Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Acasă/Firme/COMPLEX SOLUTIONS SRL

COMPLEX SOLUTIONS SRL

CUI 29883368 · SRL· Bucureşti Sectorul 1

ActivăONRC · 2026-09-03

01

Rezumat

Vânzări în scădere. Marjă în scădere.

COMPLEX SOLUTIONS SRL are sediul în Bucureşti Sectorul 1. Ultimul bilanț disponibil este pentru 2025.

Cifra de afaceri a scăzut-85,8%

Cifra de afaceri raportată pentru 2025 este 18,9 K lei, față de 132,7 K lei în 2024.

Bilanț 2025
Marja netă a coborât-144,9%

Marja netă calculată este -144,9% în 2025, față de -11,2% în 2024.

Calcul din bilanț 2025
Creanțe în creștere+39%

Soldul creanțelor a crescut față de 2024. Bilanțul nu arată dacă facturile sunt restante sau dacă au fost încasate ulterior.

Bilanț 2025

Observațiile descriu datele publicate, nu cauza schimbărilor sau o predicție.

Scor de risc · indicativ
36/ 100
Atenție moderată
0100

Scorul numără numai semnalele observate. 0 nu garantează lipsa riscului; datele lipsă nu adaugă puncte. Nu este rating de credit.

Verificări disponibile 5/6 · date parțiale · BPI neverificatVezi acoperirea →
Cifră de afaceri 202518,9 K lei-85,8% față de anul anterior2020: 90.4962021: 68.9012022: 180.8832023: 217.5512024: 132.6952025: 18.873
Rezultat net 2025-27,3 K leiPierdere majorată cu 83,7%2020: 27.9912021: 21.1652022: 43.6302023: 38.0192024: -14.8882025: -27.347
Angajați 2025—Valoare curentă indisponibilă2022: 22023: 22024: 0
Capitaluri proprii 202540,4 K lei-37,7% față de anul anterior2020: 28.2312021: 21.4052022: 43.8702023: 81.8892024: 64.8492025: 40.382
În acest raport
01Rezumat02Financiar03Risc și verificări04Relații și activitate05Date și surse
02

Performanță financiară

Cum evoluează activitatea și profitabilitatea

Bilanțul entității juridice · 2025 · raportare simplificată · valori nominale în lei

Cifră de afaceri

Lei · valori raportate0109 K218 K2020: 90,5 K lei90,5 K20202021: 68,9 K lei68,9 K20212022: 180,9 K lei180,9 K20222023: 217,6 K lei217,6 K20232024: 132,7 K lei132,7 K20242025: 18,9 K lei18,9 K2025

Marjă netă

Rezultat net / cifra de afaceri-144,9%-57%30,9%2020: 30,9%30,9%20202021: 30,7%30,7%20212022: 24,1%24,1%20222023: 17,5%17,5%20232024: -11,2%-11,2%20242025: -144,9%-144,9%2025Reper 2025: mediana sectorului 3,7% · n=13.915

Cifra de afaceri: -85,8% față de anul anterior.Marjă netă -144,9% · -133,7 pp față de 2024

Capital, datorii și lichidități

Solduri la 31 decembrie · barele se compară doar în cadrul fiecărui indicator

Capitaluri proprii

202464,8 K lei
202540,4 K lei

Datorii raportate

202470,3 K lei
202572,5 K lei

Disponibilități bănești

202429 K lei
20258,8 K lei

Capital de lucru net

2024—
2025—

Capital de lucru net = active circulante − datorii sub un an. Provizioane 2025: —, separat de datorii. Profitul și soldul de numerar nu măsoară fluxul de numerar operațional.

Bilanț pe ani

Vezi tabelul complet →
Indicator202320242025Ultima variație
Cifră de afaceri217,6 K lei132,7 K lei18,9 K lei-85,8% față de anul anterior
Rezultat net38 K lei-14,9 K lei-27,3 K leiPierdere majorată cu 83,7%
Capitaluri proprii81,9 K lei64,8 K lei40,4 K lei-37,7% față de anul anterior
Datorii112,4 K lei70,3 K lei72,5 K lei+3,1% față de anul anterior
Creanțe85,6 K lei50,6 K lei70,3 K lei+39% față de anul anterior
Angajați20—Valoare curentă indisponibilă

Indicatori financiari · comparație

2025 / 2024

A+B = active imobilizate + circulante, fără cheltuieli în avans. Datoriile nu includ provizioanele. Randamentele folosesc soldurile de la sfârșitul anului.

