Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Acasă/Firme/CM LUXUS FASSADEN S.R.L.

CM LUXUS FASSADEN S.R.L.

CUI 48261680 · SRL· Loc. Haţeg, Oraş Haţeg

ActivăONRC · 2026-09-03

01

Rezumat

Vânzări în creștere. Marjă în creștere.

CM LUXUS FASSADEN S.R.L. are sediul în Loc. Haţeg, Oraş Haţeg. Ultimul bilanț disponibil este pentru 2025.

Cifra de afaceri a crescut+83%

Cifra de afaceri raportată pentru 2025 este 1,1 mil. lei, față de 594,9 K lei în 2024.

Bilanț 2025
Marja netă a crescut26,5%

Marja netă calculată este 26,5% în 2025, față de 23,4% în 2024.

Calcul din bilanț 2025
Creanțe în creștere+123%

Soldul creanțelor a crescut față de 2024. Bilanțul nu arată dacă facturile sunt restante sau dacă au fost încasate ulterior.

Bilanț 2025

Observațiile descriu datele publicate, nu cauza schimbărilor sau o predicție.

Scor de risc · indicativ
0/ 100
Niciun semnal confirmat · date parțiale
0100

Scorul numără numai semnalele observate. 0 nu garantează lipsa riscului; datele lipsă nu adaugă puncte. Nu este rating de credit.

Verificări disponibile 4/6 · date parțiale · BPI neverificatVezi acoperirea →
Cifră de afaceri 20251,1 mil. lei+83% față de anul anterior2023: 477.8472024: 594.9202025: 1.088.823
Rezultat net 2025289 K lei+107,9% față de anul anterior2023: 59.2712024: 138.9882025: 288.951
Angajați 20256+100% față de anul anterior2024: 32025: 6
Capitaluri proprii 2025289,2 K lei+45,7% față de anul anterior2023: 59.4712024: 198.4592025: 289.191
În acest raport
01Rezumat02Financiar03Risc și verificări04Relații și activitate05Date și surse
02

Performanță financiară

Cum evoluează activitatea și profitabilitatea

Cifră de afaceri

Lei · valori raportate0544 K1 mil.2023: 477,8 K lei477,8 K20232024: 594,9 K lei594,9 K20242025: 1,1 mil. lei1,1 mil.2025

Marjă netă

Rezultat net / cifra de afaceri0%13,3%26,5%Mediana sectorului (2025): 9,1% · n=218732023: 12,4%12,4%20232024: 23,4%23,4%20242025: 26,5%26,5%2025

Cifra de afaceri: +83% față de anul anterior. Marja netă: 26,5%. Valorile sunt din bilanțuri anuale.

Capital și datorii2025 comparat cu 2024
Capitaluri proprii289,2 K lei+45,7% față de anul anterior
Datorii518,5 K lei+228% față de anul anterior

Bilanț pe ani

Vezi tabelul complet →
Indicator202320242025Ultima variație
Cifră de afaceri477,8 K lei594,9 K lei1,1 mil. lei+83% față de anul anterior
Rezultat net59,3 K lei139 K lei289 K lei+107,9% față de anul anterior
Capitaluri proprii59,5 K lei198,5 K lei289,2 K lei+45,7% față de anul anterior
Datorii55,9 K lei158,1 K lei518,5 K lei+228% față de anul anterior
Creanțe37,1 K lei254,3 K lei567 K lei+123% față de anul anterior
Angajați—36+100% față de anul anterior

Repere financiare derivate

Calcule directe din rubricile bilanțului raportare simplificată. Mediana sectorului folosește firme cu același cod CAEN, an și formular și apare numai pentru minimum 20 de valori comparabile. Sunt repere descriptive, nu rating, probabilitate de insolvență sau limită de credit. Activele folosite aici sunt suma activelor imobilizate și circulante disponibile; duratele folosesc soldul de la sfârșitul anului și cifra de afaceri anuală.

