Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Acasă/Firme/COMFASON SRL

COMFASON SRL

CUI 2213560 · SRL· Municipiul Sighetu Marmaţiei

ActivăONRC · 2026-09-03

01

Rezumat

Vânzări în scădere. Marjă în scădere.

COMFASON SRL are sediul în Municipiul Sighetu Marmaţiei. Ultimul bilanț disponibil este pentru 2025.

Cifra de afaceri a scăzut-7,8%

Cifra de afaceri raportată pentru 2025 este 205,9 K lei, față de 223,3 K lei în 2024.

Bilanț 2025
Marja netă a coborât4,8%

Marja netă calculată este 4,8% în 2025, față de 8% în 2024.

Calcul din bilanț 2025
Datoriile au crescut+17%

Datoriile raportate sunt 68,6 K lei în 2025, față de 58,6 K lei în 2024. Schimbarea singură nu stabilește riscul.

Bilanț 2025

Observațiile descriu datele publicate, nu cauza schimbărilor sau o predicție.

Scor de risc · indicativ
0/ 100
Niciun semnal confirmat · date parțiale
0100

Scorul numără numai semnalele observate. 0 nu garantează lipsa riscului; datele lipsă nu adaugă puncte. Nu este rating de credit.

Verificări disponibile 5/6 · date parțiale · BPI neverificatVezi acoperirea →
Cifră de afaceri 2025205,9 K lei-7,8% față de anul anterior2020: 204.8842021: 235.4922022: 232.8272023: 261.6872024: 223.2922025: 205.869
Rezultat net 20259,9 K lei-45% față de anul anterior2020: -16.2622021: 52.5932022: 64.2722023: 144.3702024: 17.9582025: 9.882
Angajați 20251Neschimbat față de anul anterior2020: 12021: 12022: 12023: 12024: 12025: 1
Capitaluri proprii 2025578,3 K lei+1,7% față de anul anterior2020: 289.2532021: 341.8462022: 406.1182023: 550.4892024: 568.4462025: 578.328
În acest raport
01Rezumat02Financiar03Risc și verificări04Relații și activitate05Date și surse
02

Performanță financiară

Cum evoluează activitatea și profitabilitatea

Bilanțul entității juridice · 2025 · raportare simplificată · valori nominale în lei

Cifră de afaceri

Lei · valori raportate0131 K262 K2020: 204,9 K lei204,9 K20202021: 235,5 K lei235,5 K20212022: 232,8 K lei232,8 K20222023: 261,7 K lei261,7 K20232024: 223,3 K lei223,3 K20242025: 205,9 K lei205,9 K2025

Marjă netă

Rezultat net / cifra de afaceri-7,9%23,6%55,2%2020: -7,9%-7,9%20202021: 22,3%22,3%20212022: 27,6%27,6%20222023: 55,2%55,2%20232024: 8%8%20242025: 4,8%4,8%2025Reper 2025: mediana sectorului 2,9% · n=4.439

Cifra de afaceri: -7,8% față de anul anterior.Marjă netă 4,8% · -3,2 pp față de 2024

Capital, datorii și lichidități

Solduri la 31 decembrie · barele se compară doar în cadrul fiecărui indicator

Capitaluri proprii

2024568,4 K lei
2025578,3 K lei

Datorii raportate

202458,6 K lei
202568,6 K lei

Disponibilități bănești

202463,4 K lei
202569,3 K lei

Capital de lucru net

2024—
2025—

Capital de lucru net = active circulante − datorii sub un an. Provizioane 2025: —, separat de datorii. Profitul și soldul de numerar nu măsoară fluxul de numerar operațional.

Bilanț pe ani

Vezi tabelul complet →
Indicator202320242025Ultima variație
Cifră de afaceri261,7 K lei223,3 K lei205,9 K lei-7,8% față de anul anterior
Rezultat net144,4 K lei18 K lei9,9 K lei-45% față de anul anterior
Capitaluri proprii550,5 K lei568,4 K lei578,3 K lei+1,7% față de anul anterior
Datorii129,5 K lei58,6 K lei68,6 K lei+17% față de anul anterior
Creanțe31,2 K lei31,2 K lei31,6 K lei+1,1% față de anul anterior
Angajați111Neschimbat față de anul anterior

Indicatori financiari · comparație

2025 / 2024

A+B = active imobilizate + circulante, fără cheltuieli în avans. Datoriile nu includ provizioanele. Randamentele folosesc soldurile de la sfârșitul anului.

