Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Acasă/Firme/CIMCOM SRL

CIMCOM SRL

CUI 3769697 · SRL· Municipiul Sibiu

ActivăONRC · 2026-09-03

01

Rezumat

Vânzări în creștere. Marjă în creștere.

CIMCOM SRL are sediul în Municipiul Sibiu. Ultimul bilanț disponibil este pentru 2025.

Cifra de afaceri a crescut+51,2%

Cifra de afaceri raportată pentru 2025 este 1,3 mil. lei, față de 875,1 K lei în 2024.

Bilanț 2025
Marja netă a crescut12,8%

Marja netă calculată este 12,8% în 2025, față de 2,5% în 2024.

Calcul din bilanț 2025
Creanțe în creștere+225,1%

Soldul creanțelor a crescut față de 2024. Bilanțul nu arată dacă facturile sunt restante sau dacă au fost încasate ulterior.

Bilanț 2025

Observațiile descriu datele publicate, nu cauza schimbărilor sau o predicție.

Scor de risc · indicativ
0/ 100
Niciun semnal confirmat · date parțiale
0100

Scorul numără numai semnalele observate. 0 nu garantează lipsa riscului; datele lipsă nu adaugă puncte. Nu este rating de credit.

Verificări disponibile 5/6 · date parțiale · BPI neverificatVezi acoperirea →
Cifră de afaceri 20251,3 mil. lei+51,2% față de anul anterior2020: 561.1472021: 801.6692022: 887.1992023: 1.477.5312024: 875.0512025: 1.323.368
Rezultat net 2025168,8 K lei+668,1% față de anul anterior2020: 1.9672021: 30.6782022: 66.1642023: 98.1622024: 21.9762025: 168.804
Angajați 20255+25% față de anul anterior2020: 32021: 32022: 32023: 32024: 42025: 5
Capitaluri proprii 2025169 K lei+148,3% față de anul anterior2020: 203.5232021: 148.9362022: 72.9952023: 132.0912024: 68.0872025: 169.044
În acest raport
01Rezumat02Financiar03Risc și verificări04Relații și activitate05Date și surse
02

Performanță financiară

Cum evoluează activitatea și profitabilitatea

Bilanțul entității juridice · 2025 · raportare simplificată · valori nominale în lei

Cifră de afaceri

Lei · valori raportate0739 K1 mil.2020: 561,1 K lei561,1 K20202021: 801,7 K lei801,7 K20212022: 887,2 K lei887,2 K20222023: 1,5 mil. lei1,5 mil.20232024: 875,1 K lei875,1 K20242025: 1,3 mil. lei1,3 mil.2025

Marjă netă

Rezultat net / cifra de afaceri0%6,4%12,8%2020: 0,4%0,4%20202021: 3,8%3,8%20212022: 7,5%7,5%20222023: 6,6%6,6%20232024: 2,5%2,5%20242025: 12,8%12,8%2025Reper 2025: mediana sectorului 2,2% · n=1.075

Cifra de afaceri: +51,2% față de anul anterior.Marjă netă 12,8% · +10,2 pp față de 2024

Capital, datorii și lichidități

Solduri la 31 decembrie · barele se compară doar în cadrul fiecărui indicator

Capitaluri proprii

202468,1 K lei
2025169 K lei

Datorii raportate

2024212,7 K lei
2025254 K lei

Disponibilități bănești

2024108,5 K lei
202595,5 K lei

Capital de lucru net

2024—
2025—

Capital de lucru net = active circulante − datorii sub un an. Provizioane 2025: —, separat de datorii. Profitul și soldul de numerar nu măsoară fluxul de numerar operațional.

