Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Acasă/Firme/CISO ASSURANCE LIMITED S.R.L.

CISO ASSURANCE LIMITED S.R.L.

CUI 40269734 · SRL· Bucureşti Sectorul 3· Activități de consultanță în tehnologia informației

ActivăONRC · 2026-09-03

Inactivă fiscal la ANAFInactivare publicată la 2025-01-29. Starea este valabilă pentru data interogării.Vezi contextul →
01

Rezumat

Vânzări în scădere. Marjă în creștere.

CISO ASSURANCE LIMITED S.R.L. are sediul în Bucureşti Sectorul 3 și raportează activitatea activități de consultanță în tehnologia informației. Ultimul bilanț disponibil este pentru 2023.

Inactivă fiscal la ANAFNecesită verificare

Inactivare publicată la 2025-01-29. Starea este valabilă pentru data interogării.

ANAF · 2026-10-03
Cifra de afaceri a scăzut-15,4%

Cifra de afaceri raportată pentru 2023 este 7,2 mil. lei, față de 8,6 mil. lei în 2022.

Bilanț 2023
Marja netă a crescut0%

Marja netă calculată este 0% în 2023, față de 0% în 2022.

Calcul din bilanț 2023

Observațiile descriu datele publicate, nu cauza schimbărilor sau o predicție.

Scor de risc · indicativ
60/ 100
Atenție ridicată
0100

Scorul numără numai semnalele observate. 0 nu garantează lipsa riscului; datele lipsă nu adaugă puncte. Nu este rating de credit.

Verificări disponibile 4/6 · date parțiale · BPI neverificatVezi acoperirea →
Cifră de afaceri 20237,2 mil. lei-15,4% față de anul anterior2020: 7.033.8932021: 7.249.7472022: 8.562.3232023: 7.242.055
Rezultat net 20230 leiFără an comparabil2020: 02021: 02022: 02023: 0
Angajați 20231Fără an comparabil
Capitaluri proprii 2023469,5 K lei-84,2% față de anul anterior2020: 3.249.7652021: 1.761.1002022: 2.967.3112023: 469.488
În acest raport
01Rezumat02Financiar03Risc și verificări04Relații și activitate05Date și surse
02

Performanță financiară

Cum evoluează activitatea și profitabilitatea

Cifră de afaceri

Lei · valori raportate04 mil.9 mil.2020: 7 mil. lei7 mil.20202021: 7,2 mil. lei7,2 mil.20212022: 8,6 mil. lei8,6 mil.20222023: 7,2 mil. lei7,2 mil.2023

Marjă netă

Rezultat net / cifra de afaceri0%0,5%1%Mediana sectorului (2023): 0% · n=3552020: 0%0%20202021: 0%0%20212022: 0%0%20222023: 0%0%2023

Cifra de afaceri: -15,4% față de anul anterior. Marja netă: 0%. Valorile sunt din bilanțuri anuale.

Capital și datorii2023 comparat cu 2022
Capitaluri proprii469,5 K lei-84,2% față de anul anterior
Datorii1,2 mil. lei-21,6% față de anul anterior

Bilanț pe ani

Vezi tabelul complet →
Indicator202120222023Ultima variație
Cifră de afaceri7,2 mil. lei8,6 mil. lei7,2 mil. lei-15,4% față de anul anterior
Rezultat net0 lei0 lei0 leiFără an comparabil
Capitaluri proprii1,8 mil. lei3 mil. lei469,5 K lei-84,2% față de anul anterior
Datorii637,4 K lei1,5 mil. lei1,2 mil. lei-21,6% față de anul anterior
Creanțe3,8 mil. lei5,2 mil. lei4,2 mil. lei-19,7% față de anul anterior
Angajați——1Fără an comparabil

Repere financiare derivate

Calcule directe din rubricile bilanțului bilanț complet. Mediana sectorului folosește firme cu același cod CAEN, an și formular și apare numai pentru minimum 20 de valori comparabile. Sunt repere descriptive, nu rating, probabilitate de insolvență sau limită de credit. Activele folosite aici sunt suma activelor imobilizate și circulante disponibile; duratele folosesc soldul de la sfârșitul anului și cifra de afaceri anuală.

