Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Acasă/Firme/CINE TV FILMPRODUCTION IMPORT EXPORT SRL

CINE TV FILMPRODUCTION IMPORT EXPORT SRL

CUI 1583328 · SRL· Bucureşti Sectorul 1

ActivăONRC · 2026-09-03

01

Rezumat

Vânzări în creștere. Marjă în creștere.

CINE TV FILMPRODUCTION IMPORT EXPORT SRL are sediul în Bucureşti Sectorul 1. Ultimul bilanț disponibil este pentru 2025.

Cifra de afaceri a crescut+8,6%

Cifra de afaceri raportată pentru 2025 este 129 K lei, față de 118,8 K lei în 2024.

Bilanț 2025
Marja netă a crescut-68,9%

Marja netă calculată este -68,9% în 2025, față de -78,7% în 2024.

Calcul din bilanț 2025
Creanțe în creștere+124%

Soldul creanțelor a crescut față de 2024. Bilanțul nu arată dacă facturile sunt restante sau dacă au fost încasate ulterior.

Bilanț 2025

Observațiile descriu datele publicate, nu cauza schimbărilor sau o predicție.

Scor de risc · indicativ
12/ 100
Niciun semnal confirmat · date parțiale
0100

Scorul numără numai semnalele observate. 0 nu garantează lipsa riscului; datele lipsă nu adaugă puncte. Nu este rating de credit.

Verificări disponibile 5/6 · date parțiale · BPI neverificatVezi acoperirea →
Cifră de afaceri 2025129 K lei+8,6% față de anul anterior2020: 320.2242022: 51.3412023: 220.9962024: 118.8162025: 129.032
Rezultat net 2025-88,9 K lei+5% față de anul anterior2020: 452.3072022: -111.1262023: -35.4832024: -93.5482025: -88.853
Angajați 20251+0% față de anul anterior2020: 12022: 12023: 12024: 12025: 1
Capitaluri proprii 2025149,6 K lei-37,3% față de anul anterior2020: 748.2402022: 367.5332023: 332.0492024: 238.5022025: 149.649
În acest raport
01Rezumat02Financiar03Risc și verificări04Relații și activitate05Date și surse
02

Performanță financiară

Cum evoluează activitatea și profitabilitatea

Cifră de afaceri

Lei · valori raportate0160 K320 K2020: 320,2 K lei320,2 K20202022: 51,3 K lei51,3 K20222023: 221 K lei221 K20232024: 118,8 K lei118,8 K20242025: 129 K lei129 K2025

Marjă netă

Rezultat net / cifra de afaceri-216,4%-37,6%141,2%Mediana sectorului (2025): 24,1% · n=28282020: 141,2%141,2%20202022: -216,4%-216,4%20222023: -16,1%-16,1%20232024: -78,7%-78,7%20242025: -68,9%-68,9%2025

Cifra de afaceri: +8,6% față de anul anterior. Marja netă: -68,9%. Valorile sunt din bilanțuri anuale.

Capital și datorii2025 comparat cu 2024
Capitaluri proprii149,6 K lei-37,3% față de anul anterior
Datorii279,8 K lei+5,1% față de anul anterior

Bilanț pe ani

Vezi tabelul complet →
Indicator202320242025Ultima variație
Cifră de afaceri221 K lei118,8 K lei129 K lei+8,6% față de anul anterior
Rezultat net-35,5 K lei-93,5 K lei-88,9 K lei+5% față de anul anterior
Capitaluri proprii332 K lei238,5 K lei149,6 K lei-37,3% față de anul anterior
Datorii319,4 K lei266,2 K lei279,8 K lei+5,1% față de anul anterior
Creanțe217,7 K lei95,4 K lei213,6 K lei+124% față de anul anterior
Angajați111+0% față de anul anterior

Repere financiare derivate

Calcule directe din rubricile bilanțului raportare simplificată. Mediana sectorului folosește firme cu același cod CAEN, an și formular și apare numai pentru minimum 20 de valori comparabile. Sunt repere descriptive, nu rating, probabilitate de insolvență sau limită de credit. Activele folosite aici sunt suma activelor imobilizate și circulante disponibile; duratele folosesc soldul de la sfârșitul anului și cifra de afaceri anuală.

