Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Acasă/Firme/COMPLEX ALCOR SA

COMPLEX ALCOR SA

CUI 7252382 · SA· Loc. Mamaia, Municipiul Constanţa· Hoteluri și alte facilități de cazare similare

ActivăONRC · 2026-09-03

01

Rezumat

Vânzări în creștere. Marjă în creștere.

COMPLEX ALCOR SA are sediul în Loc. Mamaia, Municipiul Constanţa și raportează activitatea hoteluri și alte facilități de cazare similare. Ultimul bilanț disponibil este pentru 2024.

Cifra de afaceri a crescut+13,3%

Cifra de afaceri raportată pentru 2024 este 5 mil. lei, față de 4,4 mil. lei în 2023.

Bilanț 2024
Marja netă a crescut5,7%

Marja netă calculată este 5,7% în 2024, față de 1,7% în 2023.

Calcul din bilanț 2024
Datoriile au crescut+13,2%

Datoriile raportate sunt 1,2 mil. lei în 2024, față de 1,1 mil. lei în 2023. Schimbarea singură nu stabilește riscul.

Bilanț 2024

Observațiile descriu datele publicate, nu cauza schimbărilor sau o predicție.

Scor de risc · indicativ
0/ 100
Niciun semnal confirmat · date parțiale
0100

Scorul numără numai semnalele observate. 0 nu garantează lipsa riscului; datele lipsă nu adaugă puncte. Nu este rating de credit.

Verificări disponibile 5/6 · date parțiale · BPI neverificatVezi acoperirea →
Cifră de afaceri 20245 mil. lei+13,3% față de anul anterior2020: 4.100.8282021: 4.879.8982022: 4.638.6902023: 4.373.8122024: 4.956.303
Rezultat net 2024283,2 K lei+276,5% față de anul anterior2020: 948.7082021: 1.198.0902022: 1.115.6242023: 75.2152024: 283.201
Angajați 202426Fără an comparabil2020: 292021: 292022: 242024: 26
Capitaluri proprii 202425,8 mil. lei+1,1% față de anul anterior2020: 23.167.9552021: 24.366.0452022: 25.481.6682023: 25.556.9832024: 25.840.185
În acest raport
01Rezumat02Financiar03Risc și verificări04Relații și activitate05Date și surse
02

Performanță financiară

Cum evoluează activitatea și profitabilitatea

Bilanțul entității juridice · 2024 · bilanț complet · valori nominale în lei

Cifră de afaceri

Lei · valori raportate02 mil.5 mil.2020: 4,1 mil. lei4,1 mil.20202021: 4,9 mil. lei4,9 mil.20212022: 4,6 mil. lei4,6 mil.20222023: 4,4 mil. lei4,4 mil.20232024: 5 mil. lei5 mil.2024

Marjă netă

Rezultat net / cifra de afaceri0%12,3%24,6%2020: 23,1%23,1%20202021: 24,6%24,6%20212022: 24,1%24,1%20222023: 1,7%1,7%20232024: 5,7%5,7%2024Reper 2024: mediana sectorului 7% · n=676

Cifra de afaceri: +13,3% față de anul anterior.Marjă netă 5,7% · +4 pp față de 2023

Capital, datorii și lichidități

Solduri la 31 decembrie · barele se compară doar în cadrul fiecărui indicator

Capitaluri proprii

202325,6 mil. lei
202425,8 mil. lei

Datorii raportate

20231,1 mil. lei
20241,2 mil. lei

Disponibilități bănești

2023194,8 K lei
2024190,2 K lei

Capital de lucru net

2023—
2024—

Capital de lucru net = active circulante − datorii sub un an. Provizioane 2024: —, separat de datorii. Profitul și soldul de numerar nu măsoară fluxul de numerar operațional.

Bilanț pe ani

Vezi tabelul complet →
Indicator202220232024Ultima variație
Cifră de afaceri4,6 mil. lei4,4 mil. lei5 mil. lei+13,3% față de anul anterior
Rezultat net1,1 mil. lei75,2 K lei283,2 K lei+276,5% față de anul anterior
Capitaluri proprii25,5 mil. lei25,6 mil. lei25,8 mil. lei+1,1% față de anul anterior
Datorii1,2 mil. lei1,1 mil. lei1,2 mil. lei+13,2% față de anul anterior
Creanțe8,9 mil. lei8,7 mil. lei9,3 mil. lei+6,6% față de anul anterior
Angajați24—26Fără an comparabil

Indicatori financiari · comparație

2024 / 2023

A+B = active imobilizate + circulante, fără cheltuieli în avans. Datoriile nu includ provizioanele. Randamentele folosesc soldurile de la sfârșitul anului.