IndicatorFormulaFirma 2025Sector 2025Firma 2024Sector 2024
Marjă netărezultat net / cifra de afaceri26,5%9,1%n=21.87323,4%8,4%n=33.726
Capitaluri proprii / activecapitaluri proprii / (active imobilizate + active circulante)35,8%34,2%n=18.78655,7%36,9%n=27.247
Datorii / activedatorii / (active imobilizate + active circulante)64,2%64,5%n=18.78644,3%61,3%n=27.247
Structura activeloractive imobilizate / (active imobilizate + active circulante)21,3%20,4%n=18.78620,9%19,4%n=27.247
Randamentul activelorrezultat net / (active imobilizate + active circulante)35,8%2,2%n=18.77539%2%n=27.231
Randamentul capitalurilor propriirezultat net / capitaluri proprii pozitive99,9%19,6%n=21.04970%24,6%n=31.114
Acoperirea datoriilor cu active circulanteactive circulante / datorii1,23×1,04×n=30.3831,78×1,12×n=44.266
Durata creanțelorcreanțe / cifra de afaceri × 360187,46 zile95,63 zilen=19.903153,87 zile92,22 zilen=29.935
Cifră de afaceri per angajatcifra de afaceri / numărul mediu de angajați181.471 lei146.488 lein=18.342198.307 lei126.637 lein=29.144

Istoric financiar complet · 3 ani

Valorile sunt în lei. „—” înseamnă că informația lipsește. Profitul și pierderea folosesc o scară proprie. Formularul de raportare este indicat pentru fiecare an; unele rubrici diferă între sectoare.

2025

raportare simplificată
Cifră de afaceri
1.088.823
Rezultat net
288.951
Angajați
6
Datorii
518.497
Active imobilizate
172.343
Active circulante
635.345
Capitaluri proprii
289.191
Venituri totale
1.088.873
Cheltuieli totale
744.884
Stocuri
—
Creanțe
566.961
Casă și conturi la bănci
68.384
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2024

raportare simplificată
Cifră de afaceri
594.920
Rezultat net
138.988
Angajați
3
Datorii
158.057
Active imobilizate
74.550
Active circulante
281.966
Capitaluri proprii
198.459
Venituri totale
594.920
Cheltuieli totale
429.778
Stocuri
—
Creanțe
254.283
Casă și conturi la bănci
27.683
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2023

raportare simplificată
Cifră de afaceri
477.847
Rezultat net
59.271
Angajați
—
Datorii
55.939
Active imobilizate
—
Active circulante
115.410
Capitaluri proprii
59.471
Venituri totale
477.857
Cheltuieli totale
407.297
Stocuri
—
Creanțe
37.125
Casă și conturi la bănci
78.285
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

Ani disponibili: 2025, 2024, 2023, 2022, 2021, 2020. Cum citești indicatorii →

03

Risc și verificări

Ce știm, ce merită verificat și ce lipsește

0/ 100Niciun semnal confirmat · date parțiale
0semnale de urmărit · 0 context
4/ 6verificări disponibile

De urmărit

Nu sunt semnale din regulile afișate în datele disponibile. Acest lucru nu confirmă absența riscului.

Starea verificărilor

ONRCActivă2026-09-03
ANAF · inactivitateNu figurează inactivă fiscal2026-10-03
Restanțe ANAFNu apare în lista publicată2026-06-30
BPI · insolvențăNeverificat—
InstanțeNeverificat—

Absența dintr-o listă publică nu dovedește datorii zero sau lipsa altor proceduri. Potrivirile instanțelor sunt după nume și pot privi altă firmă.

Indicele indicativ adună 30 de puncte pentru fiecare semnal critic și 12 pentru fiecare semnal de atenție din regulile afișate, până la 100. Mențiunile de context și lipsa datelor nu adaugă puncte. Calitatea acoperirii este afișată separat. Vezi acoperirea →

Semnale critice 0 × 30 puncteSemnale de atenție 0 × 12 puncteAcoperire afișată separat

Repere recente din surse

2026-09-03Exportul ONRC din profilDate de registru
2026-06-11Sursa bilanțului 2025Date financiare

Verificări fiscale și juridice detaliate

Semnale de risc din date publice

Constatări verificabile, nu un scor de credit sau o predicție. Semnalăm o scădere a cifrei de afaceri de cel puțin 30% față de anul comparabil. Bilanțurile sunt anuale; stările ONRC și ANAF au date de verificare diferite.

Nu apar semnalele de mai sus în datele disponibile. Acest lucru nu confirmă absența riscului.