Profitabilitate și productivitate

Indicator20252024
Marjă netă4,8%8%
Rezultat net / cifra de afaceri

Mediana sectorului: 2025: 2,9% (n=4.439) · 2024: 2,4% (n=9.794)

Rezultat / active (A+B)1,5%2,9%
Rezultat net / active la sfârșitul anului

Mediana sectorului: 2025: 1,9% (n=2.820) · 2024: 1,5% (n=6.696)

Rezultat / capitaluri proprii1,7%3,2%
Rezultat net / capitaluri proprii pozitive la sfârșitul anului

Mediana sectorului: 2025: 35,5% (n=3.182) · 2024: 11,6% (n=7.223)

Vânzări per angajat205.869 lei223.292 lei
Cifra de afaceri / numărul mediu de angajați

Mediana sectorului: 2025: 213.788 lei (n=2.601) · 2024: 182.496 lei (n=7.099)

Capital și îndatorare

Indicator20252024
Capitaluri proprii / active (A+B)89,4%90,7%
Capitaluri proprii / (active imobilizate + circulante)

Mediana sectorului: 2025: 21% (n=2.820) · 2024: 28,2% (n=6.710)

Datorii / active (A+B)10,6%9,3%
Datorii raportate / (active imobilizate + circulante)

Mediana sectorului: 2025: 78,7% (n=2.820) · 2024: 71,8% (n=6.710)

Ponderea activelor imobilizate58,8%64,5%
Active imobilizate / (active imobilizate + circulante)

Mediana sectorului: 2025: 10,7% (n=2.820) · 2024: 12,2% (n=6.710)

Active circulante / datorii totale3,89×3,79×
Reper de acoperire; nu este lichiditate curentă

Mediana sectorului: 2025: 0,99× (n=5.287) · 2024: 1× (n=11.784)

Lichiditate și capital de lucru

Indicator20252024
Creanțe în zile de vânzări55,3 zile50,4 zile
Creanțe totale / cifra de afaceri × 360; reper, nu termen efectiv de încasare

Mediana sectorului: 2025: 19,1 zile (n=3.715) · 2024: 11,1 zile (n=7.904)

Stocuri în zile de vânzări290 zile205,8 zile
Stocuri / cifra de afaceri × 360; nu durata de rotație a stocurilor

Mediana sectorului: 2025: 112,4 zile (n=3.927) · 2024: 131,3 zile (n=8.992)

Mediane pentru același CAEN, an și formular; minimum 20 de valori pe indicator.

Istoric financiar complet · 6 ani

Valorile sunt în lei. „—” înseamnă că informația lipsește. Profitul și pierderea folosesc o scară proprie. Formularul de raportare este indicat pentru fiecare an; unele rubrici diferă între sectoare.

2025

raportare simplificată
Cifră de afaceri
205.869
Rezultat net
9.882
Angajați
1
Datorii
68.587
Active imobilizate
380.129
Active circulante
266.786
Capitaluri proprii
578.328
Venituri totale
206.150
Cheltuieli totale
194.313
Stocuri
165.852
Creanțe
31.602
Casă și conturi la bănci
69.332
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2024

raportare simplificată
Cifră de afaceri
223.292
Rezultat net
17.958
Angajați
1
Datorii
58.618
Active imobilizate
404.734
Active circulante
222.330
Capitaluri proprii
568.446
Venituri totale
223.292
Cheltuieli totale
203.436
Stocuri
127.671
Creanțe
31.247
Casă și conturi la bănci
63.412
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2023

raportare simplificată
Cifră de afaceri
261.687
Rezultat net
144.370
Angajați
1
Datorii
129.494
Active imobilizate
429.338
Active circulante
250.645
Capitaluri proprii
550.489
Venituri totale
365.265
Cheltuieli totale
217.317
Stocuri
160.974
Creanțe
31.197
Casă și conturi la bănci
58.474
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2022

raportare simplificată
Cifră de afaceri
232.827
Rezultat net
64.272
Angajați
1
Datorii
14.206
Active imobilizate
214.815
Active circulante
205.509
Capitaluri proprii
406.118
Venituri totale
232.827
Cheltuieli totale
166.275
Stocuri
156.881
Creanțe
34.720
Casă și conturi la bănci
13.908
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2021

raportare simplificată
Cifră de afaceri
235.492
Rezultat net
52.593
Angajați
1
Datorii
58.580
Active imobilizate
214.815
Active circulante
185.611
Capitaluri proprii
341.846
Venituri totale
242.729
Cheltuieli totale
188.243
Stocuri
147.879
Creanțe
30.164
Casă și conturi la bănci
7.568
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2020

raportare simplificată
Cifră de afaceri
204.884
Rezultat net
-16.262
Angajați
1
Datorii
61.508
Active imobilizate
214.322
Active circulante
136.439
Capitaluri proprii
289.253
Venituri totale
204.884
Cheltuieli totale
219.194
Stocuri
118.744
Creanțe
16.435
Casă și conturi la bănci
1.260
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

Ani disponibili: 2025, 2024, 2023, 2022, 2021, 2020. Cum citești indicatorii →

03

Risc și verificări

Ce știm, ce merită verificat și ce lipsește

0/ 100Niciun semnal confirmat · date parțiale
0semnale de urmărit · 0 context
5/ 6verificări disponibile

De urmărit

Nu sunt semnale din regulile afișate în datele disponibile. Acest lucru nu confirmă absența riscului.

