Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Acasă/Firme/CLEVERBIT TECH SRL

CLEVERBIT TECH SRL

CUI 32682011 · SRL· Municipiul Buzău

ActivăONRC · 2026-09-03

01

Rezumat

Vânzări în creștere. Marjă în creștere.

CLEVERBIT TECH SRL are sediul în Municipiul Buzău. Ultimul bilanț disponibil este pentru 2025.

Cifra de afaceri a crescut+7,5%

Cifra de afaceri raportată pentru 2025 este 234,7 K lei, față de 218,4 K lei în 2024.

Bilanț 2025
Marja netă a crescut-9,7%

Marja netă calculată este -9,7% în 2025, față de -13,7% în 2024.

Calcul din bilanț 2025
Datoriile au crescut+1,3%

Datoriile raportate sunt 211,9 K lei în 2025, față de 209,3 K lei în 2024. Schimbarea singură nu stabilește riscul.

Bilanț 2025

Observațiile descriu datele publicate, nu cauza schimbărilor sau o predicție.

Scor de risc · indicativ
24/ 100
Atenție moderată
0100

Scorul numără numai semnalele observate. 0 nu garantează lipsa riscului; datele lipsă nu adaugă puncte. Nu este rating de credit.

Verificări disponibile 5/6 · date parțiale · BPI neverificatVezi acoperirea →
Cifră de afaceri 2025234,7 K lei+7,5% față de anul anterior2020: 146.8912021: 184.8832022: 153.4722023: 170.5032024: 218.3982025: 234.675
Rezultat net 2025-22,9 K leiPierdere redusă cu 23,3%2020: 7.0782021: -1322022: -60.5162023: -39.6312024: -29.8212025: -22.875
Angajați 20251Neschimbat față de anul anterior2020: 12021: 12022: 12023: 12024: 12025: 1
Capitaluri proprii 2025-115,9 K leiDeficit de capital majorat cu 24,6%2020: 37.0472021: 36.9152022: -23.6012023: -63.2312024: -93.0522025: -115.927
În acest raport
01Rezumat02Financiar03Risc și verificări04Relații și activitate05Date și surse
02

Performanță financiară

Cum evoluează activitatea și profitabilitatea

Bilanțul entității juridice · 2025 · raportare simplificată · valori nominale în lei

Cifră de afaceri

Lei · valori raportate0117 K235 K2020: 146,9 K lei146,9 K20202021: 184,9 K lei184,9 K20212022: 153,5 K lei153,5 K20222023: 170,5 K lei170,5 K20232024: 218,4 K lei218,4 K20242025: 234,7 K lei234,7 K2025

Marjă netă

Rezultat net / cifra de afaceri-39,4%-15,5%8,4%2020: 4,8%4,8%20202021: -0,1%-0,1%20212022: -39,4%-39,4%20222023: -23,2%-23,2%20232024: -13,7%-13,7%20242025: -9,7%-9,7%2025Reper 2025: mediana sectorului 8,4% · n=542

Cifra de afaceri: +7,5% față de anul anterior.Marjă netă -9,7% · +3,9 pp față de 2024

Capital, datorii și lichidități

Solduri la 31 decembrie · barele se compară doar în cadrul fiecărui indicator

Capitaluri proprii

2024-93,1 K lei
2025-115,9 K lei

Datorii raportate

2024209,3 K lei
2025211,9 K lei

Disponibilități bănești

202420,6 K lei
202542,2 K lei

Capital de lucru net

2024—
2025—

Capital de lucru net = active circulante − datorii sub un an. Provizioane 2025: —, separat de datorii. Profitul și soldul de numerar nu măsoară fluxul de numerar operațional.

