Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Acasă/Firme/CLAVCOM SRL

CLAVCOM SRL

CUI 10158521 · SRL· Sat Cristian, Comuna Cristian· Comerț cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun

ActivăONRC · 2026-09-03

01

Rezumat

Profilul companiei. Pierdere netă raportată.

CLAVCOM SRL are sediul în Sat Cristian, Comuna Cristian și raportează activitatea comerț cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun. Ultimul bilanț disponibil este pentru 2020.

Observațiile descriu datele publicate, nu cauza schimbărilor sau o predicție.

Scor de risc · indicativ
36/ 100
Atenție moderată
0100

Scorul numără numai semnalele observate. 0 nu garantează lipsa riscului; datele lipsă nu adaugă puncte. Nu este rating de credit.

Verificări disponibile 6/6 · BPI verificatVezi acoperirea →
Cifră de afaceri 202012,8 K leiFără an comparabil
Rezultat net 2020-24,4 K leiFără an comparabil
Angajați 20201Fără an comparabil
Capitaluri proprii 2020-221,3 K leiFără an comparabil
În acest raport
01Rezumat02Financiar03Risc și verificări04Relații și activitate05Date și surse
02

Performanță financiară

Cum evoluează activitatea și profitabilitatea

Bilanțul entității juridice · 2020 · raportare simplificată · valori nominale în lei

Cifră de afaceri

Lei · valori raportate06 K13 K2020: 12,8 K lei12,8 K2020

Marjă netă

Rezultat net / cifra de afaceri-190,1%-93,8%2,6%2020: -190,1%-190,1%2020Reper 2020: mediana sectorului 2,6% · n=31.461

Capital, datorii și lichidități

Solduri la 31 decembrie · barele se compară doar în cadrul fiecărui indicator

Capitaluri proprii

2020-221,3 K lei

Datorii raportate

2020236,3 K lei

Disponibilități bănești

2020693 lei

Capital de lucru net

2020—

Capital de lucru net = active circulante − datorii sub un an. Provizioane 2020: —, separat de datorii. Profitul și soldul de numerar nu măsoară fluxul de numerar operațional.

Bilanț pe ani

Vezi tabelul complet →
Indicator2020Ultima variație
Cifră de afaceri12,8 K leiFără an comparabil
Rezultat net-24,4 K leiFără an comparabil
Capitaluri proprii-221,3 K leiFără an comparabil
Datorii236,3 K leiFără an comparabil
Creanțe75 leiFără an comparabil
Angajați1Fără an comparabil

Indicatori financiari · comparație

2020

A+B = active imobilizate + circulante, fără cheltuieli în avans. Datoriile nu includ provizioanele. Randamentele folosesc soldurile de la sfârșitul anului.

Profitabilitate și productivitate

Indicator2020
Marjă netă-190,1%
Rezultat net / cifra de afaceri

Mediana sectorului: 2020: 2,6% (n=31.461)

Rezultat / active (A+B)-162,6%
Rezultat net / active la sfârșitul anului

Mediana sectorului: 2020: 1,6% (n=21.976)

Vânzări per angajat12.843 lei
Cifra de afaceri / numărul mediu de angajați

Mediana sectorului: 2020: 149.869 lei (n=23.127)

Capital și îndatorare

Indicator2020
Capitaluri proprii / active (A+B)-1.473,9%
Capitaluri proprii / (active imobilizate + circulante)

Mediana sectorului: 2020: 11,9% (n=22.028)

Datorii / active (A+B)1.573,9%
Datorii raportate / (active imobilizate + circulante)

Mediana sectorului: 2020: 88% (n=22.028)

Ponderea activelor imobilizate60,2%
Active imobilizate / (active imobilizate + circulante)

Mediana sectorului: 2020: 14,9% (n=22.028)

Active circulante / datorii totale0,03×
Reper de acoperire; nu este lichiditate curentă

Mediana sectorului: 2020: 0,86× (n=39.045)

Lichiditate și capital de lucru

Indicator2020
Creanțe în zile de vânzări2,1 zile
Creanțe totale / cifra de afaceri × 360; reper, nu termen efectiv de încasare

Mediana sectorului: 2020: 6,6 zile (n=22.560)

Stocuri în zile de vânzări146,1 zile
Stocuri / cifra de afaceri × 360; nu durata de rotație a stocurilor

Mediana sectorului: 2020: 74,2 zile (n=29.352)

Mediane pentru același CAEN, an și formular; minimum 20 de valori pe indicator.

