Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Acasă/Firme/CLAUDIU EREMIA CONSULTING S.R.L.

CLAUDIU EREMIA CONSULTING S.R.L.

CUI 27580210 · SRL· Bucureşti Sectorul 2· Activități combinate de secretariat

ActivăONRC · 2026-09-03

01

Rezumat

Vânzări în creștere. Marjă în scădere.

CLAUDIU EREMIA CONSULTING S.R.L. are sediul în Bucureşti Sectorul 2 și raportează activitatea activități combinate de secretariat. Ultimul bilanț disponibil este pentru 2024.

Cifra de afaceri a crescut+14,4%

Cifra de afaceri raportată pentru 2024 este 688,5 K lei, față de 602 K lei în 2023.

Bilanț 2024
Marja netă a coborât9,4%

Marja netă calculată este 9,4% în 2024, față de 39,2% în 2023.

Calcul din bilanț 2024
Datoriile au crescut+32,3%

Datoriile raportate sunt 291,1 K lei în 2024, față de 220,1 K lei în 2023. Schimbarea singură nu stabilește riscul.

Bilanț 2024

Observațiile descriu datele publicate, nu cauza schimbărilor sau o predicție.

Scor de risc · indicativ
0/ 100
Niciun semnal confirmat · date parțiale
0100

Scorul numără numai semnalele observate. 0 nu garantează lipsa riscului; datele lipsă nu adaugă puncte. Nu este rating de credit.

Verificări disponibile 4/6 · date parțiale · BPI neverificatVezi acoperirea →
Cifră de afaceri 2024688,5 K lei+14,4% față de anul anterior2020: 686.5252022: 845.4242023: 602.0142024: 688.484
Rezultat net 202464,7 K lei-72,6% față de anul anterior2020: 296.3912022: 490.5752023: 236.2652024: 64.651
Angajați 20242+0% față de anul anterior2020: 32022: 32023: 22024: 2
Capitaluri proprii 20241,7 mil. lei+3,9% față de anul anterior2020: 480.7362022: 1.403.1022023: 1.639.3662024: 1.704.018
În acest raport
01Rezumat02Financiar03Risc și verificări04Relații și activitate05Date și surse
02

Performanță financiară

Cum evoluează activitatea și profitabilitatea

Cifră de afaceri

Lei · valori raportate0423 K845 K2020: 686,5 K lei686,5 K20202022: 845,4 K lei845,4 K20222023: 602 K lei602 K20232024: 688,5 K lei688,5 K2024

Marjă netă

Rezultat net / cifra de afaceri0%29%58%Mediana sectorului (2024): 36,4% · n=13302020: 43,2%43,2%20202022: 58%58%20222023: 39,2%39,2%20232024: 9,4%9,4%2024

Cifra de afaceri: +14,4% față de anul anterior. Marja netă: 9,4%. Valorile sunt din bilanțuri anuale.

Capital și datorii2024 comparat cu 2023
Capitaluri proprii1,7 mil. lei+3,9% față de anul anterior
Datorii291,1 K lei+32,3% față de anul anterior

Bilanț pe ani

Vezi tabelul complet →
Indicator202220232024Ultima variație
Cifră de afaceri845,4 K lei602 K lei688,5 K lei+14,4% față de anul anterior
Rezultat net490,6 K lei236,3 K lei64,7 K lei-72,6% față de anul anterior
Capitaluri proprii1,4 mil. lei1,6 mil. lei1,7 mil. lei+3,9% față de anul anterior
Datorii207,4 K lei220,1 K lei291,1 K lei+32,3% față de anul anterior
Creanțe1,3 mil. lei1,6 mil. lei1,8 mil. lei+10,9% față de anul anterior
Angajați322+0% față de anul anterior

Repere financiare derivate

Calcule directe din rubricile bilanțului raportare simplificată. Mediana sectorului folosește firme cu același cod CAEN, an și formular și apare numai pentru minimum 20 de valori comparabile. Sunt repere descriptive, nu rating, probabilitate de insolvență sau limită de credit. Activele folosite aici sunt suma activelor imobilizate și circulante disponibile; duratele folosesc soldul de la sfârșitul anului și cifra de afaceri anuală.