Bilanț pe ani

Vezi tabelul complet →
Indicator202320242025Ultima variație
Cifră de afaceri170,5 K lei218,4 K lei234,7 K lei+7,5% față de anul anterior
Rezultat net-39,6 K lei-29,8 K lei-22,9 K leiPierdere redusă cu 23,3%
Capitaluri proprii-63,2 K lei-93,1 K lei-115,9 K leiDeficit de capital majorat cu 24,6%
Datorii229,7 K lei209,3 K lei211,9 K lei+1,3% față de anul anterior
Creanțe6,2 K lei5,7 K lei3,7 K lei-35,9% față de anul anterior
Angajați111Neschimbat față de anul anterior

Indicatori financiari · comparație

2025 / 2024

A+B = active imobilizate + circulante, fără cheltuieli în avans. Datoriile nu includ provizioanele. Randamentele folosesc soldurile de la sfârșitul anului.

Profitabilitate și productivitate

Indicator20252024
Marjă netă-9,7%-13,7%
Rezultat net / cifra de afaceri

Mediana sectorului: 2025: 8,4% (n=542) · 2024: 8,8% (n=762)

Rezultat / active (A+B)-23,8%-25,7%
Rezultat net / active la sfârșitul anului

Mediana sectorului: 2025: 12,7% (n=378) · 2024: 12% (n=613)

Vânzări per angajat234.675 lei218.398 lei
Cifra de afaceri / numărul mediu de angajați

Mediana sectorului: 2025: 254.050 lei (n=366) · 2024: 248.345 lei (n=534)

Capital și îndatorare

Indicator20252024
Capitaluri proprii / active (A+B)-120,8%-80,1%
Capitaluri proprii / (active imobilizate + circulante)

Mediana sectorului: 2025: 41,1% (n=378) · 2024: 56,5% (n=613)

Datorii / active (A+B)220,8%180,1%
Datorii raportate / (active imobilizate + circulante)

Mediana sectorului: 2025: 58,9% (n=378) · 2024: 43,2% (n=613)

Ponderea activelor imobilizate1,7%5,4%
Active imobilizate / (active imobilizate + circulante)

Mediana sectorului: 2025: 10,4% (n=378) · 2024: 13% (n=613)

Active circulante / datorii totale0,45×0,53×
Reper de acoperire; nu este lichiditate curentă

Mediana sectorului: 2025: 1,27× (n=608) · 2024: 1,5× (n=909)

Lichiditate și capital de lucru

Indicator20252024
Creanțe în zile de vânzări5,6 zile9,4 zile
Creanțe totale / cifra de afaceri × 360; reper, nu termen efectiv de încasare

Mediana sectorului: 2025: 33 zile (n=494) · 2024: 38,9 zile (n=711)

Stocuri în zile de vânzări74,4 zile138 zile
Stocuri / cifra de afaceri × 360; nu durata de rotație a stocurilor

Mediana sectorului: 2025: 52,2 zile (n=466) · 2024: 48,1 zile (n=641)

Mediane pentru același CAEN, an și formular; minimum 20 de valori pe indicator.

Istoric financiar complet · 6 ani

Valorile sunt în lei. „—” înseamnă că informația lipsește. Profitul și pierderea folosesc o scară proprie. Formularul de raportare este indicat pentru fiecare an; unele rubrici diferă între sectoare.

2025

raportare simplificată
Cifră de afaceri
234.675
Rezultat net
-22.875
Angajați
1
Datorii
211.902
Active imobilizate
1.662
Active circulante
94.313
Capitaluri proprii
-115.927
Venituri totale
235.491
Cheltuieli totale
256.011
Stocuri
48.495
Creanțe
3.666
Casă și conturi la bănci
42.152
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2024

raportare simplificată
Cifră de afaceri
218.398
Rezultat net
-29.821
Angajați
1
Datorii
209.260
Active imobilizate
6.218
Active circulante
109.990
Capitaluri proprii
-93.052
Venituri totale
219.290
Cheltuieli totale
246.918
Stocuri
83.692
Creanțe
5.715
Casă și conturi la bănci
20.583
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2023

