Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Acasă/Firme/CLINICA G. ELIMED S.R.L.

CLINICA G. ELIMED S.R.L.

CUI 43898925 · SRL· Loc. Lipova, Oraş Lipova

ActivăONRC · 2026-09-03

01

Rezumat

Vânzări în scădere. Marjă în creștere.

CLINICA G. ELIMED S.R.L. are sediul în Loc. Lipova, Oraş Lipova. Ultimul bilanț disponibil este pentru 2025.

Cifra de afaceri a scăzut-2,4%

Cifra de afaceri raportată pentru 2025 este 97,7 K lei, față de 100,1 K lei în 2024.

Bilanț 2025
Marja netă a crescut-20,5%

Marja netă calculată este -20,5% în 2025, față de -24,5% în 2024.

Calcul din bilanț 2025
Datoriile au scăzut-23,5%

Datoriile raportate sunt 205,3 K lei în 2025, față de 268,4 K lei în 2024. Schimbarea singură nu stabilește riscul.

Bilanț 2025

Observațiile descriu datele publicate, nu cauza schimbărilor sau o predicție.

Scor de risc · indicativ
24/ 100
Atenție moderată
0100

Scorul numără numai semnalele observate. 0 nu garantează lipsa riscului; datele lipsă nu adaugă puncte. Nu este rating de credit.

Verificări disponibile 4/6 · date parțiale · BPI neverificatVezi acoperirea →
Cifră de afaceri 202597,7 K lei-2,4% față de anul anterior2021: 40.1232022: 103.3332023: 104.7412024: 100.1322025: 97.679
Rezultat net 2025-20 K lei+18,4% față de anul anterior2021: 1.7112022: 7.7622023: -23.8252024: -24.5052025: -19.999
Angajați 2025—Fără an comparabil
Capitaluri proprii 2025-58,6 K lei-51,8% față de anul anterior2021: 1.9512022: 9.7132023: -14.1122024: -38.6162025: -58.615
În acest raport
01Rezumat02Financiar03Risc și verificări04Relații și activitate05Date și surse
02

Performanță financiară

Cum evoluează activitatea și profitabilitatea

Cifră de afaceri

Lei · valori raportate052 K105 K2021: 40,1 K lei40,1 K20212022: 103,3 K lei103,3 K20222023: 104,7 K lei104,7 K20232024: 100,1 K lei100,1 K20242025: 97,7 K lei97,7 K2025

Marjă netă

Rezultat net / cifra de afaceri-24,5%7,6%39,7%Mediana sectorului (2025): 39,7% · n=112112021: 4,3%4,3%20212022: 7,5%7,5%20222023: -22,7%-22,7%20232024: -24,5%-24,5%20242025: -20,5%-20,5%2025

Cifra de afaceri: -2,4% față de anul anterior. Marja netă: -20,5%. Valorile sunt din bilanțuri anuale.

Capital și datorii2025 comparat cu 2024
Capitaluri proprii-58,6 K lei-51,8% față de anul anterior
Datorii205,3 K lei-23,5% față de anul anterior

Bilanț pe ani

Vezi tabelul complet →
Indicator202320242025Ultima variație
Cifră de afaceri104,7 K lei100,1 K lei97,7 K lei-2,4% față de anul anterior
Rezultat net-23,8 K lei-24,5 K lei-20 K lei+18,4% față de anul anterior
Capitaluri proprii-14,1 K lei-38,6 K lei-58,6 K lei-51,8% față de anul anterior
Datorii277,8 K lei268,4 K lei205,3 K lei-23,5% față de anul anterior
Creanțe5,3 K lei7,9 K lei1,4 K lei-82,4% față de anul anterior
Angajați———Fără an comparabil

Repere financiare derivate

Calcule directe din rubricile bilanțului raportare simplificată. Mediana sectorului folosește firme cu același cod CAEN, an și formular și apare numai pentru minimum 20 de valori comparabile. Sunt repere descriptive, nu rating, probabilitate de insolvență sau limită de credit. Activele folosite aici sunt suma activelor imobilizate și circulante disponibile; duratele folosesc soldul de la sfârșitul anului și cifra de afaceri anuală.