Profitabilitate și productivitate

Indicator20242023
Marjă netă5,7%1,7%
Rezultat net / cifra de afaceri

Mediana sectorului: 2024: 7% (n=676) · 2023: 12,5% (n=650)

Rezultat / active (A+B)1,1%0,3%
Rezultat net / active la sfârșitul anului

Mediana sectorului: 2024: 3,1% (n=703) · 2023: 5,7% (n=690)

Rezultat / capitaluri proprii1,1%0,3%
Rezultat net / capitaluri proprii pozitive la sfârșitul anului

Mediana sectorului: 2024: 8,1% (n=648) · 2023: 12,9% (n=640)

Vânzări per angajat190.627 lei—
Cifra de afaceri / numărul mediu de angajați

Mediana sectorului: 2024: 223.922 lei (n=660) · 2023: 210.314 lei (n=647)

Capital și îndatorare

Indicator20242023
Capitaluri proprii / active (A+B)98,8%97,4%
Capitaluri proprii / (active imobilizate + circulante)

Mediana sectorului: 2024: 58,5% (n=704) · 2023: 61,3% (n=691)

Datorii / active (A+B)4,7%4,1%
Datorii raportate / (active imobilizate + circulante)

Mediana sectorului: 2024: 36,8% (n=704) · 2023: 33,5% (n=691)

Ponderea activelor imobilizate63,7%65,7%
Active imobilizate / (active imobilizate + circulante)

Mediana sectorului: 2024: 78,2% (n=704) · 2023: 77,7% (n=691)

Active circulante / datorii totale7,79×8,37×
Reper de acoperire; nu este lichiditate curentă

Mediana sectorului: 2024: 0,63× (n=735) · 2023: 0,74× (n=717)

Lichiditate și capital de lucru

Indicator20242023
Creanțe în zile de vânzări675,7 zile718 zile
Creanțe totale / cifra de afaceri × 360; reper, nu termen efectiv de încasare

Mediana sectorului: 2024: 31,8 zile (n=674) · 2023: 34,2 zile (n=649)

Stocuri în zile de vânzări—8,1 zile
Stocuri / cifra de afaceri × 360; nu durata de rotație a stocurilor

Mediana sectorului: 2024: 9,2 zile (n=640) · 2023: 10,1 zile (n=616)

Mediane pentru același CAEN, an și formular; minimum 20 de valori pe indicator.

Istoric financiar complet · 5 ani

Valorile sunt în lei. „—” înseamnă că informația lipsește. Profitul și pierderea folosesc o scară proprie. Formularul de raportare este indicat pentru fiecare an; unele rubrici diferă între sectoare.

2024

bilanț complet
Cifră de afaceri
4.956.303
Rezultat net
283.201
Angajați
26
Datorii
1.219.219
Active imobilizate
16.660.485
Active circulante
9.493.319
Capitaluri proprii
25.840.185
Venituri totale
4.957.000
Cheltuieli totale
4.622.845
Stocuri
—
Creanțe
9.303.110
Casă și conturi la bănci
190.209
Cheltuieli în avans
905.600
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
7.003.878
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2023

bilanț complet
Cifră de afaceri
4.373.812
Rezultat net
75.215
Angajați
—
Datorii
1.076.838
Active imobilizate
17.231.951
Active circulante
9.015.870
Capitaluri proprii
25.556.983
Venituri totale
4.373.903
Cheltuieli totale
4.234.799
Stocuri
97.935
Creanțe
8.723.143
Casă și conturi la bănci
194.792
Cheltuieli în avans
386.000
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
7.003.878
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2022

bilanț complet
Cifră de afaceri
4.638.690
Rezultat net
1.115.624
Angajați
24
Datorii
1.196.109
Active imobilizate
17.780.790
Active circulante
8.896.987
Capitaluri proprii
25.481.668
Venituri totale
4.737.419
Cheltuieli totale
3.447.451
Stocuri
6.020
Creanțe
8.885.746
Casă și conturi la bănci
5.221
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
7.003.878
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2021

