Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Acasă/Firme/CLINICAL RESEARCH & INNOVATION S.R.L.

CLINICAL RESEARCH & INNOVATION S.R.L.

CUI 39634429 · SRL· Municipiul Târgu Mureş

ActivăONRC · 2026-09-03

01

Rezumat

Vânzări în scădere. Marjă în scădere.

CLINICAL RESEARCH & INNOVATION S.R.L. are sediul în Municipiul Târgu Mureş. Ultimul bilanț disponibil este pentru 2025.

Cifra de afaceri a scăzut-38,5%

Cifra de afaceri raportată pentru 2025 este 950,4 K lei, față de 1,5 mil. lei în 2024.

Bilanț 2025
Marja netă a coborât0,9%

Marja netă calculată este 0,9% în 2025, față de 9,9% în 2024.

Calcul din bilanț 2025
Datoriile au scăzut-20,1%

Datoriile raportate sunt 1,5 mil. lei în 2025, față de 1,9 mil. lei în 2024. Schimbarea singură nu stabilește riscul.

Bilanț 2025

Observațiile descriu datele publicate, nu cauza schimbărilor sau o predicție.

Scor de risc · indicativ
12/ 100
Niciun semnal confirmat · date parțiale
0100

Scorul numără numai semnalele observate. 0 nu garantează lipsa riscului; datele lipsă nu adaugă puncte. Nu este rating de credit.

Verificări disponibile 4/6 · date parțiale · BPI neverificatVezi acoperirea →
Cifră de afaceri 2025950,4 K lei-38,5% față de anul anterior2020: 860.5832021: 538.5342022: 909.9982023: 779.8232024: 1.545.0372025: 950.386
Rezultat net 20258,8 K lei-94,2% față de anul anterior2020: 284.3442021: 97.4332022: 133.6472023: 150.6232024: 153.3592025: 8.846
Angajați 20258+0% față de anul anterior2020: 62021: 62022: 82023: 92024: 82025: 8
Capitaluri proprii 2025961,1 K lei+0,9% față de anul anterior2020: 417.2402021: 514.6732022: 648.3202023: 798.9432024: 952.3022025: 961.148
În acest raport
01Rezumat02Financiar03Risc și verificări04Relații și activitate05Date și surse
02

Performanță financiară

Cum evoluează activitatea și profitabilitatea

Cifră de afaceri

Lei · valori raportate0773 K2 mil.2020: 860,6 K lei860,6 K20202021: 538,5 K lei538,5 K20212022: 910 K lei910 K20222023: 779,8 K lei779,8 K20232024: 1,5 mil. lei1,5 mil.20242025: 950,4 K lei950,4 K2025

Marjă netă

Rezultat net / cifra de afaceri0%16,5%33%Mediana sectorului (2025): 21,5% · n=1892020: 33%33%20202021: 18,1%18,1%20212022: 14,7%14,7%20222023: 19,3%19,3%20232024: 9,9%9,9%20242025: 0,9%0,9%2025

Cifra de afaceri: -38,5% față de anul anterior. Marja netă: 0,9%. Valorile sunt din bilanțuri anuale.

Capital și datorii2025 comparat cu 2024
Capitaluri proprii961,1 K lei+0,9% față de anul anterior
Datorii1,5 mil. lei-20,1% față de anul anterior

Bilanț pe ani

Vezi tabelul complet →
Indicator202320242025Ultima variație
Cifră de afaceri779,8 K lei1,5 mil. lei950,4 K lei-38,5% față de anul anterior
Rezultat net150,6 K lei153,4 K lei8,8 K lei-94,2% față de anul anterior
Capitaluri proprii798,9 K lei952,3 K lei961,1 K lei+0,9% față de anul anterior
Datorii2,2 mil. lei1,9 mil. lei1,5 mil. lei-20,1% față de anul anterior
Creanțe363,6 K lei907,8 K lei665,4 K lei-26,7% față de anul anterior
Angajați988+0% față de anul anterior

Repere financiare derivate

Calcule directe din rubricile bilanțului raportare simplificată. Mediana sectorului folosește firme cu același cod CAEN, an și formular și apare numai pentru minimum 20 de valori comparabile. Sunt repere descriptive, nu rating, probabilitate de insolvență sau limită de credit. Activele folosite aici sunt suma activelor imobilizate și circulante disponibile; duratele folosesc soldul de la sfârșitul anului și cifra de afaceri anuală.