IndicatorFormulaFirma 2025Sector 2025Firma 2024Sector 2024
Marjă netărezultat net / cifra de afaceri-20,5%39,7%n=11.211-24,5%42%n=10.824
Capitaluri proprii / activecapitaluri proprii / (active imobilizate + active circulante)-40%61,4%n=9.067-16,8%69,6%n=8.517
Datorii / activedatorii / (active imobilizate + active circulante)140%35,2%n=9.067116,8%28,4%n=8.517
Structura activeloractive imobilizate / (active imobilizate + active circulante)67,9%31,1%n=9.06769%27,8%n=8.517
Randamentul activelorrezultat net / (active imobilizate + active circulante)-13,6%42%n=9.065-10,7%42,9%n=8.515
Acoperirea datoriilor cu active circulanteactive circulante / datorii0,23×2,09×n=11.9510,27×2,76×n=11.487
Durata creanțelorcreanțe / cifra de afaceri × 3605,11 zile98,48 zilen=10.14428,34 zile60,53 zilen=9.273
Durata stocurilorstocuri / cifra de afaceri × 360111,48 zile2,42 zilen=3.552153,03 zile2,36 zilen=3.375

Istoric financiar complet · 5 ani

Valorile sunt în lei. „—” înseamnă că informația lipsește. Profitul și pierderea folosesc o scară proprie. Formularul de raportare este indicat pentru fiecare an; unele rubrici diferă între sectoare.

2025

raportare simplificată
Cifră de afaceri
97.679
Rezultat net
-19.999
Angajați
—
Datorii
205.263
Active imobilizate
99.614
Active circulante
47.034
Capitaluri proprii
-58.615
Venituri totale
97.680
Cheltuieli totale
116.251
Stocuri
30.249
Creanțe
1.386
Casă și conturi la bănci
15.399
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2024

raportare simplificată
Cifră de afaceri
100.132
Rezultat net
-24.505
Angajați
—
Datorii
268.382
Active imobilizate
158.508
Active circulante
71.258
Capitaluri proprii
-38.616
Venituri totale
100.193
Cheltuieli totale
124.129
Stocuri
42.564
Creanțe
7.884
Casă și conturi la bănci
20.810
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2023

raportare simplificată
Cifră de afaceri
104.741
Rezultat net
-23.825
Angajați
—
Datorii
277.844
Active imobilizate
218.632
Active circulante
45.100
Capitaluri proprii
-14.112
Venituri totale
104.742
Cheltuieli totale
127.868
Stocuri
34.416
Creanțe
5.302
Casă și conturi la bănci
5.382
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2022

raportare simplificată
Cifră de afaceri
103.333
Rezultat net
7.762
Angajați
—
Datorii
315.941
Active imobilizate
290.051
Active circulante
35.603
Capitaluri proprii
9.713
Venituri totale
103.334
Cheltuieli totale
92.963
Stocuri
28.765
Creanțe
1.491
Casă și conturi la bănci
5.347
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2021

raportare simplificată
Cifră de afaceri
40.123
Rezultat net
1.711
Angajați
—
Datorii
140.636
Active imobilizate
103.505
Active circulante
39.082
Capitaluri proprii
1.951
Venituri totale
40.152
Cheltuieli totale
38.092
Stocuri
32.311
Creanțe
3.595
Casă și conturi la bănci
3.176
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

Ani disponibili: 2025, 2024, 2023, 2022, 2021, 2020. Cum citești indicatorii →

03

Risc și verificări

Ce știm, ce merită verificat și ce lipsește

24/ 100Atenție moderată
2semnale de urmărit · 0 context
4/ 6verificări disponibile

De urmărit

Capitaluri proprii negative

Bilanțul pentru 2025 raportează capitaluri proprii sub zero.

Ministerul Finanțelor · 2025
Pierdere netă

Rezultatul net raportat pentru 2025 este negativ.

