Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Acasă/Firme/CIUCĂ IMPEX CONSTRUCT SRL

CIUCĂ IMPEX CONSTRUCT SRL

CUI 34562860 · SRL· Sat Cotmeana, Comuna Cotmeana· Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale

ActivăONRC · 2026-09-03

Inactivă fiscal la ANAFInactivare publicată la 2025-02-21. Starea este valabilă pentru data interogării.Vezi contextul →
01

Rezumat

Vânzări neschimbate. Rezultat net nul.

CIUCĂ IMPEX CONSTRUCT SRL are sediul în Sat Cotmeana, Comuna Cotmeana și raportează activitatea lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale. Ultimul bilanț disponibil este pentru 2022.

Inactivă fiscal la ANAFNecesită verificare

Inactivare publicată la 2025-02-21. Starea este valabilă pentru data interogării.

ANAF · 2026-11-06
Datoriile sunt neschimbate0%

Datoriile raportate sunt 65,3 K lei în 2022, față de 65,3 K lei în 2021. Schimbarea singură nu stabilește riscul.

Bilanț 2022

Observațiile descriu datele publicate, nu cauza schimbărilor sau o predicție.

Scor de risc · indicativ
30/ 100
Atenție moderată
0100

Scorul numără numai semnalele observate. 0 nu garantează lipsa riscului; datele lipsă nu adaugă puncte. Nu este rating de credit.

Verificări disponibile 5/6 · date parțiale · BPI neverificatVezi acoperirea →
Cifră de afaceri 20220 leiNeschimbat față de anul anterior2020: 02021: 02022: 0
Rezultat net 20220 leiNeschimbat față de anul anterior2020: 02021: 02022: 0
Angajați 2022—Valoare curentă indisponibilă
Capitaluri proprii 2022212,2 K leiNeschimbat față de anul anterior2020: 212.2112021: 212.2112022: 212.211
În acest raport
01Rezumat02Financiar03Risc și verificări04Relații și activitate05Date și surse
02

Performanță financiară

Cum evoluează activitatea și profitabilitatea

Bilanțul entității juridice · 2022 · bilanț complet · valori nominale în lei

Cifră de afaceri

Lei · valori raportate0112020: 0 lei020202021: 0 lei020212022: 0 lei02022

Marjă netă

Nu există valori comparabile.

Cifra de afaceri: Neschimbat față de anul anterior.Marjă netă —

Capital, datorii și lichidități

Solduri la 31 decembrie · barele se compară doar în cadrul fiecărui indicator

Capitaluri proprii

2021212,2 K lei
2022212,2 K lei

Datorii raportate

202165,3 K lei
202265,3 K lei

Disponibilități bănești

2021167,4 K lei
2022167,4 K lei

Capital de lucru net

2021—
2022—

Capital de lucru net = active circulante − datorii sub un an. Provizioane 2022: —, separat de datorii. Profitul și soldul de numerar nu măsoară fluxul de numerar operațional.

Bilanț pe ani

Vezi tabelul complet →
Indicator202020212022Ultima variație
Cifră de afaceri0 lei0 lei0 leiNeschimbat față de anul anterior
Rezultat net0 lei0 lei0 leiNeschimbat față de anul anterior
Capitaluri proprii212,2 K lei212,2 K lei212,2 K leiNeschimbat față de anul anterior
Datorii65,3 K lei65,3 K lei65,3 K leiNeschimbat față de anul anterior
Creanțe22,8 K lei22,8 K lei22,8 K leiNeschimbat față de anul anterior
Angajați———Valoare curentă indisponibilă

Indicatori financiari · comparație

2022 / 2021

A+B = active imobilizate + circulante, fără cheltuieli în avans. Datoriile nu includ provizioanele. Randamentele folosesc soldurile de la sfârșitul anului.

Profitabilitate și productivitate

Indicator20222021
Rezultat / active (A+B)0%0%
Rezultat net / active la sfârșitul anului

Mediana sectorului: 2022: 6,1% (n=3.534) · 2021: 5,4% (n=3.226)

Rezultat / capitaluri proprii0%0%
Rezultat net / capitaluri proprii pozitive la sfârșitul anului

Mediana sectorului: 2022: 30,8% (n=3.435) · 2021: 24,2% (n=3.136)

Capital și îndatorare

Indicator20222021
Capitaluri proprii / active (A+B)76,5%76,5%
Capitaluri proprii / (active imobilizate + circulante)

Mediana sectorului: 2022: 32,9% (n=3.535) · 2021: 35,1% (n=3.226)