IndicatorFormulaFirma 2025Sector 2025Firma 2024Sector 2024
Marjă netărezultat net / cifra de afaceri-68,9%24,1%n=2.828-78,7%26,2%n=2.864
Capitaluri proprii / activecapitaluri proprii / (active imobilizate + active circulante)34,8%57,5%n=2.49347,3%65,2%n=2.437
Datorii / activedatorii / (active imobilizate + active circulante)65,2%38,7%n=2.49352,7%28,9%n=2.437
Structura activeloractive imobilizate / (active imobilizate + active circulante)45,5%24,2%n=2.49354,9%23,8%n=2.437
Randamentul activelorrezultat net / (active imobilizate + active circulante)-20,7%16,5%n=2.493-18,5%17,5%n=2.436
Randamentul capitalurilor propriirezultat net / capitaluri proprii pozitive-59,4%51,8%n=2.763-39,2%44,2%n=2.820
Acoperirea datoriilor cu active circulanteactive circulante / datorii0,84×1,74×n=3.3570,85×2,32×n=3.343
Durata creanțelorcreanțe / cifra de afaceri × 360595,99 zile96,61 zilen=2.609288,97 zile83,58 zilen=2.616
Durata stocurilorstocuri / cifra de afaceri × 36040,46 zile2,57 zilen=97343,93 zile4,32 zilen=945
Cifră de afaceri per angajatcifra de afaceri / numărul mediu de angajați129.032 lei185.600 lein=1.823118.816 lei183.705 lein=1.873

Istoric financiar complet · 5 ani

Valorile sunt în lei. „—” înseamnă că informația lipsește. Profitul și pierderea folosesc o scară proprie. Formularul de raportare este indicat pentru fiecare an; unele rubrici diferă între sectoare.

2025

raportare simplificată
Cifră de afaceri
129.032
Rezultat net
-88.853
Angajați
1
Datorii
279.824
Active imobilizate
195.536
Active circulante
233.937
Capitaluri proprii
149.649
Venituri totale
129.160
Cheltuieli totale
216.722
Stocuri
14.500
Creanțe
213.617
Casă și conturi la bănci
5.820
Cheltuieli în avans
0
Venituri în avans
0
Provizioane
0
Capital subscris vărsat
20.000
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2024

raportare simplificată
Cifră de afaceri
118.816
Rezultat net
-93.548
Angajați
1
Datorii
266.192
Active imobilizate
277.179
Active circulante
227.515
Capitaluri proprii
238.502
Venituri totale
119.500
Cheltuieli totale
211.853
Stocuri
14.500
Creanțe
95.372
Casă și conturi la bănci
117.643
Cheltuieli în avans
0
Venituri în avans
0
Provizioane
0
Capital subscris vărsat
20.000
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2023

raportare simplificată
Cifră de afaceri
220.996
Rezultat net
-35.483
Angajați
1
Datorii
319.430
Active imobilizate
355.409
Active circulante
296.070
Capitaluri proprii
332.049
Venituri totale
221.836
Cheltuieli totale
255.102
Stocuri
0
Creanțe
217.714
Casă și conturi la bănci
78.356
Cheltuieli în avans
0
Venituri în avans
0
Provizioane
0
Capital subscris vărsat
20.000
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2022

raportare simplificată
Cifră de afaceri
51.341
Rezultat net
-111.126
Angajați
1
Datorii
457.403
Active imobilizate
443.162
Active circulante
381.774
Capitaluri proprii
367.533
Venituri totale
52.868
Cheltuieli totale
163.477
Stocuri
—
Creanțe
122.354
Casă și conturi la bănci
259.420
Cheltuieli în avans
0
Venituri în avans
0
Provizioane
0
Capital subscris vărsat
20.000
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2020

