Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Acasă/Firme/CM DATA SRL

CM DATA SRL

CUI 26977778 · SRL· Municipiul Cluj-Napoca

ActivăONRC · 2026-09-03

01

Rezumat

Vânzări în creștere. Marjă în creștere.

CM DATA SRL are sediul în Municipiul Cluj-Napoca. Ultimul bilanț disponibil este pentru 2025.

Cifra de afaceri a crescut+0,4%

Cifra de afaceri raportată pentru 2025 este 164,8 K lei, față de 164,2 K lei în 2024.

Bilanț 2025
Marja netă a crescut2,1%

Marja netă calculată este 2,1% în 2025, față de 1,4% în 2024.

Calcul din bilanț 2025
Datoriile au scăzut-7%

Datoriile raportate sunt 56,8 K lei în 2025, față de 61 K lei în 2024. Schimbarea singură nu stabilește riscul.

Bilanț 2025

Observațiile descriu datele publicate, nu cauza schimbărilor sau o predicție.

Scor de risc · indicativ
12/ 100
Semnal de atenție
0100

Scorul numără numai semnalele observate. 0 nu garantează lipsa riscului; datele lipsă nu adaugă puncte. Nu este rating de credit.

Verificări disponibile 5/6 · date parțiale · BPI neverificatVezi acoperirea →
Cifră de afaceri 2025164,8 K lei+0,4% față de anul anterior2020: 136.4412021: 108.3022022: 92.0312023: 122.4212024: 164.1732025: 164.787
Rezultat net 20253,4 K lei+51,9% față de anul anterior2020: 13.4582021: 14.2072022: -16.0932023: -17.7482024: 2.2502025: 3.417
Angajați 20251Neschimbat față de anul anterior2020: 12023: 12024: 12025: 1
Capitaluri proprii 20253,7 K lei-68,2% față de anul anterior2020: 39.4172021: 43.0982022: 27.0052023: 9.2582024: 11.5082025: 3.657
În acest raport
01Rezumat02Financiar03Risc și verificări04Relații și activitate05Date și surse
02

Performanță financiară

Cum evoluează activitatea și profitabilitatea

Bilanțul entității juridice · 2025 · raportare simplificată · valori nominale în lei

Cifră de afaceri

Lei · valori raportate082 K165 K2020: 136,4 K lei136,4 K20202021: 108,3 K lei108,3 K20212022: 92 K lei92 K20222023: 122,4 K lei122,4 K20232024: 164,2 K lei164,2 K20242025: 164,8 K lei164,8 K2025

Marjă netă

Rezultat net / cifra de afaceri-17,5%-1,9%13,7%2020: 9,9%9,9%20202021: 13,1%13,1%20212022: -17,5%-17,5%20222023: -14,5%-14,5%20232024: 1,4%1,4%20242025: 2,1%2,1%2025Reper 2025: mediana sectorului 13,7% · n=1.927

Cifra de afaceri: +0,4% față de anul anterior.Marjă netă 2,1% · +0,7 pp față de 2024

Capital, datorii și lichidități

Solduri la 31 decembrie · barele se compară doar în cadrul fiecărui indicator

Capitaluri proprii

202411,5 K lei
20253,7 K lei

Datorii raportate

202461 K lei
202556,8 K lei

Disponibilități bănești

20247,4 K lei
20253 K lei

Capital de lucru net

2024—
2025—

Capital de lucru net = active circulante − datorii sub un an. Provizioane 2025: 0 lei, separat de datorii. Profitul și soldul de numerar nu măsoară fluxul de numerar operațional.

Bilanț pe ani

Vezi tabelul complet →
Indicator202320242025Ultima variație
Cifră de afaceri122,4 K lei164,2 K lei164,8 K lei+0,4% față de anul anterior
Rezultat net-17,7 K lei2,3 K lei3,4 K lei+51,9% față de anul anterior
Capitaluri proprii9,3 K lei11,5 K lei3,7 K lei-68,2% față de anul anterior
Datorii48,9 K lei61 K lei56,8 K lei-7% față de anul anterior
Creanțe43,1 K lei45,9 K lei39,4 K lei-14,4% față de anul anterior
Angajați111Neschimbat față de anul anterior

Indicatori financiari · comparație

2025 / 2024

A+B = active imobilizate + circulante, fără cheltuieli în avans. Datoriile nu includ provizioanele. Randamentele folosesc soldurile de la sfârșitul anului.

