Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Acasă/Firme/COMMET SA

COMMET SA

CUI 1646841 · SA· Municipiul Tecuci

ActivăONRC · 2026-09-03

01

Rezumat

Vânzări în scădere. Marjă în scădere.

COMMET SA are sediul în Municipiul Tecuci. Ultimul bilanț disponibil este pentru 2025.

Cifra de afaceri a scăzut-28,7%

Cifra de afaceri raportată pentru 2025 este 154,8 K lei, față de 217,2 K lei în 2024.

Bilanț 2025
Marja netă a coborât-103,9%

Marja netă calculată este -103,9% în 2025, față de 33% în 2024.

Calcul din bilanț 2025
Datoriile au scăzut-0,2%

Datoriile raportate sunt 11,9 mil. lei în 2025, față de 11,9 mil. lei în 2024. Schimbarea singură nu stabilește riscul.

Bilanț 2025

Observațiile descriu datele publicate, nu cauza schimbărilor sau o predicție.

Scor de risc · indicativ
12/ 100
Semnal de atenție
0100

Scorul numără numai semnalele observate. 0 nu garantează lipsa riscului; datele lipsă nu adaugă puncte. Nu este rating de credit.

Verificări disponibile 5/6 · date parțiale · BPI neverificatVezi acoperirea →
Cifră de afaceri 2025154,8 K lei-28,7% față de anul anterior2020: 361.4482021: 561.2362022: 333.2562023: 198.8852024: 217.2172025: 154.785
Rezultat net 2025-160,9 K leiTrecere pe pierdere2020: -172.5812021: 204.9612022: -112.0622023: -104.9892024: 71.6682025: -160.852
Angajați 20251Neschimbat față de anul anterior2020: 82021: 72022: 72023: 42024: 12025: 1
Capitaluri proprii 20252,3 mil. lei-6,4% față de anul anterior2020: 2.444.9812021: 2.649.9422022: 2.537.8802023: 2.432.8912024: 2.504.5592025: 2.343.707
În acest raport
01Rezumat02Financiar03Risc și verificări04Relații și activitate05Date și surse
02

Performanță financiară

Cum evoluează activitatea și profitabilitatea

Bilanțul entității juridice · 2025 · bilanț complet · valori nominale în lei

Cifră de afaceri

Lei · valori raportate0281 K561 K2020: 361,4 K lei361,4 K20202021: 561,2 K lei561,2 K20212022: 333,3 K lei333,3 K20222023: 198,9 K lei198,9 K20232024: 217,2 K lei217,2 K20242025: 154,8 K lei154,8 K2025

Marjă netă

Rezultat net / cifra de afaceri-103,9%-33,7%36,5%2020: -47,7%-47,7%20202021: 36,5%36,5%20212022: -33,6%-33,6%20222023: -52,8%-52,8%20232024: 33%33%20242025: -103,9%-103,9%2025Reper 2025: mediana sectorului 4,4% · n=549

Cifra de afaceri: -28,7% față de anul anterior.Marjă netă -103,9% · -136,9 pp față de 2024

Capital, datorii și lichidități

Solduri la 31 decembrie · barele se compară doar în cadrul fiecărui indicator

Capitaluri proprii

20242,5 mil. lei
20252,3 mil. lei

Datorii raportate

202411,9 mil. lei
202511,9 mil. lei

Disponibilități bănești

202441,8 K lei
202513,3 K lei

Capital de lucru net

2024—
2025—

Capital de lucru net = active circulante − datorii sub un an. Provizioane 2025: —, separat de datorii. Profitul și soldul de numerar nu măsoară fluxul de numerar operațional.

