Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Acasă/Firme/COMERCIAL FOOD MARKET S.R.L.

COMERCIAL FOOD MARKET S.R.L.

CUI 42794357 · SRL· Sat Cărpinis, Comuna Tărlungeni· Comerț cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun

radiatăONRC · 2026-09-03

Activitatea sau existența firmei este afectatăradiatăVezi contextul →
01

Rezumat

Vânzări în scădere. Pierdere netă raportată.

COMERCIAL FOOD MARKET S.R.L. are sediul în Sat Cărpinis, Comuna Tărlungeni și raportează activitatea comerț cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun. Ultimul bilanț disponibil este pentru 2024.

Activitatea sau existența firmei este afectatăNecesită verificare

radiată

ONRC · 2026-09-03
Cifra de afaceri a scăzut-100%

Cifra de afaceri raportată pentru 2024 este 0 lei, față de 969,1 K lei în 2023.

Bilanț 2024
Datoriile au crescut+4,9%

Datoriile raportate sunt 2 mil. lei în 2024, față de 1,9 mil. lei în 2023. Schimbarea singură nu stabilește riscul.

Bilanț 2024

Observațiile descriu datele publicate, nu cauza schimbărilor sau o predicție.

Scor de risc · indicativ
66/ 100
Atenție ridicată
0100

Scorul numără numai semnalele observate. 0 nu garantează lipsa riscului; datele lipsă nu adaugă puncte. Nu este rating de credit.

Verificări disponibile 5/6 · date parțiale · BPI neverificatVezi acoperirea →
Cifră de afaceri 20240 lei-100% față de anul anterior2020: 275.5792021: 7.444.5062022: 7.108.5452023: 969.0882024: 0
Rezultat net 2024-265,9 K leiPierdere redusă cu 80,1%2020: -71.8782021: 333.5552022: 132.1402023: -1.335.8552024: -265.877
Angajați 20240Fără an comparabil2020: 142021: 132022: 122024: 0
Capitaluri proprii 2024-1,5 mil. leiDeficit de capital majorat cu 22,1%2020: -71.6782021: 261.8772022: 132.3402023: -1.203.5152024: -1.469.392
În acest raport
01Rezumat02Financiar03Risc și verificări04Relații și activitate05Date și surse
02

Performanță financiară

Cum evoluează activitatea și profitabilitatea

Bilanțul entității juridice · 2024 · bilanț complet · valori nominale în lei

Cifră de afaceri

Lei · valori raportate04 mil.7 mil.2020: 275,6 K lei275,6 K20202021: 7,4 mil. lei7,4 mil.20212022: 7,1 mil. lei7,1 mil.20222023: 969,1 K lei969,1 K20232024: 0 lei02024

Marjă netă

Rezultat net / cifra de afaceri-137,8%-66,7%4,5%2020: -26,1%-26,1%20202021: 4,5%4,5%20212022: 1,9%1,9%20222023: -137,8%-137,8%20232024Reper 2024: mediana sectorului 2,8% · n=2.780

Cifra de afaceri: -100% față de anul anterior.Marjă netă —

Formularele diferă între ani. Comparațiile anuale și liniile continue folosesc numai ani consecutivi cu același formular.

Capital, datorii și lichidități

Solduri la 31 decembrie · barele se compară doar în cadrul fiecărui indicator

Capitaluri proprii

2023-1,2 mil. lei
2024-1,5 mil. lei

Datorii raportate

20231,9 mil. lei
20242 mil. lei

Disponibilități bănești

2023156,9 K lei
2024-9,6 K lei

Capital de lucru net

2023—
2024—

Capital de lucru net = active circulante − datorii sub un an. Provizioane 2024: —, separat de datorii. Profitul și soldul de numerar nu măsoară fluxul de numerar operațional.

Bilanț pe ani

Vezi tabelul complet →
Indicator202220232024Ultima variație
Cifră de afaceri7,1 mil. lei969,1 K lei0 lei-100% față de anul anterior
Rezultat net132,1 K lei-1,3 mil. lei-265,9 K leiPierdere redusă cu 80,1%
Capitaluri proprii132,3 K lei-1,2 mil. lei-1,5 mil. leiDeficit de capital majorat cu 22,1%
Datorii1,7 mil. lei1,9 mil. lei2 mil. lei+4,9% față de anul anterior
Creanțe370,5 K lei175,6 K lei187,3 K lei+6,6% față de anul anterior
Angajați12—0Fără an comparabil

Indicatori financiari · comparație

2024 / 2023

A+B = active imobilizate + circulante, fără cheltuieli în avans. Datoriile nu includ provizioanele. Randamentele folosesc soldurile de la sfârșitul anului.