Bilanț pe ani

Vezi tabelul complet →
Indicator202320242025Ultima variație
Cifră de afaceri1,5 mil. lei875,1 K lei1,3 mil. lei+51,2% față de anul anterior
Rezultat net98,2 K lei22 K lei168,8 K lei+668,1% față de anul anterior
Capitaluri proprii132,1 K lei68,1 K lei169 K lei+148,3% față de anul anterior
Datorii219,8 K lei212,7 K lei254 K lei+19,4% față de anul anterior
Creanțe183,5 K lei49,4 K lei160,7 K lei+225,1% față de anul anterior
Angajați345+25% față de anul anterior

Indicatori financiari · comparație

2025 / 2024

A+B = active imobilizate + circulante, fără cheltuieli în avans. Datoriile nu includ provizioanele. Randamentele folosesc soldurile de la sfârșitul anului.

Profitabilitate și productivitate

Indicator20252024
Marjă netă12,8%2,5%
Rezultat net / cifra de afaceri

Mediana sectorului: 2025: 2,2% (n=1.075) · 2024: 2,7% (n=1.047)

Rezultat / active (A+B)40,2%8%
Rezultat net / active la sfârșitul anului

Mediana sectorului: 2025: 1,3% (n=668) · 2024: 1,4% (n=698)

Rezultat / capitaluri proprii99,9%32,3%
Rezultat net / capitaluri proprii pozitive la sfârșitul anului

Mediana sectorului: 2025: 11,2% (n=784) · 2024: 10,6% (n=738)

Vânzări per angajat264.674 lei218.763 lei
Cifra de afaceri / numărul mediu de angajați

Mediana sectorului: 2025: 174.283 lei (n=792) · 2024: 163.720 lei (n=793)

Capital și îndatorare

Indicator20252024
Capitaluri proprii / active (A+B)40,2%24,7%
Capitaluri proprii / (active imobilizate + circulante)

Mediana sectorului: 2025: 26,4% (n=668) · 2024: 30% (n=699)

Datorii / active (A+B)60,5%77,2%
Datorii raportate / (active imobilizate + circulante)

Mediana sectorului: 2025: 72,3% (n=668) · 2024: 69,4% (n=699)

Ponderea activelor imobilizate17,3%18,7%
Active imobilizate / (active imobilizate + circulante)

Mediana sectorului: 2025: 12,5% (n=668) · 2024: 13% (n=699)

Active circulante / datorii totale1,37×1,05×
Reper de acoperire; nu este lichiditate curentă

Mediana sectorului: 2025: 1,04× (n=1.253) · 2024: 0,98× (n=1.238)

Lichiditate și capital de lucru

Indicator20252024
Creanțe în zile de vânzări43,7 zile20,3 zile
Creanțe totale / cifra de afaceri × 360; reper, nu termen efectiv de încasare

Mediana sectorului: 2025: 13,2 zile (n=886) · 2024: 13,2 zile (n=842)

Stocuri în zile de vânzări24,8 zile27,2 zile
Stocuri / cifra de afaceri × 360; nu durata de rotație a stocurilor

Mediana sectorului: 2025: 149,5 zile (n=1.006) · 2024: 151,1 zile (n=978)

Mediane pentru același CAEN, an și formular; minimum 20 de valori pe indicator.

Istoric financiar complet · 6 ani

Valorile sunt în lei. „—” înseamnă că informația lipsește. Profitul și pierderea folosesc o scară proprie. Formularul de raportare este indicat pentru fiecare an; unele rubrici diferă între sectoare.

2025

raportare simplificată
Cifră de afaceri
1.323.368
Rezultat net
168.804
Angajați
5
Datorii
254.022
Active imobilizate
72.635
Active circulante
347.455
Capitaluri proprii
169.044
Venituri totale
1.323.457
Cheltuieli totale
1.123.129
Stocuri
91.193
Creanțe
160.733
Casă și conturi la bănci
95.529
Cheltuieli în avans
2.976
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2024

raportare simplificată
Cifră de afaceri
875.051
Rezultat net
21.976
Angajați
4
Datorii
212.728
Active imobilizate
51.404
Active circulante
224.060
Capitaluri proprii
68.087
Venituri totale
875.154
Cheltuieli totale
849.602
Stocuri
66.090
Creanțe
49.437
Casă și conturi la bănci
108.533
Cheltuieli în avans
5.351
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2023

