Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Acasă/Firme/COMFOREX SRL

COMFOREX SRL

CUI 2973213 · SRL· Municipiul Gheorgheni

ActivăONRC · 2026-09-03

01

Rezumat

Vânzări în scădere. Marjă în scădere.

COMFOREX SRL are sediul în Municipiul Gheorgheni. Ultimul bilanț disponibil este pentru 2025.

Cifra de afaceri a scăzut-70,4%

Cifra de afaceri raportată pentru 2025 este 92,2 K lei, față de 312,1 K lei în 2024.

Bilanț 2025
Marja netă a coborât-19,4%

Marja netă calculată este -19,4% în 2025, față de 0,3% în 2024.

Calcul din bilanț 2025
Datoriile au scăzut-6,6%

Datoriile raportate sunt 808,4 K lei în 2025, față de 865,2 K lei în 2024. Schimbarea singură nu stabilește riscul.

Bilanț 2025

Observațiile descriu datele publicate, nu cauza schimbărilor sau o predicție.

Scor de risc · indicativ
36/ 100
Atenție moderată
0100

Scorul numără numai semnalele observate. 0 nu garantează lipsa riscului; datele lipsă nu adaugă puncte. Nu este rating de credit.

Verificări disponibile 5/6 · date parțiale · BPI neverificatVezi acoperirea →
Cifră de afaceri 202592,2 K lei-70,4% față de anul anterior2020: 228.0882021: 252.7262022: 289.8172023: 285.6342024: 312.0712025: 92.245
Rezultat net 2025-17,9 K leiTrecere pe pierdere2020: 41.6132021: 40.0112022: 22.4522023: 4.6912024: 9042025: -17.864
Angajați 20251Neschimbat față de anul anterior2021: 12022: 12023: 12024: 12025: 1
Capitaluri proprii 2025-6,6 K leiCapitaluri devenite negative2020: -56.8262021: -16.8152022: 5.6372023: 10.3282024: 11.2322025: -6.632
În acest raport
01Rezumat02Financiar03Risc și verificări04Relații și activitate05Date și surse
02

Performanță financiară

Cum evoluează activitatea și profitabilitatea

Bilanțul entității juridice · 2025 · raportare simplificată · valori nominale în lei

Cifră de afaceri

Lei · valori raportate0156 K312 K2020: 228,1 K lei228,1 K20202021: 252,7 K lei252,7 K20212022: 289,8 K lei289,8 K20222023: 285,6 K lei285,6 K20232024: 312,1 K lei312,1 K20242025: 92,2 K lei92,2 K2025

Marjă netă

Rezultat net / cifra de afaceri-19,4%-0,6%18,2%2020: 18,2%18,2%20202021: 15,8%15,8%20212022: 7,7%7,7%20222023: 1,6%1,6%20232024: 0,3%0,3%20242025: -19,4%-19,4%2025Reper 2025: mediana sectorului 3,7% · n=30.490

Cifra de afaceri: -70,4% față de anul anterior.Marjă netă -19,4% · -19,7 pp față de 2024

Capital, datorii și lichidități

Solduri la 31 decembrie · barele se compară doar în cadrul fiecărui indicator

Capitaluri proprii

202411,2 K lei
2025-6,6 K lei

Datorii raportate

2024865,2 K lei
2025808,4 K lei

Disponibilități bănești

202465,7 K lei
202522,2 K lei

Capital de lucru net

2024—
2025—

Capital de lucru net = active circulante − datorii sub un an. Provizioane 2025: —, separat de datorii. Profitul și soldul de numerar nu măsoară fluxul de numerar operațional.