Bilanț pe ani

Vezi tabelul complet →
Indicator202320242025Ultima variație
Cifră de afaceri198,9 K lei217,2 K lei154,8 K lei-28,7% față de anul anterior
Rezultat net-105 K lei71,7 K lei-160,9 K leiTrecere pe pierdere
Capitaluri proprii2,4 mil. lei2,5 mil. lei2,3 mil. lei-6,4% față de anul anterior
Datorii12,2 mil. lei11,9 mil. lei11,9 mil. lei-0,2% față de anul anterior
Creanțe3,1 mil. lei3,2 mil. lei3,1 mil. lei-1,2% față de anul anterior
Angajați411Neschimbat față de anul anterior

Indicatori financiari · comparație

2025 / 2024

A+B = active imobilizate + circulante, fără cheltuieli în avans. Datoriile nu includ provizioanele. Randamentele folosesc soldurile de la sfârșitul anului.

Profitabilitate și productivitate

Indicator20252024
Marjă netă-103,9%33%
Rezultat net / cifra de afaceri

Mediana sectorului: 2025: 4,4% (n=549) · 2024: 5,1% (n=605)

Rezultat / active (A+B)-1,1%0,5%
Rezultat net / active la sfârșitul anului

Mediana sectorului: 2025: 4,6% (n=566) · 2024: 5,1% (n=622)

Rezultat / capitaluri proprii-6,9%2,9%
Rezultat net / capitaluri proprii pozitive la sfârșitul anului

Mediana sectorului: 2025: 15,8% (n=523) · 2024: 16,1% (n=582)

Vânzări per angajat154.785 lei217.217 lei
Cifra de afaceri / numărul mediu de angajați

Mediana sectorului: 2025: 333.763 lei (n=524) · 2024: 291.584 lei (n=571)

Capital și îndatorare

Indicator20252024
Capitaluri proprii / active (A+B)16,5%17,4%
Capitaluri proprii / (active imobilizate + circulante)

Mediana sectorului: 2025: 36,2% (n=566) · 2024: 39,3% (n=622)

Datorii / active (A+B)83,6%82,7%
Datorii raportate / (active imobilizate + circulante)

Mediana sectorului: 2025: 58,1% (n=566) · 2024: 56,4% (n=622)

Ponderea activelor imobilizate77,6%77,4%
Active imobilizate / (active imobilizate + circulante)

Mediana sectorului: 2025: 30,7% (n=566) · 2024: 30,7% (n=622)

Active circulante / datorii totale0,27×0,27×
Reper de acoperire; nu este lichiditate curentă

Mediana sectorului: 2025: 1,06× (n=602) · 2024: 1,13× (n=680)

Lichiditate și capital de lucru

Indicator20252024
Creanțe în zile de vânzări7.282,6 zile5.253,8 zile
Creanțe totale / cifra de afaceri × 360; reper, nu termen efectiv de încasare

Mediana sectorului: 2025: 91,5 zile (n=546) · 2024: 80,4 zile (n=598)

Stocuri în zile de vânzări105,2 zile90,7 zile
Stocuri / cifra de afaceri × 360; nu durata de rotație a stocurilor

Mediana sectorului: 2025: 49 zile (n=498) · 2024: 43,3 zile (n=541)

Mediane pentru același CAEN, an și formular; minimum 20 de valori pe indicator.

Istoric financiar complet · 6 ani

Valorile sunt în lei. „—” înseamnă că informația lipsește. Profitul și pierderea folosesc o scară proprie. Formularul de raportare este indicat pentru fiecare an; unele rubrici diferă între sectoare.

2025

bilanț complet
Cifră de afaceri
154.785
Rezultat net
-160.852
Angajați
1
Datorii
11.900.343
Active imobilizate
11.051.710
Active circulante
3.189.750
Capitaluri proprii
2.343.707
Venituri totale
310.683
Cheltuieli totale
471.535
Stocuri
45.245
Creanțe
3.131.196
Casă și conturi la bănci
13.309
Cheltuieli în avans
2.590
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
13.676.665
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2024

bilanț complet
Cifră de afaceri
217.217
Rezultat net
71.668
Angajați
1
Datorii
11.922.320
Active imobilizate
11.157.804
Active circulante
3.266.485
Capitaluri proprii
2.504.559
Venituri totale
952.499
Cheltuieli totale
867.180
Stocuri
54.699
Creanțe
3.170.012
Casă și conturi la bănci
41.774
Cheltuieli în avans
2.590
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
13.676.665
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2023

