Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Acasă/Firme/COMISOP SRL

COMISOP SRL

CUI 832390 · SRL· Municipiul Bârlad

ActivăONRC · 2026-09-03

01

Rezumat

Vânzări în scădere. Marjă în scădere.

COMISOP SRL are sediul în Municipiul Bârlad. Ultimul bilanț disponibil este pentru 2025.

Cifra de afaceri a scăzut-1,9%

Cifra de afaceri raportată pentru 2025 este 752,6 K lei, față de 767,2 K lei în 2024.

Bilanț 2025
Marja netă a coborât2,6%

Marja netă calculată este 2,6% în 2025, față de 3,5% în 2024.

Calcul din bilanț 2025
Datoriile au scăzut-18,8%

Datoriile raportate sunt 31 K lei în 2025, față de 38,2 K lei în 2024. Schimbarea singură nu stabilește riscul.

Bilanț 2025

Observațiile descriu datele publicate, nu cauza schimbărilor sau o predicție.

Scor de risc · indicativ
0/ 100
Niciun semnal confirmat · date parțiale
0100

Scorul numără numai semnalele observate. 0 nu garantează lipsa riscului; datele lipsă nu adaugă puncte. Nu este rating de credit.

Verificări disponibile 5/6 · date parțiale · BPI neverificatVezi acoperirea →
Cifră de afaceri 2025752,6 K lei-1,9% față de anul anterior2020: 588.6712021: 613.6752022: 623.7792023: 729.7272024: 767.2222025: 752.574
Rezultat net 202519,7 K lei-27,1% față de anul anterior2020: 53.0292021: 10.8372022: 2.1442023: 16.0212024: 27.0472025: 19.717
Angajați 20255Neschimbat față de anul anterior2020: 72021: 72022: 62023: 62024: 52025: 5
Capitaluri proprii 2025298,6 K lei-0,2% față de anul anterior2020: 328.6732021: 286.4812022: 277.7882023: 293.8082024: 299.1862025: 298.617
În acest raport
01Rezumat02Financiar03Risc și verificări04Relații și activitate05Date și surse
02

Performanță financiară

Cum evoluează activitatea și profitabilitatea

Bilanțul entității juridice · 2025 · raportare simplificată · valori nominale în lei

Cifră de afaceri

Lei · valori raportate0384 K767 K2020: 588,7 K lei588,7 K20202021: 613,7 K lei613,7 K20212022: 623,8 K lei623,8 K20222023: 729,7 K lei729,7 K20232024: 767,2 K lei767,2 K20242025: 752,6 K lei752,6 K2025

Marjă netă

Rezultat net / cifra de afaceri0%4,5%9%2020: 9%9%20202021: 1,8%1,8%20212022: 0,3%0,3%20222023: 2,2%2,2%20232024: 3,5%3,5%20242025: 2,6%2,6%2025Reper 2025: mediana sectorului 2,8% · n=241

Cifra de afaceri: -1,9% față de anul anterior.Marjă netă 2,6% · -0,9 pp față de 2024

Capital, datorii și lichidități

Solduri la 31 decembrie · barele se compară doar în cadrul fiecărui indicator

Capitaluri proprii

2024299,2 K lei
2025298,6 K lei

Datorii raportate

202438,2 K lei
202531 K lei

Disponibilități bănești

202438,4 K lei
202556,2 K lei

Capital de lucru net

2024—
2025—

Capital de lucru net = active circulante − datorii sub un an. Provizioane 2025: —, separat de datorii. Profitul și soldul de numerar nu măsoară fluxul de numerar operațional.

