Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Acasă/Firme/COMENA SRL

COMENA SRL

CUI 939304 · SRL· Loc. Pucioasa, Oraş Pucioasa

ActivăONRC · 2026-09-03

01

Rezumat

Vânzări în scădere. Marjă în creștere.

COMENA SRL are sediul în Loc. Pucioasa, Oraş Pucioasa. Ultimul bilanț disponibil este pentru 2025.

Cifra de afaceri a scăzut-3,7%

Cifra de afaceri raportată pentru 2025 este 7,7 mil. lei, față de 8 mil. lei în 2024.

Bilanț 2025
Marja netă a crescut5,6%

Marja netă calculată este 5,6% în 2025, față de 4,3% în 2024.

Calcul din bilanț 2025
Creanțe în creștere+177,1%

Soldul creanțelor a crescut față de 2024. Bilanțul nu arată dacă facturile sunt restante sau dacă au fost încasate ulterior.

Bilanț 2025

Observațiile descriu datele publicate, nu cauza schimbărilor sau o predicție.

Scor de risc · indicativ
0/ 100
Niciun semnal confirmat · date parțiale
0100

Scorul numără numai semnalele observate. 0 nu garantează lipsa riscului; datele lipsă nu adaugă puncte. Nu este rating de credit.

Verificări disponibile 5/6 · date parțiale · BPI neverificatVezi acoperirea →
Cifră de afaceri 20257,7 mil. lei-3,7% față de anul anterior2020: 5.837.3962021: 6.108.8132022: 7.524.0332023: 8.918.2632024: 7.979.3632025: 7.684.620
Rezultat net 2025427,5 K lei+26% față de anul anterior2020: 236.9402021: 318.6002022: 477.8932023: 565.7282024: 339.3902025: 427.474
Angajați 20257-12,5% față de anul anterior2020: 102021: 102022: 82023: 82024: 82025: 7
Capitaluri proprii 20252,8 mil. lei+18,1% față de anul anterior2020: 1.263.5062021: 1.582.1052022: 1.459.9992023: 2.025.7272024: 2.365.1172025: 2.792.591
În acest raport
01Rezumat02Financiar03Risc și verificări04Relații și activitate05Date și surse
02

Performanță financiară

Cum evoluează activitatea și profitabilitatea

Bilanțul entității juridice · 2025 · bilanț complet · valori nominale în lei

Cifră de afaceri

Lei · valori raportate04 mil.9 mil.2020: 5,8 mil. lei5,8 mil.20202021: 6,1 mil. lei6,1 mil.20212022: 7,5 mil. lei7,5 mil.20222023: 8,9 mil. lei8,9 mil.20232024: 8 mil. lei8 mil.20242025: 7,7 mil. lei7,7 mil.2025

Marjă netă

Rezultat net / cifra de afaceri0%3,2%6,4%2020: 4,1%4,1%20202021: 5,2%5,2%20212022: 6,4%6,4%20222023: 6,3%6,3%20232024: 4,3%4,3%20242025: 5,6%5,6%2025Reper 2025: mediana sectorului 2,7% · n=2.364

Cifra de afaceri: -3,7% față de anul anterior.Marjă netă 5,6% · +1,3 pp față de 2024

Capital, datorii și lichidități

Solduri la 31 decembrie · barele se compară doar în cadrul fiecărui indicator

Capitaluri proprii

20242,4 mil. lei
20252,8 mil. lei

Datorii raportate

202455,7 K lei
202589,1 K lei

Disponibilități bănești

2024622,8 K lei
2025713,8 K lei

Capital de lucru net

2024—
2025—

Capital de lucru net = active circulante − datorii sub un an. Provizioane 2025: —, separat de datorii. Profitul și soldul de numerar nu măsoară fluxul de numerar operațional.

Bilanț pe ani

Vezi tabelul complet →
Indicator202320242025Ultima variație
Cifră de afaceri8,9 mil. lei8 mil. lei7,7 mil. lei-3,7% față de anul anterior
Rezultat net565,7 K lei339,4 K lei427,5 K lei+26% față de anul anterior
Capitaluri proprii2 mil. lei2,4 mil. lei2,8 mil. lei+18,1% față de anul anterior
Datorii96,8 K lei55,7 K lei89,1 K lei+59,8% față de anul anterior
Creanțe—12,4 K lei34,5 K lei+177,1% față de anul anterior
Angajați887-12,5% față de anul anterior

Indicatori financiari · comparație

2025 / 2024

A+B = active imobilizate + circulante, fără cheltuieli în avans. Datoriile nu includ provizioanele. Randamentele folosesc soldurile de la sfârșitul anului.

