Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Acasă/Firme/COMFRUCT SA

COMFRUCT SA

CUI 2102929 · SA· Municipiul Deva

ActivăONRC · 2026-09-03

01

Rezumat

Vânzări în scădere. Marjă în creștere.

COMFRUCT SA are sediul în Municipiul Deva. Ultimul bilanț disponibil este pentru 2025.

Cifra de afaceri a scăzut-0,7%

Cifra de afaceri raportată pentru 2025 este 177,9 K lei, față de 179,2 K lei în 2024.

Bilanț 2025
Marja netă a crescut24,2%

Marja netă calculată este 24,2% în 2025, față de -6,3% în 2024.

Calcul din bilanț 2025
Creanțe în creștere+63,5%

Soldul creanțelor a crescut față de 2024. Bilanțul nu arată dacă facturile sunt restante sau dacă au fost încasate ulterior.

Bilanț 2025

Observațiile descriu datele publicate, nu cauza schimbărilor sau o predicție.

Scor de risc · indicativ
0/ 100
Niciun semnal confirmat · date parțiale
0100

Scorul numără numai semnalele observate. 0 nu garantează lipsa riscului; datele lipsă nu adaugă puncte. Nu este rating de credit.

Verificări disponibile 5/6 · date parțiale · BPI neverificatVezi acoperirea →
Cifră de afaceri 2025177,9 K lei-0,7% față de anul anterior2020: 187.3152021: 177.5392022: 177.7232023: 177.9062024: 179.2042025: 177.918
Rezultat net 202543,1 K leiTrecere pe profit2020: 29.2252021: 47.6502022: 36.7642023: 14.9202024: -11.3242025: 43.074
Angajați 20251Neschimbat față de anul anterior2020: 12021: 12022: 12023: 12024: 12025: 1
Capitaluri proprii 2025197,6 K lei+27,9% față de anul anterior2020: 66.5382021: 114.1882022: 150.9522023: 165.8732024: 154.5482025: 197.622
În acest raport
01Rezumat02Financiar03Risc și verificări04Relații și activitate05Date și surse
02

Performanță financiară

Cum evoluează activitatea și profitabilitatea

Bilanțul entității juridice · 2025 · raportare simplificată · valori nominale în lei

Cifră de afaceri

Lei · valori raportate094 K187 K2020: 187,3 K lei187,3 K20202021: 177,5 K lei177,5 K20212022: 177,7 K lei177,7 K20222023: 177,9 K lei177,9 K20232024: 179,2 K lei179,2 K20242025: 177,9 K lei177,9 K2025

Marjă netă

Rezultat net / cifra de afaceri-6,3%10,3%26,8%2020: 15,6%15,6%20202021: 26,8%26,8%20212022: 20,7%20,7%20222023: 8,4%8,4%20232024: -6,3%-6,3%20242025: 24,2%24,2%2025Reper 2025: mediana sectorului 22,8% · n=12.334

Cifra de afaceri: -0,7% față de anul anterior.Marjă netă 24,2% · +30,5 pp față de 2024

Capital, datorii și lichidități

Solduri la 31 decembrie · barele se compară doar în cadrul fiecărui indicator

Capitaluri proprii

2024154,5 K lei
2025197,6 K lei

Datorii raportate

202464,2 K lei
202587,6 K lei

Disponibilități bănești

20241,4 K lei
2025432 lei

Capital de lucru net

2024—
2025—

Capital de lucru net = active circulante − datorii sub un an. Provizioane 2025: —, separat de datorii. Profitul și soldul de numerar nu măsoară fluxul de numerar operațional.