bilanț complet
Cifră de afaceri
4.879.898
Rezultat net
1.198.090
Angajați
29
Datorii
1.093.930
Active imobilizate
18.364.190
Active circulante
7.095.785
Capitaluri proprii
24.366.045
Venituri totale
5.014.315
Cheltuieli totale
3.620.140
Stocuri
21.856
Creanțe
950.445
Casă și conturi la bănci
6.123.484
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
7.003.878
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2020

bilanț complet
Cifră de afaceri
4.100.828
Rezultat net
948.708
Angajați
29
Datorii
1.400.011
Active imobilizate
18.935.907
Active circulante
5.632.059
Capitaluri proprii
23.167.955
Venituri totale
4.241.570
Cheltuieli totale
3.121.667
Stocuri
31.136
Creanțe
699.860
Casă și conturi la bănci
4.901.063
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
7.003.878
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

Ani disponibili: 2025, 2024, 2023, 2022, 2021, 2020. Cum citești indicatorii →

03

Risc și verificări

Ce știm, ce merită verificat și ce lipsește

0/ 100Niciun semnal confirmat · date parțiale
0semnale de urmărit · 0 context
5/ 6verificări disponibile

De urmărit

Nu sunt semnale din regulile afișate în datele disponibile. Acest lucru nu confirmă absența riscului.

Starea verificărilor

ONRCActivă2026-09-03
ANAF · inactivitateNu figurează inactivă fiscal2026-11-07
Restanțe ANAFNu apare în lista publicată2026-06-30
BPI · insolvențăNeverificat—
InstanțePotriviri după nume · necesită confirmare2026-11-02

Absența dintr-o listă publică nu dovedește datorii zero sau lipsa altor proceduri. Potrivirile instanțelor sunt după nume și pot privi altă firmă.

Indicele indicativ adună 30 de puncte pentru fiecare semnal critic și 12 pentru fiecare semnal de atenție din regulile afișate, până la 100. Mențiunile de context și lipsa datelor nu adaugă puncte. Calitatea acoperirii este afișată separat. Vezi acoperirea →

Semnale critice 0 × 30 puncteSemnale de atenție 0 × 12 puncteAcoperire afișată separat

Repere recente din surse

2026-09-03Exportul ONRC din profilDate de registru
2026-06-24Sursa bilanțului 2024Date financiare

Verificări fiscale și juridice detaliate

Semnale de risc din date publice

Constatări verificabile, nu un scor de credit sau o predicție. Semnalăm o scădere a cifrei de afaceri de cel puțin 30% față de anul comparabil. Bilanțurile sunt anuale; stările ONRC și ANAF au date de verificare diferite.

Nu apar semnalele de mai sus în datele disponibile. Acest lucru nu confirmă absența riscului.

Acoperire: ONRC 2026-09-03 · evidență fiscală MF 1995-05-03 · ANAF 2026-11-07 · restanțe ANAF 2026-06-30 · conformare ANAF 2026-06-30 · categorie ANAF nepublicată pentru firmă · BPI neverificat · RNPM necolectată · bilanț 2024.

Firma nu apare în lista obligațiilor restante publicată pentru 2026-06-30. Lista are praguri legale de publicare, deci absența nu înseamnă datorii zero.

Lipsa datelor din profil nu confirmă absența datoriilor sau a procedurilor de insolvență.

Dosare în instanță

Colectorul verifică automat ultimii cinci ani. Înregistrările verificate înaintea extinderii păstrează intervalul lor inițial până la următoarea actualizare. Potrivirea se face după numele normalizat, deoarece serviciul public nu furnizează CUI. Un dosar asociat numelui poate privi altă firmă; apariția într-un dosar nu dovedește datorie sau culpă.

2 dosare cu nume identic · 2021-11-01–2026-11-02 · verificat 2026-11-02.