IndicatorFormulaFirma 2023Sector 2023Firma 2022Sector 2022
Marjă netărezultat net / cifra de afaceri0%0%n=3550%0%n=305
Capitaluri proprii / activecapitaluri proprii / (active imobilizate + active circulante)9,7%50,1%n=34444%49,4%n=286
Datorii / activedatorii / (active imobilizate + active circulante)24,6%46,5%n=34422,6%46,7%n=286
Structura activeloractive imobilizate / (active imobilizate + active circulante)8,9%11,3%n=3449%10,4%n=286
Randamentul activelorrezultat net / (active imobilizate + active circulante)0%0%n=3420%0%n=285
Randamentul capitalurilor propriirezultat net / capitaluri proprii pozitive0%0%n=3540%0%n=299
Acoperirea datoriilor cu active circulanteactive circulante / datorii3,7×1,68×n=3974,02×1,7×n=333
Durata creanțelorcreanțe / cifra de afaceri × 360206,42 zile81,74 zilen=345217,51 zile97,46 zilen=299
Cifră de afaceri per angajatcifra de afaceri / numărul mediu de angajați7.242.055 lei455.397 lein=320—414.711 lein=274

Istoric financiar complet · 4 ani

Valorile sunt în lei. „—” înseamnă că informația lipsește. Profitul și pierderea folosesc o scară proprie. Formularul de raportare este indicat pentru fiecare an; unele rubrici diferă între sectoare.

2023

bilanț complet
Cifră de afaceri
7.242.055
Rezultat net
0
Angajați
1
Datorii
1.195.507
Active imobilizate
430.950
Active circulante
4.424.753
Capitaluri proprii
469.488
Venituri totale
7.288.065
Cheltuieli totale
7.066.229
Stocuri
—
Creanțe
4.152.503
Casă și conturi la bănci
272.250
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
3.190.708
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2022

bilanț complet
Cifră de afaceri
8.562.323
Rezultat net
0
Angajați
—
Datorii
1.525.585
Active imobilizate
606.722
Active circulante
6.137.131
Capitaluri proprii
2.967.311
Venituri totale
8.598.072
Cheltuieli totale
5.503.516
Stocuri
—
Creanțe
5.173.235
Casă și conturi la bănci
963.896
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
2.250.957
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2021

bilanț complet
Cifră de afaceri
7.249.747
Rezultat net
0
Angajați
—
Datorii
637.418
Active imobilizate
147.308
Active circulante
4.354.841
Capitaluri proprii
1.761.100
Venituri totale
7.319.167
Cheltuieli totale
4.874.894
Stocuri
—
Creanțe
3.790.293
Casă și conturi la bănci
564.548
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
2.103.631
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2020

bilanț complet
Cifră de afaceri
7.033.893
Rezultat net
0
Angajați
—
Datorii
507.708
Active imobilizate
191.008
Active circulante
5.345.227
Capitaluri proprii
3.249.765
Venituri totale
7.103.646
Cheltuieli totale
4.806.036
Stocuri
—
Creanțe
2.808.791
Casă și conturi la bănci
2.536.436
Cheltuieli în avans
28.399
Venituri în avans
1.807.161
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

Ani disponibili: 2025, 2024, 2023, 2022, 2021, 2020. Cum citești indicatorii →

03

Risc și verificări

Ce știm, ce merită verificat și ce lipsește

60/ 100Atenție ridicată
2semnale de urmărit · 0 context
4/ 6verificări disponibile

De urmărit

Inactivă fiscal la ANAF

Inactivare publicată la 2025-01-29. Starea este valabilă pentru data interogării.

ANAF · 2026-10-03
Obligații fiscale restante publicate

755.368 lei în total.

ANAF · 2026-06-30

Starea verificărilor

ONRCActivă2026-09-03
ANAF · inactivitateInactivă fiscal2026-10-03
Restanțe ANAFApare în lista publicată2026-06-30
BPI · insolvențăNeverificat—
InstanțeNeverificat—

Absența dintr-o listă publică nu dovedește datorii zero sau lipsa altor proceduri. Potrivirile instanțelor sunt după nume și pot privi altă firmă.

Indicele indicativ adună 30 de puncte pentru fiecare semnal critic și 12 pentru fiecare semnal de atenție din regulile afișate, până la 100. Mențiunile de context și lipsa datelor nu adaugă puncte. Calitatea acoperirii este afișată separat. Vezi acoperirea →

Semnale critice 2 × 30 puncteSemnale de atenție 0 × 12 puncteAcoperire afișată separat

Repere recente din surse

2026-09-03Exportul ONRC din profilDate de registru
2025-07-27Sursa bilanțului 2023Date financiare

Verificări fiscale și juridice detaliate

Semnale de risc din date publice

Constatări verificabile, nu un scor de credit sau o predicție. Semnalăm o scădere a cifrei de afaceri de cel puțin 30% față de anul comparabil. Bilanțurile sunt anuale; stările ONRC și ANAF au date de verificare diferite.