raportare simplificată
Cifră de afaceri
1.477.531
Rezultat net
98.162
Angajați
3
Datorii
219.829
Active imobilizate
57.194
Active circulante
292.851
Capitaluri proprii
132.091
Venituri totale
1.477.804
Cheltuieli totale
1.366.551
Stocuri
46.707
Creanțe
183.547
Casă și conturi la bănci
62.597
Cheltuieli în avans
1.875
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2022

raportare simplificată
Cifră de afaceri
887.199
Rezultat net
66.164
Angajați
3
Datorii
298.559
Active imobilizate
43.780
Active circulante
327.352
Capitaluri proprii
72.995
Venituri totale
889.113
Cheltuieli totale
814.223
Stocuri
133.577
Creanțe
78.550
Casă și conturi la bănci
115.225
Cheltuieli în avans
422
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2021

raportare simplificată
Cifră de afaceri
801.669
Rezultat net
30.678
Angajați
3
Datorii
178.509
Active imobilizate
90.365
Active circulante
237.006
Capitaluri proprii
148.936
Venituri totale
801.676
Cheltuieli totale
763.420
Stocuri
114.074
Creanțe
90.313
Casă și conturi la bănci
32.619
Cheltuieli în avans
74
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2020

raportare simplificată
Cifră de afaceri
561.147
Rezultat net
1.967
Angajați
3
Datorii
149.770
Active imobilizate
151.000
Active circulante
201.901
Capitaluri proprii
203.523
Venituri totale
566.759
Cheltuieli totale
560.784
Stocuri
74.295
Creanțe
78.581
Casă și conturi la bănci
49.025
Cheltuieli în avans
392
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

Ani disponibili: 2025, 2024, 2023, 2022, 2021, 2020. Cum citești indicatorii →

03

Risc și verificări

Ce știm, ce merită verificat și ce lipsește

0/ 100Niciun semnal confirmat · date parțiale
0semnale de urmărit · 0 context
5/ 6verificări disponibile

De urmărit

Nu sunt semnale din regulile afișate în datele disponibile. Acest lucru nu confirmă absența riscului.

Starea verificărilor

ONRCActivă2026-09-03
ANAF · inactivitateNu figurează inactivă fiscal2026-11-06
Restanțe ANAFNu apare în lista publicată2026-06-30
BPI · insolvențăNeverificat—
InstanțeFără potriviri exacte de nume2026-10-21

Absența dintr-o listă publică nu dovedește datorii zero sau lipsa altor proceduri. Potrivirile instanțelor sunt după nume și pot privi altă firmă.

Indicele indicativ adună 30 de puncte pentru fiecare semnal critic și 12 pentru fiecare semnal de atenție din regulile afișate, până la 100. Mențiunile de context și lipsa datelor nu adaugă puncte. Calitatea acoperirii este afișată separat. Vezi acoperirea →

Semnale critice 0 × 30 puncteSemnale de atenție 0 × 12 puncteAcoperire afișată separat

Repere recente din surse

2026-09-03Exportul ONRC din profilDate de registru
2026-06-12Cea mai recentă înregistrare de achiziție din profilAchiziții
2026-06-11Sursa bilanțului 2025Date financiare

Verificări fiscale și juridice detaliate

Semnale de risc din date publice

Constatări verificabile, nu un scor de credit sau o predicție. Semnalăm o scădere a cifrei de afaceri de cel puțin 30% față de anul comparabil. Bilanțurile sunt anuale; stările ONRC și ANAF au date de verificare diferite.

Nu apar semnalele de mai sus în datele disponibile. Acest lucru nu confirmă absența riscului.

Acoperire: ONRC 2026-09-03 · evidență fiscală MF 1993-04-15 · ANAF 2026-11-06 · restanțe ANAF 2026-06-30 · conformare ANAF 2026-06-30 · categorie ANAF nepublicată pentru firmă · BPI neverificat · RNPM necolectată · bilanț 2025.