Bilanț pe ani

Vezi tabelul complet →
Indicator202320242025Ultima variație
Cifră de afaceri285,6 K lei312,1 K lei92,2 K lei-70,4% față de anul anterior
Rezultat net4,7 K lei904 lei-17,9 K leiTrecere pe pierdere
Capitaluri proprii10,3 K lei11,2 K lei-6,6 K leiCapitaluri devenite negative
Datorii860,5 K lei865,2 K lei808,4 K lei-6,6% față de anul anterior
Creanțe612,9 K lei611,6 K lei590,3 K lei-3,5% față de anul anterior
Angajați111Neschimbat față de anul anterior

Indicatori financiari · comparație

2025 / 2024

A+B = active imobilizate + circulante, fără cheltuieli în avans. Datoriile nu includ provizioanele. Randamentele folosesc soldurile de la sfârșitul anului.

Profitabilitate și productivitate

Indicator20252024
Marjă netă-19,4%0,3%
Rezultat net / cifra de afaceri

Mediana sectorului: 2025: 3,7% (n=30.490) · 2024: 3,5% (n=32.629)

Rezultat / active (A+B)-2,2%0,1%
Rezultat net / active la sfârșitul anului

Mediana sectorului: 2025: 3,5% (n=27.263) · 2024: 2,7% (n=29.187)

Rezultat / capitaluri proprii—8%
Rezultat net / capitaluri proprii pozitive la sfârșitul anului

Mediana sectorului: 2025: 26,7% (n=25.155) · 2024: 21,3% (n=26.850)

Vânzări per angajat92.245 lei312.071 lei
Cifra de afaceri / numărul mediu de angajați

Mediana sectorului: 2025: 278.223 lei (n=25.896) · 2024: 257.350 lei (n=28.111)

Capital și îndatorare

Indicator20252024
Capitaluri proprii / active (A+B)-0,8%1,3%
Capitaluri proprii / (active imobilizate + circulante)

Mediana sectorului: 2025: 24,6% (n=27.272) · 2024: 28,1% (n=29.203)

Datorii / active (A+B)100,8%98,7%
Datorii raportate / (active imobilizate + circulante)

Mediana sectorului: 2025: 76,6% (n=27.272) · 2024: 73% (n=29.203)

Ponderea activelor imobilizate0,1%0,2%
Active imobilizate / (active imobilizate + circulante)

Mediana sectorului: 2025: 32,1% (n=27.272) · 2024: 31,1% (n=29.203)

Active circulante / datorii totale0,99×1,01×
Reper de acoperire; nu este lichiditate curentă

Mediana sectorului: 2025: 0,8× (n=37.880) · 2024: 0,83× (n=40.996)

Lichiditate și capital de lucru

Indicator20252024
Creanțe în zile de vânzări2.303,9 zile705,5 zile
Creanțe totale / cifra de afaceri × 360; reper, nu termen efectiv de încasare

Mediana sectorului: 2025: 61,2 zile (n=29.162) · 2024: 61,7 zile (n=31.003)

Stocuri în zile de vânzări736,9 zile228 zile
Stocuri / cifra de afaceri × 360; nu durata de rotație a stocurilor

Mediana sectorului: 2025: 5,4 zile (n=16.095) · 2024: 5,7 zile (n=16.762)

Mediane pentru același CAEN, an și formular; minimum 20 de valori pe indicator.

Istoric financiar complet · 6 ani

Valorile sunt în lei. „—” înseamnă că informația lipsește. Profitul și pierderea folosesc o scară proprie. Formularul de raportare este indicat pentru fiecare an; unele rubrici diferă între sectoare.

2025

raportare simplificată
Cifră de afaceri
92.245
Rezultat net
-17.864
Angajați
1
Datorii
808.449
Active imobilizate
502
Active circulante
801.315
Capitaluri proprii
-6.632
Venituri totale
92.245
Cheltuieli totale
109.186
Stocuri
188.812
Creanțe
590.348
Casă și conturi la bănci
22.155
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
55.020
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2024

raportare simplificată
Cifră de afaceri
312.071
Rezultat net
904
Angajați
1
Datorii
865.175
Active imobilizate
1.483
Active circulante
874.924
Capitaluri proprii
11.232
Venituri totale
312.244
Cheltuieli totale
307.012
Stocuri
197.619
Creanțe
611.606
Casă și conturi la bănci
65.699
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
55.020
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2023