Profitabilitate și productivitate

Indicator20252024
Marjă netă5,6%4,3%
Rezultat net / cifra de afaceri

Mediana sectorului: 2025: 2,7% (n=2.364) · 2024: 2,8% (n=2.780)

Rezultat / active (A+B)14,8%14%
Rezultat net / active la sfârșitul anului

Mediana sectorului: 2025: 6,1% (n=2.103) · 2024: 6,9% (n=2.382)

Rezultat / capitaluri proprii15,3%14,3%
Rezultat net / capitaluri proprii pozitive la sfârșitul anului

Mediana sectorului: 2025: 17,9% (n=2.118) · 2024: 18,6% (n=2.445)

Vânzări per angajat1.097.803 lei997.420 lei
Cifra de afaceri / numărul mediu de angajați

Mediana sectorului: 2025: 500.728 lei (n=1.901) · 2024: 443.156 lei (n=2.187)

Capital și îndatorare

Indicator20252024
Capitaluri proprii / active (A+B)96,9%97,7%
Capitaluri proprii / (active imobilizate + circulante)

Mediana sectorului: 2025: 37,5% (n=2.104) · 2024: 38,9% (n=2.387)

Datorii / active (A+B)3,1%2,3%
Datorii raportate / (active imobilizate + circulante)

Mediana sectorului: 2025: 61,9% (n=2.104) · 2024: 61,1% (n=2.387)

Ponderea activelor imobilizate19,7%25,4%
Active imobilizate / (active imobilizate + circulante)

Mediana sectorului: 2025: 27,9% (n=2.104) · 2024: 27,2% (n=2.387)

Active circulante / datorii totale25,98×32,39×
Reper de acoperire; nu este lichiditate curentă

Mediana sectorului: 2025: 1,03× (n=2.722) · 2024: 1,06× (n=3.241)

Lichiditate și capital de lucru

Indicator20252024
Creanțe în zile de vânzări1,6 zile0,6 zile
Creanțe totale / cifra de afaceri × 360; reper, nu termen efectiv de încasare

Mediana sectorului: 2025: 9 zile (n=2.128) · 2024: 6,6 zile (n=2.410)

Stocuri în zile de vânzări73,4 zile52,8 zile
Stocuri / cifra de afaceri × 360; nu durata de rotație a stocurilor

Mediana sectorului: 2025: 45,4 zile (n=2.263) · 2024: 44,4 zile (n=2.643)

Mediane pentru același CAEN, an și formular; minimum 20 de valori pe indicator.

Istoric financiar complet · 6 ani

Valorile sunt în lei. „—” înseamnă că informația lipsește. Profitul și pierderea folosesc o scară proprie. Formularul de raportare este indicat pentru fiecare an; unele rubrici diferă între sectoare.

2025

bilanț complet
Cifră de afaceri
7.684.620
Rezultat net
427.474
Angajați
7
Datorii
89.096
Active imobilizate
566.805
Active circulante
2.314.882
Capitaluri proprii
2.792.591
Venituri totale
7.700.163
Cheltuieli totale
7.203.562
Stocuri
1.566.660
Creanțe
34.471
Casă și conturi la bănci
713.751
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
50.000
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2024

bilanț complet
Cifră de afaceri
7.979.363
Rezultat net
339.390
Angajați
8
Datorii
55.747
Active imobilizate
615.368
Active circulante
1.805.496
Capitaluri proprii
2.365.117
Venituri totale
8.001.755
Cheltuieli totale
7.608.943
Stocuri
1.170.228
Creanțe
12.441
Casă și conturi la bănci
622.827
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
50.000
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2023

bilanț complet
Cifră de afaceri
8.918.263
Rezultat net
565.728
Angajați
8
Datorii
96.841
Active imobilizate
677.809
Active circulante
1.444.759
Capitaluri proprii
2.025.727
Venituri totale
8.999.564
Cheltuieli totale
8.344.500
Stocuri
990.499
Creanțe
—
Casă și conturi la bănci
454.260
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
50.000
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2022