Starea verificărilor

ONRCActivă2026-09-03
ANAF · inactivitateNu figurează inactivă fiscal2026-11-06
Restanțe ANAFNu apare în lista publicată2026-06-30
BPI · insolvențăNeverificat—
InstanțeFără potriviri exacte de nume2026-10-10

Absența dintr-o listă publică nu dovedește datorii zero sau lipsa altor proceduri. Potrivirile instanțelor sunt după nume și pot privi altă firmă.

Indicele indicativ adună 30 de puncte pentru fiecare semnal critic și 12 pentru fiecare semnal de atenție din regulile afișate, până la 100. Mențiunile de context și lipsa datelor nu adaugă puncte. Calitatea acoperirii este afișată separat. Vezi acoperirea →

Semnale critice 0 × 30 puncteSemnale de atenție 0 × 12 puncteAcoperire afișată separat

Repere recente din surse

2026-09-03Exportul ONRC din profilDate de registru
2026-06-11Sursa bilanțului 2025Date financiare

Verificări fiscale și juridice detaliate

Semnale de risc din date publice

Constatări verificabile, nu un scor de credit sau o predicție. Semnalăm o scădere a cifrei de afaceri de cel puțin 30% față de anul comparabil. Bilanțurile sunt anuale; stările ONRC și ANAF au date de verificare diferite.

Nu apar semnalele de mai sus în datele disponibile. Acest lucru nu confirmă absența riscului.

Acoperire: ONRC 2026-09-03 · evidență fiscală MF 1992-11-29 · ANAF 2026-11-06 · restanțe ANAF 2026-06-30 · conformare ANAF 2026-06-30 · categorie ANAF nepublicată pentru firmă · BPI neverificat · RNPM necolectată · bilanț 2025.

Firma nu apare în lista obligațiilor restante publicată pentru 2026-06-30. Lista are praguri legale de publicare, deci absența nu înseamnă datorii zero.

Lipsa datelor din profil nu confirmă absența datoriilor sau a procedurilor de insolvență.

Dosare în instanță

Colectorul verifică automat ultimii cinci ani. Înregistrările verificate înaintea extinderii păstrează intervalul lor inițial până la următoarea actualizare. Potrivirea se face după numele normalizat, deoarece serviciul public nu furnizează CUI. Un dosar asociat numelui poate privi altă firmă; apariția într-un dosar nu dovedește datorie sau culpă.

Nu au fost găsite potriviri exacte de nume · 2021-10-09–2026-10-10 · verificat 2026-10-10.

Nume de administratori menționate alături de firmă

Arătăm numai dosare civile sau comerciale în care apar atât numele normalizat al firmei, cât și un nume de administrator publicat de ONRC. Coincidența numelor în același dosar nu verifică identitatea persoanei ori a firmei și nu dovedește culpă.

Nu au fost găsite mențiuni comune ale numelor în dosarele returnate pentru această firmă.

04

Relații și activitate

Cine este conectat la companie și unde apare în date publice

Persoane și relații declarate

1 calități publicate de ONRC.

Vezi identitatea și persoanele →

Achiziții publice

0 înregistrări

Rânduri publicate în care firma apare ca ofertant câștigător. Nu confirmă livrarea sau plata.

Explorează înregistrările →

Identitate, contacte și persoane

Date de identificare

CUI
2213560
Număr de înregistrare
J24/1207/1991
Înmatriculare
4 iulie 1991
EUID
ROONRC.J24/1207/1991
Formă juridică
SRL
Sediu social
GHEORGHE BILAŞCU 11A Municipiul Sighetu Marmaţiei Maramureş · Firme la aceeași adresă
Adresă fiscală
Str. GHEORGHE BILAŞCU 11A Sighetu Marmaţiei MARAMUREŞ · Firme la aceeași adresă
TVA
Înregistrată în scopuri de TVA
Tip unitate fiscală
Sediu central
Tip contribuabil
Persoană juridică (PJ)
Stare în evidența fiscală
INREGISTRAT
Data stării fiscale
29 noiembrie 1992
Înregistrare fiscală
23 ianuarie 2024
Telefon
0262318657 · Firme cu același număr
Fax
0262314071

Reprezentanți legali publicați de ONRC

Numele și calitățile provin din exportul ONRC 2026-09-03. Reprezentarea nu dovedește calitatea de asociat sau beneficiar real. Nu sunt afișate date de naștere sau adrese personale.

administrator
POP IOAN

Date fiscale și de contact actualizate

Situație interogată pentru 6 noiembrie 2026; ultima verificare: 6 noiembrie 2026. Datele de înmatriculare și bilanțurile din profil sunt evidențe separate.