Profitabilitate și productivitate

Indicator20252024
Marjă netă2,1%1,4%
Rezultat net / cifra de afaceri

Mediana sectorului: 2025: 13,7% (n=1.927) · 2024: 10,7% (n=2.101)

Rezultat / active (A+B)5,7%3,1%
Rezultat net / active la sfârșitul anului

Mediana sectorului: 2025: 11,1% (n=1.466) · 2024: 7,6% (n=1.523)

Rezultat / capitaluri proprii93,4%19,6%
Rezultat net / capitaluri proprii pozitive la sfârșitul anului

Mediana sectorului: 2025: 54,1% (n=1.826) · 2024: 38,6% (n=1.914)

Vânzări per angajat164.787 lei164.173 lei
Cifra de afaceri / numărul mediu de angajați

Mediana sectorului: 2025: 145.957 lei (n=1.614) · 2024: 124.455 lei (n=1.810)

Capital și îndatorare

Indicator20252024
Capitaluri proprii / active (A+B)6,1%15,9%
Capitaluri proprii / (active imobilizate + circulante)

Mediana sectorului: 2025: 48,4% (n=1.466) · 2024: 53% (n=1.523)

Datorii / active (A+B)95,1%84,1%
Datorii raportate / (active imobilizate + circulante)

Mediana sectorului: 2025: 49,3% (n=1.466) · 2024: 44,5% (n=1.523)

Ponderea activelor imobilizate19,9%18%
Active imobilizate / (active imobilizate + circulante)

Mediana sectorului: 2025: 18,2% (n=1.466) · 2024: 16,4% (n=1.523)

Active circulante / datorii totale0,84×0,97×
Reper de acoperire; nu este lichiditate curentă

Mediana sectorului: 2025: 1,42× (n=2.413) · 2024: 1,55× (n=2.574)

Lichiditate și capital de lucru

Indicator20252024
Creanțe în zile de vânzări86 zile100,8 zile
Creanțe totale / cifra de afaceri × 360; reper, nu termen efectiv de încasare

Mediana sectorului: 2025: 76,5 zile (n=1.685) · 2024: 72,8 zile (n=1.801)

Stocuri în zile de vânzări11,9 zile13,4 zile
Stocuri / cifra de afaceri × 360; nu durata de rotație a stocurilor

Mediana sectorului: 2025: 11 zile (n=889) · 2024: 12,9 zile (n=934)

Mediane pentru același CAEN, an și formular; minimum 20 de valori pe indicator.

Istoric financiar complet · 6 ani

Valorile sunt în lei. „—” înseamnă că informația lipsește. Profitul și pierderea folosesc o scară proprie. Formularul de raportare este indicat pentru fiecare an; unele rubrici diferă între sectoare.

2025

raportare simplificată
Cifră de afaceri
164.787
Rezultat net
3.417
Angajați
1
Datorii
56.755
Active imobilizate
11.854
Active circulante
47.837
Capitaluri proprii
3.657
Venituri totale
167.928
Cheltuieli totale
162.868
Stocuri
5.460
Creanțe
39.350
Casă și conturi la bănci
3.027
Cheltuieli în avans
721
Venituri în avans
0
Provizioane
0
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2024

raportare simplificată
Cifră de afaceri
164.173
Rezultat net
2.250
Angajați
1
Datorii
61.006
Active imobilizate
13.078
Active circulante
59.436
Capitaluri proprii
11.508
Venituri totale
164.379
Cheltuieli totale
160.520
Stocuri
6.098
Creanțe
45.948
Casă și conturi la bănci
7.390
Cheltuieli în avans
0
Venituri în avans
0
Provizioane
0
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2023

raportare simplificată
Cifră de afaceri
122.421
Rezultat net
-17.748
Angajați
1
Datorii
48.866
Active imobilizate
14.507
Active circulante
43.617
Capitaluri proprii
9.258
Venituri totale
129.579
Cheltuieli totale
146.118
Stocuri
6.098
Creanțe
43.068
Casă și conturi la bănci
-5.549
Cheltuieli în avans
0
Venituri în avans
0
Provizioane
0
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2022