bilanț complet
Cifră de afaceri
7.524.033
Rezultat net
477.893
Angajați
8
Datorii
689.416
Active imobilizate
747.878
Active circulante
1.401.537
Capitaluri proprii
1.459.999
Venituri totale
7.586.934
Cheltuieli totale
7.021.403
Stocuri
889.037
Creanțe
4.530
Casă și conturi la bănci
507.970
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
50.000
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2021

bilanț complet
Cifră de afaceri
6.108.813
Rezultat net
318.600
Angajați
10
Datorii
108.294
Active imobilizate
561.583
Active circulante
1.128.816
Capitaluri proprii
1.582.105
Venituri totale
6.212.925
Cheltuieli totale
5.842.115
Stocuri
838.569
Creanțe
11.789
Casă și conturi la bănci
278.458
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
50.000
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2020

bilanț complet
Cifră de afaceri
5.837.396
Rezultat net
236.940
Angajați
10
Datorii
64.619
Active imobilizate
576.087
Active circulante
752.038
Capitaluri proprii
1.263.506
Venituri totale
5.919.572
Cheltuieli totale
5.643.661
Stocuri
564.605
Creanțe
32.794
Casă și conturi la bănci
154.639
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
50.000
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

Ani disponibili: 2025, 2024, 2023, 2022, 2021, 2020. Cum citești indicatorii →

03

Risc și verificări

Ce știm, ce merită verificat și ce lipsește

0/ 100Niciun semnal confirmat · date parțiale
0semnale de urmărit · 0 context
5/ 6verificări disponibile

De urmărit

Nu sunt semnale din regulile afișate în datele disponibile. Acest lucru nu confirmă absența riscului.

Starea verificărilor

ONRCActivă2026-09-03
ANAF · inactivitateNu figurează inactivă fiscal2026-11-07
Restanțe ANAFNu apare în lista publicată2026-06-30
BPI · insolvențăNeverificat—
InstanțeFără potriviri exacte de nume2026-11-03

Absența dintr-o listă publică nu dovedește datorii zero sau lipsa altor proceduri. Potrivirile instanțelor sunt după nume și pot privi altă firmă.

Indicele indicativ adună 30 de puncte pentru fiecare semnal critic și 12 pentru fiecare semnal de atenție din regulile afișate, până la 100. Mențiunile de context și lipsa datelor nu adaugă puncte. Calitatea acoperirii este afișată separat. Vezi acoperirea →

Semnale critice 0 × 30 puncteSemnale de atenție 0 × 12 puncteAcoperire afișată separat

Repere recente din surse

2026-09-03Exportul ONRC din profilDate de registru
2026-06-11Sursa bilanțului 2025Date financiare

Verificări fiscale și juridice detaliate

Semnale de risc din date publice

Constatări verificabile, nu un scor de credit sau o predicție. Semnalăm o scădere a cifrei de afaceri de cel puțin 30% față de anul comparabil. Bilanțurile sunt anuale; stările ONRC și ANAF au date de verificare diferite.

Nu apar semnalele de mai sus în datele disponibile. Acest lucru nu confirmă absența riscului.

Acoperire: ONRC 2026-09-03 · evidență fiscală MF 1992-11-30 · ANAF 2026-11-07 · restanțe ANAF 2026-06-30 · conformare ANAF 2026-06-30 · categorie ANAF nepublicată pentru firmă · BPI neverificat · RNPM necolectată · bilanț 2025.

Firma nu apare în lista obligațiilor restante publicată pentru 2026-06-30. Lista are praguri legale de publicare, deci absența nu înseamnă datorii zero.

Lipsa datelor din profil nu confirmă absența datoriilor sau a procedurilor de insolvență.

Conformare fiscală publicată

Firma apare în lista ANAF pentru 2026-06-30 a contribuabililor persoane juridice fără obligații restante.

Publicarea indică faptul că declarațiile fiscale cerute au fost depuse, obligațiile principale și accesorii din trimestru au fost achitate la scadență, iar la întocmirea listei nu existau obligații bugetare restante. Situația este o observație trimestrială și nu reprezintă o garanție pentru perioadele ulterioare.