raportare simplificată
Cifră de afaceri
170.503
Rezultat net
-39.631
Angajați
1
Datorii
229.659
Active imobilizate
13.561
Active circulante
152.867
Capitaluri proprii
-63.231
Venituri totale
171.749
Cheltuieli totale
209.663
Stocuri
111.630
Creanțe
6.170
Casă și conturi la bănci
35.067
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2022

raportare simplificată
Cifră de afaceri
153.472
Rezultat net
-60.516
Angajați
1
Datorii
207.969
Active imobilizate
29.270
Active circulante
155.098
Capitaluri proprii
-23.601
Venituri totale
153.472
Cheltuieli totale
212.453
Stocuri
126.681
Creanțe
2.367
Casă și conturi la bănci
26.050
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2021

raportare simplificată
Cifră de afaceri
184.883
Rezultat net
-132
Angajați
1
Datorii
174.336
Active imobilizate
44.979
Active circulante
166.272
Capitaluri proprii
36.915
Venituri totale
187.700
Cheltuieli totale
185.955
Stocuri
123.873
Creanțe
4.567
Casă și conturi la bănci
37.832
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2020

raportare simplificată
Cifră de afaceri
146.891
Rezultat net
7.078
Angajați
1
Datorii
114.108
Active imobilizate
36.399
Active circulante
114.756
Capitaluri proprii
37.047
Venituri totale
153.979
Cheltuieli totale
145.432
Stocuri
95.129
Creanțe
1.218
Casă și conturi la bănci
18.409
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

Ani disponibili: 2025, 2024, 2023, 2022, 2021, 2020. Cum citești indicatorii →

03

Risc și verificări

Ce știm, ce merită verificat și ce lipsește

24/ 100Atenție moderată
2semnale de urmărit · 0 context
5/ 6verificări disponibile

De urmărit

Capitaluri proprii negative

Bilanțul pentru 2025 raportează capitaluri proprii sub zero.

Ministerul Finanțelor · 2025
Pierdere netă

Rezultatul net raportat pentru 2025 este negativ.

Ministerul Finanțelor · 2025

Starea verificărilor

ONRCActivă2026-09-03
ANAF · inactivitateNu figurează inactivă fiscal2026-11-06
Restanțe ANAFNu apare în lista publicată2026-06-30
BPI · insolvențăNeverificat—
InstanțeFără potriviri exacte de nume2026-10-17

Absența dintr-o listă publică nu dovedește datorii zero sau lipsa altor proceduri. Potrivirile instanțelor sunt după nume și pot privi altă firmă.

Indicele indicativ adună 30 de puncte pentru fiecare semnal critic și 12 pentru fiecare semnal de atenție din regulile afișate, până la 100. Mențiunile de context și lipsa datelor nu adaugă puncte. Calitatea acoperirii este afișată separat. Vezi acoperirea →

Semnale critice 0 × 30 puncteSemnale de atenție 2 × 12 puncteAcoperire afișată separat

Repere recente din surse

2026-09-03Exportul ONRC din profilDate de registru
2026-06-11Sursa bilanțului 2025Date financiare
2026-05-12Cea mai recentă înregistrare de achiziție din profilAchiziții

Verificări fiscale și juridice detaliate

Semnale de risc din date publice

Constatări verificabile, nu un scor de credit sau o predicție. Semnalăm o scădere a cifrei de afaceri de cel puțin 30% față de anul comparabil. Bilanțurile sunt anuale; stările ONRC și ANAF au date de verificare diferite.

Capitaluri proprii negative

Bilanțul pentru 2025 raportează capitaluri proprii sub zero.

Ministerul Finanțelor · 2025
Pierdere netă

Rezultatul net raportat pentru 2025 este negativ.

Ministerul Finanțelor · 2025
Alte firme cu capitaluri negativeAlte firme cu pierderi

Acoperire: ONRC 2026-09-03 · evidență fiscală MF 2014-01-21 · ANAF 2026-11-06 · restanțe ANAF 2026-06-30 · conformare ANAF 2026-06-30 · categorie ANAF nepublicată pentru firmă · BPI neverificat · RNPM necolectată · bilanț 2025.