Datorii / active (A+B)23,5%23,5%
Datorii raportate / (active imobilizate + circulante)

Mediana sectorului: 2022: 63,5% (n=3.535) · 2021: 61,3% (n=3.226)

Ponderea activelor imobilizate31,5%31,5%
Active imobilizate / (active imobilizate + circulante)

Mediana sectorului: 2022: 24,9% (n=3.535) · 2021: 25,9% (n=3.226)

Active circulante / datorii totale2,91×2,91×
Reper de acoperire; nu este lichiditate curentă

Mediana sectorului: 2022: 1,09× (n=4.228) · 2021: 1,13× (n=3.869)

Mediane pentru același CAEN, an și formular; minimum 20 de valori pe indicator.

Istoric financiar complet · 3 ani

Valorile sunt în lei. „—” înseamnă că informația lipsește. Profitul și pierderea folosesc o scară proprie. Formularul de raportare este indicat pentru fiecare an; unele rubrici diferă între sectoare.

2022

bilanț complet
Cifră de afaceri
0
Rezultat net
0
Angajați
—
Datorii
65.262
Active imobilizate
87.304
Active circulante
190.169
Capitaluri proprii
212.211
Venituri totale
0
Cheltuieli totale
—
Stocuri
—
Creanțe
22.767
Casă și conturi la bănci
167.402
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2021

bilanț complet
Cifră de afaceri
0
Rezultat net
0
Angajați
—
Datorii
65.262
Active imobilizate
87.304
Active circulante
190.169
Capitaluri proprii
212.211
Venituri totale
0
Cheltuieli totale
—
Stocuri
—
Creanțe
22.767
Casă și conturi la bănci
167.402
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2020

bilanț complet
Cifră de afaceri
0
Rezultat net
0
Angajați
—
Datorii
65.262
Active imobilizate
87.304
Active circulante
190.169
Capitaluri proprii
212.211
Venituri totale
0
Cheltuieli totale
—
Stocuri
—
Creanțe
22.767
Casă și conturi la bănci
167.402
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

Ani disponibili: 2025, 2024, 2023, 2022, 2021, 2020. Cum citești indicatorii →

03

Risc și verificări

Ce știm, ce merită verificat și ce lipsește

30/ 100Atenție moderată
1semnale de urmărit · 0 context
5/ 6verificări disponibile

De urmărit

Inactivă fiscal la ANAF

Inactivare publicată la 2025-02-21. Starea este valabilă pentru data interogării.

ANAF · 2026-11-06

Starea verificărilor

ONRCActivă2026-09-03
ANAF · inactivitateInactivă fiscal2026-11-06
Restanțe ANAFNu apare în lista publicată2026-06-30
BPI · insolvențăNeverificat—
InstanțeFără potriviri exacte de nume2026-10-19

Absența dintr-o listă publică nu dovedește datorii zero sau lipsa altor proceduri. Potrivirile instanțelor sunt după nume și pot privi altă firmă.

Indicele indicativ adună 30 de puncte pentru fiecare semnal critic și 12 pentru fiecare semnal de atenție din regulile afișate, până la 100. Mențiunile de context și lipsa datelor nu adaugă puncte. Calitatea acoperirii este afișată separat. Vezi acoperirea →

Semnale critice 1 × 30 puncteSemnale de atenție 0 × 12 puncteAcoperire afișată separat

Repere recente din surse

2026-09-03Exportul ONRC din profilDate de registru
2023-08-28Sursa bilanțului 2022Date financiare

Verificări fiscale și juridice detaliate

Semnale de risc din date publice

Constatări verificabile, nu un scor de credit sau o predicție. Semnalăm o scădere a cifrei de afaceri de cel puțin 30% față de anul comparabil. Bilanțurile sunt anuale; stările ONRC și ANAF au date de verificare diferite.

Inactivă fiscal la ANAF

Inactivare publicată la 2025-02-21. Starea este valabilă pentru data interogării.

ANAF · 2026-11-06
Inactivitate fiscală

Acoperire: ONRC 2026-09-03 · evidență fiscală MF 2015-05-26 · ANAF 2026-11-06 · restanțe ANAF 2026-06-30 · conformare ANAF 2026-06-30 · categorie ANAF nepublicată pentru firmă · BPI neverificat · RNPM necolectată · bilanț 2022.

Firma nu apare în lista obligațiilor restante publicată pentru 2026-06-30. Lista are praguri legale de publicare, deci absența nu înseamnă datorii zero.

