Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Acasă/Firme/COMAGRAPROD SRL

COMAGRAPROD SRL

CUI 1148936 · SRL· Municipiul Buzău

ActivăONRC · 2026-09-03

01

Rezumat

Vânzări în scădere. Marjă în scădere.

COMAGRAPROD SRL are sediul în Municipiul Buzău. Ultimul bilanț disponibil este pentru 2025.

Cifra de afaceri a scăzut-69,3%

Cifra de afaceri raportată pentru 2025 este 1,7 mil. lei, față de 5,5 mil. lei în 2024.

Bilanț 2025
Marja netă a coborât30,8%

Marja netă calculată este 30,8% în 2025, față de 63,7% în 2024.

Calcul din bilanț 2025
Datoriile au scăzut-17,4%

Datoriile raportate sunt 1,9 mil. lei în 2025, față de 2,3 mil. lei în 2024. Schimbarea singură nu stabilește riscul.

Bilanț 2025

Observațiile descriu datele publicate, nu cauza schimbărilor sau o predicție.

Scor de risc · indicativ
12/ 100
Semnal de atenție
0100

Scorul numără numai semnalele observate. 0 nu garantează lipsa riscului; datele lipsă nu adaugă puncte. Nu este rating de credit.

Verificări disponibile 6/6 · BPI verificatVezi acoperirea →
Cifră de afaceri 20251,7 mil. lei-69,3% față de anul anterior2020: 3.703.7892021: 4.520.6832022: 3.258.8942023: 4.984.7662024: 5.450.8142025: 1.671.370
Rezultat net 2025514,2 K lei-85,2% față de anul anterior2020: 1.453.9262021: 3.174.6342022: 2.327.2092023: 3.476.1332024: 3.470.2252025: 514.190
Angajați 20254-33,3% față de anul anterior2020: 72021: 72022: 62023: 52024: 62025: 4
Capitaluri proprii 20253,2 mil. lei-47,9% față de anul anterior2020: 5.173.3752021: 5.819.5802022: 4.977.1792023: 6.121.6332024: 6.116.1602025: 3.184.591
În acest raport
01Rezumat02Financiar03Risc și verificări04Relații și activitate05Date și surse
02

Performanță financiară

Cum evoluează activitatea și profitabilitatea

Bilanțul entității juridice · 2025 · bilanț complet · valori nominale în lei

Cifră de afaceri

Lei · valori raportate03 mil.5 mil.2020: 3,7 mil. lei3,7 mil.20202021: 4,5 mil. lei4,5 mil.20212022: 3,3 mil. lei3,3 mil.20222023: 5 mil. lei5 mil.20232024: 5,5 mil. lei5,5 mil.20242025: 1,7 mil. lei1,7 mil.2025

Marjă netă

Rezultat net / cifra de afaceri0%35,7%71,4%2020: 39,3%39,3%20202021: 70,2%70,2%20212022: 71,4%71,4%20222023: 69,7%69,7%20232024: 63,7%63,7%20242025: 30,8%30,8%2025Reper 2025: mediana sectorului 1,5% · n=137

Cifra de afaceri: -69,3% față de anul anterior.Marjă netă 30,8% · -32,9 pp față de 2024

Capital, datorii și lichidități

Solduri la 31 decembrie · barele se compară doar în cadrul fiecărui indicator

Capitaluri proprii

20246,1 mil. lei
20253,2 mil. lei

Datorii raportate

20242,3 mil. lei
20251,9 mil. lei

Disponibilități bănești

2024944,7 K lei
2025947,7 K lei

Capital de lucru net

2024—
2025—

Capital de lucru net = active circulante − datorii sub un an. Provizioane 2025: —, separat de datorii. Profitul și soldul de numerar nu măsoară fluxul de numerar operațional.

