Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Acasă/Firme/COMDIN SRL

COMDIN SRL

CUI 1401744 · SRL· Sat Mavrodin, Comuna Mavrodin· Comerț cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun

radiatăONRC · 2026-09-03

Activitatea sau existența firmei este afectatăradiatăVezi contextul →
01

Rezumat

Vânzări în creștere. Marjă în scădere.

COMDIN SRL are sediul în Sat Mavrodin, Comuna Mavrodin și raportează activitatea comerț cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun. Ultimul bilanț disponibil este pentru 2022.

Activitatea sau existența firmei este afectatăNecesită verificare

radiată

ONRC · 2026-09-03
Cifra de afaceri a crescut+9,9%

Cifra de afaceri raportată pentru 2022 este 162,8 K lei, față de 148,2 K lei în 2021.

Bilanț 2022
Marja netă a coborât-16,6%

Marja netă calculată este -16,6% în 2022, față de -13,6% în 2021.

Calcul din bilanț 2022

Observațiile descriu datele publicate, nu cauza schimbărilor sau o predicție.

Scor de risc · indicativ
54/ 100
Atenție ridicată
0100

Scorul numără numai semnalele observate. 0 nu garantează lipsa riscului; datele lipsă nu adaugă puncte. Nu este rating de credit.

Verificări disponibile 5/6 · date parțiale · BPI neverificatVezi acoperirea →
Cifră de afaceri 2022162,8 K lei+9,9% față de anul anterior2020: 183.4452021: 148.2052022: 162.837
Rezultat net 2022-27 K leiPierdere majorată cu 33,5%2020: -26.7272021: -20.2272022: -27.007
Angajați 20222+100% față de anul anterior2020: 22021: 12022: 2
Capitaluri proprii 2022-203,5 K leiDeficit de capital majorat cu 15,3%2020: -156.2232021: -176.4492022: -203.456
În acest raport
01Rezumat02Financiar03Risc și verificări04Relații și activitate05Date și surse
02

Performanță financiară

Cum evoluează activitatea și profitabilitatea

Bilanțul entității juridice · 2022 · raportare simplificată · valori nominale în lei

Cifră de afaceri

Lei · valori raportate092 K183 K2020: 183,4 K lei183,4 K20202021: 148,2 K lei148,2 K20212022: 162,8 K lei162,8 K2022

Marjă netă

Rezultat net / cifra de afaceri-16,6%-6,7%3,1%2020: -14,6%-14,6%20202021: -13,6%-13,6%20212022: -16,6%-16,6%2022Reper 2022: mediana sectorului 3,1% · n=32.422

Cifra de afaceri: +9,9% față de anul anterior.Marjă netă -16,6% · -2,9 pp față de 2021

Capital, datorii și lichidități

Solduri la 31 decembrie · barele se compară doar în cadrul fiecărui indicator

Capitaluri proprii

2021-176,4 K lei
2022-203,5 K lei

Datorii raportate

2021226,7 K lei
2022210,3 K lei

Disponibilități bănești

2021181 lei
20226,7 K lei

Capital de lucru net

2021—
2022—

Capital de lucru net = active circulante − datorii sub un an. Provizioane 2022: —, separat de datorii. Profitul și soldul de numerar nu măsoară fluxul de numerar operațional.

Bilanț pe ani

Vezi tabelul complet →
Indicator202020212022Ultima variație
Cifră de afaceri183,4 K lei148,2 K lei162,8 K lei+9,9% față de anul anterior
Rezultat net-26,7 K lei-20,2 K lei-27 K leiPierdere majorată cu 33,5%
Capitaluri proprii-156,2 K lei-176,4 K lei-203,5 K leiDeficit de capital majorat cu 15,3%
Datorii210,9 K lei226,7 K lei210,3 K lei-7,2% față de anul anterior
Creanțe40,2 K lei41,2 K lei—Valoare curentă indisponibilă
Angajați212+100% față de anul anterior

Indicatori financiari · comparație

2022 / 2021

A+B = active imobilizate + circulante, fără cheltuieli în avans. Datoriile nu includ provizioanele. Randamentele folosesc soldurile de la sfârșitul anului.