raportare simplificată
Cifră de afaceri
285.634
Rezultat net
4.691
Angajați
1
Datorii
860.502
Active imobilizate
2.451
Active circulante
868.379
Capitaluri proprii
10.328
Venituri totale
285.634
Cheltuieli totale
278.083
Stocuri
202.020
Creanțe
612.901
Casă și conturi la bănci
53.458
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
55.020
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2022

raportare simplificată
Cifră de afaceri
289.817
Rezultat net
22.452
Angajați
1
Datorii
843.439
Active imobilizate
3.431
Active circulante
845.645
Capitaluri proprii
5.637
Venituri totale
289.817
Cheltuieli totale
264.464
Stocuri
216.594
Creanțe
601.265
Casă și conturi la bănci
27.786
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
55.020
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2021

raportare simplificată
Cifră de afaceri
252.726
Rezultat net
40.011
Angajați
1
Datorii
878.491
Active imobilizate
4.412
Active circulante
857.264
Capitaluri proprii
-16.815
Venituri totale
252.726
Cheltuieli totale
206.241
Stocuri
232.414
Creanțe
590.552
Casă și conturi la bănci
34.298
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
55.020
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2020

raportare simplificată
Cifră de afaceri
228.088
Rezultat net
41.613
Angajați
—
Datorii
907.679
Active imobilizate
5.392
Active circulante
845.461
Capitaluri proprii
-56.826
Venituri totale
228.097
Cheltuieli totale
180.154
Stocuri
220.322
Creanțe
607.454
Casă și conturi la bănci
17.685
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
55.020
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

Ani disponibili: 2025, 2024, 2023, 2022, 2021, 2020. Cum citești indicatorii →

03

Risc și verificări

Ce știm, ce merită verificat și ce lipsește

36/ 100Atenție moderată
3semnale de urmărit · 0 context
5/ 6verificări disponibile

De urmărit

Capitaluri proprii negative

Bilanțul pentru 2025 raportează capitaluri proprii sub zero.

Ministerul Finanțelor · 2025
Pierdere netă

Rezultatul net raportat pentru 2025 este negativ.

Ministerul Finanțelor · 2025
Cifra de afaceri a scăzut

Scădere de 70% față de 2024.

Ministerul Finanțelor · 2025

Starea verificărilor

ONRCActivă2026-09-03
ANAF · inactivitateNu figurează inactivă fiscal2026-11-06
Restanțe ANAFNu apare în lista publicată2026-06-30
BPI · insolvențăNeverificat—
InstanțeFără potriviri exacte de nume2026-10-15

Absența dintr-o listă publică nu dovedește datorii zero sau lipsa altor proceduri. Potrivirile instanțelor sunt după nume și pot privi altă firmă.

Indicele indicativ adună 30 de puncte pentru fiecare semnal critic și 12 pentru fiecare semnal de atenție din regulile afișate, până la 100. Mențiunile de context și lipsa datelor nu adaugă puncte. Calitatea acoperirii este afișată separat. Vezi acoperirea →

Semnale critice 0 × 30 puncteSemnale de atenție 3 × 12 puncteAcoperire afișată separat

Repere recente din surse

2026-09-03Exportul ONRC din profilDate de registru
2026-06-11Sursa bilanțului 2025Date financiare

Verificări fiscale și juridice detaliate

Semnale de risc din date publice

Constatări verificabile, nu un scor de credit sau o predicție. Semnalăm o scădere a cifrei de afaceri de cel puțin 30% față de anul comparabil. Bilanțurile sunt anuale; stările ONRC și ANAF au date de verificare diferite.

Capitaluri proprii negative

Bilanțul pentru 2025 raportează capitaluri proprii sub zero.

Ministerul Finanțelor · 2025
Pierdere netă

Rezultatul net raportat pentru 2025 este negativ.

