Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Acasă/Firme/COM-JA SRL

COM-JA SRL

CUI 520097 · SRL· Sat Şoimeni, Comuna Păuleni-Ciuc· Comerț cu amănuntul al textilelor, în magazine specializate

ActivăONRC · 2026-09-03

01

Rezumat

Vânzări în scădere. Marjă în scădere.

COM-JA SRL are sediul în Sat Şoimeni, Comuna Păuleni-Ciuc și raportează activitatea comerț cu amănuntul al textilelor, în magazine specializate. Ultimul bilanț disponibil este pentru 2024.

Cifra de afaceri a scăzut-32,3%

Cifra de afaceri raportată pentru 2024 este 171,2 K lei, față de 252,7 K lei în 2023.

Bilanț 2024
Marja netă a coborât-6,4%

Marja netă calculată este -6,4% în 2024, față de 5,2% în 2023.

Calcul din bilanț 2024
Creanțe în creștere+71,6%

Soldul creanțelor a crescut față de 2023. Bilanțul nu arată dacă facturile sunt restante sau dacă au fost încasate ulterior.

Bilanț 2024

Observațiile descriu datele publicate, nu cauza schimbărilor sau o predicție.

Scor de risc · indicativ
24/ 100
Atenție moderată
0100

Scorul numără numai semnalele observate. 0 nu garantează lipsa riscului; datele lipsă nu adaugă puncte. Nu este rating de credit.

Verificări disponibile 5/6 · date parțiale · BPI neverificatVezi acoperirea →
Cifră de afaceri 2024171,2 K lei-32,3% față de anul anterior2020: 126.5472021: 204.4572022: 259.7232023: 252.7392024: 171.193
Rezultat net 2024-11 K leiTrecere pe pierdere2020: 10.5732021: 25.4022022: 22.0212023: 13.1132024: -11.007
Angajați 20241Neschimbat față de anul anterior2020: 02021: 12022: 12023: 12024: 1
Capitaluri proprii 202463,3 K lei-14,8% față de anul anterior2020: 13.8132021: 39.2152022: 61.2362023: 74.3492024: 63.342
În acest raport
01Rezumat02Financiar03Risc și verificări04Relații și activitate05Date și surse
02

Performanță financiară

Cum evoluează activitatea și profitabilitatea

Bilanțul entității juridice · 2024 · raportare simplificată · valori nominale în lei

Cifră de afaceri

Lei · valori raportate0130 K260 K2020: 126,5 K lei126,5 K20202021: 204,5 K lei204,5 K20212022: 259,7 K lei259,7 K20222023: 252,7 K lei252,7 K20232024: 171,2 K lei171,2 K2024

Marjă netă

Rezultat net / cifra de afaceri-6,4%3%12,4%2020: 8,4%8,4%20202021: 12,4%12,4%20212022: 8,5%8,5%20222023: 5,2%5,2%20232024: -6,4%-6,4%2024Reper 2024: mediana sectorului 2,7% · n=1.047

Cifra de afaceri: -32,3% față de anul anterior.Marjă netă -6,4% · -11,6 pp față de 2023

Capital, datorii și lichidități

Solduri la 31 decembrie · barele se compară doar în cadrul fiecărui indicator

Capitaluri proprii

202374,3 K lei
202463,3 K lei

Datorii raportate

202316,7 K lei
202418,2 K lei

Disponibilități bănești

202316,8 K lei
20246,3 K lei

Capital de lucru net

2023—
2024—

Capital de lucru net = active circulante − datorii sub un an. Provizioane 2024: —, separat de datorii. Profitul și soldul de numerar nu măsoară fluxul de numerar operațional.