Profitabilitate și productivitate

Indicator20222021
Marjă netă-16,6%-13,6%
Rezultat net / cifra de afaceri

Mediana sectorului: 2022: 3,1% (n=32.422) · 2021: 2,9% (n=31.132)

Rezultat / active (A+B)—-40,2%
Rezultat net / active la sfârșitul anului

Mediana sectorului: 2022: 3,6% (n=21.767) · 2021: 2,7% (n=21.311)

Vânzări per angajat81.419 lei148.205 lei
Cifra de afaceri / numărul mediu de angajați

Mediana sectorului: 2022: 190.943 lei (n=24.158) · 2021: 167.149 lei (n=22.792)

Capital și îndatorare

Indicator20222021
Capitaluri proprii / active (A+B)—-351,1%
Capitaluri proprii / (active imobilizate + circulante)

Mediana sectorului: 2022: 21,3% (n=21.807) · 2021: 18,7% (n=21.359)

Datorii / active (A+B)—451,1%
Datorii raportate / (active imobilizate + circulante)

Mediana sectorului: 2022: 78,7% (n=21.807) · 2021: 81,3% (n=21.359)

Ponderea activelor imobilizate—17,6%
Active imobilizate / (active imobilizate + circulante)

Mediana sectorului: 2022: 13,9% (n=21.807) · 2021: 14,3% (n=21.359)

Active circulante / datorii totale0,03×0,18×
Reper de acoperire; nu este lichiditate curentă

Mediana sectorului: 2022: 0,98× (n=39.183) · 2021: 0,93× (n=37.993)

Lichiditate și capital de lucru

Indicator20222021
Creanțe în zile de vânzări—100 zile
Creanțe totale / cifra de afaceri × 360; reper, nu termen efectiv de încasare

Mediana sectorului: 2022: 7,1 zile (n=23.602) · 2021: 6,5 zile (n=22.514)

Stocuri în zile de vânzări0,2 zile0,1 zile
Stocuri / cifra de afaceri × 360; nu durata de rotație a stocurilor

Mediana sectorului: 2022: 70,9 zile (n=29.923) · 2021: 71,4 zile (n=28.931)

Mediane pentru același CAEN, an și formular; minimum 20 de valori pe indicator.

Istoric financiar complet · 3 ani

Valorile sunt în lei. „—” înseamnă că informația lipsește. Profitul și pierderea folosesc o scară proprie. Formularul de raportare este indicat pentru fiecare an; unele rubrici diferă între sectoare.

2022

raportare simplificată
Cifră de afaceri
162.837
Rezultat net
-27.007
Angajați
2
Datorii
210.301
Active imobilizate
—
Active circulante
6.845
Capitaluri proprii
-203.456
Venituri totale
175.533
Cheltuieli totale
199.464
Stocuri
112
Creanțe
—
Casă și conturi la bănci
6.733
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2021

raportare simplificată
Cifră de afaceri
148.205
Rezultat net
-20.227
Angajați
1
Datorii
226.709
Active imobilizate
8.867
Active circulante
41.393
Capitaluri proprii
-176.449
Venituri totale
148.205
Cheltuieli totale
167.328
Stocuri
42
Creanțe
41.170
Casă și conturi la bănci
181
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2020

raportare simplificată
Cifră de afaceri
183.445
Rezultat net
-26.727
Angajați
2
Datorii
210.916
Active imobilizate
11.058
Active circulante
43.635
Capitaluri proprii
-156.223
Venituri totale
183.487
Cheltuieli totale
208.893
Stocuri
3.251
Creanțe
40.180
Casă și conturi la bănci
204
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

Ani disponibili: 2025, 2024, 2023, 2022, 2021, 2020. Cum citești indicatorii →

03

Risc și verificări

Ce știm, ce merită verificat și ce lipsește

54/ 100Atenție ridicată
3semnale de urmărit · 0 context
5/ 6verificări disponibile

De urmărit

Activitatea sau existența firmei este afectată

radiată

ONRC · 2026-09-03
Capitaluri proprii negative

Bilanțul pentru 2022 raportează capitaluri proprii sub zero.

Ministerul Finanțelor · 2022
Pierdere netă

Rezultatul net raportat pentru 2022 este negativ.

Ministerul Finanțelor · 2022

Starea verificărilor

ONRCradiată2026-09-03
ANAF · inactivitateNu figurează inactivă fiscal2026-11-06
Restanțe ANAFNu apare în lista publicată2026-06-30
BPI · insolvențăNeverificat—
InstanțeFără potriviri exacte de nume2026-10-02

Absența dintr-o listă publică nu dovedește datorii zero sau lipsa altor proceduri. Potrivirile instanțelor sunt după nume și pot privi altă firmă.

