Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Acasă/Firme/COMIULLY SRL

COMIULLY SRL

CUI 6571022 · SRL· Sat Băluşeşti, Comuna Icuşeşti· Comerț cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun

ActivăONRC · 2026-09-03

01

Rezumat

Vânzări în scădere. Marjă în scădere.

COMIULLY SRL are sediul în Sat Băluşeşti, Comuna Icuşeşti și raportează activitatea comerț cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun. Ultimul bilanț disponibil este pentru 2022.

Cifra de afaceri a scăzut-23,4%

Cifra de afaceri raportată pentru 2022 este 120,7 K lei, față de 157,6 K lei în 2021.

Bilanț 2022
Marja netă a coborât-49,3%

Marja netă calculată este -49,3% în 2022, față de 12,5% în 2021.

Calcul din bilanț 2022
Datoriile au crescut+58,6%

Datoriile raportate sunt 5,1 K lei în 2022, față de 3,2 K lei în 2021. Schimbarea singură nu stabilește riscul.

Bilanț 2022

Observațiile descriu datele publicate, nu cauza schimbărilor sau o predicție.

Scor de risc · indicativ
12/ 100
Semnal de atenție
0100

Scorul numără numai semnalele observate. 0 nu garantează lipsa riscului; datele lipsă nu adaugă puncte. Nu este rating de credit.

Verificări disponibile 5/6 · date parțiale · BPI neverificatVezi acoperirea →
Cifră de afaceri 2022120,7 K lei-23,4% față de anul anterior2020: 97.6712021: 157.6362022: 120.731
Rezultat net 2022-59,5 K leiTrecere pe pierdere2020: 2542021: 19.7122022: -59.530
Angajați 20221Neschimbat față de anul anterior2020: 12021: 12022: 1
Capitaluri proprii 202226,7 K lei-59,9% față de anul anterior2020: 46.7752021: 66.4872022: 26.670
În acest raport
01Rezumat02Financiar03Risc și verificări04Relații și activitate05Date și surse
02

Performanță financiară

Cum evoluează activitatea și profitabilitatea

Bilanțul entității juridice · 2022 · raportare simplificată · valori nominale în lei

Cifră de afaceri

Lei · valori raportate079 K158 K2020: 97,7 K lei97,7 K20202021: 157,6 K lei157,6 K20212022: 120,7 K lei120,7 K2022

Marjă netă

Rezultat net / cifra de afaceri-49,3%-18,4%12,5%2020: 0,3%0,3%20202021: 12,5%12,5%20212022: -49,3%-49,3%2022Reper 2022: mediana sectorului 3,1% · n=32.422

Cifra de afaceri: -23,4% față de anul anterior.Marjă netă -49,3% · -61,8 pp față de 2021

Capital, datorii și lichidități

Solduri la 31 decembrie · barele se compară doar în cadrul fiecărui indicator

Capitaluri proprii

202166,5 K lei
202226,7 K lei

Datorii raportate

20213,2 K lei
20225,1 K lei

Disponibilități bănești

20214,1 K lei
202218 lei

Capital de lucru net

2021—
2022—

Capital de lucru net = active circulante − datorii sub un an. Provizioane 2022: —, separat de datorii. Profitul și soldul de numerar nu măsoară fluxul de numerar operațional.

Bilanț pe ani

Vezi tabelul complet →
Indicator202020212022Ultima variație
Cifră de afaceri97,7 K lei157,6 K lei120,7 K lei-23,4% față de anul anterior
Rezultat net254 lei19,7 K lei-59,5 K leiTrecere pe pierdere
Capitaluri proprii46,8 K lei66,5 K lei26,7 K lei-59,9% față de anul anterior
Datorii4,7 K lei3,2 K lei5,1 K lei+58,6% față de anul anterior
Creanțe17,6 K lei57 K lei16,2 K lei-71,6% față de anul anterior
Angajați111Neschimbat față de anul anterior

Indicatori financiari · comparație

2022 / 2021

A+B = active imobilizate + circulante, fără cheltuieli în avans. Datoriile nu includ provizioanele. Randamentele folosesc soldurile de la sfârșitul anului.

