Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Acasă/Firme/COLD SRL

COLD SRL

CUI 5253039 · SRL· Sat Gura Foii, Comuna Gura Foii

ActivăONRC · 2026-09-03

01

Rezumat

Vânzări în creștere. Marjă în creștere.

COLD SRL are sediul în Sat Gura Foii, Comuna Gura Foii. Ultimul bilanț disponibil este pentru 2025.

Cifra de afaceri a crescut+32%

Cifra de afaceri raportată pentru 2025 este 828,8 K lei, față de 628 K lei în 2024.

Bilanț 2025
Marja netă a crescut2,5%

Marja netă calculată este 2,5% în 2025, față de 0,2% în 2024.

Calcul din bilanț 2025
Datoriile au scăzut-56,4%

Datoriile raportate sunt 158,3 K lei în 2025, față de 363,2 K lei în 2024. Schimbarea singură nu stabilește riscul.

Bilanț 2025

Observațiile descriu datele publicate, nu cauza schimbărilor sau o predicție.

Scor de risc · indicativ
0/ 100
Niciun semnal confirmat · date parțiale
0100

Scorul numără numai semnalele observate. 0 nu garantează lipsa riscului; datele lipsă nu adaugă puncte. Nu este rating de credit.

Verificări disponibile 5/6 · date parțiale · BPI neverificatVezi acoperirea →
Cifră de afaceri 2025828,8 K lei+32% față de anul anterior2020: 529.3132021: 547.4622022: 447.5962023: 739.5582024: 628.0382025: 828.782
Rezultat net 202521 K lei+1.577,1% față de anul anterior2020: 11.2772021: 14.6162022: -55.3682023: 42.3732024: 1.2552025: 21.047
Angajați 20251Neschimbat față de anul anterior2020: 12021: 12022: 12023: 12024: 12025: 1
Capitaluri proprii 2025146,7 K lei+16,8% față de anul anterior2020: 122.7352021: 137.3512022: 81.9832023: 124.3562024: 125.6112025: 146.658
În acest raport
01Rezumat02Financiar03Risc și verificări04Relații și activitate05Date și surse
02

Performanță financiară

Cum evoluează activitatea și profitabilitatea

Bilanțul entității juridice · 2025 · raportare simplificată · valori nominale în lei

Cifră de afaceri

Lei · valori raportate0414 K829 K2020: 529,3 K lei529,3 K20202021: 547,5 K lei547,5 K20212022: 447,6 K lei447,6 K20222023: 739,6 K lei739,6 K20232024: 628 K lei628 K20242025: 828,8 K lei828,8 K2025

Marjă netă

Rezultat net / cifra de afaceri-12,4%-3,3%5,7%2020: 2,1%2,1%20202021: 2,7%2,7%20212022: -12,4%-12,4%20222023: 5,7%5,7%20232024: 0,2%0,2%20242025: 2,5%2,5%2025

Cifra de afaceri: +32% față de anul anterior.Marjă netă 2,5% · +2,3 pp față de 2024

Capital, datorii și lichidități

Solduri la 31 decembrie · barele se compară doar în cadrul fiecărui indicator

Capitaluri proprii

2024125,6 K lei
2025146,7 K lei

Datorii raportate

2024363,2 K lei
2025158,3 K lei

Disponibilități bănești

20245,9 K lei
2025164,7 K lei

Capital de lucru net

2024—
2025—

Capital de lucru net = active circulante − datorii sub un an. Provizioane 2025: —, separat de datorii. Profitul și soldul de numerar nu măsoară fluxul de numerar operațional.

Bilanț pe ani

Vezi tabelul complet →
Indicator202320242025Ultima variație
Cifră de afaceri739,6 K lei628 K lei828,8 K lei+32% față de anul anterior
Rezultat net42,4 K lei1,3 K lei21 K lei+1.577,1% față de anul anterior
Capitaluri proprii124,4 K lei125,6 K lei146,7 K lei+16,8% față de anul anterior
Datorii390,9 K lei363,2 K lei158,3 K lei-56,4% față de anul anterior
Creanțe275,2 K lei302,6 K lei15,1 K lei-95% față de anul anterior
Angajați111Neschimbat față de anul anterior

Indicatori financiari · comparație

2025 / 2024

A+B = active imobilizate + circulante, fără cheltuieli în avans. Datoriile nu includ provizioanele. Randamentele folosesc soldurile de la sfârșitul anului.

