Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Acasă/Firme/CLINICA DE AVENTURA SRL

CLINICA DE AVENTURA SRL

CUI 38186017 · SRL· Municipiul Braşov

ActivăONRC · 2026-09-03

01

Rezumat

Vânzări în scădere. Marjă în scădere.

CLINICA DE AVENTURA SRL are sediul în Municipiul Braşov. Ultimul bilanț disponibil este pentru 2025.

Cifra de afaceri a scăzut-63,2%

Cifra de afaceri raportată pentru 2025 este 100,2 K lei, față de 272,6 K lei în 2024.

Bilanț 2025
Marja netă a coborât-344,8%

Marja netă calculată este -344,8% în 2025, față de -37,3% în 2024.

Calcul din bilanț 2025
Datoriile au crescut+50,3%

Datoriile raportate sunt 663,1 K lei în 2025, față de 441,3 K lei în 2024. Schimbarea singură nu stabilește riscul.

Bilanț 2025

Observațiile descriu datele publicate, nu cauza schimbărilor sau o predicție.

Scor de risc · indicativ
36/ 100
Atenție moderată
0100

Scorul numără numai semnalele observate. 0 nu garantează lipsa riscului; datele lipsă nu adaugă puncte. Nu este rating de credit.

Verificări disponibile 4/6 · date parțiale · BPI neverificatVezi acoperirea →
Cifră de afaceri 2025100,2 K lei-63,2% față de anul anterior2020: 82.0552021: 411.9342022: 520.1712023: 236.6922024: 272.5832025: 100.198
Rezultat net 2025-345,4 K lei-240,2% față de anul anterior2020: 15.1462021: 168.2942022: 119.3422023: -201.4672024: -101.5552025: -345.444
Angajați 20251+0% față de anul anterior2020: 12021: 22022: 12023: 12024: 12025: 1
Capitaluri proprii 2025-633,6 K lei-119,9% față de anul anterior2020: 21.2402021: 189.1792022: 84.2662023: -187.0282024: -288.1782025: -633.622
În acest raport
01Rezumat02Financiar03Risc și verificări04Relații și activitate05Date și surse
02

Performanță financiară

Cum evoluează activitatea și profitabilitatea

Cifră de afaceri

Lei · valori raportate0260 K520 K2020: 82,1 K lei82,1 K20202021: 411,9 K lei411,9 K20212022: 520,2 K lei520,2 K20222023: 236,7 K lei236,7 K20232024: 272,6 K lei272,6 K20242025: 100,2 K lei100,2 K2025

Marjă netă

Rezultat net / cifra de afaceri-344,8%-152%40,9%Mediana sectorului (2025): 5,2% · n=43282020: 18,5%18,5%20202021: 40,9%40,9%20212022: 22,9%22,9%20222023: -85,1%-85,1%20232024: -37,3%-37,3%20242025: -344,8%-344,8%2025

Cifra de afaceri: -63,2% față de anul anterior. Marja netă: -344,8%. Valorile sunt din bilanțuri anuale.

Capital și datorii2025 comparat cu 2024
Capitaluri proprii-633,6 K lei-119,9% față de anul anterior
Datorii663,1 K lei+50,3% față de anul anterior

Bilanț pe ani

Vezi tabelul complet →
Indicator202320242025Ultima variație
Cifră de afaceri236,7 K lei272,6 K lei100,2 K lei-63,2% față de anul anterior
Rezultat net-201,5 K lei-101,6 K lei-345,4 K lei-240,2% față de anul anterior
Capitaluri proprii-187 K lei-288,2 K lei-633,6 K lei-119,9% față de anul anterior
Datorii434,1 K lei441,3 K lei663,1 K lei+50,3% față de anul anterior
Creanțe175,5 K lei130,1 K lei29 K lei-77,7% față de anul anterior
Angajați111+0% față de anul anterior

Repere financiare derivate

Calcule directe din rubricile bilanțului raportare simplificată. Mediana sectorului folosește firme cu același cod CAEN, an și formular și apare numai pentru minimum 20 de valori comparabile. Sunt repere descriptive, nu rating, probabilitate de insolvență sau limită de credit. Activele folosite aici sunt suma activelor imobilizate și circulante disponibile; duratele folosesc soldul de la sfârșitul anului și cifra de afaceri anuală.