Identitate fiscală

Denumire în evidența fiscală
COMFASON SRL
Stare de înregistrare
INREGISTRAT din data 29.11.1992
Înregistrare fiscală
29 noiembrie 1992
Număr registrul comerțului
J24/1207/1991
Cod CAEN
4719
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Formă de organizare
PERSOANA JURIDICA
Formă de proprietate
PROPR.PRIVATA-CAPITAL PRIVAT AUTOHTON
Organ fiscal competent
Unitatea Fiscală Municipală Sighetu Marmatiei

Contact și adrese

Telefon
0262318657 · Firme cu același număr
Fax
0262314071 · Firme cu același număr
Domiciliu fiscal
JUD. MARAMUREŞ, MUN. SIGHETU MARMAŢIEI, STR. GHEORGHE BILAŞCU, NR.11A
Strada sediului
Str. Gheorghe Bilaşcu
Numărul sediului
11A
Localitatea sediului
Mun. Sighetu Marmaţiei
Județul sediului
MARAMUREŞ
Strada domiciliului fiscal
Str. Gheorghe Bilaşcu
Numărul domiciliului fiscal
11A
Localitatea domiciliului fiscal
Mun. Sighetu Marmaţiei
Județul domiciliului fiscal
MARAMUREŞ

TVA și facturare

Înregistrată în scopuri de TVA
Da
TVA de la
1 august 1994
TVA la încasare
Da
TVA la încasare de la
1 ianuarie 2013
Actualizare TVA la încasare
27 decembrie 2012
Publicare TVA la încasare
28 decembrie 2012
Tip act TVA la încasare
Inregistrare
În registrul RO e-Factura
Nu
Plată defalcată TVA
Nu

Inactivitate fiscală

Inactivă fiscal
Nu

Achiziții publice

Înregistrări în care firma apare ca ofertant câștigător. Acoperire: T2 2026, T1 2026, T4 2025, T3 2025, T2 2025, T1 2025, T4 2024, T3 2024, T2 2024, T1 2024.

Nu am găsit înregistrări pentru această selecție în perioadele disponibile.

Atribuirea nu confirmă livrarea sau plata. Lipsa înregistrărilor nu înseamnă că firma nu a avut contracte publice în alte perioade.

Vezi notificările și anunțurile legate de firmă →

Activități, finanțări, sedii și alte înregistrări

Activități autorizate

Codurile includ activități secundare. Reviziile CAEN pot avea definiții diferite; sunt păstrate separat.

2 activități autorizate

CAEN 4719 Rev. 2Comerț cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse nealimentare

CAEN 6820 Rev. 2Închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate

Codul principal afișat provine din raportarea financiară 2025. Revizia nu este specificată în acel export.

05

Date și surse

Perioade, ultime verificări și limitele acoperirii

SursăPerioadăData surseiUltima verificareStare
ONRCRegistrul comerțului2026-09-03—Disponibil
Ministerul Finanțelor2020–20252026-06-11—Disponibil
ANAFStare fiscală—2026-11-06Verificat
Restanțe ANAFListă publicată2026-06-30—Disponibil
BPIProceduri de insolvență——Neverificat
RNPMAvize după CUI——Neverificat
InstanțePotrivire după nume—2026-10-10Verificat
Achiziții publiceT1 2024–T2 2026——Fără înregistrări în acoperire

Datele din surse au ritmuri diferite. Data raportării, data publicării și ultima verificare nu sunt interschimbabile. „—” indică o dată indisponibilă.

Cum sunt colectate și verificate sursele →

ExploreazăJudețul MaramureşMunicipiul Sighetu MarmaţieiCAEN 4712
Semnalează o neconcordanță
DupaCUI.

Date publice, mai ușor de înțeles.

Listă firmeAchiziții publiceAnunțuri și proceduriInstituții publiceLocalitățiLicențe utilitățiProiecte europeneServicii socialeGlosarCorecturiDespreAtribuiri
© 2026 DupaCUI