Firma nu apare în lista obligațiilor restante publicată pentru 2026-06-30. Lista are praguri legale de publicare, deci absența nu înseamnă datorii zero.

Lipsa datelor din profil nu confirmă absența datoriilor sau a procedurilor de insolvență.

Conformare fiscală publicată

Firma apare în lista ANAF pentru 2026-06-30 a contribuabililor persoane juridice fără obligații restante.

Publicarea indică faptul că declarațiile fiscale cerute au fost depuse, obligațiile principale și accesorii din trimestru au fost achitate la scadență, iar la întocmirea listei nu existau obligații bugetare restante. Situația este o observație trimestrială și nu reprezintă o garanție pentru perioadele ulterioare.

Dosare în instanță

Colectorul verifică automat ultimii cinci ani. Înregistrările verificate înaintea extinderii păstrează intervalul lor inițial până la următoarea actualizare. Potrivirea se face după numele normalizat, deoarece serviciul public nu furnizează CUI. Un dosar asociat numelui poate privi altă firmă; apariția într-un dosar nu dovedește datorie sau culpă.

Nu au fost găsite potriviri exacte de nume · 2021-10-20–2026-10-21 · verificat 2026-10-21.

Nume de administratori menționate alături de firmă

Arătăm numai dosare civile sau comerciale în care apar atât numele normalizat al firmei, cât și un nume de administrator publicat de ONRC. Coincidența numelor în același dosar nu verifică identitatea persoanei ori a firmei și nu dovedește culpă.

Nu au fost găsite mențiuni comune ale numelor în dosarele returnate pentru această firmă.

04

Relații și activitate

Cine este conectat la companie și unde apare în date publice

Persoane și relații declarate

2 calități publicate de ONRC.

Vezi identitatea și persoanele →

Achiziții publice

6 înregistrări

Rânduri publicate în care firma apare ca ofertant câștigător. Nu confirmă livrarea sau plata.

Explorează înregistrările →

Identitate, contacte și persoane

Date de identificare

CUI
3769697
Număr de înregistrare
J1993000559320
Înmatriculare
19 martie 1993
EUID
ROONRC.J1993000559320
Formă juridică
SRL
Sediu social
MIHALY TEODOR 6 Municipiul Sibiu Sibiu · Firme la aceeași adresă
Adresă fiscală
Str MIHALY TEODOR 6 Sibiu SIBIU · Firme la aceeași adresă
TVA
Înregistrată în scopuri de TVA
Tip unitate fiscală
Sediu central
Tip contribuabil
Persoană juridică (PJ)
Stare în evidența fiscală
INREGISTRAT
Data stării fiscale
15 aprilie 1993
Înregistrare fiscală
21 mai 2026
Telefon
436082

Reprezentanți legali publicați de ONRC

Numele și calitățile provin din exportul ONRC 2026-09-03. Reprezentarea nu dovedește calitatea de asociat sau beneficiar real. Nu sunt afișate date de naștere sau adrese personale.

administrator
CREŢU CONSTANTIN COSMIN
administrator
CREȚU CĂTĂLINA ELENA

Date fiscale și de contact actualizate

Situație interogată pentru 6 noiembrie 2026; ultima verificare: 6 noiembrie 2026. Datele de înmatriculare și bilanțurile din profil sunt evidențe separate.

