Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Acasă/Firme/CLOUDIFIER SRL

CLOUDIFIER SRL

CUI 34311168 · SRL· Bucureşti Sectorul 2

radiatăONRC · 2026-09-03

Activitatea sau existența firmei este afectatăradiatăVezi contextul →
01

Rezumat

Vânzări neschimbate. Rezultat net pozitiv.

CLOUDIFIER SRL are sediul în Bucureşti Sectorul 2. Ultimul bilanț disponibil este pentru 2025.

Activitatea sau existența firmei este afectatăNecesită verificare

radiată

ONRC · 2026-09-03
Datoriile au scăzut-92,9%

Datoriile raportate sunt 1,4 K lei în 2025, față de 19,8 K lei în 2024. Schimbarea singură nu stabilește riscul.

Bilanț 2025

Observațiile descriu datele publicate, nu cauza schimbărilor sau o predicție.

Scor de risc · indicativ
42/ 100
Atenție moderată
0100

Scorul numără numai semnalele observate. 0 nu garantează lipsa riscului; datele lipsă nu adaugă puncte. Nu este rating de credit.

Verificări disponibile 5/6 · date parțiale · BPI neverificatVezi acoperirea →
Cifră de afaceri 20250 leiNeschimbat față de anul anterior2020: 20.0002021: 463.5942022: 02023: 02024: 02025: 0
Rezultat net 202515,4 K lei+46,9% față de anul anterior2020: 1632021: 444.5342022: 9.1682023: 11.7292024: 10.5042025: 15.431
Angajați 20250Neschimbat față de anul anterior2020: 12021: 02022: 02023: 02024: 02025: 0
Capitaluri proprii 2025579,7 K lei+2,7% față de anul anterior2020: 137.3262021: 531.9802022: 542.0352023: 553.7642024: 564.2692025: 579.699
În acest raport
01Rezumat02Financiar03Risc și verificări04Relații și activitate05Date și surse
02

Performanță financiară

Cum evoluează activitatea și profitabilitatea

Bilanțul entității juridice · 2025 · raportare simplificată · valori nominale în lei

Cifră de afaceri

Lei · valori raportate0232 K464 K2020: 20 K lei20 K20202021: 463,6 K lei463,6 K20212022: 0 lei020222023: 0 lei020232024: 0 lei020242025: 0 lei02025

Marjă netă

Rezultat net / cifra de afaceri0%47,9%95,9%2020: 0,8%0,8%20202021: 95,9%95,9%20212022202320242025Reper 2025: mediana sectorului 58,4% · n=14.073

Cifra de afaceri: Neschimbat față de anul anterior.Marjă netă —

Capital, datorii și lichidități

Solduri la 31 decembrie · barele se compară doar în cadrul fiecărui indicator

Capitaluri proprii

2024564,3 K lei
2025579,7 K lei

Datorii raportate

202419,8 K lei
20251,4 K lei

Disponibilități bănești

20241,6 K lei
20251,3 K lei

Capital de lucru net

2024—
2025—

Capital de lucru net = active circulante − datorii sub un an. Provizioane 2025: 0 lei, separat de datorii. Profitul și soldul de numerar nu măsoară fluxul de numerar operațional.

Bilanț pe ani

Vezi tabelul complet →
Indicator202320242025Ultima variație
Cifră de afaceri0 lei0 lei0 leiNeschimbat față de anul anterior
Rezultat net11,7 K lei10,5 K lei15,4 K lei+46,9% față de anul anterior
Capitaluri proprii553,8 K lei564,3 K lei579,7 K lei+2,7% față de anul anterior
Datorii20,9 K lei19,8 K lei1,4 K lei-92,9% față de anul anterior
Creanțe467,9 K lei477,8 K lei476,4 K lei-0,3% față de anul anterior
Angajați000Neschimbat față de anul anterior

Indicatori financiari · comparație

2025 / 2024

A+B = active imobilizate + circulante, fără cheltuieli în avans. Datoriile nu includ provizioanele. Randamentele folosesc soldurile de la sfârșitul anului.