Profitabilitate și productivitate

Indicator20222021
Marjă netă-49,3%12,5%
Rezultat net / cifra de afaceri

Mediana sectorului: 2022: 3,1% (n=32.422) · 2021: 2,9% (n=31.132)

Rezultat / capitaluri proprii-223,2%29,6%
Rezultat net / capitaluri proprii pozitive la sfârșitul anului

Mediana sectorului: 2022: 24,7% (n=23.369) · 2021: 22,5% (n=21.897)

Vânzări per angajat120.731 lei157.636 lei
Cifra de afaceri / numărul mediu de angajați

Mediana sectorului: 2022: 190.943 lei (n=24.158) · 2021: 167.149 lei (n=22.792)

Capital și îndatorare

Indicator20222021
Active circulante / datorii totale6,19×21,53×
Reper de acoperire; nu este lichiditate curentă

Mediana sectorului: 2022: 0,98× (n=39.183) · 2021: 0,93× (n=37.993)

Lichiditate și capital de lucru

Indicator20222021
Creanțe în zile de vânzări48,3 zile130,2 zile
Creanțe totale / cifra de afaceri × 360; reper, nu termen efectiv de încasare

Mediana sectorului: 2022: 7,1 zile (n=23.602) · 2021: 6,5 zile (n=22.514)

Stocuri în zile de vânzări46,5 zile19,7 zile
Stocuri / cifra de afaceri × 360; nu durata de rotație a stocurilor

Mediana sectorului: 2022: 70,9 zile (n=29.923) · 2021: 71,4 zile (n=28.931)

Mediane pentru același CAEN, an și formular; minimum 20 de valori pe indicator.

Istoric financiar complet · 3 ani

Valorile sunt în lei. „—” înseamnă că informația lipsește. Profitul și pierderea folosesc o scară proprie. Formularul de raportare este indicat pentru fiecare an; unele rubrici diferă între sectoare.

2022

raportare simplificată
Cifră de afaceri
120.731
Rezultat net
-59.530
Angajați
1
Datorii
5.137
Active imobilizate
—
Active circulante
31.807
Capitaluri proprii
26.670
Venituri totale
120.731
Cheltuieli totale
177.684
Stocuri
15.578
Creanțe
16.211
Casă și conturi la bănci
18
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
420
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2021

raportare simplificată
Cifră de afaceri
157.636
Rezultat net
19.712
Angajați
1
Datorii
3.238
Active imobilizate
—
Active circulante
69.725
Capitaluri proprii
66.487
Venituri totale
157.637
Cheltuieli totale
133.196
Stocuri
8.639
Creanțe
57.024
Casă și conturi la bănci
4.062
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
420
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2020

raportare simplificată
Cifră de afaceri
97.671
Rezultat net
254
Angajați
1
Datorii
4.734
Active imobilizate
—
Active circulante
51.509
Capitaluri proprii
46.775
Venituri totale
97.671
Cheltuieli totale
94.631
Stocuri
33.036
Creanțe
17.633
Casă și conturi la bănci
840
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
420
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

Ani disponibili: 2025, 2024, 2023, 2022, 2021, 2020. Cum citești indicatorii →

03

Risc și verificări

Ce știm, ce merită verificat și ce lipsește

12/ 100Semnal de atenție
1semnale de urmărit · 0 context
5/ 6verificări disponibile

De urmărit

Pierdere netă

Rezultatul net raportat pentru 2022 este negativ.

Ministerul Finanțelor · 2022

Starea verificărilor

ONRCActivă2026-09-03
ANAF · inactivitateNu figurează inactivă fiscal2026-11-07
Restanțe ANAFNu apare în lista publicată2026-06-30
BPI · insolvențăNeverificat—
InstanțeFără potriviri exacte de nume2026-11-02

Absența dintr-o listă publică nu dovedește datorii zero sau lipsa altor proceduri. Potrivirile instanțelor sunt după nume și pot privi altă firmă.