Bilanț pe ani

Vezi tabelul complet →
Indicator202220232024Ultima variație
Cifră de afaceri259,7 K lei252,7 K lei171,2 K lei-32,3% față de anul anterior
Rezultat net22 K lei13,1 K lei-11 K leiTrecere pe pierdere
Capitaluri proprii61,2 K lei74,3 K lei63,3 K lei-14,8% față de anul anterior
Datorii26,7 K lei16,7 K lei18,2 K lei+9,1% față de anul anterior
Creanțe814 lei250 lei429 lei+71,6% față de anul anterior
Angajați111Neschimbat față de anul anterior

Indicatori financiari · comparație

2024 / 2023

A+B = active imobilizate + circulante, fără cheltuieli în avans. Datoriile nu includ provizioanele. Randamentele folosesc soldurile de la sfârșitul anului.

Profitabilitate și productivitate

Indicator20242023
Marjă netă-6,4%5,2%
Rezultat net / cifra de afaceri

Mediana sectorului: 2024: 2,7% (n=1.047) · 2023: 4,5% (n=1.048)

Rezultat / active (A+B)-13,5%14,4%
Rezultat net / active la sfârșitul anului

Mediana sectorului: 2024: 1,4% (n=698) · 2023: 2,1% (n=713)

Rezultat / capitaluri proprii-17,4%17,6%
Rezultat net / capitaluri proprii pozitive la sfârșitul anului

Mediana sectorului: 2024: 10,6% (n=738) · 2023: 14,3% (n=753)

Vânzări per angajat171.193 lei252.739 lei
Cifra de afaceri / numărul mediu de angajați

Mediana sectorului: 2024: 163.720 lei (n=793) · 2023: 145.740 lei (n=801)

Capital și îndatorare

Indicator20242023
Capitaluri proprii / active (A+B)77,7%81,7%
Capitaluri proprii / (active imobilizate + circulante)

Mediana sectorului: 2024: 30% (n=699) · 2023: 31% (n=714)

Datorii / active (A+B)22,3%18,3%
Datorii raportate / (active imobilizate + circulante)

Mediana sectorului: 2024: 69,4% (n=699) · 2023: 68,4% (n=714)

Ponderea activelor imobilizate3,1%0,9%
Active imobilizate / (active imobilizate + circulante)

Mediana sectorului: 2024: 13% (n=699) · 2023: 12,3% (n=714)

Active circulante / datorii totale4,35×5,41×
Reper de acoperire; nu este lichiditate curentă

Mediana sectorului: 2024: 0,98× (n=1.238) · 2023: 1,04× (n=1.252)

Lichiditate și capital de lucru

Indicator20242023
Creanțe în zile de vânzări0,9 zile0,4 zile
Creanțe totale / cifra de afaceri × 360; reper, nu termen efectiv de încasare

Mediana sectorului: 2024: 13,2 zile (n=842) · 2023: 14,7 zile (n=857)

Stocuri în zile de vânzări151,9 zile104,1 zile
Stocuri / cifra de afaceri × 360; nu durata de rotație a stocurilor

Mediana sectorului: 2024: 151,1 zile (n=978) · 2023: 166,8 zile (n=979)

Mediane pentru același CAEN, an și formular; minimum 20 de valori pe indicator.

Istoric financiar complet · 5 ani

Valorile sunt în lei. „—” înseamnă că informația lipsește. Profitul și pierderea folosesc o scară proprie. Formularul de raportare este indicat pentru fiecare an; unele rubrici diferă între sectoare.

2024

raportare simplificată
Cifră de afaceri
171.193
Rezultat net
-11.007
Angajați
1
Datorii
18.164
Active imobilizate
2.509
Active circulante
78.997
Capitaluri proprii
63.342
Venituri totale
171.199
Cheltuieli totale
180.734
Stocuri
72.232
Creanțe
429
Casă și conturi la bănci
6.336
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2023

raportare simplificată
Cifră de afaceri
252.739
Rezultat net
13.113
Angajați
1
Datorii
16.650
Active imobilizate
846
Active circulante
90.153
Capitaluri proprii
74.349
Venituri totale
252.744
Cheltuieli totale
237.483
Stocuri
73.056
Creanțe
250
Casă și conturi la bănci
16.847
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2022