raportare simplificată
Cifră de afaceri
320.224
Rezultat net
452.307
Angajați
1
Datorii
474.894
Active imobilizate
169.080
Active circulante
1.054.054
Capitaluri proprii
748.240
Venituri totale
671.421
Cheltuieli totale
212.511
Stocuri
0
Creanțe
293.618
Casă și conturi la bănci
280.216
Cheltuieli în avans
0
Venituri în avans
0
Provizioane
0
Capital subscris vărsat
20.000
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

Ani disponibili: 2025, 2024, 2023, 2022, 2021, 2020. Cum citești indicatorii →

03

Risc și verificări

Ce știm, ce merită verificat și ce lipsește

12/ 100Niciun semnal confirmat · date parțiale
1semnale de urmărit · 0 context
5/ 6verificări disponibile

De urmărit

Pierdere netă

Rezultatul net raportat pentru 2025 este negativ.

Ministerul Finanțelor · 2025

Starea verificărilor

ONRCActivă2026-09-03
ANAF · inactivitateNu figurează inactivă fiscal2026-10-03
Restanțe ANAFNu apare în lista publicată2026-06-30
BPI · insolvențăNeverificat—
InstanțeFără potriviri exacte de nume2026-10-04

Absența dintr-o listă publică nu dovedește datorii zero sau lipsa altor proceduri. Potrivirile instanțelor sunt după nume și pot privi altă firmă.

Indicele indicativ adună 30 de puncte pentru fiecare semnal critic și 12 pentru fiecare semnal de atenție din regulile afișate, până la 100. Mențiunile de context și lipsa datelor nu adaugă puncte. Calitatea acoperirii este afișată separat. Vezi acoperirea →

Semnale critice 0 × 30 puncteSemnale de atenție 1 × 12 puncteAcoperire afișată separat

Repere recente din surse

2026-09-03Exportul ONRC din profilDate de registru
2026-06-11Sursa bilanțului 2025Date financiare

Verificări fiscale și juridice detaliate

Semnale de risc din date publice

Constatări verificabile, nu un scor de credit sau o predicție. Semnalăm o scădere a cifrei de afaceri de cel puțin 30% față de anul comparabil. Bilanțurile sunt anuale; stările ONRC și ANAF au date de verificare diferite.

Pierdere netă

Rezultatul net raportat pentru 2025 este negativ.

Ministerul Finanțelor · 2025
Alte firme cu pierderi

Acoperire: ONRC 2026-09-03 · evidență fiscală MF 1991-09-23 · ANAF 2026-10-03 · restanțe ANAF 2026-06-30 · conformare ANAF 2026-06-30 · categorie ANAF nepublicată pentru firmă · BPI neverificat · RNPM necolectată · bilanț 2025.

Firma nu apare în lista obligațiilor restante publicată pentru 2026-06-30. Lista are praguri legale de publicare, deci absența nu înseamnă datorii zero.

Lipsa datelor din profil nu confirmă absența datoriilor sau a procedurilor de insolvență.

Dosare în instanță

Colectorul verifică automat ultimii cinci ani. Înregistrările verificate înaintea extinderii păstrează intervalul lor inițial până la următoarea actualizare. Potrivirea se face după numele normalizat, deoarece serviciul public nu furnizează CUI. Un dosar asociat numelui poate privi altă firmă; apariția într-un dosar nu dovedește datorie sau culpă.

Nu au fost găsite potriviri exacte de nume · 2021-10-03–2026-10-04 · verificat 2026-10-04.

Nume de administratori menționate alături de firmă

Arătăm numai dosare civile sau comerciale în care apar atât numele normalizat al firmei, cât și un nume de administrator publicat de ONRC. Coincidența numelor în același dosar nu verifică identitatea persoanei ori a firmei și nu dovedește culpă.