Ministerul Finanțelor · 2025
Cifra de afaceri a scăzut

Scădere de 70% față de 2024.

Ministerul Finanțelor · 2025
Alte firme cu capitaluri negativeAlte firme cu pierderi

Acoperire: ONRC 2026-09-03 · evidență fiscală MF 1993-02-02 · ANAF 2026-11-06 · restanțe ANAF 2026-06-30 · conformare ANAF 2026-06-30 · categorie ANAF nepublicată pentru firmă · BPI neverificat · RNPM necolectată · bilanț 2025.

Firma nu apare în lista obligațiilor restante publicată pentru 2026-06-30. Lista are praguri legale de publicare, deci absența nu înseamnă datorii zero.

Lipsa datelor din profil nu confirmă absența datoriilor sau a procedurilor de insolvență.

Dosare în instanță

Colectorul verifică automat ultimii cinci ani. Înregistrările verificate înaintea extinderii păstrează intervalul lor inițial până la următoarea actualizare. Potrivirea se face după numele normalizat, deoarece serviciul public nu furnizează CUI. Un dosar asociat numelui poate privi altă firmă; apariția într-un dosar nu dovedește datorie sau culpă.

Nu au fost găsite potriviri exacte de nume · 2021-10-14–2026-10-15 · verificat 2026-10-15.

Nume de administratori menționate alături de firmă

Arătăm numai dosare civile sau comerciale în care apar atât numele normalizat al firmei, cât și un nume de administrator publicat de ONRC. Coincidența numelor în același dosar nu verifică identitatea persoanei ori a firmei și nu dovedește culpă.

Nu au fost găsite mențiuni comune ale numelor în dosarele returnate pentru această firmă.

04

Relații și activitate

Cine este conectat la companie și unde apare în date publice

Persoane și relații declarate

1 calități publicate de ONRC.

Vezi identitatea și persoanele →

Achiziții publice

0 înregistrări

Rânduri publicate în care firma apare ca ofertant câștigător. Nu confirmă livrarea sau plata.

Explorează înregistrările →

Identitate, contacte și persoane

Date de identificare

CUI
2973213
Număr de înregistrare
J19/1057/1992
Înmatriculare
27 august 1992
EUID
ROONRC.J19/1057/1992
Formă juridică
SRL
Sediu social
Str. CAPOLNEI 11 Municipiul Gheorgheni Harghita
Adresă fiscală
Str. CAPOLNEI 11 Gheorgheni HARGHITA
TVA
Înregistrată în scopuri de TVA
Tip unitate fiscală
Sediu central
Tip contribuabil
Persoană juridică (PJ)
Stare în evidența fiscală
INREGISTRAT
Data stării fiscale
2 februarie 1993
Înregistrare fiscală
15 ianuarie 2026
Telefon
0743078967 · Firme cu același număr

Reprezentanți legali publicați de ONRC

Numele și calitățile provin din exportul ONRC 2026-09-03. Reprezentarea nu dovedește calitatea de asociat sau beneficiar real. Nu sunt afișate date de naștere sau adrese personale.

administrator
LÖNHÁRD ISTVÁN

Date fiscale și de contact actualizate

Situație interogată pentru 6 noiembrie 2026; ultima verificare: 6 noiembrie 2026. Datele de înmatriculare și bilanțurile din profil sunt evidențe separate.

Identitate fiscală

Denumire în evidența fiscală
COMFOREX SRL
Stare de înregistrare
INREGISTRAT din data 02.02.1993
Înregistrare fiscală
2 februarie 1993
Număr registrul comerțului
J19/1057/1992
Cod CAEN
4941
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Formă de organizare
PERSOANA JURIDICA
Formă de proprietate
PROPR.PRIVATA-CAPITAL PRIVAT AUTOHTON
Organ fiscal competent
Unitatea Fiscală Municipală Gheorgheni