Inactivă fiscal la ANAF

Inactivare publicată la 2025-01-29. Starea este valabilă pentru data interogării.

ANAF · 2026-10-03
Obligații fiscale restante publicate

755.368 lei în total.

ANAF · 2026-06-30
Inactivitate fiscală

Acoperire: ONRC 2026-09-03 · evidență fiscală MF 2018-12-07 · ANAF 2026-10-03 · restanțe ANAF 2026-06-30 · conformare ANAF 2026-06-30 · categorie ANAF nepublicată pentru firmă · BPI neverificat · RNPM necolectată · bilanț 2023.

Lipsa datelor din profil nu confirmă absența datoriilor sau a procedurilor de insolvență.

Obligații fiscale restante publicate

Poziția firmei în lista ANAF la 2026-06-30. Sumele sunt în lei și separă obligațiile contestate de cele necontestate.

BugetPrincipalAccesoriiTotalNecontestatContestat
Buget de stat579.064 lei162.758 lei741.822 lei741.822 lei0 lei
Asigurări sociale8.054 lei1.619 lei9.673 lei9.673 lei0 lei
Șomaj0 lei0 lei0 lei0 lei0 lei
Sănătate3.221 lei652 lei3.873 lei3.873 lei0 lei

Observație ANAF: Insolvabil

Dosare în instanță

Colectorul verifică automat ultimii cinci ani. Înregistrările verificate înaintea extinderii păstrează intervalul lor inițial până la următoarea actualizare. Potrivirea se face după numele normalizat, deoarece serviciul public nu furnizează CUI. Un dosar asociat numelui poate privi altă firmă; apariția într-un dosar nu dovedește datorie sau culpă.

Datele acestei firme sunt în curs de colectare automată.

04

Relații și activitate

Cine este conectat la companie și unde apare în date publice

Persoane și relații declarate

1 calități publicate de ONRC.

Vezi identitatea și persoanele →

Achiziții publice

0 înregistrări

Rânduri publicate în care firma apare ca ofertant câștigător. Nu confirmă livrarea sau plata.

Explorează înregistrările →

Identitate, contacte și persoane

Date de identificare

CUI
40269734
Număr de înregistrare
J40/17512/2018
Înmatriculare
7 decembrie 2018
EUID
ROONRC.J40/17512/2018
Formă juridică
SRL
Sediu social
UNIRII 61 F3 Bucureşti Sectorul 3 Bucureşti · Firme la aceeași adresă
Adresă fiscală
B-dul UNIRII 61 Bucureşti MUNICIPIUL BUCUREŞTI · Firme la aceeași adresă
TVA
Neînregistrată în scopuri de TVA
Tip unitate fiscală
Sediu central
Tip contribuabil
Persoană juridică (PJ)
Stare în evidența fiscală
INREGISTRAT
Data stării fiscale
7 decembrie 2018
Înregistrare fiscală
30 ianuarie 2025

Reprezentanți legali publicați de ONRC

Numele și calitățile provin din exportul ONRC 2026-09-03. Reprezentarea nu dovedește calitatea de asociat sau beneficiar real. Nu sunt afișate date de naștere sau adrese personale.

administrator
JUDGE CATHAL MAURICE

Date fiscale și de contact actualizate

Situație interogată pentru 3 octombrie 2026; ultima verificare: 3 octombrie 2026. Datele de înmatriculare și bilanțurile din profil sunt evidențe separate.

Identitate fiscală

Denumire în evidența fiscală
CISO ASSURANCE LIMITED S.R.L.
Stare de înregistrare
INREGISTRAT din data 07.12.2018
Înregistrare fiscală
7 decembrie 2018
Număr registrul comerțului
J40/17512/2018
Cod CAEN
6202
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Formă de organizare
PERSOANA JURIDICA
Formă de proprietate
PROPR.PRIVATA-CAPITAL PRIVAT STRAIN
Organ fiscal competent
Administraţia Sector 3 a Finanţelor Publice