Bilanț pe ani

Vezi tabelul complet →
Indicator202320242025Ultima variație
Cifră de afaceri729,7 K lei767,2 K lei752,6 K lei-1,9% față de anul anterior
Rezultat net16 K lei27 K lei19,7 K lei-27,1% față de anul anterior
Capitaluri proprii293,8 K lei299,2 K lei298,6 K lei-0,2% față de anul anterior
Datorii36,9 K lei38,2 K lei31 K lei-18,8% față de anul anterior
Creanțe113,7 K lei133,5 K lei127,7 K lei-4,3% față de anul anterior
Angajați655Neschimbat față de anul anterior

Indicatori financiari · comparație

2025 / 2024

A+B = active imobilizate + circulante, fără cheltuieli în avans. Datoriile nu includ provizioanele. Randamentele folosesc soldurile de la sfârșitul anului.

Profitabilitate și productivitate

Indicator20252024
Marjă netă2,6%3,5%
Rezultat net / cifra de afaceri

Mediana sectorului: 2025: 2,8% (n=241) · 2024: 3% (n=258)

Rezultat / active (A+B)6%8%
Rezultat net / active la sfârșitul anului

Mediana sectorului: 2025: 1% (n=260) · 2024: 1,4% (n=284)

Rezultat / capitaluri proprii6,6%9%
Rezultat net / capitaluri proprii pozitive la sfârșitul anului

Mediana sectorului: 2025: 16,1% (n=218) · 2024: 13% (n=234)

Vânzări per angajat150.515 lei153.444 lei
Cifra de afaceri / numărul mediu de angajați

Mediana sectorului: 2025: 314.520 lei (n=186) · 2024: 323.224 lei (n=202)

Capital și îndatorare

Indicator20252024
Capitaluri proprii / active (A+B)90,6%88,7%
Capitaluri proprii / (active imobilizate + circulante)

Mediana sectorului: 2025: 32,6% (n=261) · 2024: 28,3% (n=285)

Datorii / active (A+B)9,4%11,3%
Datorii raportate / (active imobilizate + circulante)

Mediana sectorului: 2025: 61% (n=261) · 2024: 66,1% (n=285)

Ponderea activelor imobilizate34,9%36,6%
Active imobilizate / (active imobilizate + circulante)

Mediana sectorului: 2025: 34,1% (n=261) · 2024: 33,4% (n=285)

Active circulante / datorii totale6,92×5,6×
Reper de acoperire; nu este lichiditate curentă

Mediana sectorului: 2025: 0,92× (n=332) · 2024: 0,79× (n=351)

Lichiditate și capital de lucru

Indicator20252024
Creanțe în zile de vânzări61,1 zile62,6 zile
Creanțe totale / cifra de afaceri × 360; reper, nu termen efectiv de încasare

Mediana sectorului: 2025: 40,8 zile (n=224) · 2024: 40,7 zile (n=243)

Stocuri în zile de vânzări14,6 zile19,7 zile
Stocuri / cifra de afaceri × 360; nu durata de rotație a stocurilor

Mediana sectorului: 2025: 20,8 zile (n=188) · 2024: 20,1 zile (n=212)

Mediane pentru același CAEN, an și formular; minimum 20 de valori pe indicator.

Istoric financiar complet · 6 ani

Valorile sunt în lei. „—” înseamnă că informația lipsește. Profitul și pierderea folosesc o scară proprie. Formularul de raportare este indicat pentru fiecare an; unele rubrici diferă între sectoare.

2025

raportare simplificată
Cifră de afaceri
752.574
Rezultat net
19.717
Angajați
5
Datorii
30.995
Active imobilizate
115.147
Active circulante
214.465
Capitaluri proprii
298.617
Venituri totale
1.022.492
Cheltuieli totale
999.077
Stocuri
30.569
Creanțe
127.730
Casă și conturi la bănci
56.166
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
100.000
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2024

raportare simplificată
Cifră de afaceri
767.222
Rezultat net
27.047
Angajați
5
Datorii
38.185
Active imobilizate
123.572
Active circulante
213.799
Capitaluri proprii
299.186
Venituri totale
1.060.607
Cheltuieli totale
1.009.756
Stocuri
41.953
Creanțe
133.451
Casă și conturi la bănci
38.395
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
100.000
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2023