bilanț complet
Cifră de afaceri
198.885
Rezultat net
-104.989
Angajați
4
Datorii
12.241.302
Active imobilizate
11.265.418
Active circulante
3.406.185
Capitaluri proprii
2.432.891
Venituri totale
405.875
Cheltuieli totale
506.805
Stocuri
284.991
Creanțe
3.108.789
Casă și conturi la bănci
12.405
Cheltuieli în avans
2.590
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
13.676.665
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2022

bilanț complet
Cifră de afaceri
333.256
Rezultat net
-112.062
Angajați
7
Datorii
13.029.928
Active imobilizate
11.371.483
Active circulante
4.193.735
Capitaluri proprii
2.537.880
Venituri totale
541.290
Cheltuieli totale
647.939
Stocuri
285.971
Creanțe
3.882.678
Casă și conturi la bănci
25.086
Cheltuieli în avans
2.590
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
13.676.665
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2021

bilanț complet
Cifră de afaceri
561.236
Rezultat net
204.961
Angajați
7
Datorii
13.113.425
Active imobilizate
11.477.578
Active circulante
4.283.199
Capitaluri proprii
2.649.942
Venituri totale
814.257
Cheltuieli totale
601.402
Stocuri
276.267
Creanțe
3.754.839
Casă și conturi la bănci
252.093
Cheltuieli în avans
2.590
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
13.676.665
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2020

bilanț complet
Cifră de afaceri
361.448
Rezultat net
-172.581
Angajați
8
Datorii
13.955.269
Active imobilizate
11.583.672
Active circulante
4.813.988
Capitaluri proprii
2.444.981
Venituri totale
508.263
Cheltuieli totale
676.256
Stocuri
276.942
Creanțe
4.353.253
Casă și conturi la bănci
183.793
Cheltuieli în avans
2.590
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
13.676.665
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

Ani disponibili: 2025, 2024, 2023, 2022, 2021, 2020. Cum citești indicatorii →

03

Risc și verificări

Ce știm, ce merită verificat și ce lipsește

12/ 100Semnal de atenție
1semnale de urmărit · 0 context
5/ 6verificări disponibile

De urmărit

Pierdere netă

Rezultatul net raportat pentru 2025 este negativ.

Ministerul Finanțelor · 2025

Starea verificărilor

ONRCActivă2026-09-03
ANAF · inactivitateNu figurează inactivă fiscal2026-11-06
Restanțe ANAFNu apare în lista publicată2026-06-30
BPI · insolvențăNeverificat—
InstanțeFără potriviri exacte de nume2026-10-05

Absența dintr-o listă publică nu dovedește datorii zero sau lipsa altor proceduri. Potrivirile instanțelor sunt după nume și pot privi altă firmă.

Indicele indicativ adună 30 de puncte pentru fiecare semnal critic și 12 pentru fiecare semnal de atenție din regulile afișate, până la 100. Mențiunile de context și lipsa datelor nu adaugă puncte. Calitatea acoperirii este afișată separat. Vezi acoperirea →

Semnale critice 0 × 30 puncteSemnale de atenție 1 × 12 puncteAcoperire afișată separat

Repere recente din surse

2026-09-03Exportul ONRC din profilDate de registru
2026-06-11Sursa bilanțului 2025Date financiare

Verificări fiscale și juridice detaliate

Semnale de risc din date publice

Constatări verificabile, nu un scor de credit sau o predicție. Semnalăm o scădere a cifrei de afaceri de cel puțin 30% față de anul comparabil. Bilanțurile sunt anuale; stările ONRC și ANAF au date de verificare diferite.

Pierdere netă

Rezultatul net raportat pentru 2025 este negativ.

Ministerul Finanțelor · 2025
Alte firme cu pierderi

Acoperire: ONRC 2026-09-03 · evidență fiscală MF 1992-12-04 · ANAF 2026-11-06 · restanțe ANAF 2026-06-30 · conformare ANAF 2026-06-30 · categorie ANAF nepublicată pentru firmă · BPI neverificat · RNPM necolectată · bilanț 2025.

