsit înregistrări pentru această selecție în perioadele disponibile.

Atribuirea nu confirmă livrarea sau plata. Lipsa înregistrărilor nu înseamnă că firma nu a avut contracte publice în alte perioade.

Vezi notificările și anunțurile legate de firmă →

Activități, finanțări, sedii și alte înregistrări

Categorie de administrare fiscală ANAF

Clasificare nominală în vigoare de la 2024-07-01. Categoria descrie administrația fiscală competentă și dimensiunea fiscală folosită de ANAF; nu este un calificativ de risc.

Categorie
mare contribuabil
Administrație teritorială
Timiș
Criteriu de selecție publicat
Criteriu valoric agregat

Ajutoare de stat publicate

Înregistrări asociate exact prin CUI în registrul național de transparență, colectate la 1 octombrie 2026. Acordarea unui ajutor este context economic, nu restanță, sancțiune sau semnal de insolvență. Totalul însumează valoarea publicată pentru fiecare rând și nu reprezintă neapărat suma încasată.

4 înregistrări · valoare publicată 15.387.844 lei · 18 iulie 2023–20 mai 2024

Schema de ajutor IMM PLUS-Componenta RURAL PLUS20 mai 2024 · SA.113044/2024 · 5.129.000 lei

ajutoare limitate (secțiunea 2.1)

dobânzi subvenționate · MINISTERUL FINANȚELOR PUBLICE

Intensitate publicată: 90% · Activități finanțate: 4621
Schema de ajutor IMM PLUS-Componenta RURAL PLUS20 mai 2024 · SA.113044/2024 · 5.129.000 lei

ajutoare limitate (secțiunea 2.1)

garanții subvenționate · MINISTERUL FINANȚELOR PUBLICE

Intensitate publicată: 90% · Activități finanțate: 4621
OUG 99/2022- Programul IMM INVEST PLUS - Componenta RURAL INVEST_vers.218 iulie 2023 · SA.105503/2023 · 629.844 lei

ajutoare limitate (secțiunea 2.1)

fonduri nerambursabile · MINISTERUL FINANȚELOR PUBLICE

Intensitate publicată: 100% · Activități finanțate: 0146; 4621
OUG 99/2022- Programul IMM INVEST PLUS - Componenta RURAL INVEST_vers.218 iulie 2023 · SA.105503/2023 · 4.500.000 lei

sprijin de lichiditate sub formă de garanții (secțiunea 2.2)

garanții subvenționate · MINISTERUL FINANȚELOR PUBLICE

Intensitate publicată: 90% · Activități finanțate: 0164; 4621

Identificatori LEI și structură contabilă

Înregistrări GLEIF asociate exact prin CUI sau printr-un număr ONRC unic, colectate la 2 octombrie 2026. Relațiile indică părinții care consolidează contabil entitatea; nu descriu automat acționariatul sau beneficiarul real. Un LEI nereînnoit nu înseamnă că firma este inactivă.

CEREAL DOCKS EAST EUROPE S.A.

LEI
98450095D4ED2BKC4714
Stare LEI
emis și reînnoit la termen
Stare entitate în GLEIF
activă în evidența LEI
Categorie
entitate juridică
Identificator validat
34805480 · Asociere prin CUI
Nivel de validare
validare completă
Prima înregistrare LEI
2 mai 2023
Ultima actualizare
23 aprilie 2026
Următoarea reînnoire
2 mai 2027
Adresă juridică LEI
Nr. 699, Judet Timiş, Orţisoara, RO-TM, 307305, RO
Părinte direct de consolidare
Nu este cunoscut un părinte conform definiției de consolidare contabilă.
Părinte final de consolidare
Nu este cunoscut un părinte conform definiției de consolidare contabilă.

Activități autorizate

Codurile includ activități secundare. Reviziile CAEN pot avea definiții diferite; sunt păstrate separat.

13 activități autorizate

CAEN 0161 Rev. 3Activități auxiliare pentru producția vegetală

CAEN 0163 Rev. 3Activități după recoltare și pregătirea semințelor

CAEN 4611 Rev. 3Intermedieri în comerțul cu materii prime agricole, animale vii, materii prime textile și cu semifabricate

CAEN 4618 Rev. 3Intermedieri în comerțul specializat în vânzarea produselor cu caracter specific, n.c.a.

CAEN 4619 Rev. 3Intermedieri în comerțul cu produse diverse

CAEN 4621 Rev. 3Comerț cu ridicata al cerealelor, semințelor, furajelor și tutunului neprelucrat

CAEN 4727 Rev. 3Comerț cu amănuntul al altor produse alimentare

CAEN 5210 Rev. 3Depozitări

CAEN 5224 Rev. 3Manipulări

CAEN 5226 Rev. 3Alte activități anexe transporturilor

CAEN 6820 Rev. 3închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate

CAEN 7020 Rev. 3Activități de consultanță în afaceri și management

CAEN 7120 Rev. 3Activități de testări și analize tehnice

Codul principal afișat provine din raportarea financiară 2025. Revizia nu este specificată în acel export.

05

Date și surse

Perioade, ultime verificări și limitele acoperirii

SursăPerioadăData surseiUltima verificareStare
ONRCRegistrul comerțului2026-09-03—Disponibil
Ministerul Finanțelor2020–20252026-06-11—Disponibil
ANAFStare fiscală—2026-10-03Verificat
Restanțe ANAFListă publicată2026-06-30—Disponibil
BPIProceduri de insolvență——Neverificat
RNPMAvize după CUI——Neverificat
InstanțePotrivire după nume——Neverificat
Achiziții publiceT1 2024–T2 2026——Fără înregistrări în acoperire

Datele din surse au ritmuri diferite. Data raportării, data publicării și ultima verificare nu sunt interschimbabile. „—” indică o dată indisponibilă.

Cum sunt colectate și verificate sursele →

ExploreazăJudețul TimişSat Orţisoara, Comuna OrţisoaraCAEN 4621
Semnalează o neconcordanță
DupaCUI.

Date publice, mai ușor de înțeles.

Listă firmeAchiziții publiceAnunțuri și proceduriInstituții publiceLocalitățiLicențe utilitățiProiecte europeneServicii socialeGlosarCorecturiDespreAtribuiri
© 2026 DupaCUI