raportare simplificată
Cifră de afaceri
729.727
Rezultat net
16.021
Angajați
6
Datorii
36.935
Active imobilizate
131.996
Active circulante
198.747
Capitaluri proprii
293.808
Venituri totale
1.053.480
Cheltuieli totale
1.029.976
Stocuri
45.633
Creanțe
113.692
Casă și conturi la bănci
39.422
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
100.000
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2022

raportare simplificată
Cifră de afaceri
623.779
Rezultat net
2.144
Angajați
6
Datorii
37.649
Active imobilizate
139.760
Active circulante
175.677
Capitaluri proprii
277.788
Venituri totale
928.089
Cheltuieli totale
919.644
Stocuri
39.095
Creanțe
57.345
Casă și conturi la bănci
79.237
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
100.000
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2021

raportare simplificată
Cifră de afaceri
613.675
Rezultat net
10.837
Angajați
7
Datorii
68.985
Active imobilizate
152.480
Active circulante
202.986
Capitaluri proprii
286.481
Venituri totale
919.167
Cheltuieli totale
902.024
Stocuri
27.310
Creanțe
81.281
Casă și conturi la bănci
94.395
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
100.000
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2020

raportare simplificată
Cifră de afaceri
588.671
Rezultat net
53.029
Angajați
7
Datorii
28.583
Active imobilizate
176.646
Active circulante
180.610
Capitaluri proprii
328.673
Venituri totale
868.266
Cheltuieli totale
809.694
Stocuri
29.736
Creanțe
62.514
Casă și conturi la bănci
88.360
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
100.000
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

Ani disponibili: 2025, 2024, 2023, 2022, 2021, 2020. Cum citești indicatorii →

03

Risc și verificări

Ce știm, ce merită verificat și ce lipsește

0/ 100Niciun semnal confirmat · date parțiale
0semnale de urmărit · 0 context
5/ 6verificări disponibile

De urmărit

Nu sunt semnale din regulile afișate în datele disponibile. Acest lucru nu confirmă absența riscului.

Starea verificărilor

ONRCActivă2026-09-03
ANAF · inactivitateNu figurează inactivă fiscal2026-11-07
Restanțe ANAFNu apare în lista publicată2026-06-30
BPI · insolvențăNeverificat—
InstanțeFără potriviri exacte de nume2026-11-03

Absența dintr-o listă publică nu dovedește datorii zero sau lipsa altor proceduri. Potrivirile instanțelor sunt după nume și pot privi altă firmă.

Indicele indicativ adună 30 de puncte pentru fiecare semnal critic și 12 pentru fiecare semnal de atenție din regulile afișate, până la 100. Mențiunile de context și lipsa datelor nu adaugă puncte. Calitatea acoperirii este afișată separat. Vezi acoperirea →

Semnale critice 0 × 30 puncteSemnale de atenție 0 × 12 puncteAcoperire afișată separat

Repere recente din surse

2026-09-03Exportul ONRC din profilDate de registru
2026-06-11Sursa bilanțului 2025Date financiare

Verificări fiscale și juridice detaliate

Semnale de risc din date publice

Constatări verificabile, nu un scor de credit sau o predicție. Semnalăm o scădere a cifrei de afaceri de cel puțin 30% față de anul comparabil. Bilanțurile sunt anuale; stările ONRC și ANAF au date de verificare diferite.

Nu apar semnalele de mai sus în datele disponibile. Acest lucru nu confirmă absența riscului.

Acoperire: ONRC 2026-09-03 · evidență fiscală MF 1992-11-30 · ANAF 2026-11-07 · restanțe ANAF 2026-06-30 · conformare ANAF 2026-06-30 · categorie ANAF nepublicată pentru firmă · BPI neverificat · RNPM necolectată · bilanț 2025.

Firma nu apare în lista obligațiilor restante publicată pentru 2026-06-30. Lista are praguri legale de publicare, deci absența nu înseamnă datorii zero.

Lipsa datelor din profil nu confirmă absența datoriilor sau a procedurilor de insolvență.