IndicatorFormulaFirma 2025Sector 2025Firma 2024Sector 2024
Marjă netărezultat net / cifra de afaceri-344,8%5,2%n=4.328-37,3%5,2%n=4.601
Capitaluri proprii / activecapitaluri proprii / (active imobilizate + active circulante)—8,3%n=3.905-188,4%15,6%n=4.023
Datorii / activedatorii / (active imobilizate + active circulante)—72,4%n=3.905288,5%67,6%n=4.023
Structura activeloractive imobilizate / (active imobilizate + active circulante)—41,6%n=3.9050,6%42,7%n=4.023
Randamentul activelorrezultat net / (active imobilizate + active circulante)—0%n=3.904-66,4%0%n=4.021
Acoperirea datoriilor cu active circulanteactive circulante / datorii0,04×0,72×n=5.9240,34×0,71×n=6.053
Durata creanțelorcreanțe / cifra de afaceri × 360104,13 zile47,34 zilen=3.688171,83 zile46,55 zilen=3.802
Durata stocurilorstocuri / cifra de afaceri × 360—20,88 zilen=2.28013 zile23,36 zilen=2.325
Cifră de afaceri per angajatcifra de afaceri / numărul mediu de angajați100.198 lei134.906 lein=2.657272.583 lei124.404 lein=2.970

Istoric financiar complet · 6 ani

Valorile sunt în lei. „—” înseamnă că informația lipsește. Profitul și pierderea folosesc o scară proprie. Formularul de raportare este indicat pentru fiecare an; unele rubrici diferă între sectoare.

2025

raportare simplificată
Cifră de afaceri
100.198
Rezultat net
-345.444
Angajați
1
Datorii
663.108
Active imobilizate
—
Active circulante
29.486
Capitaluri proprii
-633.622
Venituri totale
107.320
Cheltuieli totale
452.764
Stocuri
—
Creanțe
28.982
Casă și conturi la bănci
504
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2024

raportare simplificată
Cifră de afaceri
272.583
Rezultat net
-101.555
Angajați
1
Datorii
441.312
Active imobilizate
906
Active circulante
152.074
Capitaluri proprii
-288.178
Venituri totale
275.408
Cheltuieli totale
376.963
Stocuri
9.844
Creanțe
130.108
Casă și conturi la bănci
12.122
Cheltuieli în avans
154
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2023

raportare simplificată
Cifră de afaceri
236.692
Rezultat net
-201.467
Angajați
1
Datorii
434.124
Active imobilizate
2.718
Active circulante
244.019
Capitaluri proprii
-187.028
Venituri totale
236.693
Cheltuieli totale
435.665
Stocuri
9.381
Creanțe
175.543
Casă și conturi la bănci
59.095
Cheltuieli în avans
359
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2022

raportare simplificată
Cifră de afaceri
520.171
Rezultat net
119.342
Angajați
1
Datorii
456.937
Active imobilizate
4.529
Active circulante
536.110
Capitaluri proprii
84.266
Venituri totale
520.171
Cheltuieli totale
389.091
Stocuri
9.381
Creanțe
257.517
Casă și conturi la bănci
269.212
Cheltuieli în avans
564
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2021

raportare simplificată
Cifră de afaceri
411.934
Rezultat net
168.294
Angajați
2
Datorii
136.152
Active imobilizate
—
Active circulante
325.297
Capitaluri proprii
189.179
Venituri totale
411.934
Cheltuieli totale
239.521
Stocuri
69.289
Creanțe
90.133
Casă și conturi la bănci
165.875
Cheltuieli în avans
34
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2020

raportare simplificată
Cifră de afaceri
82.055
Rezultat net
15.146
Angajați
1
Datorii
11.213
Active imobilizate
—
Active circulante
32.453
Capitaluri proprii
21.240
Venituri totale
91.734
Cheltuieli totale
76.379
Stocuri
17.380
Creanțe
6.810
Casă și conturi la bănci
8.263
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

Ani disponibili: 2025, 2024, 2023, 2022, 2021, 2020. Cum citești indicatorii →

03

Risc și verificări

Ce știm, ce merită verificat și ce lipsește

36/ 100Atenție moderată
3semnale de urmărit · 0 context
4/ 6verificări disponibile

De urmărit

Capitaluri proprii negative

Bilanțul pentru 2025 raportează capitaluri proprii sub zero.

Ministerul Finanțelor · 2025
Pierdere netă

Rezultatul net raportat pentru 2025 este negativ.

Ministerul Finanțelor · 2025
Cifra de afaceri a scăzut

Scădere de 63% față de 2024.