Profitabilitate și productivitate

Indicator20252024
Marjă netă-144,9%-11,2%
Rezultat net / cifra de afaceri

Mediana sectorului: 2025: 3,7% (n=13.915) · 2024: 3,4% (n=17.569)

Rezultat / active (A+B)-24,2%-11,1%
Rezultat net / active la sfârșitul anului

Mediana sectorului: 2025: 1,5% (n=9.195) · 2024: 0,8% (n=11.268)

Rezultat / capitaluri proprii-67,7%-23%
Rezultat net / capitaluri proprii pozitive la sfârșitul anului

Mediana sectorului: 2025: 35,6% (n=10.989) · 2024: 37,8% (n=13.396)

Capital și îndatorare

Indicator20252024
Capitaluri proprii / active (A+B)35,8%48,4%
Capitaluri proprii / (active imobilizate + circulante)

Mediana sectorului: 2025: 21% (n=9.197) · 2024: 22,8% (n=11.268)

Datorii / active (A+B)64,2%52,4%
Datorii raportate / (active imobilizate + circulante)

Mediana sectorului: 2025: 78,5% (n=9.197) · 2024: 77% (n=11.268)

Ponderea activelor imobilizate29,9%40,6%
Active imobilizate / (active imobilizate + circulante)

Mediana sectorului: 2025: 8,9% (n=9.197) · 2024: 7,6% (n=11.268)

Active circulante / datorii totale1,09×1,13×
Reper de acoperire; nu este lichiditate curentă

Mediana sectorului: 2025: 0,91× (n=19.262) · 2024: 0,93× (n=23.783)

Lichiditate și capital de lucru

Indicator20252024
Creanțe în zile de vânzări1.340,5 zile137,2 zile
Creanțe totale / cifra de afaceri × 360; reper, nu termen efectiv de încasare

Mediana sectorului: 2025: 41,8 zile (n=12.671) · 2024: 34,1 zile (n=15.568)

Stocuri în zile de vânzări—0 zile
Stocuri / cifra de afaceri × 360; nu durata de rotație a stocurilor

Mediana sectorului: 2025: 73,3 zile (n=11.091) · 2024: 75,6 zile (n=13.878)

Mediane pentru același CAEN, an și formular; minimum 20 de valori pe indicator.

Istoric financiar complet · 6 ani

Valorile sunt în lei. „—” înseamnă că informația lipsește. Profitul și pierderea folosesc o scară proprie. Formularul de raportare este indicat pentru fiecare an; unele rubrici diferă între sectoare.

2025

raportare simplificată
Cifră de afaceri
18.873
Rezultat net
-27.347
Angajați
—
Datorii
72.451
Active imobilizate
33.784
Active circulante
79.049
Capitaluri proprii
40.382
Venituri totale
18.873
Cheltuieli totale
46.031
Stocuri
—
Creanțe
70.277
Casă și conturi la bănci
8.772
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2024

raportare simplificată
Cifră de afaceri
132.695
Rezultat net
-14.888
Angajați
0
Datorii
70.286
Active imobilizate
54.508
Active circulante
79.596
Capitaluri proprii
64.849
Venituri totale
139.838
Cheltuieli totale
153.341
Stocuri
0
Creanțe
50.567
Casă și conturi la bănci
29.029
Cheltuieli în avans
1.031
Venituri în avans
0
Provizioane
0
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2023

raportare simplificată
Cifră de afaceri
217.551
Rezultat net
38.019
Angajați
2
Datorii
112.374
Active imobilizate
69.197
Active circulante
124.086
Capitaluri proprii
81.889
Venituri totale
224.437
Cheltuieli totale
184.520
Stocuri
1.263
Creanțe
85.646
Casă și conturi la bănci
37.177
Cheltuieli în avans
980
Venituri în avans
0
Provizioane
0
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2022

raportare simplificată
Cifră de afaceri
180.883
Rezultat net
43.630
Angajați
2
Datorii
16.838
Active imobilizate
160
Active circulante
59.581
Capitaluri proprii
43.870
Venituri totale
181.395
Cheltuieli totale
134.325
Stocuri
1.128
Creanțe
17.372
Casă și conturi la bănci
41.081
Cheltuieli în avans
967
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2021