Istoric financiar complet · 1 ani

Valorile sunt în lei. „—” înseamnă că informația lipsește. Profitul și pierderea folosesc o scară proprie. Formularul de raportare este indicat pentru fiecare an; unele rubrici diferă între sectoare.

2020

raportare simplificată
Cifră de afaceri
12.843
Rezultat net
-24.417
Angajați
1
Datorii
236.337
Active imobilizate
9.035
Active circulante
5.981
Capitaluri proprii
-221.321
Venituri totale
12.843
Cheltuieli totale
37.131
Stocuri
5.213
Creanțe
75
Casă și conturi la bănci
693
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

Ani disponibili: 2025, 2024, 2023, 2022, 2021, 2020. Cum citești indicatorii →

03

Risc și verificări

Ce știm, ce merită verificat și ce lipsește

36/ 100Atenție moderată
3semnale de urmărit · 0 context
6/ 6verificări disponibile

De urmărit

Reactivată după inactivitate fiscală

ANAF publică o perioadă de inactivitate începută la 2020-02-01; reactivare la 2020-07-31. Firma nu era marcată inactivă la ultima verificare.

ANAF · 2020-07-31
Capitaluri proprii negative

Bilanțul pentru 2020 raportează capitaluri proprii sub zero.

Ministerul Finanțelor · 2020
Pierdere netă

Rezultatul net raportat pentru 2020 este negativ.

Ministerul Finanțelor · 2020

Starea verificărilor

ONRCActivă2026-09-03
ANAF · inactivitateNu figurează inactivă fiscal2026-11-06
Restanțe ANAFNu apare în lista publicată2026-06-30
BPI · insolvențăFără înregistrări găsite2026-10-12
InstanțeFără potriviri exacte de nume2026-09-30

Absența dintr-o listă publică nu dovedește datorii zero sau lipsa altor proceduri. Potrivirile instanțelor sunt după nume și pot privi altă firmă.

Indicele indicativ adună 30 de puncte pentru fiecare semnal critic și 12 pentru fiecare semnal de atenție din regulile afișate, până la 100. Mențiunile de context și lipsa datelor nu adaugă puncte. Calitatea acoperirii este afișată separat. Vezi acoperirea →

Semnale critice 0 × 30 puncteSemnale de atenție 3 × 12 puncteAcoperire afișată separat

Repere recente din surse

2026-09-03Exportul ONRC din profilDate de registru
2021-06-29Sursa bilanțului 2020Date financiare

Verificări fiscale și juridice detaliate

Semnale de risc din date publice

Constatări verificabile, nu un scor de credit sau o predicție. Semnalăm o scădere a cifrei de afaceri de cel puțin 30% față de anul comparabil. Bilanțurile sunt anuale; stările ONRC și ANAF au date de verificare diferite.

Reactivată după inactivitate fiscală

ANAF publică o perioadă de inactivitate începută la 2020-02-01; reactivare la 2020-07-31. Firma nu era marcată inactivă la ultima verificare.

ANAF · 2020-07-31
Capitaluri proprii negative

Bilanțul pentru 2020 raportează capitaluri proprii sub zero.

Ministerul Finanțelor · 2020
Pierdere netă

Rezultatul net raportat pentru 2020 este negativ.

Ministerul Finanțelor · 2020
Alte firme cu capitaluri negativeAlte firme cu pierderiReactivări fiscale

Acoperire: ONRC 2026-09-03 · evidență fiscală MF 1998-02-04 · ANAF 2026-11-06 · restanțe ANAF 2026-06-30 · conformare ANAF 2026-06-30 · categorie ANAF nepublicată pentru firmă · BPI 2026-10-12 · RNPM necolectată · bilanț 2020.