Firma nu apare în lista obligațiilor restante publicată pentru 2026-06-30. Lista are praguri legale de publicare, deci absența nu înseamnă datorii zero.

Lipsa datelor din profil nu confirmă absența datoriilor sau a procedurilor de insolvență.

Dosare în instanță

Colectorul verifică automat ultimii cinci ani. Înregistrările verificate înaintea extinderii păstrează intervalul lor inițial până la următoarea actualizare. Potrivirea se face după numele normalizat, deoarece serviciul public nu furnizează CUI. Un dosar asociat numelui poate privi altă firmă; apariția într-un dosar nu dovedește datorie sau culpă.

Nu au fost găsite potriviri exacte de nume · 2021-10-16–2026-10-17 · verificat 2026-10-17.

Nume de administratori menționate alături de firmă

Arătăm numai dosare civile sau comerciale în care apar atât numele normalizat al firmei, cât și un nume de administrator publicat de ONRC. Coincidența numelor în același dosar nu verifică identitatea persoanei ori a firmei și nu dovedește culpă.

Nu au fost găsite mențiuni comune ale numelor în dosarele returnate pentru această firmă.

04

Relații și activitate

Cine este conectat la companie și unde apare în date publice

Persoane și relații declarate

1 calități publicate de ONRC.

Vezi identitatea și persoanele →

Achiziții publice

51 înregistrări

Rânduri publicate în care firma apare ca ofertant câștigător. Nu confirmă livrarea sau plata.

Explorează înregistrările →

Identitate, contacte și persoane

Date de identificare

CUI
32682011
Număr de înregistrare
J2014000045101
Înmatriculare
21 ianuarie 2014
EUID
ROONRC.J2014000045101
Formă juridică
SRL
Sediu social
TRIUMFULUI 24 Municipiul Buzău Buzău · Firme la aceeași adresă
Adresă fiscală
Str TRIUMFULUI 24 Buzău BUZĂU · Firme la aceeași adresă
TVA
Înregistrată în scopuri de TVA
Tip unitate fiscală
Sediu central
Tip contribuabil
Persoană juridică (PJ)
Stare în evidența fiscală
INREGISTRAT
Data stării fiscale
21 ianuarie 2014
Înregistrare fiscală
26 ianuarie 2026
Telefon
0766527509 · Firme cu același număr

Reprezentanți legali publicați de ONRC

Numele și calitățile provin din exportul ONRC 2026-09-03. Reprezentarea nu dovedește calitatea de asociat sau beneficiar real. Nu sunt afișate date de naștere sau adrese personale.

administrator
IRIMIA MARIUS-IONUŢ

Date fiscale și de contact actualizate

Situație interogată pentru 6 noiembrie 2026; ultima verificare: 6 noiembrie 2026. Datele de înmatriculare și bilanțurile din profil sunt evidențe separate.

Identitate fiscală

Denumire în evidența fiscală
CLEVERBIT TECH SRL
Stare de înregistrare
INREGISTRAT din data 21.01.2014
Înregistrare fiscală
21 ianuarie 2014
Număr registrul comerțului
J2014000045101
Cod CAEN
8009
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Formă de organizare
PERSOANA JURIDICA
Formă de proprietate
PROPR.PRIVATA-CAPITAL PRIVAT AUTOHTON
Organ fiscal competent
Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Buzău

Contact și adrese

Telefon
0766527509 · Firme cu același număr
Domiciliu fiscal
JUD. BUZĂU, MUN. BUZĂU, STR. TRIUMFULUI, NR.24, AP.9
Cod poștal fiscal
120214
Strada sediului
Str. Triumfului
Numărul sediului
24
Localitatea sediului
Mun. Buzău
Județul sediului
BUZĂU
Codul poștal al sediului
120214
Strada domiciliului fiscal
Str. Triumfului
Numărul domiciliului fiscal
24
Localitatea domiciliului fiscal
Mun. Buzău
Județul domiciliului fiscal
BUZĂU
Cod poștal domiciliu fiscal
120214