raportare simplificată
Cifră de afaceri
68.901
Rezultat net
21.165
Angajați
—
Datorii
4.701
Active imobilizate
160
Active circulante
24.866
Capitaluri proprii
21.405
Venituri totale
73.752
Cheltuieli totale
50.512
Stocuri
0
Creanțe
9.540
Casă și conturi la bănci
15.326
Cheltuieli în avans
1.080
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2020

raportare simplificată
Cifră de afaceri
90.496
Rezultat net
27.991
Angajați
—
Datorii
1.791
Active imobilizate
0
Active circulante
32.342
Capitaluri proprii
28.231
Venituri totale
95.696
Cheltuieli totale
65.130
Stocuri
15
Creanțe
2.595
Casă și conturi la bănci
29.732
Cheltuieli în avans
2.205
Venituri în avans
4.525
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

Ani disponibili: 2025, 2024, 2023, 2022, 2021, 2020. Cum citești indicatorii →

03

Risc și verificări

Ce știm, ce merită verificat și ce lipsește

36/ 100Atenție moderată
3semnale de urmărit · 0 context
5/ 6verificări disponibile

De urmărit

Reactivată după inactivitate fiscală

ANAF publică o perioadă de inactivitate începută la 2017-02-02; reactivare la 2017-05-31. Firma nu era marcată inactivă la ultima verificare.

ANAF · 2017-05-31
Pierdere netă

Rezultatul net raportat pentru 2025 este negativ.

Ministerul Finanțelor · 2025
Cifra de afaceri a scăzut

Scădere de 86% față de 2024.

Ministerul Finanțelor · 2025

Starea verificărilor

ONRCActivă2026-09-03
ANAF · inactivitateNu figurează inactivă fiscal2026-11-06
Restanțe ANAFNu apare în lista publicată2026-06-30
BPI · insolvențăNeverificat—
InstanțeFără potriviri exacte de nume2026-10-15

Absența dintr-o listă publică nu dovedește datorii zero sau lipsa altor proceduri. Potrivirile instanțelor sunt după nume și pot privi altă firmă.

Indicele indicativ adună 30 de puncte pentru fiecare semnal critic și 12 pentru fiecare semnal de atenție din regulile afișate, până la 100. Mențiunile de context și lipsa datelor nu adaugă puncte. Calitatea acoperirii este afișată separat. Vezi acoperirea →

Semnale critice 0 × 30 puncteSemnale de atenție 3 × 12 puncteAcoperire afișată separat

Repere recente din surse

2026-09-03Exportul ONRC din profilDate de registru
2026-06-11Sursa bilanțului 2025Date financiare

Verificări fiscale și juridice detaliate

Semnale de risc din date publice

Constatări verificabile, nu un scor de credit sau o predicție. Semnalăm o scădere a cifrei de afaceri de cel puțin 30% față de anul comparabil. Bilanțurile sunt anuale; stările ONRC și ANAF au date de verificare diferite.

Reactivată după inactivitate fiscală

ANAF publică o perioadă de inactivitate începută la 2017-02-02; reactivare la 2017-05-31. Firma nu era marcată inactivă la ultima verificare.

ANAF · 2017-05-31
Pierdere netă

Rezultatul net raportat pentru 2025 este negativ.

Ministerul Finanțelor · 2025
Cifra de afaceri a scăzut

Scădere de 86% față de 2024.

Ministerul Finanțelor · 2025
Alte firme cu pierderiReactivări fiscale

Acoperire: ONRC 2026-09-03 · evidență fiscală MF 2012-03-08 · ANAF 2026-11-06 · restanțe ANAF 2026-06-30 · conformare ANAF 2026-06-30 · categorie ANAF nepublicată pentru firmă · BPI neverificat · RNPM necolectată · bilanț 2025.

Firma nu apare în lista obligațiilor restante publicată pentru 2026-06-30. Lista are praguri legale de publicare, deci absența nu înseamnă datorii zero.

Lipsa datelor din profil nu confirmă absența datoriilor sau a procedurilor de insolvență.