raportare simplificată
Cifră de afaceri
259.723
Rezultat net
22.021
Angajați
1
Datorii
26.696
Active imobilizate
1.287
Active circulante
86.645
Capitaluri proprii
61.236
Venituri totale
259.723
Cheltuieli totale
235.495
Stocuri
66.623
Creanțe
814
Casă și conturi la bănci
19.208
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2021

raportare simplificată
Cifră de afaceri
204.457
Rezultat net
25.402
Angajați
1
Datorii
45.008
Active imobilizate
1.728
Active circulante
82.495
Capitaluri proprii
39.215
Venituri totale
204.512
Cheltuieli totale
177.143
Stocuri
60.107
Creanțe
20
Casă și conturi la bănci
22.368
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2020

raportare simplificată
Cifră de afaceri
126.547
Rezultat net
10.573
Angajați
0
Datorii
14.804
Active imobilizate
2.169
Active circulante
26.448
Capitaluri proprii
13.813
Venituri totale
126.547
Cheltuieli totale
112.223
Stocuri
21.645
Creanțe
—
Casă și conturi la bănci
4.803
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

Ani disponibili: 2025, 2024, 2023, 2022, 2021, 2020. Cum citești indicatorii →

03

Risc și verificări

Ce știm, ce merită verificat și ce lipsește

24/ 100Atenție moderată
2semnale de urmărit · 0 context
5/ 6verificări disponibile

De urmărit

Pierdere netă

Rezultatul net raportat pentru 2024 este negativ.

Ministerul Finanțelor · 2024
Cifra de afaceri a scăzut

Scădere de 32% față de 2023.

Ministerul Finanțelor · 2024

Starea verificărilor

ONRCActivă2026-09-03
ANAF · inactivitateNu figurează inactivă fiscal2026-11-07
Restanțe ANAFNu apare în lista publicată2026-06-30
BPI · insolvențăNeverificat—
InstanțeFără potriviri exacte de nume2026-10-30

Absența dintr-o listă publică nu dovedește datorii zero sau lipsa altor proceduri. Potrivirile instanțelor sunt după nume și pot privi altă firmă.

Indicele indicativ adună 30 de puncte pentru fiecare semnal critic și 12 pentru fiecare semnal de atenție din regulile afișate, până la 100. Mențiunile de context și lipsa datelor nu adaugă puncte. Calitatea acoperirii este afișată separat. Vezi acoperirea →

Semnale critice 0 × 30 puncteSemnale de atenție 2 × 12 puncteAcoperire afișată separat

Repere recente din surse

2026-09-03Exportul ONRC din profilDate de registru
2026-06-24Sursa bilanțului 2024Date financiare

Verificări fiscale și juridice detaliate

Semnale de risc din date publice

Constatări verificabile, nu un scor de credit sau o predicție. Semnalăm o scădere a cifrei de afaceri de cel puțin 30% față de anul comparabil. Bilanțurile sunt anuale; stările ONRC și ANAF au date de verificare diferite.

Pierdere netă

Rezultatul net raportat pentru 2024 este negativ.

Ministerul Finanțelor · 2024
Cifra de afaceri a scăzut

Scădere de 32% față de 2023.

Ministerul Finanțelor · 2024
Alte firme cu pierderi

Acoperire: ONRC 2026-09-03 · evidență fiscală MF 1992-12-04 · ANAF 2026-11-07 · restanțe ANAF 2026-06-30 · conformare ANAF 2026-06-30 · categorie ANAF nepublicată pentru firmă · BPI neverificat · RNPM necolectată · bilanț 2024.

Firma nu apare în lista obligațiilor restante publicată pentru 2026-06-30. Lista are praguri legale de publicare, deci absența nu înseamnă datorii zero.

Lipsa datelor din profil nu confirmă absența datoriilor sau a procedurilor de insolvență.