Conformare fiscală publicată

Firma apare în lista ANAF pentru 2026-06-30 a contribuabililor persoane juridice fără obligații restante.

Publicarea indică faptul că declarațiile fiscale cerute au fost depuse, obligațiile principale și accesorii din trimestru au fost achitate la scadență, iar la întocmirea listei nu existau obligații bugetare restante. Situația este o observație trimestrială și nu reprezintă o garanție pentru perioadele ulterioare.

Dosare în instanță

Colectorul verifică automat ultimii cinci ani. Înregistrările verificate înaintea extinderii păstrează intervalul lor inițial până la următoarea actualizare. Potrivirea se face după numele normalizat, deoarece serviciul public nu furnizează CUI. Un dosar asociat numelui poate privi altă firmă; apariția într-un dosar nu dovedește datorie sau culpă.

Nu au fost găsite potriviri exacte de nume · 2021-11-02–2026-11-03 · verificat 2026-11-03.

Nume de administratori menționate alături de firmă

Arătăm numai dosare civile sau comerciale în care apar atât numele normalizat al firmei, cât și un nume de administrator publicat de ONRC. Coincidența numelor în același dosar nu verifică identitatea persoanei ori a firmei și nu dovedește culpă.

Nu au fost găsite mențiuni comune ale numelor în dosarele returnate pentru această firmă.

04

Relații și activitate

Cine este conectat la companie și unde apare în date publice

Persoane și relații declarate

1 calități publicate de ONRC.

Vezi identitatea și persoanele →

Achiziții publice

0 înregistrări

Rânduri publicate în care firma apare ca ofertant câștigător. Nu confirmă livrarea sau plata.

Explorează înregistrările →

Identitate, contacte și persoane

Date de identificare

CUI
832390
Număr de înregistrare
J1991000425375
Înmatriculare
12 august 1991
EUID
ROONRC.J1991000425375
Formă juridică
SRL
Sediu social
Str. PLEVNEI 29 Municipiul Bârlad Vaslui
Adresă fiscală
Str. PLEVNEI 29 Bârlad VASLUI
TVA
Înregistrată în scopuri de TVA
Tip unitate fiscală
Sediu central
Tip contribuabil
Persoană juridică (PJ)
Stare în evidența fiscală
INREGISTRAT
Data stării fiscale
30 noiembrie 1992
Înregistrare fiscală
7 aprilie 2025
Telefon
0235424140 · Firme cu același număr

Reprezentanți legali publicați de ONRC

Numele și calitățile provin din exportul ONRC 2026-09-03. Reprezentarea nu dovedește calitatea de asociat sau beneficiar real. Nu sunt afișate date de naștere sau adrese personale.

administrator
MICU GACHE-ADRIAN-DORINEL

Date fiscale și de contact actualizate

Situație interogată pentru 7 noiembrie 2026; ultima verificare: 7 noiembrie 2026. Datele de înmatriculare și bilanțurile din profil sunt evidențe separate.

Identitate fiscală

Denumire în evidența fiscală
COMISOP SRL
Stare de înregistrare
INREGISTRAT din data 30.11.1992
Înregistrare fiscală
30 noiembrie 1992
Număr registrul comerțului
J1991000425375
Cod CAEN
1011
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Formă de organizare
PERSOANA JURIDICA
Formă de proprietate
PROPR.PRIVATA-CAPITAL PRIVAT AUTOHTON
Organ fiscal competent
Unitatea Fiscală Municipală Bârlad

Contact și adrese

Telefon
0235424140 · Firme cu același număr
Domiciliu fiscal
JUD. VASLUI, MUN. BÂRLAD, STR. PLEVNEI, NR.29
Cod poștal fiscal
731077
Strada sediului
Str. Plevnei
Numărul sediului
29
Localitatea sediului
Mun. Bârlad
Județul sediului
VASLUI
Codul poștal al sediului
731077
Strada domiciliului fiscal
Str. Plevnei
Numărul domiciliului fiscal
29
Localitatea domiciliului fiscal
Mun. Bârlad
Județul domiciliului fiscal
VASLUI
Cod poștal domiciliu fiscal
731077

