Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Acasă/Firme/COMAICO SA

COMAICO SA

CUI 480855 · SA· Comuna 1 Decembrie

radiatăONRC · 2026-09-03

Activitatea sau existența firmei este afectatăradiatăVezi contextul →
01

Rezumat

Vânzări neschimbate. Rezultat net pozitiv.

COMAICO SA are sediul în Comuna 1 Decembrie. Ultimul bilanț disponibil este pentru 2025.

Activitatea sau existența firmei este afectatăNecesită verificare

radiată

ONRC · 2026-09-03
Datoriile au crescut+0%

Datoriile raportate sunt 210,3 mil. lei în 2025, față de 210,3 mil. lei în 2024. Schimbarea singură nu stabilește riscul.

Bilanț 2025

Observațiile descriu datele publicate, nu cauza schimbărilor sau o predicție.

Scor de risc · indicativ
72/ 100
Atenție ridicată
0100

Scorul numără numai semnalele observate. 0 nu garantează lipsa riscului; datele lipsă nu adaugă puncte. Nu este rating de credit.

Verificări disponibile 5/6 · date parțiale · BPI neverificatVezi acoperirea →
Cifră de afaceri 20250 leiNeschimbat față de anul anterior2020: 02021: 02022: 02023: 02024: 02025: 0
Rezultat net 2025202,1 K leiTrecere pe profit2020: -1.271.7802021: -54.247.1602022: 399.2322023: -40.383.7392024: -242.5452025: 202.135
Angajați 20250Neschimbat față de anul anterior2020: 02021: 02022: 02023: 02024: 02025: 0
Capitaluri proprii 2025-198,9 mil. leiDeficit de capital redus cu 0,1%2020: -103.570.9802021: -157.818.1402022: -158.470.8872023: -198.854.6262024: -199.097.1712025: -198.895.035
În acest raport
01Rezumat02Financiar03Risc și verificări04Relații și activitate05Date și surse
02

Performanță financiară

Cum evoluează activitatea și profitabilitatea

Bilanțul entității juridice · 2025 · bilanț complet · valori nominale în lei

Cifră de afaceri

Lei · valori raportate0112020: 0 lei020202021: 0 lei020212022: 0 lei020222023: 0 lei020232024: 0 lei020242025: 0 lei02025

Marjă netă

Nu există valori comparabile.

Cifra de afaceri: Neschimbat față de anul anterior.Marjă netă —

Capital, datorii și lichidități

Solduri la 31 decembrie · barele se compară doar în cadrul fiecărui indicator

Capitaluri proprii

2024-199,1 mil. lei
2025-198,9 mil. lei

Datorii raportate

2024210,3 mil. lei
2025210,3 mil. lei

Disponibilități bănești

20241,7 mil. lei
20252 mil. lei

Capital de lucru net

2024—
2025—

Capital de lucru net = active circulante − datorii sub un an. Provizioane 2025: —, separat de datorii. Profitul și soldul de numerar nu măsoară fluxul de numerar operațional.

Bilanț pe ani

Vezi tabelul complet →
Indicator202320242025Ultima variație
Cifră de afaceri0 lei0 lei0 leiNeschimbat față de anul anterior
Rezultat net-40,4 mil. lei-242,5 K lei202,1 K leiTrecere pe profit
Capitaluri proprii-198,9 mil. lei-199,1 mil. lei-198,9 mil. leiDeficit de capital redus cu 0,1%
Datorii210,3 mil. lei210,3 mil. lei210,3 mil. lei+0% față de anul anterior
Creanțe466,7 K lei466,7 K lei342,5 K lei-26,6% față de anul anterior
Angajați000Neschimbat față de anul anterior

Indicatori financiari · comparație

2025 / 2024

A+B = active imobilizate + circulante, fără cheltuieli în avans. Datoriile nu includ provizioanele. Randamentele folosesc soldurile de la sfârșitul anului.

Profitabilitate și productivitate

Indicator20252024
Rezultat / active (A+B)1,8%-2,2%
Rezultat net / active la sfârșitul anului

Mediana sectorului: 2025: 6,5% (n=1.568) · 2024: 5,6% (n=3.807)

Capital și îndatorare

Indicator20252024
Capitaluri proprii / active (A+B)-1.740,5%-1.779,3%
Capitaluri proprii / (active imobilizate + circulante)

Mediana sectorului: 2025: 33,2% (n=1.569) · 2024: 35,2% (n=3.809)

Datorii / active (A+B)1.840,5%1.879,3%
Datorii raportate / (active imobilizate + circulante)

Mediana sectorului: 2025: 62,3% (n=1.569) · 2024: 62% (n=3.809)

Ponderea activelor imobilizate78,6%80,3%
Active imobilizate / (active imobilizate + circulante)

Mediana sectorului: 2025: 26,6% (n=1.569) · 2024: 24,8% (n=3.809)

Active circulante / datorii totale0,01×0,01×
Reper de acoperire; nu este lichiditate curentă

Mediana sectorului: 2025: 1,12× (n=1.802) · 2024: 1,09× (n=4.521)

Mediane pentru același CAEN, an și formular; minimum 20 de valori pe indicator.

