Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Acasă/Firme/CODE & TECH INNOVATION SRL

CODE & TECH INNOVATION SRL

CUI 38340972 · SRL· Bucureşti Sectorul 4

ActivăONRC · 2026-09-03

01

Rezumat

Vânzări în creștere. Marjă în scădere.

CODE & TECH INNOVATION SRL are sediul în Bucureşti Sectorul 4. Ultimul bilanț disponibil este pentru 2025.

Cifra de afaceri a crescut+16,6%

Cifra de afaceri raportată pentru 2025 este 343,2 K lei, față de 294,3 K lei în 2024.

Bilanț 2025
Marja netă a coborât53,7%

Marja netă calculată este 53,7% în 2025, față de 72,3% în 2024.

Calcul din bilanț 2025
Datoriile au scăzut-14%

Datoriile raportate sunt 147,7 K lei în 2025, față de 171,7 K lei în 2024. Schimbarea singură nu stabilește riscul.

Bilanț 2025

Observațiile descriu datele publicate, nu cauza schimbărilor sau o predicție.

Scor de risc · indicativ
0/ 100
Niciun semnal confirmat · date parțiale
0100

Scorul numără numai semnalele observate. 0 nu garantează lipsa riscului; datele lipsă nu adaugă puncte. Nu este rating de credit.

Verificări disponibile 5/6 · date parțiale · BPI neverificatVezi acoperirea →
Cifră de afaceri 2025343,2 K lei+16,6% față de anul anterior2020: 169.4512021: 200.3502022: 239.7002023: 295.2012024: 294.3252025: 343.248
Rezultat net 2025184,5 K lei-13,3% față de anul anterior2020: 161.6572021: 191.6942022: 231.1632023: 252.2202024: 212.8512025: 184.459
Angajați 20251Neschimbat față de anul anterior2022: 12023: 12024: 12025: 1
Capitaluri proprii 2025184,7 K lei-13,3% față de anul anterior2020: 161.8982021: 192.5922022: 231.4032023: 252.9742024: 213.0882025: 184.746
În acest raport
01Rezumat02Financiar03Risc și verificări04Relații și activitate05Date și surse
02

Performanță financiară

Cum evoluează activitatea și profitabilitatea

Bilanțul entității juridice · 2025 · raportare simplificată · valori nominale în lei

Cifră de afaceri

Lei · valori raportate0172 K343 K2020: 169,5 K lei169,5 K20202021: 200,4 K lei200,4 K20212022: 239,7 K lei239,7 K20222023: 295,2 K lei295,2 K20232024: 294,3 K lei294,3 K20242025: 343,2 K lei343,2 K2025

Marjă netă

Rezultat net / cifra de afaceri0%48,2%96,4%2020: 95,4%95,4%20202021: 95,7%95,7%20212022: 96,4%96,4%20222023: 85,4%85,4%20232024: 72,3%72,3%20242025: 53,7%53,7%2025Reper 2025: mediana sectorului 58,4% · n=14.073

Cifra de afaceri: +16,6% față de anul anterior.Marjă netă 53,7% · -18,6 pp față de 2024

Capital, datorii și lichidități

Solduri la 31 decembrie · barele se compară doar în cadrul fiecărui indicator

Capitaluri proprii

2024213,1 K lei
2025184,7 K lei

Datorii raportate

2024171,7 K lei
2025147,7 K lei

Disponibilități bănești

2024162 lei
20258 K lei

Capital de lucru net

2024—
2025—

Capital de lucru net = active circulante − datorii sub un an. Provizioane 2025: —, separat de datorii. Profitul și soldul de numerar nu măsoară fluxul de numerar operațional.

Bilanț pe ani

Vezi tabelul complet →
Indicator202320242025Ultima variație
Cifră de afaceri295,2 K lei294,3 K lei343,2 K lei+16,6% față de anul anterior
Rezultat net252,2 K lei212,9 K lei184,5 K lei-13,3% față de anul anterior
Capitaluri proprii253 K lei213,1 K lei184,7 K lei-13,3% față de anul anterior
Datorii6 K lei171,7 K lei147,7 K lei-14% față de anul anterior
Creanțe258,7 K lei194,5 K lei183,9 K lei-5,4% față de anul anterior
Angajați111Neschimbat față de anul anterior

Indicatori financiari · comparație

2025 / 2024

A+B = active imobilizate + circulante, fără cheltuieli în avans. Datoriile nu includ provizioanele. Randamentele folosesc soldurile de la sfârșitul anului.