Identitate fiscală

Denumire în evidența fiscală
CIMCOM SRL
Stare de înregistrare
INREGISTRAT din data 15.04.1993
Înregistrare fiscală
15 aprilie 1993
Număr registrul comerțului
J1993000559320
Cod CAEN
4751
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Formă de organizare
PERSOANA JURIDICA
Formă de proprietate
PROPR.PRIVATA-CAPITAL PRIVAT AUTOHTON
Organ fiscal competent
Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Sibiu

Contact și adrese

Telefon
436082
Domiciliu fiscal
JUD. SIBIU, MUN. SIBIU, STR. MIHALY TEODOR, NR.6, AP.3
Cod poștal fiscal
550156
Strada sediului
Str. Mihaly Teodor
Numărul sediului
6
Localitatea sediului
Mun. Sibiu
Județul sediului
SIBIU
Codul poștal al sediului
550156
Strada domiciliului fiscal
Str. Mihaly Teodor
Numărul domiciliului fiscal
6
Localitatea domiciliului fiscal
Mun. Sibiu
Județul domiciliului fiscal
SIBIU
Cod poștal domiciliu fiscal
550156

TVA și facturare

Înregistrată în scopuri de TVA
Da
TVA de la
15 martie 1999
TVA la încasare
Nu
TVA la încasare de la
1 ianuarie 2013
TVA la încasare până la
1 aprilie 2014
Actualizare TVA la încasare
22 ianuarie 2014
Publicare TVA la încasare
23 ianuarie 2014
Tip act TVA la încasare
Radiere
În registrul RO e-Factura
Nu
Plată defalcată TVA
Nu

Inactivitate fiscală

Inactivă fiscal
Nu

Achiziții publice

Explorează toate (6) →

Înregistrări în care firma apare ca ofertant câștigător. Acoperire: T2 2026, T1 2026, T4 2025, T3 2025, T2 2025, T1 2025, T4 2024, T3 2024, T2 2024, T1 2024.

Autorități cu cele mai multe înregistrări

CENTRUL SCOLAR DE EDUCATIE INCLUZIVA NR. 1 SIBIU2 din 6 înregistrări (33,3%) · Vezi relația

SPITALUL ORASENESC CISNADIE2 din 6 înregistrări (33,3%) · Vezi relația

MINISTERUL APARARII - U.M 024601 din 6 înregistrări (16,7%) · Vezi relația

UNIVERSITATEA "LUCIAN BLAGA" DIN SIBIU1 din 6 înregistrări (16,7%) · Vezi relația

Categorii CPV frecvente

Produse de intretinere a podelelor (Rev.2)2 din 6 înregistrări (33,3%) · Vezi selecția

Lucrari de montare de acoperitoare de podea (Rev.2)2 din 6 înregistrări (33,3%) · Vezi selecția

Diverse servicii de intretinere si de reparare (Rev.2)1 din 6 înregistrări (16,7%) · Vezi selecția

Servicii de curatenie si igienizare (Rev.2)1 din 6 înregistrări (16,7%) · Vezi selecția

Ponderile folosesc numărul de rânduri publicate, nu valoarea lor. Nu indică dependență economică, favoritism, livrare sau plată; loturile și câștigătorii pot produce rânduri separate.

12 iunie 2026Achiziție directă

Servicii de reparare covor PVC pentru Facultatea de S.A.I.A.P.M., ULBS

Autoritate: UNIVERSITATEA "LUCIAN BLAGA" DIN SIBIU

CPV 50800000-3 — Diverse servicii de intretinere si de reparare (Rev.2)

T2 2026 · Achiziție directă · Alte achiziții CPV 50800000-3

Vezi detaliile atribuirii →
8.056 leiValoare publicată
2 aprilie 2026Achiziție directă

Suplimentare covor PVC conform contract nr 1838/12.02.2026

Autoritate: SPITALUL ORASENESC CISNADIE

CPV 45432100-5 — Lucrari de montare de acoperitoare de podea (Rev.2)

T2 2026 · Achiziție directă · Alte achiziții CPV 45432100-5

Vezi detaliile atribuirii →
7.405 leiValoare publicată
12 februarie 2026Achiziție directă

Lucrari montare covor pvc + tapet pvc , Casa Scarii SOC Cisnadie

Autoritate: SPITALUL ORASENESC CISNADIE

CPV 45432100-5 — Lucrari de montare de acoperitoare de podea (Rev.2)

