Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Acasă/Firme/CIULA SRL

CIULA SRL

CUI 21047324 · SRL· Municipiul Satu Mare

ActivăONRC · 2026-09-03

01

Rezumat

Vânzări în creștere. Marjă în scădere.

CIULA SRL are sediul în Municipiul Satu Mare. Ultimul bilanț disponibil este pentru 2025.

Cifra de afaceri a crescut+4%

Cifra de afaceri raportată pentru 2025 este 33,1 K lei, față de 31,8 K lei în 2024.

Bilanț 2025
Marja netă a coborât-50,9%

Marja netă calculată este -50,9% în 2025, față de -33,9% în 2024.

Calcul din bilanț 2025
Datoriile au crescut+4,5%

Datoriile raportate sunt 372,2 K lei în 2025, față de 356,2 K lei în 2024. Schimbarea singură nu stabilește riscul.

Bilanț 2025

Observațiile descriu datele publicate, nu cauza schimbărilor sau o predicție.

Scor de risc · indicativ
36/ 100
Atenție moderată
0100

Scorul numără numai semnalele observate. 0 nu garantează lipsa riscului; datele lipsă nu adaugă puncte. Nu este rating de credit.

Verificări disponibile 5/6 · date parțiale · BPI neverificatVezi acoperirea →
Cifră de afaceri 202533,1 K lei+4% față de anul anterior2023: 35.2002024: 31.8002025: 33.084
Rezultat net 2025-16,9 K leiPierdere majorată cu 56,4%2020: 32021: 02022: 02023: 4.8162024: -10.7742025: -16.855
Angajați 20251Neschimbat față de anul anterior2020: 12023: 12024: 12025: 1
Capitaluri proprii 2025-368,6 K leiDeficit de capital majorat cu 4,8%2020: -350.5462021: -350.5462022: -350.5462023: -345.7302024: -351.7922025: -368.647
În acest raport
01Rezumat02Financiar03Risc și verificări04Relații și activitate05Date și surse
02

Performanță financiară

Cum evoluează activitatea și profitabilitatea

Bilanțul entității juridice · 2025 · raportare simplificată · valori nominale în lei

Cifră de afaceri

Lei · valori raportate018 K35 K—2020—2021—20222023: 35,2 K lei35,2 K20232024: 31,8 K lei31,8 K20242025: 33,1 K lei33,1 K2025

Marjă netă

Rezultat net / cifra de afaceri-50,9%-18,6%13,7%2020202120222023: 13,7%13,7%20232024: -33,9%-33,9%20242025: -50,9%-50,9%2025Reper 2025: mediana sectorului 7,1% · n=348

Cifra de afaceri: +4% față de anul anterior.Marjă netă -50,9% · -17,1 pp față de 2024

Capital, datorii și lichidități

Solduri la 31 decembrie · barele se compară doar în cadrul fiecărui indicator

Capitaluri proprii

2024-351,8 K lei
2025-368,6 K lei

Datorii raportate

2024356,2 K lei
2025372,2 K lei

Disponibilități bănești

20244,4 K lei
20253,5 K lei

Capital de lucru net

2024—
2025—

Capital de lucru net = active circulante − datorii sub un an. Provizioane 2025: —, separat de datorii. Profitul și soldul de numerar nu măsoară fluxul de numerar operațional.

Bilanț pe ani

Vezi tabelul complet →
Indicator202320242025Ultima variație
Cifră de afaceri35,2 K lei31,8 K lei33,1 K lei+4% față de anul anterior
Rezultat net4,8 K lei-10,8 K lei-16,9 K leiPierdere majorată cu 56,4%
Capitaluri proprii-345,7 K lei-351,8 K lei-368,6 K leiDeficit de capital majorat cu 4,8%
Datorii372,8 K lei356,2 K lei372,2 K lei+4,5% față de anul anterior
Creanțe68 lei—77 leiFără an comparabil
Angajați111Neschimbat față de anul anterior

Indicatori financiari · comparație

2025 / 2024

A+B = active imobilizate + circulante, fără cheltuieli în avans. Datoriile nu includ provizioanele. Randamentele folosesc soldurile de la sfârșitul anului.