Nu au fost găsite mențiuni comune ale numelor în dosarele returnate pentru această firmă.

04

Relații și activitate

Cine este conectat la companie și unde apare în date publice

Persoane și relații declarate

1 calități publicate de ONRC.

Vezi identitatea și persoanele →

Achiziții publice

0 înregistrări

Rânduri publicate în care firma apare ca ofertant câștigător. Nu confirmă livrarea sau plata.

Explorează înregistrările →

Identitate, contacte și persoane

Date de identificare

CUI
1583328
Număr de înregistrare
J1991010806403
Înmatriculare
23 septembrie 1991
EUID
ROONRC.J1991010806403
Formă juridică
SRL
Sediu social
MUZEUL ZAMBACCIAN 21 Bucureşti Sectorul 1 Bucureşti · Firme la aceeași adresă
Adresă fiscală
Str MUZEUL ZAMBACCIAN 21 Bucureşti MUNICIPIUL BUCUREŞTI · Firme la aceeași adresă
TVA
Înregistrată în scopuri de TVA
Tip unitate fiscală
Sediu central
Tip contribuabil
Persoană juridică (PJ)
Stare în evidența fiscală
INREGISTRAT
Data stării fiscale
23 septembrie 1991
Înregistrare fiscală
14 februarie 2025
Telefon
0722659050 · Firme cu același număr

Reprezentanți legali publicați de ONRC

Numele și calitățile provin din exportul ONRC 2026-09-03. Reprezentarea nu dovedește calitatea de asociat sau beneficiar real. Nu sunt afișate date de naștere sau adrese personale.

administrator
NICOLAESCU VOINESCU GEORGETA DANIELA

Date fiscale și de contact actualizate

Situație interogată pentru 3 octombrie 2026; ultima verificare: 3 octombrie 2026. Datele de înmatriculare și bilanțurile din profil sunt evidențe separate.

Identitate fiscală

Denumire în evidența fiscală
CINE TV FILMPRODUCTION IMPORT EXPORT SRL
Stare de înregistrare
INREGISTRAT din data 23.09.1991
Înregistrare fiscală
9 decembrie 1992
Număr registrul comerțului
J1991010806403
Cod CAEN
5911
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Formă de organizare
PERSOANA JURIDICA
Formă de proprietate
PROPR.PRIVATA-CAPITAL PRIVAT AUTOHTON
Organ fiscal competent
Administraţia Sector 1 a Finanţelor Publice

Contact și adrese

Telefon
0722659050 · Firme cu același număr
Domiciliu fiscal
MUNICIPIUL BUCUREŞTI, SECTOR 1, STR MUZEUL ZAMBACCIAN, NR.21, LOT 2. CAMERA 2, ET.2, AP.4
Cod poștal fiscal
11871
Strada sediului
Str. Muzeul Zambaccian
Numărul sediului
21
Localitatea sediului
Sector 1 Mun. Bucureşti
Județul sediului
MUNICIPIUL BUCUREŞTI
Codul poștal al sediului
11871
Detalii sediu
lot 2. camera 2
Strada domiciliului fiscal
Str. Muzeul Zambaccian
Numărul domiciliului fiscal
21
Localitatea domiciliului fiscal
Sector 1 Mun. Bucureşti
Județul domiciliului fiscal
MUNICIPIUL BUCUREŞTI
Cod poștal domiciliu fiscal
11871
Detalii domiciliu fiscal
lot 2. camera 2

TVA și facturare

Înregistrată în scopuri de TVA
Da
TVA de la
1 septembrie 1996
TVA la încasare
Da
TVA la încasare de la
1 ianuarie 2013
Actualizare TVA la încasare
27 decembrie 2012
Publicare TVA la încasare
28 decembrie 2012
Tip act TVA la încasare
Inregistrare
În registrul RO e-Factura
Da
Înscriere RO e-Factura
1 august 2022
Plată defalcată TVA
Nu

Inactivitate fiscală

Inactivă fiscal
Nu

Achiziții publice

Înregistrări în care firma apare ca ofertant câștigător. Acoperire: T2 2026, T1 2026, T4 2025, T3 2025, T2 2025, T1 2025, T4 2024, T3 2024, T2 2024, T1 2024.

