Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Acasă/Firme/CNC FABRICATE SORT-BETON S.R.L.

CNC FABRICATE SORT-BETON S.R.L.

CUI 46618698 · SRL· Sat Schinteieşti, Comuna Izvoru Bârzii· Fabricarea betonului

dizolvareONRC · 2026-09-03

Activitatea sau existența firmei este afectatădizolvareVezi contextul →
01

Rezumat

Vânzări în creștere. Marjă în scădere.

CNC FABRICATE SORT-BETON S.R.L. are sediul în Sat Schinteieşti, Comuna Izvoru Bârzii și raportează activitatea fabricarea betonului. Ultimul bilanț disponibil este pentru 2024.

Activitatea sau existența firmei este afectatăNecesită verificare

dizolvare

ONRC · 2026-09-03
Cifra de afaceri a crescut+482,7%

Cifra de afaceri raportată pentru 2024 este 372,9 K lei, față de 64 K lei în 2023.

Bilanț 2024
Marja netă a coborât-6,2%

Marja netă calculată este -6,2% în 2024, față de 0% în 2023.

Calcul din bilanț 2024

Observațiile descriu datele publicate, nu cauza schimbărilor sau o predicție.

Scor de risc · indicativ
54/ 100
Atenție ridicată
0100

Scorul numără numai semnalele observate. 0 nu garantează lipsa riscului; datele lipsă nu adaugă puncte. Nu este rating de credit.

Verificări disponibile 5/6 · date parțiale · BPI verificatVezi acoperirea →
Cifră de afaceri 2024372,9 K lei+482,7% față de anul anterior2023: 64.0002024: 372.941
Rezultat net 2024-23 K leiFără an comparabil2023: 02024: -23.004
Angajați 20244+300% față de anul anterior2023: 12024: 4
Capitaluri proprii 2024-10,5 K lei-184,3% față de anul anterior2023: 12.4842024: -10.520
În acest raport
01Rezumat02Financiar03Risc și verificări04Relații și activitate05Date și surse
02

Performanță financiară

Cum evoluează activitatea și profitabilitatea

Cifră de afaceri

Lei · valori raportate0186 K373 K2023: 64 K lei64 K20232024: 372,9 K lei372,9 K2024

Marjă netă

Rezultat net / cifra de afaceri-6,2%-2,6%1%Mediana sectorului (2024): 0% · n=1362023: 0%0%20232024: -6,2%-6,2%2024

Cifra de afaceri: +482,7% față de anul anterior. Marja netă: -6,2%. Valorile sunt din bilanțuri anuale.

Capital și datorii2024 comparat cu 2023
Capitaluri proprii-10,5 K lei-184,3% față de anul anterior
Datorii308,8 K lei+2.113,8% față de anul anterior

Bilanț pe ani

Vezi tabelul complet →
Indicator20232024Ultima variație
Cifră de afaceri64 K lei372,9 K lei+482,7% față de anul anterior
Rezultat net0 lei-23 K leiFără an comparabil
Capitaluri proprii12,5 K lei-10,5 K lei-184,3% față de anul anterior
Datorii14 K lei308,8 K lei+2.113,8% față de anul anterior
Creanțe697 lei24,3 K lei+3.383,6% față de anul anterior
Angajați14+300% față de anul anterior

Repere financiare derivate

Calcule directe din rubricile bilanțului bilanț complet. Mediana sectorului folosește firme cu același cod CAEN, an și formular și apare numai pentru minimum 20 de valori comparabile. Sunt repere descriptive, nu rating, probabilitate de insolvență sau limită de credit. Activele folosite aici sunt suma activelor imobilizate și circulante disponibile; duratele folosesc soldul de la sfârșitul anului și cifra de afaceri anuală.