Bilanț pe ani

Vezi tabelul complet →
Indicator202320242025Ultima variație
Cifră de afaceri5 mil. lei5,5 mil. lei1,7 mil. lei-69,3% față de anul anterior
Rezultat net3,5 mil. lei3,5 mil. lei514,2 K lei-85,2% față de anul anterior
Capitaluri proprii6,1 mil. lei6,1 mil. lei3,2 mil. lei-47,9% față de anul anterior
Datorii2,2 mil. lei2,3 mil. lei1,9 mil. lei-17,4% față de anul anterior
Creanțe1,9 mil. lei5,3 mil. lei366,1 K lei-93,1% față de anul anterior
Angajați564-33,3% față de anul anterior

Indicatori financiari · comparație

2025 / 2024

A+B = active imobilizate + circulante, fără cheltuieli în avans. Datoriile nu includ provizioanele. Randamentele folosesc soldurile de la sfârșitul anului.

Profitabilitate și productivitate

Indicator20252024
Marjă netă30,8%63,7%
Rezultat net / cifra de afaceri

Mediana sectorului: 2025: 1,5% (n=137) · 2024: 1% (n=45)

Rezultat / active (A+B)10%41%
Rezultat net / active la sfârșitul anului

Mediana sectorului: 2025: 1% (n=140) · 2024: 0,9% (n=47)

Rezultat / capitaluri proprii16,1%56,7%
Rezultat net / capitaluri proprii pozitive la sfârșitul anului

Mediana sectorului: 2025: 7,4% (n=127) · 2024: 1,7% (n=41)

Vânzări per angajat417.843 lei908.469 lei
Cifra de afaceri / numărul mediu de angajați

Mediana sectorului: 2025: 617.770 lei (n=134) · 2024: 467.146 lei (n=44)

Capital și îndatorare

Indicator20252024
Capitaluri proprii / active (A+B)62,2%72,3%
Capitaluri proprii / (active imobilizate + circulante)

Mediana sectorului: 2025: 40,3% (n=140) · 2024: 43,5% (n=47)

Datorii / active (A+B)37,8%27,7%
Datorii raportate / (active imobilizate + circulante)

Mediana sectorului: 2025: 53,2% (n=140) · 2024: 53,9% (n=47)

Ponderea activelor imobilizate70,5%26,1%
Active imobilizate / (active imobilizate + circulante)

Mediana sectorului: 2025: 40,7% (n=140) · 2024: 52,1% (n=47)

Active circulante / datorii totale0,78×2,67×
Reper de acoperire; nu este lichiditate curentă

Mediana sectorului: 2025: 1,03× (n=144) · 2024: 1,05× (n=49)

Lichiditate și capital de lucru

Indicator20252024
Creanțe în zile de vânzări78,9 zile349,8 zile
Creanțe totale / cifra de afaceri × 360; reper, nu termen efectiv de încasare

Mediana sectorului: 2025: 52,9 zile (n=137) · 2024: 77,8 zile (n=45)

Stocuri în zile de vânzări42,7 zile1 zile
Stocuri / cifra de afaceri × 360; nu durata de rotație a stocurilor

Mediana sectorului: 2025: 29,8 zile (n=135) · 2024: 18,2 zile (n=42)

Mediane pentru același CAEN, an și formular; minimum 20 de valori pe indicator.

Istoric financiar complet · 6 ani

Valorile sunt în lei. „—” înseamnă că informația lipsește. Profitul și pierderea folosesc o scară proprie. Formularul de raportare este indicat pentru fiecare an; unele rubrici diferă între sectoare.