Firma nu apare în lista obligațiilor restante publicată pentru 2026-06-30. Lista are praguri legale de publicare, deci absența nu înseamnă datorii zero.

Lipsa datelor din profil nu confirmă absența datoriilor sau a procedurilor de insolvență.

Conformare fiscală publicată

Firma apare în lista ANAF pentru 2026-06-30 a contribuabililor persoane juridice fără obligații restante.

Publicarea indică faptul că declarațiile fiscale cerute au fost depuse, obligațiile principale și accesorii din trimestru au fost achitate la scadență, iar la întocmirea listei nu existau obligații bugetare restante. Situația este o observație trimestrială și nu reprezintă o garanție pentru perioadele ulterioare.

Dosare în instanță

Colectorul verifică automat ultimii cinci ani. Înregistrările verificate înaintea extinderii păstrează intervalul lor inițial până la următoarea actualizare. Potrivirea se face după numele normalizat, deoarece serviciul public nu furnizează CUI. Un dosar asociat numelui poate privi altă firmă; apariția într-un dosar nu dovedește datorie sau culpă.

Nu au fost găsite potriviri exacte de nume · 2021-10-04–2026-10-05 · verificat 2026-10-05.

Nume de administratori menționate alături de firmă

Arătăm numai dosare civile sau comerciale în care apar atât numele normalizat al firmei, cât și un nume de administrator publicat de ONRC. Coincidența numelor în același dosar nu verifică identitatea persoanei ori a firmei și nu dovedește culpă.

Nu au fost găsite mențiuni comune ale numelor în dosarele returnate pentru această firmă.

04

Relații și activitate

Cine este conectat la companie și unde apare în date publice

Persoane și relații declarate

2 calități publicate de ONRC.

Vezi identitatea și persoanele →

Achiziții publice

0 înregistrări

Rânduri publicate în care firma apare ca ofertant câștigător. Nu confirmă livrarea sau plata.

Explorează înregistrările →

Identitate, contacte și persoane

Date de identificare

CUI
1646841
Număr de înregistrare
J1991000009171
Înmatriculare
13 februarie 1991
EUID
ROONRC.J1991000009171
Formă juridică
SA
Sediu social
Str. 1 DECEMBRIE 1918 144 Municipiul Tecuci Galaţi
Adresă fiscală
Str. 1 DECEMBRIE 1918 144 Tecuci GALAŢI
TVA
Înregistrată în scopuri de TVA
Tip unitate fiscală
Sediu central
Tip contribuabil
Persoană juridică (PJ)
Stare în evidența fiscală
INREGISTRAT
Data stării fiscale
4 decembrie 1992
Înregistrare fiscală
10 ianuarie 2026
Telefon
0236820035 · Firme cu același număr
Fax
0236820120

Reprezentanți legali publicați de ONRC

Numele și calitățile provin din exportul ONRC 2026-09-03. Reprezentarea nu dovedește calitatea de asociat sau beneficiar real. Nu sunt afișate date de naștere sau adrese personale.

administrator
NICOLAIDE MATACHE
reprezentant al persoanei juridice
ALBU SILVIA

Date fiscale și de contact actualizate

Situație interogată pentru 6 noiembrie 2026; ultima verificare: 6 noiembrie 2026. Datele de înmatriculare și bilanțurile din profil sunt evidențe separate.