IndicatorFormulaFirma 2024Sector 2024Firma 2023Sector 2023
Marjă netărezultat net / cifra de afaceri-6,2%0%n=1360%0%n=135
Capitaluri proprii / activecapitaluri proprii / (active imobilizate + active circulante)-3,5%44,2%n=14447,2%39,5%n=143
Datorii / activedatorii / (active imobilizate + active circulante)103,5%53,8%n=14452,8%57,3%n=143
Structura activeloractive imobilizate / (active imobilizate + active circulante)0%45%n=1440%47,8%n=143
Randamentul activelorrezultat net / (active imobilizate + active circulante)-7,7%0%n=1440%0%n=142
Randamentul capitalurilor propriirezultat net / capitaluri proprii pozitive—0%n=1300%0%n=123
Acoperirea datoriilor cu active circulanteactive circulante / datorii0,97×0,93×n=1461,89×0,84×n=145
Durata creanțelorcreanțe / cifra de afaceri × 36023,44 zile68,79 zilen=1363,92 zile69 zilen=136
Durata stocurilorstocuri / cifra de afaceri × 360261,2 zile24,99 zilen=1350 zile20,42 zilen=132
Cifră de afaceri per angajatcifra de afaceri / numărul mediu de angajați93.235 lei594.714 lein=13864.000 lei564.949 lein=135

Istoric financiar complet · 2 ani

Valorile sunt în lei. „—” înseamnă că informația lipsește. Profitul și pierderea folosesc o scară proprie. Formularul de raportare este indicat pentru fiecare an; unele rubrici diferă între sectoare.

2024

bilanț complet
Cifră de afaceri
372.941
Rezultat net
-23.004
Angajați
4
Datorii
308.829
Active imobilizate
0
Active circulante
298.309
Capitaluri proprii
-10.520
Venituri totale
643.528
Cheltuieli totale
663.632
Stocuri
270.586
Creanțe
24.281
Casă și conturi la bănci
3.442
Cheltuieli în avans
0
Venituri în avans
0
Provizioane
0
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2023

bilanț complet
Cifră de afaceri
64.000
Rezultat net
0
Angajați
1
Datorii
13.950
Active imobilizate
0
Active circulante
26.434
Capitaluri proprii
12.484
Venituri totale
64.000
Cheltuieli totale
52.012
Stocuri
0
Creanțe
697
Casă și conturi la bănci
25.737
Cheltuieli în avans
0
Venituri în avans
0
Provizioane
0
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

Ani disponibili: 2025, 2024, 2023, 2022, 2021, 2020. Cum citești indicatorii →

03

Risc și verificări

Ce știm, ce merită verificat și ce lipsește

54/ 100Atenție ridicată
3semnale de urmărit · 0 context
5/ 6verificări disponibile

De urmărit

Activitatea sau existența firmei este afectată

dizolvare

ONRC · 2026-09-03
Capitaluri proprii negative

Bilanțul pentru 2024 raportează capitaluri proprii sub zero.

Ministerul Finanțelor · 2024
Pierdere netă

Rezultatul net raportat pentru 2024 este negativ.

Ministerul Finanțelor · 2024

Starea verificărilor

ONRCdizolvare2026-09-03
ANAF · inactivitateNu figurează inactivă fiscal2026-10-03
Restanțe ANAFNu apare în lista publicată2026-06-30
BPI · insolvențăFără înregistrări găsite2026-10-07
InstanțeNeverificat—

Absența dintr-o listă publică nu dovedește datorii zero sau lipsa altor proceduri. Potrivirile instanțelor sunt după nume și pot privi altă firmă.

Indicele indicativ adună 30 de puncte pentru fiecare semnal critic și 12 pentru fiecare semnal de atenție din regulile afișate, până la 100. Mențiunile de context și lipsa datelor nu adaugă puncte. Calitatea acoperirii este afișată separat. Vezi acoperirea →

Semnale critice 1 × 30 puncteSemnale de atenție 2 × 12 puncteAcoperire afișată separat

Repere recente din surse

2026-09-03Exportul ONRC din profilDate de registru
2026-06-24Sursa bilanțului 2024Date financiare

Verificări fiscale și juridice detaliate

Semnale de risc din date publice

Constatări verificabile, nu un scor de credit sau o predicție. Semnalăm o scădere a cifrei de afaceri de cel puțin 30% față de anul comparabil. Bilanțurile sunt anuale; stările ONRC și ANAF au date de verificare diferite.