2025

bilanț complet
Cifră de afaceri
1.671.370
Rezultat net
514.190
Angajați
4
Datorii
1.936.303
Active imobilizate
3.608.660
Active circulante
1.512.234
Capitaluri proprii
3.184.591
Venituri totale
1.706.252
Cheltuieli totale
1.091.201
Stocuri
198.398
Creanțe
366.111
Casă și conturi la bănci
947.725
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
1.150.000
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2024

bilanț complet
Cifră de afaceri
5.450.814
Rezultat net
3.470.225
Angajați
6
Datorii
2.345.092
Active imobilizate
2.204.352
Active circulante
6.256.900
Capitaluri proprii
6.116.160
Venituri totale
5.472.193
Cheltuieli totale
1.350.894
Stocuri
15.200
Creanțe
5.296.952
Casă și conturi la bănci
944.748
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
1.150.000
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2023

bilanț complet
Cifră de afaceri
4.984.766
Rezultat net
3.476.133
Angajați
5
Datorii
2.176.135
Active imobilizate
2.404.261
Active circulante
5.893.507
Capitaluri proprii
6.121.633
Venituri totale
5.112.880
Cheltuieli totale
1.267.451
Stocuri
—
Creanțe
1.942.393
Casă și conturi la bănci
3.951.114
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
1.150.000
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2022

bilanț complet
Cifră de afaceri
3.258.894
Rezultat net
2.327.209
Angajați
6
Datorii
1.646.522
Active imobilizate
2.611.612
Active circulante
4.012.089
Capitaluri proprii
4.977.179
Venituri totale
3.370.503
Cheltuieli totale
1.013.529
Stocuri
26.000
Creanțe
1.599.080
Casă și conturi la bănci
2.387.009
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
1.150.000
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2021

bilanț complet
Cifră de afaceri
4.520.683
Rezultat net
3.174.634
Angajați
7
Datorii
116.405
Active imobilizate
2.618.404
Active circulante
3.317.581
Capitaluri proprii
5.819.580
Venituri totale
4.517.102
Cheltuieli totale
1.299.510
Stocuri
49.357
Creanțe
965.605
Casă și conturi la bănci
2.302.619
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
1.150.000
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2020

bilanț complet
Cifră de afaceri
3.703.789
Rezultat net
1.453.926
Angajați
7
Datorii
342.188
Active imobilizate
2.519.158
Active circulante
2.996.405
Capitaluri proprii
5.173.375
Venituri totale
3.770.320
Cheltuieli totale
2.054.170
Stocuri
253.892
Creanțe
826.560
Casă și conturi la bănci
1.915.953
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
1.150.000
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

Ani disponibili: 2025, 2024, 2023, 2022, 2021, 2020. Cum citești indicatorii →

03

Risc și verificări

Ce știm, ce merită verificat și ce lipsește

12/ 100Semnal de atenție
1semnale de urmărit · 0 context
6/ 6verificări disponibile

De urmărit

Cifra de afaceri a scăzut

Scădere de 69% față de 2024.

Ministerul Finanțelor · 2025

Starea verificărilor

ONRCActivă2026-09-03
ANAF · inactivitateNu figurează inactivă fiscal2026-11-06
Restanțe ANAFNu apare în lista publicată2026-06-30
BPI · insolvențăFără înregistrări găsite2026-10-20
InstanțeFără potriviri exacte de nume2026-10-01

Absența dintr-o listă publică nu dovedește datorii zero sau lipsa altor proceduri. Potrivirile instanțelor sunt după nume și pot privi altă firmă.

Indicele indicativ adună 30 de puncte pentru fiecare semnal critic și 12 pentru fiecare semnal de atenție din regulile afișate, până la 100. Mențiunile de context și lipsa datelor nu adaugă puncte. Calitatea acoperirii este afișată separat. Vezi acoperirea →

Semnale critice 0 × 30 puncteSemnale de atenție 1 × 12 puncteAcoperire afișată separat

Repere recente din surse

2026-09-03Exportul ONRC din profilDate de registru
2026-06-11Sursa bilanțului 2025Date financiare

Verificări fiscale și juridice detaliate

Semnale de risc din date publice

Constatări verificabile, nu un scor de credit sau o predicție. Semnalăm o scădere a cifrei de afaceri de cel puțin 30% față de anul comparabil. Bilanțurile sunt anuale; stările ONRC și ANAF au date de verificare diferite.

Cifra de afaceri a scăzut

Scădere de 69% față de 2024.