Profitabilitate și productivitate

Indicator20242023
Marjă netă—-137,8%
Rezultat net / cifra de afaceri

Mediana sectorului: 2024: 2,8% (n=2.780) · 2023: 3,2% (n=2.978)

Rezultat / active (A+B)-54,8%-202,5%
Rezultat net / active la sfârșitul anului

Mediana sectorului: 2024: 6,9% (n=2.382) · 2023: 7,5% (n=2.541)

Capital și îndatorare

Indicator20242023
Capitaluri proprii / active (A+B)-303%-182,5%
Capitaluri proprii / (active imobilizate + circulante)

Mediana sectorului: 2024: 38,9% (n=2.387) · 2023: 40,4% (n=2.544)

Datorii / active (A+B)403%282,5%
Datorii raportate / (active imobilizate + circulante)

Mediana sectorului: 2024: 61,1% (n=2.387) · 2023: 59,4% (n=2.544)

Ponderea activelor imobilizate22,4%19,5%
Active imobilizate / (active imobilizate + circulante)

Mediana sectorului: 2024: 27,2% (n=2.387) · 2023: 27,2% (n=2.544)

Active circulante / datorii totale0,19×0,29×
Reper de acoperire; nu este lichiditate curentă

Mediana sectorului: 2024: 1,06× (n=3.241) · 2023: 1,08× (n=3.501)

Lichiditate și capital de lucru

Indicator20242023
Creanțe în zile de vânzări—65,2 zile
Creanțe totale / cifra de afaceri × 360; reper, nu termen efectiv de încasare

Mediana sectorului: 2024: 6,6 zile (n=2.410) · 2023: 7,5 zile (n=2.460)

Stocuri în zile de vânzări—73,8 zile
Stocuri / cifra de afaceri × 360; nu durata de rotație a stocurilor

Mediana sectorului: 2024: 44,4 zile (n=2.643) · 2023: 45,2 zile (n=2.807)

Mediane pentru același CAEN, an și formular; minimum 20 de valori pe indicator.

Istoric financiar complet · 5 ani

Valorile sunt în lei. „—” înseamnă că informația lipsește. Profitul și pierderea folosesc o scară proprie. Formularul de raportare este indicat pentru fiecare an; unele rubrici diferă între sectoare.

2024

bilanț complet
Cifră de afaceri
0
Rezultat net
-265.877
Angajați
0
Datorii
1.954.315
Active imobilizate
108.554
Active circulante
376.369
Capitaluri proprii
-1.469.392
Venituri totale
0
Cheltuieli totale
265.877
Stocuri
198.679
Creanțe
187.254
Casă și conturi la bănci
-9.564
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2023

bilanț complet
Cifră de afaceri
969.088
Rezultat net
-1.335.855
Angajați
—
Datorii
1.863.049
Active imobilizate
128.311
Active circulante
531.223
Capitaluri proprii
-1.203.515
Venituri totale
969.582
Cheltuieli totale
2.305.437
Stocuri
198.679
Creanțe
175.606
Casă și conturi la bănci
156.938
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2022

raportare simplificată
Cifră de afaceri
7.108.545
Rezultat net
132.140
Angajați
12
Datorii
1.670.510
Active imobilizate
142.552
Active circulante
1.660.298
Capitaluri proprii
132.340
Venituri totale
7.109.040
Cheltuieli totale
6.952.326
Stocuri
416.653
Creanțe
370.499
Casă și conturi la bănci
873.146
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2021

raportare simplificată
Cifră de afaceri
7.444.506
Rezultat net
333.555
Angajați
13
Datorii
1.505.944
Active imobilizate
83.127
Active circulante
1.684.694
Capitaluri proprii
261.877
Venituri totale
7.444.506
Cheltuieli totale
7.039.754
Stocuri
1.092.860
Creanțe
446.256
Casă și conturi la bănci
145.578
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2020

raportare simplificată
Cifră de afaceri
275.579
Rezultat net
-71.878
Angajați
14
Datorii
609.377
Active imobilizate
53.866
Active circulante
483.833
Capitaluri proprii
-71.678
Venituri totale
275.579
Cheltuieli totale
347.457
Stocuri
333.388
Creanțe
55.461
Casă și conturi la bănci
94.984
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

Ani disponibili: 2025, 2024, 2023, 2022, 2021, 2020. Cum citești indicatorii →

03

Risc și verificări

Ce știm, ce merită verificat și ce lipsește

66/ 100Atenție ridicată
4semnale de urmărit · 0 context
5/ 6verificări disponibile

De urmărit

Activitatea sau existența firmei este afectată

radiată

ONRC · 2026-09-03
Capitaluri proprii negative

Bilanțul pentru 2024 raportează capitaluri proprii sub zero.