Indicele indicativ adună 30 de puncte pentru fiecare semnal critic și 12 pentru fiecare semnal de atenție din regulile afișate, până la 100. Mențiunile de context și lipsa datelor nu adaugă puncte. Calitatea acoperirii este afișată separat. Vezi acoperirea →

Semnale critice 0 × 30 puncteSemnale de atenție 1 × 12 puncteAcoperire afișată separat

Repere recente din surse

2026-09-03Exportul ONRC din profilDate de registru
2023-08-28Sursa bilanțului 2022Date financiare

Verificări fiscale și juridice detaliate

Semnale de risc din date publice

Constatări verificabile, nu un scor de credit sau o predicție. Semnalăm o scădere a cifrei de afaceri de cel puțin 30% față de anul comparabil. Bilanțurile sunt anuale; stările ONRC și ANAF au date de verificare diferite.

Pierdere netă

Rezultatul net raportat pentru 2022 este negativ.

Ministerul Finanțelor · 2022
Alte firme cu pierderi

Acoperire: ONRC 2026-09-03 · evidență fiscală MF 1994-12-19 · ANAF 2026-11-07 · restanțe ANAF 2026-06-30 · conformare ANAF 2026-06-30 · categorie ANAF nepublicată pentru firmă · BPI neverificat · RNPM necolectată · bilanț 2022.

Firma nu apare în lista obligațiilor restante publicată pentru 2026-06-30. Lista are praguri legale de publicare, deci absența nu înseamnă datorii zero.

Lipsa datelor din profil nu confirmă absența datoriilor sau a procedurilor de insolvență.

Dosare în instanță

Colectorul verifică automat ultimii cinci ani. Înregistrările verificate înaintea extinderii păstrează intervalul lor inițial până la următoarea actualizare. Potrivirea se face după numele normalizat, deoarece serviciul public nu furnizează CUI. Un dosar asociat numelui poate privi altă firmă; apariția într-un dosar nu dovedește datorie sau culpă.

Nu au fost găsite potriviri exacte de nume · 2021-11-01–2026-11-02 · verificat 2026-11-02.

Nume de administratori menționate alături de firmă

Arătăm numai dosare civile sau comerciale în care apar atât numele normalizat al firmei, cât și un nume de administrator publicat de ONRC. Coincidența numelor în același dosar nu verifică identitatea persoanei ori a firmei și nu dovedește culpă.

Nu au fost găsite mențiuni comune ale numelor în dosarele returnate pentru această firmă.

04

Relații și activitate

Cine este conectat la companie și unde apare în date publice

Persoane și relații declarate

1 calități publicate de ONRC.

Vezi identitatea și persoanele →

Achiziții publice

0 înregistrări

Rânduri publicate în care firma apare ca ofertant câștigător. Nu confirmă livrarea sau plata.

Explorează înregistrările →

Identitate, contacte și persoane

Date de identificare

CUI
6571022
Număr de înregistrare
J27/2033/1994
Înmatriculare
9 decembrie 1994
EUID
ROONRC.J27/2033/1994
Formă juridică
SRL
Sediu social
Sat Băluşeşti, Comuna Icuşeşti Neamţ
Adresă fiscală
BĂLUŞEŞTI NEAMŢ
TVA
Neînregistrată în scopuri de TVA
Tip unitate fiscală
Sediu central
Tip contribuabil
Persoană juridică (PJ)
Stare în evidența fiscală
INREGISTRAT
Data stării fiscale
19 decembrie 1994
Înregistrare fiscală
2 aprilie 2023
Telefon
0744930399 · Firme cu același număr

Reprezentanți legali publicați de ONRC

Numele și calitățile provin din exportul ONRC 2026-09-03. Reprezentarea nu dovedește calitatea de asociat sau beneficiar real. Nu sunt afișate date de naștere sau adrese personale.

administrator
BACUŞCĂ IULIAN

Date fiscale și de contact actualizate

Situație interogată pentru 7 noiembrie 2026; ultima verificare: 6 noiembrie 2026. Datele de înmatriculare și bilanțurile din profil sunt evidențe separate.