Ministerul Finanțelor · 2025

Starea verificărilor

ONRCActivă2026-09-03
ANAF · inactivitateNu figurează inactivă fiscal2026-10-03
Restanțe ANAFNu apare în lista publicată2026-06-30
BPI · insolvențăNeverificat—
InstanțeNeverificat—

Absența dintr-o listă publică nu dovedește datorii zero sau lipsa altor proceduri. Potrivirile instanțelor sunt după nume și pot privi altă firmă.

Indicele indicativ adună 30 de puncte pentru fiecare semnal critic și 12 pentru fiecare semnal de atenție din regulile afișate, până la 100. Mențiunile de context și lipsa datelor nu adaugă puncte. Calitatea acoperirii este afișată separat. Vezi acoperirea →

Semnale critice 0 × 30 puncteSemnale de atenție 2 × 12 puncteAcoperire afișată separat

Repere recente din surse

2026-09-03Exportul ONRC din profilDate de registru
2026-06-11Sursa bilanțului 2025Date financiare

Verificări fiscale și juridice detaliate

Semnale de risc din date publice

Constatări verificabile, nu un scor de credit sau o predicție. Semnalăm o scădere a cifrei de afaceri de cel puțin 30% față de anul comparabil. Bilanțurile sunt anuale; stările ONRC și ANAF au date de verificare diferite.

Capitaluri proprii negative

Bilanțul pentru 2025 raportează capitaluri proprii sub zero.

Ministerul Finanțelor · 2025
Pierdere netă

Rezultatul net raportat pentru 2025 este negativ.

Ministerul Finanțelor · 2025
Alte firme cu capitaluri negativeAlte firme cu pierderi

Acoperire: ONRC 2026-09-03 · evidență fiscală MF 2021-03-11 · ANAF 2026-10-03 · restanțe ANAF 2026-06-30 · conformare ANAF 2026-06-30 · categorie ANAF nepublicată pentru firmă · BPI neverificat · RNPM necolectată · bilanț 2025.

Firma nu apare în lista obligațiilor restante publicată pentru 2026-06-30. Lista are praguri legale de publicare, deci absența nu înseamnă datorii zero.

Lipsa datelor din profil nu confirmă absența datoriilor sau a procedurilor de insolvență.

Conformare fiscală publicată

Firma apare în lista ANAF pentru 2026-06-30 a contribuabililor persoane juridice fără obligații restante.

Publicarea indică faptul că declarațiile fiscale cerute au fost depuse, obligațiile principale și accesorii din trimestru au fost achitate la scadență, iar la întocmirea listei nu existau obligații bugetare restante. Situația este o observație trimestrială și nu reprezintă o garanție pentru perioadele ulterioare.

Dosare în instanță

Colectorul verifică automat ultimii cinci ani. Înregistrările verificate înaintea extinderii păstrează intervalul lor inițial până la următoarea actualizare. Potrivirea se face după numele normalizat, deoarece serviciul public nu furnizează CUI. Un dosar asociat numelui poate privi altă firmă; apariția într-un dosar nu dovedește datorie sau culpă.

Datele acestei firme sunt în curs de colectare automată.

04

Relații și activitate

Cine este conectat la companie și unde apare în date publice

Persoane și relații declarate

1 calități publicate de ONRC.

Vezi identitatea și persoanele →

Achiziții publice

0 înregistrări

Rânduri publicate în care firma apare ca ofertant câștigător. Nu confirmă livrarea sau plata.

Explorează înregistrările →

Identitate, contacte și persoane

Date de identificare

CUI
43898925
Număr de înregistrare
J2021000501027
Înmatriculare
11 martie 2021
EUID
ROONRC.J2021000501027
Formă juridică
SRL
Sediu social
GEORGE COŞBUC 3 Loc. Lipova, Oraş Lipova Arad · Firme la aceeași adresă
Adresă fiscală
Str. GEORGE COŞBUC 3 Lipova ARAD · Firme la aceeași adresă
TVA
Neînregistrată în scopuri de TVA
Tip unitate fiscală
Sediu central
Tip contribuabil
Persoană juridică (PJ)
Stare în evidența fiscală
INREGISTRAT
Data stării fiscale
11 martie 2021
Înregistrare fiscală
31 martie 2023

Reprezentanți legali publicați de ONRC

Numele și calitățile provin din exportul ONRC 2026-09-03. Reprezentarea nu dovedește calitatea de asociat sau beneficiar real. Nu sunt afișate date de naștere sau adrese personale.

administrator
GAZAK IULIA CRISTINA

Date fiscale și de contact actualizate

Situație interogată pentru 3 octombrie 2026; ultima verificare: 3 octombrie 2026. Datele de înmatriculare și bilanțurile din profil sunt evidențe separate.