Bilanț pe ani

Vezi tabelul complet →
Indicator202320242025Ultima variație
Cifră de afaceri177,9 K lei179,2 K lei177,9 K lei-0,7% față de anul anterior
Rezultat net14,9 K lei-11,3 K lei43,1 K leiTrecere pe profit
Capitaluri proprii165,9 K lei154,5 K lei197,6 K lei+27,9% față de anul anterior
Datorii63 K lei64,2 K lei87,6 K lei+36,5% față de anul anterior
Creanțe116,6 K lei106,3 K lei173,8 K lei+63,5% față de anul anterior
Angajați111Neschimbat față de anul anterior

Indicatori financiari · comparație

2025 / 2024

A+B = active imobilizate + circulante, fără cheltuieli în avans. Datoriile nu includ provizioanele. Randamentele folosesc soldurile de la sfârșitul anului.

Profitabilitate și productivitate

Indicator20252024
Marjă netă24,2%-6,3%
Rezultat net / cifra de afaceri

Mediana sectorului: 2025: 22,8% (n=12.334) · 2024: 23,6% (n=11.757)

Rezultat / active (A+B)15,1%-5,2%
Rezultat net / active la sfârșitul anului

Mediana sectorului: 2025: 3% (n=12.903) · 2024: 3,2% (n=12.164)

Rezultat / capitaluri proprii21,8%-7,3%
Rezultat net / capitaluri proprii pozitive la sfârșitul anului

Mediana sectorului: 2025: 11,9% (n=11.730) · 2024: 11,7% (n=11.063)

Vânzări per angajat177.918 lei179.204 lei
Cifra de afaceri / numărul mediu de angajați

Mediana sectorului: 2025: 238.022 lei (n=8.120) · 2024: 218.265 lei (n=8.171)

Capital și îndatorare

Indicator20252024
Capitaluri proprii / active (A+B)69,3%70,7%
Capitaluri proprii / (active imobilizate + circulante)

Mediana sectorului: 2025: 53,7% (n=12.906) · 2024: 58,2% (n=12.167)

Datorii / active (A+B)30,7%29,3%
Datorii raportate / (active imobilizate + circulante)

Mediana sectorului: 2025: 44,7% (n=12.906) · 2024: 40,6% (n=12.167)

Ponderea activelor imobilizate38,9%50,8%
Active imobilizate / (active imobilizate + circulante)

Mediana sectorului: 2025: 75,1% (n=12.906) · 2024: 73,4% (n=12.167)

Active circulante / datorii totale1,99×1,68×
Reper de acoperire; nu este lichiditate curentă

Mediana sectorului: 2025: 0,71× (n=14.806) · 2024: 0,81× (n=14.070)

Lichiditate și capital de lucru

Indicator20252024
Creanțe în zile de vânzări351,6 zile213,5 zile
Creanțe totale / cifra de afaceri × 360; reper, nu termen efectiv de încasare

Mediana sectorului: 2025: 101,5 zile (n=11.664) · 2024: 87,2 zile (n=10.932)

Mediane pentru același CAEN, an și formular; minimum 20 de valori pe indicator.

Istoric financiar complet · 6 ani

Valorile sunt în lei. „—” înseamnă că informația lipsește. Profitul și pierderea folosesc o scară proprie. Formularul de raportare este indicat pentru fiecare an; unele rubrici diferă între sectoare.

2025

raportare simplificată
Cifră de afaceri
177.918
Rezultat net
43.074
Angajați
1
Datorii
87.596
Active imobilizate
111.030
Active circulante
174.188
Capitaluri proprii
197.622
Venituri totale
372.287
Cheltuieli totale
323.166
Stocuri
—
Creanțe
173.756
Casă și conturi la bănci
432
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
387.750
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2024

raportare simplificată
Cifră de afaceri
179.204
Rezultat net
-11.324
Angajați
1
Datorii
64.153
Active imobilizate
111.030
Active circulante
107.671
Capitaluri proprii
154.548
Venituri totale
292.106
Cheltuieli totale
303.430
Stocuri
—
Creanțe
106.266
Casă și conturi la bănci
1.405
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
387.750
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2023

raportare simplificată
Cifră de afaceri
177.906
Rezultat net
14.920
Angajați
1
Datorii
62.980
Active imobilizate
111.030
Active circulante
117.823
Capitaluri proprii
165.873
Venituri totale
311.143
Cheltuieli totale
293.112
Stocuri
—
Creanțe
116.637
Casă și conturi la bănci
1.186
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
387.750
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2022