Activitatea sau existența firmei este afectată

dizolvare

ONRC · 2026-09-03T09:50:03.316945
Capitaluri proprii negative

Bilanțul pentru 2024 raportează capitaluri proprii sub zero.

Ministerul Finanțelor · 2024
Pierdere netă

Rezultatul net raportat pentru 2024 este negativ.

Ministerul Finanțelor · 2024
Alte firme cu capitaluri negativeAlte firme cu pierderi

Acoperire: ONRC 2026-09-03 · evidență fiscală MF 2022-08-09 · ANAF 2026-10-03 · restanțe ANAF 2026-06-30 · conformare ANAF 2026-06-30 · categorie ANAF nepublicată pentru firmă · BPI 2026-10-07 · RNPM necolectată · bilanț 2024.

Firma nu apare în lista obligațiilor restante publicată pentru 2026-06-30. Lista are praguri legale de publicare, deci absența nu înseamnă datorii zero.

Firma nu a fost găsită în registrul de insolvență la verificarea din 2026-10-07.

Lipsa datelor din profil nu confirmă absența datoriilor sau a procedurilor de insolvență.

Dosare în instanță

Colectorul verifică automat ultimii cinci ani. Înregistrările verificate înaintea extinderii păstrează intervalul lor inițial până la următoarea actualizare. Potrivirea se face după numele normalizat, deoarece serviciul public nu furnizează CUI. Un dosar asociat numelui poate privi altă firmă; apariția într-un dosar nu dovedește datorie sau culpă.

Datele acestei firme sunt în curs de colectare automată.

04

Relații și activitate

Cine este conectat la companie și unde apare în date publice

Persoane și relații declarate

1 calități publicate de ONRC.

Vezi identitatea și persoanele →

Achiziții publice

0 înregistrări

Rânduri publicate în care firma apare ca ofertant câștigător. Nu confirmă livrarea sau plata.

Explorează înregistrările →

Identitate, contacte și persoane

Date de identificare

CUI
46618698
Număr de înregistrare
J25/526/2022
Înmatriculare
9 august 2022
EUID
ROONRC.J25/526/2022
Formă juridică
SRL
Sediu social
SCHINTEIEŞTI Sat Schinteieşti, Comuna Izvoru Bârzii Mehedinţi
Adresă fiscală
SCHINTEIEŞTI Schinteieşti MEHEDINŢI
TVA
Înregistrată în scopuri de TVA
Tip unitate fiscală
Sediu central
Tip contribuabil
Persoană juridică (PJ)
Stare în evidența fiscală
INREGISTRAT
Data stării fiscale
9 august 2022
Înregistrare fiscală
29 iunie 2024

Reprezentanți legali publicați de ONRC

Numele și calitățile provin din exportul ONRC 2026-09-03. Reprezentarea nu dovedește calitatea de asociat sau beneficiar real. Nu sunt afișate date de naștere sau adrese personale.

administrator
CAZACU CONSTANȚA-NICULINA

Date fiscale și de contact actualizate

Situație interogată pentru 3 octombrie 2026; ultima verificare: 3 octombrie 2026. Datele de înmatriculare și bilanțurile din profil sunt evidențe separate.

Identitate fiscală

Denumire în evidența fiscală
CNC FABRICATE SORT-BETON S.R.L.
Stare de înregistrare
RADIERE din data 17.09.2026
Înregistrare fiscală
9 august 2022
Număr registrul comerțului
J25/526/2022
Cod CAEN
2363
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Formă de organizare
PERSOANA JURIDICA
Formă de proprietate
PROPR.PRIVATA-CAPITAL PRIVAT AUTOHTON
Organ fiscal competent
Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Mehedinţi

