Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Acasă/Firme/COMDIV SRL

COMDIV SRL

CUI 2536006 · SRL· Municipiul Râmnicu Vâlcea

ActivăONRC · 2026-09-03

01

Rezumat

Profilul companiei. Pierdere netă raportată.

COMDIV SRL are sediul în Municipiul Râmnicu Vâlcea. Ultimul bilanț disponibil este pentru 2025.

Datoriile au crescut+2,1%

Datoriile raportate sunt 153,8 K lei în 2025, față de 150,7 K lei în 2024. Schimbarea singură nu stabilește riscul.

Bilanț 2025

Observațiile descriu datele publicate, nu cauza schimbărilor sau o predicție.

Scor de risc · indicativ
24/ 100
Atenție moderată
0100

Scorul numără numai semnalele observate. 0 nu garantează lipsa riscului; datele lipsă nu adaugă puncte. Nu este rating de credit.

Verificări disponibile 5/6 · date parțiale · BPI neverificatVezi acoperirea →
Cifră de afaceri 202550 leiFără an comparabil2020: 3.5502021: 8.4282022: 13.2402023: 3072025: 50
Rezultat net 2025-3,2 K leiPierdere majorată cu 366,5%2020: -4742021: -16.7672022: -15.4382023: -4.1442024: -6892025: -3.214
Angajați 2025—Valoare curentă indisponibilă2022: 12023: 1
Capitaluri proprii 2025-146,5 K leiDeficit de capital majorat cu 2,2%2020: -104.6822021: -123.0012022: -138.4382023: -142.5822024: -143.2712025: -146.485
În acest raport
01Rezumat02Financiar03Risc și verificări04Relații și activitate05Date și surse
02

Performanță financiară

Cum evoluează activitatea și profitabilitatea

Bilanțul entității juridice · 2025 · raportare simplificată · valori nominale în lei

Cifră de afaceri

Lei · valori raportate07 K13 K2020: 3,6 K lei3,6 K20202021: 8,4 K lei8,4 K20212022: 13,2 K lei13,2 K20222023: 307 lei3072023—20242025: 50 lei502025

Marjă netă

Rezultat net / cifra de afaceri-6.428%-3.212,5%3%2020: -13,4%-13,4%20202021: -198,9%-198,9%20212022: -116,6%-116,6%20222023: -1.349,8%-1.349,8%202320242025: -6.428%-6.428%2025Reper 2025: mediana sectorului 3% · n=9.713

Cifra de afaceri: Fără an comparabil.Marjă netă -6.428%

Capital, datorii și lichidități

Solduri la 31 decembrie · barele se compară doar în cadrul fiecărui indicator

Capitaluri proprii

2024-143,3 K lei
2025-146,5 K lei

Datorii raportate

2024150,7 K lei
2025153,8 K lei

Disponibilități bănești

202488 lei
2025—

Capital de lucru net

2024—
2025—

Capital de lucru net = active circulante − datorii sub un an. Provizioane 2025: —, separat de datorii. Profitul și soldul de numerar nu măsoară fluxul de numerar operațional.

Bilanț pe ani

Vezi tabelul complet →
Indicator202320242025Ultima variație
Cifră de afaceri307 lei—50 leiFără an comparabil
Rezultat net-4,1 K lei-689 lei-3,2 K leiPierdere majorată cu 366,5%
Capitaluri proprii-142,6 K lei-143,3 K lei-146,5 K leiDeficit de capital majorat cu 2,2%
Datorii150 K lei150,7 K lei153,8 K lei+2,1% față de anul anterior
Creanțe8 lei8 lei8 leiNeschimbat față de anul anterior
Angajați1——Valoare curentă indisponibilă

Indicatori financiari · comparație

2025 / 2024

A+B = active imobilizate + circulante, fără cheltuieli în avans. Datoriile nu includ provizioanele. Randamentele folosesc soldurile de la sfârșitul anului.