Profitabilitate și productivitate

Indicator20252024
Marjă netă-50,9%-33,9%
Rezultat net / cifra de afaceri

Mediana sectorului: 2025: 7,1% (n=348) · 2024: 5,2% (n=378)

Vânzări per angajat33.084 lei31.800 lei
Cifra de afaceri / numărul mediu de angajați

Mediana sectorului: 2025: 178.466 lei (n=259) · 2024: 145.119 lei (n=297)

Capital și îndatorare

Indicator20252024
Active circulante / datorii totale0,01×0,01×
Reper de acoperire; nu este lichiditate curentă

Mediana sectorului: 2025: 1,04× (n=434) · 2024: 1,07× (n=474)

Lichiditate și capital de lucru

Indicator20252024
Creanțe în zile de vânzări0,8 zile—
Creanțe totale / cifra de afaceri × 360; reper, nu termen efectiv de încasare

Mediana sectorului: 2025: 58,5 zile (n=323) · 2024: 61,4 zile (n=342)

Mediane pentru același CAEN, an și formular; minimum 20 de valori pe indicator.

Istoric financiar complet · 6 ani

Valorile sunt în lei. „—” înseamnă că informația lipsește. Profitul și pierderea folosesc o scară proprie. Formularul de raportare este indicat pentru fiecare an; unele rubrici diferă între sectoare.

2025

raportare simplificată
Cifră de afaceri
33.084
Rezultat net
-16.855
Angajați
1
Datorii
372.247
Active imobilizate
—
Active circulante
3.600
Capitaluri proprii
-368.647
Venituri totale
33.084
Cheltuieli totale
49.608
Stocuri
—
Creanțe
77
Casă și conturi la bănci
3.523
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2024

raportare simplificată
Cifră de afaceri
31.800
Rezultat net
-10.774
Angajați
1
Datorii
356.210
Active imobilizate
—
Active circulante
4.418
Capitaluri proprii
-351.792
Venituri totale
31.863
Cheltuieli totale
42.319
Stocuri
—
Creanțe
—
Casă și conturi la bănci
4.418
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2023

raportare simplificată
Cifră de afaceri
35.200
Rezultat net
4.816
Angajați
1
Datorii
372.783
Active imobilizate
—
Active circulante
27.053
Capitaluri proprii
-345.730
Venituri totale
35.204
Cheltuieli totale
30.036
Stocuri
—
Creanțe
68
Casă și conturi la bănci
26.985
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2022

raportare simplificată
Cifră de afaceri
—
Rezultat net
0
Angajați
—
Datorii
351.970
Active imobilizate
—
Active circulante
1.424
Capitaluri proprii
-350.546
Venituri totale
0
Cheltuieli totale
—
Stocuri
—
Creanțe
68
Casă și conturi la bănci
1.356
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2021

raportare simplificată
Cifră de afaceri
—
Rezultat net
0
Angajați
—
Datorii
351.970
Active imobilizate
—
Active circulante
1.424
Capitaluri proprii
-350.546
Venituri totale
0
Cheltuieli totale
—
Stocuri
—
Creanțe
68
Casă și conturi la bănci
1.356
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2020

raportare simplificată
Cifră de afaceri
—
Rezultat net
3
Angajați
1
Datorii
351.970
Active imobilizate
—
Active circulante
1.424
Capitaluri proprii
-350.546
Venituri totale
3
Cheltuieli totale
—
Stocuri
—
Creanțe
68
Casă și conturi la bănci
1.356
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

Ani disponibili: 2025, 2024, 2023, 2022, 2021, 2020. Cum citești indicatorii →

03

Risc și verificări

Ce știm, ce merită verificat și ce lipsește

36/ 100Atenție moderată
3semnale de urmărit · 0 context
5/ 6verificări disponibile

De urmărit

Reactivată după inactivitate fiscală

ANAF publică o perioadă de inactivitate începută la 2020-03-16; reactivare la 2023-05-02. Firma nu era marcată inactivă la ultima verificare.

ANAF · 2023-05-02
Capitaluri proprii negative

Bilanțul pentru 2025 raportează capitaluri proprii sub zero.

Ministerul Finanțelor · 2025
Pierdere netă

Rezultatul net raportat pentru 2025 este negativ.