Nu am găsit înregistrări pentru această selecție în perioadele disponibile.

Atribuirea nu confirmă livrarea sau plata. Lipsa înregistrărilor nu înseamnă că firma nu a avut contracte publice în alte perioade.

Vezi notificările și anunțurile legate de firmă →

Activități, finanțări, sedii și alte înregistrări

Activități autorizate

Codurile includ activități secundare. Reviziile CAEN pot avea definiții diferite; sunt păstrate separat.

61 activități autorizate

CAEN 0240 Rev. 2Activități de servicii anexe silviculturii

CAEN 1610 Rev. 2Tăierea și rindeluirea lemnului

CAEN 1820 Rev. 2Reproducerea înregistrărilor

CAEN 3299 Rev. 2Fabricarea altor produse manufacturiere n.c.a.

CAEN 4120 Rev. 2Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale

CAEN 4212 Rev. 2Lucrări de construcții a căilor ferate de suprafață și subterane

CAEN 4213 Rev. 2Construcția de poduri și tuneluri

CAEN 4221 Rev. 2Lucrări de construcții a proiectelor utilitare pentru fluide

CAEN 4222 Rev. 2Lucrări de construcții a proiectelor utilitare pentru electricitate și telecomunicații

CAEN 4299 Rev. 2Lucrări de construcții a altor proiecte inginerești n.c.a

CAEN 4399 Rev. 2Alte lucrări speciale de construcții n.c.a.

CAEN 4637 Rev. 2Comerț cu ridicata cu cafea, ceai, cacao și condimente

CAEN 4711 Rev. 2Comerț cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun

CAEN 4719 Rev. 2Comerț cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse nealimentare

CAEN 4743 Rev. 2Comerț cu amănuntul al echipamentelor audio/video în magazine specializate

CAEN 4754 Rev. 2Comerț cu amănuntul al articolelor și aparatelor electrocasnice, în magazine specializate

CAEN 4759 Rev. 2Comerț cu amănuntul al mobilei, al articolelor de iluminat și al articolelor de uz casnic n.c.a., în magazine specializate

CAEN 4763 Rev. 2Comerț cu amănuntul al discurilor și benzilor magnetice cu sau fără înregistrări audio/video , în magazine specializate

CAEN 5110 Rev. 2Transporturi aeriene de pasageri

CAEN 5121 Rev. 2Transporturi aeriene de marfă

CAEN 5811 Rev. 2Activități de editare a cărților

CAEN 5812 Rev. 2Activități de editare de ghiduri, compendii, liste de adrese și similare

CAEN 5814 Rev. 2Activități de editare a revistelor și periodicelor

CAEN 5911 Rev. 2Activități de producție cinematografică, video și de programe de televiziune

CAEN 5912 Rev. 2Activități de post-producție cinematografică, video și de programe de televiziune

CAEN 5913 Rev. 2Activități de distribuție a filmelor cinematografice, video și a programelor de televiziune

CAEN 5914 Rev. 2Proiecția de filme cinematografice

CAEN 5920 Rev. 2Activități de realizare a înregistrărilor audio și activități de editare muzicală

CAEN 6010 Rev. 2Activități de difuzare a programelor de radio

CAEN 6020 Rev. 2Activități de difuzare a programelor de televiziune

CAEN 6110 Rev. 2Activități de telecomunicații prin rețele cu cablu

CAEN 6120 Rev. 2Activități de telecomunicații prin rețele fără cablu (exclusiv prin satelit)

CAEN 6130 Rev. 2Activități de telecomunicații prin satelit

CAEN 6190 Rev. 2Alte activități de telecomunicații

CAEN 6399 Rev. 2Alte activități de servicii informaționale n.c.a.