IndicatorFormulaFirma 2025Sector 2025Firma 2024Sector 2024
Marjă netărezultat net / cifra de afaceri0,9%21,5%n=1899,9%25,8%n=210
Capitaluri proprii / activecapitaluri proprii / (active imobilizate + active circulante)37,3%50,2%n=14631%55,8%n=158
Datorii / activedatorii / (active imobilizate + active circulante)60%46,1%n=14663,1%42,1%n=158
Structura activeloractive imobilizate / (active imobilizate + active circulante)70,4%16,7%n=14669,3%21,1%n=158
Randamentul activelorrezultat net / (active imobilizate + active circulante)0,3%9,3%n=1465%5,1%n=158
Randamentul capitalurilor propriirezultat net / capitaluri proprii pozitive0,9%64,3%n=18916,1%37,8%n=218
Acoperirea datoriilor cu active circulanteactive circulante / datorii0,49×1,58×n=2470,49×1,77×n=269
Durata creanțelorcreanțe / cifra de afaceri × 360252,05 zile104,34 zilen=165211,52 zile88,03 zilen=183
Durata stocurilorstocuri / cifra de afaceri × 36023,27 zile4,29 zilen=668,06 zile8,16 zilen=62
Cifră de afaceri per angajatcifra de afaceri / numărul mediu de angajați118.798 lei199.031 lein=103193.130 lei198.878 lein=119

Istoric financiar complet · 6 ani

Valorile sunt în lei. „—” înseamnă că informația lipsește. Profitul și pierderea folosesc o scară proprie. Formularul de raportare este indicat pentru fiecare an; unele rubrici diferă între sectoare.

2025

raportare simplificată
Cifră de afaceri
950.386
Rezultat net
8.846
Angajați
8
Datorii
1.548.020
Active imobilizate
1.814.855
Active circulante
764.204
Capitaluri proprii
961.148
Venituri totale
1.061.388
Cheltuieli totale
1.036.731
Stocuri
61.432
Creanțe
665.404
Casă și conturi la bănci
37.368
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
69.891
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2024

raportare simplificată
Cifră de afaceri
1.545.037
Rezultat net
153.359
Angajați
8
Datorii
1.937.691
Active imobilizate
2.126.600
Active circulante
944.283
Capitaluri proprii
952.302
Venituri totale
1.688.273
Cheltuieli totale
1.488.563
Stocuri
34.576
Creanțe
907.795
Casă și conturi la bănci
1.912
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
180.890
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2023

raportare simplificată
Cifră de afaceri
779.823
Rezultat net
150.623
Angajați
9
Datorii
2.202.873
Active imobilizate
2.539.958
Active circulante
785.982
Capitaluri proprii
798.943
Venituri totale
1.373.210
Cheltuieli totale
1.214.124
Stocuri
414.622
Creanțe
363.618
Casă și conturi la bănci
7.742
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
324.124
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2022

raportare simplificată
Cifră de afaceri
909.998
Rezultat net
133.647
Angajați
8
Datorii
1.907.600
Active imobilizate
2.175.287
Active circulante
632.880
Capitaluri proprii
648.320
Venituri totale
1.276.569
Cheltuieli totale
1.133.822
Stocuri
357.682
Creanțe
265.965
Casă și conturi la bănci
9.233
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
252.247
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2021

raportare simplificată
Cifră de afaceri
538.534
Rezultat net
97.433
Angajați
6
Datorii
1.297.849
Active imobilizate
1.538.065
Active circulante
368.397
Capitaluri proprii
514.673
Venituri totale
572.577
Cheltuieli totale
469.759
Stocuri
205.466
Creanțe
132.287
Casă și conturi la bănci
30.644
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
93.940
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2020

raportare simplificată
Cifră de afaceri
860.583
Rezultat net
284.344
Angajați
6
Datorii
1.157.299
Active imobilizate
1.412.719
Active circulante
289.803
Capitaluri proprii
417.240
Venituri totale
900.299
Cheltuieli totale
607.350
Stocuri
108.460
Creanțe
5.139
Casă și conturi la bănci
176.204
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
127.983
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

Ani disponibili: 2025, 2024, 2023, 2022, 2021, 2020. Cum citești indicatorii →

03

Risc și verificări

Ce știm, ce merită verificat și ce lipsește

12/ 100Niciun semnal confirmat · date parțiale
1semnale de urmărit · 0 context
4/ 6verificări disponibile

De urmărit

Cifra de afaceri a scăzut

Scădere de 38% față de 2024.

Ministerul Finanțelor · 2025

Starea verificărilor

ONRCActivă2026-09-03
ANAF · inactivitateNu figurează inactivă fiscal2026-10-03
Restanțe ANAFNu apare în lista publicată2026-06-30
BPI · insolvențăNeverificat—
InstanțeNeverificat—

Absența dintr-o listă publică nu dovedește datorii zero sau lipsa altor proceduri. Potrivirile instanțelor sunt după nume și pot privi altă firmă.