Dosare în instanță

Colectorul verifică automat ultimii cinci ani. Înregistrările verificate înaintea extinderii păstrează intervalul lor inițial până la următoarea actualizare. Potrivirea se face după numele normalizat, deoarece serviciul public nu furnizează CUI. Un dosar asociat numelui poate privi altă firmă; apariția într-un dosar nu dovedește datorie sau culpă.

Nu au fost găsite potriviri exacte de nume · 2021-10-29–2026-10-30 · verificat 2026-10-30.

Nume de administratori menționate alături de firmă

Arătăm numai dosare civile sau comerciale în care apar atât numele normalizat al firmei, cât și un nume de administrator publicat de ONRC. Coincidența numelor în același dosar nu verifică identitatea persoanei ori a firmei și nu dovedește culpă.

Nu au fost găsite mențiuni comune ale numelor în dosarele returnate pentru această firmă.

04

Relații și activitate

Cine este conectat la companie și unde apare în date publice

Persoane și relații declarate

1 calități publicate de ONRC.

Vezi identitatea și persoanele →

Achiziții publice

0 înregistrări

Rânduri publicate în care firma apare ca ofertant câștigător. Nu confirmă livrarea sau plata.

Explorează înregistrările →

Identitate, contacte și persoane

Date de identificare

CUI
520097
Număr de înregistrare
J1992000669196
Înmatriculare
15 mai 1992
EUID
ROONRC.J1992000669196
Formă juridică
SRL
Sediu social
147 Sat Şoimeni, Comuna Păuleni-Ciuc Harghita
Adresă fiscală
147 Şoimeni HARGHITA
TVA
Neînregistrată în scopuri de TVA
Tip unitate fiscală
Sediu central
Tip contribuabil
Persoană juridică (PJ)
Stare în evidența fiscală
INREGISTRAT
Data stării fiscale
4 decembrie 1992
Înregistrare fiscală
23 octombrie 2025
Telefon
0266372482 · Firme cu același număr

Reprezentanți legali publicați de ONRC

Numele și calitățile provin din exportul ONRC 2026-09-03. Reprezentarea nu dovedește calitatea de asociat sau beneficiar real. Nu sunt afișate date de naștere sau adrese personale.

administrator
CSIBI MONIKA

Date fiscale și de contact actualizate

Situație interogată pentru 7 noiembrie 2026; ultima verificare: 6 noiembrie 2026. Datele de înmatriculare și bilanțurile din profil sunt evidențe separate.

Identitate fiscală

Denumire în evidența fiscală
COM-JA SRL
Stare de înregistrare
INREGISTRAT din data 04.12.1992
Înregistrare fiscală
4 decembrie 1992
Număr registrul comerțului
J1992000669196
Cod CAEN
4771
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Formă de organizare
PERSOANA JURIDICA
Formă de proprietate
PROPR.PRIVATA-CAPITAL PRIVAT AUTOHTON
Organ fiscal competent
Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Harghita

Contact și adrese

Telefon
0266372482 · Firme cu același număr
Domiciliu fiscal
JUD. HARGHITA, SAT ŞOIMENI COM. PĂULENI-CIUC, , NR.147
Numărul sediului
147
Localitatea sediului
Sat Şoimeni Com. Păuleni-Ciuc
Județul sediului
HARGHITA
Numărul domiciliului fiscal
147
Localitatea domiciliului fiscal
Sat Şoimeni Com. Păuleni-Ciuc
Județul domiciliului fiscal
HARGHITA