Dosar 34302/212/20262026-09-24 · Judecătoria CONSTANTA · Terţ poprit

validare poprire 708/BA/2024 · Fond

Dosar 37963/212/20242024-12-18 · Judecătoria CONSTANTA · Terţ poprit

validare poprire 208/GA/2024 · Fond

4 termene · ultima soluție: Ia act de renunţare la judecată

2026-01-28 · 08:30

Ia act de renunţare la judecată

Ia act de renunţarea petentului**** cu sediul social ?n ***** la judecarea cererii de validare de poprire formulată în contradictoriu cu terţul poprit ******cu sediul social situat ?n mun. ****, cu debitorul ****, identificat cu CNP ****, cu domiciliul ?n *****şi cu creditoarea **** cu sediul ?n *****, av?nd adresa de corespondenţa la *****. Cu drept de recurs în termen de 30 de zile de la comunicare. Cererea de recurs se depune la Judecătoria Constanţa. Pronunţată prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor prin mijlocirea grefei instanţei, astăzi, 28.01.2026.

Document: _Hotarare 1172/2026 · 2026-01-28

2026-01-14 · 15:30

Amână pronunţarea

Amână pronunţarea la data de 28.01.2026. Pronunţarea hotărârii se va face potrivit art. 396 alin. 2 din Codul de procedură civilă, prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor prin mijlocirea grefei instanţei. Pronunţată astăzi 14.01.2026, prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor prin mijlocirea grefei instanţei.

Document: incheiereAmanareinitialaapronuntarii · 2026-01-14

2025-09-17 · 15:30

Alte cauze

suspendă judecarea cauzei conform Hotărârii Generale a Judecătorilor din cadrul Judecătoriei Constanţa nr.4 din data de 26 august 2025

Document: Rezolutie · 2025-09-17

2025-04-30 · 15:30

Amână cauza

Pentru a se lua cunoştinţă de înscrisurile depuse la dosar, amână judecarea cauzei la data de 17.09.2025.

Document: incheieredesedinta · 2025-04-30

Nume de administratori menționate alături de firmă

Arătăm numai dosare civile sau comerciale în care apar atât numele normalizat al firmei, cât și un nume de administrator publicat de ONRC. Coincidența numelor în același dosar nu verifică identitatea persoanei ori a firmei și nu dovedește culpă.

Nu au fost găsite mențiuni comune ale numelor în dosarele returnate pentru această firmă.

04

Relații și activitate

Cine este conectat la companie și unde apare în date publice

Persoane și relații declarate

1 calități publicate de ONRC.

Vezi identitatea și persoanele →

Achiziții publice

0 înregistrări

Rânduri publicate în care firma apare ca ofertant câștigător. Nu confirmă livrarea sau plata.

Explorează înregistrările →

Identitate, contacte și persoane

Date de identificare

CUI
7252382
Număr de înregistrare
J1995001156135
Înmatriculare
14 aprilie 1995
EUID
ROONRC.J1995001156135
Formă juridică
SA
Sediu social
HOTEL "ALCOR" Loc. Mamaia, Municipiul Constanţa Constanţa
Adresă fiscală
HOTEL "ALCOR" Mamaia CONSTANŢA
TVA
Înregistrată în scopuri de TVA
Tip unitate fiscală
Sediu central
Tip contribuabil
Persoană juridică (PJ)
Stare în evidența fiscală
INREGISTRAT
Data stării fiscale
3 mai 1995
Înregistrare fiscală
20 mai 2025
Telefon
0241690261 · Firme cu același număr
Fax
0241831352

Reprezentanți legali publicați de ONRC

Numele și calitățile provin din exportul ONRC 2026-09-03. Reprezentarea nu dovedește calitatea de asociat sau beneficiar real. Nu sunt afișate date de naștere sau adrese personale.

administrator
CUSĂ CORNEL

Date fiscale și de contact actualizate

Situație interogată pentru 7 noiembrie 2026; ultima verificare: 7 noiembrie 2026. Datele de înmatriculare și bilanțurile din profil sunt evidențe separate.

