Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Acasă/Firme/COMIRA-SOCIETATE COOPERATIVĂ MEŞTEŞUGĂREASCĂ

COMIRA-SOCIETATE COOPERATIVĂ MEŞTEŞUGĂREASCĂ

CUI 738270 · SC· Municipiul Rădăuţi

ActivăONRC · 2026-09-03

01

Rezumat

Vânzări în creștere. Marjă în scădere.

COMIRA-SOCIETATE COOPERATIVĂ MEŞTEŞUGĂREASCĂ are sediul în Municipiul Rădăuţi. Ultimul bilanț disponibil este pentru 2025.

Cifra de afaceri a crescut+1,8%

Cifra de afaceri raportată pentru 2025 este 642,3 K lei, față de 631,1 K lei în 2024.

Bilanț 2025
Marja netă a coborât1,9%

Marja netă calculată este 1,9% în 2025, față de 2,6% în 2024.

Calcul din bilanț 2025
Datoriile au crescut+2,6%

Datoriile raportate sunt 58 K lei în 2025, față de 56,5 K lei în 2024. Schimbarea singură nu stabilește riscul.

Bilanț 2025

Observațiile descriu datele publicate, nu cauza schimbărilor sau o predicție.

Scor de risc · indicativ
0/ 100
Niciun semnal confirmat · date parțiale
0100

Scorul numără numai semnalele observate. 0 nu garantează lipsa riscului; datele lipsă nu adaugă puncte. Nu este rating de credit.

Verificări disponibile 4/6 · date parțiale · BPI neverificatVezi acoperirea →
Cifră de afaceri 2025642,3 K lei+1,8% față de anul anterior2020: 431.4742021: 475.5962022: 524.0292023: 560.4932024: 631.1202025: 642.253
Rezultat net 202511,9 K lei-28,3% față de anul anterior2020: 9.4272021: 27.0502022: 51.1862023: 9.9252024: 16.6242025: 11.913
Angajați 2025—Fără an comparabil2020: 162021: 92022: 102023: 9
Capitaluri proprii 2025455,7 K lei+2,7% față de anul anterior2020: 343.1202021: 369.1302022: 419.6252023: 428.3372024: 443.7972025: 455.710
În acest raport
01Rezumat02Financiar03Risc și verificări04Relații și activitate05Date și surse
02

Performanță financiară

Cum evoluează activitatea și profitabilitatea

Cifră de afaceri

Lei · valori raportate0321 K642 K2020: 431,5 K lei431,5 K20202021: 475,6 K lei475,6 K20212022: 524 K lei524 K20222023: 560,5 K lei560,5 K20232024: 631,1 K lei631,1 K20242025: 642,3 K lei642,3 K2025

Marjă netă

Rezultat net / cifra de afaceri0%4,9%9,8%Mediana sectorului (2025): 3,6% · n=5842020: 2,2%2,2%20202021: 5,7%5,7%20212022: 9,8%9,8%20222023: 1,8%1,8%20232024: 2,6%2,6%20242025: 1,9%1,9%2025

Cifra de afaceri: +1,8% față de anul anterior. Marja netă: 1,9%. Valorile sunt din bilanțuri anuale.

Capital și datorii2025 comparat cu 2024
Capitaluri proprii455,7 K lei+2,7% față de anul anterior
Datorii58 K lei+2,6% față de anul anterior

Bilanț pe ani

Vezi tabelul complet →
Indicator202320242025Ultima variație
Cifră de afaceri560,5 K lei631,1 K lei642,3 K lei+1,8% față de anul anterior
Rezultat net9,9 K lei16,6 K lei11,9 K lei-28,3% față de anul anterior
Capitaluri proprii428,3 K lei443,8 K lei455,7 K lei+2,7% față de anul anterior
Datorii58,5 K lei56,5 K lei58 K lei+2,6% față de anul anterior
Creanțe106,9 K lei94,1 K lei96,8 K lei+2,8% față de anul anterior
Angajați9——Fără an comparabil

Repere financiare derivate

Calcule directe din rubricile bilanțului raportare simplificată. Mediana sectorului folosește firme cu același cod CAEN, an și formular și apare numai pentru minimum 20 de valori comparabile. Sunt repere descriptive, nu rating, probabilitate de insolvență sau limită de credit. Activele folosite aici sunt suma activelor imobilizate și circulante disponibile; duratele folosesc soldul de la sfârșitul anului și cifra de afaceri anuală.