Istoric financiar complet · 6 ani

Valorile sunt în lei. „—” înseamnă că informația lipsește. Profitul și pierderea folosesc o scară proprie. Formularul de raportare este indicat pentru fiecare an; unele rubrici diferă între sectoare.

2025

bilanț complet
Cifră de afaceri
0
Rezultat net
202.135
Angajați
0
Datorii
210.322.814
Active imobilizate
8.981.836
Active circulante
2.445.943
Capitaluri proprii
-198.895.035
Venituri totale
316.161
Cheltuieli totale
114.026
Stocuri
124.253
Creanțe
342.467
Casă și conturi la bănci
1.979.223
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
19.974.669
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2024

bilanț complet
Cifră de afaceri
0
Rezultat net
-242.545
Angajați
0
Datorii
210.286.635
Active imobilizate
8.981.836
Active circulante
2.207.628
Capitaluri proprii
-199.097.171
Venituri totale
79.677
Cheltuieli totale
322.222
Stocuri
—
Creanțe
466.720
Casă și conturi la bănci
1.740.908
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
19.974.669
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2023

bilanț complet
Cifră de afaceri
0
Rezultat net
-40.383.739
Angajați
0
Datorii
210.347.806
Active imobilizate
8.981.836
Active circulante
2.511.344
Capitaluri proprii
-198.854.626
Venituri totale
530.687
Cheltuieli totale
40.914.426
Stocuri
—
Creanțe
466.720
Casă și conturi la bănci
2.044.624
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
0
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
19.974.669
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2022

bilanț complet
Cifră de afaceri
0
Rezultat net
399.232
Angajați
0
Datorii
210.755.077
Active imobilizate
29.957.096
Active circulante
22.340.656
Capitaluri proprii
-158.470.887
Venituri totale
949.576
Cheltuieli totale
550.344
Stocuri
—
Creanțe
20.196.340
Casă și conturi la bănci
2.144.316
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
13.562
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
19.974.669
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2021

bilanț complet
Cifră de afaceri
0
Rezultat net
-54.247.160
Angajați
0
Datorii
210.361.849
Active imobilizate
30.392.495
Active circulante
22.164.776
Capitaluri proprii
-157.818.140
Venituri totale
6.154.461
Cheltuieli totale
60.401.621
Stocuri
—
Creanțe
20.196.340
Casă și conturi la bănci
1.968.436
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
13.562
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
19.974.669
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2020

bilanț complet
Cifră de afaceri
0
Rezultat net
-1.271.780
Angajați
0
Datorii
216.132.804
Active imobilizate
55.209.228
Active circulante
57.366.158
Capitaluri proprii
-103.570.980
Venituri totale
1.278.746
Cheltuieli totale
2.550.526
Stocuri
—
Creanțe
55.190.946
Casă și conturi la bănci
2.175.212
Cheltuieli în avans
0
Venituri în avans
13.562
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
19.974.669
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

Ani disponibili: 2025, 2024, 2023, 2022, 2021, 2020. Cum citești indicatorii →

03

Risc și verificări

Ce știm, ce merită verificat și ce lipsește

72/ 100Atenție ridicată
3semnale de urmărit · 0 context
5/ 6verificări disponibile

De urmărit

Activitatea sau existența firmei este afectată

radiată

ONRC · 2026-09-03
Obligații fiscale restante publicate

132.622.911 lei în total.

ANAF · 2026-06-30
Capitaluri proprii negative

Bilanțul pentru 2025 raportează capitaluri proprii sub zero.

Ministerul Finanțelor · 2025

Starea verificărilor

ONRCradiată2026-09-03
ANAF · inactivitateNu figurează inactivă fiscal2026-11-06
Restanțe ANAFApare în lista publicată2026-06-30
BPI · insolvențăNeverificat—
InstanțeFără potriviri exacte de nume2026-10-28

Absența dintr-o listă publică nu dovedește datorii zero sau lipsa altor proceduri. Potrivirile instanțelor sunt după nume și pot privi altă firmă.