raportare simplificată
Cifră de afaceri
177.723
Rezultat net
36.764
Angajați
1
Datorii
73.302
Active imobilizate
111.030
Active circulante
113.224
Capitaluri proprii
150.952
Venituri totale
321.364
Cheltuieli totale
280.126
Stocuri
—
Creanțe
112.914
Casă și conturi la bănci
310
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
0
Capital subscris vărsat
387.750
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2021

raportare simplificată
Cifră de afaceri
177.539
Rezultat net
47.650
Angajați
1
Datorii
86.850
Active imobilizate
111.610
Active circulante
92.689
Capitaluri proprii
114.188
Venituri totale
296.924
Cheltuieli totale
240.476
Stocuri
0
Creanțe
91.573
Casă și conturi la bănci
1.116
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
3.261
Capital subscris vărsat
387.750
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2020

raportare simplificată
Cifră de afaceri
187.315
Rezultat net
29.225
Angajați
1
Datorii
95.169
Active imobilizate
111.610
Active circulante
84.553
Capitaluri proprii
66.538
Venituri totale
278.310
Cheltuieli totale
239.103
Stocuri
0
Creanțe
73.151
Casă și conturi la bănci
11.402
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
34.456
Capital subscris vărsat
387.750
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

Ani disponibili: 2025, 2024, 2023, 2022, 2021, 2020. Cum citești indicatorii →

03

Risc și verificări

Ce știm, ce merită verificat și ce lipsește

0/ 100Niciun semnal confirmat · date parțiale
0semnale de urmărit · 0 context
5/ 6verificări disponibile

De urmărit

Nu sunt semnale din regulile afișate în datele disponibile. Acest lucru nu confirmă absența riscului.

Starea verificărilor

ONRCActivă2026-09-03
ANAF · inactivitateNu figurează inactivă fiscal2026-11-06
Restanțe ANAFNu apare în lista publicată2026-06-30
BPI · insolvențăNeverificat—
InstanțePotriviri după nume · necesită confirmare2026-10-09

Absența dintr-o listă publică nu dovedește datorii zero sau lipsa altor proceduri. Potrivirile instanțelor sunt după nume și pot privi altă firmă.

Indicele indicativ adună 30 de puncte pentru fiecare semnal critic și 12 pentru fiecare semnal de atenție din regulile afișate, până la 100. Mențiunile de context și lipsa datelor nu adaugă puncte. Calitatea acoperirii este afișată separat. Vezi acoperirea →

Semnale critice 0 × 30 puncteSemnale de atenție 0 × 12 puncteAcoperire afișată separat

Repere recente din surse

2026-09-03Exportul ONRC din profilDate de registru
2026-06-11Sursa bilanțului 2025Date financiare

Verificări fiscale și juridice detaliate

Semnale de risc din date publice

Constatări verificabile, nu un scor de credit sau o predicție. Semnalăm o scădere a cifrei de afaceri de cel puțin 30% față de anul comparabil. Bilanțurile sunt anuale; stările ONRC și ANAF au date de verificare diferite.

Nu apar semnalele de mai sus în datele disponibile. Acest lucru nu confirmă absența riscului.

Acoperire: ONRC 2026-09-03 · evidență fiscală MF 1992-11-28 · ANAF 2026-11-06 · restanțe ANAF 2026-06-30 · conformare ANAF 2026-06-30 · categorie ANAF nepublicată pentru firmă · BPI neverificat · RNPM necolectată · bilanț 2025.

Firma nu apare în lista obligațiilor restante publicată pentru 2026-06-30. Lista are praguri legale de publicare, deci absența nu înseamnă datorii zero.

Lipsa datelor din profil nu confirmă absența datoriilor sau a procedurilor de insolvență.