Ministerul Finanțelor · 2024
Pierdere netă

Rezultatul net raportat pentru 2024 este negativ.

Ministerul Finanțelor · 2024
Cifra de afaceri a scăzut

Scădere de 100% față de 2023.

Ministerul Finanțelor · 2024

Starea verificărilor

ONRCradiată2026-09-03
ANAF · inactivitateNu figurează inactivă fiscal2026-10-03
Restanțe ANAFNu apare în lista publicată2026-06-30
BPI · insolvențăNeverificat—
InstanțeFără potriviri exacte de nume2026-10-24

Absența dintr-o listă publică nu dovedește datorii zero sau lipsa altor proceduri. Potrivirile instanțelor sunt după nume și pot privi altă firmă.

Indicele indicativ adună 30 de puncte pentru fiecare semnal critic și 12 pentru fiecare semnal de atenție din regulile afișate, până la 100. Mențiunile de context și lipsa datelor nu adaugă puncte. Calitatea acoperirii este afișată separat. Vezi acoperirea →

Semnale critice 1 × 30 puncteSemnale de atenție 3 × 12 puncteAcoperire afișată separat

Repere recente din surse

2026-09-03Exportul ONRC din profilDate de registru
2026-06-24Sursa bilanțului 2024Date financiare

Verificări fiscale și juridice detaliate

Semnale de risc din date publice

Constatări verificabile, nu un scor de credit sau o predicție. Semnalăm o scădere a cifrei de afaceri de cel puțin 30% față de anul comparabil. Bilanțurile sunt anuale; stările ONRC și ANAF au date de verificare diferite.

Activitatea sau existența firmei este afectată

radiată

ONRC · 2026-09-03T09:50:03.316945
Capitaluri proprii negative

Bilanțul pentru 2024 raportează capitaluri proprii sub zero.

Ministerul Finanțelor · 2024
Pierdere netă

Rezultatul net raportat pentru 2024 este negativ.

Ministerul Finanțelor · 2024
Cifra de afaceri a scăzut

Scădere de 100% față de 2023.

Ministerul Finanțelor · 2024
Alte firme cu capitaluri negativeAlte firme cu pierderi

Acoperire: ONRC 2026-09-03 · evidență fiscală MF 2020-07-17 · ANAF 2026-10-03 · restanțe ANAF 2026-06-30 · conformare ANAF 2026-06-30 · categorie ANAF nepublicată pentru firmă · BPI neverificat · RNPM necolectată · bilanț 2024.

Firma nu apare în lista obligațiilor restante publicată pentru 2026-06-30. Lista are praguri legale de publicare, deci absența nu înseamnă datorii zero.

Lipsa datelor din profil nu confirmă absența datoriilor sau a procedurilor de insolvență.

Dosare în instanță

Colectorul verifică automat ultimii cinci ani. Înregistrările verificate înaintea extinderii păstrează intervalul lor inițial până la următoarea actualizare. Potrivirea se face după numele normalizat, deoarece serviciul public nu furnizează CUI. Un dosar asociat numelui poate privi altă firmă; apariția într-un dosar nu dovedește datorie sau culpă.

Nu au fost găsite potriviri exacte de nume · 2021-10-23–2026-10-24 · verificat 2026-10-24.

04

Relații și activitate

Cine este conectat la companie și unde apare în date publice

Persoane și relații declarate

1 calități publicate de ONRC.

Vezi identitatea și persoanele →

Achiziții publice

0 înregistrări

Rânduri publicate în care firma apare ca ofertant câștigător. Nu confirmă livrarea sau plata.