Identitate fiscală

Denumire în evidența fiscală
COMPLEX ALCOR SA
Stare de înregistrare
INREGISTRAT din data 03.05.1995
Înregistrare fiscală
3 mai 1995
Număr registrul comerțului
J1995001156135
Cod CAEN
5510
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ PE ACŢIUNI
Formă de organizare
PERSOANA JURIDICA
Formă de proprietate
PROPR.PRIVATA-CAPITAL PRIVAT AUTOHTON
Organ fiscal competent
Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Constanţa

Contact și adrese

Telefon
0241690261 · Firme cu același număr
Fax
0241831352 · Firme cu același număr
Domiciliu fiscal
JUD. CONSTANŢA, LOC. MAMAIA MUN. CONSTANŢA, HOTEL "ALCOR"
Cod poștal fiscal
900001
Strada sediului
HOTEL "ALCOR"
Localitatea sediului
Loc. Mamaia Mun. Constanţa
Județul sediului
CONSTANŢA
Codul poștal al sediului
900001
Strada domiciliului fiscal
HOTEL "ALCOR"
Localitatea domiciliului fiscal
Loc. Mamaia Mun. Constanţa
Județul domiciliului fiscal
CONSTANŢA
Cod poștal domiciliu fiscal
900001

TVA și facturare

Înregistrată în scopuri de TVA
Da
Perioada 1: TVA de la
3 martie 2017
Perioada 2: TVA de la
1 mai 1995
Perioada 2: TVA până la
2 aprilie 2015
Perioada 2: Anulare operată la
2 aprilie 2015
Perioada 2: Motivul anulării
Anularea înregistrarii în scopuri de TVA a fost efectuata din oficiu, potrivit dispozitiilor Art.153 alin.(9) lit.c) din Legea nr.571/2003 privind Codul fiscal, cu modificarile si completarile ulterioare
TVA la încasare
Nu
TVA la încasare de la
1 ianuarie 2013
TVA la încasare până la
2 aprilie 2015
Actualizare TVA la încasare
16 aprilie 2015
Publicare TVA la încasare
17 aprilie 2015
Tip act TVA la încasare
Radiere
În registrul RO e-Factura
Da
Înscriere RO e-Factura
1 iulie 2024
Plată defalcată TVA
Nu

Inactivitate fiscală

Inactivă fiscal
Nu

Achiziții publice

Înregistrări în care firma apare ca ofertant câștigător. Acoperire: T2 2026, T1 2026, T4 2025, T3 2025, T2 2025, T1 2025, T4 2024, T3 2024, T2 2024, T1 2024.

Nu am găsit înregistrări pentru această selecție în perioadele disponibile.

Atribuirea nu confirmă livrarea sau plata. Lipsa înregistrărilor nu înseamnă că firma nu a avut contracte publice în alte perioade.

Vezi notificările și anunțurile legate de firmă →

Activități, finanțări, sedii și alte înregistrări

Activități autorizate

Codurile includ activități secundare. Reviziile CAEN pot avea definiții diferite; sunt păstrate separat.

5 activități autorizate

CAEN 5510 Rev. 3Hoteluri și alte facilități de cazare similare

CAEN 5611 Rev. 3Restaurante

CAEN 5630 Rev. 3Baruri și alte activități de servire a băuturilor

CAEN 7721 Rev. 3Activități de închiriere și leasing cu bunuri recreaționale și echipament sportiv

CAEN 9329 Rev. 3Alte activități recreative și distractive n.c.a.

Codul principal afișat provine din raportarea financiară 2024.

05

Date și surse

Perioade, ultime verificări și limitele acoperirii

SursăPerioadăData surseiUltima verificareStare
ONRCRegistrul comerțului2026-09-03—Disponibil
Ministerul Finanțelor2020–20242026-06-24—Disponibil
ANAFStare fiscală—2026-11-07Verificat
Restanțe ANAFListă publicată2026-06-30—Disponibil
BPIProceduri de insolvență——Neverificat
RNPMAvize după CUI——Neverificat
InstanțePotrivire după nume—2026-11-02Verificat
Achiziții publiceT1 2024–T2 2026——Fără înregistrări în acoperire

Datele din surse au ritmuri diferite. Data raportării, data publicării și ultima verificare nu sunt interschimbabile. „—” indică o dată indisponibilă.

Cum sunt colectate și verificate sursele →

ExploreazăJudețul ConstanţaLoc. Mamaia, Municipiul ConstanţaCAEN 5510
Semnalează o neconcordanță
DupaCUI.

Date publice, mai ușor de înțeles.

Listă firmeAchiziții publiceAnunțuri și proceduriInstituții publiceLocalitățiLicențe utilitățiProiecte europeneServicii socialeGlosarCorecturiDespreAtribuiri
© 2026 DupaCUI