Dosare în instanță

Colectorul verifică automat ultimii cinci ani. Înregistrările verificate înaintea extinderii păstrează intervalul lor inițial până la următoarea actualizare. Potrivirea se face după numele normalizat, deoarece serviciul public nu furnizează CUI. Un dosar asociat numelui poate privi altă firmă; apariția într-un dosar nu dovedește datorie sau culpă.

Nu au fost găsite potriviri exacte de nume · 2021-11-02–2026-11-03 · verificat 2026-11-03.

Nume de administratori menționate alături de firmă

Arătăm numai dosare civile sau comerciale în care apar atât numele normalizat al firmei, cât și un nume de administrator publicat de ONRC. Coincidența numelor în același dosar nu verifică identitatea persoanei ori a firmei și nu dovedește culpă.

Nu au fost găsite mențiuni comune ale numelor în dosarele returnate pentru această firmă.

04

Relații și activitate

Cine este conectat la companie și unde apare în date publice

Persoane și relații declarate

1 calități publicate de ONRC.

Vezi identitatea și persoanele →

Achiziții publice

0 înregistrări

Rânduri publicate în care firma apare ca ofertant câștigător. Nu confirmă livrarea sau plata.

Explorează înregistrările →

Identitate, contacte și persoane

Date de identificare

CUI
939304
Număr de înregistrare
J15/915/1991
Înmatriculare
30 iulie 1991
EUID
ROONRC.J15/915/1991
Formă juridică
SRL
Sediu social
Str. FLORIN POPESCU 7-9 Loc. Pucioasa, Oraş Pucioasa Dâmboviţa
Adresă fiscală
Str. FLORIN POPESCU 7-9 Pucioasa DÂMBOVIŢA
TVA
Înregistrată în scopuri de TVA
Tip unitate fiscală
Sediu central
Tip contribuabil
Persoană juridică (PJ)
Stare în evidența fiscală
INREGISTRAT
Data stării fiscale
30 noiembrie 1992
Înregistrare fiscală
25 ianuarie 2017
Telefon
0245762811 · Firme cu același număr

Reprezentanți legali publicați de ONRC

Numele și calitățile provin din exportul ONRC 2026-09-03. Reprezentarea nu dovedește calitatea de asociat sau beneficiar real. Nu sunt afișate date de naștere sau adrese personale.

administrator
MADARAN CONSTANTIN

Date fiscale și de contact actualizate

Situație interogată pentru 7 noiembrie 2026; ultima verificare: 7 noiembrie 2026. Datele de înmatriculare și bilanțurile din profil sunt evidențe separate.

Identitate fiscală

Denumire în evidența fiscală
COMENA S.R.L.
Stare de înregistrare
INREGISTRAT din data 30.11.1992
Înregistrare fiscală
30 noiembrie 1992
Număr registrul comerțului
J15/915/1991
Cod CAEN
4711
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Formă de organizare
PERSOANA JURIDICA
Formă de proprietate
PROPR.PRIVATA-CAPITAL PRIVAT AUTOHTON
Organ fiscal competent
Unitatea Fiscală Orăşenească Pucioasa

Contact și adrese

Telefon
0245762811 · Firme cu același număr
Domiciliu fiscal
JUD. DÂMBOVIŢA, ORŞ. PUCIOASA, STR. FLORIN POPESCU - CAMPION OLIMPIC SYDNEI 2000, NR.7-9
Cod poștal fiscal
135400
Strada sediului
Str. Florin Popescu - Campion Olimpic Sydnei 2000
Numărul sediului
7-9
Localitatea sediului
Orş. Pucioasa
Județul sediului
DÂMBOVIŢA
Codul poștal al sediului
135400
Strada domiciliului fiscal
Str. Florin Popescu - Campion Olimpic Sydnei 2000
Numărul domiciliului fiscal
7-9
Localitatea domiciliului fiscal
Orş. Pucioasa
Județul domiciliului fiscal
DÂMBOVIŢA
Cod poștal domiciliu fiscal
135400

TVA și facturare

Înregistrată în scopuri de TVA
Da
TVA de la
1 iulie 1993
TVA la încasare
Nu
În registrul RO e-Factura
Da
Înscriere RO e-Factura
1 iulie 2022
Plată defalcată TVA
Nu

Inactivitate fiscală

Inactivă fiscal
Nu

Achiziții publice

Înregistrări în care firma apare ca ofertant câștigător. Acoperire: T2 2026, T1 2026, T4 2025, T3 2025, T2 2025, T1 2025, T4 2024, T3 2024, T2 2024, T1 2024.