CAEN 6420 Rev. 2Activități ale holdingurilor

CAEN 6430 Rev. 2Fonduri mutuale și alte entități financiare similare

CAEN 6499 Rev. 2Alte intermedieri financiare n.c.a.

CAEN 7021 Rev. 2Activități de consultanță în domeniul relațiilor publice și al comunicării

CAEN 7022 Rev. 2Activități de consultanță pentru afaceri și management

CAEN 7410 Rev. 2Activități de design specializat

CAEN 7490 Rev. 2Alte activități profesionale, științifice și tehnice n.c.a.

CAEN 7721 Rev. 2Activități de închiriere și leasing cu bunuri recreaționale și echipament sportiv

CAEN 7722 Rev. 2Închirierea de casete video și discuri (CD-uri, DVD-uri)

CAEN 7729 Rev. 2Activități de închiriere și leasing cu alte bunuri personale și gospodărești n.c.a.

CAEN 7735 Rev. 2Activități de închiriere și leasing cu mașini și echipamente de transport aerian

CAEN 7740 Rev. 2Leasing cu bunuri intangibile (exclusiv financiare)

CAEN 7911 Rev. 2Activități ale agențiilor turistice

CAEN 7912 Rev. 2Activități ale tur-operatorilor

CAEN 7990 Rev. 2Alte servicii de rezervare și asistență turistică

CAEN 8220 Rev. 2Activități ale centrelor de intermediere telefonică (call center)

CAEN 8230 Rev. 2Activități de organizare a expozițiilor, târgurilor și congreselor

CAEN 8291 Rev. 2Activități ale agențiilor de colectare și a birourilor (oficiilor) de raportare a creditului

CAEN 8299 Rev. 2Alte activități de servicii suport pentru întreprinderi n.c.a.

CAEN 8552 Rev. 2Învățământ în domeniul cultural (limbi străine, muzică, teatru, dans, arte plastice, etc.)

CAEN 8560 Rev. 2Activități de servicii suport pentru învățământ

CAEN 9001 Rev. 2Activități de interpretare artistică (spectacole)

CAEN 9002 Rev. 2Activități suport pentru interpretare artistică (spectacole)

CAEN 9003 Rev. 2Activități de creație artistică

CAEN 9321 Rev. 2Bâlciuri și parcuri de distracții

CAEN 9329 Rev. 2Alte activități recreative și distractive n.c.a.

Codul principal afișat provine din raportarea financiară 2025. Revizia nu este specificată în acel export.

05

Date și surse

Perioade, ultime verificări și limitele acoperirii

SursăPerioadăData surseiUltima verificareStare
ONRCRegistrul comerțului2026-09-03—Disponibil
Ministerul Finanțelor2020–20252026-06-11—Disponibil
ANAFStare fiscală—2026-10-03Verificat
Restanțe ANAFListă publicată2026-06-30—Disponibil
BPIProceduri de insolvență——Neverificat
RNPMAvize după CUI——Neverificat
InstanțePotrivire după nume—2026-10-04Verificat
Achiziții publiceT1 2024–T2 2026——Fără înregistrări în acoperire

Datele din surse au ritmuri diferite. Data raportării, data publicării și ultima verificare nu sunt interschimbabile. „—” indică o dată indisponibilă.

Cum sunt colectate și verificate sursele →

ExploreazăJudețul BucureştiBucureşti Sectorul 1CAEN 5911
Semnalează o neconcordanță
DupaCUI.

Date publice, mai ușor de înțeles.

Listă firmeAchiziții publiceAnunțuri și proceduriInstituții publiceLocalitățiLicențe utilitățiProiecte europeneServicii socialeGlosarCorecturiDespreAtribuiri
© 2026 DupaCUI