Dosare în instanță

Colectorul verifică automat ultimii cinci ani. Înregistrările verificate înaintea extinderii păstrează intervalul lor inițial până la următoarea actualizare. Potrivirea se face după numele normalizat, deoarece serviciul public nu furnizează CUI. Un dosar asociat numelui poate privi altă firmă; apariția într-un dosar nu dovedește datorie sau culpă.

3 dosare cu nume identic · 2021-10-08–2026-10-09 · verificat 2026-10-09.

Dosar 152/97/20232024-01-03 · Curtea de Apel ALBAIULIA · Intimat Reclamant

expropriere · Apel

1 termen · ultima soluție: Nefondat

2024-03-19 · 10:00

Nefondat

Respinge, ca nefondat, apelul declarat de pârâta Compania Na?ională de Căi Ferate ”CFR” împotriva sentinţei civile nr. 1526/2023 pronunţată de Tribunalul Hunedoara în dosar nr. 152/97/2023. Respinge cererea intimatei de obligare a apelantei la plata cheltuielilor de judecată. Definitivă. Pronunţată prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor de către grefa instanţei, astăzi, 19.03.2024.

Document: Hotarare 933/2024 · 2024-03-19

Căi de atac declarate: Apel · 2023-12-21; Apel · 2023-12-19

Dosar 15918/271/20232023-09-15 · Judecătoria ORADEA · Creditor

ordonanţă de plată - OUG 119/2007 / art.1014 CPC ş.u. · Fond

3 termene · ultima soluție: Admite cererea

2024-03-21 · 08:30

Admite cererea

Admite cererea de chemare în judecată formulată de creditoarea COMFRUCT S.A. în contradictoriu cu debitoarea PLUTO GOOD MOOD S.R.L. şi, în consecinţă: Obligă debitoarea să-i plătească creditoarei suma de 7.914,48 lei reprezentând contravaloarea debitului restant, precum şi penalităţi de întârziere aferente în cuantum de 0,5% pe zi, calculate de la data scadenţei fiecărei facturi şi până la data plăţii efective şi integrale a debitului principal. Obligă debitoarea să-i plătească creditoarei suma 200 lei cu titlu de cheltuieli de judecată. Fixează termen de plată de 10 zile de la comunicarea prezentei ordonanţe. Executorie de drept. Cu drept de a formula cerere în anulare în termen de 10 zile de la comunicare, care se va depune la Judecătoria Oradea. Pronunţată prin punerea solu?iei la dispozi?ia păr?ilor prin mijlocirea grefei instan?ei azi, 21.03.2024.

Document: Hotarare 1422/2024 · 2024-03-21

2024-03-07 · 08:30

Amână pronunţarea

Amână pronunţarea în cauză la data de 21.03.2024. Pronunţată prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor prin mijlocirea grefei, azi, 07.03.2024.

Document: incheiereAmanareulterioaraapronuntarii · 2024-03-07

2024-02-26 · 08:30

Amână pronunţarea

amână pronunţarea la 07.03.2024

Document: incheiereAmanareinitialaapronuntarii · 2024-02-26

Dosar 152/97/20232023-01-17 · Tribunalul HUNEDOARA · Reclamant

expropriere · Fond

4 termene · ultima soluție: Admite cererea

2023-10-04 · 09:00

Admite cererea

Respinge excepţiile lipsei calităţii procesuale pasive şi a prematurităţii acţiunii , invocate de pârâta Compania Naţională de Căi Ferate CFR- SA , prin întâmpinare. Admite acţiunea civilă, astfel cum a fost modificată, formulată de către reclamanta COMFRUCT SA, cu sediul în Deva, str.22 Decembrie, nr. 37, jud. Hunedoara, J20/25/1991, CUI 2102929, în contradictoriu cu pârâtul Statul Român prin Ministerul Transporturilor, reprezentat prin Compania Naţională de Căi Ferate "CFR" SA, cu sediul în Bucureşti, B-dul Dinicu Golescu, nr. 38, sector 1 şi, în consecinţă: Obligă pârâtul Statul Român – prin Compania Naţională de Căi Ferate CFR SA să emită hotărârea de stabilire a cuantumului despăgubirii pentru terenul expropriat din proprietatea reclamantei Comfruct SA, în suprafaţă de 158 mp, înscris în CF 60960 Deva. Fără cheltuieli de judecată.. Cu drept de apel în 30 de zile de la comunicare, care se depune la Tribunalul Hunedoara. Pronunţată prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor prin mijlocirea grefei instanţei azi, 04.10.2023.