Dosare în instanță

Colectorul verifică automat ultimii cinci ani. Înregistrările verificate înaintea extinderii păstrează intervalul lor inițial până la următoarea actualizare. Potrivirea se face după numele normalizat, deoarece serviciul public nu furnizează CUI. Un dosar asociat numelui poate privi altă firmă; apariția într-un dosar nu dovedește datorie sau culpă.

Nu au fost găsite potriviri exacte de nume · 2021-10-14–2026-10-15 · verificat 2026-10-15.

Nume de administratori menționate alături de firmă

Arătăm numai dosare civile sau comerciale în care apar atât numele normalizat al firmei, cât și un nume de administrator publicat de ONRC. Coincidența numelor în același dosar nu verifică identitatea persoanei ori a firmei și nu dovedește culpă.

Nu au fost găsite mențiuni comune ale numelor în dosarele returnate pentru această firmă.

04

Relații și activitate

Cine este conectat la companie și unde apare în date publice

Persoane și relații declarate

1 calități publicate de ONRC.

Vezi identitatea și persoanele →

Achiziții publice

0 înregistrări

Rânduri publicate în care firma apare ca ofertant câștigător. Nu confirmă livrarea sau plata.

Explorează înregistrările →

Identitate, contacte și persoane

Date de identificare

CUI
29883368
Număr de înregistrare
J40/2611/2012
Înmatriculare
8 martie 2012
EUID
ROONRC.J40/2611/2012
Formă juridică
SRL
Sediu social
ALEXANDRINA 10 Bucureşti Sectorul 1 Bucureşti · Firme la aceeași adresă
Adresă fiscală
Str. ALEXANDRINA 10 Bucureşti MUNICIPIUL BUCUREŞTI · Firme la aceeași adresă
TVA
Înregistrată în scopuri de TVA
Tip unitate fiscală
Sediu central
Tip contribuabil
Persoană juridică (PJ)
Stare în evidența fiscală
INREGISTRAT
Data stării fiscale
8 martie 2012
Înregistrare fiscală
29 aprilie 2025
Telefon
0744244078 · Firme cu același număr

Reprezentanți legali publicați de ONRC

Numele și calitățile provin din exportul ONRC 2026-09-03. Reprezentarea nu dovedește calitatea de asociat sau beneficiar real. Nu sunt afișate date de naștere sau adrese personale.

administrator
IRIMIA RAREŞ-ADRIAN

Date fiscale și de contact actualizate

Situație interogată pentru 6 noiembrie 2026; ultima verificare: 6 noiembrie 2026. Datele de înmatriculare și bilanțurile din profil sunt evidențe separate.

Identitate fiscală

Denumire în evidența fiscală
COMPLEX SOLUTIONS SRL
Stare de înregistrare
INREGISTRAT din data 08.03.2012
Înregistrare fiscală
8 martie 2012
Număr registrul comerțului
J40/2611/2012
Cod CAEN
4791
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Formă de organizare
PERSOANA JURIDICA
Formă de proprietate
PROPR.PRIVATA-CAPITAL PRIVAT AUTOHTON
Organ fiscal competent
Administraţia Sector 1 a Finanţelor Publice

Contact și adrese

Telefon
0744244078 · Firme cu același număr
Domiciliu fiscal
MUNICIPIUL BUCUREŞTI, SECTOR 1, STR. ALEXANDRINA, NR.10, PARTER
Cod poștal fiscal
11442
Strada sediului
Str. Alexandrina
Numărul sediului
10
Localitatea sediului
Sector 1 Mun. Bucureşti
Județul sediului
MUNICIPIUL BUCUREŞTI
Codul poștal al sediului
11442
Detalii sediu
PARTER
Strada domiciliului fiscal
Str. Alexandrina
Numărul domiciliului fiscal
10
Localitatea domiciliului fiscal
Sector 1 Mun. Bucureşti
Județul domiciliului fiscal
MUNICIPIUL BUCUREŞTI
Cod poștal domiciliu fiscal
11442
Detalii domiciliu fiscal
PARTER