Nu am găsit înregistrări pentru această selecție în perioadele disponibile.

Atribuirea nu confirmă livrarea sau plata. Lipsa înregistrărilor nu înseamnă că firma nu a avut contracte publice în alte perioade.

Vezi notificările și anunțurile legate de firmă →

Activități, finanțări, sedii și alte înregistrări

Ajutoare de stat publicate

Înregistrări asociate exact prin CUI în registrul național de transparență, colectate la 1 octombrie 2026. Acordarea unui ajutor este context economic, nu restanță, sancțiune sau semnal de insolvență. Totalul însumează valoarea publicată pentru fiecare rând și nu reprezintă neapărat suma încasată.

2 înregistrări · valoare publicată 955.479 lei · 6 decembrie 2021

versiune 3 - SCHEMA DE AJUTOR DE STAT PENTRU SUSŢINEREA ACTIVITĂŢII IMM-URILOR ÎN CONTEXTUL CRIZEI ECONOMICE GENERATE DE PANDEMIA COVID-196 decembrie 2021 · SA.60236/2020 · 55.479 lei

subvenții (secțiunea 3.1)

fonduri nerambursabile · MINISTERUL FINANȚELOR PUBLICE

Intensitate publicată: 100% · Activități finanțate: 4711
versiune 3 - SCHEMA DE AJUTOR DE STAT PENTRU SUSŢINEREA ACTIVITĂŢII IMM-URILOR ÎN CONTEXTUL CRIZEI ECONOMICE GENERATE DE PANDEMIA COVID-196 decembrie 2021 · SA.60236/2020 · 900.000 lei

garanții pentru împrumuturi (secțiunea 3.2)

garanții subvenționate · MINISTERUL FINANȚELOR PUBLICE

Intensitate publicată: 90% · Activități finanțate: 4711

Activități autorizate

Codurile includ activități secundare. Reviziile CAEN pot avea definiții diferite; sunt păstrate separat.

7 activități autorizate

CAEN 0113 Rev. 2Cultivarea legumelor și a pepenilor, a rădăcinoaselor și tuberculilor

CAEN 0124 Rev. 2Cultivarea fructelor semințoase și sâmburoase

CAEN 4631 Rev. 2Comerț cu ridicata al fructelor și legumelor

CAEN 4711 Rev. 2Comerț cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun

CAEN 4719 Rev. 2Comerț cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse nealimentare

CAEN 4721 Rev. 2Comerț cu amănuntul al fructelor și legumelor proaspete, în magazine specializate

CAEN 4781 Rev. 2Comerț cu amănuntul al produselor alimentare, băuturilor și produselor din tutun efectuat prin standuri, chioșcuri și piețe

Codul principal afișat provine din raportarea financiară 2025. Revizia nu este specificată în acel export.

05

Date și surse

Perioade, ultime verificări și limitele acoperirii

SursăPerioadăData surseiUltima verificareStare
ONRCRegistrul comerțului2026-09-03—Disponibil
Ministerul Finanțelor2020–20252026-06-11—Disponibil
ANAFStare fiscală—2026-11-07Verificat
Restanțe ANAFListă publicată2026-06-30—Disponibil
BPIProceduri de insolvență——Neverificat
RNPMAvize după CUI——Neverificat
InstanțePotrivire după nume—2026-11-03Verificat
Achiziții publiceT1 2024–T2 2026——Fără înregistrări în acoperire

Datele din surse au ritmuri diferite. Data raportării, data publicării și ultima verificare nu sunt interschimbabile. „—” indică o dată indisponibilă.

Cum sunt colectate și verificate sursele →

ExploreazăJudețul DâmboviţaLoc. Pucioasa, Oraş PucioasaStrada Florin PopescuCAEN 4711
Semnalează o neconcordanță
DupaCUI.

Date publice, mai ușor de înțeles.

Listă firmeAchiziții publiceAnunțuri și proceduriInstituții publiceLocalitățiLicențe utilitățiProiecte europeneServicii socialeGlosarCorecturiDespreAtribuiri
© 2026 DupaCUI