TVA și facturare

Înregistrată în scopuri de TVA
Da
TVA de la
1 februarie 1996
TVA la încasare
Nu
TVA la încasare de la
1 ianuarie 2013
TVA la încasare până la
1 aprilie 2014
Actualizare TVA la încasare
31 ianuarie 2014
Publicare TVA la încasare
1 februarie 2014
Tip act TVA la încasare
Radiere
În registrul RO e-Factura
Nu
Plată defalcată TVA
Nu

Inactivitate fiscală

Inactivă fiscal
Nu

Achiziții publice

Înregistrări în care firma apare ca ofertant câștigător. Acoperire: T2 2026, T1 2026, T4 2025, T3 2025, T2 2025, T1 2025, T4 2024, T3 2024, T2 2024, T1 2024.

Nu am găsit înregistrări pentru această selecție în perioadele disponibile.

Atribuirea nu confirmă livrarea sau plata. Lipsa înregistrărilor nu înseamnă că firma nu a avut contracte publice în alte perioade.

Vezi notificările și anunțurile legate de firmă →

Activități, finanțări, sedii și alte înregistrări

Activități autorizate

Codurile includ activități secundare. Reviziile CAEN pot avea definiții diferite; sunt păstrate separat.

14 activități autorizate

CAEN 1011 Rev. 3Prelucrarea și conservarea cărnii

CAEN 1012 Rev. 3Prelucrarea și conservarea cărnii de pasăre

CAEN 1013 Rev. 3Fabricarea produselor din carne (inclusiv din carne de pasăre)

CAEN 4632 Rev. 3Comerț cu ridicata al cărnii și produselor din carne, pește și produse din pește, crustacee și moluște

CAEN 4690 Rev. 3Comerț cu ridicata nespecializat

CAEN 4711 Rev. 3Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun

CAEN 4712 Rev. 3Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse nealimentare

CAEN 4722 Rev. 3Comerț cu amănuntul al cărnii și al produselor din carne

CAEN 4727 Rev. 3Comerț cu amănuntul al altor produse alimentare

CAEN 4941 Rev. 3Transporturi rutiere de mărfuri

CAEN 5630 Rev. 3Baruri și alte activități de servire a băuturilor

CAEN 6811 Rev. 3Cumpărarea și vânzarea de bunuri imobiliare proprii

CAEN 8292 Rev. 3Activități de ambalare

CAEN 8299 Rev. 3Alte activități de servicii suport pentru întreprinderi n.c.a.

Codul principal afișat provine din raportarea financiară 2025. Revizia nu este specificată în acel export.

05

Date și surse

Perioade, ultime verificări și limitele acoperirii

SursăPerioadăData surseiUltima verificareStare
ONRCRegistrul comerțului2026-09-03—Disponibil
Ministerul Finanțelor2020–20252026-06-11—Disponibil
ANAFStare fiscală—2026-11-07Verificat
Restanțe ANAFListă publicată2026-06-30—Disponibil
BPIProceduri de insolvență——Neverificat
RNPMAvize după CUI——Neverificat
InstanțePotrivire după nume—2026-11-03Verificat
Achiziții publiceT1 2024–T2 2026——Fără înregistrări în acoperire

Datele din surse au ritmuri diferite. Data raportării, data publicării și ultima verificare nu sunt interschimbabile. „—” indică o dată indisponibilă.

Cum sunt colectate și verificate sursele →

ExploreazăJudețul VasluiMunicipiul BârladStrada PlevneiCAEN 1011
Semnalează o neconcordanță
DupaCUI.

Date publice, mai ușor de înțeles.

Listă firmeAchiziții publiceAnunțuri și proceduriInstituții publiceLocalitățiLicențe utilitățiProiecte europeneServicii socialeGlosarCorecturiDespreAtribuiri
© 2026 DupaCUI