IndicatorFormulaFirma 2024Sector 2024Firma 2023Sector 2023
Marjă netărezultat net / cifra de afaceri9,4%36,4%n=1.33039,2%40,8%n=1.141
Capitaluri proprii / activecapitaluri proprii / (active imobilizate + active circulante)85,4%69,9%n=88588,2%77,4%n=770
Datorii / activedatorii / (active imobilizate + active circulante)14,6%29,4%n=88511,8%22,3%n=770
Structura activeloractive imobilizate / (active imobilizate + active circulante)8%10,2%n=88511,9%10%n=770
Randamentul activelorrezultat net / (active imobilizate + active circulante)3,2%27,6%n=88512,7%27,9%n=770
Randamentul capitalurilor propriirezultat net / capitaluri proprii pozitive3,8%86%n=1.32614,4%76,7%n=1.154
Acoperirea datoriilor cu active circulanteactive circulante / datorii6,3×3,03×n=1.5497,44×4,2×n=1.320
Durata creanțelorcreanțe / cifra de afaceri × 360919,48 zile110,68 zilen=1.184948,6 zile99,76 zilen=1.007
Durata stocurilorstocuri / cifra de afaceri × 36025,98 zile2,47 zilen=35829,71 zile2,72 zilen=318
Cifră de afaceri per angajatcifra de afaceri / numărul mediu de angajați344.242 lei145.160 lein=1.003301.007 lei127.620 lein=835

Istoric financiar complet · 4 ani

Valorile sunt în lei. „—” înseamnă că informația lipsește. Profitul și pierderea folosesc o scară proprie. Formularul de raportare este indicat pentru fiecare an; unele rubrici diferă între sectoare.

2024

raportare simplificată
Cifră de afaceri
688.484
Rezultat net
64.651
Angajați
2
Datorii
291.145
Active imobilizate
160.299
Active circulante
1.834.864
Capitaluri proprii
1.704.018
Venituri totale
688.811
Cheltuieli totale
603.359
Stocuri
49.681
Creanțe
1.758.459
Casă și conturi la bănci
26.724
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2023

raportare simplificată
Cifră de afaceri
602.014
Rezultat net
236.265
Angajați
2
Datorii
220.141
Active imobilizate
221.889
Active circulante
1.637.618
Capitaluri proprii
1.639.366
Venituri totale
602.509
Cheltuieli totale
361.128
Stocuri
49.681
Creanțe
1.586.305
Casă și conturi la bănci
1.632
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2022

raportare simplificată
Cifră de afaceri
845.424
Rezultat net
490.575
Angajați
3
Datorii
207.360
Active imobilizate
268.865
Active circulante
1.341.597
Capitaluri proprii
1.403.102
Venituri totale
845.698
Cheltuieli totale
347.937
Stocuri
—
Creanțe
1.339.509
Casă și conturi la bănci
2.088
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2020

raportare simplificată
Cifră de afaceri
686.525
Rezultat net
296.391
Angajați
3
Datorii
47.549
Active imobilizate
1.541
Active circulante
526.744
Capitaluri proprii
480.736
Venituri totale
705.990
Cheltuieli totale
402.667
Stocuri
—
Creanțe
496.303
Casă și conturi la bănci
30.441
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

Ani disponibili: 2025, 2024, 2023, 2022, 2021, 2020. Cum citești indicatorii →

03

Risc și verificări

Ce știm, ce merită verificat și ce lipsește

0/ 100Niciun semnal confirmat · date parțiale
0semnale de urmărit · 0 context
4/ 6verificări disponibile

De urmărit

Nu sunt semnale din regulile afișate în datele disponibile. Acest lucru nu confirmă absența riscului.

Starea verificărilor

ONRCActivă2026-09-03
ANAF · inactivitateNu figurează inactivă fiscal2026-10-03
Restanțe ANAFNu apare în lista publicată2026-06-30
BPI · insolvențăNeverificat—
InstanțeNeverificat—

Absența dintr-o listă publică nu dovedește datorii zero sau lipsa altor proceduri. Potrivirile instanțelor sunt după nume și pot privi altă firmă.