Profitabilitate și productivitate

Indicator20252024
Rezultat / active (A+B)2,5%1,7%
Rezultat net / active la sfârșitul anului

Mediana sectorului: 2025: 58,3% (n=11.534) · 2024: 63% (n=17.178)

Rezultat / capitaluri proprii2,7%1,9%
Rezultat net / capitaluri proprii pozitive la sfârșitul anului

Mediana sectorului: 2025: 99,7% (n=14.527) · 2024: 99,7% (n=22.123)

Capital și îndatorare

Indicator20252024
Capitaluri proprii / active (A+B)95,6%91,8%
Capitaluri proprii / (active imobilizate + circulante)

Mediana sectorului: 2025: 75% (n=11.537) · 2024: 78,8% (n=17.180)

Datorii / active (A+B)0,2%3,2%
Datorii raportate / (active imobilizate + circulante)

Mediana sectorului: 2025: 24,5% (n=11.537) · 2024: 20,7% (n=17.180)

Ponderea activelor imobilizate21,2%22%
Active imobilizate / (active imobilizate + circulante)

Mediana sectorului: 2025: 9,6% (n=11.537) · 2024: 6,7% (n=17.180)

Active circulante / datorii totale340,76×24,22×
Reper de acoperire; nu este lichiditate curentă

Mediana sectorului: 2025: 3,2× (n=16.521) · 2024: 4,16× (n=25.029)

Mediane pentru același CAEN, an și formular; minimum 20 de valori pe indicator.

Istoric financiar complet · 6 ani

Valorile sunt în lei. „—” înseamnă că informația lipsește. Profitul și pierderea folosesc o scară proprie. Formularul de raportare este indicat pentru fiecare an; unele rubrici diferă între sectoare.

2025

raportare simplificată
Cifră de afaceri
0
Rezultat net
15.431
Angajați
0
Datorii
1.402
Active imobilizate
128.715
Active circulante
477.742
Capitaluri proprii
579.699
Venituri totale
41.059
Cheltuieli totale
22.815
Stocuri
0
Creanțe
476.441
Casă și conturi la bănci
1.301
Cheltuieli în avans
0
Venituri în avans
25.356
Provizioane
0
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2024

raportare simplificată
Cifră de afaceri
0
Rezultat net
10.504
Angajați
0
Datorii
19.798
Active imobilizate
134.950
Active circulante
479.461
Capitaluri proprii
564.269
Venituri totale
37.026
Cheltuieli totale
24.755
Stocuri
0
Creanțe
477.840
Casă și conturi la bănci
1.621
Cheltuieli în avans
0
Venituri în avans
30.344
Provizioane
0
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2023

raportare simplificată
Cifră de afaceri
0
Rezultat net
11.729
Angajați
0
Datorii
20.900
Active imobilizate
140.492
Active circulante
469.401
Capitaluri proprii
553.764
Venituri totale
40.650
Cheltuieli totale
26.947
Stocuri
112
Creanțe
467.883
Casă și conturi la bănci
1.406
Cheltuieli în avans
103
Venituri în avans
35.332
Provizioane
0
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2022

raportare simplificată
Cifră de afaceri
0
Rezultat net
9.168
Angajați
0
Datorii
11.926
Active imobilizate
146.034
Active circulante
448.032
Capitaluri proprii
542.035
Venituri totale
40.481
Cheltuieli totale
30.408
Stocuri
112
Creanțe
441.326
Casă și conturi la bănci
6.594
Cheltuieli în avans
215
Venituri în avans
40.320
Provizioane
0
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2021

raportare simplificată
Cifră de afaceri
463.594
Rezultat net
444.534
Angajați
0
Datorii
42.127
Active imobilizate
151.577
Active circulante
467.837
Capitaluri proprii
531.980
Venituri totale
477.999
Cheltuieli totale
19.547
Stocuri
112
Creanțe
456.370
Casă și conturi la bănci
11.355
Cheltuieli în avans
0
Venituri în avans
45.307
Provizioane
0
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2020

raportare simplificată
Cifră de afaceri
20.000
Rezultat net
163
Angajați
1
Datorii
40.448
Active imobilizate
156.657
Active circulante
21.117
Capitaluri proprii
137.326
Venituri totale
20.000
Cheltuieli totale
19.285
Stocuri
112
Creanțe
18.681
Casă și conturi la bănci
2.324
Cheltuieli în avans
0
Venituri în avans
0
Provizioane
0
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