Lipsa datelor din profil nu confirmă absența datoriilor sau a procedurilor de insolvență.

Dosare în instanță

Colectorul verifică automat ultimii cinci ani. Înregistrările verificate înaintea extinderii păstrează intervalul lor inițial până la următoarea actualizare. Potrivirea se face după numele normalizat, deoarece serviciul public nu furnizează CUI. Un dosar asociat numelui poate privi altă firmă; apariția într-un dosar nu dovedește datorie sau culpă.

Nu au fost găsite potriviri exacte de nume · 2021-10-18–2026-10-19 · verificat 2026-10-19.

Nume de administratori menționate alături de firmă

Arătăm numai dosare civile sau comerciale în care apar atât numele normalizat al firmei, cât și un nume de administrator publicat de ONRC. Coincidența numelor în același dosar nu verifică identitatea persoanei ori a firmei și nu dovedește culpă.

Nu au fost găsite mențiuni comune ale numelor în dosarele returnate pentru această firmă.

04

Relații și activitate

Cine este conectat la companie și unde apare în date publice

Persoane și relații declarate

1 calități publicate de ONRC.

Vezi identitatea și persoanele →

Achiziții publice

0 înregistrări

Rânduri publicate în care firma apare ca ofertant câștigător. Nu confirmă livrarea sau plata.

Explorează înregistrările →

Identitate, contacte și persoane

Date de identificare

CUI
34562860
Număr de înregistrare
J3/755/2015
Înmatriculare
26 mai 2015
EUID
ROONRC.J3/755/2015
Formă juridică
SRL
Sediu social
119 Sat Cotmeana, Comuna Cotmeana Argeş
Adresă fiscală
119 Cotmeana ARGEŞ
TVA
Neînregistrată în scopuri de TVA
Tip unitate fiscală
Sediu central
Tip contribuabil
Persoană juridică (PJ)
Stare în evidența fiscală
INREGISTRAT
Data stării fiscale
26 mai 2015
Înregistrare fiscală
1 februarie 2023
Telefon
0758968934 · Firme cu același număr

Reprezentanți legali publicați de ONRC

Numele și calitățile provin din exportul ONRC 2026-09-03. Reprezentarea nu dovedește calitatea de asociat sau beneficiar real. Nu sunt afișate date de naștere sau adrese personale.

administrator
CIUCĂ ION

Date fiscale și de contact actualizate

Situație interogată pentru 6 noiembrie 2026; ultima verificare: 6 noiembrie 2026. Datele de înmatriculare și bilanțurile din profil sunt evidențe separate.

Identitate fiscală

Denumire în evidența fiscală
CIUCĂ IMPEX CONSTRUCT SRL
Stare de înregistrare
INREGISTRAT din data 26.05.2015
Înregistrare fiscală
26 mai 2015
Număr registrul comerțului
J2015000755032
Cod CAEN
4100
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Formă de organizare
PERSOANA JURIDICA
Formă de proprietate
PROPR.PRIVATA-CAPITAL PRIVAT AUTOHTON
Organ fiscal competent
Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Argeş

Contact și adrese

Telefon
0758968934 · Firme cu același număr
Domiciliu fiscal
JUD. ARGEŞ, SAT COTMEANA COM. COTMEANA, , NR.119
Cod poștal fiscal
117305
Numărul sediului
119
Localitatea sediului
Sat Cotmeana Com. Cotmeana
Județul sediului
ARGEŞ
Codul poștal al sediului
117305
Numărul domiciliului fiscal
119
Localitatea domiciliului fiscal
Sat Cotmeana Com. Cotmeana
Județul domiciliului fiscal
ARGEŞ
Cod poștal domiciliu fiscal
117305

TVA și facturare

Înregistrată în scopuri de TVA
Nu
Perioada 1: TVA de la
29 iunie 2017
Perioada 1: TVA până la
31 ianuarie 2020
Perioada 1: Anulare operată la
4 februarie 2020
Perioada 1: Motivul anulării
Anularea înregistrarii în scopuri de TVA a fost efectuata din oficiu, potrivit dispozitiilor Art.316 alin.(11) lit.e) din Legea nr.227/2015 privind Codul fiscal, cu modificarile si completarile ulterioare
Perioada 2: TVA de la
1 noiembrie 2015
Perioada 2: TVA până la
2 noiembrie 2015
Perioada 2: Anulare operată la
2 noiembrie 2015
Perioada 2: Motivul anulării
Anularea înregistrarii în scopuri de TVA a fost efectuata din oficiu, potrivit dispozitiilor Art.153 alin.(9) lit.h) din Legea nr.571/2003 privind Codul fiscal, cu modificarile si completarile ulterioare
TVA la încasare
Nu
În registrul RO e-Factura
Nu
Plată defalcată TVA
Nu

Inactivitate fiscală

Inactivă fiscal
Da
Inactivare
21 februarie 2025
Publicarea deciziei
26 februarie 2025

Istoric al schimbărilor observate

Sunt păstrate numai diferențele dintre verificări, începând cu activarea istoricului. Data cererii ANAF nu este tratată ca schimbare.