Profitabilitate și productivitate

Indicator20252024
Marjă netă53,7%72,3%
Rezultat net / cifra de afaceri

Mediana sectorului: 2025: 58,4% (n=14.073) · 2024: 64% (n=21.759)

Rezultat / active (A+B)55,5%55,3%
Rezultat net / active la sfârșitul anului

Mediana sectorului: 2025: 58,3% (n=11.534) · 2024: 63% (n=17.178)

Rezultat / capitaluri proprii99,8%99,9%
Rezultat net / capitaluri proprii pozitive la sfârșitul anului

Mediana sectorului: 2025: 99,7% (n=14.527) · 2024: 99,7% (n=22.123)

Vânzări per angajat343.248 lei294.325 lei
Cifra de afaceri / numărul mediu de angajați

Mediana sectorului: 2025: 327.622 lei (n=11.227) · 2024: 297.249 lei (n=17.795)

Capital și îndatorare

Indicator20252024
Capitaluri proprii / active (A+B)55,6%55,4%
Capitaluri proprii / (active imobilizate + circulante)

Mediana sectorului: 2025: 75% (n=11.537) · 2024: 78,8% (n=17.180)

Datorii / active (A+B)44,4%44,6%
Datorii raportate / (active imobilizate + circulante)

Mediana sectorului: 2025: 24,5% (n=11.537) · 2024: 20,7% (n=17.180)

Ponderea activelor imobilizate42,3%49,4%
Active imobilizate / (active imobilizate + circulante)

Mediana sectorului: 2025: 9,6% (n=11.537) · 2024: 6,7% (n=17.180)

Active circulante / datorii totale1,3×1,13×
Reper de acoperire; nu este lichiditate curentă

Mediana sectorului: 2025: 3,2× (n=16.521) · 2024: 4,16× (n=25.029)

Lichiditate și capital de lucru

Indicator20252024
Creanțe în zile de vânzări192,9 zile237,9 zile
Creanțe totale / cifra de afaceri × 360; reper, nu termen efectiv de încasare

Mediana sectorului: 2025: 190,4 zile (n=13.551) · 2024: 179,5 zile (n=20.525)

Mediane pentru același CAEN, an și formular; minimum 20 de valori pe indicator.

Istoric financiar complet · 6 ani

Valorile sunt în lei. „—” înseamnă că informația lipsește. Profitul și pierderea folosesc o scară proprie. Formularul de raportare este indicat pentru fiecare an; unele rubrici diferă între sectoare.

2025

raportare simplificată
Cifră de afaceri
343.248
Rezultat net
184.459
Angajați
1
Datorii
147.714
Active imobilizate
140.530
Active circulante
191.930
Capitaluri proprii
184.746
Venituri totale
343.248
Cheltuieli totale
149.522
Stocuri
—
Creanțe
183.911
Casă și conturi la bănci
8.019
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2024

raportare simplificată
Cifră de afaceri
294.325
Rezultat net
212.851
Angajați
1
Datorii
171.666
Active imobilizate
190.129
Active circulante
194.625
Capitaluri proprii
213.088
Venituri totale
294.325
Cheltuieli totale
72.821
Stocuri
—
Creanțe
194.463
Casă și conturi la bănci
162
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2023

raportare simplificată
Cifră de afaceri
295.201
Rezultat net
252.220
Angajați
1
Datorii
6.011
Active imobilizate
—
Active circulante
258.985
Capitaluri proprii
252.974
Venituri totale
295.201
Cheltuieli totale
40.472
Stocuri
—
Creanțe
258.689
Casă și conturi la bănci
296
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2022

raportare simplificată
Cifră de afaceri
239.700
Rezultat net
231.163
Angajați
1
Datorii
1.499
Active imobilizate
—
Active circulante
232.902
Capitaluri proprii
231.403
Venituri totale
239.700
Cheltuieli totale
3.362
Stocuri
—
Creanțe
211.805
Casă și conturi la bănci
21.097
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2021

raportare simplificată
Cifră de afaceri
200.350
Rezultat net
191.694
Angajați
—
Datorii
2.586
Active imobilizate
—
Active circulante
195.178
Capitaluri proprii
192.592
Venituri totale
200.350
Cheltuieli totale
2.646
Stocuri
—
Creanțe
169.800
Casă și conturi la bănci
25.378
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2020

raportare simplificată
Cifră de afaceri
169.451
Rezultat net
161.657
Angajați
—
Datorii
1.461
Active imobilizate
—
Active circulante
163.359
Capitaluri proprii
161.898
Venituri totale
169.451
Cheltuieli totale
2.993
Stocuri
—
Creanțe
152.740
Casă și conturi la bănci
10.619
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

Ani disponibili: 2025, 2024, 2023, 2022, 2021, 2020. Cum citești indicatorii →

03

Risc și verificări

Ce știm, ce merită verificat și ce lipsește

0/ 100Niciun semnal confirmat · date parțiale
0semnale de urmărit · 0 context
5/ 6verificări disponibile

De urmărit

Nu sunt semnale din regulile afișate în datele disponibile. Acest lucru nu confirmă absența riscului.