Contact și adrese

Domiciliu fiscal
JUD. MEHEDINŢI, SAT SCHINTEIEŞTI COM. IZVORU BÂRZII, SCHINTEIEŞTI, STR. PRINCIPALĂ, NR. CADASTRAL 51675-C7, CONSTRUC?IA C7
Strada sediului
SCHINTEIEŞTI
Localitatea sediului
Sat Schinteieşti Com. Izvoru Bârzii
Județul sediului
MEHEDINŢI
Detalii sediu
Str. Principală. nr. cadastral 51675-C7. CONSTRUCȚIA C7
Strada domiciliului fiscal
SCHINTEIEŞTI
Localitatea domiciliului fiscal
Sat Schinteieşti Com. Izvoru Bârzii
Județul domiciliului fiscal
MEHEDINŢI
Detalii domiciliu fiscal
Str. Principală, nr. cadastral 51675-C7, CONSTRUC?IA C7

TVA și facturare

Înregistrată în scopuri de TVA
Nu
TVA de la
1 martie 2024
TVA până la
17 septembrie 2026
Anulare operată la
18 septembrie 2026
Motivul anulării
Anularea înregistrarii în scopuri de TVA a fost efectuata la cererea persoanei impozabile, potrivit dispozitiilor din Legea nr.227/2015 privind Codul fiscal, cu modificarile si completarile ulterioare
TVA la încasare
Nu
În registrul RO e-Factura
Nu
Plată defalcată TVA
Nu

Inactivitate fiscală

Inactivă fiscal
Nu

Achiziții publice

Înregistrări în care firma apare ca ofertant câștigător. Acoperire: T2 2026, T1 2026, T4 2025, T3 2025, T2 2025, T1 2025, T4 2024, T3 2024, T2 2024, T1 2024.

Nu am găsit înregistrări pentru această selecție în perioadele disponibile.

Atribuirea nu confirmă livrarea sau plata. Lipsa înregistrărilor nu înseamnă că firma nu a avut contracte publice în alte perioade.

Vezi notificările și anunțurile legate de firmă →

Activități, finanțări, sedii și alte înregistrări

Activități autorizate

Codurile includ activități secundare. Reviziile CAEN pot avea definiții diferite; sunt păstrate separat.

11 activități autorizate

CAEN 2361 Rev. 2Fabricarea produselor din beton pentru construcții

CAEN 2363 Rev. 2Fabricarea betonului

CAEN 2364 Rev. 2Fabricarea mortarului

CAEN 2369 Rev. 2Fabricarea altor articole din beton, ciment și ipsos

CAEN 4120 Rev. 2Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale

CAEN 4211 Rev. 2Lucrări de construcții a drumurilor și autostrăzilor

CAEN 4312 Rev. 2Lucrări de pregătire a terenului

CAEN 4329 Rev. 2Alte lucrări de instalații pentru construcții

CAEN 4520 Rev. 2Întreținerea și repararea autovehiculelor

CAEN 4673 Rev. 2Comerț cu ridicata al materialului lemnos și al materialelor de construcții și echipamentelor sanitare

CAEN 4941 Rev. 2Transporturi rutiere de mărfuri

Codul principal afișat provine din raportarea financiară 2024.

05

Date și surse

Perioade, ultime verificări și limitele acoperirii

SursăPerioadăData surseiUltima verificareStare
ONRCRegistrul comerțului2026-09-03—Disponibil
Ministerul Finanțelor2023–20242026-06-24—Disponibil
ANAFStare fiscală—2026-10-03Verificat
Restanțe ANAFListă publicată2026-06-30—Disponibil
BPIProceduri de insolvență—2026-10-07Verificat
RNPMAvize după CUI——Neverificat
InstanțePotrivire după nume——Neverificat
Achiziții publiceT1 2024–T2 2026——Fără înregistrări în acoperire

Datele din surse au ritmuri diferite. Data raportării, data publicării și ultima verificare nu sunt interschimbabile. „—” indică o dată indisponibilă.

Cum sunt colectate și verificate sursele →

ExploreazăJudețul MehedinţiSat Schinteieşti, Comuna Izvoru BârziiCAEN 2363
Semnalează o neconcordanță
DupaCUI.

Date publice, mai ușor de înțeles.

Listă firmeAchiziții publiceAnunțuri și proceduriInstituții publiceLocalitățiLicențe utilitățiProiecte europeneServicii socialeGlosarCorecturiDespreAtribuiri
© 2026 DupaCUI