Ani disponibili: 2025, 2024, 2023, 2022, 2021, 2020. Cum citești indicatorii →

03

Risc și verificări

Ce știm, ce merită verificat și ce lipsește

42/ 100Atenție moderată
2semnale de urmărit · 0 context
5/ 6verificări disponibile

De urmărit

Activitatea sau existența firmei este afectată

radiată

ONRC · 2026-09-03
Reactivată după inactivitate fiscală

ANAF publică o perioadă de inactivitate începută la 2026-09-22; reactivare la 2026-10-16. Firma nu era marcată inactivă la ultima verificare.

ANAF · 2026-10-16

Starea verificărilor

ONRCradiată2026-09-03
ANAF · inactivitateNu figurează inactivă fiscal2026-11-06
Restanțe ANAFNu apare în lista publicată2026-06-30
BPI · insolvențăNeverificat—
InstanțeFără potriviri exacte de nume2026-10-19

Absența dintr-o listă publică nu dovedește datorii zero sau lipsa altor proceduri. Potrivirile instanțelor sunt după nume și pot privi altă firmă.

Indicele indicativ adună 30 de puncte pentru fiecare semnal critic și 12 pentru fiecare semnal de atenție din regulile afișate, până la 100. Mențiunile de context și lipsa datelor nu adaugă puncte. Calitatea acoperirii este afișată separat. Vezi acoperirea →

Semnale critice 1 × 30 puncteSemnale de atenție 1 × 12 puncteAcoperire afișată separat

Repere recente din surse

2026-09-03Exportul ONRC din profilDate de registru
2026-06-11Sursa bilanțului 2025Date financiare

Verificări fiscale și juridice detaliate

Semnale de risc din date publice

Constatări verificabile, nu un scor de credit sau o predicție. Semnalăm o scădere a cifrei de afaceri de cel puțin 30% față de anul comparabil. Bilanțurile sunt anuale; stările ONRC și ANAF au date de verificare diferite.

Activitatea sau existența firmei este afectată

radiată

ONRC · 2026-09-03T09:50:03.316945
Reactivată după inactivitate fiscală

ANAF publică o perioadă de inactivitate începută la 2026-09-22; reactivare la 2026-10-16. Firma nu era marcată inactivă la ultima verificare.

ANAF · 2026-10-16
Reactivări fiscale

Acoperire: ONRC 2026-09-03 · evidență fiscală MF 2021-09-27 · ANAF 2026-11-06 · restanțe ANAF 2026-06-30 · conformare ANAF 2026-06-30 · categorie ANAF nepublicată pentru firmă · BPI neverificat · RNPM necolectată · bilanț 2025.

Firma nu apare în lista obligațiilor restante publicată pentru 2026-06-30. Lista are praguri legale de publicare, deci absența nu înseamnă datorii zero.

Lipsa datelor din profil nu confirmă absența datoriilor sau a procedurilor de insolvență.

Dosare în instanță

Colectorul verifică automat ultimii cinci ani. Înregistrările verificate înaintea extinderii păstrează intervalul lor inițial până la următoarea actualizare. Potrivirea se face după numele normalizat, deoarece serviciul public nu furnizează CUI. Un dosar asociat numelui poate privi altă firmă; apariția într-un dosar nu dovedește datorie sau culpă.

Nu au fost găsite potriviri exacte de nume · 2021-10-18–2026-10-19 · verificat 2026-10-19.