Profitabilitate și productivitate

Indicator20252024
Marjă netă-6.428%—
Rezultat net / cifra de afaceri

Mediana sectorului: 2025: 3% (n=9.713) · 2024: 2,4% (n=14.057)

Rezultat / active (A+B)-43,8%-9,3%
Rezultat net / active la sfârșitul anului

Mediana sectorului: 2025: 1,7% (n=8.604) · 2024: 1,1% (n=12.450)

Capital și îndatorare

Indicator20252024
Capitaluri proprii / active (A+B)-1.997,9%-1.930,9%
Capitaluri proprii / (active imobilizate + circulante)

Mediana sectorului: 2025: 11,2% (n=8.614) · 2024: 12,9% (n=12.459)

Datorii / active (A+B)2.097,9%2.030,9%
Datorii raportate / (active imobilizate + circulante)

Mediana sectorului: 2025: 84,4% (n=8.614) · 2024: 80,2% (n=12.459)

Ponderea activelor imobilizate99,9%98,7%
Active imobilizate / (active imobilizate + circulante)

Mediana sectorului: 2025: 36,6% (n=8.614) · 2024: 37,4% (n=12.459)

Active circulante / datorii totale0×0×
Reper de acoperire; nu este lichiditate curentă

Mediana sectorului: 2025: 0,63× (n=11.754) · 2024: 0,66× (n=16.890)

Lichiditate și capital de lucru

Indicator20252024
Creanțe în zile de vânzări57,6 zile—
Creanțe totale / cifra de afaceri × 360; reper, nu termen efectiv de încasare

Mediana sectorului: 2025: 28,9 zile (n=8.415) · 2024: 27,3 zile (n=11.880)

Mediane pentru același CAEN, an și formular; minimum 20 de valori pe indicator.

Istoric financiar complet · 6 ani

Valorile sunt în lei. „—” înseamnă că informația lipsește. Profitul și pierderea folosesc o scară proprie. Formularul de raportare este indicat pentru fiecare an; unele rubrici diferă între sectoare.

2025

raportare simplificată
Cifră de afaceri
50
Rezultat net
-3.214
Angajați
—
Datorii
153.817
Active imobilizate
7.324
Active circulante
8
Capitaluri proprii
-146.485
Venituri totale
50
Cheltuieli totale
3.264
Stocuri
—
Creanțe
8
Casă și conturi la bănci
—
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2024

raportare simplificată
Cifră de afaceri
—
Rezultat net
-689
Angajați
—
Datorii
150.691
Active imobilizate
7.324
Active circulante
96
Capitaluri proprii
-143.271
Venituri totale
0
Cheltuieli totale
689
Stocuri
—
Creanțe
8
Casă și conturi la bănci
88
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2023

raportare simplificată
Cifră de afaceri
307
Rezultat net
-4.144
Angajați
1
Datorii
150.002
Active imobilizate
7.324
Active circulante
96
Capitaluri proprii
-142.582
Venituri totale
307
Cheltuieli totale
4.451
Stocuri
—
Creanțe
8
Casă și conturi la bănci
88
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2022

raportare simplificată
Cifră de afaceri
13.240
Rezultat net
-15.438
Angajați
1
Datorii
145.914
Active imobilizate
7.324
Active circulante
152
Capitaluri proprii
-138.438
Venituri totale
13.240
Cheltuieli totale
28.469
Stocuri
—
Creanțe
—
Casă și conturi la bănci
152
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2021

raportare simplificată
Cifră de afaceri
8.428
Rezultat net
-16.767
Angajați
—
Datorii
134.306
Active imobilizate
7.587
Active circulante
3.718
Capitaluri proprii
-123.001
Venituri totale
8.428
Cheltuieli totale
25.110
Stocuri
2.166
Creanțe
1.046
Casă și conturi la bănci
506
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2020

raportare simplificată
Cifră de afaceri
3.550
Rezultat net
-474
Angajați
—
Datorii
117.265
Active imobilizate
8.637
Active circulante
3.946
Capitaluri proprii
-104.682
Venituri totale
3.550
Cheltuieli totale
3.918
Stocuri
2.166
Creanțe
1.775
Casă și conturi la bănci
5
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

Ani disponibili: 2025, 2024, 2023, 2022, 2021, 2020. Cum citești indicatorii →

03

Risc și verificări

Ce știm, ce merită verificat și ce lipsește

24/ 100Atenție moderată
2semnale de urmărit · 0 context
5/ 6verificări disponibile

De urmărit

Capitaluri proprii negative

Bilanțul pentru 2025 raportează capitaluri proprii sub zero.

Ministerul Finanțelor · 2025
Pierdere netă

Rezultatul net raportat pentru 2025 este negativ.

Ministerul Finanțelor · 2025

Starea verificărilor

ONRCActivă2026-09-03
ANAF · inactivitateNu figurează inactivă fiscal2026-11-06
Restanțe ANAFNu apare în lista publicată2026-06-30
BPI · insolvențăNeverificat—
InstanțeFără potriviri exacte de nume2026-10-12

Absența dintr-o listă publică nu dovedește datorii zero sau lipsa altor proceduri. Potrivirile instanțelor sunt după nume și pot privi altă firmă.