TVA și facturare

Înregistrată în scopuri de TVA
Nu
TVA de la
1 iulie 1993
TVA până la
8 iulie 2020
Anulare operată la
8 iulie 2020
Motivul anulării
Anularea înregistrarii în scopuri de TVA a fost efectuata la cererea persoanei impozabile, potrivit dispozitiilor din Legea nr.227/2015 privind Codul fiscal, cu modificarile si completarile ulterioare
TVA la încasare
Nu
TVA la încasare de la
1 ianuarie 2013
TVA la încasare până la
8 iulie 2020
Actualizare TVA la încasare
3 decembrie 2020
Publicare TVA la încasare
4 decembrie 2020
Tip act TVA la încasare
Radiere
În registrul RO e-Factura
Da
Înscriere RO e-Factura
1 mai 2023
Plată defalcată TVA
Nu

Inactivitate fiscală

Inactivă fiscal
Nu

Achiziții publice

Înregistrări în care firma apare ca ofertant câștigător. Acoperire: T2 2026, T1 2026, T4 2025, T3 2025, T2 2025, T1 2025, T4 2024, T3 2024, T2 2024, T1 2024.

Nu am găsit înregistrări pentru această selecție în perioadele disponibile.

Atribuirea nu confirmă livrarea sau plata. Lipsa înregistrărilor nu înseamnă că firma nu a avut contracte publice în alte perioade.

Vezi notificările și anunțurile legate de firmă →

Activități, finanțări, sedii și alte înregistrări

Activități autorizate

Codurile includ activități secundare. Reviziile CAEN pot avea definiții diferite; sunt păstrate separat.

12 activități autorizate

CAEN 4712 Rev. 3Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse nealimentare

CAEN 4740 Rev. 3Comerț cu amănuntul al echipamentului informatic și de telecomunicații

CAEN 4751 Rev. 3Comerț cu amănuntul al textilelor

CAEN 4752 Rev. 3Comerț cu amănuntul al articolelor de fierărie, al materialelor de construcții, al articolelor din sticlă și a celor pentru vopsit

CAEN 4753 Rev. 3Comerț cu amănuntul al covoarelor, carpetelor, tapetelor și a altor acoperitoare de podea

CAEN 4754 Rev. 3Comerț cu amănuntul al articolelor și aparatelor electrocasnice

CAEN 4755 Rev. 3Comerț cu amănuntul al mobilei, al articolelor de iluminat și al altor articole de uz casnic n.c.a.

CAEN 4762 Rev. 3Comerț cu amănuntul al ziarelor și articolelor de papetărie

CAEN 4771 Rev. 3Comerț cu amănuntul al îmbrăcămintei

CAEN 4772 Rev. 3Comerț cu amănuntul al încălțămintei și articolelor din piele

CAEN 4775 Rev. 3Comerț cu amănuntul al produselor cosmetice și de parfumerie

CAEN 4778 Rev. 3Comerț cu amănuntul al altor bunuri noi

Codul principal afișat provine din raportarea financiară 2024.

05

Date și surse

Perioade, ultime verificări și limitele acoperirii

SursăPerioadăData surseiUltima verificareStare
ONRCRegistrul comerțului2026-09-03—Disponibil
Ministerul Finanțelor2020–20242026-06-24—Disponibil
ANAFStare fiscală—2026-11-07Verificat
Restanțe ANAFListă publicată2026-06-30—Disponibil
BPIProceduri de insolvență——Neverificat
RNPMAvize după CUI——Neverificat
InstanțePotrivire după nume—2026-10-30Verificat
Achiziții publiceT1 2024–T2 2026——Fără înregistrări în acoperire

Datele din surse au ritmuri diferite. Data raportării, data publicării și ultima verificare nu sunt interschimbabile. „—” indică o dată indisponibilă.

Cum sunt colectate și verificate sursele →

ExploreazăJudețul HarghitaSat Şoimeni, Comuna Păuleni-CiucCAEN 4751
Semnalează o neconcordanță
DupaCUI.

Date publice, mai ușor de înțeles.

Listă firmeAchiziții publiceAnunțuri și proceduriInstituții publiceLocalitățiLicențe utilitățiProiecte europeneServicii socialeGlosarCorecturiDespreAtribuiri
© 2026 DupaCUI