Ministerul Finanțelor · 2025

Starea verificărilor

ONRCActivă2026-09-03
ANAF · inactivitateNu figurează inactivă fiscal2026-11-06
Restanțe ANAFNu apare în lista publicată2026-06-30
BPI · insolvențăNeverificat—
InstanțeFără potriviri exacte de nume2026-10-09

Absența dintr-o listă publică nu dovedește datorii zero sau lipsa altor proceduri. Potrivirile instanțelor sunt după nume și pot privi altă firmă.

Indicele indicativ adună 30 de puncte pentru fiecare semnal critic și 12 pentru fiecare semnal de atenție din regulile afișate, până la 100. Mențiunile de context și lipsa datelor nu adaugă puncte. Calitatea acoperirii este afișată separat. Vezi acoperirea →

Semnale critice 0 × 30 puncteSemnale de atenție 3 × 12 puncteAcoperire afișată separat

Repere recente din surse

2026-09-03Exportul ONRC din profilDate de registru
2026-06-11Sursa bilanțului 2025Date financiare

Verificări fiscale și juridice detaliate

Semnale de risc din date publice

Constatări verificabile, nu un scor de credit sau o predicție. Semnalăm o scădere a cifrei de afaceri de cel puțin 30% față de anul comparabil. Bilanțurile sunt anuale; stările ONRC și ANAF au date de verificare diferite.

Reactivată după inactivitate fiscală

ANAF publică o perioadă de inactivitate începută la 2020-03-16; reactivare la 2023-05-02. Firma nu era marcată inactivă la ultima verificare.

ANAF · 2023-05-02
Capitaluri proprii negative

Bilanțul pentru 2025 raportează capitaluri proprii sub zero.

Ministerul Finanțelor · 2025
Pierdere netă

Rezultatul net raportat pentru 2025 este negativ.

Ministerul Finanțelor · 2025
Alte firme cu capitaluri negativeAlte firme cu pierderiReactivări fiscale

Acoperire: ONRC 2026-09-03 · evidență fiscală MF 2023-04-04 · ANAF 2026-11-06 · restanțe ANAF 2026-06-30 · conformare ANAF 2026-06-30 · categorie ANAF nepublicată pentru firmă · BPI neverificat · RNPM necolectată · bilanț 2025.

Firma nu apare în lista obligațiilor restante publicată pentru 2026-06-30. Lista are praguri legale de publicare, deci absența nu înseamnă datorii zero.

Lipsa datelor din profil nu confirmă absența datoriilor sau a procedurilor de insolvență.

Dosare în instanță

Colectorul verifică automat ultimii cinci ani. Înregistrările verificate înaintea extinderii păstrează intervalul lor inițial până la următoarea actualizare. Potrivirea se face după numele normalizat, deoarece serviciul public nu furnizează CUI. Un dosar asociat numelui poate privi altă firmă; apariția într-un dosar nu dovedește datorie sau culpă.

Nu au fost găsite potriviri exacte de nume · 2021-10-08–2026-10-09 · verificat 2026-10-09.

Nume de administratori menționate alături de firmă

Arătăm numai dosare civile sau comerciale în care apar atât numele normalizat al firmei, cât și un nume de administrator publicat de ONRC. Coincidența numelor în același dosar nu verifică identitatea persoanei ori a firmei și nu dovedește culpă.

Nu au fost găsite mențiuni comune ale numelor în dosarele returnate pentru această firmă.

04

Relații și activitate

Cine este conectat la companie și unde apare în date publice

Persoane și relații declarate

1 calități publicate de ONRC.

Vezi identitatea și persoanele →

Achiziții publice

0 înregistrări

Rânduri publicate în care firma apare ca ofertant câștigător. Nu confirmă livrarea sau plata.

Explorează înregistrările →

Identitate, contacte și persoane

Date de identificare

CUI
21047324
Număr de înregistrare
J30/216/2007
Înmatriculare
9 februarie 2007
EUID
ROONRC.J30/216/2007
Formă juridică
SRL
Sediu social
Str. INĂULUI 28/A Municipiul Satu Mare Satu Mare
Adresă fiscală
Str. INĂULUI 28/A Satu Mare SATU MARE
TVA
Neînregistrată în scopuri de TVA
Tip unitate fiscală
Sediu central
Tip contribuabil
Persoană juridică (PJ)
Stare în evidența fiscală
RELUARE ACTIVITATE
Data stării fiscale
4 aprilie 2023
Înregistrare fiscală
5 mai 2023
Telefon
0744815608 · Firme cu același număr

Reprezentanți legali publicați de ONRC

Numele și calitățile provin din exportul ONRC 2026-09-03. Reprezentarea nu dovedește calitatea de asociat sau beneficiar real. Nu sunt afișate date de naștere sau adrese personale.

administrator
CIULA IOAN

Date fiscale și de contact actualizate

Situație interogată pentru 6 noiembrie 2026; ultima verificare: 6 noiembrie 2026. Datele de înmatriculare și bilanțurile din profil sunt evidențe separate.