Profitabilitate și productivitate

Indicator20252024
Marjă netă2,5%0,2%
Rezultat net / cifra de afaceri
Rezultat / active (A+B)7%0,3%
Rezultat net / active la sfârșitul anului
Rezultat / capitaluri proprii14,4%1%
Rezultat net / capitaluri proprii pozitive la sfârșitul anului
Vânzări per angajat828.782 lei628.038 lei
Cifra de afaceri / numărul mediu de angajați

Capital și îndatorare

Indicator20252024
Capitaluri proprii / active (A+B)49,1%26,2%
Capitaluri proprii / (active imobilizate + circulante)
Datorii / active (A+B)53%75,6%
Datorii raportate / (active imobilizate + circulante)
Ponderea activelor imobilizate38,1%28,2%
Active imobilizate / (active imobilizate + circulante)
Active circulante / datorii totale1,17×0,95×
Reper de acoperire; nu este lichiditate curentă

Mediana sectorului: — · 2024: 0,89× (n=21)

Lichiditate și capital de lucru

Indicator20252024
Creanțe în zile de vânzări6,6 zile173,5 zile
Creanțe totale / cifra de afaceri × 360; reper, nu termen efectiv de încasare
Stocuri în zile de vânzări2,1 zile20,8 zile
Stocuri / cifra de afaceri × 360; nu durata de rotație a stocurilor

Mediane pentru același CAEN, an și formular; minimum 20 de valori pe indicator.

Istoric financiar complet · 6 ani

Valorile sunt în lei. „—” înseamnă că informația lipsește. Profitul și pierderea folosesc o scară proprie. Formularul de raportare este indicat pentru fiecare an; unele rubrici diferă între sectoare.

2025

raportare simplificată
Cifră de afaceri
828.782
Rezultat net
21.047
Angajați
1
Datorii
158.302
Active imobilizate
113.850
Active circulante
184.773
Capitaluri proprii
146.658
Venituri totale
829.401
Cheltuieli totale
786.329
Stocuri
4.899
Creanțe
15.130
Casă și conturi la bănci
164.744
Cheltuieli în avans
6.337
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
3.100
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2024

raportare simplificată
Cifră de afaceri
628.038
Rezultat net
1.255
Angajați
1
Datorii
363.150
Active imobilizate
135.464
Active circulante
344.852
Capitaluri proprii
125.611
Venituri totale
630.723
Cheltuieli totale
613.616
Stocuri
36.330
Creanțe
302.606
Casă și conturi la bănci
5.916
Cheltuieli în avans
8.445
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
3.100
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2023

raportare simplificată
Cifră de afaceri
739.558
Rezultat net
42.373
Angajați
1
Datorii
390.895
Active imobilizate
161.091
Active circulante
349.673
Capitaluri proprii
124.356
Venituri totale
739.899
Cheltuieli totale
690.865
Stocuri
20.576
Creanțe
275.172
Casă și conturi la bănci
53.925
Cheltuieli în avans
4.487
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
3.100
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2022

raportare simplificată
Cifră de afaceri
447.596
Rezultat net
-55.368
Angajați
1
Datorii
276.384
Active imobilizate
211.177
Active circulante
139.236
Capitaluri proprii
81.983
Venituri totale
447.711
Cheltuieli totale
498.636
Stocuri
23.436
Creanțe
104.350
Casă și conturi la bănci
11.450
Cheltuieli în avans
7.955
Venituri în avans
1
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
3.100
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2021

raportare simplificată
Cifră de afaceri
547.462
Rezultat net
14.616
Angajați
1
Datorii
129.230
Active imobilizate
169.514
Active circulante
97.067
Capitaluri proprii
137.351
Venituri totale
547.544
Cheltuieli totale
528.157
Stocuri
80.276
Creanțe
6.030
Casă și conturi la bănci
10.761
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
3.100
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2020

raportare simplificată
Cifră de afaceri
529.313
Rezultat net
11.277
Angajați
1
Datorii
167.702
Active imobilizate
275.396
Active circulante
15.041
Capitaluri proprii
122.735
Venituri totale
529.399
Cheltuieli totale
513.465
Stocuri
27.707
Creanțe
3.411
Casă și conturi la bănci
-16.077
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
3.100
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

Ani disponibili: 2025, 2024, 2023, 2022, 2021, 2020. Cum citești indicatorii →

03

Risc și verificări

Ce știm, ce merită verificat și ce lipsește

0/ 100Niciun semnal confirmat · date parțiale
0semnale de urmărit · 0 context
5/ 6verificări disponibile

De urmărit

Nu sunt semnale din regulile afișate în datele disponibile. Acest lucru nu confirmă absența riscului.

Starea verificărilor

ONRCActivă2026-09-03
ANAF · inactivitateNu figurează inactivă fiscal2026-11-07
Restanțe ANAFNu apare în lista publicată2026-06-30
BPI · insolvențăNeverificat—
InstanțeFără potriviri exacte de nume2026-10-31

Absența dintr-o listă publică nu dovedește datorii zero sau lipsa altor proceduri. Potrivirile instanțelor sunt după nume și pot privi altă firmă.