Identitate fiscală

Denumire în evidența fiscală
CLINICA G. ELIMED S.R.L.
Stare de înregistrare
INREGISTRAT din data 11.03.2021
Înregistrare fiscală
11 martie 2021
Număr registrul comerțului
J2021000501027
Cod CAEN
8622
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Formă de organizare
PERSOANA JURIDICA
Formă de proprietate
PROPR.PRIVATA-CAPITAL PRIVAT AUTOHTON
Organ fiscal competent
Unitatea Fiscală Orăşenească Lipova

Contact și adrese

Domiciliu fiscal
JUD. ARAD, ORŞ. LIPOVA, STR. GEORGE COŞBUC, NR.3
Cod poștal fiscal
315400
Strada sediului
Str. George Coşbuc
Numărul sediului
3
Localitatea sediului
Orş. Lipova
Județul sediului
ARAD
Codul poștal al sediului
315400
Strada domiciliului fiscal
Str. George Coşbuc
Numărul domiciliului fiscal
3
Localitatea domiciliului fiscal
Orş. Lipova
Județul domiciliului fiscal
ARAD
Cod poștal domiciliu fiscal
315400

TVA și facturare

Înregistrată în scopuri de TVA
Nu
TVA la încasare
Nu
În registrul RO e-Factura
Nu
Plată defalcată TVA
Nu

Inactivitate fiscală

Inactivă fiscal
Nu

Achiziții publice

Înregistrări în care firma apare ca ofertant câștigător. Acoperire: T2 2026, T1 2026, T4 2025, T3 2025, T2 2025, T1 2025, T4 2024, T3 2024, T2 2024, T1 2024.

Nu am găsit înregistrări pentru această selecție în perioadele disponibile.

Atribuirea nu confirmă livrarea sau plata. Lipsa înregistrărilor nu înseamnă că firma nu a avut contracte publice în alte perioade.

Vezi notificările și anunțurile legate de firmă →

Activități, finanțări, sedii și alte înregistrări

Activități autorizate

Codurile includ activități secundare. Reviziile CAEN pot avea definiții diferite; sunt păstrate separat.

2 activități autorizate

CAEN 8622 Rev. 3Activități de asistență medicală specializată

CAEN 8691 Rev. 3Servicii de diagnostic imagistic și activități ale laboratoarelor medicale

Codul principal afișat provine din raportarea financiară 2025. Revizia nu este specificată în acel export.

05

Date și surse

Perioade, ultime verificări și limitele acoperirii

SursăPerioadăData surseiUltima verificareStare
ONRCRegistrul comerțului2026-09-03—Disponibil
Ministerul Finanțelor2021–20252026-06-11—Disponibil
ANAFStare fiscală—2026-10-03Verificat
Restanțe ANAFListă publicată2026-06-30—Disponibil
BPIProceduri de insolvență——Neverificat
RNPMAvize după CUI——Neverificat
InstanțePotrivire după nume——Neverificat
Achiziții publiceT1 2024–T2 2026——Fără înregistrări în acoperire

Datele din surse au ritmuri diferite. Data raportării, data publicării și ultima verificare nu sunt interschimbabile. „—” indică o dată indisponibilă.

Cum sunt colectate și verificate sursele →

ExploreazăJudețul AradLoc. Lipova, Oraş LipovaCAEN 8622
Semnalează o neconcordanță
DupaCUI.

Date publice, mai ușor de înțeles.

Listă firmeAchiziții publiceAnunțuri și proceduriInstituții publiceLocalitățiLicențe utilitățiProiecte europeneServicii socialeGlosarCorecturiDespreAtribuiri
© 2026 DupaCUI