Contact și adrese

Domiciliu fiscal
MUNICIPIUL BUCUREŞTI, SECTOR 3, B-DUL UNIRII, NR.61, CAMERA 4, BL.F3, SC.4, ET.2, AP.208
Strada sediului
Bld. Unirii
Numărul sediului
61
Localitatea sediului
Sector 3 Mun. Bucureşti
Județul sediului
MUNICIPIUL BUCUREŞTI
Detalii sediu
Camera 4
Strada domiciliului fiscal
Bld. Unirii
Numărul domiciliului fiscal
61
Localitatea domiciliului fiscal
Sector 3 Mun. Bucureşti
Județul domiciliului fiscal
MUNICIPIUL BUCUREŞTI
Detalii domiciliu fiscal
Camera 4

TVA și facturare

Înregistrată în scopuri de TVA
Nu
Perioada 1: TVA de la
22 aprilie 2024
Perioada 1: TVA până la
29 ianuarie 2025
Perioada 1: Anulare operată la
30 ianuarie 2025
Perioada 1: Motivul anulării
Anularea înregistrarii în scopuri de TVA a fost efectuata din oficiu, potrivit dispozitiilor Art.316 alin.(11) lit.a) din Legea nr.227/2015 privind Codul fiscal, cu modificarile si completarile ulterioare
Perioada 2: TVA de la
1 aprilie 2019
Perioada 2: TVA până la
30 noiembrie 2023
Perioada 2: Anulare operată la
4 decembrie 2023
Perioada 2: Motivul anulării
Anularea înregistrarii în scopuri de TVA a fost efectuata din oficiu, potrivit dispozitiilor Art.316 alin.(11) lit.d) din Legea nr.227/2015 privind Codul fiscal, cu modificarile si completarile ulterioare
TVA la încasare
Nu
În registrul RO e-Factura
Nu
Plată defalcată TVA
Nu

Inactivitate fiscală

Inactivă fiscal
Da
Inactivare
29 ianuarie 2025
Publicarea deciziei
29 ianuarie 2025

Achiziții publice

Înregistrări în care firma apare ca ofertant câștigător. Acoperire: T2 2026, T1 2026, T4 2025, T3 2025, T2 2025, T1 2025, T4 2024, T3 2024, T2 2024, T1 2024.

Nu am găsit înregistrări pentru această selecție în perioadele disponibile.

Atribuirea nu confirmă livrarea sau plata. Lipsa înregistrărilor nu înseamnă că firma nu a avut contracte publice în alte perioade.

Vezi notificările și anunțurile legate de firmă →

Activități, finanțări, sedii și alte înregistrări

Activități autorizate

Codurile includ activități secundare. Reviziile CAEN pot avea definiții diferite; sunt păstrate separat.

9 activități autorizate

CAEN 6201 Rev. 2Activități de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client)

CAEN 6202 Rev. 2Activități de consultanță în tehnologia informației

CAEN 6203 Rev. 2Activități de management (gestiune și exploatare) a mijloacelor de calcul

CAEN 6209 Rev. 2Alte activități de servicii privind tehnologia informației

CAEN 6311 Rev. 2Prelucrarea datelor, administrarea paginilor web și activități conexe

CAEN 6312 Rev. 2Activități ale portalurilor web

CAEN 6399 Rev. 2Alte activități de servicii informaționale n.c.a.

CAEN 6810 Rev. 2Cumpărarea și vânzarea de bunuri imobiliare proprii

CAEN 6820 Rev. 2Închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate

Codul principal afișat provine din raportarea financiară 2023.

05

Date și surse

Perioade, ultime verificări și limitele acoperirii

SursăPerioadăData surseiUltima verificareStare
ONRCRegistrul comerțului2026-09-03—Disponibil
Ministerul Finanțelor2020–20232025-07-27—Disponibil
ANAFStare fiscală—2026-10-03Verificat
Restanțe ANAFListă publicată2026-06-30—Disponibil
BPIProceduri de insolvență——Neverificat
RNPMAvize după CUI——Neverificat
InstanțePotrivire după nume——Neverificat
Achiziții publiceT1 2024–T2 2026——Fără înregistrări în acoperire

Datele din surse au ritmuri diferite. Data raportării, data publicării și ultima verificare nu sunt interschimbabile. „—” indică o dată indisponibilă.

Cum sunt colectate și verificate sursele →

ExploreazăJudețul BucureştiBucureşti Sectorul 3CAEN 6202
Semnalează o neconcordanță
DupaCUI.

Date publice, mai ușor de înțeles.

Listă firmeAchiziții publiceAnunțuri și proceduriInstituții publiceLocalitățiLicențe utilitățiProiecte europeneServicii socialeGlosarCorecturiDespreAtribuiri
© 2026 DupaCUI