Indicele indicativ adună 30 de puncte pentru fiecare semnal critic și 12 pentru fiecare semnal de atenție din regulile afișate, până la 100. Mențiunile de context și lipsa datelor nu adaugă puncte. Calitatea acoperirii este afișată separat. Vezi acoperirea →

Semnale critice 0 × 30 puncteSemnale de atenție 0 × 12 puncteAcoperire afișată separat

Repere recente din surse

2026-09-03Exportul ONRC din profilDate de registru
2026-06-11Sursa bilanțului 2025Date financiare

Verificări fiscale și juridice detaliate

Semnale de risc din date publice

Constatări verificabile, nu un scor de credit sau o predicție. Semnalăm o scădere a cifrei de afaceri de cel puțin 30% față de anul comparabil. Bilanțurile sunt anuale; stările ONRC și ANAF au date de verificare diferite.

Nu apar semnalele de mai sus în datele disponibile. Acest lucru nu confirmă absența riscului.

Acoperire: ONRC 2026-09-03 · evidență fiscală MF 1994-02-25 · ANAF 2026-11-07 · restanțe ANAF 2026-06-30 · conformare ANAF 2026-06-30 · categorie ANAF nepublicată pentru firmă · BPI neverificat · RNPM necolectată · bilanț 2025.

Firma nu apare în lista obligațiilor restante publicată pentru 2026-06-30. Lista are praguri legale de publicare, deci absența nu înseamnă datorii zero.

Lipsa datelor din profil nu confirmă absența datoriilor sau a procedurilor de insolvență.

Obligații fiscale restante publicate

Firma are apariții în ediții istorice ale listelor publicate. Acestea descriu numai situația de la data fiecărei ediții.

Istoric publicat

Aparițiile vechi nu indică existența unei datorii în prezent sau continuitatea aceleiași obligații. Arhivele sunt folosite numai pentru prezențe; absența dintr-o ediție istorică nu este interpretată.

EdițieTotalBuget de statAsigurări socialeȘomajSănătateContestat
2016-03-3125.902 lei21.145 lei3.214 lei148 lei1.395 lei0 lei

Conformare fiscală publicată

Firma apare în lista ANAF pentru 2026-06-30 a contribuabililor persoane juridice fără obligații restante.

Publicarea indică faptul că declarațiile fiscale cerute au fost depuse, obligațiile principale și accesorii din trimestru au fost achitate la scadență, iar la întocmirea listei nu existau obligații bugetare restante. Situația este o observație trimestrială și nu reprezintă o garanție pentru perioadele ulterioare.

Dosare în instanță

Colectorul verifică automat ultimii cinci ani. Înregistrările verificate înaintea extinderii păstrează intervalul lor inițial până la următoarea actualizare. Potrivirea se face după numele normalizat, deoarece serviciul public nu furnizează CUI. Un dosar asociat numelui poate privi altă firmă; apariția într-un dosar nu dovedește datorie sau culpă.

Nu au fost găsite potriviri exacte de nume · 2021-10-30–2026-10-31 · verificat 2026-10-31.

Nume de administratori menționate alături de firmă

Arătăm numai dosare civile sau comerciale în care apar atât numele normalizat al firmei, cât și un nume de administrator publicat de ONRC. Coincidența numelor în același dosar nu verifică identitatea persoanei ori a firmei și nu dovedește culpă.

Nu au fost găsite mențiuni comune ale numelor în dosarele returnate pentru această firmă.

04

Relații și activitate

Cine este conectat la companie și unde apare în date publice

Persoane și relații declarate

1 calități publicate de ONRC.

Vezi identitatea și persoanele →

Achiziții publice

0 înregistrări

Rânduri publicate în care firma apare ca ofertant câștigător. Nu confirmă livrarea sau plata.

Explorează înregistrările →

Identitate, contacte și persoane

Date de identificare

CUI
5253039
Număr de înregistrare
J15/260/1994
Înmatriculare
4 februarie 1994
EUID
ROONRC.J15/260/1994
Formă juridică
SRL
Sediu social
437A Sat Gura Foii, Comuna Gura Foii Dâmboviţa · Firme la aceeași adresă
Adresă fiscală
437A Gura Foii DÂMBOVIŢA · Firme la aceeași adresă
TVA
Înregistrată în scopuri de TVA
Tip unitate fiscală
Sediu central
Tip contribuabil
Persoană juridică (PJ)
Stare în evidența fiscală
INREGISTRAT
Data stării fiscale
25 februarie 1994
Înregistrare fiscală
16 februarie 2026
Telefon
744316076 · Firme cu același număr

Reprezentanți legali publicați de ONRC

Numele și calitățile provin din exportul ONRC 2026-09-03. Reprezentarea nu dovedește calitatea de asociat sau beneficiar real. Nu sunt afișate date de naștere sau adrese personale.

administrator
OPREA STELICĂ

Date fiscale și de contact actualizate

Situație interogată pentru 7 noiembrie 2026; ultima verificare: 6 noiembrie 2026. Datele de înmatriculare și bilanțurile din profil sunt evidențe separate.