IndicatorFormulaFirma 2025Sector 2025Firma 2024Sector 2024
Marjă netărezultat net / cifra de afaceri1,9%3,6%n=5842,6%2,5%n=860
Capitaluri proprii / activecapitaluri proprii / (active imobilizate + active circulante)88,7%6%n=70288,7%2,4%n=1.024
Datorii / activedatorii / (active imobilizate + active circulante)11,3%71,8%n=70211,3%65,6%n=1.024
Structura activeloractive imobilizate / (active imobilizate + active circulante)49,5%53,2%n=70243,7%52,8%n=1.024
Randamentul activelorrezultat net / (active imobilizate + active circulante)2,3%0%n=6973,3%0%n=1.019
Randamentul capitalurilor propriirezultat net / capitaluri proprii pozitive2,6%3,3%n=5373,7%5,1%n=763
Acoperirea datoriilor cu active circulanteactive circulante / datorii4,48×0,53×n=9474,98×0,59×n=1.404
Durata creanțelorcreanțe / cifra de afaceri × 36054,24 zile71,39 zilen=50153,69 zile61,65 zilen=731
Durata stocurilorstocuri / cifra de afaceri × 36021,2 zile68,92 zilen=44215,41 zile70,09 zilen=634

Istoric financiar complet · 6 ani

Valorile sunt în lei. „—” înseamnă că informația lipsește. Profitul și pierderea folosesc o scară proprie. Formularul de raportare este indicat pentru fiecare an; unele rubrici diferă între sectoare.

2025

raportare simplificată
Cifră de afaceri
642.253
Rezultat net
11.913
Angajați
—
Datorii
57.983
Active imobilizate
254.076
Active circulante
259.617
Capitaluri proprii
455.710
Venituri totale
687.070
Cheltuieli totale
655.889
Stocuri
37.827
Creanțe
96.760
Casă și conturi la bănci
125.030
Cheltuieli în avans
0
Venituri în avans
0
Provizioane
0
Capital subscris vărsat
33.500
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2024

raportare simplificată
Cifră de afaceri
631.120
Rezultat net
16.624
Angajați
—
Datorii
56.538
Active imobilizate
218.637
Active circulante
281.698
Capitaluri proprii
443.797
Venituri totale
631.612
Cheltuieli totale
596.054
Stocuri
27.017
Creanțe
94.120
Casă și conturi la bănci
160.561
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
33.500
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2023

raportare simplificată
Cifră de afaceri
560.493
Rezultat net
9.925
Angajați
9
Datorii
58.530
Active imobilizate
226.957
Active circulante
260.905
Capitaluri proprii
428.337
Venituri totale
596.118
Cheltuieli totale
580.588
Stocuri
35.487
Creanțe
106.896
Casă și conturi la bănci
118.522
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
995
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
33.500
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2022

raportare simplificată
Cifră de afaceri
524.029
Rezultat net
51.186
Angajați
10
Datorii
47.862
Active imobilizate
218.636
Active circulante
248.851
Capitaluri proprii
419.625
Venituri totale
648.967
Cheltuieli totale
592.540
Stocuri
35.753
Creanțe
82.774
Casă și conturi la bănci
130.324
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
33.500
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2021

raportare simplificată
Cifră de afaceri
475.596
Rezultat net
27.050
Angajați
9
Datorii
69.675
Active imobilizate
228.663
Active circulante
210.142
Capitaluri proprii
369.130
Venituri totale
565.831
Cheltuieli totale
534.025
Stocuri
42.584
Creanțe
82.384
Casă și conturi la bănci
85.174
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
33.500
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2020

raportare simplificată
Cifră de afaceri
431.474
Rezultat net
9.427
Angajați
16
Datorii
78.396
Active imobilizate
225.940
Active circulante
199.776
Capitaluri proprii
343.120
Venituri totale
647.806
Cheltuieli totale
634.064
Stocuri
44.711
Creanțe
70.473
Casă și conturi la bănci
84.592
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
4.200
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
33.500
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

Ani disponibili: 2025, 2024, 2023, 2022, 2021, 2020. Cum citești indicatorii →

03

Risc și verificări

Ce știm, ce merită verificat și ce lipsește

0/ 100Niciun semnal confirmat · date parțiale
0semnale de urmărit · 0 context
4/ 6verificări disponibile

De urmărit

Nu sunt semnale din regulile afișate în datele disponibile. Acest lucru nu confirmă absența riscului.

Starea verificărilor

ONRCActivă2026-09-03
ANAF · inactivitateNu figurează inactivă fiscal2026-10-04
Restanțe ANAFNu apare în lista publicată2026-06-30
BPI · insolvențăNeverificat—
InstanțeNeverificat—

Absența dintr-o listă publică nu dovedește datorii zero sau lipsa altor proceduri. Potrivirile instanțelor sunt după nume și pot privi altă firmă.