Ministerul Finanțelor · 2025

Starea verificărilor

ONRCActivă2026-09-03
ANAF · inactivitateNu figurează inactivă fiscal2026-10-03
Restanțe ANAFNu apare în lista publicată2026-06-30
BPI · insolvențăNeverificat—
InstanțeNeverificat—

Absența dintr-o listă publică nu dovedește datorii zero sau lipsa altor proceduri. Potrivirile instanțelor sunt după nume și pot privi altă firmă.

Indicele indicativ adună 30 de puncte pentru fiecare semnal critic și 12 pentru fiecare semnal de atenție din regulile afișate, până la 100. Mențiunile de context și lipsa datelor nu adaugă puncte. Calitatea acoperirii este afișată separat. Vezi acoperirea →

Semnale critice 0 × 30 puncteSemnale de atenție 3 × 12 puncteAcoperire afișată separat

Repere recente din surse

2026-09-03Exportul ONRC din profilDate de registru
2026-06-11Sursa bilanțului 2025Date financiare

Verificări fiscale și juridice detaliate

Semnale de risc din date publice

Constatări verificabile, nu un scor de credit sau o predicție. Semnalăm o scădere a cifrei de afaceri de cel puțin 30% față de anul comparabil. Bilanțurile sunt anuale; stările ONRC și ANAF au date de verificare diferite.

Capitaluri proprii negative

Bilanțul pentru 2025 raportează capitaluri proprii sub zero.

Ministerul Finanțelor · 2025
Pierdere netă

Rezultatul net raportat pentru 2025 este negativ.

Ministerul Finanțelor · 2025
Cifra de afaceri a scăzut

Scădere de 63% față de 2024.

Ministerul Finanțelor · 2025
Alte firme cu capitaluri negativeAlte firme cu pierderi

Acoperire: ONRC 2026-09-03 · evidență fiscală MF 2017-09-06 · ANAF 2026-10-03 · restanțe ANAF 2026-06-30 · conformare ANAF 2026-06-30 · categorie ANAF nepublicată pentru firmă · BPI neverificat · RNPM necolectată · bilanț 2025.

Firma nu apare în lista obligațiilor restante publicată pentru 2026-06-30. Lista are praguri legale de publicare, deci absența nu înseamnă datorii zero.

Lipsa datelor din profil nu confirmă absența datoriilor sau a procedurilor de insolvență.

Dosare în instanță

Colectorul verifică automat ultimii cinci ani. Înregistrările verificate înaintea extinderii păstrează intervalul lor inițial până la următoarea actualizare. Potrivirea se face după numele normalizat, deoarece serviciul public nu furnizează CUI. Un dosar asociat numelui poate privi altă firmă; apariția într-un dosar nu dovedește datorie sau culpă.

Datele acestei firme sunt în curs de colectare automată.

04

Relații și activitate

Cine este conectat la companie și unde apare în date publice

Persoane și relații declarate

1 calități publicate de ONRC.

Vezi identitatea și persoanele →

Achiziții publice

0 înregistrări

Rânduri publicate în care firma apare ca ofertant câștigător. Nu confirmă livrarea sau plata.

Explorează înregistrările →

Identitate, contacte și persoane

Date de identificare

CUI
38186017
Număr de înregistrare
J2017002538080
Înmatriculare
6 septembrie 2017
EUID
ROONRC.J2017002538080
Formă juridică
SRL
Sediu social
SPICULUI 26 60 Municipiul Braşov Braşov · Firme la aceeași adresă
Adresă fiscală
Str SPICULUI 26 Braşov BRAŞOV · Firme la aceeași adresă
TVA
Înregistrată în scopuri de TVA
Tip unitate fiscală
Sediu central
Tip contribuabil
Persoană juridică (PJ)
Stare în evidența fiscală
INREGISTRAT
Data stării fiscale
6 septembrie 2017
Înregistrare fiscală
18 aprilie 2025
Telefon
0745014011 · Firme cu același număr

Reprezentanți legali publicați de ONRC

Numele și calitățile provin din exportul ONRC 2026-09-03. Reprezentarea nu dovedește calitatea de asociat sau beneficiar real. Nu sunt afișate date de naștere sau adrese personale.

administrator
ŢINTEŞAN ŞTEFAN SEBASTIAN

Date fiscale și de contact actualizate

Situație interogată pentru 3 octombrie 2026; ultima verificare: 3 octombrie 2026. Datele de înmatriculare și bilanțurile din profil sunt evidențe separate.