Acoperire: ONRC 2026-09-03 · evidență fiscală MF 2023-05-31 · ANAF 2026-10-03 · restanțe ANAF 2026-06-30 · conformare ANAF 2026-06-30 · categorie ANAF nepublicată pentru firmă · BPI neverificat · RNPM necolectată · bilanț 2025.

Firma nu apare în lista obligațiilor restante publicată pentru 2026-06-30. Lista are praguri legale de publicare, deci absența nu înseamnă datorii zero.

Lipsa datelor din profil nu confirmă absența datoriilor sau a procedurilor de insolvență.

Dosare în instanță

Colectorul verifică automat ultimii cinci ani. Înregistrările verificate înaintea extinderii păstrează intervalul lor inițial până la următoarea actualizare. Potrivirea se face după numele normalizat, deoarece serviciul public nu furnizează CUI. Un dosar asociat numelui poate privi altă firmă; apariția într-un dosar nu dovedește datorie sau culpă.

Datele acestei firme sunt în curs de colectare automată.

04

Relații și activitate

Cine este conectat la companie și unde apare în date publice

Persoane și relații declarate

1 calități publicate de ONRC.

Vezi identitatea și persoanele →

Achiziții publice

0 înregistrări

Rânduri publicate în care firma apare ca ofertant câștigător. Nu confirmă livrarea sau plata.

Explorează înregistrările →

Identitate, contacte și persoane

Date de identificare

CUI
48261680
Număr de înregistrare
J20/681/2023
Înmatriculare
31 mai 2023
EUID
ROONRC.J20/681/2023
Formă juridică
SRL
Sediu social
Sarmizegetusa 19B Loc. Haţeg, Oraş Haţeg Hunedoara · Firme la aceeași adresă
Adresă fiscală
Str. Sarmizegetusa 19B Haţeg HUNEDOARA · Firme la aceeași adresă
TVA
Înregistrată în scopuri de TVA
Tip unitate fiscală
Sediu central
Tip contribuabil
Persoană juridică (PJ)
Stare în evidența fiscală
INREGISTRAT
Data stării fiscale
31 mai 2023
Înregistrare fiscală
8 august 2025
Telefon
0732637922 · Firme cu același număr

Reprezentanți legali publicați de ONRC

Numele și calitățile provin din exportul ONRC 2026-09-03. Reprezentarea nu dovedește calitatea de asociat sau beneficiar real. Nu sunt afișate date de naștere sau adrese personale.

administrator
CONDEL IONUȚ-ILARION

Date fiscale și de contact actualizate

Situație interogată pentru 3 octombrie 2026; ultima verificare: 3 octombrie 2026. Datele de înmatriculare și bilanțurile din profil sunt evidențe separate.

Identitate fiscală

Denumire în evidența fiscală
CM LUXUS FASSADEN S.R.L.
Stare de înregistrare
INREGISTRAT din data 31.05.2023
Înregistrare fiscală
31 mai 2023
Număr registrul comerțului
J20/681/2023
Cod CAEN
4120
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Formă de organizare
PERSOANA JURIDICA
Formă de proprietate
PROPR.PRIVATA-CAPITAL PRIVAT AUTOHTON
Organ fiscal competent
Unitatea Fiscală Orăşenească Haţeg

Contact și adrese

Telefon
0732637922 · Firme cu același număr
Domiciliu fiscal
JUD. HUNEDOARA, ORŞ. HAŢEG, STR. SARMIZEGETUSA, NR.19B, AP.11A
Cod poștal fiscal
335500
Strada sediului
Str. Sarmizegetusa
Numărul sediului
19B
Localitatea sediului
Orş. Haţeg
Județul sediului
HUNEDOARA
Codul poștal al sediului
335500
Strada domiciliului fiscal
Str. Sarmizegetusa
Numărul domiciliului fiscal
19B
Localitatea domiciliului fiscal
Orş. Haţeg
Județul domiciliului fiscal
HUNEDOARA
Cod poștal domiciliu fiscal
335500

TVA și facturare

Înregistrată în scopuri de TVA
Da
TVA de la
1 ianuarie 2024
TVA la încasare
Nu
În registrul RO e-Factura
Nu
Plată defalcată TVA
Nu

Inactivitate fiscală

Inactivă fiscal
Nu

Achiziții publice

Înregistrări în care firma apare ca ofertant câștigător. Acoperire: T2 2026, T1 2026, T4 2025, T3 2025, T2 2025, T1 2025, T4 2024, T3 2024, T2 2024, T1 2024.