Starea verificărilor

ONRCActivă2026-09-03
ANAF · inactivitateNu figurează inactivă fiscal2026-11-06
Restanțe ANAFNu apare în lista publicată2026-06-30
BPI · insolvențăNeverificat—
InstanțeFără potriviri exacte de nume2026-10-21

Absența dintr-o listă publică nu dovedește datorii zero sau lipsa altor proceduri. Potrivirile instanțelor sunt după nume și pot privi altă firmă.

Indicele indicativ adună 30 de puncte pentru fiecare semnal critic și 12 pentru fiecare semnal de atenție din regulile afișate, până la 100. Mențiunile de context și lipsa datelor nu adaugă puncte. Calitatea acoperirii este afișată separat. Vezi acoperirea →

Semnale critice 0 × 30 puncteSemnale de atenție 0 × 12 puncteAcoperire afișată separat

Repere recente din surse

2026-09-03Exportul ONRC din profilDate de registru
2026-06-11Sursa bilanțului 2025Date financiare

Verificări fiscale și juridice detaliate

Semnale de risc din date publice

Constatări verificabile, nu un scor de credit sau o predicție. Semnalăm o scădere a cifrei de afaceri de cel puțin 30% față de anul comparabil. Bilanțurile sunt anuale; stările ONRC și ANAF au date de verificare diferite.

Nu apar semnalele de mai sus în datele disponibile. Acest lucru nu confirmă absența riscului.

Acoperire: ONRC 2026-09-03 · evidență fiscală MF 2020-10-07 · ANAF 2026-11-06 · restanțe ANAF 2026-06-30 · conformare ANAF 2026-06-30 · categorie ANAF nepublicată pentru firmă · BPI neverificat · RNPM necolectată · bilanț 2025.

Firma nu apare în lista obligațiilor restante publicată pentru 2026-06-30. Lista are praguri legale de publicare, deci absența nu înseamnă datorii zero.

Lipsa datelor din profil nu confirmă absența datoriilor sau a procedurilor de insolvență.

Dosare în instanță

Colectorul verifică automat ultimii cinci ani. Înregistrările verificate înaintea extinderii păstrează intervalul lor inițial până la următoarea actualizare. Potrivirea se face după numele normalizat, deoarece serviciul public nu furnizează CUI. Un dosar asociat numelui poate privi altă firmă; apariția într-un dosar nu dovedește datorie sau culpă.

Nu au fost găsite potriviri exacte de nume · 2021-10-20–2026-10-21 · verificat 2026-10-21.

Nume de administratori menționate alături de firmă

Arătăm numai dosare civile sau comerciale în care apar atât numele normalizat al firmei, cât și un nume de administrator publicat de ONRC. Coincidența numelor în același dosar nu verifică identitatea persoanei ori a firmei și nu dovedește culpă.

Nu au fost găsite mențiuni comune ale numelor în dosarele returnate pentru această firmă.

04

Relații și activitate

Cine este conectat la companie și unde apare în date publice

Persoane și relații declarate

1 calități publicate de ONRC.

Vezi identitatea și persoanele →

Achiziții publice

0 înregistrări

Rânduri publicate în care firma apare ca ofertant câștigător. Nu confirmă livrarea sau plata.

Explorează înregistrările →

Identitate, contacte și persoane

Date de identificare

CUI
38340972
Număr de înregistrare
J40/17272/2017
Înmatriculare
11 octombrie 2017
EUID
ROONRC.J40/17272/2017
Formă juridică
SRL
Sediu social
SLĂTIOARA 11 C11 Bucureşti Sectorul 4 Bucureşti · Firme la aceeași adresă
Adresă fiscală
Aleea SLĂTIOARA 11 Bucureşti MUNICIPIUL BUCUREŞTI · Firme la aceeași adresă
TVA
Neînregistrată în scopuri de TVA
Tip unitate fiscală
Sediu central
Tip contribuabil
Persoană juridică (PJ)
Stare în evidența fiscală
TRANSFER(SOSIRE)
Data stării fiscale
7 octombrie 2020
Înregistrare fiscală
13 decembrie 2022