Firma nu apare în lista obligațiilor restante publicată pentru 2026-06-30. Lista are praguri legale de publicare, deci absența nu înseamnă datorii zero.

Firma nu a fost găsită în registrul de insolvență la verificarea din 2026-10-12.

Lipsa datelor din profil nu confirmă absența datoriilor sau a procedurilor de insolvență.

Conformare fiscală publicată

Firma apare în lista ANAF pentru 2026-06-30 a contribuabililor persoane juridice fără obligații restante.

Publicarea indică faptul că declarațiile fiscale cerute au fost depuse, obligațiile principale și accesorii din trimestru au fost achitate la scadență, iar la întocmirea listei nu existau obligații bugetare restante. Situația este o observație trimestrială și nu reprezintă o garanție pentru perioadele ulterioare.

Dosare în instanță

Colectorul verifică automat ultimii cinci ani. Înregistrările verificate înaintea extinderii păstrează intervalul lor inițial până la următoarea actualizare. Potrivirea se face după numele normalizat, deoarece serviciul public nu furnizează CUI. Un dosar asociat numelui poate privi altă firmă; apariția într-un dosar nu dovedește datorie sau culpă.

Nu au fost găsite potriviri exacte de nume · 2024-09-30–2026-09-30 · verificat 2026-09-30.

Nume de administratori menționate alături de firmă

Arătăm numai dosare civile sau comerciale în care apar atât numele normalizat al firmei, cât și un nume de administrator publicat de ONRC. Coincidența numelor în același dosar nu verifică identitatea persoanei ori a firmei și nu dovedește culpă.

Verificarea acestor mențiuni este în curs.

04

Relații și activitate

Cine este conectat la companie și unde apare în date publice

Persoane și relații declarate

1 calități publicate de ONRC.

Vezi identitatea și persoanele →

Achiziții publice

0 înregistrări

Rânduri publicate în care firma apare ca ofertant câștigător. Nu confirmă livrarea sau plata.

Explorează înregistrările →

Identitate, contacte și persoane

Date de identificare

CUI
10158521
Număr de înregistrare
J08/95/1998
Înmatriculare
30 ianuarie 1998
EUID
ROONRC.J08/95/1998
Formă juridică
SRL
Sediu social
CÂMPULUI 31 Sat Cristian, Comuna Cristian Braşov
Adresă fiscală
Str. CÂMPULUI 31 Cristian BRAŞOV
TVA
Neînregistrată în scopuri de TVA
Tip unitate fiscală
Sediu central
Tip contribuabil
Persoană juridică (PJ)
Stare în evidența fiscală
INREGISTRAT
Data stării fiscale
4 februarie 1998
Înregistrare fiscală
22 februarie 2024
Telefon
0268477129 · Firme cu același număr
Fax
092470661

Reprezentanți legali publicați de ONRC

Numele și calitățile provin din exportul ONRC 2026-09-03. Reprezentarea nu dovedește calitatea de asociat sau beneficiar real. Nu sunt afișate date de naștere sau adrese personale.

administrator
NOVAC VALENTINA

Date fiscale și de contact actualizate

Situație interogată pentru 6 noiembrie 2026; ultima verificare: 6 noiembrie 2026. Datele de înmatriculare și bilanțurile din profil sunt evidențe separate.

Identitate fiscală

Denumire în evidența fiscală
CLAVCOM SRL
Stare de înregistrare
INREGISTRAT din data 04.02.1998
Înregistrare fiscală
4 februarie 1998
Număr registrul comerțului
J08/95/1998
Cod CAEN
4711
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Formă de organizare
PERSOANA JURIDICA
Formă de proprietate
PROPR.PRIVATA-CAPITAL PRIVAT AUTOHTON
Organ fiscal competent
Unitatea Fiscală Orăşenească Râşnov

Contact și adrese

Telefon
0268477129 · Firme cu același număr
Fax
092470661
Domiciliu fiscal
JUD. BRAŞOV, SAT CRISTIAN COM. CRISTIAN, STR. CÂMPULUI, NR.31
Cod poștal fiscal
507055
Strada sediului
Str. Câmpului
Numărul sediului
31
Localitatea sediului
Sat Cristian Com. Cristian
Județul sediului
BRAŞOV
Codul poștal al sediului
507055
Strada domiciliului fiscal
Str. Câmpului
Numărul domiciliului fiscal
31
Localitatea domiciliului fiscal
Sat Cristian Com. Cristian
Județul domiciliului fiscal
BRAŞOV
Cod poștal domiciliu fiscal
507055