Nume de administratori menționate alături de firmă

Arătăm numai dosare civile sau comerciale în care apar atât numele normalizat al firmei, cât și un nume de administrator publicat de ONRC. Coincidența numelor în același dosar nu verifică identitatea persoanei ori a firmei și nu dovedește culpă.

Nu au fost găsite mențiuni comune ale numelor în dosarele returnate pentru această firmă.

04

Relații și activitate

Cine este conectat la companie și unde apare în date publice

Persoane și relații declarate

1 calități publicate de ONRC.

Vezi identitatea și persoanele →

Achiziții publice

0 înregistrări

Rânduri publicate în care firma apare ca ofertant câștigător. Nu confirmă livrarea sau plata.

Explorează înregistrările →

Identitate, contacte și persoane

Date de identificare

CUI
34311168
Număr de înregistrare
J40/3943/2015
Înmatriculare
31 martie 2015
EUID
ROONRC.J40/3943/2015
Formă juridică
SRL
Sediu social
IANCU CĂPITANU 38 Bucureşti Sectorul 2 Bucureşti · Firme la aceeași adresă
Adresă fiscală
Şos. PIPERA 42 Bucureşti MUNICIPIUL BUCUREŞTI · Firme la aceeași adresă
TVA
Înregistrată în scopuri de TVA
Tip unitate fiscală
Sediu central
Tip contribuabil
Persoană juridică (PJ)
Stare în evidența fiscală
TRANSFER(SOSIRE)
Data stării fiscale
27 septembrie 2021
Înregistrare fiscală
14 ianuarie 2026

Reprezentanți legali publicați de ONRC

Numele și calitățile provin din exportul ONRC 2026-09-03. Reprezentarea nu dovedește calitatea de asociat sau beneficiar real. Nu sunt afișate date de naștere sau adrese personale.

administrator
GHIŢĂ PATRICIA ELISABETA

Date fiscale și de contact actualizate

Situație interogată pentru 6 noiembrie 2026; ultima verificare: 6 noiembrie 2026. Datele de înmatriculare și bilanțurile din profil sunt evidențe separate.

Identitate fiscală

Denumire în evidența fiscală
CLOUDIFIER S.R.L.
Stare de înregistrare
TRANSFER(SOSIRE) din data 27.09.2021
Înregistrare fiscală
1 aprilie 2015
Număr registrul comerțului
J2021016715403
Cod CAEN
6210
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Formă de organizare
PERSOANA JURIDICA
Formă de proprietate
PROPR.PRIVATA-CAPITAL PRIVAT AUTOHTON
Organ fiscal competent
Administraţia Sector 2 a Finanţelor Publice

Contact și adrese

Domiciliu fiscal
MUNICIPIUL BUCUREŞTI, SECTOR 2, ȘOS PIPERA, NR.42, ET.14
Cod poștal fiscal
20309
Strada sediului
Şos. Pipera
Numărul sediului
42
Localitatea sediului
Sector 2 Mun. Bucureşti
Județul sediului
MUNICIPIUL BUCUREŞTI
Codul poștal al sediului
20309
Strada domiciliului fiscal
Şos. Pipera
Numărul domiciliului fiscal
42
Localitatea domiciliului fiscal
Sector 2 Mun. Bucureşti
Județul domiciliului fiscal
MUNICIPIUL BUCUREŞTI
Cod poștal domiciliu fiscal
20309

TVA și facturare

Înregistrată în scopuri de TVA
Da
Perioada 1: TVA de la
20 octombrie 2026
Perioada 2: TVA de la
1 septembrie 2021
Perioada 2: TVA până la
22 septembrie 2026
Perioada 2: Anulare operată la
30 septembrie 2026
Perioada 2: Motivul anulării
Anularea înregistrarii în scopuri de TVA a fost efectuata din oficiu, potrivit dispozitiilor Art.316 alin.(11) lit.a) din Legea nr.227/2015 privind Codul fiscal, cu modificarile si completarile ulterioare
TVA la încasare
Nu
TVA la încasare de la
1 septembrie 2021
TVA la încasare până la
22 septembrie 2026
Actualizare TVA la încasare
30 septembrie 2026
Publicare TVA la încasare
1 octombrie 2026
Tip act TVA la încasare
Radiere
În registrul RO e-Factura
Nu
Plată defalcată TVA
Nu