Indicele indicativ adună 30 de puncte pentru fiecare semnal critic și 12 pentru fiecare semnal de atenție din regulile afișate, până la 100. Mențiunile de context și lipsa datelor nu adaugă puncte. Calitatea acoperirii este afișată separat. Vezi acoperirea →

Semnale critice 0 × 30 puncteSemnale de atenție 0 × 12 puncteAcoperire afișată separat

Repere recente din surse

2026-09-03Exportul ONRC din profilDate de registru
2026-06-11Sursa bilanțului 2025Date financiare

Verificări fiscale și juridice detaliate

Semnale de risc din date publice

Constatări verificabile, nu un scor de credit sau o predicție. Semnalăm o scădere a cifrei de afaceri de cel puțin 30% față de anul comparabil. Bilanțurile sunt anuale; stările ONRC și ANAF au date de verificare diferite.

Nu apar semnalele de mai sus în datele disponibile. Acest lucru nu confirmă absența riscului.

Acoperire: ONRC 2026-09-03 · evidență fiscală MF 1992-11-30 · ANAF 2026-10-04 · restanțe ANAF 2026-06-30 · conformare ANAF 2026-06-30 · categorie ANAF nepublicată pentru firmă · BPI neverificat · RNPM necolectată · bilanț 2025.

Firma nu apare în lista obligațiilor restante publicată pentru 2026-06-30. Lista are praguri legale de publicare, deci absența nu înseamnă datorii zero.

Lipsa datelor din profil nu confirmă absența datoriilor sau a procedurilor de insolvență.

Conformare fiscală publicată

Firma apare în lista ANAF pentru 2026-06-30 a contribuabililor persoane juridice fără obligații restante.

Publicarea indică faptul că declarațiile fiscale cerute au fost depuse, obligațiile principale și accesorii din trimestru au fost achitate la scadență, iar la întocmirea listei nu existau obligații bugetare restante. Situația este o observație trimestrială și nu reprezintă o garanție pentru perioadele ulterioare.

Dosare în instanță

Colectorul verifică automat ultimii cinci ani. Înregistrările verificate înaintea extinderii păstrează intervalul lor inițial până la următoarea actualizare. Potrivirea se face după numele normalizat, deoarece serviciul public nu furnizează CUI. Un dosar asociat numelui poate privi altă firmă; apariția într-un dosar nu dovedește datorie sau culpă.

Datele acestei firme sunt în curs de colectare automată.

04

Relații și activitate

Cine este conectat la companie și unde apare în date publice

Persoane și relații declarate

3 calități publicate de ONRC.

Vezi identitatea și persoanele →

Achiziții publice

0 înregistrări

Rânduri publicate în care firma apare ca ofertant câștigător. Nu confirmă livrarea sau plata.

Explorează înregistrările →

Identitate, contacte și persoane

Date de identificare

CUI
738270
Număr de înregistrare
C2005000069335
Înmatriculare
28 septembrie 2005
EUID
ROONRC.C2005000069335
Formă juridică
SC
Sediu social
Str. PUTNEI 1 Municipiul Rădăuţi Suceava · Firme la aceeași adresă
Adresă fiscală
Str. PUTNEI 1 Rădăuţi SUCEAVA · Firme la aceeași adresă
TVA
Înregistrată în scopuri de TVA
Tip unitate fiscală
Sediu central
Tip contribuabil
Persoană juridică (PJ)
Stare în evidența fiscală
INREGISTRAT
Data stării fiscale
30 noiembrie 1992
Înregistrare fiscală
10 februarie 2026
Telefon
0230561857 · Firme cu același număr
Fax
0230561857

Reprezentanți legali publicați de ONRC

Numele și calitățile provin din exportul ONRC 2026-09-03. Reprezentarea nu dovedește calitatea de asociat sau beneficiar real. Nu sunt afișate date de naștere sau adrese personale.

administrator
BOGHEAN VASILE
administrator
MALOŞ VASILE
administrator
NISTOR GHEORGHE

Date fiscale și de contact actualizate

Situație interogată pentru 4 octombrie 2026; ultima verificare: 4 octombrie 2026. Datele de înmatriculare și bilanțurile din profil sunt evidențe separate.

Identitate fiscală

Denumire în evidența fiscală
COMIRA-SOCIETATE COOPERATIVĂ MEŞTEŞUGĂREASCĂ
Stare de înregistrare
INREGISTRAT din data 30.11.1992
Înregistrare fiscală
30 noiembrie 1992
Număr registrul comerțului
C2005000069335
Cod CAEN
1628
Formă juridică
ORGANIZAŢIE COOPERATISTĂ MEŞTEŞUGĂREASCĂ
Formă de organizare
PERSOANA JURIDICA
Formă de proprietate
PROPR.COOPERATISTA-COOPERATIVE MESTESUGARESTI
Organ fiscal competent
Unitatea Fiscală Municipală Rădăuţi