Explorează înregistrările →

Identitate, contacte și persoane

Date de identificare

CUI
42794357
Număr de înregistrare
J8/1300/2020
Înmatriculare
17 iulie 2020
EUID
ROONRC.J8/1300/2020
Formă juridică
SRL
Sediu social
PRINCIPALĂ FN Sat Cărpinis, Comuna Tărlungeni Braşov
Adresă fiscală
Str. PRINCIPALĂ FN Cărpinis BRAŞOV
TVA
Înregistrată în scopuri de TVA
Tip unitate fiscală
Sediu central
Tip contribuabil
Persoană juridică (PJ)
Stare în evidența fiscală
INREGISTRAT
Data stării fiscale
17 iulie 2020
Înregistrare fiscală
22 ianuarie 2026
Telefon
0747357591 · Firme cu același număr

Reprezentanți legali publicați de ONRC

Numele și calitățile provin din exportul ONRC 2026-09-03. Reprezentarea nu dovedește calitatea de asociat sau beneficiar real. Nu sunt afișate date de naștere sau adrese personale.

lichidator judiciar
IDEVO SPRL

Date fiscale și de contact actualizate

Situație interogată pentru 3 octombrie 2026; ultima verificare: 3 octombrie 2026. Datele de înmatriculare și bilanțurile din profil sunt evidențe separate.

Identitate fiscală

Denumire în evidența fiscală
COMERCIAL FOOD MARKET S.R.L.
Stare de înregistrare
RADIERE din data 25.06.2026
Înregistrare fiscală
17 iulie 2020
Număr registrul comerțului
J08/1300/2020
Cod CAEN
4711
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Formă de organizare
PERSOANA JURIDICA
Formă de proprietate
PROPR.PRIVATA-CAPITAL PRIVAT AUTOHTON
Organ fiscal competent
Unitatea Fiscală Municipală Săcele

Contact și adrese

Telefon
0747357591 · Firme cu același număr
Domiciliu fiscal
JUD. BRAŞOV, SAT CĂRPINIŞ COM. TĂRLUNGENI, STR. PRINCIPALĂ, NR.FN, BIROU 1
Cod poștal fiscal
507221
Strada sediului
Str. Principală
Numărul sediului
FN
Localitatea sediului
Sat Cărpiniş Com. Tărlungeni
Județul sediului
BRAŞOV
Codul poștal al sediului
507221
Detalii sediu
BIROU 1
Strada domiciliului fiscal
Str. Principală
Numărul domiciliului fiscal
FN
Localitatea domiciliului fiscal
Sat Cărpiniş Com. Tărlungeni
Județul domiciliului fiscal
BRAŞOV
Cod poștal domiciliu fiscal
507221
Detalii domiciliu fiscal
BIROU 1

TVA și facturare

Înregistrată în scopuri de TVA
Nu
TVA de la
1 decembrie 2020
TVA până la
25 iunie 2026
Anulare operată la
26 iunie 2026
Motivul anulării
Anularea înregistrarii în scopuri de TVA a fost efectuata la cererea persoanei impozabile, potrivit dispozitiilor din Legea nr.227/2015 privind Codul fiscal, cu modificarile si completarile ulterioare
TVA la încasare
Nu
În registrul RO e-Factura
Nu
Plată defalcată TVA
Nu

Inactivitate fiscală

Inactivă fiscal
Nu

Achiziții publice

Înregistrări în care firma apare ca ofertant câștigător. Acoperire: T2 2026, T1 2026, T4 2025, T3 2025, T2 2025, T1 2025, T4 2024, T3 2024, T2 2024, T1 2024.

Nu am găsit înregistrări pentru această selecție în perioadele disponibile.

Atribuirea nu confirmă livrarea sau plata. Lipsa înregistrărilor nu înseamnă că firma nu a avut contracte publice în alte perioade.

Vezi notificările și anunțurile legate de firmă →

Activități, finanțări, sedii și alte înregistrări

Activități autorizate

Codurile includ activități secundare. Reviziile CAEN pot avea definiții diferite; sunt păstrate separat.