Indicele indicativ adună 30 de puncte pentru fiecare semnal critic și 12 pentru fiecare semnal de atenție din regulile afișate, până la 100. Mențiunile de context și lipsa datelor nu adaugă puncte. Calitatea acoperirii este afișată separat. Vezi acoperirea →

Semnale critice 0 × 30 puncteSemnale de atenție 2 × 12 puncteAcoperire afișată separat

Repere recente din surse

2026-09-03Exportul ONRC din profilDate de registru
2026-06-11Sursa bilanțului 2025Date financiare

Verificări fiscale și juridice detaliate

Semnale de risc din date publice

Constatări verificabile, nu un scor de credit sau o predicție. Semnalăm o scădere a cifrei de afaceri de cel puțin 30% față de anul comparabil. Bilanțurile sunt anuale; stările ONRC și ANAF au date de verificare diferite.

Capitaluri proprii negative

Bilanțul pentru 2025 raportează capitaluri proprii sub zero.

Ministerul Finanțelor · 2025
Pierdere netă

Rezultatul net raportat pentru 2025 este negativ.

Ministerul Finanțelor · 2025
Alte firme cu capitaluri negativeAlte firme cu pierderi

Acoperire: ONRC 2026-09-03 · evidență fiscală MF 1992-07-22 · ANAF 2026-11-06 · restanțe ANAF 2026-06-30 · conformare ANAF 2026-06-30 · categorie ANAF nepublicată pentru firmă · BPI neverificat · RNPM necolectată · bilanț 2025.

Firma nu apare în lista obligațiilor restante publicată pentru 2026-06-30. Lista are praguri legale de publicare, deci absența nu înseamnă datorii zero.

Lipsa datelor din profil nu confirmă absența datoriilor sau a procedurilor de insolvență.

Conformare fiscală publicată

Firma apare în lista ANAF pentru 2026-06-30 a contribuabililor persoane juridice fără obligații restante.

Publicarea indică faptul că declarațiile fiscale cerute au fost depuse, obligațiile principale și accesorii din trimestru au fost achitate la scadență, iar la întocmirea listei nu existau obligații bugetare restante. Situația este o observație trimestrială și nu reprezintă o garanție pentru perioadele ulterioare.

Dosare în instanță

Colectorul verifică automat ultimii cinci ani. Înregistrările verificate înaintea extinderii păstrează intervalul lor inițial până la următoarea actualizare. Potrivirea se face după numele normalizat, deoarece serviciul public nu furnizează CUI. Un dosar asociat numelui poate privi altă firmă; apariția într-un dosar nu dovedește datorie sau culpă.

Nu au fost găsite potriviri exacte de nume · 2021-10-11–2026-10-12 · verificat 2026-10-12.

Nume de administratori menționate alături de firmă

Arătăm numai dosare civile sau comerciale în care apar atât numele normalizat al firmei, cât și un nume de administrator publicat de ONRC. Coincidența numelor în același dosar nu verifică identitatea persoanei ori a firmei și nu dovedește culpă.

Nu au fost găsite mențiuni comune ale numelor în dosarele returnate pentru această firmă.

04

Relații și activitate

Cine este conectat la companie și unde apare în date publice

Persoane și relații declarate

2 calități publicate de ONRC.

Vezi identitatea și persoanele →

Achiziții publice

0 înregistrări

Rânduri publicate în care firma apare ca ofertant câștigător. Nu confirmă livrarea sau plata.

Explorează înregistrările →

Identitate, contacte și persoane

Date de identificare

CUI
2536006
Număr de înregistrare
J38/640/1992
Înmatriculare
24 aprilie 1992
EUID
ROONRC.J38/640/1992
Formă juridică
SRL
Sediu social
Str. Luceafarului 9 A.21 Municipiul Râmnicu Vâlcea Vâlcea · Firme la aceeași adresă
Adresă fiscală
Str. Luceafarului 9 Râmnicu Vâlcea VÂLCEA · Firme la aceeași adresă
TVA
Neînregistrată în scopuri de TVA
Tip unitate fiscală
Sediu central
Tip contribuabil
Persoană juridică (PJ)
Stare în evidența fiscală
INREGISTRAT
Data stării fiscale
22 iulie 1992
Înregistrare fiscală
22 iunie 2023
Telefon
0250712744 · Firme cu același număr

Reprezentanți legali publicați de ONRC

Numele și calitățile provin din exportul ONRC 2026-09-03. Reprezentarea nu dovedește calitatea de asociat sau beneficiar real. Nu sunt afișate date de naștere sau adrese personale.

administrator
FLORESCU LUCIAN-CONSTANTIN
administrator
FLORESCU STELIAN

Date fiscale și de contact actualizate

Situație interogată pentru 6 noiembrie 2026; ultima verificare: 6 noiembrie 2026. Datele de înmatriculare și bilanțurile din profil sunt evidențe separate.