Indicele indicativ adună 30 de puncte pentru fiecare semnal critic și 12 pentru fiecare semnal de atenție din regulile afișate, până la 100. Mențiunile de context și lipsa datelor nu adaugă puncte. Calitatea acoperirii este afișată separat. Vezi acoperirea →

Semnale critice 2 × 30 puncteSemnale de atenție 1 × 12 puncteAcoperire afișată separat

Repere recente din surse

2026-09-03Exportul ONRC din profilDate de registru
2026-06-11Sursa bilanțului 2025Date financiare

Verificări fiscale și juridice detaliate

Semnale de risc din date publice

Constatări verificabile, nu un scor de credit sau o predicție. Semnalăm o scădere a cifrei de afaceri de cel puțin 30% față de anul comparabil. Bilanțurile sunt anuale; stările ONRC și ANAF au date de verificare diferite.

Activitatea sau existența firmei este afectată

radiată

ONRC · 2026-09-03T09:50:03.316945
Obligații fiscale restante publicate

132.622.911 lei în total.

ANAF · 2026-06-30
Capitaluri proprii negative

Bilanțul pentru 2025 raportează capitaluri proprii sub zero.

Ministerul Finanțelor · 2025
Alte firme cu capitaluri negative

Acoperire: ONRC 2026-09-03 · evidență fiscală MF 1992-12-10 · ANAF 2026-11-06 · restanțe ANAF 2026-06-30 · conformare ANAF 2026-06-30 · categorie ANAF nepublicată pentru firmă · BPI neverificat · RNPM necolectată · bilanț 2025.

Lipsa datelor din profil nu confirmă absența datoriilor sau a procedurilor de insolvență.

Obligații fiscale restante publicate

Poziția firmei în lista ANAF la 2026-06-30. Sumele sunt în lei și separă obligațiile contestate de cele necontestate.

BugetPrincipalAccesoriiTotalNecontestatContestat
Buget de stat43.105.769 lei89.517.067 lei132.622.836 lei132.622.836 lei0 lei
Asigurări sociale0 lei69 lei69 lei69 lei0 lei
Șomaj0 lei1 lei1 lei1 lei0 lei
Sănătate0 lei5 lei5 lei5 lei0 lei

Observație ANAF: Faliment

Istoric publicat

Aparițiile vechi nu indică existența unei datorii în prezent sau continuitatea aceleiași obligații. Arhivele sunt folosite numai pentru prezențe; absența dintr-o ediție istorică nu este interpretată.

EdițieTotalBuget de statAsigurări socialeȘomajSănătateContestat
2026-06-30132.622.911 lei132.622.836 lei69 lei1 lei5 lei0 lei
2016-03-31132.705.590 lei132.705.515 lei69 lei1 lei5 lei0 lei

Dosare în instanță

Colectorul verifică automat ultimii cinci ani. Înregistrările verificate înaintea extinderii păstrează intervalul lor inițial până la următoarea actualizare. Potrivirea se face după numele normalizat, deoarece serviciul public nu furnizează CUI. Un dosar asociat numelui poate privi altă firmă; apariția într-un dosar nu dovedește datorie sau culpă.

Nu au fost găsite potriviri exacte de nume · 2021-10-27–2026-10-28 · verificat 2026-10-28.

Nume de administratori menționate alături de firmă

Arătăm numai dosare civile sau comerciale în care apar atât numele normalizat al firmei, cât și un nume de administrator publicat de ONRC. Coincidența numelor în același dosar nu verifică identitatea persoanei ori a firmei și nu dovedește culpă.

Nu au fost găsite mențiuni comune ale numelor în dosarele returnate pentru această firmă.

04

Relații și activitate

Cine este conectat la companie și unde apare în date publice

Persoane și relații declarate

1 calități publicate de ONRC.

Vezi identitatea și persoanele →

Achiziții publice

0 înregistrări

Rânduri publicate în care firma apare ca ofertant câștigător. Nu confirmă livrarea sau plata.

Explorează înregistrările →

Identitate, contacte și persoane

Date de identificare

CUI
480855
Număr de înregistrare
J40/169/1991
Înmatriculare
5 februarie 1991
EUID
ROONRC.J40/169/1991
Formă juridică
SA
Sediu social
Sos. BUCURESTI-GIURGIU Comuna 1 Decembrie Ilfov
Adresă fiscală
Sos. BUCURESTI-GIURGIU KM.18 264 1 DECEMBRIE ILFOV · Firme la aceeași adresă
TVA
Înregistrată în scopuri de TVA
Tip unitate fiscală
Sediu central
Tip contribuabil
Persoană juridică (PJ)
Stare în evidența fiscală
INREGISTRAT
Data stării fiscale
10 decembrie 1992
Înregistrare fiscală
26 ianuarie 2026
Telefon
0731493049 · Firme cu același număr
Fax
0745343997

Reprezentanți legali publicați de ONRC

Numele și calitățile provin din exportul ONRC 2026-09-03. Reprezentarea nu dovedește calitatea de asociat sau beneficiar real. Nu sunt afișate date de naștere sau adrese personale.

administrator
DINESCU MIRCEA

Date fiscale și de contact actualizate

Situație interogată pentru 6 noiembrie 2026; ultima verificare: 6 noiembrie 2026. Datele de înmatriculare și bilanțurile din profil sunt evidențe separate.