raportare simplificată
Cifră de afaceri
92.031
Rezultat net
-16.093
Angajați
—
Datorii
48.719
Active imobilizate
12.720
Active circulante
63.004
Capitaluri proprii
27.005
Venituri totale
92.040
Cheltuieli totale
107.353
Stocuri
4.708
Creanțe
38.239
Casă și conturi la bănci
20.057
Cheltuieli în avans
0
Venituri în avans
0
Provizioane
0
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2021

raportare simplificată
Cifră de afaceri
108.302
Rezultat net
14.207
Angajați
—
Datorii
44.807
Active imobilizate
8.490
Active circulante
79.063
Capitaluri proprii
43.098
Venituri totale
108.700
Cheltuieli totale
93.507
Stocuri
4.070
Creanțe
39.558
Casă și conturi la bănci
35.435
Cheltuieli în avans
352
Venituri în avans
0
Provizioane
0
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2020

raportare simplificată
Cifră de afaceri
136.441
Rezultat net
13.458
Angajați
1
Datorii
23.724
Active imobilizate
17.705
Active circulante
44.063
Capitaluri proprii
39.417
Venituri totale
136.519
Cheltuieli totale
121.739
Stocuri
2.876
Creanțe
21.398
Casă și conturi la bănci
19.789
Cheltuieli în avans
1.373
Venituri în avans
0
Provizioane
0
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

Ani disponibili: 2025, 2024, 2023, 2022, 2021, 2020. Cum citești indicatorii →

03

Risc și verificări

Ce știm, ce merită verificat și ce lipsește

12/ 100Semnal de atenție
1semnale de urmărit · 0 context
5/ 6verificări disponibile

De urmărit

Reactivată după inactivitate fiscală

ANAF publică o perioadă de inactivitate începută la 2016-12-05; reactivare la 2017-02-03. Firma nu era marcată inactivă la ultima verificare.

ANAF · 2017-02-03

Starea verificărilor

ONRCActivă2026-09-03
ANAF · inactivitateNu figurează inactivă fiscal2026-11-06
Restanțe ANAFNu apare în lista publicată2026-06-30
BPI · insolvențăNeverificat—
InstanțeFără potriviri exacte de nume2026-10-13

Absența dintr-o listă publică nu dovedește datorii zero sau lipsa altor proceduri. Potrivirile instanțelor sunt după nume și pot privi altă firmă.

Indicele indicativ adună 30 de puncte pentru fiecare semnal critic și 12 pentru fiecare semnal de atenție din regulile afișate, până la 100. Mențiunile de context și lipsa datelor nu adaugă puncte. Calitatea acoperirii este afișată separat. Vezi acoperirea →

Semnale critice 0 × 30 puncteSemnale de atenție 1 × 12 puncteAcoperire afișată separat

Repere recente din surse

2026-09-03Exportul ONRC din profilDate de registru
2026-06-11Sursa bilanțului 2025Date financiare

Verificări fiscale și juridice detaliate

Semnale de risc din date publice

Constatări verificabile, nu un scor de credit sau o predicție. Semnalăm o scădere a cifrei de afaceri de cel puțin 30% față de anul comparabil. Bilanțurile sunt anuale; stările ONRC și ANAF au date de verificare diferite.

Reactivată după inactivitate fiscală

ANAF publică o perioadă de inactivitate începută la 2016-12-05; reactivare la 2017-02-03. Firma nu era marcată inactivă la ultima verificare.

ANAF · 2017-02-03
Reactivări fiscale

Acoperire: ONRC 2026-09-03 · evidență fiscală MF 2010-05-26 · ANAF 2026-11-06 · restanțe ANAF 2026-06-30 · conformare ANAF 2026-06-30 · categorie ANAF nepublicată pentru firmă · BPI neverificat · RNPM necolectată · bilanț 2025.

Firma nu apare în lista obligațiilor restante publicată pentru 2026-06-30. Lista are praguri legale de publicare, deci absența nu înseamnă datorii zero.

Lipsa datelor din profil nu confirmă absența datoriilor sau a procedurilor de insolvență.