Ministerul Finanțelor · 2025

Acoperire: ONRC 2026-09-03 · evidență fiscală MF 1992-11-27 · ANAF 2026-11-06 · restanțe ANAF 2026-06-30 · conformare ANAF 2026-06-30 · categorie ANAF nepublicată pentru firmă · BPI 2026-10-20 · RNPM necolectată · bilanț 2025.

Firma nu apare în lista obligațiilor restante publicată pentru 2026-06-30. Lista are praguri legale de publicare, deci absența nu înseamnă datorii zero.

Firma nu a fost găsită în registrul de insolvență la verificarea din 2026-10-20.

Lipsa datelor din profil nu confirmă absența datoriilor sau a procedurilor de insolvență.

Dosare în instanță

Colectorul verifică automat ultimii cinci ani. Înregistrările verificate înaintea extinderii păstrează intervalul lor inițial până la următoarea actualizare. Potrivirea se face după numele normalizat, deoarece serviciul public nu furnizează CUI. Un dosar asociat numelui poate privi altă firmă; apariția într-un dosar nu dovedește datorie sau culpă.

Nu au fost găsite potriviri exacte de nume · 2021-09-30–2026-10-01 · verificat 2026-10-01.

Nume de administratori menționate alături de firmă

Arătăm numai dosare civile sau comerciale în care apar atât numele normalizat al firmei, cât și un nume de administrator publicat de ONRC. Coincidența numelor în același dosar nu verifică identitatea persoanei ori a firmei și nu dovedește culpă.

Nu au fost găsite mențiuni comune ale numelor în dosarele returnate pentru această firmă.

04

Relații și activitate

Cine este conectat la companie și unde apare în date publice

Persoane și relații declarate

1 calități publicate de ONRC.

Vezi identitatea și persoanele →

Achiziții publice

0 înregistrări

Rânduri publicate în care firma apare ca ofertant câștigător. Nu confirmă livrarea sau plata.

Explorează înregistrările →

Identitate, contacte și persoane

Date de identificare

CUI
1148936
Număr de înregistrare
J1992002106105
Înmatriculare
24 iunie 1992
EUID
ROONRC.J1992002106105
Formă juridică
SRL
Sediu social
Str. FRASINULUI 23 A Municipiul Buzău Buzău
Adresă fiscală
Str. FRASINULUI 23 A Buzău BUZĂU
TVA
Înregistrată în scopuri de TVA
Tip unitate fiscală
Sediu central
Tip contribuabil
Persoană juridică (PJ)
Stare în evidența fiscală
INREGISTRAT
Data stării fiscale
27 noiembrie 1992
Înregistrare fiscală
29 aprilie 2025
Telefon
0238723499 · Firme cu același număr

Reprezentanți legali publicați de ONRC

Numele și calitățile provin din exportul ONRC 2026-09-03. Reprezentarea nu dovedește calitatea de asociat sau beneficiar real. Nu sunt afișate date de naștere sau adrese personale.

administrator
CONSTANTIN VALERICA

Date fiscale și de contact actualizate

Situație interogată pentru 6 noiembrie 2026; ultima verificare: 6 noiembrie 2026. Datele de înmatriculare și bilanțurile din profil sunt evidențe separate.

Identitate fiscală

Denumire în evidența fiscală
COMAGRAPROD SRL
Stare de înregistrare
INREGISTRAT din data 27.11.1992
Înregistrare fiscală
27 noiembrie 1992
Număr registrul comerțului
J1992002106105
Cod CAEN
111
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Formă de organizare
PERSOANA JURIDICA
Formă de proprietate
PROPR.PRIVATA-CAPITAL PRIVAT AUTOHTON
Organ fiscal competent
Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Buzău

Contact și adrese

Domiciliu fiscal
JUD. BUZĂU, MUN. BUZĂU, STR. PINULUI, NR.103
Strada sediului
Str. Frasinului
Numărul sediului
23 A
Localitatea sediului
Mun. Buzău
Județul sediului
BUZĂU
Codul poștal al sediului
120230
Strada domiciliului fiscal
Str. Pinului
Numărul domiciliului fiscal
103
Localitatea domiciliului fiscal
Mun. Buzău
Județul domiciliului fiscal
BUZĂU