34 activități autorizate

CAEN 4719 Rev. 2Comerț cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse nealimentare

CAEN 4721 Rev. 2Comerț cu amănuntul al fructelor și legumelor proaspete, în magazine specializate

CAEN 4722 Rev. 2Comerț cu amănuntul al cărnii și al produselor din carne, în magazine specializate

CAEN 4723 Rev. 2Comerț cu amănuntul al peștelui, crustaceelor și moluștelor, în magazine specializate

CAEN 4724 Rev. 2Comerț cu amănuntul al pâinii, produselor de patiserie și produselor zaharoase, în magazine specializate

CAEN 4725 Rev. 2Comerț cu amănuntul al băuturilor, în magazine specializate

CAEN 4726 Rev. 2Comerț cu amănuntul al produselor din tutun, în magazine specializate

CAEN 4729 Rev. 2Comerț cu amănuntul al altor produse alimentare, în magazine specializate

CAEN 4730 Rev. 2Comerț cu amănuntul al carburanților pentru autovehicule în magazine specializate

CAEN 4742 Rev. 2Comerț cu amănuntul al echipamentului pentru telecomunicații în magazine specializate

CAEN 4751 Rev. 2Comerț cu amănuntul al textilelor, în magazine specializate

CAEN 4753 Rev. 2Comerț cu amănuntul al covoarelor, carpetelor, tapetelor și a altor acoperitoare de podea, în magazine specializate

CAEN 4754 Rev. 2Comerț cu amănuntul al articolelor și aparatelor electrocasnice, în magazine specializate

CAEN 4759 Rev. 2Comerț cu amănuntul al mobilei, al articolelor de iluminat și al articolelor de uz casnic n.c.a., în magazine specializate

CAEN 4761 Rev. 2Comerț cu amănuntul al cărților, în magazine specializate

CAEN 4762 Rev. 2Comerț cu amănuntul al ziarelor și articolelor de papetărie, în magazine specializate

CAEN 4764 Rev. 2Comerț cu amănuntul al echipamentelor sportive, în magazine specializate

CAEN 4765 Rev. 2Comerț cu amănuntul al jocurilor și jucăriilor, în magazine specializate

CAEN 4771 Rev. 2Comerț cu amănuntul al îmbrăcămintei, în magazine specializate

CAEN 4772 Rev. 2Comerț cu amănuntul al încălțămintei și articolelor din piele, în magazine specializate

CAEN 4775 Rev. 2Comerț cu amănuntul al produselor cosmetice și de parfumerie, în magazine specializate

CAEN 4778 Rev. 2Comerț cu amănuntul al altor bunuri noi, în magazine specializate

CAEN 4779 Rev. 2Comerț cu amănuntul al bunurilor de ocazie vândute prin magazine

CAEN 4781 Rev. 2Comerț cu amănuntul al produselor alimentare, băuturilor și produselor din tutun efectuat prin standuri, chioșcuri și piețe

CAEN 4789 Rev. 2Comerț cu amănuntul prin standuri, chioșcuri și piețe al altor produse

CAEN 4791 Rev. 2Comerț cu amănuntul prin intermediul caselor de comenzi sau prin Internet

CAEN 4799 Rev. 2Comerț cu amănuntul efectuat în afara magazinelor, standurilor, chioșcurilor și piețelor

CAEN 5210 Rev. 2Depozitări

CAEN 5224 Rev. 2Manipulări

CAEN 5610 Rev. 2Restaurante

CAEN 5621 Rev. 2Activități de alimentație (catering) pentru evenimente

CAEN 5629 Rev. 2Alte servicii de alimentație n.c.a.

CAEN 5630 Rev. 2Baruri și alte activități de servire a băuturilor

CAEN 8211 Rev. 2Activități combinate de secretariat

Codul principal afișat provine din raportarea financiară 2024.

05

Date și surse

Perioade, ultime verificări și limitele acoperirii

SursăPerioadăData surseiUltima verificareStare
ONRCRegistrul comerțului2026-09-03—Disponibil
Ministerul Finanțelor2020–20242026-06-24—Disponibil
ANAFStare fiscală—2026-10-03Verificat
Restanțe ANAFListă publicată2026-06-30—Disponibil
BPIProceduri de insolvență——Neverificat
RNPMAvize după CUI——Neverificat
InstanțePotrivire după nume—2026-10-24Verificat
Achiziții publiceT1 2024–T2 2026——Fără înregistrări în acoperire

Datele din surse au ritmuri diferite. Data raportării, data publicării și ultima verificare nu sunt interschimbabile. „—” indică o dată indisponibilă.

Cum sunt colectate și verificate sursele →

ExploreazăJudețul BraşovSat Cărpinis, Comuna TărlungeniCAEN 4711
Semnalează o neconcordanță
DupaCUI.

Date publice, mai ușor de înțeles.

Listă firmeAchiziții publiceAnunțuri și proceduriInstituții publiceLocalitățiLicențe utilitățiProiecte europeneServicii socialeGlosarCorecturiDespreAtribuiri
© 2026 DupaCUI