TVA și facturare

Înregistrată în scopuri de TVA
Da
TVA de la
12 februarie 2014
TVA la încasare
Nu
În registrul RO e-Factura
Da
Înscriere RO e-Factura
1 decembrie 2023
Plată defalcată TVA
Nu

Inactivitate fiscală

Inactivă fiscal
Nu

Achiziții publice

Explorează toate (51) →

Înregistrări în care firma apare ca ofertant câștigător. Acoperire: T2 2026, T1 2026, T4 2025, T3 2025, T2 2025, T1 2025, T4 2024, T3 2024, T2 2024, T1 2024.

Autorități cu cele mai multe înregistrări

COMUNA TINTESTI (PRIMARIA TINTESTI)39 din 51 înregistrări (76,5%) · Vezi relația

COMUNA BREAZA6 din 51 înregistrări (11,8%) · Vezi relația

CONSILIUL LOCAL BREAZA - SERVICIUL SALUBRIZARE3 din 51 înregistrări (5,9%) · Vezi relația

Scoala Gimnaziala com. Breaza2 din 51 înregistrări (3,9%) · Vezi relația

CONSILIUL LOCAL BREAZA - SERVICIUL APA-CANAL1 din 51 înregistrări (2%) · Vezi relația

Categorii CPV frecvente

Furnizori de servicii de internet (ISP) (Rev.2)14 din 51 înregistrări (27,5%) · Vezi selecția

Cartuse de toner (Rev.2)12 din 51 înregistrări (23,5%) · Vezi selecția

Sistem video de supraveghere (Rev.2)4 din 51 înregistrări (7,8%) · Vezi selecția

Echipament si accesorii pentru computer (Rev.2)3 din 51 înregistrări (5,9%) · Vezi selecția

Computer de birou (Rev.2)3 din 51 înregistrări (5,9%) · Vezi selecția

Ponderile folosesc numărul de rânduri publicate, nu valoarea lor. Nu indică dependență economică, favoritism, livrare sau plată; loturile și câștigătorii pot produce rânduri separate.

12 mai 2026Achiziție directă

PACHET SERVICII FURNIZARE INTERNET

Autoritate: COMUNA TINTESTI (PRIMARIA TINTESTI)

CPV 72411000-4 — Furnizori de servicii de internet (ISP) (Rev.2)

T2 2026 · Achiziție directă · Alte achiziții CPV 72411000-4

Vezi detaliile atribuirii →
587 leiValoare publicată
12 mai 2026Achiziție directă

PACHET COMPONENTE CALCULATOR /CARTUSE TONER PENTRU IMPRIMANTE

Autoritate: COMUNA TINTESTI (PRIMARIA TINTESTI)

CPV 30200000-1 — Echipament si accesorii pentru computer (Rev.2)

T2 2026 · Achiziție directă · Alte achiziții CPV 30200000-1

Vezi detaliile atribuirii →
6.644 leiValoare publicată
1 aprilie 2026Achiziție directă

PACHET COMPONENTE CALCULATOR /CARTUSE TONER PENTRU IMPRIMANTE

Autoritate: COMUNA TINTESTI (PRIMARIA TINTESTI)

CPV 30200000-1 — Echipament si accesorii pentru computer (Rev.2)

T2 2026 · Achiziție directă · Alte achiziții CPV 30200000-1

Vezi detaliile atribuirii →
4.640 leiValoare publicată
1 aprilie 2026Achiziție directă

PACHET SERVICII FURNIZARE INTERNET

Autoritate: COMUNA TINTESTI (PRIMARIA TINTESTI)

CPV 72411000-4 — Furnizori de servicii de internet (ISP) (Rev.2)