TVA și facturare

Înregistrată în scopuri de TVA
Da
TVA de la
1 noiembrie 1995
TVA la încasare
Nu
TVA la încasare de la
1 ianuarie 2023
TVA la încasare până la
1 februarie 2025
Actualizare TVA la încasare
31 ianuarie 2025
Publicare TVA la încasare
1 februarie 2025
Tip act TVA la încasare
Radiere
În registrul RO e-Factura
Nu
Plată defalcată TVA
Nu

Inactivitate fiscală

Inactivă fiscal
Nu

Achiziții publice

Înregistrări în care firma apare ca ofertant câștigător. Acoperire: T2 2026, T1 2026, T4 2025, T3 2025, T2 2025, T1 2025, T4 2024, T3 2024, T2 2024, T1 2024.

Nu am găsit înregistrări pentru această selecție în perioadele disponibile.

Atribuirea nu confirmă livrarea sau plata. Lipsa înregistrărilor nu înseamnă că firma nu a avut contracte publice în alte perioade.

Vezi notificările și anunțurile legate de firmă →

Activități, finanțări, sedii și alte înregistrări

Activități autorizate

Codurile includ activități secundare. Reviziile CAEN pot avea definiții diferite; sunt păstrate separat.

13 activități autorizate

CAEN 0111 Rev. 3Cultivarea cerealelor (excluzând orezul), plantelor leguminoase și a plantelor oleaginoase

CAEN 0161 Rev. 3Activități auxiliare pentru producția vegetală

CAEN 0163 Rev. 3Activități după recoltare și pregătirea semințelor

CAEN 3811 Rev. 3Colectarea deșeurilor nepericuloase

CAEN 3831 Rev. 3Incinerarea deșeurilor fără producție de energie

CAEN 3832 Rev. 3Activități ale gropilor de gunoi sau a depozitelor permanente de deșeuri

CAEN 4941 Rev. 3Transporturi rutiere de mărfuri

CAEN 4942 Rev. 3Servicii de mutare

CAEN 5210 Rev. 3Depozitări

CAEN 5221 Rev. 3Activități de servicii anexe pentru transporturi terestre

CAEN 5224 Rev. 3Manipulări

CAEN 6811 Rev. 3Cumpărarea și vânzarea de bunuri imobiliare proprii

CAEN 6820 Rev. 3închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate

Codul principal afișat provine din raportarea financiară 2025. Revizia nu este specificată în acel export.

05

Date și surse

Perioade, ultime verificări și limitele acoperirii

SursăPerioadăData surseiUltima verificareStare
ONRCRegistrul comerțului2026-09-03—Disponibil
Ministerul Finanțelor2020–20252026-06-11—Disponibil
ANAFStare fiscală—2026-11-06Verificat
Restanțe ANAFListă publicată2026-06-30—Disponibil
BPIProceduri de insolvență—2026-10-20Verificat
RNPMAvize după CUI——Neverificat
InstanțePotrivire după nume—2026-10-01Verificat
Achiziții publiceT1 2024–T2 2026——Fără înregistrări în acoperire

Datele din surse au ritmuri diferite. Data raportării, data publicării și ultima verificare nu sunt interschimbabile. „—” indică o dată indisponibilă.

Cum sunt colectate și verificate sursele →

ExploreazăJudețul BuzăuMunicipiul BuzăuStrada FrasinuluiCAEN 3821
Semnalează o neconcordanță
DupaCUI.

Date publice, mai ușor de înțeles.

Listă firmeAchiziții publiceAnunțuri și proceduriInstituții publiceLocalitățiLicențe utilitățiProiecte europeneServicii socialeGlosarCorecturiDespreAtribuiri
© 2026 DupaCUI