Indicele indicativ adună 30 de puncte pentru fiecare semnal critic și 12 pentru fiecare semnal de atenție din regulile afișate, până la 100. Mențiunile de context și lipsa datelor nu adaugă puncte. Calitatea acoperirii este afișată separat. Vezi acoperirea →

Semnale critice 0 × 30 puncteSemnale de atenție 0 × 12 puncteAcoperire afișată separat

Repere recente din surse

2026-09-03Exportul ONRC din profilDate de registru
2026-06-24Sursa bilanțului 2024Date financiare

Verificări fiscale și juridice detaliate

Semnale de risc din date publice

Constatări verificabile, nu un scor de credit sau o predicție. Semnalăm o scădere a cifrei de afaceri de cel puțin 30% față de anul comparabil. Bilanțurile sunt anuale; stările ONRC și ANAF au date de verificare diferite.

Nu apar semnalele de mai sus în datele disponibile. Acest lucru nu confirmă absența riscului.

Acoperire: ONRC 2026-09-03 · evidență fiscală MF 2015-04-08 · ANAF 2026-10-03 · restanțe ANAF 2026-06-30 · conformare ANAF 2026-06-30 · categorie ANAF nepublicată pentru firmă · BPI neverificat · RNPM necolectată · bilanț 2024.

Firma nu apare în lista obligațiilor restante publicată pentru 2026-06-30. Lista are praguri legale de publicare, deci absența nu înseamnă datorii zero.

Lipsa datelor din profil nu confirmă absența datoriilor sau a procedurilor de insolvență.

Dosare în instanță

Colectorul verifică automat ultimii cinci ani. Înregistrările verificate înaintea extinderii păstrează intervalul lor inițial până la următoarea actualizare. Potrivirea se face după numele normalizat, deoarece serviciul public nu furnizează CUI. Un dosar asociat numelui poate privi altă firmă; apariția într-un dosar nu dovedește datorie sau culpă.

Datele acestei firme sunt în curs de colectare automată.

04

Relații și activitate

Cine este conectat la companie și unde apare în date publice

Persoane și relații declarate

1 calități publicate de ONRC.

Vezi identitatea și persoanele →

Achiziții publice

0 înregistrări

Rânduri publicate în care firma apare ca ofertant câștigător. Nu confirmă livrarea sau plata.

Explorează înregistrările →

Identitate, contacte și persoane

Date de identificare

CUI
27580210
Număr de înregistrare
J2010010063401
Înmatriculare
20 octombrie 2010
EUID
ROONRC.J2010010063401
Formă juridică
SRL
Sediu social
BARBU VĂCĂRESCU 157 Bucureşti Sectorul 2 Bucureşti · Firme la aceeași adresă
Adresă fiscală
Str BARBU VĂCĂRESCU 157 Bucureşti MUNICIPIUL BUCUREŞTI · Firme la aceeași adresă
TVA
Înregistrată în scopuri de TVA
Tip unitate fiscală
Sediu central
Tip contribuabil
Persoană juridică (PJ)
Stare în evidența fiscală
RELUARE ACTIVITATE
Data stării fiscale
8 aprilie 2015
Înregistrare fiscală
17 februarie 2026
Telefon
0731123033 · Firme cu același număr

Reprezentanți legali publicați de ONRC

Numele și calitățile provin din exportul ONRC 2026-09-03. Reprezentarea nu dovedește calitatea de asociat sau beneficiar real. Nu sunt afișate date de naștere sau adrese personale.

administrator
EREMIA CLAUDIU

Date fiscale și de contact actualizate

Situație interogată pentru 3 octombrie 2026; ultima verificare: 3 octombrie 2026. Datele de înmatriculare și bilanțurile din profil sunt evidențe separate.

Identitate fiscală

Denumire în evidența fiscală
CLAUDIU EREMIA CONSULTING S.R.L.
Stare de înregistrare
RELUARE ACTIVITATE din data 08.04.2015
Înregistrare fiscală
20 octombrie 2010
Număr registrul comerțului
J2010010063401
Cod CAEN
8210
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Formă de organizare
PERSOANA JURIDICA
Formă de proprietate
PROPR.PRIVATA-CAPITAL PRIVAT AUTOHTON
Organ fiscal competent
Administraţia Sector 2 a Finanţelor Publice