T2 2026 · Achiziție directă · Alte achiziții CPV 72411000-4

Vezi detaliile atribuirii →
1.174 leiValoare publicată
27 martie 2026Achiziție directă

PACHET INTRETINERE SISTEM DE SUPRAVEGHERE VIDEO CU CIRCUIT INCHIS

Autoritate: COMUNA BREAZA

CPV 32000000-3 — Echipament de radio, televiziune, comunicatii, telecomunicatii si articole conexe (Rev.2)

T1 2026 · Achiziție directă · Alte achiziții CPV 32000000-3

Vezi detaliile atribuirii →
90.000 leiValoare publicată
27 martie 2026Achiziție directă

Pachet servicii intretinere si reparatie al echipamentelor IT,inclusiv materialele necesare

Autoritate: COMUNA BREAZA

CPV 50300000-8 — Servicii de reparare si de intretinere si servicii conexe pentru computere personale, pentru echipament de birotica, pentru echipament de telecomunicatii si pentru echipament audiovizual (Rev.2)

T1 2026 · Achiziție directă · Alte achiziții CPV 50300000-8

Vezi detaliile atribuirii →
120.000 leiValoare publicată

Atribuirea nu confirmă livrarea sau plata. Lipsa înregistrărilor nu înseamnă că firma nu a avut contracte publice în alte perioade.

Vezi notificările și anunțurile legate de firmă →

Activități, finanțări, sedii și alte înregistrări

Activități autorizate

Codurile includ activități secundare. Reviziile CAEN pot avea definiții diferite; sunt păstrate separat.

11 activități autorizate

CAEN 4321 Rev. 3Lucrări de instalații electrice

CAEN 4324 Rev. 3Alte lucrări de instalații pentru construcții

CAEN 4650 Rev. 3Comerț cu ridicata al echipamentului informatic și de telecomunicații

CAEN 4690 Rev. 3Comerț cu ridicata nespecializat

CAEN 4740 Rev. 3Comerț cu amănuntul al echipamentului informatic și de telecomunicații

CAEN 6120 Rev. 3Activități de revânzare a serviciilor de telecomunicații și servicii de intermediere pentru telecomunicații

CAEN 6190 Rev. 3Alte activități de telecomunicații

CAEN 7112 Rev. 3Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea

CAEN 7499 Rev. 3Alte activități profesionale, stiințifice și tehnice n.c.a.

CAEN 8009 Rev. 3Alte activități de protecție n.c.a.

CAEN 8299 Rev. 3Alte activități de servicii suport pentru întreprinderi n.c.a.

Codul principal afișat provine din raportarea financiară 2025. Revizia nu este specificată în acel export.

05

Date și surse

Perioade, ultime verificări și limitele acoperirii

SursăPerioadăData surseiUltima verificareStare
ONRCRegistrul comerțului2026-09-03—Disponibil
Ministerul Finanțelor2020–20252026-06-11—Disponibil
ANAFStare fiscală—2026-11-06Verificat
Restanțe ANAFListă publicată2026-06-30—Disponibil
BPIProceduri de insolvență——Neverificat
RNPMAvize după CUI——Neverificat
InstanțePotrivire după nume—2026-10-17Verificat
Achiziții publiceT1 2024–T2 2026——Înregistrări disponibile

Datele din surse au ritmuri diferite. Data raportării, data publicării și ultima verificare nu sunt interschimbabile. „—” indică o dată indisponibilă.

Cum sunt colectate și verificate sursele →

ExploreazăJudețul BuzăuMunicipiul BuzăuCAEN 4740
Semnalează o neconcordanță
DupaCUI.

Date publice, mai ușor de înțeles.

Listă firmeAchiziții publiceAnunțuri și proceduriInstituții publiceLocalitățiLicențe utilitățiProiecte europeneServicii socialeGlosarCorecturiDespreAtribuiri
© 2026 DupaCUI