Identitate fiscală

Denumire în evidența fiscală
CLINICA DE AVENTURA SRL
Stare de înregistrare
INREGISTRAT din data 06.09.2017
Înregistrare fiscală
6 septembrie 2017
Număr registrul comerțului
J08/2538/2017
Cod CAEN
9329
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Formă de organizare
PERSOANA JURIDICA
Formă de proprietate
PROPR.PRIVATA-CAPITAL PRIVAT AUTOHTON
Organ fiscal competent
Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Braşov

Contact și adrese

Telefon
0745014011 · Firme cu același număr
Domiciliu fiscal
JUD. BRAŞOV, MUN. BRAŞOV, STR. SPICULUI, NR.26, BL.60, SC.A, AP.7
Cod poștal fiscal
500460
Strada sediului
Str. Spicului
Numărul sediului
26
Localitatea sediului
Mun. Braşov
Județul sediului
BRAŞOV
Codul poștal al sediului
500460
Strada domiciliului fiscal
Str. Spicului
Numărul domiciliului fiscal
26
Localitatea domiciliului fiscal
Mun. Braşov
Județul domiciliului fiscal
BRAŞOV
Cod poștal domiciliu fiscal
500460

TVA și facturare

Înregistrată în scopuri de TVA
Da
TVA de la
1 februarie 2022
TVA la încasare
Da
TVA la încasare de la
1 februarie 2022
Actualizare TVA la încasare
11 ianuarie 2022
Publicare TVA la încasare
12 ianuarie 2022
Tip act TVA la încasare
Inregistrare
În registrul RO e-Factura
Da
Înscriere RO e-Factura
1 ianuarie 2024
Plată defalcată TVA
Nu

Inactivitate fiscală

Inactivă fiscal
Nu

Achiziții publice

Înregistrări în care firma apare ca ofertant câștigător. Acoperire: T2 2026, T1 2026, T4 2025, T3 2025, T2 2025, T1 2025, T4 2024, T3 2024, T2 2024, T1 2024.

Nu am găsit înregistrări pentru această selecție în perioadele disponibile.

Atribuirea nu confirmă livrarea sau plata. Lipsa înregistrărilor nu înseamnă că firma nu a avut contracte publice în alte perioade.

Vezi notificările și anunțurile legate de firmă →

Activități, finanțări, sedii și alte înregistrări

Activități autorizate

Codurile includ activități secundare. Reviziile CAEN pot avea definiții diferite; sunt păstrate separat.

10 activități autorizate

CAEN 4641 Rev. 2Comerț cu ridicata al produselor textile

CAEN 4799 Rev. 2Comerț cu amănuntul efectuat în afara magazinelor, standurilor, chioșcurilor și piețelor

CAEN 5210 Rev. 2Depozitări

CAEN 5530 Rev. 2Parcuri pentru rulote, campinguri și tabere

CAEN 5819 Rev. 2Alte activități de editare

CAEN 7311 Rev. 2Activități ale agențiilor de publicitate

CAEN 7420 Rev. 2Activități fotografice

CAEN 7739 Rev. 2Activități de închiriere și leasing cu alte mașini, echipamente și bunuri tangibile n.c.a.

CAEN 9319 Rev. 2Alte activități sportive

CAEN 9329 Rev. 2Alte activități recreative și distractive n.c.a.

Codul principal afișat provine din raportarea financiară 2025. Revizia nu este specificată în acel export.

05

Date și surse

Perioade, ultime verificări și limitele acoperirii

SursăPerioadăData surseiUltima verificareStare
ONRCRegistrul comerțului2026-09-03—Disponibil
Ministerul Finanțelor2020–20252026-06-11—Disponibil
ANAFStare fiscală—2026-10-03Verificat
Restanțe ANAFListă publicată2026-06-30—Disponibil
BPIProceduri de insolvență——Neverificat
RNPMAvize după CUI——Neverificat
InstanțePotrivire după nume——Neverificat
Achiziții publiceT1 2024–T2 2026——Fără înregistrări în acoperire

Datele din surse au ritmuri diferite. Data raportării, data publicării și ultima verificare nu sunt interschimbabile. „—” indică o dată indisponibilă.

Cum sunt colectate și verificate sursele →

ExploreazăJudețul BraşovMunicipiul BraşovCAEN 9329
Semnalează o neconcordanță
DupaCUI.

Date publice, mai ușor de înțeles.

Listă firmeAchiziții publiceAnunțuri și proceduriInstituții publiceLocalitățiLicențe utilitățiProiecte europeneServicii socialeGlosarCorecturiDespreAtribuiri
© 2026 DupaCUI