TVA și facturare

Înregistrată în scopuri de TVA
Da
Perioada 1: TVA de la
3 iulie 2017
Perioada 2: TVA de la
6 aprilie 2012
Perioada 2: TVA până la
2 februarie 2017
Perioada 2: Anulare operată la
9 martie 2017
Perioada 2: Motivul anulării
Anularea înregistrarii în scopuri de TVA a fost efectuata din oficiu, potrivit dispozitiilor Art.316 alin.(11) lit.a) din Legea nr.227/2015 privind Codul fiscal, cu modificarile si completarile ulterioare
TVA la încasare
Nu
TVA la încasare de la
1 ianuarie 2013
TVA la încasare până la
2 februarie 2017
Actualizare TVA la încasare
23 martie 2018
Publicare TVA la încasare
28 martie 2018
Tip act TVA la încasare
Radiere
În registrul RO e-Factura
Da
Înscriere RO e-Factura
1 decembrie 2022
Plată defalcată TVA
Nu

Inactivitate fiscală

Inactivă fiscal
Nu
Inactivare
2 februarie 2017
Reactivare
31 mai 2017
Publicarea deciziei
3 februarie 2017

Achiziții publice

Înregistrări în care firma apare ca ofertant câștigător. Acoperire: T2 2026, T1 2026, T4 2025, T3 2025, T2 2025, T1 2025, T4 2024, T3 2024, T2 2024, T1 2024.

Nu am găsit înregistrări pentru această selecție în perioadele disponibile.

Atribuirea nu confirmă livrarea sau plata. Lipsa înregistrărilor nu înseamnă că firma nu a avut contracte publice în alte perioade.

Vezi notificările și anunțurile legate de firmă →

Activități, finanțări, sedii și alte înregistrări

Activități autorizate

Codurile includ activități secundare. Reviziile CAEN pot avea definiții diferite; sunt păstrate separat.

15 activități autorizate

CAEN 2620 Rev. 2Fabricarea calculatoarelor și a echipamentelor periferice

CAEN 4741 Rev. 2Comerț cu amănuntul al calculatoarelor, unităților periferice și software-ului in magazine specializate

CAEN 4791 Rev. 2Comerț cu amănuntul prin intermediul caselor de comenzi sau prin Internet

CAEN 6201 Rev. 2Activități de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client)

CAEN 6202 Rev. 2Activități de consultanță în tehnologia informației

CAEN 6203 Rev. 2Activități de management (gestiune și exploatare) a mijloacelor de calcul

CAEN 6209 Rev. 2Alte activități de servicii privind tehnologia informației

CAEN 6311 Rev. 2Prelucrarea datelor, administrarea paginilor web și activități conexe

CAEN 6312 Rev. 2Activități ale portalurilor web

CAEN 6391 Rev. 2Activități ale agențiilor de știri

CAEN 7022 Rev. 2Activități de consultanță pentru afaceri și management

CAEN 7112 Rev. 2Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea

CAEN 7311 Rev. 2Activități ale agențiilor de publicitate

CAEN 7312 Rev. 2Servicii de reprezentare media

CAEN 9511 Rev. 2Repararea calculatoarelor și a echipamentelor periferice

Codul principal afișat provine din raportarea financiară 2025. Revizia nu este specificată în acel export.

05

Date și surse

Perioade, ultime verificări și limitele acoperirii

SursăPerioadăData surseiUltima verificareStare
ONRCRegistrul comerțului2026-09-03—Disponibil
Ministerul Finanțelor2020–20252026-06-11—Disponibil
ANAFStare fiscală—2026-11-06Verificat
Restanțe ANAFListă publicată2026-06-30—Disponibil
BPIProceduri de insolvență——Neverificat
RNPMAvize după CUI——Neverificat
InstanțePotrivire după nume—2026-10-15Verificat
Achiziții publiceT1 2024–T2 2026——Fără înregistrări în acoperire

Datele din surse au ritmuri diferite. Data raportării, data publicării și ultima verificare nu sunt interschimbabile. „—” indică o dată indisponibilă.

Cum sunt colectate și verificate sursele →

ExploreazăJudețul BucureştiBucureşti Sectorul 1CAEN 4791
Semnalează o neconcordanță
DupaCUI.

Date publice, mai ușor de înțeles.

Listă firmeAchiziții publiceAnunțuri și proceduriInstituții publiceLocalitățiLicențe utilitățiProiecte europeneServicii socialeGlosarCorecturiDespreAtribuiri
© 2026 DupaCUI