Identitate fiscală

Denumire în evidența fiscală
COMAICO S.R.L.
Stare de înregistrare
INREGISTRAT din data 10.12.1992
Înregistrare fiscală
10 decembrie 1992
Număr registrul comerțului
J23/1538/2002
Cod CAEN
3600
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Formă de organizare
PERSOANA JURIDICA
Formă de proprietate
PROPR.PRIVATA-CAPITAL PRIVAT AUTOHTON
Organ fiscal competent
Unitatea Fiscală Orăşenească Bragadiru

Contact și adrese

Telefon
0731493049 · Firme cu același număr
Domiciliu fiscal
JUD. ILFOV, COM. 1 DECEMBRIE, SOS. BUCURESTI-GIURGIU KM.18, NR.264
Cod poștal fiscal
77005
Strada sediului
Sos. BUCURESTI-GIURGIU KM.18
Numărul sediului
264
Localitatea sediului
Com. 1 Decembrie
Județul sediului
ILFOV
Codul poștal al sediului
77005
Strada domiciliului fiscal
Sos. BUCURESTI-GIURGIU KM.18
Numărul domiciliului fiscal
264
Localitatea domiciliului fiscal
Com. 1 Decembrie
Județul domiciliului fiscal
ILFOV
Cod poștal domiciliu fiscal
77005

TVA și facturare

Înregistrată în scopuri de TVA
Da
TVA de la
1 iulie 1993
TVA la încasare
Nu
TVA la încasare de la
1 ianuarie 2013
TVA la încasare până la
1 aprilie 2015
Actualizare TVA la încasare
26 ianuarie 2015
Publicare TVA la încasare
27 ianuarie 2015
Tip act TVA la încasare
Radiere
În registrul RO e-Factura
Da
Înscriere RO e-Factura
1 ianuarie 2024
Plată defalcată TVA
Nu

Inactivitate fiscală

Inactivă fiscal
Nu

Achiziții publice

Înregistrări în care firma apare ca ofertant câștigător. Acoperire: T2 2026, T1 2026, T4 2025, T3 2025, T2 2025, T1 2025, T4 2024, T3 2024, T2 2024, T1 2024.

Nu am găsit înregistrări pentru această selecție în perioadele disponibile.

Atribuirea nu confirmă livrarea sau plata. Lipsa înregistrărilor nu înseamnă că firma nu a avut contracte publice în alte perioade.

Vezi notificările și anunțurile legate de firmă →

Activități, finanțări, sedii și alte înregistrări

Activități autorizate

Codurile includ activități secundare. Reviziile CAEN pot avea definiții diferite; sunt păstrate separat.

0 activități autorizate

Codul principal afișat provine din raportarea financiară 2025. Revizia nu este specificată în acel export.

05

Date și surse

Perioade, ultime verificări și limitele acoperirii

SursăPerioadăData surseiUltima verificareStare
ONRCRegistrul comerțului2026-09-03—Disponibil
Ministerul Finanțelor2020–20252026-06-11—Disponibil
ANAFStare fiscală—2026-11-06Verificat
Restanțe ANAFListă publicată2026-06-30—Disponibil
BPIProceduri de insolvență——Neverificat
RNPMAvize după CUI——Neverificat
InstanțePotrivire după nume—2026-10-28Verificat
Achiziții publiceT1 2024–T2 2026——Fără înregistrări în acoperire

Datele din surse au ritmuri diferite. Data raportării, data publicării și ultima verificare nu sunt interschimbabile. „—” indică o dată indisponibilă.

Cum sunt colectate și verificate sursele →

ExploreazăJudețul IlfovComuna 1 DecembrieȘoseaua Bucuresti-Giurgiu ComunaCAEN 4100
Semnalează o neconcordanță
DupaCUI.

Date publice, mai ușor de înțeles.

Listă firmeAchiziții publiceAnunțuri și proceduriInstituții publiceLocalitățiLicențe utilitățiProiecte europeneServicii socialeGlosarCorecturiDespreAtribuiri
© 2026 DupaCUI