Contact și adrese

Telefon
0230561857 · Firme cu același număr
Fax
0230561857 · Firme cu același număr
Domiciliu fiscal
JUD. SUCEAVA, MUN. RĂDĂUŢI, STR. PUTNEI, NR.1
Cod poștal fiscal
725400
Strada sediului
Str. Putnei
Numărul sediului
1
Localitatea sediului
Mun. Rădăuţi
Județul sediului
SUCEAVA
Codul poștal al sediului
725400
Strada domiciliului fiscal
Str. Putnei
Numărul domiciliului fiscal
1
Localitatea domiciliului fiscal
Mun. Rădăuţi
Județul domiciliului fiscal
SUCEAVA
Cod poștal domiciliu fiscal
725400

TVA și facturare

Înregistrată în scopuri de TVA
Da
Perioada 1: TVA de la
1 mai 2007
Perioada 2: TVA de la
1 iulie 1993
Perioada 2: TVA până la
31 octombrie 1997
Perioada 2: Motivul anulării
Anularea înregistrarii în scopuri de TVA a fost efectuata la cererea persoanei impozabile, potrivit dispozitiilor din Legea nr.571/2003 privind Codul fiscal, cu modificarile si completarile ulterioare
TVA la încasare
Da
TVA la încasare de la
1 ianuarie 2013
Actualizare TVA la încasare
27 decembrie 2012
Publicare TVA la încasare
28 decembrie 2012
Tip act TVA la încasare
Inregistrare
În registrul RO e-Factura
Nu
Plată defalcată TVA
Nu

Inactivitate fiscală

Inactivă fiscal
Nu

Achiziții publice

Înregistrări în care firma apare ca ofertant câștigător. Acoperire: T2 2026, T1 2026, T4 2025, T3 2025, T2 2025, T1 2025, T4 2024, T3 2024, T2 2024, T1 2024.

Nu am găsit înregistrări pentru această selecție în perioadele disponibile.

Atribuirea nu confirmă livrarea sau plata. Lipsa înregistrărilor nu înseamnă că firma nu a avut contracte publice în alte perioade.

Vezi notificările și anunțurile legate de firmă →

Activități, finanțări, sedii și alte înregistrări

Activități autorizate

Codurile includ activități secundare. Reviziile CAEN pot avea definiții diferite; sunt păstrate separat.

15 activități autorizate

CAEN 1629 Rev. 2Fabricarea altor produse din lemn; fabricarea articolelor din plută, paie și din alte materiale vegetale împletite

CAEN 2512 Rev. 2Fabricarea de uși și ferestre din metal

CAEN 2561 Rev. 2Tratarea și acoperirea metalelor

CAEN 2572 Rev. 2Fabricarea articolelor de feronerie

CAEN 2599 Rev. 2Fabricarea altor articole din metal n.c.a.

CAEN 3291 Rev. 2Fabricarea măturilor și periilor

CAEN 3299 Rev. 2Fabricarea altor produse manufacturiere n.c.a.

CAEN 4711 Rev. 2Comerț cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun

CAEN 4719 Rev. 2Comerț cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse nealimentare

CAEN 4782 Rev. 2Comerț cu amănuntul al textilelor, îmbrăcămintei și încălțămintei efectuat prin standuri, chioșcuri și piețe

CAEN 5630 Rev. 2Baruri și alte activități de servire a băuturilor

CAEN 6820 Rev. 2Închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate

CAEN 9525 Rev. 2Repararea ceasurilor și a bijuteriilor

CAEN 9529 Rev. 2Repararea articolelor de uz personal și gospodăresc n.c.a.

CAEN 9602 Rev. 2Coafură și alte activități de înfrumusețare

Codul principal afișat provine din raportarea financiară 2025. Revizia nu este specificată în acel export.

05

Date și surse

Perioade, ultime verificări și limitele acoperirii

SursăPerioadăData surseiUltima verificareStare
ONRCRegistrul comerțului2026-09-03—Disponibil
Ministerul Finanțelor2020–20252026-06-11—Disponibil
ANAFStare fiscală—2026-10-04Verificat
Restanțe ANAFListă publicată2026-06-30—Disponibil
BPIProceduri de insolvență——Neverificat
RNPMAvize după CUI——Neverificat
InstanțePotrivire după nume——Neverificat
Achiziții publiceT1 2024–T2 2026——Fără înregistrări în acoperire

Datele din surse au ritmuri diferite. Data raportării, data publicării și ultima verificare nu sunt interschimbabile. „—” indică o dată indisponibilă.

Cum sunt colectate și verificate sursele →

ExploreazăJudețul SuceavaMunicipiul RădăuţiStrada PutneiCAEN 1629
Semnalează o neconcordanță
DupaCUI.

Date publice, mai ușor de înțeles.

Listă firmeAchiziții publiceAnunțuri și proceduriInstituții publiceLocalitățiLicențe utilitățiProiecte europeneServicii socialeGlosarCorecturiDespreAtribuiri
© 2026 DupaCUI