Nu am găsit înregistrări pentru această selecție în perioadele disponibile.

Atribuirea nu confirmă livrarea sau plata. Lipsa înregistrărilor nu înseamnă că firma nu a avut contracte publice în alte perioade.

Vezi notificările și anunțurile legate de firmă →

Activități, finanțări, sedii și alte înregistrări

Activități autorizate

Codurile includ activități secundare. Reviziile CAEN pot avea definiții diferite; sunt păstrate separat.

27 activități autorizate

CAEN 4120 Rev. 2Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale

CAEN 4211 Rev. 2Lucrări de construcții a drumurilor și autostrăzilor

CAEN 4212 Rev. 2Lucrări de construcții a căilor ferate de suprafață și subterane

CAEN 4213 Rev. 2Construcția de poduri și tuneluri

CAEN 4221 Rev. 2Lucrări de construcții a proiectelor utilitare pentru fluide

CAEN 4222 Rev. 2Lucrări de construcții a proiectelor utilitare pentru electricitate și telecomunicații

CAEN 4291 Rev. 2Construcții hidrotehnice

CAEN 4299 Rev. 2Lucrări de construcții a altor proiecte inginerești n.c.a

CAEN 4311 Rev. 2Lucrări de demolare a construcțiilor

CAEN 4312 Rev. 2Lucrări de pregătire a terenului

CAEN 4313 Rev. 2Lucrări de foraj și sondaj pentru construcții

CAEN 4321 Rev. 2Lucrări de instalații electrice

CAEN 4322 Rev. 2Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat

CAEN 4329 Rev. 2Alte lucrări de instalații pentru construcții

CAEN 4331 Rev. 2Lucrări de ipsoserie

CAEN 4332 Rev. 2Lucrări de tâmplărie și dulgherie

CAEN 4333 Rev. 2Lucrări de pardosire și placare a pereților

CAEN 4334 Rev. 2Lucrări de vopsitorie, zugrăveli și montări de geamuri

CAEN 4339 Rev. 2Alte lucrări de finisare

CAEN 4391 Rev. 2Lucrări de învelitori, șarpante și terase la construcții

CAEN 4399 Rev. 2Alte lucrări speciale de construcții n.c.a.

CAEN 4511 Rev. 2Comerț cu autoturisme și autovehicule ușoare (sub 3,5 tone)

CAEN 4519 Rev. 2Comerț cu alte autovehicule

CAEN 4520 Rev. 2Întreținerea și repararea autovehiculelor

CAEN 4673 Rev. 2Comerț cu ridicata al materialului lemnos și al materialelor de construcții și echipamentelor sanitare

CAEN 4941 Rev. 2Transporturi rutiere de mărfuri

CAEN 7732 Rev. 2Activități de închiriere și leasing cu mașini și echipamente pentru construcții

Codul principal afișat provine din raportarea financiară 2025. Revizia nu este specificată în acel export.

05

Date și surse

Perioade, ultime verificări și limitele acoperirii

SursăPerioadăData surseiUltima verificareStare
ONRCRegistrul comerțului2026-09-03—Disponibil
Ministerul Finanțelor2023–20252026-06-11—Disponibil
ANAFStare fiscală—2026-10-03Verificat
Restanțe ANAFListă publicată2026-06-30—Disponibil
BPIProceduri de insolvență——Neverificat
RNPMAvize după CUI——Neverificat
InstanțePotrivire după nume——Neverificat
Achiziții publiceT1 2024–T2 2026——Fără înregistrări în acoperire

Datele din surse au ritmuri diferite. Data raportării, data publicării și ultima verificare nu sunt interschimbabile. „—” indică o dată indisponibilă.

Cum sunt colectate și verificate sursele →

ExploreazăJudețul HunedoaraLoc. Haţeg, Oraş HaţegCAEN 4120
Semnalează o neconcordanță
DupaCUI.

Date publice, mai ușor de înțeles.

Listă firmeAchiziții publiceAnunțuri și proceduriInstituții publiceLocalitățiLicențe utilitățiProiecte europeneServicii socialeGlosarCorecturiDespreAtribuiri
© 2026 DupaCUI