  1. 6 noiembrie 2026
    • adresa domiciliu fiscal.dcod Localitate: 561 → 186
    • adresa domiciliu fiscal.dcod Postal: 117501 → 117305
    • adresa domiciliu fiscal.ddenumire Localitate: Sat Săpunari Com. Morăreşti → Sat Cotmeana Com. Cotmeana
    • adresa domiciliu fiscal.ddenumire Strada: fără valoare →
    • adresa domiciliu fiscal.ddetalii Adresa: Camera 1 → fără valoare
    • adresa domiciliu fiscal.dnumar Strada: 141 → 119
    • Adresă fiscală: JUD. ARGEŞ, SAT SĂPUNARI COM. MORĂREŞTI, NR.141, CAMERA 1 → JUD. ARGEŞ, SAT COTMEANA COM. COTMEANA, , NR.119
    • date generale.codPostal: 117501 → 117305
    • date generale.cod CAEN: 4120 → 4100
    • date generale.nrRegCom: J03/755/2015 → J2015000755032

Achiziții publice

Înregistrări în care firma apare ca ofertant câștigător. Acoperire: T2 2026, T1 2026, T4 2025, T3 2025, T2 2025, T1 2025, T4 2024, T3 2024, T2 2024, T1 2024.

Nu am găsit înregistrări pentru această selecție în perioadele disponibile.

Atribuirea nu confirmă livrarea sau plata. Lipsa înregistrărilor nu înseamnă că firma nu a avut contracte publice în alte perioade.

Vezi notificările și anunțurile legate de firmă →

Activități, finanțări, sedii și alte înregistrări

Activități autorizate

Codurile includ activități secundare. Reviziile CAEN pot avea definiții diferite; sunt păstrate separat.

12 activități autorizate

CAEN 4120 Rev. 2Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale

CAEN 4311 Rev. 2Lucrări de demolare a construcțiilor

CAEN 4312 Rev. 2Lucrări de pregătire a terenului

CAEN 4313 Rev. 2Lucrări de foraj și sondaj pentru construcții

CAEN 4321 Rev. 2Lucrări de instalații electrice

CAEN 4322 Rev. 2Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat

CAEN 4329 Rev. 2Alte lucrări de instalații pentru construcții

CAEN 4331 Rev. 2Lucrări de ipsoserie

CAEN 4332 Rev. 2Lucrări de tâmplărie și dulgherie

CAEN 4333 Rev. 2Lucrări de pardosire și placare a pereților

CAEN 4334 Rev. 2Lucrări de vopsitorie, zugrăveli și montări de geamuri

CAEN 4339 Rev. 2Alte lucrări de finisare

Codul principal afișat provine din raportarea financiară 2022.

05

Date și surse

Perioade, ultime verificări și limitele acoperirii

SursăPerioadăData surseiUltima verificareStare
ONRCRegistrul comerțului2026-09-03—Disponibil
Ministerul Finanțelor2020–20222023-08-28—Disponibil
ANAFStare fiscală—2026-11-06Verificat
Restanțe ANAFListă publicată2026-06-30—Disponibil
BPIProceduri de insolvență——Neverificat
RNPMAvize după CUI——Neverificat
InstanțePotrivire după nume—2026-10-19Verificat
Achiziții publiceT1 2024–T2 2026——Fără înregistrări în acoperire

Datele din surse au ritmuri diferite. Data raportării, data publicării și ultima verificare nu sunt interschimbabile. „—” indică o dată indisponibilă.

Cum sunt colectate și verificate sursele →

ExploreazăJudețul ArgeşSat Cotmeana, Comuna CotmeanaCAEN 4120
Semnalează o neconcordanță
DupaCUI.

Date publice, mai ușor de înțeles.

Listă firmeAchiziții publiceAnunțuri și proceduriInstituții publiceLocalitățiLicențe utilitățiProiecte europeneServicii socialeGlosarCorecturiDespreAtribuiri
© 2026 DupaCUI