Dosare în instanță

Colectorul verifică automat ultimii cinci ani. Înregistrările verificate înaintea extinderii păstrează intervalul lor inițial până la următoarea actualizare. Potrivirea se face după numele normalizat, deoarece serviciul public nu furnizează CUI. Un dosar asociat numelui poate privi altă firmă; apariția într-un dosar nu dovedește datorie sau culpă.

Nu au fost găsite potriviri exacte de nume · 2021-10-12–2026-10-13 · verificat 2026-10-13.

Nume de administratori menționate alături de firmă

Arătăm numai dosare civile sau comerciale în care apar atât numele normalizat al firmei, cât și un nume de administrator publicat de ONRC. Coincidența numelor în același dosar nu verifică identitatea persoanei ori a firmei și nu dovedește culpă.

Nu au fost găsite mențiuni comune ale numelor în dosarele returnate pentru această firmă.

04

Relații și activitate

Cine este conectat la companie și unde apare în date publice

Persoane și relații declarate

1 calități publicate de ONRC.

Vezi identitatea și persoanele →

Achiziții publice

0 înregistrări

Rânduri publicate în care firma apare ca ofertant câștigător. Nu confirmă livrarea sau plata.

Explorează înregistrările →

Identitate, contacte și persoane

Date de identificare

CUI
26977778
Număr de înregistrare
J12/845/2010
Înmatriculare
26 mai 2010
EUID
ROONRC.J12/845/2010
Formă juridică
SRL
Sediu social
Str. CÂMPULUI 105 Municipiul Cluj-Napoca Cluj
Adresă fiscală
Str. CÂMPULUI 105 Cluj-Napoca CLUJ
TVA
Înregistrată în scopuri de TVA
Tip unitate fiscală
Sediu central
Tip contribuabil
Persoană juridică (PJ)
Stare în evidența fiscală
INREGISTRAT
Data stării fiscale
26 mai 2010
Înregistrare fiscală
17 noiembrie 2025
Telefon
0729909713 · Firme cu același număr
Website
WWW.CMDATA.RO

Reprezentanți legali publicați de ONRC

Numele și calitățile provin din exportul ONRC 2026-09-03. Reprezentarea nu dovedește calitatea de asociat sau beneficiar real. Nu sunt afișate date de naștere sau adrese personale.

administrator
PATACHI HORIA ALEXANDRU

Date fiscale și de contact actualizate

Situație interogată pentru 6 noiembrie 2026; ultima verificare: 6 noiembrie 2026. Datele de înmatriculare și bilanțurile din profil sunt evidențe separate.

Identitate fiscală

Denumire în evidența fiscală
CM DATA SRL
Stare de înregistrare
INREGISTRAT din data 26.05.2010
Înregistrare fiscală
26 mai 2010
Număr registrul comerțului
J2010000845127
Cod CAEN
4333
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Formă de organizare
PERSOANA JURIDICA
Formă de proprietate
PROPR.PRIVATA-CAPITAL PRIVAT AUTOHTON
Organ fiscal competent
Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Cluj

Contact și adrese

Telefon
0729909713 · Firme cu același număr
Domiciliu fiscal
JUD. CLUJ, MUN. CLUJ-NAPOCA, STR. CÂMPULUI, NR.105
Cod poștal fiscal
400656
Strada sediului
Str. Câmpului
Numărul sediului
105
Localitatea sediului
Mun. Cluj-Napoca
Județul sediului
CLUJ
Codul poștal al sediului
400656
Strada domiciliului fiscal
Str. Câmpului
Numărul domiciliului fiscal
105
Localitatea domiciliului fiscal
Mun. Cluj-Napoca
Județul domiciliului fiscal
CLUJ
Cod poștal domiciliu fiscal
400656

TVA și facturare

Înregistrată în scopuri de TVA
Da
Perioada 1: TVA de la
11 iulie 2017
Perioada 2: TVA de la
31 mai 2010
Perioada 2: TVA până la
5 decembrie 2016
Perioada 2: Anulare operată la
15 decembrie 2016
Perioada 2: Motivul anulării
Anularea înregistrarii în scopuri de TVA a fost efectuata din oficiu, potrivit dispozitiilor Art.316 alin.(11) lit.a) din Legea nr.227/2015 privind Codul fiscal, cu modificarile si completarile ulterioare
TVA la încasare
Da
TVA la încasare de la
11 iulie 2017
Actualizare TVA la încasare
13 iulie 2017
Publicare TVA la încasare
14 iulie 2017
Tip act TVA la încasare
Inregistrare
În registrul RO e-Factura
Nu
Plată defalcată TVA
Nu