TVA și facturare

Înregistrată în scopuri de TVA
Nu
Perioada 1: TVA de la
25 august 2020
Perioada 1: TVA până la
31 iulie 2023
Perioada 1: Anulare operată la
2 august 2023
Perioada 1: Motivul anulării
Anularea înregistrarii în scopuri de TVA a fost efectuata din oficiu, potrivit dispozitiilor Art.316 alin.(11) lit.e) din Legea nr.227/2015 privind Codul fiscal, cu modificarile si completarile ulterioare
Perioada 2: TVA de la
1 aprilie 1999
Perioada 2: TVA până la
31 ianuarie 2020
Perioada 2: Anulare operată la
3 februarie 2020
Perioada 2: Motivul anulării
Anularea înregistrarii în scopuri de TVA a fost efectuata din oficiu, potrivit dispozitiilor Art.316 alin.(11) lit.a) din Legea nr.227/2015 privind Codul fiscal, cu modificarile si completarile ulterioare
TVA la încasare
Nu
TVA la încasare de la
1 ianuarie 2013
TVA la încasare până la
1 aprilie 2014
Actualizare TVA la încasare
26 martie 2014
Publicare TVA la încasare
27 martie 2014
Tip act TVA la încasare
Radiere
În registrul RO e-Factura
Nu
Plată defalcată TVA
Nu

Inactivitate fiscală

Inactivă fiscal
Nu
Inactivare
1 februarie 2020
Reactivare
31 iulie 2020
Publicarea deciziei
3 februarie 2020

Achiziții publice

Înregistrări în care firma apare ca ofertant câștigător. Acoperire: T2 2026, T1 2026, T4 2025, T3 2025, T2 2025, T1 2025, T4 2024, T3 2024, T2 2024, T1 2024.

Nu am găsit înregistrări pentru această selecție în perioadele disponibile.

Atribuirea nu confirmă livrarea sau plata. Lipsa înregistrărilor nu înseamnă că firma nu a avut contracte publice în alte perioade.

Vezi notificările și anunțurile legate de firmă →

Activități, finanțări, sedii și alte înregistrări

Activități autorizate

Codurile includ activități secundare. Reviziile CAEN pot avea definiții diferite; sunt păstrate separat.

2 activități autorizate

CAEN 4771 Rev. 2Comerț cu amănuntul al îmbrăcămintei, în magazine specializate

CAEN 4772 Rev. 2Comerț cu amănuntul al încălțămintei și articolelor din piele, în magazine specializate

Codul principal afișat provine din raportarea financiară 2020.

05

Date și surse

Perioade, ultime verificări și limitele acoperirii

SursăPerioadăData surseiUltima verificareStare
ONRCRegistrul comerțului2026-09-03—Disponibil
Ministerul Finanțelor2020–20202021-06-29—Disponibil
ANAFStare fiscală—2026-11-06Verificat
Restanțe ANAFListă publicată2026-06-30—Disponibil
BPIProceduri de insolvență—2026-10-12Verificat
RNPMAvize după CUI——Neverificat
InstanțePotrivire după nume—2026-09-30Verificat
Achiziții publiceT1 2024–T2 2026——Fără înregistrări în acoperire

Datele din surse au ritmuri diferite. Data raportării, data publicării și ultima verificare nu sunt interschimbabile. „—” indică o dată indisponibilă.

Cum sunt colectate și verificate sursele →

ExploreazăJudețul BraşovSat Cristian, Comuna CristianCAEN 4711
Semnalează o neconcordanță
DupaCUI.

Date publice, mai ușor de înțeles.

Listă firmeAchiziții publiceAnunțuri și proceduriInstituții publiceLocalitățiLicențe utilitățiProiecte europeneServicii socialeGlosarCorecturiDespreAtribuiri
© 2026 DupaCUI