T1 2026 · Achiziție directă · Alte achiziții CPV 45432100-5

Vezi detaliile atribuirii →
31.124 leiValoare publicată
4 septembrie 2025Achiziție directă

Feston

Autoritate: CENTRUL SCOLAR DE EDUCATIE INCLUZIVA NR. 1 SIBIU

CPV 39812100-8 — Produse de intretinere a podelelor (Rev.2)

T3 2025 · Achiziție directă · Alte achiziții CPV 39812100-8

Vezi detaliile atribuirii →
153 leiValoare publicată
27 mai 2025Achiziție directă

PACHET SERVICII DE REPARARE, DEGRESAREM CURATARE SI APLICARE STRAT PROTECTOR COVOR PVC

Autoritate: MINISTERUL APARARII - U.M 02460

CPV 90900000-6 — Servicii de curatenie si igienizare (Rev.2)

T2 2025 · Achiziție directă · Alte achiziții CPV 90900000-6

Vezi detaliile atribuirii →
64.297 leiValoare publicată
18 iulie 2024Achiziție directă

Feston

Autoritate: CENTRUL SCOLAR DE EDUCATIE INCLUZIVA NR. 1 SIBIU

CPV 39812100-8 — Produse de intretinere a podelelor (Rev.2)

T3 2024 · Achiziție directă · Alte achiziții CPV 39812100-8

Vezi detaliile atribuirii →
134 leiValoare publicată

Atribuirea nu confirmă livrarea sau plata. Lipsa înregistrărilor nu înseamnă că firma nu a avut contracte publice în alte perioade.

Vezi notificările și anunțurile legate de firmă →

Activități, finanțări, sedii și alte înregistrări

Activități autorizate

Codurile includ activități secundare. Reviziile CAEN pot avea definiții diferite; sunt păstrate separat.

10 activități autorizate

CAEN 1330 Rev. 3Finisarea materialelor textile

CAEN 4333 Rev. 3Lucrări de pardosire și placare a pereților

CAEN 4613 Rev. 3Intermedieri în comerțul cu material lemnos și materiale de construcții

CAEN 4616 Rev. 3Intermedieri în comerțul cu textile, confecții din blană, încălțăminte și articole din piele

CAEN 4641 Rev. 3Comerț cu ridicata al produselor textile

CAEN 4647 Rev. 3Comerț cu ridicata al mobilei (inclusiv de birou și pentru magazine), covoarelor și a articolelor de iluminat

CAEN 4751 Rev. 3Comerț cu amănuntul al textilelor

CAEN 4941 Rev. 3Transporturi rutiere de mărfuri

CAEN 6820 Rev. 3închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate

CAEN 8210 Rev. 3Activități de secretariat și servicii suport

Codul principal afișat provine din raportarea financiară 2025. Revizia nu este specificată în acel export.

05

Date și surse

Perioade, ultime verificări și limitele acoperirii

SursăPerioadăData surseiUltima verificareStare
ONRCRegistrul comerțului2026-09-03—Disponibil
Ministerul Finanțelor2020–20252026-06-11—Disponibil
ANAFStare fiscală—2026-11-06Verificat
Restanțe ANAFListă publicată2026-06-30—Disponibil
BPIProceduri de insolvență——Neverificat
RNPMAvize după CUI——Neverificat
InstanțePotrivire după nume—2026-10-21Verificat
Achiziții publiceT1 2024–T2 2026——Înregistrări disponibile

Datele din surse au ritmuri diferite. Data raportării, data publicării și ultima verificare nu sunt interschimbabile. „—” indică o dată indisponibilă.

Cum sunt colectate și verificate sursele →

ExploreazăJudețul SibiuMunicipiul SibiuCAEN 4751
Semnalează o neconcordanță
DupaCUI.

Date publice, mai ușor de înțeles.

Listă firmeAchiziții publiceAnunțuri și proceduriInstituții publiceLocalitățiLicențe utilitățiProiecte europeneServicii socialeGlosarCorecturiDespreAtribuiri
© 2026 DupaCUI