Identitate fiscală

Denumire în evidența fiscală
COMMET SA
Stare de înregistrare
INREGISTRAT din data 04.12.1992
Înregistrare fiscală
4 decembrie 1992
Număr registrul comerțului
J17/9/1991
Cod CAEN
2511
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ PE ACŢIUNI
Formă de organizare
PERSOANA JURIDICA
Formă de proprietate
PROPR.PRIVATA-CAPITAL PRIVAT AUTOHTON
Organ fiscal competent
Unitatea Fiscală Municipală Tecuci

Contact și adrese

Telefon
0236820035 · Firme cu același număr
Fax
0236820120 · Firme cu același număr
Domiciliu fiscal
JUD. GALAŢI, MUN. TECUCI, STR. 1 DECEMBRIE 1918, NR.144
Cod poștal fiscal
805300
Strada sediului
Str. 1 DECEMBRIE 1918
Numărul sediului
144
Localitatea sediului
Mun. Tecuci
Județul sediului
GALAŢI
Codul poștal al sediului
805300
Strada domiciliului fiscal
Str. 1 DECEMBRIE 1918
Numărul domiciliului fiscal
144
Localitatea domiciliului fiscal
Mun. Tecuci
Județul domiciliului fiscal
GALAŢI
Cod poștal domiciliu fiscal
805300

TVA și facturare

Înregistrată în scopuri de TVA
Da
TVA de la
1 iulie 1993
TVA la încasare
Da
TVA la încasare de la
1 ianuarie 2013
Actualizare TVA la încasare
27 decembrie 2012
Publicare TVA la încasare
28 decembrie 2012
Tip act TVA la încasare
Inregistrare
În registrul RO e-Factura
Nu
Plată defalcată TVA
Nu

Inactivitate fiscală

Inactivă fiscal
Nu

Achiziții publice

Înregistrări în care firma apare ca ofertant câștigător. Acoperire: T2 2026, T1 2026, T4 2025, T3 2025, T2 2025, T1 2025, T4 2024, T3 2024, T2 2024, T1 2024.

Nu am găsit înregistrări pentru această selecție în perioadele disponibile.

Atribuirea nu confirmă livrarea sau plata. Lipsa înregistrărilor nu înseamnă că firma nu a avut contracte publice în alte perioade.

Vezi notificările și anunțurile legate de firmă →

Activități, finanțări, sedii și alte înregistrări

Activități autorizate

Codurile includ activități secundare. Reviziile CAEN pot avea definiții diferite; sunt păstrate separat.

8 activități autorizate

CAEN 2511 Rev. 2Fabricarea de construcții metalice și părți componente ale structurilor metalice

CAEN 2529 Rev. 2Producția de rezervoare, cisterne și containere metalice

CAEN 2561 Rev. 2Tratarea și acoperirea metalelor

CAEN 2891 Rev. 2Fabricarea utilajelor pentru metalurgie

CAEN 2892 Rev. 2Fabricarea utilajelor pentru extracție și construcții

CAEN 4213 Rev. 2Construcția de poduri și tuneluri

CAEN 4941 Rev. 2Transporturi rutiere de mărfuri

CAEN 6820 Rev. 2Închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate

Codul principal afișat provine din raportarea financiară 2025. Revizia nu este specificată în acel export.

05

Date și surse

Perioade, ultime verificări și limitele acoperirii

SursăPerioadăData surseiUltima verificareStare
ONRCRegistrul comerțului2026-09-03—Disponibil
Ministerul Finanțelor2020–20252026-06-11—Disponibil
ANAFStare fiscală—2026-11-06Verificat
Restanțe ANAFListă publicată2026-06-30—Disponibil
BPIProceduri de insolvență——Neverificat
RNPMAvize după CUI——Neverificat
InstanțePotrivire după nume—2026-10-05Verificat
Achiziții publiceT1 2024–T2 2026——Fără înregistrări în acoperire

Datele din surse au ritmuri diferite. Data raportării, data publicării și ultima verificare nu sunt interschimbabile. „—” indică o dată indisponibilă.

Cum sunt colectate și verificate sursele →

ExploreazăJudețul GalaţiMunicipiul TecuciCAEN 2511
Semnalează o neconcordanță
DupaCUI.

Date publice, mai ușor de înțeles.

Listă firmeAchiziții publiceAnunțuri și proceduriInstituții publiceLocalitățiLicențe utilitățiProiecte europeneServicii socialeGlosarCorecturiDespreAtribuiri
© 2026 DupaCUI