Document: Hotarare 1526/2023 · 2023-10-04

2023-09-19 · 09:00

Amână pronunţarea

Având nevoie de timp pentru deliberare şi pentru ca părţile să aibă posibilitatea de a depune la dosar concluzii scrise, în temeiul disp. art. 396 alin.1 şi 2 Cod procedură civilă, amână pronunţarea la data de 04 octombrie 2023.

Document: incheiereAmanareinitialaapronuntarii · 2023-09-19

2023-06-06 · 09:00

Amână cauza

Pentru comunicarea înmtâmpinării cu reclamantul, cu menţiunea de a se depune la dosar răspuns la întâmpinare,

Document: incheieredesedinta · 2023-06-06

2023-04-04 · 09:00

Amână cauza

Pentru complinirea cadrului procesual şi pentru ca pârâtul nou introdus în cauză să depună întâmpinare la cererea de modificare a acţiunii,

Document: incheieredesedinta · 2023-04-04

Căi de atac declarate: Apel · 2023-12-21; Apel · 2023-12-19

Nume de administratori menționate alături de firmă

Arătăm numai dosare civile sau comerciale în care apar atât numele normalizat al firmei, cât și un nume de administrator publicat de ONRC. Coincidența numelor în același dosar nu verifică identitatea persoanei ori a firmei și nu dovedește culpă.

Nu au fost găsite mențiuni comune ale numelor în dosarele returnate pentru această firmă.

04

Relații și activitate

Cine este conectat la companie și unde apare în date publice

Persoane și relații declarate

4 calități publicate de ONRC.

Vezi identitatea și persoanele →

Achiziții publice

0 înregistrări

Rânduri publicate în care firma apare ca ofertant câștigător. Nu confirmă livrarea sau plata.

Explorează înregistrările →

Identitate, contacte și persoane

Date de identificare

CUI
2102929
Număr de înregistrare
J1991000025203
Înmatriculare
25 februarie 1991
EUID
ROONRC.J1991000025203
Formă juridică
SA
Sediu social
Str. 22 DECEMBRIE, COM.COM. ULPIA,C.AD. 37 Municipiul Deva Hunedoara
Adresă fiscală
Str. 22 DECEMBRIE, COM.COM. ULPIA,C.AD. 37 Deva HUNEDOARA
TVA
Înregistrată în scopuri de TVA
Tip unitate fiscală
Sediu central
Tip contribuabil
Persoană juridică (PJ)
Stare în evidența fiscală
INREGISTRAT
Data stării fiscale
28 noiembrie 1992
Înregistrare fiscală
26 ianuarie 2026
Telefon
0254222999 · Firme cu același număr

Reprezentanți legali publicați de ONRC

Numele și calitățile provin din exportul ONRC 2026-09-03. Reprezentarea nu dovedește calitatea de asociat sau beneficiar real. Nu sunt afișate date de naștere sau adrese personale.

administrator
BAICU ZENO CĂLIN
administrator
GUGA FLORIN CONSTANTIN
administrator
HOANCEA EUGEN
reprezentant al persoanei juridice
BUNGET OVIDIU CONSTANTIN

Date fiscale și de contact actualizate

Situație interogată pentru 6 noiembrie 2026; ultima verificare: 6 noiembrie 2026. Datele de înmatriculare și bilanțurile din profil sunt evidențe separate.