Identitate fiscală

Denumire în evidența fiscală
COLD SRL
Stare de înregistrare
INREGISTRAT din data 25.02.1994
Înregistrare fiscală
25 februarie 1994
Număr registrul comerțului
J1994000260151
Cod CAEN
2751
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Formă de organizare
PERSOANA JURIDICA
Formă de proprietate
PROPR.PRIVATA-CAPITAL PRIVAT AUTOHTON
Organ fiscal competent
Unitatea Fiscală Orăşenească Găeşti

Contact și adrese

Telefon
744316076 · Firme cu același număr
Domiciliu fiscal
JUD. DÂMBOVIŢA, SAT GURA FOII COM. GURA FOII, , NR.437A
Cod poștal fiscal
137235
Numărul sediului
437A
Localitatea sediului
Sat Gura Foii Com. Gura Foii
Județul sediului
DÂMBOVIŢA
Codul poștal al sediului
137235
Numărul domiciliului fiscal
437A
Localitatea domiciliului fiscal
Sat Gura Foii Com. Gura Foii
Județul domiciliului fiscal
DÂMBOVIŢA
Cod poștal domiciliu fiscal
137235

TVA și facturare

Înregistrată în scopuri de TVA
Da
TVA de la
8 februarie 1994
TVA la încasare
Da
TVA la încasare de la
1 ianuarie 2013
Actualizare TVA la încasare
27 decembrie 2012
Publicare TVA la încasare
28 decembrie 2012
Tip act TVA la încasare
Inregistrare
În registrul RO e-Factura
Da
Înscriere RO e-Factura
1 ianuarie 2024
Plată defalcată TVA
Nu

Inactivitate fiscală

Inactivă fiscal
Nu

Istoric al schimbărilor observate

Sunt păstrate numai diferențele dintre verificări, începând cu activarea istoricului. Data cererii ANAF nu este tratată ca schimbare.

  1. 7 noiembrie 2026
    • date generale.nrRegCom: J15/260/1994 → J1994000260151

Achiziții publice

Înregistrări în care firma apare ca ofertant câștigător. Acoperire: T2 2026, T1 2026, T4 2025, T3 2025, T2 2025, T1 2025, T4 2024, T3 2024, T2 2024, T1 2024.

Nu am găsit înregistrări pentru această selecție în perioadele disponibile.

Atribuirea nu confirmă livrarea sau plata. Lipsa înregistrărilor nu înseamnă că firma nu a avut contracte publice în alte perioade.

Vezi notificările și anunțurile legate de firmă →

Activități, finanțări, sedii și alte înregistrări

Activități autorizate

Codurile includ activități secundare. Reviziile CAEN pot avea definiții diferite; sunt păstrate separat.

2 activități autorizate

CAEN 2825 Rev. 2Fabricarea echipamentelor de ventilație și frigorifice, exclusiv a echipamentelor de uz casnic

CAEN 4322 Rev. 2Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat

Codul principal afișat provine din raportarea financiară 2025. Revizia nu este specificată în acel export.

05

Date și surse

Perioade, ultime verificări și limitele acoperirii

SursăPerioadăData surseiUltima verificareStare
ONRCRegistrul comerțului2026-09-03—Disponibil
Ministerul Finanțelor2020–20252026-06-11—Disponibil
ANAFStare fiscală—2026-11-07Verificat
Restanțe ANAFListă publicată2026-06-30—Disponibil
BPIProceduri de insolvență——Neverificat
RNPMAvize după CUI——Neverificat
InstanțePotrivire după nume—2026-10-31Verificat
Achiziții publiceT1 2024–T2 2026——Fără înregistrări în acoperire

Datele din surse au ritmuri diferite. Data raportării, data publicării și ultima verificare nu sunt interschimbabile. „—” indică o dată indisponibilă.

Cum sunt colectate și verificate sursele →

ExploreazăJudețul DâmboviţaSat Gura Foii, Comuna Gura FoiiCAEN 2751
Semnalează o neconcordanță
DupaCUI.

Date publice, mai ușor de înțeles.

Listă firmeAchiziții publiceAnunțuri și proceduriInstituții publiceLocalitățiLicențe utilitățiProiecte europeneServicii socialeGlosarCorecturiDespreAtribuiri
© 2026 DupaCUI