Indicele indicativ adună 30 de puncte pentru fiecare semnal critic și 12 pentru fiecare semnal de atenție din regulile afișate, până la 100. Mențiunile de context și lipsa datelor nu adaugă puncte. Calitatea acoperirii este afișată separat. Vezi acoperirea →

Semnale critice 1 × 30 puncteSemnale de atenție 2 × 12 puncteAcoperire afișată separat

Repere recente din surse

2026-09-03Exportul ONRC din profilDate de registru
2023-08-28Sursa bilanțului 2022Date financiare

Verificări fiscale și juridice detaliate

Semnale de risc din date publice

Constatări verificabile, nu un scor de credit sau o predicție. Semnalăm o scădere a cifrei de afaceri de cel puțin 30% față de anul comparabil. Bilanțurile sunt anuale; stările ONRC și ANAF au date de verificare diferite.

Activitatea sau existența firmei este afectată

radiată

ONRC · 2026-09-03T09:50:03.316945
Capitaluri proprii negative

Bilanțul pentru 2022 raportează capitaluri proprii sub zero.

Ministerul Finanțelor · 2022
Pierdere netă

Rezultatul net raportat pentru 2022 este negativ.

Ministerul Finanțelor · 2022
Alte firme cu capitaluri negativeAlte firme cu pierderi

Acoperire: ONRC 2026-09-03 · evidență fiscală MF indisponibilă · ANAF 2026-11-06 · restanțe ANAF 2026-06-30 · conformare ANAF 2026-06-30 · categorie ANAF nepublicată pentru firmă · BPI neverificat · RNPM necolectată · bilanț 2022.

Firma nu apare în lista obligațiilor restante publicată pentru 2026-06-30. Lista are praguri legale de publicare, deci absența nu înseamnă datorii zero.

Lipsa datelor din profil nu confirmă absența datoriilor sau a procedurilor de insolvență.

Dosare în instanță

Colectorul verifică automat ultimii cinci ani. Înregistrările verificate înaintea extinderii păstrează intervalul lor inițial până la următoarea actualizare. Potrivirea se face după numele normalizat, deoarece serviciul public nu furnizează CUI. Un dosar asociat numelui poate privi altă firmă; apariția într-un dosar nu dovedește datorie sau culpă.

Nu au fost găsite potriviri exacte de nume · 2021-10-01–2026-10-02 · verificat 2026-10-02.

Nume de administratori menționate alături de firmă

Arătăm numai dosare civile sau comerciale în care apar atât numele normalizat al firmei, cât și un nume de administrator publicat de ONRC. Coincidența numelor în același dosar nu verifică identitatea persoanei ori a firmei și nu dovedește culpă.

Nu au fost găsite mențiuni comune ale numelor în dosarele returnate pentru această firmă.

04

Relații și activitate

Cine este conectat la companie și unde apare în date publice

Persoane și relații declarate

1 calități publicate de ONRC.

Vezi identitatea și persoanele →

Achiziții publice

0 înregistrări

Rânduri publicate în care firma apare ca ofertant câștigător. Nu confirmă livrarea sau plata.

Explorează înregistrările →

Identitate, contacte și persoane

Date de identificare

CUI
1401744
Număr de înregistrare
J34/813/1992
Înmatriculare
28 aprilie 1992
EUID
ROONRC.J34/813/1992
Formă juridică
SRL
Sediu social
Com. MAVRODIN Sat Mavrodin, Comuna Mavrodin Teleorman
Adresă fiscală
—
TVA
Necunoscut

Reprezentanți legali publicați de ONRC

Numele și calitățile provin din exportul ONRC 2026-09-03. Reprezentarea nu dovedește calitatea de asociat sau beneficiar real. Nu sunt afișate date de naștere sau adrese personale.

administrator
DAMIAN GH. MARIAN

Date fiscale și de contact actualizate

Situație interogată pentru 6 noiembrie 2026; ultima verificare: 6 noiembrie 2026. Datele de înmatriculare și bilanțurile din profil sunt evidențe separate.

Identitate fiscală

Denumire în evidența fiscală
COMDIN SRL
Stare de înregistrare
RADIERE din data 24.02.2023
Înregistrare fiscală
29 noiembrie 1992
Număr registrul comerțului
J34/813/1992
Cod CAEN
4711
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Formă de organizare
PERSOANA JURIDICA
Formă de proprietate
PROPR.PRIVATA-CAPITAL PRIVAT AUTOHTON
Organ fiscal competent
Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Teleorman

Contact și adrese

Domiciliu fiscal
JUD. TELEORMAN, SAT MAVRODIN COM. MAVRODIN, COM. MAVRODIN
Cod poștal fiscal
147185
Strada sediului
Com. MAVRODIN
Localitatea sediului
Sat Mavrodin Com. Mavrodin
Județul sediului
TELEORMAN
Codul poștal al sediului
147185
Strada domiciliului fiscal
Com. MAVRODIN
Localitatea domiciliului fiscal
Sat Mavrodin Com. Mavrodin
Județul domiciliului fiscal
TELEORMAN
Cod poștal domiciliu fiscal
147185