Reprezentanți legali publicați de ONRC

Numele și calitățile provin din exportul ONRC 2026-09-03. Reprezentarea nu dovedește calitatea de asociat sau beneficiar real. Nu sunt afișate date de naștere sau adrese personale.

administrator
COSTEA VIOREL-IONUȚ

Date fiscale și de contact actualizate

Situație interogată pentru 6 noiembrie 2026; ultima verificare: 6 noiembrie 2026. Datele de înmatriculare și bilanțurile din profil sunt evidențe separate.

Identitate fiscală

Denumire în evidența fiscală
CODE & TECH INNOVATION SRL
Stare de înregistrare
TRANSFER(SOSIRE) din data 07.10.2020
Înregistrare fiscală
11 octombrie 2017
Număr registrul comerțului
J40/17272/2017
Cod CAEN
6201
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Formă de organizare
PERSOANA JURIDICA
Formă de proprietate
PROPR.PRIVATA-CAPITAL PRIVAT AUTOHTON
Organ fiscal competent
Administraţia Sector 4 a Finanţelor Publice

Contact și adrese

Domiciliu fiscal
MUNICIPIUL BUCUREŞTI, SECTOR 4, ALEEA SLĂTIOARA, NR.11, CAMERA NR 2, BL.C11, SC.A, ET.2, AP.5
Cod poștal fiscal
40969
Strada sediului
Aleea Slătioara
Numărul sediului
11
Localitatea sediului
Sector 4 Mun. Bucureşti
Județul sediului
MUNICIPIUL BUCUREŞTI
Codul poștal al sediului
40969
Detalii sediu
CAMERA NR 2
Strada domiciliului fiscal
Aleea Slătioara
Numărul domiciliului fiscal
11
Localitatea domiciliului fiscal
Sector 4 Mun. Bucureşti
Județul domiciliului fiscal
MUNICIPIUL BUCUREŞTI
Cod poștal domiciliu fiscal
40969
Detalii domiciliu fiscal
CAMERA NR 2

TVA și facturare

Înregistrată în scopuri de TVA
Nu
TVA la încasare
Nu
În registrul RO e-Factura
Nu
Plată defalcată TVA
Nu

Inactivitate fiscală

Inactivă fiscal
Nu

Achiziții publice

Înregistrări în care firma apare ca ofertant câștigător. Acoperire: T2 2026, T1 2026, T4 2025, T3 2025, T2 2025, T1 2025, T4 2024, T3 2024, T2 2024, T1 2024.

Nu am găsit înregistrări pentru această selecție în perioadele disponibile.

Atribuirea nu confirmă livrarea sau plata. Lipsa înregistrărilor nu înseamnă că firma nu a avut contracte publice în alte perioade.

Vezi notificările și anunțurile legate de firmă →

Activități, finanțări, sedii și alte înregistrări

Activități autorizate

Codurile includ activități secundare. Reviziile CAEN pot avea definiții diferite; sunt păstrate separat.

1 activități autorizate

CAEN 6201 Rev. 2Activități de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client)

Codul principal afișat provine din raportarea financiară 2025. Revizia nu este specificată în acel export.

05

Date și surse

Perioade, ultime verificări și limitele acoperirii

SursăPerioadăData surseiUltima verificareStare
ONRCRegistrul comerțului2026-09-03—Disponibil
Ministerul Finanțelor2020–20252026-06-11—Disponibil
ANAFStare fiscală—2026-11-06Verificat
Restanțe ANAFListă publicată2026-06-30—Disponibil
BPIProceduri de insolvență——Neverificat
RNPMAvize după CUI——Neverificat
InstanțePotrivire după nume—2026-10-21Verificat
Achiziții publiceT1 2024–T2 2026——Fără înregistrări în acoperire

Datele din surse au ritmuri diferite. Data raportării, data publicării și ultima verificare nu sunt interschimbabile. „—” indică o dată indisponibilă.

Cum sunt colectate și verificate sursele →

ExploreazăJudețul BucureştiBucureşti Sectorul 4CAEN 6201
Semnalează o neconcordanță
DupaCUI.

Date publice, mai ușor de înțeles.

Listă firmeAchiziții publiceAnunțuri și proceduriInstituții publiceLocalitățiLicențe utilitățiProiecte europeneServicii socialeGlosarCorecturiDespreAtribuiri
© 2026 DupaCUI