Inactivitate fiscală

Inactivă fiscal
Nu
Inactivare
22 septembrie 2026
Reactivare
16 octombrie 2026
Publicarea deciziei
22 septembrie 2026

Istoric al schimbărilor observate

Sunt păstrate numai diferențele dintre verificări, începând cu activarea istoricului. Data cererii ANAF nu este tratată ca schimbare.

  1. 6 noiembrie 2026
    • inregistrare scop Tva.perioade TVA: valoare actualizată → valoare actualizată
    • Înregistrare în scopuri de TVA: Nu → Da
    • stare inactiv.dataReactivare: fără valoare → 2026-10-16
    • Inactivitate fiscală: Da → Nu
  2. 1 octombrie 2026
    • inregistrare RTVAI.dataActualizareTvaInc: 2021-08-03 → 2026-09-30
    • inregistrare RTVAI.dataPublicareTvaInc: 2021-08-04 → 2026-10-01
    • inregistrare RTVAI.dataSfarsitTvaInc: fără valoare → 2026-09-22
    • TVA la încasare: Da → Nu
    • inregistrare RTVAI.tipActTvaInc: Inregistrare → Radiere
    • inregistrare scop Tva.perioade TVA: valoare actualizată → valoare actualizată
    • Înregistrare în scopuri de TVA: Da → Nu

Achiziții publice

Înregistrări în care firma apare ca ofertant câștigător. Acoperire: T2 2026, T1 2026, T4 2025, T3 2025, T2 2025, T1 2025, T4 2024, T3 2024, T2 2024, T1 2024.

Nu am găsit înregistrări pentru această selecție în perioadele disponibile.

Atribuirea nu confirmă livrarea sau plata. Lipsa înregistrărilor nu înseamnă că firma nu a avut contracte publice în alte perioade.

Vezi notificările și anunțurile legate de firmă →

Activități, finanțări, sedii și alte înregistrări

Activități autorizate

Codurile includ activități secundare. Reviziile CAEN pot avea definiții diferite; sunt păstrate separat.

4 activități autorizate

CAEN 2611 Rev. 2Fabricarea subansamblurilor electronice (module)

CAEN 6201 Rev. 2Activități de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client)

CAEN 6312 Rev. 2Activități ale portalurilor web

CAEN 7219 Rev. 2Cercetare- dezvoltare în alte științe naturale și inginerie

Codul principal afișat provine din raportarea financiară 2025. Revizia nu este specificată în acel export.

05

Date și surse

Perioade, ultime verificări și limitele acoperirii

SursăPerioadăData surseiUltima verificareStare
ONRCRegistrul comerțului2026-09-03—Disponibil
Ministerul Finanțelor2020–20252026-06-11—Disponibil
ANAFStare fiscală—2026-11-06Verificat
Restanțe ANAFListă publicată2026-06-30—Disponibil
BPIProceduri de insolvență——Neverificat
RNPMAvize după CUI——Neverificat
InstanțePotrivire după nume—2026-10-19Verificat
Achiziții publiceT1 2024–T2 2026——Fără înregistrări în acoperire

Datele din surse au ritmuri diferite. Data raportării, data publicării și ultima verificare nu sunt interschimbabile. „—” indică o dată indisponibilă.

Cum sunt colectate și verificate sursele →

ExploreazăJudețul BucureştiBucureşti Sectorul 2CAEN 6201
Semnalează o neconcordanță
DupaCUI.

Date publice, mai ușor de înțeles.

Listă firmeAchiziții publiceAnunțuri și proceduriInstituții publiceLocalitățiLicențe utilitățiProiecte europeneServicii socialeGlosarCorecturiDespreAtribuiri
© 2026 DupaCUI