Inactivitate fiscală

Inactivă fiscal
Nu
Inactivare
5 decembrie 2016
Reactivare
3 februarie 2017
Publicarea deciziei
13 decembrie 2016

Achiziții publice

Înregistrări în care firma apare ca ofertant câștigător. Acoperire: T2 2026, T1 2026, T4 2025, T3 2025, T2 2025, T1 2025, T4 2024, T3 2024, T2 2024, T1 2024.

Nu am găsit înregistrări pentru această selecție în perioadele disponibile.

Atribuirea nu confirmă livrarea sau plata. Lipsa înregistrărilor nu înseamnă că firma nu a avut contracte publice în alte perioade.

Vezi notificările și anunțurile legate de firmă →

Activități, finanțări, sedii și alte înregistrări

Activități autorizate

Codurile includ activități secundare. Reviziile CAEN pot avea definiții diferite; sunt păstrate separat.

19 activități autorizate

CAEN 2361 Rev. 2Fabricarea produselor din beton pentru construcții

CAEN 2363 Rev. 2Fabricarea betonului

CAEN 2364 Rev. 2Fabricarea mortarului

CAEN 2369 Rev. 2Fabricarea altor articole din beton, ciment și ipsos

CAEN 4333 Rev. 2Lucrări de pardosire și placare a pereților

CAEN 4334 Rev. 2Lucrări de vopsitorie, zugrăveli și montări de geamuri

CAEN 4613 Rev. 2Intermedieri în comerțul cu material lemnos și materiale de construcții

CAEN 4651 Rev. 2Comerț cu ridicata al calculatoarelor, echipamentelor periferice și software- ului

CAEN 4673 Rev. 2Comerț cu ridicata al materialului lemnos și al materialelor de construcții și echipamentelor sanitare

CAEN 4761 Rev. 2Comerț cu amănuntul al cărților, în magazine specializate

CAEN 4791 Rev. 2Comerț cu amănuntul prin intermediul caselor de comenzi sau prin Internet

CAEN 4799 Rev. 2Comerț cu amănuntul efectuat în afara magazinelor, standurilor, chioșcurilor și piețelor

CAEN 5811 Rev. 2Activități de editare a cărților

CAEN 5812 Rev. 2Activități de editare de ghiduri, compendii, liste de adrese și similare

CAEN 5819 Rev. 2Alte activități de editare

CAEN 6202 Rev. 2Activități de consultanță în tehnologia informației

CAEN 6203 Rev. 2Activități de management (gestiune și exploatare) a mijloacelor de calcul

CAEN 6311 Rev. 2Prelucrarea datelor, administrarea paginilor web și activități conexe

CAEN 9003 Rev. 2Activități de creație artistică

Codul principal afișat provine din raportarea financiară 2025. Revizia nu este specificată în acel export.

05

Date și surse

Perioade, ultime verificări și limitele acoperirii

SursăPerioadăData surseiUltima verificareStare
ONRCRegistrul comerțului2026-09-03—Disponibil
Ministerul Finanțelor2020–20252026-06-11—Disponibil
ANAFStare fiscală—2026-11-06Verificat
Restanțe ANAFListă publicată2026-06-30—Disponibil
BPIProceduri de insolvență——Neverificat
RNPMAvize după CUI——Neverificat
InstanțePotrivire după nume—2026-10-13Verificat
Achiziții publiceT1 2024–T2 2026——Fără înregistrări în acoperire

Datele din surse au ritmuri diferite. Data raportării, data publicării și ultima verificare nu sunt interschimbabile. „—” indică o dată indisponibilă.

Cum sunt colectate și verificate sursele →

ExploreazăJudețul ClujMunicipiul Cluj-NapocaStrada CâmpuluiCAEN 4333
Semnalează o neconcordanță
DupaCUI.

Date publice, mai ușor de înțeles.

Listă firmeAchiziții publiceAnunțuri și proceduriInstituții publiceLocalitățiLicențe utilitățiProiecte europeneServicii socialeGlosarCorecturiDespreAtribuiri
© 2026 DupaCUI