Identitate fiscală

Denumire în evidența fiscală
COMFRUCT SA
Stare de înregistrare
INREGISTRAT din data 28.11.1992
Înregistrare fiscală
28 noiembrie 1992
Număr registrul comerțului
J20/25/1991
Cod CAEN
6820
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ PE ACŢIUNI
Formă de organizare
PERSOANA JURIDICA
Formă de proprietate
PROPR.MIXTA-DE STAT SI PRIVAT AUTOHTON
Organ fiscal competent
Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Hunedoara

Contact și adrese

Telefon
0254222999 · Firme cu același număr
Domiciliu fiscal
JUD. HUNEDOARA, MUN. DEVA, BLD. 22 DECEMBRIE, NR.37, ET.2, AP.CAMERA 14
Strada sediului
Bld. 22 Decembrie
Numărul sediului
37
Localitatea sediului
Mun. Deva
Județul sediului
HUNEDOARA
Strada domiciliului fiscal
Bld. 22 Decembrie
Numărul domiciliului fiscal
37
Localitatea domiciliului fiscal
Mun. Deva
Județul domiciliului fiscal
HUNEDOARA

TVA și facturare

Înregistrată în scopuri de TVA
Da
TVA de la
1 iulie 1993
TVA la încasare
Nu
TVA la încasare de la
1 ianuarie 2013
TVA la încasare până la
1 aprilie 2014
Actualizare TVA la încasare
6 februarie 2014
Publicare TVA la încasare
7 februarie 2014
Tip act TVA la încasare
Radiere
În registrul RO e-Factura
Nu
Plată defalcată TVA
Nu

Inactivitate fiscală

Inactivă fiscal
Nu

Achiziții publice

Înregistrări în care firma apare ca ofertant câștigător. Acoperire: T2 2026, T1 2026, T4 2025, T3 2025, T2 2025, T1 2025, T4 2024, T3 2024, T2 2024, T1 2024.

Nu am găsit înregistrări pentru această selecție în perioadele disponibile.

Atribuirea nu confirmă livrarea sau plata. Lipsa înregistrărilor nu înseamnă că firma nu a avut contracte publice în alte perioade.

Vezi notificările și anunțurile legate de firmă →

Activități, finanțări, sedii și alte înregistrări

Activități autorizate

Codurile includ activități secundare. Reviziile CAEN pot avea definiții diferite; sunt păstrate separat.

5 activități autorizate

CAEN 6811 Rev. 3Cumpărarea și vânzarea de bunuri imobiliare proprii

CAEN 6812 Rev. 3Dezvoltare (promovare) imobiliară

CAEN 6820 Rev. 3închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate

CAEN 7711 Rev. 3Activități de închiriere și leasing cu autoturisme și autovehicule rutiere ușoare

CAEN 7712 Rev. 3Activități de închiriere și leasing cu autovehicule rutiere grele

Codul principal afișat provine din raportarea financiară 2025. Revizia nu este specificată în acel export.

05

Date și surse

Perioade, ultime verificări și limitele acoperirii

SursăPerioadăData surseiUltima verificareStare
ONRCRegistrul comerțului2026-09-03—Disponibil
Ministerul Finanțelor2020–20252026-06-11—Disponibil
ANAFStare fiscală—2026-11-06Verificat
Restanțe ANAFListă publicată2026-06-30—Disponibil
BPIProceduri de insolvență——Neverificat
RNPMAvize după CUI——Neverificat
InstanțePotrivire după nume—2026-10-09Verificat
Achiziții publiceT1 2024–T2 2026——Fără înregistrări în acoperire

Datele din surse au ritmuri diferite. Data raportării, data publicării și ultima verificare nu sunt interschimbabile. „—” indică o dată indisponibilă.

Cum sunt colectate și verificate sursele →

ExploreazăJudețul HunedoaraMunicipiul DevaCAEN 6820
Semnalează o neconcordanță
DupaCUI.

Date publice, mai ușor de înțeles.

Listă firmeAchiziții publiceAnunțuri și proceduriInstituții publiceLocalitățiLicențe utilitățiProiecte europeneServicii socialeGlosarCorecturiDespreAtribuiri
© 2026 DupaCUI