Contact și adrese

Telefon
0731123033 · Firme cu același număr
Domiciliu fiscal
MUNICIPIUL BUCUREŞTI, SECTOR 2, STR BARBU VĂCĂRESCU, NR.157, CAMERA 1
Cod poștal fiscal
20276
Strada sediului
Str. Barbu Văcărescu
Numărul sediului
157
Localitatea sediului
Sector 2 Mun. Bucureşti
Județul sediului
MUNICIPIUL BUCUREŞTI
Codul poștal al sediului
20276
Detalii sediu
CAMERA 1
Strada domiciliului fiscal
Str. Barbu Văcărescu
Numărul domiciliului fiscal
157
Localitatea domiciliului fiscal
Sector 2 Mun. Bucureşti
Județul domiciliului fiscal
MUNICIPIUL BUCUREŞTI
Cod poștal domiciliu fiscal
20276
Detalii domiciliu fiscal
CAMERA 1

TVA și facturare

Înregistrată în scopuri de TVA
Da
Perioada 1: TVA de la
28 martie 2019
Perioada 2: TVA de la
18 iunie 2013
Perioada 2: TVA până la
9 decembrie 2013
Perioada 2: Motivul anulării
Anularea înregistrarii în scopuri de TVA a fost efectuata din oficiu, potrivit dispozitiilor Art.153 alin.(9) lit.b) din Legea nr.571/2003 privind Codul fiscal, cu modificarile si completarile ulterioare
Perioada 3: TVA de la
22 octombrie 2010
Perioada 3: TVA până la
31 decembrie 2011
Perioada 3: Motivul anulării
Anularea înregistrarii în scopuri de TVA a fost efectuata din oficiu, potrivit dispozitiilor Art.153 alin.(9) lit.b) din Legea nr.571/2003 privind Codul fiscal, cu modificarile si completarile ulterioare
TVA la încasare
Nu
TVA la încasare de la
18 iunie 2013
TVA la încasare până la
9 decembrie 2013
Actualizare TVA la încasare
28 ianuarie 2014
Publicare TVA la încasare
29 ianuarie 2014
Tip act TVA la încasare
Radiere
În registrul RO e-Factura
Nu
Plată defalcată TVA
Nu

Inactivitate fiscală

Inactivă fiscal
Nu

Achiziții publice

Înregistrări în care firma apare ca ofertant câștigător. Acoperire: T2 2026, T1 2026, T4 2025, T3 2025, T2 2025, T1 2025, T4 2024, T3 2024, T2 2024, T1 2024.

Nu am găsit înregistrări pentru această selecție în perioadele disponibile.

Atribuirea nu confirmă livrarea sau plata. Lipsa înregistrărilor nu înseamnă că firma nu a avut contracte publice în alte perioade.

Vezi notificările și anunțurile legate de firmă →

Activități, finanțări, sedii și alte înregistrări

Activități autorizate

Codurile includ activități secundare. Reviziile CAEN pot avea definiții diferite; sunt păstrate separat.

4 activități autorizate

CAEN 4791 Rev. 3Intermedieri în comerțul cu amănuntul nespecializat

CAEN 7020 Rev. 3Activități de consultanță în afaceri și management

CAEN 8210 Rev. 3Activități de secretariat și servicii suport

CAEN 8240 Rev. 3Activități de intermediere pentru servicii suport pentru întreprinderi n.c.a.

Codul principal afișat provine din raportarea financiară 2024.

05

Date și surse

Perioade, ultime verificări și limitele acoperirii

SursăPerioadăData surseiUltima verificareStare
ONRCRegistrul comerțului2026-09-03—Disponibil
Ministerul Finanțelor2020–20242026-06-24—Disponibil
ANAFStare fiscală—2026-10-03Verificat
Restanțe ANAFListă publicată2026-06-30—Disponibil
BPIProceduri de insolvență——Neverificat
RNPMAvize după CUI——Neverificat
InstanțePotrivire după nume——Neverificat
Achiziții publiceT1 2024–T2 2026——Fără înregistrări în acoperire

Datele din surse au ritmuri diferite. Data raportării, data publicării și ultima verificare nu sunt interschimbabile. „—” indică o dată indisponibilă.

Cum sunt colectate și verificate sursele →

ExploreazăJudețul BucureştiBucureşti Sectorul 2CAEN 8211
Semnalează o neconcordanță
DupaCUI.

Date publice, mai ușor de înțeles.

Listă firmeAchiziții publiceAnunțuri și proceduriInstituții publiceLocalitățiLicențe utilitățiProiecte europeneServicii socialeGlosarCorecturiDespreAtribuiri
© 2026 DupaCUI