Contact și adrese

Telefon
0266363893 · Firme cu același număr
Domiciliu fiscal
JUD. HARGHITA, MUN. GHEORGHENI, STR. CAPELEI, NR.11
Cod poștal fiscal
535500
Strada sediului
Str. CAPOLNEI
Numărul sediului
11
Localitatea sediului
Mun. Gheorgheni
Județul sediului
HARGHITA
Codul poștal al sediului
535500
Strada domiciliului fiscal
Str. Capelei
Numărul domiciliului fiscal
11
Localitatea domiciliului fiscal
Mun. Gheorgheni
Județul domiciliului fiscal
HARGHITA
Cod poștal domiciliu fiscal
535500

TVA și facturare

Înregistrată în scopuri de TVA
Da
TVA de la
1 ianuarie 1994
TVA la încasare
Nu
TVA la încasare de la
1 ianuarie 2013
TVA la încasare până la
1 februarie 2014
Actualizare TVA la încasare
27 ianuarie 2014
Publicare TVA la încasare
28 ianuarie 2014
Tip act TVA la încasare
Radiere
În registrul RO e-Factura
Nu
Plată defalcată TVA
Nu

Inactivitate fiscală

Inactivă fiscal
Nu

Achiziții publice

Înregistrări în care firma apare ca ofertant câștigător. Acoperire: T2 2026, T1 2026, T4 2025, T3 2025, T2 2025, T1 2025, T4 2024, T3 2024, T2 2024, T1 2024.

Nu am găsit înregistrări pentru această selecție în perioadele disponibile.

Atribuirea nu confirmă livrarea sau plata. Lipsa înregistrărilor nu înseamnă că firma nu a avut contracte publice în alte perioade.

Vezi notificările și anunțurile legate de firmă →

Activități, finanțări, sedii și alte înregistrări

Activități autorizate

Codurile includ activități secundare. Reviziile CAEN pot avea definiții diferite; sunt păstrate separat.

5 activități autorizate

CAEN 4617 Rev. 2Intermedieri în comerțul cu produse alimentare, băuturi și tutun

CAEN 4621 Rev. 2Comerț cu ridicata al cerealelor, semințelor, furajelor și tutunului neprelucrat

CAEN 4673 Rev. 2Comerț cu ridicata al materialului lemnos și al materialelor de construcții și echipamentelor sanitare

CAEN 4776 Rev. 2Comerț cu amănuntul al florilor, plantelor și semințelor; comerț cu amănuntul al animalelor de companie și a hranei pentru acestea, în magazine specializate

CAEN 4781 Rev. 2Comerț cu amănuntul al produselor alimentare, băuturilor și produselor din tutun efectuat prin standuri, chioșcuri și piețe

Codul principal afișat provine din raportarea financiară 2025. Revizia nu este specificată în acel export.

05

Date și surse

Perioade, ultime verificări și limitele acoperirii

SursăPerioadăData surseiUltima verificareStare
ONRCRegistrul comerțului2026-09-03—Disponibil
Ministerul Finanțelor2020–20252026-06-11—Disponibil
ANAFStare fiscală—2026-11-06Verificat
Restanțe ANAFListă publicată2026-06-30—Disponibil
BPIProceduri de insolvență——Neverificat
RNPMAvize după CUI——Neverificat
InstanțePotrivire după nume—2026-10-15Verificat
Achiziții publiceT1 2024–T2 2026——Fără înregistrări în acoperire

Datele din surse au ritmuri diferite. Data raportării, data publicării și ultima verificare nu sunt interschimbabile. „—” indică o dată indisponibilă.

Cum sunt colectate și verificate sursele →

ExploreazăJudețul HarghitaMunicipiul GheorgheniStrada CapolneiCAEN 4941
Semnalează o neconcordanță
DupaCUI.

Date publice, mai ușor de înțeles.

Listă firmeAchiziții publiceAnunțuri și proceduriInstituții publiceLocalitățiLicențe utilitățiProiecte europeneServicii socialeGlosarCorecturiDespreAtribuiri
© 2026 DupaCUI