Indicele indicativ adună 30 de puncte pentru fiecare semnal critic și 12 pentru fiecare semnal de atenție din regulile afișate, până la 100. Mențiunile de context și lipsa datelor nu adaugă puncte. Calitatea acoperirii este afișată separat. Vezi acoperirea →

Semnale critice 0 × 30 puncteSemnale de atenție 1 × 12 puncteAcoperire afișată separat

Repere recente din surse

2026-09-03Exportul ONRC din profilDate de registru
2026-06-11Sursa bilanțului 2025Date financiare

Verificări fiscale și juridice detaliate

Semnale de risc din date publice

Constatări verificabile, nu un scor de credit sau o predicție. Semnalăm o scădere a cifrei de afaceri de cel puțin 30% față de anul comparabil. Bilanțurile sunt anuale; stările ONRC și ANAF au date de verificare diferite.

Cifra de afaceri a scăzut

Scădere de 38% față de 2024.

Ministerul Finanțelor · 2025

Acoperire: ONRC 2026-09-03 · evidență fiscală MF 2018-07-18 · ANAF 2026-10-03 · restanțe ANAF 2026-06-30 · conformare ANAF 2026-06-30 · categorie ANAF nepublicată pentru firmă · BPI neverificat · RNPM necolectată · bilanț 2025.

Firma nu apare în lista obligațiilor restante publicată pentru 2026-06-30. Lista are praguri legale de publicare, deci absența nu înseamnă datorii zero.

Lipsa datelor din profil nu confirmă absența datoriilor sau a procedurilor de insolvență.

Dosare în instanță

Colectorul verifică automat ultimii cinci ani. Înregistrările verificate înaintea extinderii păstrează intervalul lor inițial până la următoarea actualizare. Potrivirea se face după numele normalizat, deoarece serviciul public nu furnizează CUI. Un dosar asociat numelui poate privi altă firmă; apariția într-un dosar nu dovedește datorie sau culpă.

Datele acestei firme sunt în curs de colectare automată.

04

Relații și activitate

Cine este conectat la companie și unde apare în date publice

Persoane și relații declarate

1 calități publicate de ONRC.

Vezi identitatea și persoanele →

Achiziții publice

0 înregistrări

Rânduri publicate în care firma apare ca ofertant câștigător. Nu confirmă livrarea sau plata.

Explorează înregistrările →

Identitate, contacte și persoane

Date de identificare

CUI
39634429
Număr de înregistrare
J26/1112/2018
Înmatriculare
18 iulie 2018
EUID
ROONRC.J26/1112/2018
Formă juridică
SRL
Sediu social
ARON GABOR 1 Municipiul Târgu Mureş Mureş
Adresă fiscală
Str. ARON GABOR 1 Tîrgu Mureş MUREŞ
TVA
Înregistrată în scopuri de TVA
Tip unitate fiscală
Sediu central
Tip contribuabil
Persoană juridică (PJ)
Stare în evidența fiscală
INREGISTRAT
Data stării fiscale
18 iulie 2018
Înregistrare fiscală
18 iulie 2025

Reprezentanți legali publicați de ONRC

Numele și calitățile provin din exportul ONRC 2026-09-03. Reprezentarea nu dovedește calitatea de asociat sau beneficiar real. Nu sunt afișate date de naștere sau adrese personale.

administrator
HINTEA IONAȘIU MARIAN NICOLAE

Date fiscale și de contact actualizate

Situație interogată pentru 3 octombrie 2026; ultima verificare: 3 octombrie 2026. Datele de înmatriculare și bilanțurile din profil sunt evidențe separate.

Identitate fiscală

Denumire în evidența fiscală
CLINICAL RESEARCH & INNOVATION S.R.L.
Stare de înregistrare
INREGISTRAT din data 18.07.2018
Înregistrare fiscală
18 iulie 2018
Număr registrul comerțului
J26/1112/2018
Cod CAEN
7219
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Formă de organizare
PERSOANA JURIDICA
Formă de proprietate
PROPR.PRIVATA-CAPITAL PRIVAT AUTOHTON
Organ fiscal competent
Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Mureş

Contact și adrese

Domiciliu fiscal
JUD. MUREŞ, MUN. TÂRGU MUREŞ, STR. GÁBOR ÁRON, NR.1
Cod poștal fiscal
540083
Strada sediului
Str. Gábor Áron
Numărul sediului
1
Localitatea sediului
Mun. Târgu Mureş
Județul sediului
MUREŞ
Codul poștal al sediului
540083
Strada domiciliului fiscal
Str. Gábor Áron
Numărul domiciliului fiscal
1
Localitatea domiciliului fiscal
Mun. Târgu Mureş
Județul domiciliului fiscal
MUREŞ
Cod poștal domiciliu fiscal
540083