Identitate fiscală

Denumire în evidența fiscală
COMIULLY S.R.L.
Stare de înregistrare
INREGISTRAT din data 19.12.1994
Înregistrare fiscală
19 decembrie 1994
Număr registrul comerțului
J27/2033/1994
Cod CAEN
4711
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Formă de organizare
PERSOANA JURIDICA
Formă de proprietate
PROPR.PRIVATA-CAPITAL PRIVAT AUTOHTON
Organ fiscal competent
Unitatea Fiscală Municipală ROMAN

Contact și adrese

Telefon
0744930399 · Firme cu același număr
Domiciliu fiscal
JUD. NEAMŢ, SAT BĂLUŞEŞTI COM. ICUŞEŞTI
Cod poștal fiscal
617251
Localitatea sediului
Sat Băluşeşti Com. Icuşeşti
Județul sediului
NEAMŢ
Codul poștal al sediului
617251
Localitatea domiciliului fiscal
Sat Băluşeşti Com. Icuşeşti
Județul domiciliului fiscal
NEAMŢ
Cod poștal domiciliu fiscal
617251

TVA și facturare

Înregistrată în scopuri de TVA
Nu
TVA de la
1 noiembrie 2001
TVA până la
31 august 2002
Motivul anulării
Anularea înregistrarii în scopuri de TVA a fost efectuata la cererea persoanei impozabile, potrivit dispozitiilor din Legea nr.571/2003 privind Codul fiscal, cu modificarile si completarile ulterioare
TVA la încasare
Nu
În registrul RO e-Factura
Da
Înscriere RO e-Factura
1 martie 2024
Plată defalcată TVA
Nu

Inactivitate fiscală

Inactivă fiscal
Nu

Achiziții publice

Înregistrări în care firma apare ca ofertant câștigător. Acoperire: T2 2026, T1 2026, T4 2025, T3 2025, T2 2025, T1 2025, T4 2024, T3 2024, T2 2024, T1 2024.

Nu am găsit înregistrări pentru această selecție în perioadele disponibile.

Atribuirea nu confirmă livrarea sau plata. Lipsa înregistrărilor nu înseamnă că firma nu a avut contracte publice în alte perioade.

Vezi notificările și anunțurile legate de firmă →

Activități, finanțări, sedii și alte înregistrări

Activități autorizate

Codurile includ activități secundare. Reviziile CAEN pot avea definiții diferite; sunt păstrate separat.

8 activități autorizate

CAEN 4614 Rev. 2Intermedieri în comerțul cu mașini, echipamente industriale, nave și avioane

CAEN 4619 Rev. 2Intermedieri în comerțul cu produse diverse

CAEN 4673 Rev. 2Comerț cu ridicata al materialului lemnos și al materialelor de construcții și echipamentelor sanitare

CAEN 4711 Rev. 2Comerț cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun

CAEN 4931 Rev. 2Transporturi urbane, suburbane și metropolitane de călători

CAEN 4941 Rev. 2Transporturi rutiere de mărfuri

CAEN 5630 Rev. 2Baruri și alte activități de servire a băuturilor

CAEN 7711 Rev. 2Activități de închiriere și leasing cu autoturisme și autovehicule rutiere ușoare

Codul principal afișat provine din raportarea financiară 2022.

05

Date și surse

Perioade, ultime verificări și limitele acoperirii

SursăPerioadăData surseiUltima verificareStare
ONRCRegistrul comerțului2026-09-03—Disponibil
Ministerul Finanțelor2020–20222023-08-28—Disponibil
ANAFStare fiscală—2026-11-07Verificat
Restanțe ANAFListă publicată2026-06-30—Disponibil
BPIProceduri de insolvență——Neverificat
RNPMAvize după CUI——Neverificat
InstanțePotrivire după nume—2026-11-02Verificat
Achiziții publiceT1 2024–T2 2026——Fără înregistrări în acoperire

Datele din surse au ritmuri diferite. Data raportării, data publicării și ultima verificare nu sunt interschimbabile. „—” indică o dată indisponibilă.

Cum sunt colectate și verificate sursele →

ExploreazăJudețul NeamţSat Băluşeşti, Comuna IcuşeştiCAEN 4711
Semnalează o neconcordanță
DupaCUI.

Date publice, mai ușor de înțeles.

Listă firmeAchiziții publiceAnunțuri și proceduriInstituții publiceLocalitățiLicențe utilitățiProiecte europeneServicii socialeGlosarCorecturiDespreAtribuiri
© 2026 DupaCUI