TVA și facturare

Înregistrată în scopuri de TVA
Nu
Perioada 1: TVA de la
1 iunie 2008
Perioada 1: TVA până la
12 ianuarie 2016
Perioada 1: Anulare operată la
12 ianuarie 2016
Perioada 1: Motivul anulării
Anularea înregistrarii în scopuri de TVA a fost efectuata la cererea persoanei impozabile, potrivit dispozitiilor din Legea nr.227/2015 privind Codul fiscal, cu modificarile si completarile ulterioare
Perioada 2: TVA de la
1 octombrie 1998
Perioada 2: TVA până la
1 august 2002
Perioada 2: Motivul anulării
Anularea înregistrarii în scopuri de TVA a fost efectuata la cererea persoanei impozabile, potrivit dispozitiilor din Legea nr.571/2003 privind Codul fiscal, cu modificarile si completarile ulterioare
TVA la încasare
Nu
TVA la încasare de la
1 ianuarie 2013
TVA la încasare până la
1 aprilie 2014
Actualizare TVA la încasare
7 februarie 2014
Publicare TVA la încasare
8 februarie 2014
Tip act TVA la încasare
Radiere
În registrul RO e-Factura
Nu
Plată defalcată TVA
Nu

Inactivitate fiscală

Inactivă fiscal
Nu

Achiziții publice

Înregistrări în care firma apare ca ofertant câștigător. Acoperire: T2 2026, T1 2026, T4 2025, T3 2025, T2 2025, T1 2025, T4 2024, T3 2024, T2 2024, T1 2024.

Nu am găsit înregistrări pentru această selecție în perioadele disponibile.

Atribuirea nu confirmă livrarea sau plata. Lipsa înregistrărilor nu înseamnă că firma nu a avut contracte publice în alte perioade.

Vezi notificările și anunțurile legate de firmă →

Activități, finanțări, sedii și alte înregistrări

Activități autorizate

Codurile includ activități secundare. Reviziile CAEN pot avea definiții diferite; sunt păstrate separat.

9 activități autorizate

CAEN 4711 Rev. 2Comerț cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun

CAEN 4719 Rev. 2Comerț cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse nealimentare

CAEN 4722 Rev. 2Comerț cu amănuntul al cărnii și al produselor din carne, în magazine specializate

CAEN 4723 Rev. 2Comerț cu amănuntul al peștelui, crustaceelor și moluștelor, în magazine specializate

CAEN 4724 Rev. 2Comerț cu amănuntul al pâinii, produselor de patiserie și produselor zaharoase, în magazine specializate

CAEN 4725 Rev. 2Comerț cu amănuntul al băuturilor, în magazine specializate

CAEN 4726 Rev. 2Comerț cu amănuntul al produselor din tutun, în magazine specializate

CAEN 4729 Rev. 2Comerț cu amănuntul al altor produse alimentare, în magazine specializate

CAEN 4778 Rev. 2Comerț cu amănuntul al altor bunuri noi, în magazine specializate

Codul principal afișat provine din raportarea financiară 2022.

05

Date și surse

Perioade, ultime verificări și limitele acoperirii

SursăPerioadăData surseiUltima verificareStare
ONRCRegistrul comerțului2026-09-03—Disponibil
Ministerul Finanțelor2020–20222023-08-28—Disponibil
ANAFStare fiscală—2026-11-06Verificat
Restanțe ANAFListă publicată2026-06-30—Disponibil
BPIProceduri de insolvență——Neverificat
RNPMAvize după CUI——Neverificat
InstanțePotrivire după nume—2026-10-02Verificat
Achiziții publiceT1 2024–T2 2026——Fără înregistrări în acoperire

Datele din surse au ritmuri diferite. Data raportării, data publicării și ultima verificare nu sunt interschimbabile. „—” indică o dată indisponibilă.

Cum sunt colectate și verificate sursele →

ExploreazăJudețul TeleormanSat Mavrodin, Comuna MavrodinCAEN 4711
Semnalează o neconcordanță
DupaCUI.

Date publice, mai ușor de înțeles.

Listă firmeAchiziții publiceAnunțuri și proceduriInstituții publiceLocalitățiLicențe utilitățiProiecte europeneServicii socialeGlosarCorecturiDespreAtribuiri
© 2026 DupaCUI