TVA și facturare

Înregistrată în scopuri de TVA
Da
TVA de la
1 august 2019
TVA la încasare
Nu
În registrul RO e-Factura
Da
Înscriere RO e-Factura
1 februarie 2024
Plată defalcată TVA
Nu

Inactivitate fiscală

Inactivă fiscal
Nu

Achiziții publice

Înregistrări în care firma apare ca ofertant câștigător. Acoperire: T2 2026, T1 2026, T4 2025, T3 2025, T2 2025, T1 2025, T4 2024, T3 2024, T2 2024, T1 2024.

Nu am găsit înregistrări pentru această selecție în perioadele disponibile.

Atribuirea nu confirmă livrarea sau plata. Lipsa înregistrărilor nu înseamnă că firma nu a avut contracte publice în alte perioade.

Vezi notificările și anunțurile legate de firmă →

Activități, finanțări, sedii și alte înregistrări

Activități autorizate

Codurile includ activități secundare. Reviziile CAEN pot avea definiții diferite; sunt păstrate separat.

23 activități autorizate

CAEN 1812 Rev. 2Alte activități de tipărire n.c.a.

CAEN 2229 Rev. 2Fabricarea altor produse din material plastic

CAEN 3250 Rev. 2Fabricarea de dispozitive, aparate și instrumente medicale și stomatologice

CAEN 5811 Rev. 2Activități de editare a cărților

CAEN 5814 Rev. 2Activități de editare a revistelor și periodicelor

CAEN 6202 Rev. 2Activități de consultanță în tehnologia informației

CAEN 7021 Rev. 2Activități de consultanță în domeniul relațiilor publice și al comunicării

CAEN 7022 Rev. 2Activități de consultanță pentru afaceri și management

CAEN 7112 Rev. 2Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea

CAEN 7120 Rev. 2Activități de testări și analize tehnice

CAEN 7211 Rev. 2Cercetare- dezvoltare în biotehnologie

CAEN 7219 Rev. 2Cercetare- dezvoltare în alte științe naturale și inginerie

CAEN 7220 Rev. 2Cercetare- dezvoltare în științe sociale și umaniste

CAEN 7311 Rev. 2Activități ale agențiilor de publicitate

CAEN 7320 Rev. 2Activități de studiere a pieței și de sondare a opiniei publice

CAEN 7410 Rev. 2Activități de design specializat

CAEN 7430 Rev. 2Activități de traducere scrisă și orală (interpreți)

CAEN 7490 Rev. 2Alte activități profesionale, științifice și tehnice n.c.a.

CAEN 7733 Rev. 2Activități de închiriere și leasing cu mașini și echipamente de birou (inclusiv calculatoare)

CAEN 8211 Rev. 2Activități combinate de secretariat

CAEN 8219 Rev. 2Activități de fotocopiere, de pregătire a documentelor și alte activități specializate de secretariat

CAEN 8230 Rev. 2Activități de organizare a expozițiilor, târgurilor și congreselor

CAEN 9101 Rev. 2Activități ale bibliotecilor și arhivelor

Codul principal afișat provine din raportarea financiară 2025. Revizia nu este specificată în acel export.

05

Date și surse

Perioade, ultime verificări și limitele acoperirii

SursăPerioadăData surseiUltima verificareStare
ONRCRegistrul comerțului2026-09-03—Disponibil
Ministerul Finanțelor2020–20252026-06-11—Disponibil
ANAFStare fiscală—2026-10-03Verificat
Restanțe ANAFListă publicată2026-06-30—Disponibil
BPIProceduri de insolvență——Neverificat
RNPMAvize după CUI——Neverificat
InstanțePotrivire după nume——Neverificat
Achiziții publiceT1 2024–T2 2026——Fără înregistrări în acoperire

Datele din surse au ritmuri diferite. Data raportării, data publicării și ultima verificare nu sunt interschimbabile. „—” indică o dată indisponibilă.

Cum sunt colectate și verificate sursele →

ExploreazăJudețul MureşMunicipiul Târgu MureşCAEN 7220
Semnalează o neconcordanță
DupaCUI.

Date publice, mai ușor de înțeles.

Listă firmeAchiziții publiceAnunțuri și proceduriInstituții publiceLocalitățiLicențe utilitățiProiecte europeneServicii socialeGlosarCorecturiDespreAtribuiri
© 2026 DupaCUI