Identitate fiscală

Denumire în evidența fiscală
COMDIV SRL
Stare de înregistrare
INREGISTRAT din data 22.07.1992
Înregistrare fiscală
22 iulie 1992
Număr registrul comerțului
J38/640/1992
Cod CAEN
4520
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Formă de organizare
PERSOANA JURIDICA
Formă de proprietate
PROPR.PRIVATA-CAPITAL PRIVAT AUTOHTON
Organ fiscal competent
Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Vâlcea

Contact și adrese

Domiciliu fiscal
JUD. VÂLCEA, MUN. RÂMNICU VÂLCEA, STR. LUCEAFĂRULUI, NR.9, BL.A.21, SC.B, ET.P, AP.1
Cod poștal fiscal
240061
Strada sediului
Str. Luceafărului
Numărul sediului
9
Localitatea sediului
Mun. Râmnicu Vâlcea
Județul sediului
VÂLCEA
Strada domiciliului fiscal
Str. Luceafărului
Numărul domiciliului fiscal
9
Localitatea domiciliului fiscal
Mun. Râmnicu Vâlcea
Județul domiciliului fiscal
VÂLCEA
Cod poștal domiciliu fiscal
240061

TVA și facturare

Înregistrată în scopuri de TVA
Nu
TVA de la
1 ianuarie 1994
TVA până la
9 ianuarie 2023
Anulare operată la
9 ianuarie 2023
Motivul anulării
Anularea înregistrarii în scopuri de TVA a fost efectuata la cererea persoanei impozabile, potrivit dispozitiilor din Legea nr.227/2015 privind Codul fiscal, cu modificarile si completarile ulterioare
TVA la încasare
Nu
TVA la încasare de la
1 ianuarie 2013
TVA la încasare până la
9 ianuarie 2023
Actualizare TVA la încasare
9 ianuarie 2023
Publicare TVA la încasare
10 ianuarie 2023
Tip act TVA la încasare
Radiere
În registrul RO e-Factura
Nu
Plată defalcată TVA
Nu

Inactivitate fiscală

Inactivă fiscal
Nu

Achiziții publice

Înregistrări în care firma apare ca ofertant câștigător. Acoperire: T2 2026, T1 2026, T4 2025, T3 2025, T2 2025, T1 2025, T4 2024, T3 2024, T2 2024, T1 2024.

Nu am găsit înregistrări pentru această selecție în perioadele disponibile.

Atribuirea nu confirmă livrarea sau plata. Lipsa înregistrărilor nu înseamnă că firma nu a avut contracte publice în alte perioade.

Vezi notificările și anunțurile legate de firmă →

Activități, finanțări, sedii și alte înregistrări

Activități autorizate

Codurile includ activități secundare. Reviziile CAEN pot avea definiții diferite; sunt păstrate separat.

1 activități autorizate

CAEN 4520 Rev. 2Întreținerea și repararea autovehiculelor

Codul principal afișat provine din raportarea financiară 2025. Revizia nu este specificată în acel export.

05

Date și surse

Perioade, ultime verificări și limitele acoperirii

SursăPerioadăData surseiUltima verificareStare
ONRCRegistrul comerțului2026-09-03—Disponibil
Ministerul Finanțelor2020–20252026-06-11—Disponibil
ANAFStare fiscală—2026-11-06Verificat
Restanțe ANAFListă publicată2026-06-30—Disponibil
BPIProceduri de insolvență——Neverificat
RNPMAvize după CUI——Neverificat
InstanțePotrivire după nume—2026-10-12Verificat
Achiziții publiceT1 2024–T2 2026——Fără înregistrări în acoperire

Datele din surse au ritmuri diferite. Data raportării, data publicării și ultima verificare nu sunt interschimbabile. „—” indică o dată indisponibilă.

Cum sunt colectate și verificate sursele →

ExploreazăJudețul VâlceaMunicipiul Râmnicu VâlceaStrada LuceafaruluiCAEN 4520
Semnalează o neconcordanță
DupaCUI.

Date publice, mai ușor de înțeles.

Listă firmeAchiziții publiceAnunțuri și proceduriInstituții publiceLocalitățiLicențe utilitățiProiecte europeneServicii socialeGlosarCorecturiDespreAtribuiri
© 2026 DupaCUI