Identitate fiscală

Denumire în evidența fiscală
CIULA SRL
Stare de înregistrare
RELUARE ACTIVITATE din data 04.04.2023
Înregistrare fiscală
9 februarie 2007
Număr registrul comerțului
J30/216/2007
Cod CAEN
2511
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Formă de organizare
PERSOANA JURIDICA
Formă de proprietate
PROPR.PRIVATA-CAPITAL PRIVAT AUTOHTON
Organ fiscal competent
Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Satu Mare

Contact și adrese

Telefon
0744815608 · Firme cu același număr
Domiciliu fiscal
JUD. SATU MARE, MUN. SATU MARE, STR. INĂULUI, NR.28/A
Cod poștal fiscal
440199
Strada sediului
Str. Inăului
Numărul sediului
28/A
Localitatea sediului
Mun. Satu Mare
Județul sediului
SATU MARE
Codul poștal al sediului
440199
Strada domiciliului fiscal
Str. Inăului
Numărul domiciliului fiscal
28/A
Localitatea domiciliului fiscal
Mun. Satu Mare
Județul domiciliului fiscal
SATU MARE
Cod poștal domiciliu fiscal
440199

TVA și facturare

Înregistrată în scopuri de TVA
Nu
TVA la încasare
Nu
În registrul RO e-Factura
Da
Înscriere RO e-Factura
1 ianuarie 2024
Plată defalcată TVA
Nu

Inactivitate fiscală

Inactivă fiscal
Nu
Inactivare
16 martie 2020
Reactivare
2 mai 2023
Publicarea deciziei
18 martie 2020

Achiziții publice

Înregistrări în care firma apare ca ofertant câștigător. Acoperire: T2 2026, T1 2026, T4 2025, T3 2025, T2 2025, T1 2025, T4 2024, T3 2024, T2 2024, T1 2024.

Nu am găsit înregistrări pentru această selecție în perioadele disponibile.

Atribuirea nu confirmă livrarea sau plata. Lipsa înregistrărilor nu înseamnă că firma nu a avut contracte publice în alte perioade.

Vezi notificările și anunțurile legate de firmă →

Activități, finanțări, sedii și alte înregistrări

Activități autorizate

Codurile includ activități secundare. Reviziile CAEN pot avea definiții diferite; sunt păstrate separat.

1 activități autorizate

CAEN 2599 Rev. 2Fabricarea altor articole din metal n.c.a.

Codul principal afișat provine din raportarea financiară 2025. Revizia nu este specificată în acel export.

05

Date și surse

Perioade, ultime verificări și limitele acoperirii

SursăPerioadăData surseiUltima verificareStare
ONRCRegistrul comerțului2026-09-03—Disponibil
Ministerul Finanțelor2020–20252026-06-11—Disponibil
ANAFStare fiscală—2026-11-06Verificat
Restanțe ANAFListă publicată2026-06-30—Disponibil
BPIProceduri de insolvență——Neverificat
RNPMAvize după CUI——Neverificat
InstanțePotrivire după nume—2026-10-09Verificat
Achiziții publiceT1 2024–T2 2026——Fără înregistrări în acoperire

Datele din surse au ritmuri diferite. Data raportării, data publicării și ultima verificare nu sunt interschimbabile. „—” indică o dată indisponibilă.

Cum sunt colectate și verificate sursele →

ExploreazăJudețul Satu MareMunicipiul Satu MareCAEN 2599
Semnalează o neconcordanță
DupaCUI.

Date publice, mai ușor de înțeles.

Listă firmeAchiziții publiceAnunțuri și proceduriInstituții publiceLocalitățiLicențe utilitățiProiecte europeneServicii socialeGlosarCorecturiDespreAtribuiri
© 2026 DupaCUI